מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

בית לחם יהודה החדש - חסר חלק א

דווחו לנו על דפים חסרים או בלתי קריאים, ספרים שלא נפתחים, נשמח לתקן ולשפר!
תא חזי

בית לחם יהודה החדש - חסר חלק א

הודעהעל ידי תא חזי » ד' פברואר 24, 2021 9:57 pm

קודם כל אני רוצה להודות בכל לשון של הודאה, מודים דרבנן היינו שבחייהו, על כל פעלם המופלא של מערכת אוצר החכמה אשר מתמידים לשפר האוצר לתועלת הכלל בצורה מדהימה. (לאחרונה אף זכיתי ונתקיים על ידי באמצעות 'אוצר החכמה' מה שנאמר "ישמעו רחוקים ויבואו" - ישבתי במשרד כלשהו בתל אביב לצורך מסויים, וניגש אלי בחור רחוק מתורה וקצת עצבני, ואמר/הטיח בי דברי ביקורת השגרתיים על התנהלות הציבור התקופה האחרונה כו', ושאל כמסיח לפי תומו "איך יכול להיות שמחמישה חומשי תורה אתם יכולים להוציא כל כך הרבה רעיונות והוראות?! זה לא הגיוני בשום צורה!" מיד סובבתי אליו את המחשב שעבדתי עליו באותו זמן, ואמרתי לו - גלול בתוכנה, תגיד לי אם יש רק חמשה חומשים או הרבה הרבה יותר. הוא פשוט נאלם מרוב העוצמה המכונסת לפונדק אחד. מילמל "סליחה, לא ידעתי", וחזר לקיוביקל שלו מהורהר... אני מקווה שעם הרהורי תשובה)

בעדכון 19 עתיד לעלות עץ חיים עם בית לחם יהודה במהדו"ח (4 כרכים), ובצאתי חפש'י באוצר המקוון מצאתי רק 3 כרכים ב ג ד. חסר כרך א.
אני מציין זאת הגם שעדיין לא יצא להדיא עדכון 19, וזאת כיון ששמתי לב שמצוי לפעמים שיש כרכים שנשמטים הגם שכתוב שהם בעדכון, ורק בעדכונים שלאחר מכן מתקנים את זה. ומוטב שאם אפשר ידעו על כך מראש.

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

Re: בית לחם יהודה החדש - חסר חלק א

הודעהעל ידי צוות האוצר » ה' פברואר 25, 2021 12:02 am

תא חזי כתב:בעדכון 19 עתיד לעלות עץ חיים עם בית לחם יהודה במהדו"ח (4 כרכים), ובצאתי חפש'י באוצר המקוון מצאתי רק 3 כרכים ב ג ד. חסר כרך א.
אני מציין זאת הגם שעדיין לא יצא להדיא עדכון 19, וזאת כיון ששמתי לב שמצוי לפעמים שיש כרכים שנשמטים הגם שכתוב שהם בעדכון, ורק בעדכונים שלאחר מכן מתקנים את זה. ומוטב שאם אפשר ידעו על כך מראש.

ראשית, מקומו באשכול הקודם של ספרים חדשים חסרים וכד' - לא כאן, חבל שלא שומרים על הסדר.
שנית, הוא מותיב לה והוא מפרק לה: רק אחרי שיצא עדכון רשמי - יהיה ניתן להעיר הערות מסוג זה, ע"פ רוב, ובמיוחד בדוגמא מעין זו - ממש לא תעזור ההערה.
תחשוב: אם אותו אחד מהצוות דאג לזה, אז הוא אמור לזכור שחסר כרך מהראשונים אם הוא הביא את האחרונים.
ואם מדובר בחלק טכני, דהיינו שזה כרך שלא נסרק או לא טופל - גם לא תעזור הערה זו.
שוב, במיוחד שרואים כר' המסודרים לפי א"ב והביאו את החלקים ב,ג,ד אז ברור שמובן שצריך א'.
אם זו סדרא שהיא לפי מסכתות, וכד, בהחלט יכול להיות שנשמט משהו, אבל לא בדוגמא כזו וכאמור לעיל הסיבות.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ה' פברואר 25, 2021 12:35 am

בפועל כל הארבעה חלקים מופיעים בעדכון הנוכחי. האתר הפתוח לציבור לע"ע אינו מעודכן.

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ה' פברואר 25, 2021 12:52 am

מתנצל שלא הוספתי את המילים של הרב אי"ס היקר.
פשוט היה חשוב לי ההסבר.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' פברואר 25, 2021 5:33 am

צוות האוצר כתב:ראשית, מקומו באשכול הקודם של ספרים חדשים חסרים וכד' - לא כאן, חבל שלא שומרים על הסדר.
מן הסתם בשגגה בעלמא הוא ומחוסר ידיעה, ונסלח גו', אך לתועלת העתידים לבוא - אקשר לתת־הפורום המדובר.

תא חזי

הודעהעל ידי תא חזי » ה' פברואר 25, 2021 10:05 am

צוות האוצר כתב:ראשית, מקומו באשכול הקודם של ספרים חדשים חסרים וכד' - לא כאן, חבל שלא שומרים על הסדר.

לבי במערב כתב:
מן הסתם בשגגה בעלמא הוא ומחוסר ידיעה, ונסלח גו', אך לתועלת העתידים לבוא - אקשר לתת־הפורום המדובר.

תודה, וידוע לי היטב, ואני כותב בו מפקידה לפקידה, אבל כיון שאלו ספרים שכבר *עלו* לאוצר (ונזכרו במכתב הנמצא באתר המכירות), נסתפקתי קצת והכרעתי לתומי שכאן הוא המקום להעיר על חסרון והשמטה, ועמכם הסליחה.

צוות האוצר כתב:שנית, הוא מותיב לה והוא מפרק לה: רק אחרי שיצא עדכון רשמי - יהיה ניתן להעיר הערות מסוג זה, ע"פ רוב, ובמיוחד בדוגמא מעין זו - ממש לא תעזור ההערה.
תחשוב: אם אותו אחד מהצוות דאג לזה, אז הוא אמור לזכור שחסר כרך מהראשונים אם הוא הביא את האחרונים.
ואם מדובר בחלק טכני, דהיינו שזה כרך שלא נסרק או לא טופל - גם לא תעזור הערה זו.
שוב, במיוחד שרואים כר' המסודרים לפי א"ב והביאו את החלקים ב,ג,ד אז ברור שמובן שצריך א'.
אם זו סדרא שהיא לפי מסכתות, וכד, בהחלט יכול להיות שנשמט משהו, אבל לא בדוגמא כזו וכאמור לעיל הסיבות.

היות ואתם האחראים בפועל, ויודעים בדיוק מה קורה, קבלה היא ונקבל, אבל לא הבנתי למה במקרה שזה "כרך שלא נסרק או לא טופל" לא תעזור ההערה? אמת שניתן לשער שהוא בתהליך, אבל בעלמא כיון שראיתי וחשבתי לתומי שמעלים סטים בבת אחת, והיה נצרך לי, הערתי.
כמו כן במקרה ש"במיוחד שרואים כר' המסודרים לפי א"ב והביאו את החלקים ב,ג,ד אז ברור שמובן שצריך א'" - גם על זה אשיב מחיסרון שקיים עדיין באוצר החכמה, והערתי עליו באשכול אחר, והוא כי בספר "שער הכונות" בהוצאת ישיבת מהרח"ו ישנו באוצר רק חלק ג' בלבד, ונעדרים חלקים א' וב' משום מה, ולפי האמור היה ניתן לעלות על זה בנקל, לא? (זה מה שזכור לי לעת עתה, ורשומות אצלי עוד דוגמאות לחסרונות כאלה, ואיני מוצאן, לצערי, כדי להראות לכם ולברר) וכיון שכך, לכן ראיתי צורך להעיר על זה שלא תתקבע השגיאה (ומדברי הרב אי"ס נוכחתי כי מסתמא אין שגיאה אלא רק חוסר חשיפה ותו לא מידי).

הקישור לשעה"כ המדובר https://tablet.otzar.org/he/book/book.p ... l=0&udid=0

ואתם שלום. ותודה על התשובה המהירה!

חזור אל “אוצר החכמה - תיקונים והערות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 84 אורחים