מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אמרי פי - בעילום שם

דווחו לנו על דפים חסרים או בלתי קריאים, ספרים שלא נפתחים, נשמח לתקן ולשפר!
גיורא בשמי שמיא

אמרי פי - בעילום שם

הודעהעל ידי גיורא בשמי שמיא » ב' נובמבר 27, 2023 5:19 pm

כנראה מהשוואת כמה סימנים שמחבר הספר הוא הרב שמואל סובל. אינני מכיר את האיש, אך כמעט ברור שהוא אחר ממחבר כמה ספרים באוצר, שהוא כנר' תושב מודיעין עילית, ואילו מחבר אמרי פי דנן כנ' שהוא תושב בני ברק.

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

Re: אמרי פי - בעילום שם

הודעהעל ידי צוות האוצר » ג' נובמבר 28, 2023 11:29 am

גיורא בשמי שמיא כתב:כנראה מהשוואת כמה סימנים שמחבר הספר הוא הרב שמואל סובל. אינני מכיר את האיש, אך כמעט ברור שהוא אחר ממחבר כמה ספרים באוצר, שהוא כנר' תושב מודיעין עילית, ואילו מחבר אמרי פי דנן כנ' שהוא תושב בני ברק.

מחילה, ומה כב' רוצה, שנפרסם אותו אם הוא רוצה להיות מוסתר בעילום שם?
בנוסף, המספר טלפון שם זה בני ברק ולא מודיעין עילית.
שלישית, מה יתן ומה יוסיף לך שלא יהיה בעילום שם עד כדי כך שצריך להעיר ע"ז?

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' נובמבר 28, 2023 11:42 am

לא רק מספר הטלפון, אלא שבעמוד השער נכתב מפורש "בני ברק, תשע"ב"...

גיורא בשמי שמיא

הודעהעל ידי גיורא בשמי שמיא » ו' דצמבר 01, 2023 3:39 am

צוות האוצר כתב:
גיורא בשמי שמיא כתב:כנראה מהשוואת כמה סימנים שמחבר הספר הוא הרב שמואל סובל. אינני מכיר את האיש, אך כמעט ברור שהוא אחר ממחבר כמה ספרים באוצר, שהוא כנר' תושב מודיעין עילית, ואילו מחבר אמרי פי דנן כנ' שהוא תושב בני ברק.

א. חשבתי לתומי שכיון שנתן רשות להעלות לאוצר, והכל עולה בחיפוש (דהיינו אם הוא הדפיס בספרו שהו"ל בעילום שמו בהעתקה את מה שהכניס לספר אחר באוצר בנקבו שמו, ויעלה תוצאה בחיפוש, התוצאות הם זהים), כבר לא מקפיד על עילום שמו.
וכבר כמה פעמים שראיתי גילויים כאלו בפורומנו ואף אחד לא צווח שבין כך ובין כך הם עתידין ליתן את הדין, כדברי ריב"ב שבת צו, ב. וכמדומני שכבר ראיתי כזה, שספר שבתחילה נרשם 'בעילום שם' לאח"ז הוסיפו את השם. והייתי רק מראה מקום למערכת לראות אם הנידון דומה לאלה.
ובאמת תמוה על הספרים אשר מחברם מפורסם לרבים, אחר שנודע הדבר, מה הטעם, למשל, לא להוסיף שמו של הרב איתמר שווארץ על ספריו הרבים?
האם לא נרשמו שמם של מרנן הגראי"ל והגרח"ק זצוקללה"ה על ספריהם - עוד בהיותם עמנו - חרף אשר הם בעצמם גילו רק את ראשי תיבות של שמותם בספריהם?
ב. לא הובנתי נכון. כוונתי לומר שכנראה שהוא לא ה'שמואל סובל' הגר במודיעין, כמו מחבר ספר יקום דבר ועוד ספרים באוצר, אלא אני משער שהוא איש אחר עם שם זהה, והוא גר בבני ברק, כמו שרשום על הספר אמרי פי.
ג. בדיוק עלה הדבר בחיפוש, ואיידי דהייתי כאן להעיר על ספרים אחרים, לתועלת הצוות ולתועלת הקונים ולתועלת הרבים, חשבתי גם להעיר על מה שנתקלתי בו עוד דרך לימודי. זה לא נותן לי ולא מוסיף לי, כמו שאר מאות האנשים פרטים שעזרו ועוזרים לצוות שלא ע"מ לקבל פרס. וכמו שכתבתי למעלה, חשבתי שהערה במקומה.

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ו' דצמבר 01, 2023 10:18 am

גיורא בשמי שמיא כתב:
צוות האוצר כתב:

א. חשבתי לתומי שכיון שנתן רשות להעלות לאוצר, והכל עולה בחיפוש (דהיינו אם הוא הדפיס בספרו שהו"ל בעילום שמו בהעתקה את מה שהכניס לספר אחר באוצר בנקבו שמו, ויעלה תוצאה בחיפוש, התוצאות הם זהים), כבר לא מקפיד על עילום שמו.
וכבר כמה פעמים שראיתי גילויים כאלו בפורומנו ואף אחד לא צווח שבין כך ובין כך הם עתידין ליתן את הדין, כדברי ריב"ב שבת צו, ב. וכמדומני שכבר ראיתי כזה, שספר שבתחילה נרשם 'בעילום שם' לאח"ז הוסיפו את השם. והייתי רק מראה מקום למערכת לראות אם הנידון דומה לאלה.
ובאמת תמוה על הספרים אשר מחברם מפורסם לרבים, אחר שנודע הדבר, מה הטעם, למשל, לא להוסיף שמו של הרב איתמר שווארץ על ספריו הרבים?
האם לא נרשמו שמם של מרנן הגראי"ל והגרח"ק זצוקללה"ה על ספריהם - עוד בהיותם עמנו - חרף אשר הם בעצמם גילו רק את ראשי תיבות של שמותם בספריהם?
ב. לא הובנתי נכון. כוונתי לומר שכנראה שהוא לא ה'שמואל סובל' הגר במודיעין, כמו מחבר ספר יקום דבר ועוד ספרים באוצר, אלא אני משער שהוא איש אחר עם שם זהה, והוא גר בבני ברק, כמו שרשום על הספר אמרי פי.
ג. בדיוק עלה הדבר בחיפוש, ואיידי דהייתי כאן להעיר על ספרים אחרים, לתועלת הצוות ולתועלת הקונים ולתועלת הרבים, חשבתי גם להעיר על מה שנתקלתי בו עוד דרך לימודי. זה לא נותן לי ולא מוסיף לי, כמו שאר מאות האנשים פרטים שעזרו ועוזרים לצוות שלא ע"מ לקבל פרס. וכמו שכתבתי למעלה, חשבתי שהערה במקומה.

רק זאת אומר [כרגע] כי כאחד שטיפל אישית בספרי הרב שווארץ שליט"א, אם הרב המחבר [או תלמידיו] מסתיר את שמו באופן עקבי ממש בכל ספריו וחיבוריו השונים, ותלמידיו ה'צמודים' אליו אשר מטפלים בכל הוצאת הספרים באופן אישי וע"פ הדרכתו והוראותיו [אני יודע זאת באופן אישי] לא רושמים את שמו - אזי אנו נבוא ונפרסם?? הלא דבר הוא! וכל בר דעת מבין שכך צריך לעשות ולכבד את רצונו של המחבר.
הרי כל מחבר ששלח או הביא את ספרו 'בעילום שם' למערכת - כך הוא רצונו ואם הוא לא היה רוצה להסתיר את זהותו - היה אומר ומבקש, וכי בגלל ש'עלינו' על זהות של מחבר, נעשה לו פרסום ע"ד עצמינו???

חזור אל “אוצר החכמה - תיקונים והערות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 79 אורחים