מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אוצר הדרשות דהוקי

דווחו לנו על דפים חסרים או בלתי קריאים, ספרים שלא נפתחים, נשמח לתקן ולשפר!
יש תקוה

אוצר הדרשות דהוקי

הודעהעל ידי יש תקוה » ו' מאי 03, 2024 3:02 pm

ספר אוצר הדרשות דהוקי נעלם מהאוצר? מדוע?

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

Re: אוצר הדרשות דהוקי

הודעהעל ידי צוות האוצר » א' מאי 05, 2024 11:52 am

יש תקוה כתב:ספר אוצר הדרשות דהוקי נעלם מהאוצר? מדוע?

אכן הוסר לבקשת בעלי הזכויות.

איש-קראקא

הודעהעל ידי איש-קראקא » ו' מאי 24, 2024 12:38 am

בע"ה
למה לא לעשות שמי שיש לו כבר הספר בגירסה קודמת שבעדכון הבא שלא יורידו אותו שהרי הוא כבר זכה בספר?

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ו' מאי 24, 2024 10:50 am

איש-קראקא כתב:בע"ה
למה לא לעשות שמי שיש לו כבר הספר בגירסה קודמת שבעדכון הבא שלא יורידו אותו שהרי הוא כבר זכה בספר?

משום שאנו לא מקבלים בעלות על הספרים הנכנסים לאוצר, והמחבר רשאי להוריד אותו אימתי שירצה.

איש-קראקא

הודעהעל ידי איש-קראקא » ו' מאי 24, 2024 11:39 am

צוות האוצר כתב:משום שאנו לא מקבלים בעלות על הספרים הנכנסים לאוצר, והמחבר רשאי להוריד אותו אימתי שירצה.

בע"ה
אבל מי ששילם לכם שילם על הספר אז יש לו בעלות...

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » א' מאי 26, 2024 11:37 am

שים לב, לפי דבריך, אתה [או כל מי 'שיש לו בעלות' על הספר באוצר החכמה] יכול להדפיס ולמכור אותו - אכן?

איש-קראקא

הודעהעל ידי איש-קראקא » א' מאי 26, 2024 2:34 pm

בע"ה
בכלל לא, אבל יש לו את הזכות שיהיה לו בתוך המחשב, האם אני לא צודק? אם לא, אז מה כן יש לו?

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ב' מאי 27, 2024 9:42 am

אתה צודק בהחלט. בדיוק כמו שכתבת.
יש לו זכות שזה יהיה לו במחשב בתוכנת אוצר החכמה והוא רשאי להשתמש בספר הזה, וזכות זו קיימת כל זמן שאותה גירסא נמצאת אצלך כל החיים.
ברגע ששלחו את התוכנה לשדרוג, אזי אוצר החכמה רשאים לעשות בגי' החדשה ככל אשר ירצו, וכמו שאפשרויות/פונקציות מסויימות היו בתוכנה לפני מס' שנים וכעת הם הורדו, בדיוק כך לגבי הספרים.

איש-קראקא

הודעהעל ידי איש-קראקא » ב' מאי 27, 2024 1:52 pm

בע"ה
החילוק פשוט וברור תוכנה כשמשדרגים מבינים הקונים אם היו פונקציות שעשו בעיות אזי בטח יש סיבה למה הורידו אותם, משום שזה לא טוב לתוכנה! אבל לא כן לגבי ספרים שכל עיקר התוכנה הוא שיהיה מלא עם ספרים! [ואין שום סיבה בעולם שיסכים לכך], ולא רק זה, אלא זה שהסכים שספר שלו יכנס לאוצר לכך הוסכם!!!
וכל בר בי רב דחד יומא יבין וישכיל זאת.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ב' מאי 27, 2024 5:32 pm

איש-קראקא כתב:החילוק פשוט וברור תוכנה כשמשדרגים מבינים הקונים אם היו פונקמיות שעשו בעיות אזי בטח יש סיבה למה הורידו אותם, משום שזה לא טוב לתוכנה! אבל לא כן לגבי ספרים שכל עיקר התוכנה הוא שיהיה מלא עם ספרים! [ואין שום סיבה בעולם שיסכים לכך], ולא רק זה, אלא זה שהסכים שספר שלו יכנס לאוצר לכך הוסכם!!!

הפלפול מובן ומוסכם.
אבל ע"פ תורה יש לאדם את הזכות למכור את שדהו "לעשר שנים" או לכל זמן אחר שירצה.
וזהו ההסכם שמסכימים באוצה"ח עם בעלי הזכויות.
(אני מניח שזה מגיע מהאמירה שבעל-הזכויות מסכים ברתת-וברעדה לתת את ספרו, ורוצה לשייר לעצמו את הזכות להסיר את הספר עכ"פ מכאן ולהבא ברגע שיחפוץ בכך)

איש-קראקא

הודעהעל ידי איש-קראקא » ב' מאי 27, 2024 6:58 pm

בע"ה
אם כך היא, אז כל אחד שקנה לדוגמא האוצר לפני עשר שנים, אז אטומטי כל ספר ירד מהתוכנה.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ב' מאי 27, 2024 8:09 pm

ההסכם הוא כמובן לא לעשר שנים (הביטוי של מכירה לעשר שנים - נפוץ בחז"ל), אלא עד שבעלי הזכויות יחליטו לשנות את דעתם. וזוהי זכותם המלאה ע"פ תורה.

איש-קראקא

הודעהעל ידי איש-קראקא » ב' מאי 27, 2024 8:20 pm

עזריאל ברגר כתב:ההסכם הוא כמובן לא לעשר שנים (הביטוי של מכירה לעשר שנים - נפוץ בחז"ל), אלא עד שבעלי הזכויות יחליטו לשנות את דעתם. וזוהי זכותם המלאה ע"פ תורה.

בע"ה
כנראה שלא הבנת או לא ראיתם מה שכתבתי, כל מה שכתבתי היא שמי שיש לו כבר את הספרים, גם כשמעדכן לעידכון חדש שלא ירד מה שהיה לו מקודם,
האם אני לא צודק?

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ג' מאי 28, 2024 12:04 am

אתה צודק, אילו בעלי הספרים היו מסכימים.

איש-קראקא

הודעהעל ידי איש-קראקא » ג' מאי 28, 2024 12:17 am

בע"ה
ברור, הרי הסכימו!!!

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ג' מאי 28, 2024 11:47 am

אני רוצה להוסיף מס' מילים, אבל את דעתי האישית [b]כאיש מהצד[/b] - :
נראה לי שצריך לחלק לשניים את אוצר החכמה: החלק של טיפול בתוכנה, שדרוג, אופציות חדשות תיקונים, ציונים והוספת הספרים על שלל אפשרויותיהם, ואת החלק של גוף הוספת אלפי הספרים החדשים כל שנה.
חשבתי לעצמי, לו יצוייר כטענתך, דהיינו שיש איזו 'זכות' לרוכש התוכנה על הספרים ממש, אזי נצטרך לגבות מחיר על כל ספר וספר שנוסף בכל שנה, וממילא אם בגי' 19 היו איקס ספרים והמחיר היה בהתאם - אזי כמה יהיה המחיר ב20, ב21 וב22? אך הרי שהדבר לא קורה... וממילא המחיר לא לפי מס' הספרים ולא על 'זכויות' של הספר [גם ל'אוצר' וגם לרוכש הדיסק]

איש-קראקא

הודעהעל ידי איש-קראקא » ג' מאי 28, 2024 1:50 pm

צוות האוצר כתב:אני רוצה להוסיף מס' מילים, אבל את דעתי האישית [b]כאיש מהצד[/b] - :
נראה לי שצריך לחלק לשניים את אוצר החכמה: החלק של טיפול בתוכנה, שדרוג, אופציות חדשות תיקונים, ציונים והוספת הספרים על שלל אפשרויותיהם, ואת החלק של גוף הוספת אלפי הספרים החדשים כל שנה.
חשבתי לעצמי, לו יצוייר כטענתך, דהיינו שיש איזו 'זכות' לרוכש התוכנה על הספרים ממש, אזי נצטרך לגבות מחיר על כל ספר וספר שנוסף בכל שנה, וממילא אם בגי' 19 היו איקס ספרים והמחיר היה בהתאם - אזי כמה יהיה המחיר ב20, ב21 וב22? אך הרי שהדבר לא קורה... וממילא המחיר לא לפי מס' הספרים ולא על 'זכויות' של הספר [גם ל'אוצר' וגם לרוכש הדיסק]

בע"ה
הרי זה דבר פשוט שיש זכות להאוצר לכל עידכון לבקש כסף כמה שהם רוצים, ואם הם רוצים הם יכולים גם לבקש סכום תמורת כל ספר שנתוסף... המדובר היא רק למי שכבר קנה את הזכות להספרים דהרי שילם לזה, [האם מי שקנה חבילת עוז והדר ויש שם סט של ש"ס מתיבתא, ולמחר עוז והדר רוצים להוציא את ש"ס מתיבתא מהחבילה, האם גם אז כשיעשה עידכון יורידו לו את ש"ס מתיבתא? אתמהה]וממילא פשוט שאין שום כח להוציא אותו ממנו הספרים גם אם הוא עושה עידכון, אז למה שלא יעשוכשמישהו מעדכן את התוכנה שלו, שישארו לו הספרים?
הרי יש לו מיגו שלא היה מעדכן, ובטח בעלי הספרים לא לזה התכוונו דהרי נתנו לו את הזכות הספרים.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ג' מאי 28, 2024 3:53 pm

איש-קראקא כתב:ובטח בעלי הספרים לא לזה התכוונו דהרי נתנו לו את הזכות הספרים.

לא מסכים איתך!
בעלי הספרים במפורש הביעו את דעתם שחזרו בהם ועכשיו הם לא רוצים שהספר שלהם יהיה נגיש בכמעט-חינם!

איש-קראקא

הודעהעל ידי איש-קראקא » ג' מאי 28, 2024 3:56 pm

עזריאל ברגר כתב:
איש-קראקא כתב:ובטח בעלי הספרים לא לזה התכוונו דהרי נתנו לו את הזכות הספרים.

לא מסכים איתך!
בעלי הספרים במפורש הביעו את דעתם שחזרו בהם ועכשיו הם לא רוצים שהספר שלהם יהיה נגיש בכמעט-חינם!

בע"ה
אני אומר רק למי שיש לו את הספרים כבר בדיסק שלו, לא למי שאין לו אותם.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ג' מאי 28, 2024 10:49 pm

אבל הם לא רוצים שהספר יהיה נגיש, ואילו היה בכוחם -היו לוקחים אותו גם למי שלא משדרג גירסא!
זה יכול להיות לא רק משיקולים כספיים אלא גם משיקולי "צנזורה" וכדו' - ייתכן שבספר כפי שפורסם יש דברים שלא היו ראויים להתפרסם...

איש-קראקא

הודעהעל ידי איש-קראקא » ג' מאי 28, 2024 11:14 pm

עזריאל ברגר כתב:אבל הם לא רוצים שהספר יהיה נגיש, ואילו היה בכוחם -היו לוקחים אותו גם למי שלא משדרג גירסא!
זה יכול להיות לא רק משיקולים כספיים אלא גם משיקולי "צנזורה" וכדו' - ייתכן שבספר כפי שפורסם יש דברים שלא היו ראויים להתפרסם...

בע"ה
על צנזורה לא כתבתי, אני לא נכנס לענין זה, אהי רק כותב באופן עקרוני והלכתי.

בן ראובן

הודעהעל ידי בן ראובן » ד' מאי 29, 2024 7:37 am

לכאורה צריך להיות עכ"פ גילוי נאות בכל שדרוג אילו ספרים מאבד המשדרג (כשם שמודיעים מה הספרים המתווספים), וכך יחליט כל אחד לעצמו אם עבורו זה שדרוג או שנמוך.

אבל לכנות זאת "שדרוג", וללא ידיעת המשדרג להסיר ספרים, לכאורה אינו נכון.

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ד' מאי 29, 2024 7:47 am

מי שמשדרג לגירסה חדשה הרי משלם מחיר מכובד על הוספת הספרים הנוספים ומסתמא מתפתה לשדרג (ועוד לפני המבצע באב או באלול) בשביל שרואה ברשימת הספרים כמה מהם שחשוב לו, ואם כשמתמלא ה'שק' נעשה חור בצד השני ונפלט כמה ספרים חשובים מי יודע אם היה רוצה לשדרג, והדבר לא ניתן לשיעורים לומר דלא מתרוקנים ספרים חשובים, מי יודע אולי פעם הבא יחליטו הבעלים של שיעורי רבי שמואל רוזובסקי או שיעורי רבי נחום פרצוביץ (לדוגמא כמובן) לבטל זכות של אוצה"ח והמשדרג לא ידע מאומה בזה. ואי אפשר לדעת בין הקונים מי מצטער על איזה ספר אפילו קטן בעיני אחרים הרי בעיניו מחמת הספר הזה הוא זירז לשדרג לגירסה הבא.
ובפרט שחוץ מבגירסא 19 לא נעשה כמעט שינויים רציניים בתוכנה והשדרוג כמעט בלעדי על הספרים בלבד.
לפחות עם הרשימה ששולחים לפני השדרוג של הוספת הספרים היו צריכים להודיע גם הספרים שיורידו מהגירסה הנוכחית (כן לענ"ד).

איש-קראקא

הודעהעל ידי איש-קראקא » ד' מאי 29, 2024 2:12 pm

בע"ה
אתה צודק.
אבל למה להודיד אם שילמו עליהם?

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ד' מאי 29, 2024 9:58 pm

עזריאל ברגר כתב:
איש-קראקא כתב:החילוק פשוט וברור תוכנה כשמשדרגים מבינים הקונים אם היו פונקמיות שעשו בעיות אזי בטח יש סיבה למה הורידו אותם, משום שזה לא טוב לתוכנה! אבל לא כן לגבי ספרים שכל עיקר התוכנה הוא שיהיה מלא עם ספרים! [ואין שום סיבה בעולם שיסכים לכך], ולא רק זה, אלא זה שהסכים שספר שלו יכנס לאוצר לכך הוסכם!!!

הפלפול מובן ומוסכם.
אבל ע"פ תורה יש לאדם את הזכות למכור את שדהו "לעשר שנים" או לכל זמן אחר שירצה.
וזהו ההסכם שמסכימים באוצה"ח עם בעלי הזכויות.
(אני מניח שזה מגיע מהאמירה שבעל-הזכויות מסכים ברתת-וברעדה לתת את ספרו, ורוצה לשייר לעצמו את הזכות להסיר את הספר עכ"פ מכאן ולהבא ברגע שיחפוץ בכך)

הסכם עם בעלי הזכויות יש ומה עם הסכם עם הרוכשים, או שזה צריך להיות מובן ממילא להם?? למה לא מודיעים לכל הפחות בעדכון שעלול לחסר ספרים, ובוודאי מן היושר היה להודיע איזה ספרים מורידים וכמו שכתבתי לענ"ד בבוקר.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ה' מאי 30, 2024 10:02 am

אני לא יכול שלא לשאול:
האם מישהו כאן יכול, וכמו שאומרים בלע"ז: עם 'יד הלב' אם היו מודיעים שמשמיטים את אחד,שניים,שלושה מהספרים הנצרכים לאותו משתמש ביותר - האם הוא לא היה משדרג בעקבות זאת?
אבל לומר את האמת האמיתית.

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ה' מאי 30, 2024 4:32 pm

בציבור כזה ענק כשיעור רוכשי אוצר החכמה אי אפשר לדעת לב כל אחד ואחד בשביל מה הוא קונה מעיקרא ואיזה ספרים חשובים לו יותר ואיזה פחות ומה בדיוק מכריע אותו לעשות העדכון כעת, ובהחלט ידיעה על הורדת ספר שחשוב לו או כמה מהם יכול להכריע לא לעדכן כעת.
גם אלו דברים שאין להם שיעור, בעדכון הבא אולי יורידו עשרות ספרים חשובים, לפני הציבור הגדול חייב להיות חשיפות וגדר קבוע או לפחות גילוי לפניהם על הענין הזה (אולי במענה טלפוני או אפשרות לראות בכתב ע"י פנייה להם).
אצלי אישית, יתכן שלפני כמה עדכונים כששמתי לב שהורידו ספר אחד חשוב מאוד שיצא לאור מכת"י מאחד ממאורי העולם שלפני כ250 שנה, תלמיד מובהק של אור העולם רבינו ה.... אם הייתי יודע מראש הייתי מחכה זמן מה עד שאני מעדכן שוב.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ו' מאי 31, 2024 4:10 pm

ו... שורה אחרונה? לא היית משדרג מאז ועד היום?? את האמת...
אני גם חושב שעבור ה'גילוי הנאות', ההודעה וה'אזהרה' לציבור נצרכת, אבל כמו שכתבת, "בציבור כזה ענק" , הוא אמנם ענק ומגוון בדרישותיו והשתמשותיו, אבל בשביל מס' ספרים בודדים שהושמטו מתוך עשרות אלפים - הם לא ירצו לשדרג??
נו, בוא נדבר ברצינות.

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ו' מאי 31, 2024 4:50 pm

אוהב אוצר כתב:ו... שורה אחרונה? לא היית משדרג מאז ועד היום?? את האמת...
אני גם חושב שעבור ה'גילוי הנאות', ההודעה וה'אזהרה' לציבור נצרכת, אבל כמו שכתבת, "בציבור כזה ענק" , הוא אמנם ענק ומגוון בדרישותיו והשתמשותיו, אבל בשביל מס' ספרים בודדים שהושמטו מתוך עשרות אלפים - הם לא ירצו לשדרג??
נו, בוא נדבר ברצינות.

הרי כתבתי הייתי מחכה זמן מה -הכוונה עד שהשדרוג במבצע הנחת 30% בשבוע הספר או מעדכן אחרי התקדמות של גירסה אחת או שתים. (וכבר כתבתי כך מפורש בדבריי הקודמים)
אלו שיקולים חשובים בהחלטה מתי לשדרג ובאיזה מחיר ואם הייתי יודע מראש הייתי מזרז לקבוע לימוד בו לתקופה או להעתיק הדפים הנחוצים לי ואח"כ לשדרג.
למה הכרעת השאלה תלוי בהליכה על כל הקופה- לשדרג תיכף או לא לשדרג כלל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' מאי 31, 2024 5:26 pm

יש מישהו (כנראה אמיד) שיש לו את כל הגירסאות של אוצר החכמה! וכנראה עשה זאטת מידיעה שספרים חדשים נוספים ואחרים נשמטים שכן זה דרכו של עולם וגם מהיברו בוקס נעלמים מאותה סיבה שנעלמים באוצר החכמה. כשרכשתי בפעם הראשונה בשנת 2004 היתה חבילה למי שבקש (ללא תשלום נוסף) של כ300 ספרי משכילים למיניהם (ללא צילום דף השער). באחת המהדורות הבאות הספרים הוסרו.
מכיוון שלא ניתן לדעת מראש איזה ספרים יוסרו, העצה היחידה היא לעשות העתק של כל עדכון, דבר שהיום לא עולה הרבה (דיסק גיבוי של 10 טרבייט עולה 100 דולר).
כמובן שהבעיה של הסרת הספרים היא אחת החסרונות של תכנה מסוג אוצר החכמה שבעצם אין לרוכש בעלות על הספרים שבתכנה אלא אם כן מעתיק או מדפיס אותם. ויש בעיה נוספת, שכמעט כל הספרים מופיעים רק במהדורה אחת ולא ניתן להשוות בין מהדורות שונות, וכאן ג"כ יכולה להיות טענה אפילו למחברי הספרים שבהרבה מקרים במהדורה חדשה לא רק שמוסיפים דברים, אלא אך מחסירים ומשמיטים, וזה דרכו של עולם.

במסתרים

הודעהעל ידי במסתרים » ו' מאי 31, 2024 10:21 pm

.
נערך לאחרונה על ידי במסתרים ב ש' יוני 01, 2024 2:42 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

בן ראובן

הודעהעל ידי בן ראובן » ו' מאי 31, 2024 11:41 pm

אליהו חיים כתב:אם הייתי יודע מראש הייתי מזרז לקבוע לימוד בו לתקופה או להעתיק הדפים הנחוצים לי ואח"כ לשדרג.

מן הסתם זה בדיוק הטעם שאינם מודיעים - כדי למנוע מהרוכשים לשמור לעצמם עותק של הספרים שעתידים להילקח מהם ב"שדרוג".

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ש' יוני 01, 2024 11:48 pm

ולהלכה אין לרוכש אוצה"ח זכות לזה? אולי באמת אין זכות.

בן ראובן

הודעהעל ידי בן ראובן » א' יוני 02, 2024 8:15 am

הסברתי את הטעם (המשוער) להנהגתם. אינני חושב שזו הצדקה.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' יוני 02, 2024 9:58 am

אליהו חיים כתב:
אוהב אוצר כתב:ו... שורה אחרונה? לא היית משדרג מאז ועד היום?? את האמת...
נו, בוא נדבר ברצינות.

הרי כתבתי הייתי מחכה זמן מה -הכוונה עד שהשדרוג במבצע הנחת 30% בשבוע הספר או מעדכן אחרי התקדמות של גירסה אחת או שתים. (וכבר כתבתי כך מפורש בדבריי הקודמים)
אלו שיקולים חשובים בהחלטה מתי לשדרג ובאיזה מחיר ואם הייתי יודע מראש הייתי מזרז לקבוע לימוד בו לתקופה או להעתיק הדפים הנחוצים לי ואח"כ לשדרג.
למה הכרעת השאלה תלוי בהליכה על כל הקופה- לשדרג תיכף או לא לשדרג כלל.

אז באמת הבעיה: הכסף או הספר שהוסר?

אולי כדאי לנסות ליצור קשר עם איזה מחבר שספרו הוסר ולשמוע מה הוא אומר בכל זה. ע"ז לא חשבנו - הא?

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' יוני 02, 2024 10:13 am

במחילה אני לא מבין את כל הפלפולים כאן.

הסרת ספרים מהאוצר נעשית משתי סיבות. אחת כשמתברר שהספר נכנס בלי רשות מספיקה. (אח אחד הסכים, השני מתנגד/מסרו לאוצר מידע שגוי, בפועל המשפחה לא מסכימה וכו' וכו'). שנית כשמתברר שהספר מכיל תכנים בעייתים ובטעות נכנס לאוצר.

במקרים כאלה היה ראוי שהאוצר יתקן את הטעות כלפי בעלי הזכויות, בכך שיסיר את הספרים מכל מי שמחזיק בתכנה. בפועל זה לא מעשי והתיקון נעשה רק כלפי מי שמעדכן.

ברור שאוצר החכמה, שעליו מוטלת החובה לתקן את אשר קלקל, אף כי בשגגה, לא מעוניין למסור מידע שימשיך את הפגיעה בבעלי הזכויות. אם הספר נכנס בלי רשות, הרי הוא צריך לצאת מהאוצר, והאוצר שהפיץ בטעות ספר כזה עליו לעשות הכל כדי להסירו ולא לתת מידע שימשיך את הפגיעה.

עד כאן בנוגע לחובת אוצר החכמה כלפי המחברים שספריהם נכנסו בלא רשות.

כעת לגבי הלקוחות שנפגעו.

בהסכם ההתקשרות בין אוצר החכמה ללקוחות, נכתב במפורש (ראיתי לפני שנים רבות) שאוצר החכמה רשאי להסיר כל ספר. הסעיף הוכנס מהטעם הזה ממש. לא ימלט במאגר גדול שכזה, שגיאות כיו"ב.

אני לא מדבר בשם הנהלת האוצר. אבל אם ישנו לקוח שבגין ספרים שהוסרו הוא מתחרט על העדכון באופן של 'מקח טעות'. אני מוכן לטפל בעניינו ולבדוק אפשרות להחזיר לו את כספו, אחרי ש: הגירסה החדשה תמחק מהתכנה שלו, וכמובן וכפשוט הספרים שנכנסו בטעות גם הם לא יחזרו. ובכן, אם ישנו לקוח כזה הוא מוזמן לפנות אלי באישי.

בברכה

מה שנכון נכון

הודעהעל ידי מה שנכון נכון » א' יוני 02, 2024 10:52 am

איש_ספר כתב:בהסכם ההתקשרות בין אוצר החכמה ללקוחות, נכתב במפורש (ראיתי לפני שנים רבות) שאוצר החכמה רשאי להסיר כל ספר.
גם לי זכור כך. וכמדומני שהודגש גם שהתוכנה נשארת בבעלות ההנהלה ולרוכשים יש רק זכות שימוש.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' יוני 02, 2024 11:21 am

מה שנכון נכון כתב:
איש_ספר כתב:בהסכם ההתקשרות בין אוצר החכמה ללקוחות, נכתב במפורש (ראיתי לפני שנים רבות) שאוצר החכמה רשאי להסיר כל ספר.
גם לי זכור כך. וכמדומני שהודגש גם שהתוכנה נשארת בבעלות ההנהלה ולרוכשים יש רק זכות שימוש.

ותכל תלונות בני ישראל...

יוצא פוניבז'

הודעהעל ידי יוצא פוניבז' » א' יוני 02, 2024 11:43 am

איש_ספר כתב:במחילה אני לא מבין את כל הפלפולים כאן.

הסרת ספרים מהאוצר נעשית משתי סיבות. אחת כשמתברר שהספר נכנס בלי רשות מספיקה. (אח אחד הסכים, השני מתנגד/מסרו לאוצר מידע שגוי, בפועל המשפחה לא מסכימה וכו' וכו'). שנית כשמתברר שהספר מכיל תכנים בעייתים ובטעות נכנס לאוצר.

המדובר כאן היה בספרים שנכנסו ברשות גמורה, אולם לאחמ"כ בעל הזכויות החליט להסירן.
(אנקוב דוגמא, קובץ מקבציאל של אהב"ש, היה בעבר בתוכנה הכללית, אולם לאחמ"כ עבר לחבילה של ההוצאה).

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' יוני 02, 2024 1:25 pm

יוצא פוניבז' כתב:
איש_ספר כתב:במחילה אני לא מבין את כל הפלפולים כאן.

המדובר כאן היה בספרים שנכנסו ברשות גמורה, אולם לאחמ"כ בעל הזכויות החליט להסירן.
(אנקוב דוגמא, קובץ מקבציאל של אהב"ש, היה בעבר בתוכנה הכללית, אולם לאחמ"כ עבר לחבילה של ההוצאה).

אם נדייק, הספר המדובר כאן ניתן ברשות על מנת לקבל תמורה מסוימת. בקשת התמורה לא הגיע לאוצר, והספר נכנס ללא התמורה המבוקשת. כשהגיעה בקשת התמורה, התברר שאוצר החכמה לא מעוניין להענות לה, נמצא איפוא שהספר נכנס לאוצר בשגגה, שלא ברשות המחבר.

מקבציאל, הדבר יבדק, יתכן שמדובר בטעות טכנית. בכל מקרה, כשמחבר נותן ספר לאוצר, עומדת לרשות הזכות להוציא את הספר מהאוצר לכשירצה (ולעיתים בתנאי שיחזיר את התמורה שקיבל אם קיבל). נמצא שמתחילה לא נתן המחבר לאוצר אלא זכות שימוש כל זמן שירצה, ואת הזכות הזו, ולא יותר, מעביר האוצר ללקוחותיו.

חזור אל “אוצר החכמה - תיקונים והערות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים