מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ספרים הרשומים בקטלוג ואינם קיימים במאגר

דווחו לנו על דפים חסרים או בלתי קריאים, ספרים שלא נפתחים, נשמח לתקן ולשפר!
חכם באשי

ספרים הרשומים בקטלוג ואינם קיימים במאגר

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 2:32 am

יש כמה ספרים הרשומים ברשימת הספרים ואינם קיימים במאגר. אני משער כי זה משום היותם 'מחקריים'
והרי שנים מתוכם: בחינות בבקורות הספרות; תוספתא כפשוטה (דרך אגב, האחרון מצוי בהיברובוקס. הם לא כ"כ מחמירים...)

המעיין

Re: ספרים הרשומים בקטלוג ואינם קיימים במאגר

הודעהעל ידי המעיין » ה' מאי 06, 2010 7:03 am

ייתכן ובתוספתא כפשוטה יש בעייה של זכיויות יוצרים

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' מאי 06, 2010 1:30 pm

וכיצד זה שבהיברובוקס קיימים 'תוספתא כפשוטה' על כל כרכיה? הם לא חוששים מזכויות יוצרים?
לי נראה שיש כאן יותר חשש של 'מחקריים', והיות הגאון ר' שאול ליברמן זצ"ל (כן!) ראש GTS מחמת היותו צריך פרנסה.
אני מכיר אישית אדם חשוב ומבוגר מאוד שהיה בידידות גדולה עם ר' שאול, והוא סיפר לי עליו רבות, על יראת השמים שלו ועל דקדוקו במצוות למרות היותו ראש GTS !
ההוכחה הפשוטה שאוצה"ח חושש מלהכניס ספרים של ר' שאול, שגם ספרים שאין עליהם זכויות, כמו: שקיעין, וספרי זוטא, על הירושלמי וכו', אינם שם. מדוע?
טוב עשה לנו הבורא שיש תחרות, והמתחרה אינו כ"כ מחמיר, והוא העלה את התוספתא כפשוטה (וגם את שקיעין) לרשת. תענוג של ספרים!

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ו' מאי 07, 2010 3:49 am

אין בידי בשעה זו לבדוק את הערתך על הספרים המופיעים בקטלוג, ומנסיוני 'דיוק' הוא לאו דוקא המאפיין של הודעותיך.
כך למשל - שלא כדבריך - מספריו של ר"ש ליברמן מצוים באוצר, ירושלמי כפשוטו, על הירושלמי והספרי זוטא. באופן ששאר דבריך בטלים מאליהם כחלוף יעוף.
תוספתא כפשוטה מוגנת בזוכיות יוצרים, אנו בעיצומו של מו"מ ארוך ומתמשך לשם הכנסתה לאוצר.
השאלה איך מצויה התוספתא במקומות אחרים יש להפנות לשם ולא אלינו.
טובת כל המשתתפים כאן מחייבת להודיעך, כי סגנון קלוקל ונמוך, כזה בו נכתבה הודעתך האחרונה, לא יכירנו מקומו כאן !

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' מאי 07, 2010 6:32 am

בעל אוצר יקר,
לא התכוונתי לפגוע בך.
אם לא ידעת, יש ברשותי גירסא 7, וכל מה שכתבתי נכון לגבי גירסא זו. לא בדקתי את הדברים באוצר המקוון, שבו יש גירסא 8.
מכאן והלאה אבדוק בגירסא המקוונת. אך אין לך צורך להפגע...
ועם אני כתבתי 'נמוך', מדוע אתה ירדת נמוך וציינת את מידת 'דיוקי' הגדול?

וכאן אסביר את כותרת האשכול: במילים "ספרים הרשומים בקטלוג", לא התכוונתי לקטלוג מנייר שאתם שולחים לכל לקוח בעדכון חדש. התכוונתי לרשימת הספרים (ע"פ א-ב של הכותרים) המצויה בצידו הימני של המסך, כשתוכנת האוצר נפתחת. ושם, אכן, בגירסא 7, נרשמו 'תוספתא כפשוטה', וכשאתה מקליק על הכותר פעמיים כדי לפתוח את הספר, מודיעה התוכנה הודעה בלשון זו (בערך, התוכנה לא פתוחה כרגע אצלי, ולכן אל תתפוס את אי-דיוקי): "תקלה מספר ... אנא פנה לתמיכה הטכנית".
בהתחלה, כשלא הבנתי מה הסיבה, אכן התקשרתי בטלפון לתמיכה, והפקידה שם גמגמה משהו. בקיצור זה לא עזר.

אני גם אזכיר לאוצרנו היקר, שלטענתי גבי ספר 'בחינות בביקורות הספרות' - כלל לא התייחסת.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ו' מאי 07, 2010 10:26 am

ראשית רציתי להדגיש שתחת שם זה "אוצר החכמה"
עונה צוות ולא אדם אחד

בכל מקרה אם תעיין תראה שעיקר ההבדל בספרים הנמצאים במאגרים מסויימים הוא בגלל זכויות יוצרים ולא בגלל סיבות אחרות

בכל מקרה אם הספר מופיע ברשימת הספרים שלך ולא נפתח זו תקלה ולא נסיון שלנו להציע ספר ולא לתת אותו כי לא עבר את הביקורת (למה שנעשה דבר כזה)
במקרה כזה כדאי לפנות לתמיכה (אני לא יודע מה היתה התשובה המגומגמת) או לכתוב כאן בפורום וננסה לראות מה קורה

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ו' מאי 07, 2010 5:17 pm

אעשה זאת בקרוב.
שבת שלום לכם (זה צוות. לא?)

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ש' מאי 08, 2010 10:23 pm

תוספתא כפשוטה מעולם לא היתה בתכנה, כך שאין כל סיכוי בעולם שהיא מופיע לך ברשימה (למה שלא תתן תמונת מסך?)
אם נבוא להעמיד דבריך נצטרך לומר שיש לך במחשב האישי קובץ PDF הנקרא תוספתא כפשוטה והגדרת את התכנה שתכלול גם קבצי PDF חיצוניים.

בחינות בחקר הספרות של שלמה צמח הינו ספר חילוני לחלוטין.

באחד האשכולות העירו על פירושי ריה"ח שנשמטו מן האוצר, מזה זמן התקבלה ההחלטה להחזיר את הספר בצירוף הודעה בשערו מדברי הגרמ"פ. כל טוב ושבוע טוב.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ש' מאי 08, 2010 10:50 pm

אוצר יקר.
אני מודה לך על החזרת פירוש ריה"ח לתורה. אולם כפי שציינתי, ישנם שתי מהדורות שיצאו לאור באותה שנה (ירושלים תשל"ה), והיה מן הראוי להודיע איזו מהדורה הכנסתם, יש ביניהם שינויים קלים - השמטה של ארבע פיסקאות, בסך הכל. ובכלל, אם אתם מכניסים את המהדורה המצונזרת, מדוע להכניס את דברי רמ"פ, הרי הוא הסכים למהדורה המצונזרת!! ואם אתם מכניסים את דברי רמ"פ - למה שלא תכניסו את דברי ר"מ קליין?

והרי הודעה חשובה: אם אתם מחזירים את פירוש ריה"ח לתורה בצירוף דברי רמ"פ על הספר, למה שלא תנהגו כך גם גבי 'ספר ציוני', לר' מנחם ציוני, המצוי באוצר בכמה מהדורות. הרי רמ"פ בתשובתו בענין: "ואני הייתי אומר שאסור למכור ולקנות גם ספר ציוני מאחר שנמצא דבר כפירה זו וטוב לכתוב זה לגדולי ארץ ישראל" (שו"ת אגרות משה, יורה דעה, חלק ג סימן קיד). הדברים תמוהים, במחילה מכבודו, שהרי ספר ציוני מובא הרבה בפוסקים (ואף מג"א מביאו פעמים רבות, כמדומני). אך אם אתם נוטלים את דברי רמ"פ בלא בחינה, מדוע שלא תטלו אותם בשלמותם, ותרשמו את דבריו בתחילת ספר ציוני.

ובכלל, אם אתם פוסלים (או לפחות מודיעים בתחילתו) כל ספר שיצא עליו ערעור מידי אחד החכמים, הרי עבודה גדולה נטלתם לעצמכם. החסרים ספרים שיצאו נגדם והם מצויים באוצר??
כרגע אני זוכר ספר אחד: עמק המלך, לר' נפתלי בכרך, אמ"ד ת"ח.

ולגבי תוספתא כפשוטה. אכן, יש בידי PDF של הספר (שהורדתי מהיברובוקס, לכל המעוניינים לדעת). אך לא שמתי אותו בכונן של אוצר החכמה.
ואם אתה לא חושדני ברמאות, אנא תעזור לי אין אני מצלם את המסך של אוצר החכמה, איני בקי בכגון דא. תודעני, ואי"ה, מחר בבוקר אציג כאן תמונתו. וגם את תמונת 'בחינות לבקורת הספרות'.

שבוע טוב לכם, תמשיכו לסרוק עוד ועוד ספרים חשובים. ושבוע טוב לכל החברים

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ש' מאי 08, 2010 11:27 pm

גם אם הקובץ PDF נמצא בכונן אחר יש באפשרות להגיד לתכנה שתכלול אותו ברשימה.
בחינות לחקר הספרות אם לא היה מובן נחזור ונאמר היה והוסר. בשל היותו ספר חילוני לחלוטין נטול כל זיקה לאוצר החכמה.
תודה גם על שאר דבריך, רשמו לפנינו.
ועכשיו אחרי שסיימנו בליבון סוגיות: ירושלים דליטא, מפנקסו של רב, ליברמן, ריה"ח, בחינות. אפשר להתקדם הלאה.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ש' מאי 08, 2010 11:56 pm

כן. אני לא יפריע לכם בעבודתכם החשובה!

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' מאי 09, 2010 12:03 am

למען הבהר העניין
האופציה לשלב קובץ PDF באוצר החכמה נעשתה לטובת המשתמשים שיהיה להם אפשרות לצרף ספרים שלהם או שיש ברצונם לראותם אע"פ שאנחנו לא שמים אותם
במקרה כזה כאשר לוחצים על שם הספר הקובץ נפתח בפורמט PDF בהתאם להוראות הקיימות ב WINDOWS
אם הספר לא נפתח לך אתה צריך לבדוק מה קורה שאתה לוחץ על בתוך הספריה שלו.

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » א' מאי 09, 2010 3:24 pm

אוצר יקר,
סהדי במרומים שלא רציתי להמשיך ולהפריע לכם, ואפילו חשבתי לוותר על הצעתכם "למה שלא תתן תמונת מסך?" לספרים שטענתי כי הם מצויים ברשימת הספרים שבצידו הימני של התוכנה (בגירסא 7). כי למרות שבכך אני נחשד באמירת דברי שקר, רציתי להפסיק עם ההתפלמסות הזו, שאתם באמת נפגעתם ממנה (ובאמת, אני לא מבין מדוע).
ואולם, קבלתי כמה הודעות באישי המחזקים את ידי בהבאת 'תמונת מסך', ואחד אף הטריח להדריכני כיצד לבצעו.
הצלחתי לצלם את המסך, אבל איני מצליח 'להשתילו' בהודעה זו. מישהו חוסם אותי?
ואם האוצר מחפש את הצדק והאמת, בוא ונראה שתדריכו אותי כיצד להכניס את התמונות!!!!

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' מאי 09, 2010 4:56 pm

פשוט ביותר
כשאתה כותב הודעה
הסתכל בבקשה למטה יש מקום שכתוב בו צירוף קובץ
לחץ עליו וצרף את קובץ התמונה שלך

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » א' מאי 09, 2010 8:05 pm

והנה התמונות (ותיק, לא הצלחתי למקם את התמונות בדיוק כאן. הם בסוף ההודעה):
הראשונה מספר 'תוספת ראשונים', חלק ג (שאר החלקים אינם אפילו ברשימה), לר' שאול ליברמן. והשניה: 'בחינות בבקורת הספרות'.

תודה לאנשי האוצר על עזרתם בהעאלת התמונות ובמיוחד לידידנו מחבב המצוות, ר' ותיק שליט"א

ועכשיו, כ-ו-ל-ם ישאלו, והיכן צילום מסך מהספר עליו הרעשתי עולמות - 'תוספתא כפשוטה'?
האמת, אוזני הווירטואליות בוערות מבושה, שכן איני יכול להוכיח את טענתי כלפי הספר המרכזי בדברי. ואולם מעשה שהיה כך היה.
לפני כשנה וחצי, בסביבות חנוכה תשס"ט (כמדומני), קיבלתי לביתי מכתב עדכון לגירסא 7 מאת אוצר החכמה, ושלא כרבים מהמקבלים עיינתי הדק היטב ברשימת הספרים שצורפה. ולשמחתי הגדולה ראיתי כמה ספרים החשובים לי מאוד, ואחד מהם הוא: תוספתא כפשוטה על כל כרכיו הרבים. ועובדה זו היתה המרכזית לכך שהחלטתי לעדכן את גרסתי מ-5 ל-7. אך בקבלי את הדיסק (מאגר 'כללי', למי שאינו יודע) - שוד ושבר. רשימת הספרים בצידו הימני של המסך מראה אכן ש'תוספתא כפשוטה' קיים, אך לחיצה כפולה עליו מודיעה על 'תקלה, פנה לתמיכה'. לא התעצלתי, התקשרתי. הפקידה היתה אדיבה, אך לא עזרה כלל. היא טענה, שהספר בכלל לא אמור להיות קיים. אמרתי לה: אבל במסך הראשי הוא מופיע. היא גמגמה כה וכה (ואל תבקשו ממני לשחזר את השיחה שנה וחצי לאחר קיומה), ובסופו של דבר היא פלטה: באמת הושמטו כמה ספרים וכו' וכו' שאי אפשר לתת אותם לכולם, אבל אם אתה מתעקש אני אשלח לך דיסק CD ובו כששים ספרים שהושמטו. היא רשמה את כתובתי, והדיסק הגיע לביתי בזמן סביר. התקנתי אותו כפי ההוראות שצורפו, ואז הבעיה באה על פתרונה.
כלומר, איני יודע אלו ששים ספרים (וליתר דיוק: 57) היו בדיסק, הם נקלטו בספריית האוצר (כן ראיתי במספר הספרים הכללי המופיע בתחתית המסך הראשי), וזהו, אבל אז, כנראה, נמחק גם הכותר 'תוספתא כפשוטה' מהקטלוג הראשי!!!
איני יודע זאת בוודאות, אבל זו ההסתברות היחידה.
אך בין כך ובין כך, לעיקר טענתי שיש ספרים המצויים ברשימת הספרים הראשית ואינם נפתחים מכיון שגופן הושמט ורק שמן נשכח בקטלוג - מוכחת מהצילומים המצורפים.

ועתה מענין לענין באותו ענין: סקרן גדול אני מהם 57 הספרים המופלאים שנשלחו לי בדיסק. הדיסק עודנו שמור אצלי, אך איני יכול לפתוח את הספרים. הסיומת של הקבצים הוא: OCF . האם מישהו יכול לעזור איזו תוכנה פותחת אותם, וכיצד ניתן להשיג את תוכנה כזו?
כל הביישנים יכולים לפנות אלי באישי (הגלוי ונראה להנהלת הפורום).

מבחינתי, הדיון בענין הסתיים.
עתה נפנה אני להשלים את לימודי, שכן ברצוני להיות ראוי לכינויי, וגם למדנו: סייג לחכמה שתיקה. וכשיטת האחרונים, שכתיבה כדיבור דמיא.
ערב טוב לכולם.
קבצים מצורפים
2010-05-09_193025.png
2010-05-09_193025.png (115.85 KiB) נצפה 20445 פעמים
2010-05-09_192855.png
2010-05-09_192855.png (61.64 KiB) נצפה 20440 פעמים

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » א' מאי 09, 2010 8:06 pm

סדר התמונות התבלבל, הראשונה היא השניה, והשניה היא הראשונה. סליחה.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' מאי 09, 2010 8:44 pm

תודה על טרחתך בהעלת התמונות בכך הבהרת את הדברים.

ובכן: בחינות בחקר הספרות הלא כבר כתבנו לך לפחות פעם אחת viewtopic.php?f=6&t=81&st=0&sk=t&sd=a#p392 שהיה והסרנו אותו ויתכן שלא הוסר מן הרשימה שנשלחה אליך. (לצורך כך יש לבחור: כלים/ רענן רשימה)

ואילו תוספתא כפשוטה, כאשר אמרנו, לא היה ולא נברא, ומעולם לא קוטלגה אצלינו ולכך לא יכלה להופיע ברשימה. ומעתה לא יפלא על הגמגום שאחז בפקידה הנבוכה שאמורה לפתור בעיה שאינה קיימת.

כתבת שברשימת הספרים הכלולים בעדכון 7 שנשלחו ללקוחות הופיע 'תוספתא כפשוטה', מצ"ב לינק למכתב העדכון גרסה 7 שנשלח ללקוחות. http://www.otzar.org/download/otzar7.pdf המוצא הראשון של תיבות 'תוספתא כפשוטה' יבוא על שכרו: עדכון 8 חינם.

[לגבי הדיסק שנשלח אליך קשה לנו להבין על איזה בעיה הוא היה אמור להתגבר ומדוע לא נפתרה הבעיה, צור קשר בתמיכה עם גב' דינה. בהצלחה]

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » א' מאי 09, 2010 9:31 pm

עזבו! מספיק!
אתם מומחים בהתחמקויות. לא מתאים לכם להודות על האמת.
התמונות שצרפתי מוכיחות את טענתי המרכזית המנוסחת בשם האשכול: "ספרים הרשומים בקטלוג ואינם קיימים במאגר".
זה מה שרציתי להוכיח, ואתם לא פרכתם זאת.
כן, גם אני מכיר את ה'קונץ' של רענון. עשיתי זאת עשרות פעמים. זה לא עוזר כלום.
ומשום מה גם התחמקתם ממציאותו של הדיסק עם 57 הספרים שאתם שלחתם לי אותו. הוא מצוי אצלי, ואני יכול לעלות את תוכנו לרשת, אם אתם מתעקשים.
זהו מספיק.
אני בטוח שאתם תגידו את 'המילה האחרונה', שהרי זה הפורום שלכם ואתם לא מסוגלים 'לבלוע צפרדעים'...
אקווה שאעמוד בנסיון ולא אגיב לדברים.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' מאי 09, 2010 10:00 pm

באוצר החכמה יש תקלות רבות כיאה לתכנה בסדר גודל שכזה ובהחלט תתכן תקלה של ספרים המופיעים ברשימה ואינם נמצאים בפועל, תקלה זו ידועה לנו ואין לנו כל ענין להכחישה, כמו שאין אנו מכחישים ומתעלמים מתקלות אחרות חמורות מאלה.

אלא מאי? הודעתך הראשונית כללה ידיעה מרעישה לפיה ברשימה היה גם תוספתא כפשוטה, כביכול היתה התוספתא במאגר והושמטה בגרסה כל שהיא או שמורה אצלינו ולא ניתנת מסיבה עלומה. טענה זו הוכחשה ומוכחשת על ידינו, ואכן במהלך השתלשלות ההודעות באשכול זה, נתברר שבשקר יסודה. כך. שקר. לא היה ולא נברא.

חזרת וטענת שאכן ברשימת הספרים לא הופיע, אבל ברשימת הספרים שנשלחה למנויים הופיע. גם טענה זו הובררה כשקר. כך. שקר.
מכתב העדכון נפרש כאן לכל דורש שיוכל לעמוד על שיעור אמיתות דבריך.

צר לנו, אבל דבריך מוכחים כי תפיסת המציאות אצלך לוקה בתסמין חריף של דמיון, משום כך אנו מוותרים מראש על חובת ההתנצלות המתבקשת.
נערך לאחרונה על ידי אוצר החכמה ב א' מאי 09, 2010 10:42 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

מור

הודעהעל ידי מור » א' מאי 09, 2010 10:36 pm

חכם באשי כתב:עזבו! מספיק!
אתם מומחים בהתחמקויות. לא מתאים לכם להודות על האמת.
התמונות שצרפתי מוכיחות את טענתי המרכזית המנוסחת בשם האשכול: "ספרים הרשומים בקטלוג ואינם קיימים במאגר".
זה מה שרציתי להוכיח, ואתם לא פרכתם זאת.

אני מתלבט אם טוב אני עושה בכתיבת ההודעה: לדעתי נוח לו לדיון שישתקע ולא יוסיף פארות וסנסנים.

רק כמדומה שעליך, באשי, להודות: טענתך המרכזית באשכול היתה, ואני מצטט: "יש כמה ספרים הרשומים ברשימת הספרים ואינם קיימים במאגר".
לא הסתפקת, והוספת השערה פרי רוחך, שהיא - נא הודה - ה'דובדבן שבקצפת': "אני משער כי זה משום היותם 'מחקריים'".

ובכן, לעיקר טענתך הודה 'אוצר', שיתכן ובתוכנה כה מורכבת קורה וספר מופיע ברשימת הכותרים, אך לא מופיע באוצר בפועל.
אשר להנחתך כי מניעים כאלו ואחרים עומדים בבסיס ההשמטה - גם בזה הודה לך אוצר בראש מורם (לגבי 'בחינות') כי היה והושמט.
בנוגע ל'תוספתא' - הופרכה טענתך, בהבאת לינק למכתב העדכון בו לא מופיעה תוספתא כפשוטה ולו בגימטריא קטנה (בעצם לא בדקתי..).

מי מתחמק? מי לא פורך? מי לא מודה כאשר צריך?

לא באתי להיות סניגור על האוצר, כמו שחרתה לי מגמת ההשתלחות. ואם שגיתי, ה' יכפר.
נערך לאחרונה על ידי מור ב א' מאי 09, 2010 11:40 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

מרפסין איגרא

הודעהעל ידי מרפסין איגרא » א' מאי 09, 2010 10:49 pm

חכם באשי כתב:ועכשיו, כ-ו-ל-ם ישאלו, והיכן צילום מסך מהספר עליו הרעשתי עולמות - 'תוספתא כפשוטה'?
האמת, אוזני הווירטואליות בוערות מבושה, שכן איני יכול להוכיח את טענתי כלפי הספר המרכזי בדברי. ואולם מעשה שהיה כך היה.
לפני כשנה וחצי, בסביבות חנוכה תשס"ט (כמדומני), קיבלתי לביתי מכתב עדכון לגירסא 7 מאת אוצר החכמה, ושלא כרבים מהמקבלים עיינתי הדק היטב ברשימת הספרים שצורפה. ולשמחתי הגדולה ראיתי כמה ספרים החשובים לי מאוד, ואחד מהם הוא: תוספתא כפשוטה על כל כרכיו הרבים

"חכם באשי" תעזור לנו להבין, האם אתה שקרן???? הרי במכתב הנמצא כאן שלונקק לעיל http://www.otzar.org/download/otzar7.pdf
ובו הספרים של עדכון 7 אין זכר לתוספתא כפשוטה!!!! מה הולך כאן??????? איפה הכלל של חז"ל דמילתא עבידא לגילויי לא משקרי בה אינשי???!!!

אורח

הודעהעל ידי אורח » א' מאי 09, 2010 11:04 pm

מורי ורבותי להירגע,
לא צריך להתלהם...

סמבוסק

הודעהעל ידי סמבוסק » א' מאי 09, 2010 11:42 pm

באשי, כמי שעוקב אחרי כל מהלך המשא ומתן כאן, ברצוני להביע פליאה רבתי עליך.
אתה התקשרת למשרד אוצר החכמה, כדבריך. התלוננת שברשימה היה כתוב תוספתא כפשוטה כל הסדרה המלאה, ולא קיבלת. הפקידה ניסתה לעזור לך, וגימגמה ולא ידעה מה להגיד. ולבסוף כדי לרצות אותך, שלחה לך דיסק עם כ60 ספרים מסויימים.
אני לא מבין, עכשיו כשהתברר לך שמעולם לא היה כתוב תוספתא כפשוטה ברשימה, ואולי חשבת שראית, או אולי חלמת בלילה על התוספתא כפשוטה. מן הראוי להתקשר ולהתנצל בפני אנשי האוצר על הטירחה שהטרחת אותם לחינם. ולהחזיר להם את הספרים שנתנו לך כפיצוי. בטעות.
במקום זה אתה בא עוד בתלונות? איפה אתה חי?
דבר שני שאני רוצה לומר לך, חם באשי. קצת נמאס מהטון הבלתי סימפטי והקנטרני והבכייני שלך. כל הזמן אתה מנסה לנגח, ולהשפיל. במקום לנהוג בכבוד באכסניא הזו, לבקש בנעימות, להעיר בנעימות ובכבוד.
כי כל דרכיה דרכי נועם ונתיבותיה שלום.
אתה לא צריך לענות. רק תחשוב על זה.
שלך, חכם סמבוסק שליט"א.  

אורח לרגע

הודעהעל ידי אורח לרגע » ב' מאי 10, 2010 1:25 am

גם אני מצטרף. הסגנון כבר נמאס, וממש לא ראוי.
אני משער שאת הסגנון הזה הוא סיגל לעצמו מן הסתם בפורומים אחרים שהוא מסתובב בהם, אבל כאן החומר האנושי הוא שונה, והסגנון שונה.

סמל אישי של המשתמש
זחלץ_קליח

הודעהעל ידי זחלץ_קליח » ג' מאי 11, 2010 9:27 pm

אעיר רק ששקיעין היה באחת המהדורות הקודמות של האוצר והוסר

חכם באשי
אשמח מאוד אם תעלה איפשהו את תוכן הדיסק הנ"ל

חכם באשי

הודעהעל ידי חכם באשי » ג' מאי 11, 2010 9:39 pm

איני רוצה להגיב באשכול זה, מטעמים מובנים, הפכו אותי לשקרן מדומיין וכו' וכו'. וכל זה, אחרי שהוכחתי את עיקר טענתי.
איני הוזה, אני זוכר היטב שכשקבלתי לידי את רשימת הספרים של עדכון 7, היה רשום שם שחור על גבי לבן: "תוספתא כפשוטה". זה שאין לי חדר מיוחד בבית לצורכי ארכיון, ואיני יכול להציג את הדברים כאן, עדיין לא הופך אותי לשקרן וכו'. ואל תביאו לי ראיה מהלינק לרשימה שהציעו האוצר. וד"ל.
בכלל, איני יכול להתמודד אם הניקים הכותבים פה. לענ"ד נראה, שרובם הם אנשי האוצר תחת שמות שונים. ודבר זה אינו הוגן.
וכיצד ביכולתי להתמודד עמם? הם מקבלים משכורת על עבודתם, ואני אברך דלפון שאין עתותי בידי ואף אחד לא משלם לי אגורה שחוקה על כתבתי כאן. איני מתבכיין (כדברי אחד הניקים), אני רק מציין עובדה.

ושוב, לא רציתי להגיב באשכול זה, ותגובתי זאת היא בגלל הצעת ר' אורח.
איני מומחה גדול למחשבים ובוודאי לא לעניני רשת. לפיכך איני יודע כיצד להעלות את תוכן הדיסק. רק אציין כי כמות הספרים שבדיסק הוא למעלה מ-600 מ"ב.
באופן אישי ניסתי 'לפרוץ' את הספרים כדי לקוראם באמצעות תוכנת PDF רגילה, ואף הסתייעתי ב'מומחים' ישיבתיים, זה לא עזר. נראה שהספרים נסגרו בפורמט מיוחד שיצר האוצר.
אך פטור בלא כלום אי אפשי, ואציין כאן כמה ממספריהם של הספרים:
710.OCF
7877.OCF
8738.OCF
10418.OCF
11448.OCF
לפתרון השאלה נגיע, אם מישהו יראה לי כיצד ניתן לפתוח קבצים הסגורים בסיומת זו.

ולסיום, לר' אורח לרגע, תחשוב מה שאתה רוצה. אך סהדי במרומים, כמעט ואיני כותב בשום פורום נוסף, הפורום היחידי שאני מרפרף בו מעט (והדגש על מעט) הוא סו"ס.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' מאי 11, 2010 11:22 pm

חכם באשי כתב: אני זוכר היטב שכשקבלתי לידי את רשימת הספרים של עדכון 7, היה רשום שם שחור על גבי לבן: "תוספתא כפשוטה". זה שאין לי חדר מיוחד בבית לצורכי ארכיון, ואיני יכול להציג את הדברים כאן, עדיין לא הופך אותי לשקרן וכו'. ואל תביאו לי ראיה מהלינק לרשימה שהציעו האוצר. וד"ל.

נחזר ונסכם: העוקב אחר הודעתינו באשכול כולו, יראה לנכון שמעולם לא עלה על דעתינו, להתכחש לעצם הבעיה שהעלה הכותב, על מציאות ספרים שיופיעו ברשימה ולא בגוף התכנה.
אין לנו כל סיבה להתכחש לכך, כמו לתקלות חמורות מזו הקיימות מדי פעם באוצר.

ביטלנו מכל וכל את דבריו של הכותב כביכול 'תוספתא כפשוטה' הופיעה אצלו ברשימה. דבר זה בלתי אפשרי משום שספר זה מעולם לא עבר את מפתן משרדי התכנה ולא נרשם בקטלוג הפנימי של התכנה. לאחר שלא הצליח הכותב לאמת דבריו, שינה עדותו ונזכר כי הרישום של 'תוספתא כפשוטה' הופיע ברשימת הספרים שנשלחה ללקוחות לפני עדכון 7.

הצגנו לכל דורש את רשימת הספרים במכתב העדכון המוכיחה כי אך שקר או דמיון כוזב בפי הכותב.

אחר שנתפס בקלקלתו נהג הכותב מנהג נבל ! והאשים את צוות האוצר בזיוף זדוני ומכוון של המכתב !

ובכן כותב זה הותרה פעמים רבות לעדן את ניסוחיו הברוטאלים ולשווא. עתה, עבר הוא כל גבול נסבל, בכתיבה נפשעת משוללת כל רסן. יובהר את שכבר נאמר: אין אנו חוששים מביקורות, אף לא מן החריפות שבהן, ויעידו על כך הודעות רבות החקוקות בפורום זה. אנו כאן כדי לתקן ולשפר, להוסיף ולשכלל ולמלא את מבוקשכם במידת האפשר. אכן, לא נוכל ולא נרצה בשום אופן, להסכים לסגנון נמוך ושפל שכזה. לא לשם כך נוסדה מסגרת זו !

זו התראה פומבית אחרונה טרם יורחק הכותב משערי הפורום!

חזור אל “אוצר החכמה - תיקונים והערות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 24 אורחים