מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

דרוש הקלטה מהספד הגר"י זילברשטיין שליט"א בהלויית מרן הגרי"ש אלישיב

גליונות שבועיים להורדה. עצה ותושיה בעניינים טכניים
אשרי יושבי ביתך

דרוש הקלטה מהספד הגר"י זילברשטיין שליט"א בהלויית מרן הגרי"ש אלישיב

הודעהעל ידי אשרי יושבי ביתך » ב' יולי 17, 2023 12:53 am

אני מחפש בדחיפות הקלטה חדה וברורה מדבריו של מרן הגר"י זילברשטיין שליט"א במסע הלויית חמיו מרן פוסק הדור הגריש"א זיע"א.
בקול הלשון מצאתי הקלטה, אך רק בשניות הראשונות היא ברורה, ולאחר מכן לא שומעים טוב בכלל.
האם למישהו יש הקלטה, או יודע איך ניתן להשיג או עם מי ניתן לדבר, כדי להשיג הקלטה חדה וברורה (עדיף כמובן מהרמקול עצמו, אם לא גם נגן שהיה בסמוך).
בתודה מראש!

נחומצ'ה

Re: דרוש הקלטה מהספד הגר"י זילברשטיין שליט"א בהלויית מרן הגרי"ש אלישיב

הודעהעל ידי נחומצ'ה » ב' יולי 17, 2023 11:50 pm

זכור לי שהיה זה מילות פרידה קצרות והבעת תודה להרב אפרתי. הא ותו לא.

כשתילי זיתים

הודעהעל ידי כשתילי זיתים » ג' יולי 18, 2023 12:31 am

וגם הזכיר שהגרי"ש לא היה לו פנאי ללמוד משנה למלך, ורק בבין הזמנים כשהיה בחופש היה לומד מל"מ.
הוא גם נתן הספד בתוך ימי השבעה בתפארת בחורים.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' יולי 18, 2023 11:52 pm

נחומצ'ה כתב:זכור לי שהיה זה מילות פרידה קצרות והבעת תודה להרב אפרתי. הא ותו לא.

הוא דיבר ברגש רב ובהטעמה כהרגלו, ויותר מהרגלו, ואמר דברים קצרים אך יקרים, אני עמדתי קרוב מאד ושמעתיו היטב.
קודם כל הוא הדגיש בחרדה ש"מורי חמי זכר צדיק לברכה, ציווה שלא להספידו, אך גיסי הגדול שליט"א (זי"ע) ציווה עליי שאומר דברי פרידה, אבל חס ושלום אני לא מספיד, אלא רק אומר דברי פרידה קצרים".
ואז הוא דיבר על הירושלמי ביומא, אמר שרגיל היה מרן הגרי''ש להזכיר בהתפעלות את דברי הירושלמי (יומא פ"ה ה"ג) איך ראה הכהן הגדול את דרכו בבית קדשי הקדשים, הרי לא היו שם מנורות או חלונות? אלא שעד שלא ניטל הארון היה נכנס ויוצא לאורו של הארון, ומשניטל, היה מגשש ונכנס, מגשש ויוצא. היינו שארון הברית עצמו היה מאיר את בית קדשי הקדשים, ולא היה צורך בשום אור חיצוני או מלאכותי.
ואמר יבלחט"א הגר"י זילברשטיין שעד שלא ניטל הארון, קרי -"מורי חמי זכר צדיק לברכה", היינו נכנסים ויוצאים לאורו של הארון, כיוון שכשהוא היה פותח את פיו בדברי תורה בבהירותו הגדולה והנפלאה בכל התורה כולה, דברי תורתו הזכים והבהירים היו מאירים את הכל, וכל מי שהיה משוחח עימו בדברי תורה היה חש באור הגדול שבוקע ממנו.
ומשניטל הארון, אנחנו בבחינת מגשש ונכנס מגשש ויוצא.

כל זה כתבתי עכשיו מהזיכרון, זה לא ציטוט, אבל כך בערך היה תורף הדברים.

אשרי יושבי ביתך

הודעהעל ידי אשרי יושבי ביתך » ה' אוגוסט 17, 2023 3:00 am

יישר כח לכולכם, השגתי הסרטה כל שהיא, אך גם שם לא כל המילים ברורות ולפיכך לא העליתיה לקו 'שיח יצחק' לתועלת הרבים.
רק את שאר ההקלטות מההספדים שנשא בשבעה וככלות השלושים ובהמשך השנים, שזה נמצא ג"כ בקול הלשון.

חזור אל “עזר אחים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים