מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כשהמייל מגיע לתפוסה של 15 ג"ב

גליונות שבועיים להורדה. עצה ותושיה בעניינים טכניים
יושב סתר

כשהמייל מגיע לתפוסה של 15 ג"ב

הודעהעל ידי יושב סתר » ג' דצמבר 18, 2018 9:26 pm

הגיע היום לאחר שנים ארוכות שתיבת המייל מגיעה לתפוסה המקסימלית של 15 ג'יגה וע"מ להמשיך לקבל מיילים יש לשלם להם סך מסוים מידי חודש. [מדובר בג'ימייל כמובן]
לחילופין אפשר פשוט להתחיל למחוק דברים. אין לי כוח וזמן למיין את כל הדברים החשובים והטפשיים שהמייל מכיל. אמנם א"א לזלזל בדברים החשובים באמת שיש שם. חשבתי 'לסמן' את כל אלפי המיילים ולשלוח אותם לתיבת מייל חדשה ואז למחוק הכל והתיבה החדש תהיה הארכיון שלי. דא עקא שאינני רואה אפשרות כזו.
יש פתרון אחר? [-ח"ו לא לשלם]

מענה איש

Re: כשהמייל מגיע לתפוסה של 15 ג"ב

הודעהעל ידי מענה איש » ג' דצמבר 18, 2018 9:45 pm

נניח שאתה יודע שששולח מסויים כל הודעותיו אינך נצרך להם (פרסומות וכדו') תעשה חיפוש של השם יעלו לך כל ההודעות סמן ומחק
או לחילופין תסמן את מה שחשוב ע''פ נמענים ותשלח לכתובת חדשה.

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ג' דצמבר 18, 2018 9:46 pm

יושב סתר כתב:הגיע היום לאחר שנים ארוכות שתיבת המייל מגיעה לתפוסה המקסימלית של 15 ג'יגה וע"מ להמשיך לקבל מיילים יש לשלם להם סך מסוים מידי חודש. [מדובר בג'ימייל כמובן]
לחילופין אפשר פשוט להתחיל למחוק דברים. אין לי כוח וזמן למיין את כל הדברים החשובים והטפשיים שהמייל מכיל. אמנם א"א לזלזל בדברים החשובים באמת שיש שם. חשבתי 'לסמן' את כל אלפי המיילים ולשלוח אותם לתיבת מייל חדשה ואז למחוק הכל והתיבה החדש תהיה הארכיון שלי. דא עקא שאינני רואה אפשרות כזו.
יש פתרון אחר? [-ח"ו לא לשלם]

כמה אפשרויות:
ההמלצה הראשונה היא כן להקדיש כמה דקות למחיקת מיילים עם נפח גבוה. מכניסים בשורת החיפוש את הכיתוב: larger:10mb למשל, או 15 מגה וכדומה, והוא מציג לך את כל המיילים הגדולים, אתה בוחר את כולם ומוחק, כמובן עובר לוודא שאין שם משהו חשוב. או לחילופין אם יש גוף ששולח לך קבוע מייל מנופח [אוסף גליונות למשל?] אתה מחפש את כל המיילים האלו ומוחק. כשתרוקן את האשפה אחר כך תראה את התוצאה.
אם זה רק פעם בכמה שנים, אפשר אכן באופן חד פעמי להעביר הכל למייל אחר. ראה בהגדרות> חשבונות וייבוא> ייבוא מכתובת אחרת. צריך לשחק שם עם ההגדרות.
אם כל התכולה נחוצה והמייל מתמלא מהר, מה כ"כ רע לשלם? אני משלם בערך 7 ש"ח לחודש עבור 100GB. זה לא כסף.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ג' דצמבר 18, 2018 9:57 pm

יש אפשרות פשוטה:
בחיפוש כותבים כתובת מייל שממנה מגיעים המיילים הכי כבדים.
לוחצים על "מסנן חדש" (למטה בשמאל)
לסמן "העברה לנמענים"
וכו' שם תראה לבד איך עושים את זה.
וכל ההודעות של אותו שולח יעברו לנמען שהגדרת.
אפשר גם להגדיר אלפי אפשרויות אחרות (למשל שכל הודעה שכבדה מחמש מגה תשלח אל אותו נמען הנ"ל או שכל הודעה שמכילה מילה פלונית תישלח וכן הלאה).

משולש

הודעהעל ידי משולש » ג' דצמבר 18, 2018 10:00 pm

אני משתמש בעוד פתרון:
יש לי מייל שמסונכרן עם אאוטלוק.
מאאוטלוק אפשר לבחור כמות גדולה של הודעות ולהעביר כפריטים לתוך תיקייה. אני מעביר את ההודעות (לפי מיון כלשהו לפעמים זה לפי חודש, לפעמים לפי נושא לפעמים לפי שנים זה תלוי הרבה בזמן שיש לי לעשות את זה). ואז מוחק אותם מתיבת המייל (הכל דרך אאוטלוק) וכל מה שנמחק באאוטלוק נמחק אוטומטית גם בגימייל.

בריושמא

הודעהעל ידי בריושמא » ג' דצמבר 18, 2018 10:50 pm

יש עצה פשוטה ופתרון קל.
תוכנת דואר בשם eM Client. חינמית. מורידים אותה מהאינטרנט וכו'.
מגדירים את חשבון המייל, ומכאן ואילך כל הדואר מופיע בה. קל יותר מהדף של ג'ימייל בדפדפן.
מדוע תוכנה זאת פותרת את הבעיה?
כי בתוכנה זאת אפשר להגדיר תיקיות מקומיות.
כלומר, תיקיות שנמצאות בדיסק הקשיח במחשב האישי.
אפשר להעביר מיילים ישירות לתיקיה מקומית - ואו אז מתפנה מקום בשרת של ג'ימייל.
עדיף כמובן ליצור תיקיות לפי נושאים או לפי שמות, וכל המיילים החשובים נשמרים מסודרים, איש על מחנהו ואיש על דגלו.
אבל אם אין סבלנות - אפשר ליצור תיקיות לפי שנים, ולהעביר תכולת כל שנה לתיקיה אחת, וכך לפנות מקום בשרת של ג'ימייל
בעבודה של דקות ספורות.
אפשר להגדיר בתוכנה זאת שני חשבונות - חינם.
מעבר לכך יש צורך לשלם.
אני משתמש בתוכנה זאת כבר שנים אחדות, ונהנה מכל רגע.

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ד' דצמבר 19, 2018 12:24 am

עצה פשוטה, לבדוק בג'ימייל בתוך קטגוריות את הלשוניות: עדכונים, פורומים, קידומי מכירות. ולמחוק את כל התוכן שלהם בלחיצה אחת ע"י סימון כל ההודעות בריבוע שמעל רשימת ההודעות.
בדרך כלל מה שמופיע שם אינו נצרך, בפרט בתקופה מאוחרת.
כל הדברים מגיעים ל'אשפה', ואינם נמחקים לחלוטין, כך שעדיין יחסר לך מקום בג'ימייל, לכך יש להיכנס לקטגוריית 'אשפה' ולמחוק שוב את כל מה שנכנס אליה.
בהצלחה

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' דצמבר 19, 2018 12:59 am

גש לgoogle drive או מקבילו בארץ. יש שם כמה אפשרויות להגדלת אחסון החל מ100 גיגה ל10 טרבייט. 100 גיגה עולה 20 לשנה עם משלמים למפרע, 200 גיגה 30 דולר. אך כעת ניתן ליצור קבוצה המתחלקת באיחסון עד שש אנשים, זו קבוצה פיקטיבית ואיש אינו יכול לראות מה שהשני עושה, כך שאם ששה מתחלקים יוצא שכל אחד משלם חמש דולר לשנה עבור 33 גיגה. משהו כמו שקל וחצי לחודש. אם זה יותר מדי בשבילך אז כנראה הגימייל שלך לא מספיק חשוב.

גם זו לטובה

הודעהעל ידי גם זו לטובה » ד' דצמבר 19, 2018 1:44 am

זאב ערבות כתב:גש לgoogle drive או מקבילו בארץ. יש שם כמה אפשרויות להגדלת אחסון החל מ100 גיגה ל10 טרבייט. 100 גיגה עולה 20 לשנה עם משלמים למפרע, 200 גיגה 30 דולר. אך כעת ניתן ליצור קבוצה המתחלקת באיחסון עד שש אנשים, זו קבוצה פיקטיבית ואיש אינו יכול לראות מה שהשני עושה, כך שאם ששה מתחלקים יוצא שכל אחד משלם חמש דולר לשנה עבור 33 גיגה. משהו כמו שקל וחצי לחודש. אם זה יותר מדי בשבילך אז כנראה הגימייל שלך לא מספיק חשוב.

תודה.
אני מעוניין להצטרף לקבוצה
מי עוד מעוניין?

יושב סתר

הודעהעל ידי יושב סתר » ה' דצמבר 20, 2018 12:01 am

חיימקה כתב:http://forum.otzar.org/viewtopic.php?f=47&t=36857&p=410304&hilit=%D7%92%27%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%9C#p410304

ברכות מקרב לב לר' חיימקה ולרב מעט דבש המובא בקישור.
זה פשוט עובד! לא יאומן כי יסופר!
מומלץ מאד לכל בעל-מייל לפתוח כל עשור מייל ארכיוני ולשלוח לשם אחר כבוד את כל ה'חבילין דמעיקין'.
בתוך מס' שעות [כשהייתי מחוץ לבית בכלל] ג'ימייל שחרר אותי מכמה אלפי מיילים לטובת המייל הארכיוני שפתחתי!

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ה' דצמבר 20, 2018 1:20 am

אני לא מצליח למצוא אצלי את 'התר אפליקציות'

איש וילנא

הודעהעל ידי איש וילנא » ה' דצמבר 20, 2018 1:46 pm

בריושמא כתב:יש עצה פשוטה ופתרון קל.
תוכנת דואר בשם eM Client. חינמית. מורידים אותה מהאינטרנט וכו'.
מגדירים את חשבון המייל, ומכאן ואילך כל הדואר מופיע בה. קל יותר מהדף של ג'ימייל בדפדפן.
מדוע תוכנה זאת פותרת את הבעיה?
כי בתוכנה זאת אפשר להגדיר תיקיות מקומיות.
כלומר, תיקיות שנמצאות בדיסק הקשיח במחשב האישי.
אפשר להעביר מיילים ישירות לתיקיה מקומית - ואו אז מתפנה מקום בשרת של ג'ימייל.
עדיף כמובן ליצור תיקיות לפי נושאים או לפי שמות, וכל המיילים החשובים נשמרים מסודרים, איש על מחנהו ואיש על דגלו.
אבל אם אין סבלנות - אפשר ליצור תיקיות לפי שנים, ולהעביר תכולת כל שנה לתיקיה אחת, וכך לפנות מקום בשרת של ג'ימייל
בעבודה של דקות ספורות.
אפשר להגדיר בתוכנה זאת שני חשבונות - חינם.
מעבר לכך יש צורך לשלם.
אני משתמש בתוכנה זאת כבר שנים אחדות, ונהנה מכל רגע.

האם התוכנה תומכת בעברית?

יושב סתר

הודעהעל ידי יושב סתר » ה' דצמבר 20, 2018 1:54 pm

אוהב אוצר כתב:אני לא מצליח למצוא אצלי את 'התר אפליקציות'

גוגל משנים כל הזמן את התפריטים לכן אתה לא מוצא.
יש ללחוץ על 'אבטחה' בצד ימין ואז לרדת למטה וללחוץ על 'הפעלת הגישה'.
מה שיותר חזק - זה שאין צורך להישאר מחובר לרשת, מהרגע שנתת הוראה למייל השני למשוך מהראשון - אפשר לכבות את המחשב והשרתים בסין או בתאילנד עושים את העבודה לבד, אפשר מידי פעם להציץ ולראות איך תוך כמה שעות זה מסיים.
55.jpg
55.jpg (41.4 KiB) נצפה 5026 פעמים

סמל אישי של המשתמש
ר_חיים_הקטן
שם מלא: הק' ראובן חיים קליין
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ר_חיים_הקטן » ה' דצמבר 20, 2018 10:28 pm

אם יש לך מייל של .edu אז בגוגל דרייב אין הגבלות.

בריושמא

הודעהעל ידי בריושמא » ו' דצמבר 21, 2018 8:45 am

שאל איש וילנא: האם התוכנה eM Client תומכת בעברית?
אכן, כן. תמיכה מלאה בעברית.
התפריטים באנגלית. כמובן, כל תפריט בכל תוכנה הוא באנגלית למתחילים: send reply וכיוצא באלה.

שכחתי לציין מעלה נוספת בתוכנה זאת.
כאשר מצרפים קובץ גדול או קבצים אחדים - בתוכנת הג'ימייל צריך לחכות עד שהיא תעלה את כל הקבצים ותצרף אותם אל המייל.
לעומת זאת, בתוכנה הנ"ל אין צורך לחכות. אחרי שלוחצים על send, המייל נסגר, ואפשר להמשיך במייל הבא או בכל עבודה אחרת.
התוכנה, בזמנה שלה, מעלה את הקבצים ומצרפת אותם אל המייל, ואו אז שולחת את המייל לדרכו בלי ידיעת בעליו.

חזור אל “עזר אחים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 45 אורחים