מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הליכון בבית האם זה פיתרון טוב לכושר הנצרך לגוף?

גליונות שבועיים להורדה. עצה ותושיה בעניינים טכניים
אברומי200

הליכון בבית האם זה פיתרון טוב לכושר הנצרך לגוף?

הודעהעל ידי אברומי200 » ה' אוקטובר 19, 2023 3:20 pm

בדיקות דם שעשיתי הראו צורך דחוף בפעילות גופנית מידי יום או לפחות כמה פעמים בשבוע.
חודש וחצי שאני מתאמץ בכל הכוח לעשות הליכה מידי יום או ללכת לחדר כושר ללכת על הליכון. אומנם הדבר מאוד קשה לי, בעיקר על השיעמום ואיבוד הזמן של שעת הפעילות גופנית. חשבתי שאולי אם יהיה לי הליכון בבית זה מאוד יקל עלי כי בזמן זה אני יכול לדבר אם אישתי והילדים או להזין לשיעור תורה [אף שזה אפשרי להאזין גם בהליכה או בחדר כושר בנגן, בכל זאת שם הרבה משתבש לי הענין ואילו כאן בבית הכל זמין ונגיש, איזה שיעור שאני רוצה והאם להקשיב באזניות או ברמקול וכו'.]
הענין הוא שרבים אמרו לי שהנסיון הוכיח שמי שקנה הליכון לבית לא משתמש בו כלל וכך הנסיון מוכיח.
אלא שאני חושב שכאן אני יהיה שונה ויש לי משמעת וכו'. מאוד מענין אותי לדעת האם יש מישהו שקנה לבית ואכן מתמיד ומשתמש.?
יישר כח

סמל אישי של המשתמש
מעיין התורני

Re: הליכון בבית האם זה פיתרון טוב לכושר הנצרך לגוף?

הודעהעל ידי מעיין התורני » ה' אוקטובר 19, 2023 3:58 pm

כתבת שאמרו לך שהנסיון הוכיח שמי שקנה לבית לא משתמש בו.
ככה שאין ספק שמי שכן מתמיד מרוויח המון מהליכון.
השאלה ספציפית עלייך- האם תהיה מספיק חזק להתמיד? את התשובה לא תמצא בשום פורום- רק אתה מכיר את עצמך.
אבל בלי ספק אם תקפיד על כח זה כושר אירובי וזה מדהים לגוף וגם לנפש כמו שהוכיחו מאות מחקרים שפעילות גופנית קבועה משפרת את מצב הרוח, מורידה מתחים (במיוחד בתקופה זו יש תועלת בכך) ומרימה את רמות ה"דופמין" בגוף.
אני אישית קשה לי בלי מחייב קבוע, ולכן אני משלם מנוי חודשי לחדר כושר- ושמה אני עושה 25 דק' הליכון.
לסיכום- אם תתמיד בזה- בוודאי מומלץ מאוד.
.
מענייו להוסיף שהציטוט "נפש בריאה בגוף בריא" מיוחס לרמב"ם אבל לא באמת נכתב על ידו.
עלה והצלח.

החושב

הודעהעל ידי החושב » ה' אוקטובר 19, 2023 4:09 pm

באמת הרוב המכריע משתמש בהליכון כמתלה לבגדים (מאוד נוח).
יש בודדים שמשתמשים בו יותר מכמה שבועות.
[דרך אגב, זה נכון גם לגבי חדר כושר. רובם עושים מנוי ומלא מגיעים. מי שמתמיד בחדר כושר זה חוצניקים ובעלי תשובה. כי הם גדלו על תרבות אחרת]

ממליץ לקחת הליכון בהשכרה ולראות איך זה הולך לך. חברות רבות מאפשרות לקחת בהשכרה, ואם אתה רוכש, מקזזים לך את די שכירות

כולל יונגערמאן

הודעהעל ידי כולל יונגערמאן » ה' אוקטובר 19, 2023 4:17 pm

הליכון מתיש ומייגע כי זה משעמם למדי גם אם שומעים בשעת מעשה שיעור וכדו' זה לא מסיח את הדעת מההליכה המשעממת ומטרחת, וגם עושים את זה בלי נעליים שגורם אי נוחות להעקביים וגם זה גורם שלא יעשו את זה

וכמאמר החכם שהפעילות הכי טובה זו הפעילות שעושים אותה במציאות.....

ע"כ איעצך מנסיון האישי שלי, שתקנה לך אופנוע קבוע מיוחד לפעילות בבית, והכי טוב עם מושב קבוע ונוח (כמעט) כמו כסא רגיל.
(Recumbent exercise bike)
תקבע לך זמן אפילו ארוך קצת, וכמובן שתאזין לשיעור בשעת מעשה (מומלץ מאוד שיעור ווידיא כי זה מסיח יותר את הדעת) ובעז"ה תצליח. זה שיטה של פעילות לא רע בזכות עצמו, (כמובן תוודא עם הרופא שזה מענה לצורך הפרטי שלך), אבל גם אם יש שיטות טובות יותר, למהלך זה יש המעלה הנ"ל שבמציאות אתה מוצא את עצמך עושאו

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ה' אוקטובר 19, 2023 4:25 pm

מסתבר שהשמועה נכונה מעל ומעבר!!
יש אצלי הליכון ובאמת בחודש הראשון היה בו שימוש אך עם הזמן החשק הולך ודועך עד לחוסר שימוש טוטאלי!
אני הזהרתי את בני ביתי שלא לקנות הליכון מטעם השמועה הנ"ל וכמובן שאמרו לי אלף ואחד תירוצים וסיבות למה אצלינו זה יהיה אחרת אך בסוף קיבלתי המכשיר בהשאלה ונוכחתי כמה השמועה חזקה ונכונה.

טיפ חשוב!
לא לקנות מכשיר יקר זה לפני שעושים ניסיון לזמן ממושך.
וכן, לא לקנות חדש מחנות! בתי המוני ישראל מלאים במכשירים אלו ועדיף לקנות יד שניה או אפילו לקבל בהשאלה או מתנה.

אברומי200

הודעהעל ידי אברומי200 » ה' אוקטובר 19, 2023 11:00 pm

אגב בהזדמנות זו נזכרתי לספר בדרך אגב, שכבחור, ראיתי בחדר שינה של ר’ גרשון אדלשטיין זצ"ל שהיה לו הליכון בחדר שינה.

חזור אל “עזר אחים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 87 אורחים