מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

בעיית טריפות בעופות שמקבלות זריקות, בכשרות בד"ץ העדה החרדית.

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
סמל אישי של המשתמש
מאיר סובל
שם מלא: פלוני אלמוני

Re: בעיית טריפות בעופות שמקבלות זריקות, בכשרות בד"ץ העדה החר

הודעהעל ידי מאיר סובל » א' פברואר 28, 2016 1:31 am

חובב_ספרים כתב:לא עוד אלא אנשים מחוץ לעדה"ח טענו בפני בחריפות שכל הענין הוא פוליטיק מצד רנ"י, לאו דוקא נגד העדה אלא נגד שחיטה המתחרה לו בתתוך שא"י של שווארץ הלוקח עופות של העדה"ח.

ביררתי, וזו האמת לאמיתתה.
ר"נ יברוב לוקח מהזרקות הרב רובין, ורא"מ שווארץ לוקח מהזרקות העדה"ח, וכל אחד מהם כבר הביא תילי תילים של ראיות למה זו השיטה הנכונה והשניה מכשילה בטריפות.
אבל בד"ץ שאר"י עצמם לא מצאו לנכון לפסול אף אחד מהשיטות של ההזרקות אחר עיונם בענין כבר מלפני שנים רבות.
וכמובן גם לפירסום המכתב הנוכחי יש צד שני למטבע מצד השחיטה השניה של שא"י, ואכמ"ל.

גם זו לטובה

הודעהעל ידי גם זו לטובה » א' פברואר 28, 2016 2:38 am

מאיר סובל כתב:
חובב_ספרים כתב:לא עוד אלא אנשים מחוץ לעדה"ח טענו בפני בחריפות שכל הענין הוא פוליטיק מצד רנ"י, לאו דוקא נגד העדה אלא נגד שחיטה המתחרה לו בתתוך שא"י של שווארץ הלוקח עופות של העדה"ח.

ר"נ יברוב לוקח מהזרקות הרב רובין, ורא"מ שווארץ לוקח מהזרקות העדה"ח, וכל אחד מהם כבר הביא תילי תילים של ראיות למה זו השיטה הנכונה והשניה מכשילה בטריפות.
אבל בד"ץ שאר"י עצמם לא מצאו לנכון לפסול אף אחד מהשיטות של ההזרקות אחר עיונם בענין כבר מלפני שנים רבות.
וכמובן גם לפירסום המכתב הנוכחי יש צד שני למטבע מצד השחיטה השניה של שא"י, ואכמ"ל.

לפי מה ששמעתי
ר שוורץ קיבל על עצמו לפני שבועיים להפסיק לקחת מהלולים של עה"ח, אף שעדיין לא החליט שר' נחום צודק.
טוענים שהנכתב במודעת הבד"ץ על קרה בסוף טבת, אינה אלא מעשה עיתונאי ופרסומי, אולם אליבא דאמת בעיקרא דמילתא רבני עה"ח עדיין לא קבלו רת דברי ר"נ, בשבוע הבא ידונו שוב בכל האי מילתא.
הרב רוזנברג היה אצל ר' נחום, בסוף שבוע שעבר, ובינתיים לא הצליח להבין על מה המהומה.
ר"נ כבר תקופה ארוכה טעון את טענותיו, ורק כעת כולם מנסים לברר מה בדיוק טענותיו, בינתיים עוד לא הצליח לשכנע אחרים בצדקת דרכו, ואדרבה בתקופה הקרובה הנושא יבורר כדבעי ע"י כל העוסקים במלאכת השחיטה קטן כגדול.
לפי המסתמן יתכן שיש ויכוח בהלכ' טריפות מה נחשב נתמסמס הגיד וכד'- ומי יכריע? מה שברור שר' נחום הצליח ל"נענע" את כל רבני עה"ח...

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' פברואר 28, 2016 4:29 am

פעלעד כתב:גם אני שמעתי כעין זה, שרבי בן ציון בייער, אחד הרבנים מראשי ועד השחיטה בעדה טען לר' נחום יברוב (כמדומני זה היה בעת ששניהם נפגשו בבית האדמו"ר מראחמיסטריוקא שהזמינם לברר את הנושא) ואמר לו הרי אנחנו מכירים זה שנים ויש לך המס' פל' שלי, אז למה במקום להתקשר אלי ולשאול, אתה הולך לתלות מודעה בישיבת מיר וכדו'?!

הסיפור בהחלט לא נכון, והראייה שמודעות במיר נתלו רק ביום חמישי והאדמו"ר מראחמיסטריוקא שיט"א כבר לא היה כאן בארץ ביום חמישי.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' פברואר 28, 2016 4:49 am

חובב_ספרים כתב:המדד אינו אם הוא פרסם זה בעיתון. השאלה היא אם הוא פנה אליהם כשראה שיש בעיה או שהוא התחיל לפרסם זה באיזה דרך שהוא בלי לפנות אליהם קודם? לדעתי זה הסימן אם מה שעניין אותו הוא טריפות או משהו אחר.
איני יודע מה שהוא עשה קודם, אבל שמעתי ממקור לא מוסמך במיוחד, שהוא בא לגלאט עוף להראות טענתו, ור' אהרן ברנסדורפר לא נתן לו לכנס בטענה שאילו הוא היה בא בתחילה היה ענין לדבר איתו, אבל כשהוא בא אחר שכבר החליט בדעתו ופרסמו ברבים אין סיכוי שהוא יחזור בו גם אם הם יראו לו באותות שהוא לא צדק.

על פרשנות קשה לי כבר לחלוק, אבל זה ברור שאם כוונתו היה פולטית ולהשמיץ היה לו דרכים קלות יותר,
אם הוא בא לגלאט עוף להראות טענתו לרבנים שם, זה לא נקרא שפנה ישירות אליהם ?

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' פברואר 28, 2016 7:40 am

סתם כך ברצוני להבין אפי' אם כוונתו להזיק ולהשמיץ והוא נוגע בדבר (הוא בוודאי לא יותר נוגע בדבר מרבני הכשרות של העדה החרדית שמתירים באובייקטיביות), האם משום כך אין צריך לענות תשובות על שאלות קשות אלו ?

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » א' פברואר 28, 2016 8:32 am

גימפעל כתב:על פרשנות קשה לי כבר לחלוק, אבל זה ברור שאם כוונתו היה פולטית ולהשמיץ היה לו דרכים קלות יותר,
אם הוא בא לגלאט עוף להראות טענתו לרבנים שם, זה לא נקרא שפנה ישירות אליהם ?

אל תתמם. באיזה שלב בא לגלאט עוף, מיד כשראה שיש איזה בעיה או אחר שכבר נעשה זה שיחת היום?
גימפעל כתב:סתם כך ברצוני להבין אפי' אם כוונתו להזיק ולהשמיץ והוא נוגע בדבר (הוא בוודאי לא יותר נוגע בדבר מרבני הכשרות של העדה החרדית שמתירים באובייקטיביות), האם משום כך אין צריך לענות תשובות על שאלות קשות אלו ?

החלטת העדה"ח נעשה בתחילה מטעמים עניניים, אבל נגיד שגם הם נגועים בדבר, איזה רבנים ומומחים שאינם נגועים כלל עומדים לצד רנ"י?

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' פברואר 28, 2016 8:33 am

ואם יברוב אומר מטעמים אינטרסנטיים, לא חייבים לענות על כך תשובה ?

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » א' פברואר 28, 2016 8:39 am

גימפעל כתב:גם אם יברוב אומר מטעמים אינטרסנטיים, לא חייבים לענות על כך תשובה ?

הם ענו תשובה שהם בדקו ומצאו שטענותיו אינן נכונות.
בינתיים לא שמעתי אף אף רב או מומחה שאינו חשוד בנגיעות העומד לצד רנ"י. גם אתה בעצמך כתבת: "מתברר כי הלכתית הם צודקים והעופות כשרים".

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' פברואר 28, 2016 8:40 am

בקיצור יש מלחמת כבוד בין אנשי ורבני הכשרות של העדה החרדית ירושלים, לבין ר' נחום יברוב, על גבם של רוכשי וצרכני האוכל הכשר,
זה פוליטיקה או כשרות ?

אסיר ציון

הודעהעל ידי אסיר ציון » א' פברואר 28, 2016 4:32 pm

חובב_ספרים כתב: אלא אנשים מחוץ לעדה"ח טענו בפני בחריפות שכל הענין הוא פוליטיק מצד רנ"י, לאו דוקא נגד העדה אלא נגד שחיטה המתחרה לו בתתוך שא"י של שווארץ הלוקח עופות של העדה"ח.

מאיר סובל כתב:
ר"נ יברוב לוקח מהזרקות הרב רובין, ורא"מ שווארץ לוקח מהזרקות העדה"ח, וכל אחד מהם כבר הביא תילי תילים של ראיות למה זו השיטה הנכונה

גם זו לטובה כתב:לפי מה ששמעתי
ר שוורץ קיבל על עצמו לפני שבועיים להפסיק לקחת מהלולים של עה"ח, אף שעדיין לא החליט שר' נחום צודק.

אני לא מבין ולא יודע איך אנשים כותבים שקרים גמורים במילתא דעבידא לאגלויי ועוד מוסיפים את המילה 'ביררתי' קודם.
ר' שוורץ כבר 20 שנה שלוקח רק עופות המקבלים זריקות בחזה, בדיוק כמו ר' יברוב, אין שום הבדל ביניהם בענין זה לבד מה שר' שוורץ טוען שאינו מבין כלל טענותיו של ר' יברוב כנגד העד"ח אבל בכל מקרה אינו שוחט עופות המוזרקים בשוק אלא רק בחזה עם מחט קצר וכו'.
בקיצור, הבל ורעות רוח בעלמא.
לגבי ר' לנדא, הטוען שאינו לוקח עופות שעברו זריקות הוא או שקרן או תמים (ואם כפי שנטען כאן כך מספר המשגיח שלו אז יש לנו ריעותא חמורה וד"ל), העופות של ר' לנדא עוברים זריקות בגב העליון מה שלטענתו עדיף על שני השיטות האחרות, אבל הא מיהא ודאי שגם אצלו יש זריקות.

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » א' פברואר 28, 2016 8:09 pm

גימפעל כתב:
פעלעד כתב:גם אני שמעתי כעין זה, שרבי בן ציון בייער, אחד הרבנים מראשי ועד השחיטה בעדה טען לר' נחום יברוב (כמדומני זה היה בעת ששניהם נפגשו בבית האדמו"ר מראחמיסטריוקא שהזמינם לברר את הנושא) ואמר לו הרי אנחנו מכירים זה שנים ויש לך המס' פל' שלי, אז למה במקום להתקשר אלי ולשאול, אתה הולך לתלות מודעה בישיבת מיר וכדו'?!

הסיפור בהחלט לא נכון, והראייה שמודעות במיר נתלו רק ביום חמישי והאדמו"ר מראחמיסטריוקא שיט"א כבר לא היה כאן בארץ ביום חמישי.

עכשיו שמעתי שר' רוזנר אומר שהוא אמר מיד לרנ"י כשעלו על הבעיה שלא יצא עם זה אלא ילך לגלאט עוף לדבר איתם. לדבריו רנ"י באמת נסע שם אבל הרב שהיה שם בשעת מעשה שהוא אינו מוכן לזהה לא רצה לדבר איתו. אני אין לי מקור מוסמך לקבוע איזה גירסה האמת.

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » א' פברואר 28, 2016 9:03 pm

חובב_ספרים כתב:
גימפעל כתב:

עכשיו שמעתי שר' רוזנר אומר שהוא אמר מיד לרנ"י כשעלו על הבעיה שלא יצא עם זה אלא ילך לגלאט עוף לדבר איתם. לדבריו רנ"י באמת נסע שם אבל הרב שהיה שם בשעת מעשה שהוא אינו מוכן לזהה לא רצה לדבר איתו. אני אין לי מקור מוסמך לקבוע איזה גירסה האמת.

שמועות ע"ג שמועות ע"ג שמועות גג על גג...
היום היה אסיפה בו השתתפו ר' נחום יברוב, ר' דוד שווימער, ור' אהרן ברהסדורפר, נכחו שם הרבה אנשים, אחרי האסיפה יצאו ציבור הנוכחים וכ"א סיפר מה היה שם, זה התחלק בערך חצי על חצי, חצי סיפרו שהיה כך וכך, והחצי השני סיפרו שהיה בדיוק ההיפך... אז אתם רואים כבר כמה שמועות שוות...

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » א' פברואר 28, 2016 9:33 pm

גימפעל כתב:כידוע לכל תינוק ותינוקת בירושלים שכך דרכם של אנשי הכשרות של העדה החרדית מרמים משקרים מתעתעים וכשדוחקים אותם לפינה בהוצאת הודעה לציבור מיד מיתממים למה לא מדברים איתנו ישירות, ובנוגע לעניין הנוכחי יברוב לא השמיץ ולא הוציא הודעה על אף העיתון שמנהל את הכשרות שהוא עובד תחתם שהיה שמח לעשות זאת גם מטעמים פוליטיים, ואחרי כמה שבועות שת"ח ורבנים מנסים לקבל תשובות לשאלה הנוכחית, אתה עוד מיתמם ושואל למה לא פנו ישירות ?

מר גימפעל,
אני מאד מאד מקוה שאתה לא אוכל שום מוצר של העדה"ח, לא עוף ולא חלב ולא עוגיות...
הרי אסור לאכול אוכל לא כשר, והכשר שאתה אוכל זה אומר שאתה סומך על הרבנים שמכשירים את האוכל שהם כשרים וישרים וכו'
ולדבריך, אנשי העדה הם מושחתים וכו' מרמים ומשקרים וכו', אז אם אתה אוכל את ההכשר שלהם אתה סותר את עצמך מיני וביה, לכן לך עדיף להסתמך על רבנות לדוגמא...

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' פברואר 28, 2016 9:55 pm

ומה יצא באסיפה ?

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » א' פברואר 28, 2016 9:57 pm

גימפעל כתב:ומה יצא באסיפה ?

הכל קשקושים ממילא כפי שכתבתי, כל אחד סותר את השני חלק מצדדים לכאן וחלק לכאן, אז מה מעניין מה השמועות,
את האמת איני יודע.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' פברואר 28, 2016 10:00 pm

האם הוצאת מודעה 'הבהרת דברים' לפני האסיפה, אין בה טעם לפגם ?

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » א' פברואר 28, 2016 10:06 pm

גימפעל כתב:האם הוצאת מודעה 'הבהרת דברים' לפני האסיפה, אין בה טעם לפגם ?

זה לא היה אסיפה של העדה ולא קשור אליהם, אלא סתם של כמה רבנים, כידוע ר' דוד שוימער כבר לא קשור לעדה, והרב יברוב גם לא, ור' אהרן הוא מו"ץ של העדה אבל לא רב שמקבל החלטות וכו', בקיצור ע"ד עצמו.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' פברואר 28, 2016 10:14 pm

א, אין היום בעדה החרדית רב שמקבל החלטות,
ב. ר' אהרן ברנדסדורפר הוא לא רב בשחיטה של העדה החרדית ? (כך הבנתי מהחלק מהתגובות לעיל)
ג. אם רבנים של העדה החרדית לא סומכים על הבהרת דברים והולכים לבדוק לבד את הנושא זה עצמו כבר תעודת עניות לכשרות שלהם.
ד. זה מזכיר את הסיפור על גביהא בן פסיסא שהתווכח עם הישמעלים ואמר שאם ינצחהו יאמרו הדיוט שבנו ניצחתם.

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » א' פברואר 28, 2016 10:20 pm

ר' אהרן ברנסדורפר הוא אחד מהרבנים של גלאט עוף, ביחד עם ר' ח"י בלוי ור' ב"צ בייער. יש לו דעה ומשקל בוועדת השחיטה, אבל הוא אינו בעה"ב יחיד. זה דוקא מעלה שיש כמה רבנים המחליטים יחד ודברים רציניים מובאים להב"ד, ולא אחד העושה מה שהוא רוצה על דעת עצמו.
לא מסתבר שהוא פגש שלא בהסכמת שאר הרבנים.

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » א' פברואר 28, 2016 10:27 pm

גימפעל כתב:א, אין היום בעדה החרדית רב שמקבל החלטות,
ב. ר' אהרן ברנדסדורפר הוא לא רב בשחיטה של העדה החרדית ? (כך הבנתי מהחלק מהתגובות לעיל)
ג. אם רבנים של העדה החרדית לא סומכים על הבהרת דברים והולכים לבדוק לבד את הנושא זה עצמו כבר תעודת עניות לכשרות שלהם.
ד. זה מזכיר את הסיפור על גביהא בן פסיסא שהתווכח עם הישמעלים ואמר שאם ינצחהו יאמרו הדיוט שבנו ניצחתם.

תראה, מי שלובש משקפי שמש, רואה שחור אפילו כשהוא מסתכל לתוך השמש...
מה שרק יגידו לך על העדה, תוכל לפרשן על גודל ההשחתה שלהם, כי אתה מכיר מקרוב את העדה ויודע שהם ההכשר הכי מושחת שיש... נו, אתה אוכל העדה?

בכל מקרה, דוקא זה שיש המון רבנים שהם מטעם העדה, אבל הם לא יושבים באסיפות ולא מקבלים החלטות, זה דוקא מעלה עצומה, כי כל רב לעצמו הלך לברר את הנושא כדרכם של יהודים שכ"א אוהב לראות לבד, וכולם פה אחד יוצאים לא מטעם הבד"ץ, רק כ"א בבירור שלו עצמו, יוצאים שהבלגן מיותר לגמרי ואין מה לחשוש וכו', אז יש לך כאן המון רבנים שמכשירים לעומת רב אחד בלבד שאוסר,
לדוגמא אצל הרב לנדא, זה לא גוף עם המון רבנים, ומה שהרבנים הראשיים של ההכשר החליטו, אז סומכים רק עליהם וזהו.

מחולת המחנים

הודעהעל ידי מחולת המחנים » א' פברואר 28, 2016 11:20 pm

הטלת רפש נגד כשרות ותיקה ימים ספורים לפני השקת שחיטה חדשה בראשות הגר"מ ברנדסדורפר והגר"ד לנדא אין בה משום טעם לפגם?

בעיית הזריקות איננה חדשה, והסיבה להתעוררות הפרשה עכשיו היא כדלעיל, וד"ל.

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » א' פברואר 28, 2016 11:58 pm

מחולת המחנים כתב:

ימים ספורים לפני השקת שחיטה חדשה בראשות הגר"מ ברנדסדורפר והגר"ד לנדא

הופה, זה חדש
הגר"מ הכוונה ר' משה, אני מבין
וצ"ע הלא הוא ידוע כמחמיר גדול, האם זה ישתלב ברף המחירים של ר' דב לנדאו?

כמו"כ צ"ע אי הווי שחוטי חוץ...

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » ב' פברואר 29, 2016 12:00 am

לעומקו של דבר כתב:
מחולת המחנים כתב:

ימים ספורים לפני השקת שחיטה חדשה בראשות הגר"מ ברנדסדורפר והגר"ד לנדא

הופה, זה חדש
הגר"מ הכוונה ר' משה, אני מבין
וצ"ע הלא הוא ידוע כמחמיר גדול, האם זה ישתלב ברף המחירים של ר' דב לנדאו?

כמו"כ צ"ע אי הווי שחוטי חוץ...

הופפה,
האם זה יהיה שם של הכשר חדש, או שיהיה תחת השם של העדה?

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ב' פברואר 29, 2016 7:50 am

במחילה מכל המכפישים והמשמיצים,
ר' דוב לנדאו יש לו שחיטה כבר כמה חודשים.

אגב, אני רוצה להבין ר' נחום יברוב משארית ישראל עובד בשביל השחיטה של ר' דוב לנדאו ?

משה בן עמרם

הודעהעל ידי משה בן עמרם » ב' פברואר 29, 2016 10:47 am

דבר ראשון השחיטה החדשה של ר' דוב לנדאו, לא יהיה בהכשר או בראשות ר' משה ברנסדורפר אלא עפ"י ההוראות שלו, דהיינו עפ"י ההוראות של הקנה בשם כפי שנמסרו ע"י בנו ר' משה.
שנית, אין לזה כל קשר לעדה"ח, רק שחיטה נפרדת של ר' דוב לנדאו,
יש לציין, שהזריקות בשחיטה החדשה, יהיו בחזה ולא בשוק, כי מה שאמר בזמנו אביו הגר"מ שיש לעשות את הזריקה בשוק, היה בגלל כל מיני חששות וכו', אבל כיום שברור לכולם שהזריקות במקום החזה עדיף יותר מבמקום השוק,
וכמו שראינו לאחרונה שעקב ההוראה החדשה [מלפני כשנתיים] ממשרד החקלאות שיש לעשות את הזריקות תת עורי ולא בבשר עצמו, וכל מי שעשה את הזריקות בשוק, הדבר גרם לדלקת בעוף, ולכן עדיף יותר לעשות הזריקות במקום החזה, וכפי שעושים כל הכשרויות האחרות.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ב' פברואר 29, 2016 6:40 pm

חוץ מקשקושים הטעיות והכפשות, אין חדש בעניין ?
מה תוצאות אסיפת הרבנים אתמול ?
מה תגובת ר' נחום יברוב ל'הבהרת דברים' של העדה החרדית ?

חיים ושלו'

הודעהעל ידי חיים ושלו' » ב' פברואר 29, 2016 9:00 pm

אצל אלו שמזריקים בחזה העוף האין זה נקב בחלל הגוף? מה שאומרים שזה רק בתוך העור, וכי לכל עוף יש אותו עובי עור, מסתבר שלא, ויש כאלו שיש להם עור דק מאד?
מה שאומרים שהוראת המנחת יצחק אינו נוגע כהיום בגלל שאז המחט נכנס יותר, האם זה נכון? וכי אז המחט נכנס 5 ס"מ בתוך הגוף, לכאורה אין זה מסתבר בכלל, אשמח לדעת ממי שיש לו ידע ברור בנושא, מבלעדי שמועות פורחות

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » ב' פברואר 29, 2016 9:19 pm

יש כאן תמונות המראות קצת מה הבעיה.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ב' פברואר 29, 2016 10:48 pm

חובב_ספרים כתב:יש כאן תמונות המראות קצת מה הבעיה.

אני לא רשום שם ולכן איני מורשה לראות את התמונות, אולי תביא לכאן.

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » ב' פברואר 29, 2016 10:57 pm

לפי כמות התמונות, יהיה יותר קל לך להרשם שם ממה שיהיה לי להוריד כולן ולהעלותן כאן.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ב' פברואר 29, 2016 11:07 pm

חובב_ספרים כתב:לפי כמות התמונות, יהיה יותר קל לך להרשם שם ממה שיהיה לי להוריד כולן ולהעלותן כאן.

ייש"כ, עשיתי ככל אשר ציותני, ואכן הזדעזעתי מאוד שאלו העופות כבר אחרי הבדיקות והחמרת הנהלים של העדה החרדית.

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » ב' פברואר 29, 2016 11:19 pm

אין מה להזדעזע. אם אין חיוב לפתוח העור ולבדוק מתחת אין בזה בעיה, וכמו כל י"ח טריפות שאין אנו בודקים אלא במיעוט המצוי. כנראה דעתם שאין מיעוט המצוי טריפה גם בלקחת בחשבון כל אלו שיש להם הצבע לבן שם. איני מומחה בנושא, אבל לפי הבדיקות גם אלו שנראו רע באמת היו כשירות. צריך לדעת אחוז הטריפות ורק מי שעוסק בזה הרבה יש לו מושג בזה. בטח לא לי ולא אתה.
גם שמעתי מאחד המבין קצת בדברים אלו שאחר מליחה והקפאה זה נראה הרבה יותר גרוע ממה שהיה מיד אחר השחיטה.
הייתי רוצה לשמוע חוו"ד של עוד בקיאים בתחום שאינם קשורים או חשודים כנגועים מה דעתם, אבל הם מועטים וצריך מקורב שהוא לא יפחד לומר לו דעתו.
שאלתי בן של הרב אדלר מבד"ץ אגודת ישראל, שהוא מעורב בהשחיטה שלהם וכתב ספר על טריפות העופות. הוא אמר לי שאביו אינו מעורב בזה ולא עיין בו, היות שהוא מעדיף זריקות בחזה וכן עושים באגד"י. אבל למעשה לא נראה שהוא חושש כ"כ. הוא אוכל עופות של העדה"ח כשנזדמן לו, ולא נראה לבנו שדעתו עכשיו שיש מה לחוש. כמובן זה אינה דעה מגובשת, אבל גם תחושת בטן של בקי בתחום שווה משהו.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ב' פברואר 29, 2016 11:28 pm

חובב_ספרים כתב:אין מה להזדעזע. אם אין חיוב לפתוח העור ולבדוק מתחת אין בזה בעיה, וכמו כל י"ח טריפות שאין אנו בודקים אלא במיעוט המצוי. כנראה דעתם שאין מיעוט המצוי טריפה גם בלקחת בחשבון כל אלו שיש להם הצבע לבן שם. איני מומחה בנושא, אבל לפי הבדיקות גם אלו שנראו רע באמת היו כשירות. צריך לדעת אחוז הטריפות ורק מי שעוסק בזה הרבה יש לו מושג בזה. בטח לא לי ולא אתה.
גם שמעתי מאחד המבין קצת בדברים אלו שאחר מליחה והקפאה זה נראה הרבה יותר גרוע ממה שהיה מיד אחר השחיטה.
הייתי רוצה לשמוע חוו"ד של עוד בקיאים בתחום שאינם קשורים או חשודים כנגועים מה דעתם, אבל הם מועטים וצריך מקורב שהוא לא יפחד לומר לו דעתו.
שאלתי בן של הרב אדלר מבד"ץ אגודת ישראל, שהוא מעורב בהשחיטה שלהם וכתב ספר על טריפות העופות. הוא אמר לי שאביו אינו מעורב בזה ולא עיין בו, היות שהוא מעדיף זריקות בחזה וכן עושים באגד"י. אבל למעשה לא נראה שהוא חושש כ"כ. הוא אוכל עופות של העדה"ח כשנזדמן לו, ולא נראה לבנו שדעתו עכשיו שיש מה לחוש. כמובן זה אינה דעה מגובשת, אבל גם תחושת בטן של בקי בתחום שווה משהו.

בקיצור ערפל כבד.

חיים ושלו'

הודעהעל ידי חיים ושלו' » ג' מרץ 01, 2016 10:27 am

ממה נזדזעזעת? מה בדיוק ראית?
האם בכלל למדת הל' טריפות? האם אתה יודע איזה דבר מטריף בצומת הגידין? דבר זה אינו מסור אלא בידי רבנים ות"ח, ולא בידי איזה 'ניק' באיזה פורום שיהיה...

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ג' מרץ 01, 2016 4:06 pm

חיים ושלו' כתב:ממה נזדזעזעת? מה בדיוק ראית?
האם בכלל למדת הל' טריפות? האם אתה יודע איזה דבר מטריף בצומת הגידין? דבר זה אינו מסור אלא בידי רבנים ות"ח, ולא בידי איזה 'ניק' באיזה פורום שיהיה...

הזדעזעתי שאין בעדה החרדית רבנים,
הזדעזעתי שהם לא מתייחסים לחומרות של בעל הקנה בשם אלא כעלה תאנה לכסות ערוותם,
הזדעזעתי שאין פחד לשקר במילתא דעבידא לאגלויי,
הזדעזעתי שבמקום כשרות יש פוליטיקה.

חיים ושלו'

הודעהעל ידי חיים ושלו' » ג' מרץ 01, 2016 4:17 pm

ראה
קבצים מצורפים
מכב בדץ.jpg
מכתב מהבד"ץ יום ג'
מכב בדץ.jpg (109.48 KiB) נצפה 9559 פעמים

נוה הלבנון

הודעהעל ידי נוה הלבנון » ג' מרץ 01, 2016 4:21 pm

מאוד מאכזב האשכול הזה.

יש כאן הרבה מזועזעים, ויש כאן אבלים הסופקים כפים על הפוליטיק של מערכת הכשרות, יש את המשמיצים, ויש את הנאיבים -שלא מאמינים בהיתכנות שפלוני או אלמוני או מערכת פלונית בן אלמונית טעתה.
למעשה אין כאן כלום. לא הסבר של הצדדים לא פירכה לצד כלשהוא ולא שום תוספת מעבר לשתי המכתבים שפורסמו.
אפי' תמונות צריך לשלוח לפורום המתחרה (ע"פ המוצהר שם בפירוש).

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ג' מרץ 01, 2016 4:32 pm

אני מסכים איתך בכל מילה, אך לא באשכול הנוכחי הבעייה אלא בחוסר שקיפות בכל הנידון החל מגוף הכשרות והמשחטה שנמצאה בו הבעייה ועד לאחרוני המוצי"ם שמערפלים בכוונה תחילה את כל הנידון.

חובב_ספרים

הודעהעל ידי חובב_ספרים » ג' מרץ 01, 2016 8:29 pm

גימפעל כתב:הזדעזעתי שאין בעדה החרדית רבנים,
הזדעזעתי שהם לא מתייחסים לחומרות של בעל הקנה בשם אלא כעלה תאנה לכסות ערוותם,
הזדעזעתי שאין פחד לשקר במילתא דעבידא לאגלויי,
הזדעזעתי שבמקום כשרות יש פוליטיקה.

במקום לחזור עוד פעם ועוד פעם על הזדעזוך וטענות על העדה"ח שהם מושחתים ושקרים ואין להם רבנים, אולי תפרט לנו פעם אחת טענתיך.
איזה מהרבנים בהעדה"ח אינם ראוים להקרות רבנים, ולמה? אם הם שקרנים תגיד לנו מה השקר ותלגה לנו את זה מנ"ל, הרי אתה אומר שזה עבידי לגאלויי.
על סמך מה אתה קובע שזה פוליטיקה?
אתה מלא טענות כרימון, ואינו מפסיק לכתוב את זה, אבל עדיין לא הצלחתי להבין אף אחד מהם.

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » ג' מרץ 01, 2016 10:12 pm

שמעתי בעת האחרונה שיעור מהג"ר אברהם צבי הכהן שליט"א. והוא אמר שחד משמעית אין כיום דבר כזה בלי זריקות. והוא אמר שיש כשרות שמפרסמת בלי זריקות וזה לא נכון.
עכשיו אני מבין למי הכוונה. באמת מוזר מצד הרב לנדא.
כאן
http://www.kolhalashon.com/new/Media/Pl ... ShiurNum=7
דקה 52

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 302 אורחים