מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

בסערת אש

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
יתן חן

Re: בסערת אש

הודעהעל ידי יתן חן » ו' פברואר 24, 2017 5:03 am

לא ראיתי עדיין את הספר, אבל אם [-כמו שמצוטט באשכול למעלה-] תחת הכותרת 'ישלח לקץ הימין משיחנו' נכתב רק הפולמוס עם חב"ד - הרי זה 'דידן נצח' על הפתגם 'חזקה על תעמולה שאינה חוזרת ריקם', וחבל.
ולאיש גלילי:
לכאו' דוקא במח' זו יש תופעה מענינת, ששני הצדדים סבורים שאפשר וצריך לפרסם את פרטי המחלוקת, וכ"א לומד את הסוגיא כפי דרכו.

איש גלילי

הודעהעל ידי איש גלילי » ו' פברואר 24, 2017 5:08 am

יתן חן כתב:לכאו' דוקא במח' זו יש תופעה מענינת, ששני הצדדים סבורים שאפשר וצריך לפרסם את פרטי המחלוקת, וכ"א לומד את הסוגיא כפי דרכו.

אינני רואה כאן שום תופעה מעניינת, תמיד בעלי מחלוקת אוהבים לפרסם את פרטי המחלוקת, ולהטיח היטב דברים זה בזה. השאלה היא אם כאן זה המקום גם לי יש דעות בעניין, ואינני חושב שהם אמורים להיות כתובים פה, ולא בשום פורום צבורי אחר..

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' פברואר 24, 2017 10:44 am

לפי הבנתי המחלוקת לא היתה אישית והיתה המשך של המחלוקת הכללית של מתנגדים וחסידים.

לכן כשפורסם (בבחירות תשמ"ט) בשם גדולי ישראל שה'חרם' בימי הגר"א שכוון נגד החסידים נשאר בימינו רק נגד חבד -

שמחו בחבד וצהלו על כך שרק הם הנחשבים יורשים ומממשיכים של שושלת החסידות שהוחרמה... והדבר השיג מטרה הפוכה מזו שהמפרסמים קיוו לה.

צולניק

הודעהעל ידי צולניק » ו' פברואר 24, 2017 10:54 am

[מי הוא אותו גדול שאמר שהחרם על החסידים נשאר רק על חב"ד?]

מעניין שבכל פעם שמעלים על הכתב את התנגדותו של הרב שך לרבי מלובביץ' יוצאים חסידי חב"ד בחרב ובחנית נגד הענין, לדבריך הם היו צריכים לשמוח עם זה. [מעניין גם שבשנים האחרונות נשמעו צהלות שמחה מכיוון חב"ד כאשר נדמה להם שההתנגדות לדרכם שככה מעט עם שינויי התקופות].

הגיונות

הודעהעל ידי הגיונות » ו' פברואר 24, 2017 11:01 am

צולניק כתב:מי הוא אותו גדול שאמר שהחרם על החסידים נשאר רק על חב"ד?

זכור לי שראיתי באחד מכרכי הספר 'שמן ששון מחבירך' שהביא הרשד"ב וולפא (הידוע באמינותו...) שאמרו שהחרם נשאר רק על חב"ד וברסלב.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' פברואר 24, 2017 11:09 am

הדברים מופיעים בספר הנידון - בסערת אש - בעמוד תכד:

"אמרו לו בשם הח"ח זצ"ל שחרם הגר"א היה על חב"ד. השיב: אני שמעתי בשמו נוסח שהתנגדות של הגר"א היתה על חב"ד".

[אמנם מסתבר לי שהחפץ חיים לא התעסק בחרמות ובהתנגדויות, וכנראה נאמרו הדברים על ידי גדול אחר והכותב החליף].

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' פברואר 24, 2017 12:33 pm

לקודמי שהאריך בדברים,

אין החי מכחיש את החי ובתוך הספר גופא נטען (כמו שציטטתי) כי מדובר בהמשך של התנגדות הגר"א לחסידות!

אין תלונתך אלא על כותב הספר שלא השכיל להשמיט קטע בעייתי זה הגורם לקורא התמים להבין שהחרם המקורי שהיה מיועד כלפי הרמ"מ מויטבסק, הר"א מקאליסק, הרלוי"צ מבארדישטוב, ר"ש מקרלין ובעל התניא - וחבריהם - הוא הוא החרם שהוטל על חבד, ואין כאן שום דבר חדש ומקורי.

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ב' פברואר 27, 2017 10:22 am

יתן חן כתב:
לייבעדיג יענקל כתב:תודה רבה! ועדיין צ"ב ...
תקרא טוב, כתוב שם שהגרעק"א זי"ע ישב אצל מטתה. לא על מטתה.

רע"א לשיטתו שעל הכוונה על ממש ולא ליד עיין בגליון השס סנהדרין עא אני הייתי וישבתי על קברו שמציין לשו"ע שאסור לשבת על הקבר...

הגיונות

הודעהעל ידי הגיונות » א' מרץ 19, 2017 1:02 pm

התקבל באישי.

בסערת אש וולף יתד נאמן.pdf
(568.36 KiB) הורד 426 פעמים

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 249 אורחים