מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

השוואת מהדורות משניות

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
אום אני חומה

Re: השוואת מהדורות משניות

הודעהעל ידי אום אני חומה » ד' פברואר 10, 2016 9:00 pm

משניות של מכון משנת ציון (יצא לאור בשנת תשע"ג).
מישהו יודע מה טיבן?

עמקן

הודעהעל ידי עמקן » ב' אוגוסט 13, 2018 10:10 pm

האם נתחדש משהו בשנתיים האחרונות?
מוכר בחנות אמר לי שעוז והדר עוד לא הוציאו משניות שלהם.
לדבריו אין הבדל גדול בין עריכת זכר חנוך ווילנא. הבדל העיקרי הוא צורת האותיות. יש מעדיפים וילנא ויש מעדיפים זכר חנוך.
וילנא יותר זול. האם זה מעלה, או סימן שהציבור מצביע ברגלים?

עיניו כיונים

הודעהעל ידי עיניו כיונים » ג' אוגוסט 14, 2018 12:17 am

ב'זכר חנוך' נעשתה בפי' הברטנורא הגהה ע"פ דפוס ראשון (איני יודע אם ההגהה מלאה), ובהרבה מקומות תיקנו שיבושים ושינויים וגם העירו על כך. התרשמותי היא שנעשתה שם עבודה יפה תוך עיון בדפוסים ובמפרשים כתוי"ט.

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ג' אוגוסט 14, 2018 12:24 am

ישנה מהדו' נוספת 'יפה עינים' בהוצאת יפה נוף, ונמכר רק בחנויות הרשת. איני יודע את טיבה, מבחינת בדיקת התוכן והגהות, אך מה שמצוי כעת בחנויות אינם ממהדו' ראשונה, שלאחר שנגמרה המתינו זמן מה להדפסה שניה בכדי לתקן טעויות. העימוד דומה לשל וילנא, הוסיפו גם עין משפט מרמב"ם ושו"ע על הדף. המחיר כמדומני הזול מבין כולם.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' אוגוסט 14, 2018 12:47 am

גימפעל כתב:
הבטחתי כתב:היות ושתי המהדורות (זכר חנוך ווילנא, השלישית איני מכיר), לא עשו עבודה יסודית, נראה שזכר חנוך עדיף, מסיבה אחת.
יש למהדורה זו כבר יותר מעשרים שנה, בה הלומדים העירו ותקנו. משא"כ מהד' וילנא שלא פשטה כ"כ, לא תוקנה כמוה.

אתה יודע בוודאות שתיקנו ?

כן.

באמונתו

הודעהעל ידי באמונתו » ו' אוקטובר 19, 2018 11:40 am

משנה : ששה סדרי משנה עם שינויי נוסחאות מתוך כתבי-היד של המשנה ... ודפוסים ראשונים, עם השוואות מתוך הבאות מהמשנה מכל ספרי חז"ל, גאונים וראשונים ... עם מראי- מקומות, ציונים והערות ... ועם פירוש הרע"ב בהשוואה לכתבי-יד ודפוס"ר / נבדקו, נסדרו ונערכו בצרוף מבואות ומפתחות על ידי מכון התלמוד הישראלי השלם בירושלים (בעריכת הרב ניסן זק"ש ...).
Author
זקש, ניסן בן מרדכי יהודה ליב, 1924-1975
מכון התלמוד הישראלי השלם
Publisher
ירושלים : מכון התלמוד הישראלי השלם
Creation Date
תשל"ב-תשל"ו
התוכן:
כרך א. זרעים - ברכות, פאה, דמאי וכלאים. תשל"ב. 112, [4], LXIII [2], שח ע', פקס". ביבל' : ע' [50]-112.
כרך ב. זרעים - שביעית, תרומות, מעשרות, מעשר-שני, חלה, ערלה ובכורים. תשל"ו. ה. 43, [1] XLVII, תסח, [4] ע'.

באוצר מצויים תחת שם "משנה זרעים" עם שינויי נוסחאות מכתבי יד.

באמונתו

הודעהעל ידי באמונתו » ו' אוקטובר 19, 2018 11:46 am

מסכת אבות לדורותיה : מהדורה מדעית, מבואות ונספחים / שמעון שרביט.
Author
שרביט, שמעון, 1939-
Publisher
ירושלים : מוסד ביאליק : מרכז בן יהודה לתולדות הלשון העברית - האוניברסיטה העברית בירושלים
Creation Date
תשס"ד 2004

זאב ערבות

Re: משניות - המהודרה המושלמת

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' אפריל 28, 2020 5:53 am

הנה אפשרות לשלות אשכול בודד ומבודד מתהום הנשיה ומאז נוספו כמה מהדורות של משניות והטובה שבינהם מהדורת עטרת שלמה בהוצאת אוצר הספר וכעת כבר במהדורה שניה בה תיקנו מהטעויות בראשונה והוסיפו מפרשים רבים בילקוט מפרשי המשנה וביאורי ופירושי הראשונים. כל שאר המהדורות כולל וגשל הם בהשוואה חובבניות.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ג' אפריל 28, 2020 5:55 am

זאב ערבות כתב: . . מהדורת עטרת שלמה בהוצאת אוצר הספר וכעת כבר במהדורה שני' בה תיקנו מהטעויות בראשונה והוסיפו מפרשים רבים בילקוט מפרשי המשנה וביאורי ופירושי הראשונים . .
היכן ניתן להשיגה? [כ]מה יקר?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' אפריל 28, 2020 6:02 am

בכל החנויות. אך היא יקרה. יש גדולה בכ300 דולר וקטנה בכ160 (כך זכור לי) אך שווה. ההפצה היא ע"י יפה נוף
בקובץ תמצאו פרטים על טיב העבודה
קבצים מצורפים
Document 19.pdf
(2.06 MiB) הורד 371 פעמים

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' אפריל 28, 2020 6:09 am

מור כתב:לדעתי (ואני משתמש די 'כבד' של משניות, אני לומד באחד הסדרים זרעים), אין תחליף לזכר חנוך. אם כי אומרים - לא בדקתי - שהחדש של אור החיים שנקרא 'וילנא' זה בדיוק אותו דבר.

http://forum.otzar.org/viewtopic.php?f= ... it#p498972

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ג' אפריל 28, 2020 6:18 am

זאב ערבות כתב:בכל החנויות . . ההפצה היא ע"י יפה נוף . . בקובץ תמצאו פרטים על טיב העבודה
ייש"כ רב!

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ג' אפריל 28, 2020 10:22 am

זאב ערבות כתב:הטובה שבינהם מהדורת עטרת שלמה בהוצאת אוצר הספר וכעת כבר במהדורה שניה בה תיקנו מהטעויות בראשונה והוסיפו מפרשים רבים בילקוט מפרשי המשנה וביאורי ופירושי הראשונים.

בדבר א' שגו המוציאים לאור מהדורה זו, ויתכן עוד מהדורות, כשהוסיפו פירוש רש"י שבש"ס על המשניות, מאחר שכידוע דרכו של רש"י לפרש המשנה כהו"א של הגמ', והלומד רואה פירוש אחר ממה שפירש הרע"ב, ואינו יודע שזה תלוי במסקנת הגמ'.

באופן כללי אפשר לומר שהרע"ב כבר עשה עבודה זו, שהעתיק פירוש רש"י שבגמ' לפירושו על המשנה, אלא שהרע"ב כמובן הביא את רש"י שעל המשנה, מלבד ההוספות והחידושים שלו, והוספות מדברי הרמב"ם.

אין בכל הנ"ל לגרוע משאר המעלות וההוספות שהוסיפו במהדו' זו.

ציטרון

הודעהעל ידי ציטרון » ג' אפריל 28, 2020 2:39 pm

ר' זאב,
יישר כח. בכלל לא ידעתי על קיומה של המהדורה החדשה הזו.
קראתי את דברי הקדמתם.
אשמח אם תוכל לציין במפורש נקודות שבהן עדיפה מהדורה זו על מהדורת זכר חנוך.
ואם זה אפשרי, להעלות כמה עמודים לדוגמא, שיוכלו להמחיש את מעלותיה בהשוואה לזכר חנוך.
תודה

פי האתון

הודעהעל ידי פי האתון » ג' אפריל 28, 2020 3:10 pm

ציטרון כתב:ר' זאב,
קראתי את דברי הקדמתם.
ואם זה אפשרי, להעלות כמה עמודים לדוגמא, שיוכלו להמחיש את מעלותיה בהשוואה לזכר חנוך.
תודה

א. בפיהמ"ש להרמב"ם התרגום מערבית הוא של הרב קורח, (הוזכר כאן באחד האשכולות שהגרח"ק קורא לו כל פעם שצריך לתרגום מדוייק בפיהמ"ש).
ב. במסכתות כלים ואהלות יש בסוף את הציורים של תבנית כלים/ אהלות.

יוצא פוניבז'

הודעהעל ידי יוצא פוניבז' » ג' אפריל 28, 2020 3:12 pm

אכן מהדורת אוצר הספר ניסו לשפר ככל הניתן, הוסיפו את הר"ש והרא"ש ועוד לזרעים וטהרות, ועוד מעלות.
אין לי היכרות עם מהדורתם, אולם בחומש שבהוצאתם, למרות השיפורים שהוסיפו, ההגהה גרועה. מצאתי שם בנוסח החומש חסרון מקפים ותוספת דגשים, ועוד כהנה. צריך לבדוק מה קורה במשניות.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' אפריל 28, 2020 6:30 pm

ציטרון כתב:ר' זאב,
קראתי את דברי הקדמתם.
תודה

מצורף קובץ של שני העמודים הראשונים של משנה ברכות פ"א מ"א וילנא, ז"ח והחדש עטרת שלמה.אם תוכלו לראות יש כמה הגהות שלי בצד בוילנא ובזכר חנוך לא עשו דבר אלא פשוט סרקו. לעומת זאת בע"ש הגיהו כראוי.
אציין רק שני תיקונים. בתוי"ט ד"ה משעה בסופו מובא מ"מ פ"ו דיבמות [דף מ"ד] וצ"ל מ"ד! ובעטרת שלמה תיקנו והוסיפו עוד מ"מ! בזכר חנוך לא עשו דבר.
ברע"ב ד"ה עד סוף האשמורה (בדף השני) בסופו מובא פסוק ושמרו את משמרתי , אך צ"ל משמרתו! בזכר חנוך לא תיקנו ובע"ש הוסיפו מ"מ ותיקנו בסוגריים מרובעות. ומעניין שבדף השער של זכר חנוך כתוב הכל סודר והוגה מחדש...וכבר התלוננתי לבעלים של וגשל ולמרות שכבר נדפס בכמה מהדורות לא תקנו.
ואידך זיל גמור.
קבצים מצורפים
משניות.pdf
(3.74 MiB) הורד 227 פעמים

י. אברהם

הודעהעל ידי י. אברהם » ג' אפריל 28, 2020 7:20 pm

בקשר לעטרת שלמה
קבלתי באישי:

"במגילה פ"ב מ"ו העיר במשנה לחם על השמטת מצוות ראייה מדברים הנוהגים כל היום וציין לדבריו בחגיגה וחפשתי בילקוט מפרשי המשנה שם לאורכו ולרחבו ולא מצאתי כלום
כעת חשבתי אולי יש הספר במילואו באוצה"ח והנה הרי שלך לפניך ספר מודפס כמו הלחם שמים ושם בתחילת המסכת ד"ה בראיה ענין יפה באיזה שעות ביום מתקיים ושא"א לקיימו בלילה.
עכשיו אני מבין על כמה פעמים שהיה לי כיו"ב שלא מצאתי הדברים, ונמצא דעדיין אין לנו משניות מושלמת עם המפרשים בשלימות, וחבל מאוד."

האם במהדורה השניה תיקנו?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' אפריל 28, 2020 7:42 pm

אכן במהדורה השניה (הצילום הראשון) הוסיפו את הקטע! וכידוע כמעט ואין בנמצא ספר תורני הנקי לחלוטין מכל שגיאה או טעות, מי שמכיר שיודיע (פרט לספרי קריאה פופולריים). בפרט לא בספרים מורכבים כמ"ג ומשניות וש"ס.
לחם.pdf
(98.48 KiB) הורד 203 פעמים

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ד' אפריל 29, 2020 1:22 am

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' אפריל 29, 2020 3:49 am

הבטחתי כתב:היות ושתי המהדורות (זכר חנוך ווילנא, השלישית איני מכיר), לא עשו עבודה יסודית, נראה שזכר חנוך עדיף, מסיבה אחת.
יש למהדורה זו כבר יותר מעשרים שנה, בה הלומדים העירו ותקנו. משא"כ מהד' וילנא שלא פשטה כ"כ, לא תוקנה כמוה.

מנין לך הידיעה המדהימה שיש לזכר חנוך כבר עשרה מהדורות? בידי מהדורת תשע"א ולא כתוב כמה מהדורות יש.ועד כמה שידוע לי יש רק שתי מהדורות, ולא רק שבמקורית לא עשו דבר במפרשים על הדף והכל כולל ציונים ושינויי נוסחאות כבדפוס וילנא, אלא רק הוסיפו מדור הגהות וחדושים, הוסיפו את הרמב"ם על הדף ואת מאורות הגר"א ובמהדורה החדשה לא עשו מאומה פרט למה שטוענים שהגיהו את הרמב"ם, דבר שלא בדקתי והוא חסר חשיבות יחסית בהתחשב בעובדה שבכללותה ההוצאה הזו היא אונאה במדה מסויימת שרוב הקונים לא טורחים לבדוק! אלא מתרשמים מהדפוס החדש והנוצץ.
כאן viewtopic.php?f=7&t=1310#p621147 תמצאו השוואה בין המהדורות ואשמח מאוד אם מישהו יוכל להראות לי איזה תיקון משמעותי בזכר חנוך.

הבטחתי

הודעהעל ידי הבטחתי » ד' אפריל 29, 2020 12:51 pm

אני בשלי עומד, יש לפחות עשרה מהדורות (וזה גוזמא כלפי מטה).
כפי שכתבתי אין הרבה בשורה בכל המהדורות, ולא נראה לי שמישהו התיימר שהוא עשה עבודה מעולה [ולכן, אין כאן אונאה]. אלא שידעתי שוגשל מתקנים כל שגיאה וכל הערה אשר מעירים להם, ואחרי 25 שנה מהדורתם יותר מוגהת.
בעטרת שלמה במהדורה הראשונה היו חסרים שורות שלמות במקומות רבים, עד שידעתי על מקום אחד שנהג בהם מנהג של ספר שאינו מוגה.

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ד' אפריל 29, 2020 1:06 pm

זאב ערבות כתב: בידי מהדורת תשע"א ולא כתוב כמה מהדורות יש.

בדקת בעמוד ב של דף השער ?

ציטרון

הודעהעל ידי ציטרון » ד' אפריל 29, 2020 11:44 pm

ר' זאב, תודה על תשובתך והדפים המצורפים.
מישהו יודע האם מהדורת "עטרת שלמה", נמצאת בחנויות בירושלים, כך שאפשר לעיין בה ?

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ה' אפריל 30, 2020 12:25 am

כיום רשת חנויות יפה נוף קנו את הוצאת "עטרת שלמה".
בחנוכה האחרון הם מכרו את זה במחיר מוזל מאד.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' אפריל 30, 2020 1:55 am

הבטחתי כתב:אני בשלי עומד, יש לפחות עשרה מהדורות (וזה גוזמא כלפי מטה).
כפי שכתבתי אין הרבה בשורה בכל המהדורות, ולא נראה לי שמישהו התיימר שהוא עשה עבודה מעולה [ולכן, אין כאן אונאה]. אלא שידעתי שוגשל מתקנים כל שגיאה וכל הערה אשר מעירים להם, ואחרי 25 שנה מהדורתם יותר מוגהת.
בעטרת שלמה במהדורה הראשונה היו חסרים שורות שלמות במקומות רבים, עד שידעתי על מקום אחד שנהג בהם מנהג של ספר שאינו מוגה.

הרב הבטחתי, אתה יכול לעמוד בשלך, אך האם יש לך הוכחה כלשהי כמה מהדורות יש? אולי עשר הדפסות אך לא מהדורות. ויש ויש אונאה שכן כתוב בדף השער הכל סודר והוגה מחדש, סודר מחדש נכון אך הוגה לא נכון! מנין אתה יודע שוגשל מתקנים כל שגיאה וכל הערה אשר מעירים להם... נכון שבמהדורה הראשונה של עטרת שלמה היו הרבה בעיות, אך בדקתי עם המהדורה השניה ותיקנו את רובם לעומת זאת מהדורת וגשל הנוכחית היא השניה בלבד מאז ההוצאה הראשונה - ומאחרי דף השער לא כתוב דבר בענין מהדורות פרט לזאת שנדפס בתשע"א.
איני מבין, שלחתי קובץ עם הדפים הראשונים ובהם הגהותי בדפוס וילנא ורואים בבירור שוגשל לא עשו מאומה, לא רק במהדורה הראשונה אלא אף בשניה שצירפתי וזאת למרות שאתה טוען שהם מתקנים כל שגיאה וכל הערה אשר מעירים להם! תכנס לקובץ, תעיין בו תבדוק מלה מלה שורה שורה ותשווה בין ז"ח לווילנא ותאמר לי כמה שגיאות תיקנו? אפילו את המ"מ לא תיקנו ולא הוסיפו או תיקנו אפילו אות אחת ואפילו במקום מסויים שחסרה נקודה לפני הד"ה הבא לא הוסיפו! בבקשה תראה לנו דוגמאות היכן תיקנו. דרך אגב, דברי מתיחסים רק לפירושים הבאים על הדף בדפוס וילנא, לא על מה שהוסיפו כמו הרמב"ם.
אני מכיר את ר' מנחם וגשל ואת ר' משה שטרנליכט מנהלי מאזניים מזה 33 שנה והיית בבית מסחר שלהם אלפי פעמים (לא גוזמא). וביום הראשון שקבלו את המשניות לפני כעשרים וחמש שנה קניתי אותם במחיר 165 דולר והשויתי אותם ביסודיות עם דפוס וילנא הוצאת אשכול שברשותי וכשנוכחתי לראות שלא עשו דבר, ביום המחרת החזרתי והראיתי לר' משה שחור על גבי לבן שלא עשו שום הגהה... וענה שיברר את הדבר. והנה יצאה מהדורה "חדשה" והשאירו הכל על מתכונתו כמו בהוצאה הקודמת! וזאת למרות שנתתי להם דף עם תיקונים! (אולי ברמב"ם תיקנו, כפי שכותבים, לא בדקתי).
בקיצור, המוציא מחבירו עליו הראיה, אם אתה מעוניין שיקחו את דבריך ברצינות תביא להם הוכחות ואל תזרוק דברים באוויר בלי שום כיסוי.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' אפריל 30, 2020 11:16 pm

יהודה בן יעקב כתב:
זאב ערבות כתב:הטובה שבינהם מהדורת עטרת שלמה בהוצאת אוצר הספר וכעת כבר במהדורה שניה בה תיקנו מהטעויות בראשונה והוסיפו מפרשים רבים בילקוט מפרשי המשנה וביאורי ופירושי הראשונים.

בדבר א' שגו המוציאים לאור מהדורה זו, ויתכן עוד מהדורות, כשהוסיפו פירוש רש"י שבש"ס על המשניות, מאחר שכידוע דרכו של רש"י לפרש המשנה כהו"א של הגמ', והלומד רואה פירוש אחר ממה שפירש הרע"ב, ואינו יודע שזה תלוי במסקנת הגמ'.

ישנה מהדורת משניות עם פירוש עץ החיים מרב יעקב חגיז שהוא תמצית הגמרא והחתם סופר קרא לו ש"ס קטן ובצד אחד הוא מביא את פירוש רש"י למשנה עם ביאורים בסוגריים לדברי רש"י. ולא ניתן לומר שרי"ח שגה בכך.

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ש' מאי 02, 2020 9:29 pm

אין לי בהשיג יד את משניות 'עטרת שלמה' לבדוק את הענין.
אך זכור לי שבעבר הם חילקו בבתי הכנסת חוברת לדוגמא עם ברכות פרק א', ושם ראיתי זאת.
אשמח אם תוכל להעלות צילום של הנ"ל, לבדוק זאת, ולבדוק איך ר"י חגיז כתב את רש"י זה.
גם אני כתבתי שהרע"ב בעקרון העתיק את פירש"י, אך כמובן עם עריכה והתאמה למסקנות הסוגיא בביאור המשנה, ועם תוספות מרמב"ם. ויתכן ומסתבר שאף ר"י חגיז עשה כעין זה.

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ש' מאי 02, 2020 10:22 pm

כמה ממהדורותיו נמצאים בה"ב:
ליוורנו, תיג; בערלין, תעו; נ. י. (ד"צ דמהדו' תרמ"ו).

יוצא פוניבז'

הודעהעל ידי יוצא פוניבז' » ש' מאי 02, 2020 10:34 pm

משניות עטרת שלמה נכנסים לאוצר בעדכון הנוכחי.

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ג' אוגוסט 18, 2020 8:05 am

ב'ילקוט מפרשי המשנה' במהדורה החדשה שבמשניות עטרת שלמה הוסיפו על המהדורה הראשונה כמה מגדולי מפרשי המשנה, אבל הטעויות סופר שבהעתקת המפרשים לאלפים הן ישנים והן חדשים לא תיקנו, ולהלומד יש לו רושם דלא למדו העורכים כלל תוכן המפרשים ולכן תוך כדי העתקתם שיבשו באותיות השבורות שלהם עוד להוסיף שבר על שבר. [גם במפרשים בגליון עדיין יש טעויות אבל ניכר השתדלות לתקן רובם].
הייתי רוצה להעיר כמה דוגמאות לעורך אחראי ואף למסור תיקונים שרשמתי ממה שלמדתי כדי להביא לתועלת למהדורה נוספת אבל קשה לעמוד מי באמת אחראי שלוקח אחריות ואיני יודע איך להשיגו. חבל מאוד על כזה סדרה מפוארת שעדיין לא יהא כלי שלם.

במסתרים

הודעהעל ידי במסתרים » ד' אוגוסט 19, 2020 4:29 am

כל מו"ל היום שאינו מפרסם כתובת אימייל עושה רושם שאינו מעוניין בקבלת תיקונים.
מסרתי לאחד המו"לים הגדולים שיש לי הרבה תיקונים בספריו ואחרי תחנונים מצאתי חן בעיניו ובטובתו כי רבה נאות למסור לי אימייל (שהלך לחפש אחריה במרתף, בלי גוזמא) ועדיין לא תפסתי שאין עם מי לדבר. טרחתי לרשום מספר חשוב של תיקונים ושלחתי, ואין קול ואין עונה ואפילו "תודה על מכתבך" לא קבלתי ועד היום אינני יודע אם הגיעו דבריי לשום מקום ואני אמרתי לריק יגעתי.
אין צריך לומר שלעולם לא אשלח עוד להם כל מאומה.
נערך לאחרונה על ידי במסתרים ב ה' אוגוסט 20, 2020 3:54 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ד' אוגוסט 19, 2020 7:36 am

וכאן הבן שואל למה נגרע מי שקונה ספרים ממכון עם צוות שלם שאמורים לתקן ולהגיה כל צורכו, מאחד שקונה בגד מחנות או מחייט שמקבלים אחריות על מה שמייצרים עד הפריט האחרון?

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ד' אוגוסט 19, 2020 7:57 am

הכל כמנהג המדינה.

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ד' אוגוסט 19, 2020 8:05 am

לבי במערב כתב:הכל כמנהג המדינה.

תוס' בבא בתרא ב' א' (ד"ה בגויל) ...אבל פחות מכאן אפילו נהגו מנהג הדיוט הוא ומוכיח מכאן דיש מנהגים שאין לסמוך עליהם אפילו היכא דתנן הכל כמנהג המדינה

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ד' אוגוסט 19, 2020 9:18 am

במסתרים כתב:כל מו"ל היום שאינו מפרסם כתובת אימייל עושה רושם כמי שאינו מעוניין בקבלת תיקונים.
מסרתי לאחד המו"לים הנ"ל שיש לי הרבה תיקונים בספרי המשנה ואחרי תחנונים מצאתי חן בעיניו ובטובתו כי רבה נאות למסור לי אימייל (שהלך לחפש אחריה במרתף, בלי גוזמא) ועדיין לא תפסתי שאין עם מי לדבר. טרחתי לרשום מספר חשוב של תיקונים ושלחתי, ואין קול ואין עונה ואפילו "תודה על מכתבך" לא קבלתי ועד היום אינני יודע אם הגיעו דבריי לשום מקום ואני אמרתי לריק יגעתי.
אין צריך לומר שלעולם לא אשלח עוד להם כל מאומה.

ואפילו מי שמפרסם, ואפילו מי שעונה למכתביך ברצינות - לאו דווקא שהוא גם טורח לתקן את השגיאות הקיימות.
יש בליבי על מו"ל מסוים שטרחתי עבורו להגיה ספר שהוא הוציא, ושלחתי לו רשימות ארוכות של הערות, והוא הגיב לי על חלק מהן, ואפילו שלח לי ספר מתנה, אך מאז הוא הספיק להוציא מהדורות נוספות, וטרם תיקן את מה ששלחתי לו, אפילו את הדברים שהם לכו"ע טעות-דפוס!

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ד' אוגוסט 19, 2020 1:22 pm

אני שלחתי פעם תיקון לזכר חנוך או וילנא (אינני זוכר בדיוק, כבר עברו שנים מאז) והתקשרו להגיד לי שקיבלו ויתקנו אבל לא יצא לי לראות אם תיקנו בחדש (אם יש חדש בכלל)

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ו' אוקטובר 16, 2020 11:09 am

זאב ערבות כתב:הטובה שבינהם מהדורת עטרת שלמה בהוצאת אוצר הספר, וכעת כבר במהדורה שניה בה תיקנו מהטעויות בראשונה והוסיפו מפרשים רבים בילקוט מפרשי המשנה וביאורי ופירושי הראשונים.

אתמול אמר לי בכאב מחזיק זכויות של ספר שנמכר הרבה (הוא מדפיס מידי שנה וחצי - שנתיים, הדפסה חדשה), שהספר הוכנס למשניות אלו בגניבה...

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » א' נובמבר 22, 2020 1:14 pm

מי יודע פרטי יצירת קשר עם המו"ל של 'משניות עטרת שלמה'?
או טלפון להזמנות.

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » א' נובמבר 22, 2020 1:59 pm

ארזי ביתר כתב:מי יודע פרטי יצירת קשר עם המו"ל של 'משניות עטרת שלמה'?
או טלפון להזמנות.

מחזיק הזכויות כיום הוא 'יפה נוף', ראה באתרו

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 205 אורחים