מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

השוואת מהדורות משניות

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
חיים שאול

Re: השוואת מהדורות משניות

הודעהעל ידי חיים שאול » ד' אוגוסט 19, 2020 1:22 pm

אני שלחתי פעם תיקון לזכר חנוך או וילנא (אינני זוכר בדיוק, כבר עברו שנים מאז) והתקשרו להגיד לי שקיבלו ויתקנו אבל לא יצא לי לראות אם תיקנו בחדש (אם יש חדש בכלל)

יהודה בן יעקב

Re: משניות - המהודרה המושלמת

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ו' אוקטובר 16, 2020 11:09 am

זאב ערבות כתב:הטובה שבינהם מהדורת עטרת שלמה בהוצאת אוצר הספר, וכעת כבר במהדורה שניה בה תיקנו מהטעויות בראשונה והוסיפו מפרשים רבים בילקוט מפרשי המשנה וביאורי ופירושי הראשונים.

אתמול אמר לי בכאב מחזיק זכויות של ספר שנמכר הרבה (הוא מדפיס מידי שנה וחצי - שנתיים, הדפסה חדשה), שהספר הוכנס למשניות אלו בגניבה...

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » א' נובמבר 22, 2020 1:14 pm

מי יודע פרטי יצירת קשר עם המו"ל של 'משניות עטרת שלמה'?
או טלפון להזמנות.

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » א' נובמבר 22, 2020 1:59 pm

ארזי ביתר כתב:מי יודע פרטי יצירת קשר עם המו"ל של 'משניות עטרת שלמה'?
או טלפון להזמנות.

מחזיק הזכויות כיום הוא 'יפה נוף', ראה באתרו

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » א' נובמבר 22, 2020 11:59 pm

יהודה בן יעקב כתב:
ארזי ביתר כתב:מי יודע פרטי יצירת קשר עם המו"ל של 'משניות עטרת שלמה'?
או טלפון להזמנות.

מחזיק הזכויות כיום הוא 'יפה נוף', ראה באתרו

וסוכן הרוצה לרכוש מספר סטים מה יעשה?

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ב' נובמבר 23, 2020 7:18 am

כמדומני שיפה נוף יש להם גם הפצה לחנויות.

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ב' נובמבר 23, 2020 8:56 am

אחד מבכירי העורכים בעוז והדר בישר לי שהם עומדים להו"ל בקרוב ממש משניות עם כל המפרשים עם רבבות תיקונים והמון הוספות כדרכם בקודש.
כדאי מאוד להמתין!

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ב' נובמבר 23, 2020 5:43 pm

אם הם רוצים להצליח הם יהיו חייבים להוזיל את המחיר, הפעם הם האחרונים שמוציאים משניות ולא יהיה להם קל

הנאמן

הודעהעל ידי הנאמן » ג' אוקטובר 05, 2021 2:17 pm

ברוז כתב:אחד מבכירי העורכים בעוז והדר בישר לי שהם עומדים להו"ל בקרוב ממש משניות עם כל המפרשים עם רבבות תיקונים והמון הוספות כדרכם בקודש.
כדאי מאוד להמתין!

יש מושג מה קורה עם זה? צפי מתי אמור לצאת?

תורה יהדי''ר

הודעהעל ידי תורה יהדי''ר » ב' דצמבר 13, 2021 12:21 am

אליהו חיים כתב:ב'ילקוט מפרשי המשנה' במהדורה החדשה שבמשניות עטרת שלמה הוסיפו על המהדורה הראשונה כמה מגדולי מפרשי המשנה, אבל הטעויות סופר שבהעתקת המפרשים לאלפים הן ישנים והן חדשים לא תיקנו, ולהלומד יש לו רושם דלא למדו העורכים כלל תוכן המפרשים ולכן תוך כדי העתקתם שיבשו באותיות השבורות שלהם עוד להוסיף שבר על שבר. [גם במפרשים בגליון עדיין יש טעויות אבל ניכר השתדלות לתקן רובם].
הייתי רוצה להעיר כמה דוגמאות לעורך אחראי ואף למסור תיקונים שרשמתי ממה שלמדתי כדי להביא לתועלת למהדורה נוספת אבל קשה לעמוד מי באמת אחראי שלוקח אחריות ואיני יודע איך להשיגו. חבל מאוד על כזה סדרה מפוארת שעדיין לא יהא כלי שלם.

גם אני מצטרף להנ"ל

ושמתי לב, שבספר בית דוד השמיטו הרבה קטעים, (אולי הדפיסו רק את הקטעים שהשושנים לדוד משיג עליו).

סמל אישי של המשתמש
ר_חיים_הקטן
שם מלא: הק' ראובן חיים קליין
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ר_חיים_הקטן » ג' יולי 05, 2022 1:39 pm

הנאמן כתב:
ברוז כתב:אחד מבכירי העורכים בעוז והדר בישר לי שהם עומדים להו"ל בקרוב ממש משניות עם כל המפרשים עם רבבות תיקונים והמון הוספות כדרכם בקודש.
כדאי מאוד להמתין!

יש מושג מה קורה עם זה? צפי מתי אמור לצאת?

אני שמעתי שזה עדיין אמור לצאת בקרוב. נראה לי שמתחילים עם מסכת חלה.
אגב, עוז והדר הוציא לאור הכרך הראשון (עמ"ס ברכות) של סדרה חדשה על המשניות אשר בשם "משניות שערים" ייקרא, ואמורים להוציא עוד כרכים בקרוב (כמה מסכתות בסדר זרעים, אבות, מקוואות). אני עזרתי במסכת יבמות וכתובות של סדרה זו.
מצו"ב דוגמא מפרק ח' דברכות של משניות שערים:
משניות שערים.pdf
(920.7 KiB) הורד 157 פעמים

תורה יהדי''ר

הודעהעל ידי תורה יהדי''ר » ו' יולי 08, 2022 6:54 am

ר_חיים_הקטן כתב:אני שמעתי שזה עדיין אמור לצאת בקרוב. נראה לי שמתחילים עם מסכת חלה.
אגב, עוז והדר הוציא לאור הכרך הראשון (עמ"ס ברכות) של סדרה חדשה על המשניות אשר בשם "משניות שערים" ייקרא, ואמורים להוציא עוד כרכים בקרוב (כמה מסכתות בסדר זרעים, אבות, מקוואות). אני עזרתי במסכת יבמות וכתובות של סדרה זו.
משניות שערים.pdf

המשניות הנ"ל, זה מלבד המשניות עם כל המפרשים, או שזו היתה כוונת הבשורה של המשניות של עוז והדר?

נוריאל עזרא
שם מלא: נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ו' יולי 08, 2022 5:28 pm

תורה יהדי''ר כתב:
ר_חיים_הקטן כתב:אני שמעתי שזה עדיין אמור לצאת בקרוב. נראה לי שמתחילים עם מסכת חלה.
אגב....
משניות שערים.pdf

המשניות הנ"ל, זה מלבד המשניות עם כל המפרשים, או שזו היתה כוונת הבשורה של המשניות של עוז והדר?

בתגובה של ר' חיים קטן שציטטת ועליה שאלת יש תשובה לשאלתך, שכתב שהוא שמע שזה(המשניות עם כל המפרשים) אמור לצאת בקרוב.
ורק ציין בדרך אגב על משניות שערים שהוציאו כי הוא לא כ"כ ידוע.

תורה יהדי''ר

הודעהעל ידי תורה יהדי''ר » ש' יולי 09, 2022 10:56 pm

ישר כח.

אגב, אפשר להמליץ על המשניות הנ"ל הנקראות 'משניות שערים', את מה שאמרו בגמ' (סנהדרין לב ע"ב) - "אחר 'רבי' לבית 'שערים'".

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » א' יולי 10, 2022 1:03 am

ר_חיים_הקטן כתב:.....

לתועלת המעוניינים[ומאחר ובדוגמא לא רואים דוגמא לשער העיונים ושער הדרשות] בפורום אחר כשעדיין לא יצר לאור פרסם אחד המשתתפים קטע שככל הנראה משער העיונים העוסק בלילה לשון זכר או לשון נקבה(מצורף).
נ.ב אם יש לר חיים הקטן דוגמא גם משער הדרשות נשמח לראות.
לשון לילה.pdf
(94.48 KiB) הורד 81 פעמים

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ה' ספטמבר 01, 2022 4:11 pm

מרדכי וינטרויב כתב:עוז והדר עובדים כעת על מהדורה חדשה משובחת מכולם

תורה יהדי''ר כתב:המשניות הנ"ל, זה מלבד המשניות עם כל המפרשים, או שזו היתה כוונת הבשורה של המשניות של עוז והדר?

כעת ראיתי בירחון 'הדרך' פורסם שיצא ששה סדרי משנה עוז והדר עם ר"צ פירושים.
באתר של עוז והדר כתוב כך:
ששה סדרי משנה ר”צ פירושים המשנה ומפרשיה ערוכים מחדש ומתוקנים עפ”י כתב יד ודפוסים ראשונים.
עם כל המפרשים כאשר נדפס מקדם ועוד הרבה הוספות חשובות.
ספר שנות אליהו, פירוש הערוך, עיין משפט המלא וקובץ מפרשים עם ביאורים ממאות ספרי מפרשי המשנה.
כאן יש תמונות:
https://shop.mishna.org.il/products/%D7 ... 7%93%D7%A8
משניות עוז והדר.jpg
משניות עוז והדר.jpg (1.48 MiB) נצפה 3503 פעמים

תורה יהדי''ר

הודעהעל ידי תורה יהדי''ר » ה' ספטמבר 01, 2022 8:12 pm

בשורה טובה תדשן עצם!
קישור לדוגמא מהמשניות, [לא הצלחתי להוריד את התמונות].

לוצאטי

הודעהעל ידי לוצאטי » ו' ספטמבר 02, 2022 6:46 am

חיקוי מביש של עיצוב משניות זכר חנוך לפרטי פרטיו.

בן פקועה

הודעהעל ידי בן פקועה » ו' ספטמבר 02, 2022 9:16 am

לוצאטי כתב:חיקוי מביש של עיצוב משניות זכר חנוך לפרטי פרטיו.

זו דרכם לאורך כל הדרך. התחילו בחיקוי ש"ס וילנא, שהוא מעשה לגיטימי. והמשיכו בחיקוי מדויק של מק"ג הוצאת המאור (סאמט). לגבי מתיבתא וש"ס לובלין אינני זוכר מי קדם.

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ו' ספטמבר 02, 2022 9:40 am

נראה שעשו כן בעיצוב אבל מהתמונות אל מול זכר חנוך נראה בגוף הטקסט הרבה הגהות.(שזה עיקר מה שמעניין לענ"ד אם עשו עבודה טובה).

עניו כמשה

הודעהעל ידי עניו כמשה » ו' ספטמבר 02, 2022 3:22 pm

נוריאל עזרא כתב:

נראה שעשו כן בעיצוב אבל מהתמונות אל מול זכר חנוך נראה בגוף הטקסט הרבה הגהות.(שזה עיקר מה שמעניין לענ"ד אם עשו עבודה טובה).

מה זה מלאכת שלמה השלם מה בדיוק הוסיפו בו שלא היה מקדם קדמתא

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ו' ספטמבר 02, 2022 5:11 pm

עניו כמשה כתב:
נוריאל עזרא כתב:

מה זה מלאכת שלמה השלם מה בדיוק הוסיפו בו שלא היה מקדם קדמתא

גם אני הייתי שמח לדעת, אם מישהו יוכל להעלות את העמודים בתחילת הספר שמסבירים בפירוט על ההוספות אם יש אודה לו מאוד.

תורה יהדי''ר

הודעהעל ידי תורה יהדי''ר » א' ספטמבר 04, 2022 12:08 am

ממה שזכור לי שכתבו במשניות אוצר גאוני ספרד, שהמלאכת שלמה העתיק בתוך פירושו גם את כל דברי הרע”ב והתויו”ט, ובדפוס וילנא השמיטו את זה, והדפיסו רק את פירושיו וחידושיו של המלאכ”ש, ועתה הם מדפיסים הכל.

במסתרים

הודעהעל ידי במסתרים » א' ספטמבר 04, 2022 5:21 am

תורה יהדי''ר כתב:ממה שזכור לי שכתבו במשניות אוצר גאוני ספרד, שהמלאכת שלמה העתיק בתוך פירושו גם את כל דברי הרע”ב והתויו”ט, ובדפוס וילנא השמיטו את זה, והדפיסו רק את פירושיו וחידושיו של המלאכ”ש, ועתה הם מדפיסים הכל.

מה הועילו?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' ספטמבר 04, 2022 6:40 am

וגם אוצר מפרשי התורה זה חיקוי מביש של עיצוב חומש תורה מאירה של ר' מאיר מאירי לפרטי פרטיו.

תורה יהדי''ר

הודעהעל ידי תורה יהדי''ר » א' ספטמבר 04, 2022 8:18 pm

תורה יהדי''ר כתב:ממה שזכור לי שכתבו במשניות אוצר גאוני ספרד, שהמלאכת שלמה העתיק בתוך פירושו גם את כל דברי הרע”ב והתויו”ט, ובדפוס וילנא השמיטו את זה, והדפיסו רק את פירושיו וחידושיו של המלאכ”ש, ועתה הם מדפיסים הכל.

הנה צילום ממה שכתבו בהקדמה למשניות אוצר גאוני ספרד - סוכה.
ומתוך הדברים תשובה מוצאת לשאלת במסתרים.

מסמך 21_1.jpg
מסמך 21_1.jpg (494.81 KiB) נצפה 3191 פעמים

נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » א' ספטמבר 04, 2022 10:56 pm

תורה יהדי''ר כתב:

מסמך 21_1.jpg

ייש"כ תודה רבה.

תורה יהדי''ר

הודעהעל ידי תורה יהדי''ר » ה' ספטמבר 08, 2022 8:14 pm

עוד תמונות מהמשניות של עוז והדר.

עוד לא בדקתי אם כתבו זאת במבואותיהם, [אבל מאוד מסתבר שכתבו את זה], שהם הדיפסו רצ' פירושים למשנה, לקיים מה שאמרו (ב"מ לב' ב') 'לעולם הוי רץ למשנה'.
קבצים מצורפים
משניות עוז והדר - תמונות.pdf
(5.07 MiB) הורד 166 פעמים

תורה יהדי''ר

הודעהעל ידי תורה יהדי''ר » ה' ספטמבר 08, 2022 8:48 pm

במנין הרצ' מפרשים, מונים את המפרש הצ"א: 'ברכת אבות' מהג"מ רבי יוסף חיים ב"ר אליהו ז"ל, מק"ק לוורנו.
אבל ברור שזו טעות, ושהמחבר הוא רבינו יוסף חיים בעל הבן איש מבגדאד, אלא שהדפיס את ספרו הנ"ל בלוורנו, ולכך חשבו שמקום מושבו היה שם.

נ.ב. היום יג' באלול הוא יום ההילולא של הגרי"ח מבבל זיע"א.

עניו כמשה

הודעהעל ידי עניו כמשה » ה' ספטמבר 15, 2022 11:27 pm

נוריאל עזרא כתב:
תורה יהדי''ר כתב:

מסמך 21_1.jpg

ייש"כ תודה רבה.

מה עלה בסוף שווה או לא
זכר חנוך או עוז והדר
עכשיו יש עליהם מבצע 600 שח

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' אוקטובר 19, 2022 6:31 am

זאב ערבות כתב:
הבטחתי כתב:היות ושתי המהדורות (זכר חנוך ווילנא, השלישית איני מכיר), לא עשו עבודה יסודית, נראה שזכר חנוך עדיף, מסיבה אחת.
יש למהדורה זו כבר יותר מעשרים שנה, בה הלומדים העירו ותקנו. משא"כ מהד' וילנא שלא פשטה כ"כ, לא תוקנה כמוה.

מנין לך הידיעה המדהימה שיש לזכר חנוך כבר עשרה מהדורות? בידי מהדורת תשע"א ולא כתוב כמה מהדורות יש.ועד כמה שידוע לי יש רק שתי מהדורות, ולא רק שבמקורית לא עשו דבר במפרשים על הדף והכל כולל ציונים ושינויי נוסחאות כבדפוס וילנא, אלא רק הוסיפו מדור הגהות וחדושים, הוסיפו את הרמב"ם על הדף ואת מאורות הגר"א ובמהדורה החדשה לא עשו מאומה פרט למה שטוענים שהגיהו את הרמב"ם, דבר שלא בדקתי והוא חסר חשיבות יחסית בהתחשב בעובדה שבכללותה ההוצאה הזו היא אונאה במדה מסויימת שרוב הקונים לא טורחים לבדוק! אלא מתרשמים מהדפוס החדש והנוצץ.
כאן viewtopic.php?f=7&t=1310#p621147 תמצאו השוואה בין המהדורות ואשמח מאוד אם מישהו יוכל להראות לי איזה תיקון משמעותי בזכר חנוך.

בספר מבוא המסורה מהדורת יורם אורטל (קרית ספר תשס"ט) כותב על מהדורת משניות חדשה וללא ספק כוונתו למהדורת וגשל ומציין לכמה טעויות שם (מתוך עשרות שברשותו).
קבצים מצורפים
Document 28_2.jpg
Document 28_2.jpg (40.97 KiB) נצפה 2284 פעמים
Document 28_3.jpg
Document 28_3.jpg (54.23 KiB) נצפה 2284 פעמים

אין_חקר

הודעהעל ידי אין_חקר » ד' נובמבר 16, 2022 3:04 pm

עזריאל 10

הודעהעל ידי עזריאל 10 » א' אפריל 14, 2024 11:00 pm

מתלבט בין כמה מהדורות לאחר שעינתי בחנות ספרים:

1. עוז והדר - יפה עם הרבה הוספות, לא אהבתי שחיסרו דברים שיש במהדורות אחרות במלאכת שלמה וכן הסרת האיות בהפניה ליכין, והצורך במעבר תכוף מעמוד לעמוד (ולא קטע גדול מכל מפרש בעמוד קבוע, בצד ימין או שמאל.

2. יפה נוף - די יפה, ערוך יותר לטעמי, זול, עם עין משפט השלם.

3. עטרת שלמה - למרות המחיר הגבוהה והכתב הצפוף הייתי קונה, בגרסה הגדולה למרות האי נוחות, בגלל הר״ש רא״ש וכו׳, ליקוטי ראשונים, רמב״ם קורח, ועוד, אלא שראיתי בפורומים שישנם הרבה טעויות גסות שלא תוקנו במהדורה השניה. האמנם? (אגב, הסט שעיינתי בו הודפס עקום ובקצה של הדפים…

אשמח לעצה עדכנית
זקוק כחלק מלימוד ירושלמי, לצורך משנה ראשונה, ושאר עיונים. (ולכן אשמח לפירוש הר״ש וכו׳).

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' אפריל 14, 2024 11:43 pm

עזריאל 10 כתב:מתלבט בין כמה מהדורות לאחר שעינתי בחנות ספרים:

1. עוז והדר - יפה עם הרבה הוספות, לא אהבתי שחיסרו דברים שיש במהדורות אחרות במלאכת שלמה וכן הסרת האיות בהפניה ליכין, והצורך במעבר תכוף מעמוד לעמוד (ולא קטע גדול מכל מפרש בעמוד קבוע, בצד ימין או שמאל.

3. עטרת שלמה - למרות המחיר הגבוהה והכתב הצפוף הייתי קונה, בגרסה הגדולה למרות האי נוחות, בגלל הר״ש רא״ש וכו׳, ליקוטי ראשונים, רמב״ם קורח, ועוד, אלא שראיתי בפורומים שישנם הרבה טעויות גסות שלא תוקנו במהדורה השניה. האמנם? (אגב, הסט שעיינתי בו הודפס עקום ובקצה של הדפים…

אשמח לעצה עדכנית
זקוק כחלק מלימוד ירושלמי, לצורך משנה ראשונה, ושאר עיונים. (ולכן אשמח לפירוש הר״ש וכו׳).

לו היתה מהדורה מושלמת, כל המתחרים היו נעלמים, לכל מהדורה יש יתרונות וחסרונות (והדבר נכון בש"ס ובמ"ג וברמב"ם וכו') וכל אחד צריך לעשות חישוב מה סדר העדיפויות שלו, אא"כ יש לו תקציב ומקום ליותר ממהדורה אחת, כך שלא ניתן ליעץ.

עזריאל 10

הודעהעל ידי עזריאל 10 » א' אפריל 14, 2024 11:49 pm

זאב ערבות כתב:

אשמח לעצה עדכנית

לו היתה מהדורה מושלמת, כל המתחרים היו נעלמים, לכל מהדורה יש יתרונות וחסרונות (והדבר נכון בש"ס ובמ"ג וברמב"ם וכו') וכל אחד צריך לעשות חישוב מה סדר העדיפויות שלו, אא"כ יש לו תקציב ומקום ליותר ממהדורה אחת, כך שלא ניתן ליעץ.

השאלה אם אכן יש בעטרת שלמה מהדורה שניה טעויות גסות, דאל״כ, על אף המחיר ושאר החסרונות שהזכרתי, המעלות חשובות לי יותר.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' אפריל 15, 2024 12:01 am

לכאורה תקנו אך בד"כ לוקח כמה מהדורות עד שיש מהדורה פחות או יותר מתוקנת. מושלמת אין אף פעם למרות הצהרות המו"ל. פשוט לא משתלם מבחינה מסחרית לעבור על כל החומר ולוודא שאין שגיאות טעויות חסרונות וכו'.

האויצרניק

הודעהעל ידי האויצרניק » ב' אפריל 15, 2024 7:39 am

עזריאל 10 כתב:
זאב ערבות כתב:

אשמח לעצה עדכנית

השאלה אם אכן יש בעטרת שלמה מהדורה שניה טעויות גסות, דאל״כ, על אף המחיר ושאר החסרונות שהזכרתי, המעלות חשובות לי יותר.

לפי מה שלי ידוע במהדורה הראשונה היו המון טעויות והם תוקנו

בטוח שיש עדיין תיקונים, אבל אם היה הרבה, כבר היו מדברים על זה (לי באופן אישי יש משניות כאלה בביתי ואני משתמש המון, אבל אני לא משווה לבדוק אם יש טעויות, עכ"פ טעויות מובהקות לא מצאתי)

עזריאל 10

הודעהעל ידי עזריאל 10 » ב' אפריל 15, 2024 8:42 am

יש״כ
החלטתי על עטרת שלמה גדול

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 228 אורחים