מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

[עזרה באיתור] מדרש בחידוש דפוס ראשון עם הגהות בכתיבת יד

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
הוד_והדר

[עזרה באיתור] מדרש בחידוש דפוס ראשון עם הגהות בכתיבת יד

הודעהעל ידי הוד_והדר » א' אפריל 02, 2017 9:48 pm

בחדש אלול תשס"ה נמכר בבית המכירות קסטנבוים הגדה מדרש בחידוש עם הגהות בכתיבת יד על הגליונות, העותק נקנה על ידי האספן ר' יוסף גולדמן ע"ה ונמכר על ידו, אני מחפש לאתר אותו עותק, האם יש לאחד מחברנו כאן ידיעה אודות עותק זה אשמח לשמוע

תודה רבה לכל המסייעים

ושא_נס

Re: [עזרה באיתור] מדרש בחידוש דפוס ראשון עם הגהות בכתיבת יד

הודעהעל ידי ושא_נס » א' אפריל 02, 2017 10:49 pm

באותה הזדמנות אזכיר גם אני ספר שאני מחפש במשך שנים רבות אשר היה במכירה פומבית של הסוחר החכם וולך, לפני כשלשים שנה לערך, ונקרא הקטלוג "גנזי ישראל" (דומני כי מצוי באוצר), והיה שם ספר אבות הראש חלק א' שאלוניקי תרכ"ב, מעוטר בהגהות של הרב צוראיינו מבוקרישטא, וכמה שניסיתי למצוא עותק זה לא עלה הדבר בידי. ומי שיש בידו להוסיף יבורך מן השמים.

הוד_והדר

הודעהעל ידי הוד_והדר » ה' נובמבר 23, 2017 10:31 pm

הוד_והדר כתב:בחדש אלול תשס"ה נמכר בבית המכירות קסטנבוים הגדה מדרש בחידוש עם הגהות בכתיבת יד על הגליונות, העותק נקנה על ידי האספן ר' יוסף גולדמן ע"ה ונמכר על ידו, אני מחפש לאתר אותו עותק, האם יש לאחד מחברנו כאן ידיעה אודות עותק זה אשמח לשמוע

תודה רבה לכל המסייעים

אני חוזר ומעלה את בקשתי, אם יש מישהו שיש בידו לעזור

וכן כל מי שיש לו ידיעה מעוד עותקים של הגדה זו בדפוס ראשון הנמצאים אצל אספנים פרטים, יבורך מן השמים על כל העזרה

תודה

ושא_נס

הודעהעל ידי ושא_נס » ו' נובמבר 24, 2017 1:50 pm

דומני בספריה הבודליאנית (אוקספורד) יש לפחות טופס אחד (לא אופתע אם יש יותר). תציץ בקטלוג של קאולי. ואולי אפילו בקטלוג שלהם ברשת.
איני יודע אם הם רשמו על ספרי דפוס שיש בהם הגהות. מה שברור שאם יש הגהות הן כנראה עתיקות עד שנת ת"ר, ומן הסתם הרבה קודם עד שנת ת"ק.
כך הרגשת הלב שלי.
אגב אעיר בנוגע לספרים על ההגדה של פסח.
יש ספר בשם יוסף עליכם על ההגדה (חסר באוצר), שאלוניקי תצ"ז.
בספריה בירושלם יש טופס יחידי (חסרים בו דפים, וגם יש דפים קרועים למיטב זכרוני).
גם בספריה הבריטית יש טופס יחידי והוא חסר בסופו, כפי שראיתי בעיני. מצירוף שניהם דומני אפשר לעשות טופס שלם.
במפעל הביבליוגרפיה לכאורה לא הרחיבו בספר הזה כראוי.
לאחרונה ראיתי טופס שלישי יחסית שלם של הספר אצל אדם בארה"ב. גם הטופס שלו חסר, אך דומני שאפשר להרכיב שלם משני העותקים האחרים הנ"ל. ואולי כל העותקים שנדפסו חסרים, ורק בצירוף כולם אפשר ליצור אחד שלם.
ספר זה היה לפני החבי"ף, ונשרף בשריפה הנוראה באזמיר.
גם על ספר זה נתכוין החבי"ף בהקדמת חיים לראש שזה ספר שהיה להם לפני השריפה, ואחר השריפה לא ראוהו יותר.

הוד_והדר

הודעהעל ידי הוד_והדר » ו' נובמבר 24, 2017 5:03 pm

תודה. באוקספורד בדקו לי בזמנו, ואמרו לי שאין הגהות. הספריות שקטלוגיהם מצוייות ברשת בדקתי.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 270 אורחים