מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

איזה הוצאה של ספרי חסידות מומלצת?

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
פשיסחא

איזה הוצאה של ספרי חסידות מומלצת?

הודעהעל ידי פשיסחא » א' יוני 11, 2017 11:04 am

אני מעוניין לקנות לבני את ספרי היסוד של החסידות איזה הוצאה מומלצת ביותר?

דרומי

Re: איזה הוצאה לקנות?

הודעהעל ידי דרומי » א' יוני 11, 2017 11:05 am

לאיזה ספרים בדיוק אתה מתכוון?

פשיסחא

Re: איזה הוצאה של ספרי חסידות מומלצת?

הודעהעל ידי פשיסחא » א' יוני 11, 2017 11:13 am

קדשות לוי, דגל מחנה אפרים, אור המאיר, נועם אלימלך וכדו'.

מכון חכמי ספרד

הודעהעל ידי מכון חכמי ספרד » א' יוני 11, 2017 11:35 am

פאר מקדושים עושים עבודה טובה ואיכותית.
יש להם את הספרים שהזכרת.
כמדומני שזה שייך לבן של הרבי מגור.

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » א' יוני 11, 2017 12:55 pm

מכון חכמי ספרד כתב:פאר מקדושים עושים עבודה טובה ואיכותית.
יש להם את הספרים שהזכרת.

ההוצאה הנ"ל, כמו גם חברותיה, מורידה את הרמה של ספרי החסידות לאפס ואוי לו לדור שכך עלתה בימיו.
מישהו יכול להסביר לי מדוע צריך כעת הוצאה חדשה של הסה"ק בת עין אחר שלפני כמה שנים י"ל בארה"ב בהוצאה מפוארת ומשובחת.
אם יש למכונים כסף מיותר שידפיסו מאות ואלפי כתבי ידות של רבותינו הק' - ראשונים ואחרונים ששוכבים וממתינים לגואל.
אגב בהוצאה של הבת עין של מכון עוז והדר נשמט ה"ליקוטים".
כמו כן מכוער מאוד לקחת את פרי עבודתו של המו"ל הנ"ל מארה"ב שליקט מכתבים שונים והיסטוריים ממקורות מגוונים ולשנות קצת את הסדר.
למען ההגינות אציין שהגיעו למעט יותר מהנ"ל בליקוטים חדשים כמו גם במכתבים והסכמות.
את פאר מקדושים עדיין לא ראיתי.
התקוששו וקושו ואל תשתמשו בנזר שיר שפרה לי...

פשיסחא

הודעהעל ידי פשיסחא » א' יוני 11, 2017 1:32 pm

אני איני מתעניין כעת מה המכונים אמורים להוציא ומה לא אני רוצה לדעת מה הפלוסים של כול הוצאה, ומהי ההוצאה היותר טובה שתגרום משיכה ללמוד בספר? איזה הוצאה מועילה יותר להבנה? וכדו'. מישיודע פרטים אשמח לקבל

הפלא ופלא

הודעהעל ידי הפלא ופלא » א' יוני 11, 2017 1:35 pm

מכון שמדפיס בכל כמה חודשים ספר, כמעט לא יתכן שיעשו עבודה טובה ומושלמת.
בספרי המכון הנ"ל מלבד ההדפסה מחדש [והמנוקד...] איני רואה שם עבודה מי-יודע-מה. ההערות למטה חלשות מאד.

פשיסחא

הודעהעל ידי פשיסחא » א' יוני 11, 2017 1:40 pm

מה אתה ממליץ לקנות?

בדור הקומיקס והניקוד אתה לא יכול לתת נועם אלימלך כתב רש"י ולצפות מבחור שילמד בזה צריך הוצאה מושכת עיניים מבחינת הידור הדפוס והניקוד. אך בשילוב דברים המועילים להבנה והתחברות, (בחב"ד לדוגמא יש את חסידות מבוארת וכדו' אך אני מדבר על ספרי החסידות הרגילים)

מלך זקן וכסיל

הודעהעל ידי מלך זקן וכסיל » א' יוני 11, 2017 1:48 pm

קופישטניץ.

א' זעירא

הודעהעל ידי א' זעירא » א' יוני 11, 2017 2:12 pm

קדושת לוי ונועם אלימלך-מכון הדרת חן (את קדו"ל ראיתי ובנוע"א שלהם עדיין לא הסתכלתי, אבל חזקה על חבר...)
אור המאיר-האם יש מהדורה חדשה יותר מוידובסקי?

מכון חכמי ספרד

הודעהעל ידי מכון חכמי ספרד » א' יוני 11, 2017 2:48 pm

ברוז כתב:
מכון חכמי ספרד כתב:פאר מקדושים עושים עבודה טובה ואיכותית.
יש להם את הספרים שהזכרת.

ההוצאה הנ"ל, כמו גם חברותיה, מורידה את הרמה של ספרי החסידות לאפס ואוי לו לדור שכך עלתה בימיו.
...
את פאר מקדושים עדיין לא ראיתי.

???

בערל

הודעהעל ידי בערל » א' יוני 11, 2017 2:49 pm

נועם אליצלך סוד ישרים
בדר"כ כשאחד עובד במיוחד על ספר מסוים ויש לו אינטרס מיוחד שאותו הספר ייצא טוב אזי התוצאות הרבה יותר טובות מאשר המכונים שהמטרה שלהם רק להוציא את כל ספרי החסידות מחדש וכמה שיותר מהר

מכון פאר מקדושים היא באמת חידה בעיני מה המטרה שלהם, רוב הספרים שהם מדפיסים כבר יצאו לאור בשנים האחרונות במהדורות מפוארות ומתוקנות.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » א' יוני 11, 2017 5:27 pm

א' זעירא כתב:קדושת לוי ונועם אלימלך-מכון הדרת חן (את קדו"ל ראיתי ובנוע"א שלהם עדיין לא הסתכלתי, אבל חזקה על חבר...)
אור המאיר-האם יש מהדורה חדשה יותר מוידובסקי?

אני ראיתי את הנועם אלימלך שלהם ולא את הקדושת לוי
אני חושב שההמלצה עליהם היא נכונה אא"כ אתה רוצה לקנות מהדורה מנוקדת (עם כי מעולם לא הבנתי למה צריך לנקד את הנוע"א, מי שלא יודע לקרוא בלי ניקוד לא יבין גם עם ניקוד).
אגב יש להם גם "זרע קודש" של רבי פתלי מראפשיץ ואם אתה רוצה את הספר אז זו גם ההוצאה המומלצת. שם יש יותר הערות מאשר בנועם אלימלך אבל זה יוצא בארבעה כרכים (הנוע"א בשנים) וזה יוצא יותר יקר

מצפה

הודעהעל ידי מצפה » ב' יוני 12, 2017 3:36 pm

הדרת חן - לא ראיתי ספרי חסידות שיו"ל ברמה גבוהה ואיכותית כמוהם.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ב' יוני 12, 2017 3:44 pm

פשיסחא כתב:מה אתה ממליץ לקנות?

בדור הקומיקס והניקוד אתה לא יכול לתת נועם אלימלך כתב רש"י ולצפות מבחור שילמד בזה צריך הוצאה מושכת עיניים מבחינת הידור הדפוס והניקוד. אך בשילוב דברים המועילים להבנה והתחברות, (בחב"ד לדוגמא יש את חסידות מבוארת וכדו' אך אני מדבר על ספרי החסידות הרגילים)

א. חושבני שעת האחרונה החלו כולם להתחשב יותר מידי בדור הקומיקס והניקוד. 'זקן מופלג' כמוני, מחפש מזה עידן ועידנים 'משנה ברורה' ללא ניקוד. ואין. אני לא הצלחתי למצוא. קצת מוגזם.

ב. אם בכל אופן זה הקריטריון שלך, אז 'פאר מקדושים' זו ההוצאה המתאימה והמומלצת בשבילך. זה בכתב מרובע, זה מנוקד, זה בס"ה מהדורה די מוגהת ומוערת. מצויין בשבילך.

ג. אם אתה מחפש ספרי חסידות של הוצאת ספרים משובחת באמת, אז כבר הוזכרו כאן שני מכונים: 'שפתי צדיקים - קאפיטשניץ', ו'הדרת חן'. יש עוד כמה, אבל איני זוכר כרגע.

סמל אישי של המשתמש
בן ציון46

הודעהעל ידי בן ציון46 » ב' יוני 12, 2017 3:51 pm

פשיסחא כתב:אני מעוניין לקנות לבני את ספרי היסוד של החסידות איזה הוצאה מומלצת ביותר?

יש הרבה ספרי חסידות באתר ספאריה
http://www.sefaria.org/texts/Chasidut
נערך לאחרונה על ידי בן ציון46 ב ג' יוני 13, 2017 11:33 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ב' יוני 12, 2017 10:51 pm

מאן דהוא כתב לי באישי שבבת עין של עוז והדר לא נשמט הליקוטים אלא הם פיזרוהו בתוך הספר.
לא בדקתי, אבל עכ"פ אני עליתי על ההשמטה אחר שרציתי לראות האם הם מציינים את מקור המדרש המובא שם שכשכילה שלמה המע"ה את בנין ביהמ"ק היתה שם ציפור שהתרברבה ואמרה שהיא יכולה להחריב את כל הבנין הגדול, וכששאלה שהע"ה, הכיצד, אמרה לו מה איכפת לך רצוני להתגאות בפני אשתי.
המקור הקדום הידוע לי על מעשיה זו הוא בצרור המור ובמנחה בלולה פר' ויצא, ועניין אותי האם הם מצאו משהו קדום יותר.
משחפשתי את הליקוטים ולא מצאתים, חפשתי במפתחות בערך "שלמה" ובערך "ביהמ"ק" ועדיין לא מצאתי.
גם אם נניח שאכן פיזרו את הליקוטים בין בתרי הספר, עכ"פ ה"מפתחות" גרועים.
ובכל אופן נעשתה כאן עולה גדולה מאוד.
אל תגעו במשיחי...

פשיסחא

הודעהעל ידי פשיסחא » ג' יוני 13, 2017 10:39 am

ארזי ביתר כתב:
פשיסחא כתב:מה אתה ממליץ לקנות?

א. חושבני שעת האחרונה החלו כולם להתחשב יותר מידי בדור הקומיקס והניקוד. 'זקן מופלג' כמוני, מחפש מזה עידן ועידנים 'משנה ברורה' ללא ניקוד. ואין. אני לא הצלחתי למצוא. קצת מוגזם.

ב. אם בכל אופן זה הקריטריון שלך, אז 'פאר מקדושים' זו ההוצאה המתאימה והמומלצת בשבילך. זה בכתב מרובע, זה מנוקד, זה בס"ה מהדורה די מוגהת ומוערת. מצויין בשבילך.

ג. אם אתה מחפש ספרי חסידות של הוצאת ספרים משובחת באמת, אז כבר הוזכרו כאן שני מכונים: 'שפתי צדיקים - קאפיטשניץ', ו'הדרת חן'. יש עוד כמה, אבל איני זוכר כרגע.

אני כשלעצמי איני צריך לניקוד אבל בכביש צריך להיות חכם ולא צודק צריך להיות מציאותי אם רוצים לגרות לבחורים צעירים לדברים רוחניים צריך שזה יהיה בצורה עדכנית ומושכת עד כמה שאפשר, מי שרוצה להיות שמרן לעצמו מה טוב, אך לגבי הצעירים זה אחרת.
נ.ב על אף שבעולם הכללי לא מוצאים ספרי לימוד או קריאה למבוגרים בניקוד, אך יש שני חילוקים בדבר א' ספר לימוד וכ"ש קריאה הנכתב בימינו נכתב בשפה העדכנית המדוברת וממילא יש פחות צורך בניקוד ב' ספרי לימוד בעולם הכללי מיועדים למלומדים והם אכן אינם צריכים ניקוד אך ספרי לימוד אצלנו נועדים לכול שכבות הציבור גם מי שמבחינה שכלית הוא ירוד ביותר שאם היה בציבור הכללי ייתכן ולא היה פותח ספר שנים אצלנו הוא לומד דף היומי רעיון לפרשה וכדומה, ממילא להתאים ספרי לימוד בשפה לא עדכנית לאנשים מכול הסוגים גם למחוסרי בינה יש מקום להבין את הצורך בניקוד אף שלאנשי השכל זה נראה מטופש וקטנוני עכ"ז זה התנשאות וחוסר התחשבות בעמי הארץ לזלזל ולקנטר כל היום את ההוצאות המנוקדות. אני מסכים שריטב"א לא צריך ניקוד מכיוון שמיועד ללמדנים, אך משנ"ב/אור החיים עה"ת/ קדושת לוי/ מסילת ישרים שנועדו לכלל הציבור צריך להתאימם לכולם. כול הנ"ל נכצב כהצעה ואשמח לקבל דעת החכמים בעניין זה.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ג' יוני 13, 2017 2:52 pm

אכפול דברי. אני מסכים - לדאבוני הרב - שישנם כאלו שעבורם צריך להוציא מנוקד ומונגש. 'עוז והדר' הם חברה עסקית לכל דבר. אם הם התחילו בפרוייקט ניקוד הש"ס, כנראה שיש לזה ביקוש. גדול. עצוב.

אך עדיין לענ"ד הדרך שנעשתה היא רחוקה מאוד ומהירה מידי. עדיין יש בדורנו קומץ אנשים שמעוניינים ללמוד ספר חסידי במהדורה מכובדת. ללא ניקוד. עדיין יש קבוצה קטנה של תלמידי חכמים, שהמשנ"ב של 'א. בלום' היה מוצלח מאוד בשבילם. בפרט כשזה הגיע עם פסקי שו"ע הרב או עם פסקי חזו"א, או עם שניהם יחד. בלי ניקוד. בכתב רש"י.

ושוב - לעצם העניין. מהדורת 'פאר מקדושים' היא מהדורה סבירה לחלוטין ברמתה. והיא גם מנוקדת ומעוצבת 'קילורין לעיניים'. אך צריך לקחת בחשבון שזה גם חסרון.

פשיסחא

הודעהעל ידי פשיסחא » ג' יוני 13, 2017 4:02 pm

לארזי ביתר
שאלה, האם רבבות אלפי היהודים הפשוטים העמלים לפרנסתם בדורות הקודמים ידעו ללמוד דף גמרא בהנה בעצמם כהיום? האם יכלו ללמוד ספרי הלכה? הרי ברור שכל כלי העזר הרבים שיצאו בעשרות שנים האחרונות הרבו דעת ותורה בישראל, אז האם בגלל שלאנשים מלומדים ות"ח אין צורך בכך אז זה עצוב שעושים זאת להמון העם? אולי ההיפך זה שמח שמחברים את ההמונים לתורה.

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ג' יוני 13, 2017 4:21 pm

על הפסוק (משלי כ, ה): "מַיִם עֲמֻקִּים עֵצָה בְלֶב אִישׁ, וְאִישׁ תְּבוּנָה יִדְלֶנָּה", אומרים חז"ל (בראשית רבה צג, ד): "מָשָׁל לִבְּאֵר עֲמוּקָה מְלֵאָה צוֹנֵן, וְהָיוּ מֵימֶיהָ צוֹנְנִין וְיָפִין, וְלֹא הָיְתָה בְּרִיָה יְכוֹלָה לִשְׁתּוֹת הֵימֶנָּה, בָּא אֶחָד וְקָשַׁר חֶבֶל בְּחֶבֶל וְנִימָה בְּנִימָה מְשִׁיחָה בִּמְשִׁיחָה וְדָלָה הֵימֶנָּה וְשָׁתָה, הִתְחִילוּ הַכֹּל דוֹלִין הֵימֶנָּה וְשׁוֹתִים",

עצוב...

וד"ל

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ג' יוני 13, 2017 4:56 pm

ישראליק כתב:על הפסוק (משלי כ, ה): "מַיִם עֲמֻקִּים עֵצָה בְלֶב אִישׁ, וְאִישׁ תְּבוּנָה יִדְלֶנָּה", אומרים חז"ל (בראשית רבה צג, ד): "מָשָׁל לִבְּאֵר עֲמוּקָה מְלֵאָה צוֹנֵן, וְהָיוּ מֵימֶיהָ צוֹנְנִין וְיָפִין, וְלֹא הָיְתָה בְּרִיָה יְכוֹלָה לִשְׁתּוֹת הֵימֶנָּה, בָּא אֶחָד וְקָשַׁר חֶבֶל בְּחֶבֶל וְנִימָה בְּנִימָה מְשִׁיחָה בִּמְשִׁיחָה וְדָלָה הֵימֶנָּה וְשָׁתָה, הִתְחִילוּ הַכֹּל דוֹלִין הֵימֶנָּה וְשׁוֹתִים",

עצוב...

וד"ל

אשמח אם תסביר לנו מה אתה רוצה כי דבריך אינם מובנים כלל

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ג' יוני 13, 2017 9:08 pm

אסביר את דברי:
לא הניקוד של פאר מקדושים או עוז והדר הוא הגורם לריבוי הלימוד בספרי החסידות, שכן מי שלא מבין מה יועיל לו הניקוד ?!
את ספרי החסידות לומדים בדר"כ אנשים בעלי רמה מסויימת או עכ"פ צעירים החפצים להגיע לרמה זו, וכאמור, הניקוד אינו תורם לכך מאומה.
ריבוי לימוד החסידות הנגרם בעטיים הוא אך ורק בשל הפרסום המאסיבי שהם עושים, והעובדה שהם עושים את כל ספרי החסידות כ"סט", זהו הגורם שצעירים רבים אצים רצים לרכוש ספרים אלו.
וכעת אשוב לטענתי, וכי אם הספרים היו בלי ניקוד, או בלי האסופה המיותרת של "אוצר פניני החסידות" (?) שנדפסים בסוף הספרים, וכי היו לומדים בהם פחות?
הוא אשר דברתי שהם גורמים לקטנות המוחין ולירידת הרמה של הספרים הקדושים.
(ההשואה למסילת ישרים, משנ"ב, וכדו', הנלמדים בכל החדרים, אינה במקומה לענ"ד).

קרית מלך

הודעהעל ידי קרית מלך » ד' יוני 14, 2017 1:34 am

ספר תולדות יעקב יוסף וספר כתונת פסים, ובפרט ספר מאור עינים מהדורת מכון נחלת צבי הם מהדורות מיוחדות באיכותן התורנית ובכלי נאה ומפואר

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ד' יוני 14, 2017 1:36 am

האם השלימו כבר את כל התוי"י?
היכן ניתן להשיגם בארץ?

שברי לוחות

הודעהעל ידי שברי לוחות » ד' יוני 14, 2017 2:23 am

כדכד כתב:
ישראליק כתב:על הפסוק (משלי כ, ה): "מַיִם עֲמֻקִּים עֵצָה בְלֶב אִישׁ, וְאִישׁ תְּבוּנָה יִדְלֶנָּה", אומרים חז"ל (בראשית רבה צג, ד): "מָשָׁל לִבְּאֵר עֲמוּקָה מְלֵאָה צוֹנֵן, וְהָיוּ מֵימֶיהָ צוֹנְנִין וְיָפִין, וְלֹא הָיְתָה בְּרִיָה יְכוֹלָה לִשְׁתּוֹת הֵימֶנָּה, בָּא אֶחָד וְקָשַׁר חֶבֶל בְּחֶבֶל וְנִימָה בְּנִימָה מְשִׁיחָה בִּמְשִׁיחָה וְדָלָה הֵימֶנָּה וְשָׁתָה, הִתְחִילוּ הַכֹּל דוֹלִין הֵימֶנָּה וְשׁוֹתִים",

עצוב...

וד"ל

אשמח אם תסביר לנו מה אתה רוצה כי דבריך אינם מובנים כלל

הוא התכוון לכתוב
עָצוּב, וְדַי לַמֵּבִין
עכשוי מובן יותר?

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ד' יוני 14, 2017 10:10 am

לא
ראשי תיבות אני יודע לפתוח גם לבד
התכוונתי שתוכן דבריו, עכ"פ הקשר בין משפט למשפט אינו ברור לי. חשבתי שגם לאחרים אבל אם כולם הבינו חוץ ממני אז אשמח לקבל את ההסבר לכה"פ בהודעה פרטית.
בכל אופן העדפתי שהרב הכותב יסביר את דבריו ולא שאחרים ינדבו עצמם לענין זה

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' יוני 14, 2017 2:47 pm

למיטב הבנתי, ידידנו הרב ישראל(יק) שליט"א, מסכים עם האמירה שכדאי לנקד את הספרים, כדי להרבות את השותים ממי הבאר.

אני לא עצוב שעושים את זה. אני עצוב שהדור כ"כ רדוד שדברים כגון דא מרבים את השותים ממי הבאר.

כשחב"ד החלו בהוצאת סדרת 'חסידות מבוארת', ששתי על כך כמוצא שלל רב. אין מה לעשות, יש דברים שבדורנו הסתום והצבעוני, הם 'מוצר צריכה בסיסי'. אין דבר גדול מהנגשת תורת החסידות בשפה ברורה ונהירה.

ואז התברר לי שדור הקומיקס, צריך שהספרים יהיו גם מנוקדים. כלומר, לא די בכך שישבו צוות חסידים מופלגים, ויבארו בעמל וביזע רב את תורת החסידות לכל מבקשיה, צריך גם לנקד את הספרים הללו. בקצב הזה, בעוד 30-40 שנה - אם לא פחות מכך - תגיע הוצאת 'נאה לקדוש' עם בשורה מרנינה: ספרי חסידות עם ציורי המחשה.

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ד' יוני 14, 2017 4:49 pm

ארזי ביתר כתב:למיטב הבנתי, ידידנו הרב ישראל(יק) שליט"א, מסכים עם האמירה שכדאי לנקד את הספרים, כדי להרבות את השותים ממי הבאר.

אני לא עצוב שעושים את זה. אני עצוב שהדור כ"כ רדוד שדברים כגון דא מרבים את השותים ממי הבאר.

כשחב"ד החלו בהוצאת סדרת 'חסידות מבוארת', ששתי על כך כמוצא שלל רב. אין מה לעשות, יש דברים שבדורנו הסתום והצבעוני, הם 'מוצר צריכה בסיסי'. אין דבר גדול מהנגשת תורת החסידות בשפה ברורה ונהירה.

תמיהני על חסיד סלונים, מה לו ולחסידות מבוארת של חב"ד ?
נראה האם גם על תורת אבות או נתיבות שלום מבואר ומנוקד תשמח כעל מוצא שלל רב...
אגב, כבר עכשיו יש בחב"ד קומיקס תניא.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' יוני 14, 2017 5:22 pm

ברוז כתב:
ארזי ביתר כתב:למיטב הבנתי, ידידנו הרב ישראל(יק) שליט"א, מסכים עם האמירה שכדאי לנקד את הספרים, כדי להרבות את השותים ממי הבאר.

א. תמיהני על חסיד סלונים, מה לו ולחסידות מבוארת של חב"ד ?
ב. נראה האם גם על תורת אבות או נתיבות שלום מבואר ומנוקד תשמח כעל מוצא שלל רב...
ג. אגב, כבר עכשיו יש בחב"ד קומיקס תניא.

א. לא קשור לקהילה האישית. התופעה והרעיון מבורכים.

ב. אין לי התנגדות לספרי סלונים מבוארים. אני מתנגד לניקוד.

ג. עצוב.

שים-שלום

הודעהעל ידי שים-שלום » ד' יוני 14, 2017 5:37 pm

אחר בקשת המחילה מכל המבקרים שליט"א

אינני מבין על מה הביקורת הגדולה.
אמנם הרגיל ללמוד בכתב רש"י או בצורת הדף ללא ניקוד וכדו' יכול ויפריע לו הניקוד או העימוד מחדש.
אך אודה ולא אבוש כי אע"פ שיודע אני לקרוא ללא ניקוד די טוב, ואפילו מסתדר עם ר"ת וכתב רש"י, ואפילו אפילו פותח ריטב"א לפעמים, בכ"א הקריאה בספר מנוקד נעימה לאין ערוך, ופשוט זורמת יותר. לי נעים לקרוא בספר מנוקד. וגם שיש בזה 'התנאה לפניו'... מאוד נעים ומושך ללמוד בספר יפה ומעומד בצורה יפה ומסודרת. וגם איורים זה לא דבר רע, יעיד כל מי שלמד יבמות עם הטבלאות של מתיבתא, ואת ר"ה עם המחשותיהם המדהימות.

ולשאלת פותח האשכול
לענ"ד, אינני אוהב את המהדורות המבוארות, כיוון שהם מעמידות את הקורא לפירוש מסויים שאינו בהכרח תמיד נכון, או שיש כמה פירושים וכדו'... גם הספר הופך להיות מאוד טכני, ובחסידות צריך לב...
מכון הדרת חן פחות מאיר עיניים, וגם להערות פחות התחברתי.
למרות הביקורת, אני דווקא נהנה ממהדורת פאר מקדושים, ההערות שלהם (כמו גם של הדרת חן) אינם מפרשות את הכתוב, אלא מפנות אותך למקורי הדברים, או למקבילות בדברי המחבר. זה מעין פתיחת אופקים לקורא ולא הכרח ללמוד בצורה המוגשת ואני מאוד נהנה.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ד' יוני 14, 2017 5:43 pm

ארזי ביתר כתב:
ברוז כתב:. . אגב, כבר עכשיו יש בחב"ד קומיקס תניא.
. . עצוב.
אי"ז מחב"ד, כ"א מאיזה סופרת חיצונית.

לא כל דבר על ספרי חב"ד הוא מחב"ד ה"רשמית" והאמיתית, ש'קצת' לא סובלת את כל הזלזולים האלה, שאינם קשורים עם עבודה פנימית כמו שחב"ד דורשת (כפתגמו הידוע של כ"ק אדמו"ר [מהוריי"צ] נ"ע: "חב"ד מאנט פנימיות"). הסיבה פשוטה: חב"ד פירושו 'חכמה, בינה ודעת', ובעברית: תעבוד עם (וע"י) השכל שלך.

וק"ל וד"ל, ואין להאריך בדבר המצער (וכואב) מאוד.
נערך לאחרונה על ידי לבי במערב ב ו' יולי 03, 2020 4:51 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ד' יוני 14, 2017 5:51 pm

הקומיקס על התניא הוא לא בדיוק מחב"ד ולא בדיוק סופרת חיצונית.
יש בני זוג שעושים עבודות קומיקס בענינים תורניים (כגון סיפורי צדיקים וכד') ויהודי אחר שרואה עצמו קשור לחב"ד ומנסה להפיץ תורת חב"ד לקהלים שונים ביקש מהם לכתוב קומיקס על התניא.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' יוני 14, 2017 9:42 pm

כמדומני שראוי להיות יותר "עצוב" כשנכנסים לחנויות הממתקים, ורואים שלפני שלושים שנה הסתפקו בשוקולד מסוג אחד או שנים, וזכורני כשהיה מגיע מישהו מארה"ב היה מביא עוד איזה ממתק חדיש יותר וכולם היו מסתכלים עליו בהתפעלות, והנה היום רבים שהשוקולד הרגיל כבר אינו מספיק להם, וצריכים דוקא סוג מסויים המלא בשקדים ורמונים ושאר עדשים, וכו' וכו'

ופעם התביישו הבד"צ לתת הכשר על מסטיקים, והיום כבר רשום שמם באופן רשמי

ועוד כהנה וכהנה שמעידים על שפלות הדור

ולפלא איפוא שה"עצבות" היא מזה שיוצאים ספרי חסידות בסוגים שונים ועם ניקוד...

סמל אישי של המשתמש
שטייגעניסט

הודעהעל ידי שטייגעניסט » ד' יוני 14, 2017 10:55 pm

דומני שמבקרי פאר מקדושים לא באמת ניסו ללמוד בספרים שבהדרתם.
מלבד הניקוד שלאנשים ברי דעת הוא מיותר לחלוטין [אם כי ספרי חסידות ממוענים גם למי שאינם בר הכי], ההערות שלהם מועילות ומשפרות את ההבנה בהרבה, מטרתם לא ליצור ביאור, אלא להביא חומרים מעשירים על אתר, ואת המטרה הזאת הם משיגים מצויין.
הספרים הראשונים שלהם [עבודת ישראל] היו ברמה נמוכה, לאחר מכן הם השתפרו מאוד, מי שרוצה ללמוד מאור עינים - רק במהדרות פאר מקדושים.
נ.ב. איני קשור למכון בשום צד.

קרית מלך

הודעהעל ידי קרית מלך » ה' יוני 15, 2017 12:23 am

לתועלת המבקשים: ניתן להשיג את ספרי תולדות יעקב יוסף של מכון נחלת צבי בבני ברק טל' 035744068
המעיין במאור עינים מהדורת פאר מקדושים ובמאור עינים מהדורת נחלת צבי יראה את ההבדל המהותי והבוחר יבחר בטוב

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ה' יוני 15, 2017 12:27 am

קרית מלך כתב:לתועלת המבקשים: ניתן להשיג את ספרי תולדות יעקב יוסף של מכון נחלת צבי בבני ברק טל' 035744068

יישר כח. לעיל שאלתי גם האם סיימו להוציא על כל החומשים.

קרית מלך

הודעהעל ידי קרית מלך » ה' יוני 15, 2017 12:34 am

אכן כן, לאחרונה הוציאו מהדורה מתוקנת בשלשה חלקים בגודל סטנדרט

פשיסחא

הודעהעל ידי פשיסחא » ה' יוני 15, 2017 10:52 am

הנני להציע רעיון אולי יענו אליו מהמשתתפים, אלו מצדדים במכון פלוני ואלו מצדדים במכון אלמוני, אולי יוכל מישהו לצלם מאמר או שניים מכמה הוצאות מאותו ספר ואותו מאמר (כלומר לדוגמא פר' מטות ממאור עיניים מהוצאת א וב וכדו') ולהעלות לפורום וישפטו ויבקרו המשתתפים וישוו הוצאה להוצאה ויתבהרו הדעות

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ה' יוני 15, 2017 11:30 am

שים-שלום כתב:אחר בקשת המחילה מכל המבקרים שליט"א

אינני מבין על מה הביקורת הגדולה.
אמנם הרגיל ללמוד בכתב רש"י או בצורת הדף ללא ניקוד וכדו' יכול ויפריע לו הניקוד או העימוד מחדש.
אך אודה ולא אבוש כי אע"פ שיודע אני לקרוא ללא ניקוד די טוב, ואפילו מסתדר עם ר"ת וכתב רש"י, ואפילו אפילו פותח ריטב"א לפעמים, בכ"א הקריאה בספר מנוקד נעימה לאין ערוך, ופשוט זורמת יותר. לי נעים לקרוא בספר מנוקד. וגם שיש בזה 'התנאה לפניו'... מאוד נעים ומושך ללמוד בספר יפה ומעומד בצורה יפה ומסודרת. וגם איורים זה לא דבר רע, יעיד כל מי שלמד יבמות עם הטבלאות של מתיבתא, ואת ר"ה עם המחשותיהם המדהימות.

ולשאלת פותח האשכול
לענ"ד, אינני אוהב את המהדורות המבוארות, כיוון שהם מעמידות את הקורא לפירוש מסויים שאינו בהכרח תמיד נכון, או שיש כמה פירושים וכדו'... גם הספר הופך להיות מאוד טכני, ובחסידות צריך לב...
מכון הדרת חן פחות מאיר עיניים, וגם להערות פחות התחברתי.
למרות הביקורת, אני דווקא נהנה ממהדורת פאר מקדושים, ההערות שלהם (כמו גם של הדרת חן) אינם מפרשות את הכתוב, אלא מפנות אותך למקורי הדברים, או למקבילות בדברי המחבר. זה מעין פתיחת אופקים לקורא ולא הכרח ללמוד בצורה המוגשת ואני מאוד נהנה.
אשמח אם יבהיר לנו מר מדוע כתב ברישא שפחות התחבר להערות של מכון הדרת חן כשבסיפא השווה אותן להערות של פאר מקדושים שמהן כן נהנה?

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: שומר-הגחלת ו־ 180 אורחים