מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

שאלות הנפוצות בבין הזמנים-יש להן פורום?

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
א גאליציאנער

שאלות הנפוצות בבין הזמנים-יש להן פורום?

הודעהעל ידי א גאליציאנער » ה' יולי 27, 2017 4:25 pm

לא ראיתי שקיים אחד כזה כשחיפשתי במפתח... אפשר לקרוא לפורום כזה ויהי בנסוע או כדומה...
לעצם העניין שהוא נובע בעצם מהנסיע בבין הזמנים אך אינו בהכרח קשור לה כי אם הינו נושא לעצמו שאני מחפש מקורות ומראי מקומות לדיונים בעניין.
1. מניין של בני ארץ ישראל המתפללים מעריב בחוץ לארץ יחדיו האם הם פטורים מאמירת ברוך השם לעולם, מה הדין בזה והטעמים והמקורות? (היות ואתמול נשאלתי שאלה זו ואמר לי ההוא סבא שכך שמע פעם שאם כולם בני ארץ ישראל אין אומרים יראו עינינו וכו׳ ואיני יודע על מה ולמה).
2.האם אשכנזים בני ארץ ישראל המתפללים יחדיו בחוצה לארץ נוהגים שכהן ישא כפיו? כמובן שמדובר שהמניין כולו או רובו בני ארץ ישראל והמקום שייך לבן הארץ, מה הדין בזה והמקורות.
ברור שהשאלה נוגעת יותר לדינם של בני ארץ ישראל המתפללים במניין והמנין הוא ארצישראלי לגמרי האם מנהג המקום משפיע מתי ואיך ולמה והיות ואני נמצא בקרית חוצות ואין כל כך ספרים תחת ידי הריני מבקש עזרת החכמים והרבנים דפה.
יישר כוחכם למאוד ולמפרע...
בברכה שלימה ונאמנה
א גאליציאנער
(פרסמתי כאן ולא בבית המדרש כי הגם ששם ישנם כשש מאות נושאים יותר מכאן... עכ"ז כאן ישנן כעשרים אלף תגובות יותר מה שמעיד על כך שיותר עינים עוברות על הנכתב כאן דווקא...)

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 265 אורחים