מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מגנזכי הרה"ח ר' אברהם הלפרן ז"ל

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
מנדעל

מגנזכי הרה"ח ר' אברהם הלפרן ז"ל

הודעהעל ידי מנדעל » ב' יולי 31, 2017 4:26 pm

בד"ה. הרה"ח ר' אברהם הלפרן ז"ל. בונה ומקים היכלות תורה, טהרה ותפילה בישראל ובגולה.
אוצר משכיותיו הוא נ"ל מהגדולים אם לא הגדול של כלי קודש מכל צדיקי הדורות.
בבקשה מכל מי שבידו תמונה מאוצרותיו יציגנו כאן להנאת כולם.

ח''ל קאליסק

Re: מגנזכי הרה"ח ר' אברהם הלפרן ז"ל

הודעהעל ידי ח''ל קאליסק » ג' אוגוסט 01, 2017 8:30 am

מראה לכ''ק אדמו''ר מצאנז כתר משובץ שהיה אצל הרה''ק מריז'ין, נוע''א דפו''ר של החוזה זיע''א, כיפה מעוטרת של הרה''ק מריזין, קאפטי''ן סטראקיס של הרה''ק רבי ברוכ'ל זיע''א,
קבצים מצורפים
232 - 17.jpg
232 - 17.jpg (156.46 KiB) נצפה 11593 פעמים
232 - 15.jpg
232 - 15.jpg (173.85 KiB) נצפה 11593 פעמים
232 - 13.jpg
232 - 13.jpg (160.78 KiB) נצפה 11593 פעמים
232 - 12.jpg
232 - 12.jpg (160.86 KiB) נצפה 11593 פעמים

משוש דורים

הודעהעל ידי משוש דורים » ג' אוגוסט 01, 2017 11:01 pm

מה הענין להראות חפצים רוז'ינאים, דוקא לצאצא יריבם המושבע הרבי מסאנז.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' אוגוסט 01, 2017 11:19 pm

ואני שואל, האם חפצי לבוש וכיוצא באלו הם 'גנזים'? ממתי התורה קידשה את חפצי ומלבושי האדם? אילו היה מראה חידושי תורה של רב פלוני או צדיק אחר, זה היה גנזים אבל זה?!?!

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ג' אוגוסט 01, 2017 11:21 pm

נא לחזור במהירות לנושא האשכול!

יגאל10

הודעהעל ידי יגאל10 » ג' אוגוסט 01, 2017 11:32 pm

ח''ל קאליסק

הודעהעל ידי ח''ל קאליסק » ג' אוגוסט 01, 2017 11:41 pm

חד ברנש כתב:ואני שואל, האם חפצי לבוש וכיוצא באלו הם 'גנזים'? ממתי התורה קידשה את חפצי ומלבושי האדם? אילו היה מראה חידושי תורה של רב פלוני או צדיק אחר, זה היה גנזים אבל זה?!?!

''מקלו של רבי מאיר לימדני תורה''

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ד' אוגוסט 02, 2017 12:04 am

ומה תאמר על "תורתו של ר' מאיר למדני תורה"?
אין זו חכמה גדולה לשלוף איזה מאמר חז"ל או מאמר אחר ולנפנף בו. אין לך אלא חידושו, והבו דלא לוסיף עליה. יש גבול!
לא עדיף להשקיע את האנרגיות והכספים בדברים יותר חשובים מאשר כיפה של איזה צדיק? (גדול ככל שיהיה, ואינני חלילה מתכוון לזלזל בו)

שש ושמח

הודעהעל ידי שש ושמח » ד' אוגוסט 02, 2017 12:49 am

ח''ל קאליסק כתב:''מקלו של רבי מאיר לימדני תורה''

קרבן העדה מסכת נדרים פרק ט הלכה א
מקלו של ר"מ היה בידי. כלומר משענתו של ר"מ היתה בידי שהיה תמיד נשען עליו וממנו למד דעה והשכיל:
פני משה מסכת נדרים פרק ט הלכה א
מקלו של ר"מ היתה בידי. להפלגת קדושתו ושבחו של ר"מ אמר כן א"נ הכונה משענתו של ר"מ שהיה נשען עליו תמיד ללמוד ממנו:

חבר פורום אוצר החכמה

הודעהעל ידי חבר פורום אוצר החכמה » ד' אוגוסט 02, 2017 1:00 am

התמיה היא על כל אוגרי עתיקות שמבזבזים כספם ללא הועיל על דבר שאין להם הנאה אלא באותם רגעים ספורים שמראים הדברים לאחרים פעם בשנה או שנתיים.

אולי יתנהגו היורשים כמונבז

אורי אגסי

הודעהעל ידי אורי אגסי » ד' אוגוסט 02, 2017 1:38 am

משוש דורים כתב:מה הענין להראות חפצים רוז'ינאים, דוקא לצאצא יריבם המושבע הרבי מסאנז.

שטויות והבלים!

1. הרה"ק מרוז'ין נערץ גם ע"י הדברי חיים מצאנז בעצמו שהתבטא אודותיו נשגבות. המחלוקת היתה רק עם הצאצאים.

2. אין כיום שום סכסוך בין חצרות רוזין לסוגיהם לחצר צאנז.

ח''ל קאליסק

הודעהעל ידי ח''ל קאליסק » ד' אוגוסט 02, 2017 8:18 am

שמעתי משל לילד ששיחק עם חיות מפלסטיק ושם ביחד זאב וכבש ארי ועגל ופנה לאביו בצהלה אבא משיח יכול כבר להגיע ענה לו אביו שטיא שכמוך הלא הכל מפלסטיק!!
ואידך ז''ג

משוש דורים

הודעהעל ידי משוש דורים » ד' אוגוסט 02, 2017 11:46 am

אורי אגסי כתב:2. אין כיום שום סכסוך בין חצרות רוזין לסוגיהם לחצר צאנז.

וכפי שאמר הכנסת מרדכי מסא"ג לרבי מק"ב, אז די געלט איז ביי אייך איז נישט דא קיין סיבה אויף מחלוקת.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ד' אוגוסט 02, 2017 1:55 pm

ומה תאמר על אותם "נגידים" שאוספים כתבי יד, ומסרבים לאחרים להשתמש בהם או להעתיק אותם.

ועובדא ידענא בעשיר מופלג שהיו אצלו כתבי יד עתיקים רבים, ואחד הסוחרים המקורבים אליו ביקש להדפיס כמה מהם לרגל בר מצוה של בנו. הלה נתן לו רשות, ולאחר הבר מצוה התלונן העשיר בפי הסוחר שעכשיו הכתבי יד שוים פחות, כיון שנדפסו. הסוחר לא איבד עשתונותיו, והציע ל"נגיד" שישער כמה ירדו הכתבי יד מערכם, והוא הסוחר ישלם לו הפסדו. נתכרכמו פניו של העשיר, ושינה את הנושא. ולא ללמד על עצמו יצא אלא ללמד על הכלל כולו, או רובו...

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ד' אוגוסט 02, 2017 1:59 pm

האם ר' אברהם ראוי להערכה יותר משכנו אוסף הבולים?
הוא אכן ראוי להערכה על רוב צדקותיו לכלל ולפרט.
----
פחות מפריע לי שמייחסים קדושה לכיפה. בעיני הטרוטות זה משהו חסר משמעות, ואם זה מוסיף למישהו משהו, לבריאות.
כשאני רואה תואר כ"ק על אנשים שפעליהם לא ממש עולים בקנה אחד עם קדושה. (וקדושה לפני ש"י טבילות זה שבירת המידות), זה מקומם שבעתיים.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ד' אוגוסט 02, 2017 2:48 pm

מי כתב כאן על הערכה אישית שלו בשל האספנות?
הרב הלפרין היה גם אספן ויש אנשים המתעניינים באספנות ולכן פתחו על כך אשכול.
כשלעצמי, אני נהנה מהאספנות הזו מן ההיבט ההסטורי שלה. לא מעניין לראות מה היה סגנון הלבוש של גדולי הצדיקים שהנהיגו את התנועה החסידית? (רמז: לא דומה בכלל ללבוש המקובל כיום).

חולין

הודעהעל ידי חולין » ד' אוגוסט 02, 2017 3:01 pm

תוכן כתב:ומה תאמר על אותם "נגידים" שאוספים כתבי יד, ומסרבים לאחרים להשתמש בהם או להעתיק אותם.

ועובדא ידענא בעשיר מופלג שהיו אצלו כתבי יד עתיקים רבים, ואחד הסוחרים המקורבים אליו ביקש להדפיס כמה מהם לרגל בר מצוה של בנו. הלה נתן לו רשות, ולאחר הבר מצוה התלונן העשיר בפי הסוחר שעכשיו הכתבי יד שוים פחות, כיון שנדפסו. הסוחר לא איבד עשתונותיו, והציע ל"נגיד" שישער כמה ירדו הכתבי יד מערכם, והוא הסוחר ישלם לו הפסדו. נתכרכמו פניו של העשיר, ושינה את הנושא. ולא ללמד על עצמו יצא אלא ללמד על הכלל כולו, או רובו...

אין לי הבנה בעניני אשכול זה, רק אציין שאחד מגדולי המומחים בעניני כתב יד [שלא קבלתי את רשותו לפרסם את שמו] אמר לי, שבודאי שיש ירידת ערך של כתב היד לאחר פרסומו, ואם כן לא אבין את קצפו של הכותב, בודאי מי שרצונו להרבות בחסד עם החיים והמתים צדקתו עומדת לעד, אבל אם עושה זאת כהשקעה מדוע מוטל עליו לתת לפרסם בחינם.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ד' אוגוסט 02, 2017 3:06 pm

אבל למה לעשות מסחר בכתבי יד שיכולים להיות לתועלת, ולא לעשות מסחר בציורים וכיוצא. אנשים כאלו מחפשים כבוד משום שיש להם כת"י של גאון מפורסם זה או אחר, אבל לא מסכימים שגאון זה שפתותיו יהיו דובבות בקבר... האם אין פה תביעה כלל?

קאצק

הודעהעל ידי קאצק » ד' אוגוסט 02, 2017 4:57 pm

איש_ספר כתב:האם ר' אברהם ראוי להערכה יותר משכנו אוסף הבולים?
----
פחות מפריע לי שמייחסים קדושה לכיפה. בעיני הטרוטות זה משהו חסר משמעות, ואם זה מוסיף למישהו משהו, לבריאות.
כשאני רואה תואר כ"ק על אנשים שפעליהם לא ממש עולים בקנה אחד עם קדושה. (וקדושה לפני ש"י טבילות זה שבירת המידות), זה מקומם שבעתיים.

אני יודע שהיו אדמורי"ם שהיה חשוב להם מאד קדושת 'הכיפה' וחפצים נוספים של צדיקי עולם , [וחיו חיי קדושה וטהרה ושבירת המידות , גם עם טבילה אחת או שתיים , ] כגון הפני מנחם, שידע קצת ללמוד , גם לפי המושגים של החזו"א, ולא ברור מה מקומם.

סיסטעם

הודעהעל ידי סיסטעם » ד' אוגוסט 02, 2017 5:48 pm

גיי לערן מיט א גוי ברטנורא.

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ד' אוגוסט 02, 2017 5:50 pm

ידוע מה שהרב מפוניבז אמר על התפילין של הרצל ועל אותו משקל הייתי משלם מיליונים לקנות את הקצות ורע"א של אדמו"ר ספציפי...

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' אוגוסט 02, 2017 5:55 pm

איני מבין מה רוצים.

יש המתעניינים בנושאים אלו ופתחו אשכול בנושא. דעתו האישית של כל אחד מחברי הפורום פחות חשובה כאן, ומי שזה לא מעניין אותו יכול לפנות לאשכולות מעניינים ומחכימים יותר כגון עניני ישיבת חברון או דיני רודף.

ואולי מן הראוי לכתוב בכותרת האשכול "לרציניים בלבד" או משהו דומה (בסגנון שעושים בפרסומי דירות), ואז יבינו שזה לא מיועד לכולם ותו לא מידי

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ד' אוגוסט 02, 2017 6:00 pm

דרומי כתב:ואולי מן הראוי לכתוב בכותרת האשכול "לרציניים בלבד" או משהו דומה (בסגנון שעושים בפרסומי דירות), ואז יבינו שזה לא מיועד לכולם ותו לא מידי

ואולי לכתוב "ללא רציניים בלבד" כי ככה חושבים אלו שבזים על אנשים שמתעסקים בזה באופן אובססיבי...

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ד' אוגוסט 02, 2017 11:40 pm

צודק הרב דרומי, שיש מקום לאשכולות גם אם לא כל בני החבורה מוצאים בהם טעם. ופשוט שכך הוא. ובכ"ז כדאי להזכיר את יעודי הפורום, הנרשמים בשורת תיאור כל פורום למינו. תמונות של אדמורי"ם מביטים ביארמולקעס, בודאי אינו אחד מהם.

ברקים רב

הודעהעל ידי ברקים רב » ה' אוגוסט 03, 2017 12:50 am

לא מכיר את נשוא האשכול, אבל אני חושב שמי שמחבב חפצי צדיקים ראוי להערכה יותר מאוסף בולים. אצל הרבה חסידים הרגש לחפצי צדיקים מבטא הערכה לצדקות ולקדושה וליראת שמים. זה אולי עניין תרבותי שאין לו כ"כ מקור אבל סוש"ד זה מה שזה מבטא. אולי סוחרים זה משהו אחר.
נראה שיש לך 'בטן מלאה' על הדמויות באשכול זה דייקא... אבל רוב הנכנסים לאשכול לא רואים "אדמור מביט בירמולקע" אלא יארמולקע של צדיק קדום

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ה' אוגוסט 03, 2017 9:14 am

----

או..
סוף סוף...
ברים נחסם..
חייפענער הותש...
(אולי גם אני אחסם כעת)
ועוד רבים שאיני זוכר שמותם - שלא ידעו את נימוסי המקום, הובסו בשדה הקרב.
והיכן ימצא לו המנהל הנכבד מקום להביע שוב את שנאתו העזה לכל דבר שריח חסידות נודף ממנו.
ב"ה שעדיין נמצאו אנשים תמימים או שמא שכחו מנהג המקום, לתת מקום למנהלינו הנכבד.

ח''ל קאליסק

הודעהעל ידי ח''ל קאליסק » ה' אוגוסט 03, 2017 9:26 am

איש_ספר כתב:צודק הרב דרומי, שיש מקום לאשכולות גם אם לא כל בני החבורה מוצאים בהם טעם. ופשוט שכך הוא. ובכ"ז כדאי להזכיר את יעודי הפורום, הנרשמים בשורת תיאור כל פורום למינו. תמונות של אדמורי"ם מביטים ביארמולקעס, בודאי אינו אחד מהם.

אדמור''ים מביטים ביארמולקעס ???? מאן דהוא ביקש להעלות תמונה מהגנזך של הרב הלפרן ז''ל, וזה מה שמצאתי בארכיוני, נשמעת כאן נימת זלזול ביארמולקע זו אשר חובשה הק' משפיע עד לימים אלו בכל יום על אלפי איש לעבוד את השי''ת באש ולהבת קודש....

נפשותינו הצלנו בכך שמייסד אוצר החכמה הינו נכד דור תשיעי להרה''ק מוויטעפסק זיע''א מייסד היישוב החסידי בארה''ק וגם למד כמה שנים טובות בישיבת טשעבין ותלמידו המובהק של הגאון האדיר רב''ש שנייאורסון זצ''ל

יראה נא הרב אי''ס את אחד מחפצי הראשונים אותם מהדיר ובא נראה שיביט בהם בשיוויון נפש ולא יתרגש למראם.
נערך לאחרונה על ידי ח''ל קאליסק ב ה' אוגוסט 03, 2017 10:14 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

יתר10

הודעהעל ידי יתר10 » ה' אוגוסט 03, 2017 9:52 am

רבנו זצ"ל שאל לר"י מווארקע זצ"ל מה ראה בטשערנאבל אמר לו כי ראה השלחן של בעש"ט אמר לו רבנו זצ"ל אתם ראיתם שולחן ישן כמו מאה שנים, רבי שלנו מראה אותנו תמיד דברים ישנים כששת אלפים שנה שהוא בריאת שמים וארץ, ומי בראם.
אמת ואמונה

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ה' אוגוסט 03, 2017 10:37 am

מישהו כאן כינה אותי גוי, מחול לו. ובכ"ז אני מרשה לעצמי לספר שאני נו"נ לצדיקים וחסידים מכמה ענפים, וכמה מזקני ע"ה ואשר בחיים עודנה הם מבני החסידים, ואני מכיר היטב את רגשי הקודש לחפצים ואת כל הרגשות שהם מעוררים בקרבם, שכולם סו"ס ממשיכים עליהם יראה ואהבה. (בבריתות הנערכות במשפחתינו, הסנדק או המברך מתעטף בטלית של ההוסיאטינר זצ"ל, מעזבון הסבא ע"ה, לעשות נח"ר לסבתא שתחי'). מה שהקפיץ אותי, זה התארים המחולקים בכזו הפקרות. ר' דב לנדא על ר' חיים גריינמן לא השתמש במילה קדוש; על ר' משה שמואל שפירא שמעולם לא הוסיף מלח לתבשילו, ולא ביקש מיושבי השולחן שיקרבו אליו דבר מה, לא כותבים הקדוש. אבל על אחרים, משתמשים בתארים ללא כל אבחנה וביקורת. ציינתי אולי כאן, שלפני איזה שנים התפרסם מאמר בהמודיע על צדיק מפורסם אחד מהדור השני או השלישי, ושוב נכתב משהו בסגנן זה: חמשה בנים הניח אחריו, ואין אנו יודעים עליהם דבר, ה"ה הרה"ק וכו' הרה"ק וכו' הרה"ק וכו'. ודפח"ח. ע"כ יאמרו המושלים, קדשה לשעתה, קדשה לעת"ל. וד"ל.

כמובן וכפשוט שלא אכנס לדיון לגופם של אנשים, וגם הנכתב עד עתה הוא כשלון שלי.

----
עדכונים

אשכול ישן, לקדושים אשר בארץ
דוגמא השקוה מגסות הרוח שנרמזה למעלה.

בן ירושלים

הודעהעל ידי בן ירושלים » ה' אוגוסט 03, 2017 11:12 am

לשם האיזון, היום כל משגיח בישיבה קטנה הוא "הגה"צ". אם היה ר"מ היה מסתפק ב"הגאון", אבל כשהתחיל להעיר בחורים רבע שעה לפני התפילה הוא נהפך ל"צדיק".

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ה' אוגוסט 03, 2017 11:20 am

כשכותבים "הגאון" אצלינו על כל ר"מ זוטר זה צורם לא פחות מהתואר צדיק ואדרבה נפסק להלכה ע"מ שאני צדיק חיישינן לקידושין אפילו אם הוא רשע משא"כ בעם הארץ שמקדש ע"מ שאני חכם לא חיישינן שאפילו במדי הוא נחשב לחכם....(ידוע הווארט של ר"י גלינסקי ע"ז) וצריך שכל ששואלין אותו בכל מקום דבר חכמה ואומר.

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » ה' אוגוסט 03, 2017 11:55 am

אני מוחה על הנאמר לעיל שאיש ספר הוא שונא חסידים . אינו נכון כלל וכלל. ולעצם תמיהתו צ"ע למה תואר "מרן" הוא הגאון הגדול לא מקפיץ אותו כ"כ.
בעניין האספנות מסופר על הגרשז"א ששאלו כמה שווה ירושלמי של הגאון מוילנא,והוא שאל האם ההגהות כבר נדפסו ? לתשובתם שכן,הוא אמר א"כ אין לזה ערך יותר מכל גמרא משומשת.. מאידך יש להמליץ על בגדי הכהונה שלא הלכו לפח אלא נדמה לי שהיו עושים מזה תשמישי קדושה כמו אבוקות בבית השואבה.
נערך לאחרונה על ידי עובדיה חן ב ה' אוגוסט 03, 2017 12:40 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

הגיונות

הודעהעל ידי הגיונות » ה' אוגוסט 03, 2017 12:01 pm

כמדומה שעל אחד מאדמו"רי ליובאוויטש זצ"ל מסופר שפעם כתב לאדם 'הרה"ג', למרות שהיה רחוק לחלוטין מתואר זה, ובמענה לשאלה כיצד כתב זאת השיב שניתן גם לפרש 'הרב הגארנישט'...

ח''ל קאליסק

הודעהעל ידי ח''ל קאליסק » ה' אוגוסט 03, 2017 1:23 pm

בן ירושלים כתב:
איש_ספר כתב:מישהו כאן כינה אותי גוי, מחול לו. ובכ"ז אני מרשה לעצמי לספר שאני נו"נ לצדיקים וחסידים מכמה ענפים, וכמה מזקני ע"ה ואשר בחיים עודנה הם מבני החסידים, ואני מכיר היטב את רגשי הקודש לחפצים ואת כל הרגשות שהם מעוררים בקרבם, שכולם סו"ס ממשיכים עליהם יראה ואהבה. (בבריתות הנערכות במשפחתינו, הסנדק או המברך מתעטף בטלית של ההוסיאטינר זצ"ל, מעזבון הסבא ע"ה, לעשות נח"ר לסבתא שתחי'). מה שהקפיץ אותי, זה התארים המחולקים בכזו הפקרות. ר' דב לנדא על ר' חיים גריינמן לא השתמש במילה קדוש; על ר' משה שמואל שפירא שמעולם לא הוסיף מלח לתבשילו, ולא ביקש מיושבי השולחן שיקרבו אליו דבר מה, לא כותבים הקדוש. אבל על אחרים, משתמשים בתארים ללא כל אבחנה וביקורת. ציינתי אולי כאן, שלפני איזה שנים התפרסם מאמר בהמודיע על צדיק מפורסם אחד מהדור השני או השלישי, ושוב נכתב משהו בסגנן זה: חמשה בנים הניח אחריו, ואין אנו יודעים עליהם דבר, ה"ה הרה"ק וכו' הרה"ק וכו' הרה"ק וכו'. ודפח"ח. ע"כ יאמרו המושלים, קדשה לשעתה, קדשה לעת"ל. וד"ל.

כמובן וכפשוט שלא אכנס לדיון לגופם של אנשים, וגם הנכתב עד עתה הוא כשלון שלי.

----
עדכונים

אשכול ישן, לקדושים אשר בארץ
דוגמא השקוה מגסות הרוח שנרמזה למעלה.

לשם האיזון, היום כל משגיח בישיבה קטנה הוא "הגה"צ". אם היה ר"מ היה מסתפק ב"הגאון", אבל כשהתחיל להעיר בחורים רבע שעה לפני התפילה הוא נהפך ל"צדיק".

אמר ע''ז כבר רבי חיים דער רב'ס למה אומרים תצילני הים ובכל יום הרי זו תפילה שאומרים יום יום מילא ותירץ שלפעמים ה'פגע רע ' מגיע קודם התפילה

מצפה לרחמי שמים

הודעהעל ידי מצפה לרחמי שמים » ה' אוגוסט 03, 2017 2:23 pm

עובדיה חן כתב:אני מוחה על הנאמר לעיל שאיש ספר הוא שונא חסידים . אינו נכון כלל וכלל. ולעצם תמיהתו צ"ע למה תואר "מרן" הוא הגאון הגדול לא מקפיץ אותו כ"כ.
בעניין האספנות מסופר על הגרשז"א ששאלו כמה שווה ירושלמי של הגאון מוילנא,והוא שאל האם ההגהות כבר נדפסו ? לתשובתם שכן,הוא אמר א"כ אין לזה ערך יותר מכל גמרא משומשת.. מאידך יש להמליץ על בגדי הכהונה שלא הלכו לפח אלא נדמה לי שהיו עושים מזה תשמישי קדושה כמו אבוקות בבית השואבה.

לכאורה בבגדי כהונה הוא מדין מעילה. ואינו ענין לכאן.

ארזי הלבנון

הודעהעל ידי ארזי הלבנון » ה' אוגוסט 03, 2017 6:27 pm

נושא האשכול גלש למחוזות מופלגים.
אותי הפתיעה ההשוואה בין אספן בולים לבין אדם שמתרגש מחפצים שהיו בשימוש של אדם צדיק.

ניתן לנפנף עם מאמרי חז"ל שמחזקים את העניין - וקיימים. אך לענ"ד מלבד מאמרי חז"ל יש גם את הרגש הטבעי באדם, שגורם לו להתרגשות והתלהבות. ואם את האחד ירתק משהו אחד, את האחר ירתק לגעת בחפץ שהיה אצל צדיק, או לרוכשו. ואני תמה שנוצר דיון שכזה סביב רגשות כל כך טבעיים שמן הסתם קיים הבדל בין אדם למשנהו.

גבול ים

הודעהעל ידי גבול ים » ו' אוגוסט 04, 2017 10:36 am

סיסטעם כתב:גיי לערן מיט א גוי ברטנורא.

חובה למחות נמרצות על הנרמז כאילו לכ"ק מרנן רועי החסידות החיים עמנו כיום לאויט"א אין ענין בלימוד ברטנורא וכיוצ"ב וכל ענינם בחפצי קודש.
ופלא בעיני על המנהלים ששותקים על חוצפה נוראית שכזו

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' אוגוסט 04, 2017 10:40 am

אני הבנתי את הערת הרב סיסטעם באופן הפוך לגמרי... ודי למבין

ברקים רב

הודעהעל ידי ברקים רב » ו' אוגוסט 04, 2017 10:51 am

ע"ע סרקזם

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' אוגוסט 06, 2017 2:36 pm

ברוז כתב:
----

או..
סוף סוף...
ברים נחסם..
חייפענער הותש...
(אולי גם אני אחסם כעת)
ועוד רבים שאיני זוכר שמותם - שלא ידעו את נימוסי המקום, הובסו בשדה הקרב.
והיכן ימצא לו המנהל הנכבד מקום להביע שוב את שנאתו העזה לכל דבר שריח חסידות נודף ממנו.
ב"ה שעדיין נמצאו אנשים תמימים או שמא שכחו מנהג המקום, לתת מקום למנהלינו הנכבד.

הרב אי"ס,
אנשים כאן ממש מפחדים ממך משל הינך החותך חיים לכל חי, מה הפשט בזה?
(לא יודע למה אני לא חושש ממך. דפקט שלי?)

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: לוצאטי ו־ 374 אורחים