מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הבו עצה הלום

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
עמקן

Re: הבו עצה הלום

הודעהעל ידי עמקן » ו' דצמבר 21, 2018 2:12 pm

אש משמים כתב:ימחלו לי כולם, אבל גם דעתי האישית קרובה מאוד לדעת הרב 'עובר ושב' בעניין הפאות כפי שהעלתי בלומדי סוגיא זו ואין לי שום ידע מי הוא זה ואיזה הוא.
(בעניין הפלאפונים למיניהם, לא קראתי את דעותיו ואין זו סוגיא 'הלכתית טהורה' כמו פאות לענ"ד)

גם דעת שלי בנושא פאות [לא שער הודי] בלומדי הסוגיא הוא כמו עו"ש, וגם כתבתי קונטרס (שלא פרסמתי) לפני שני. ודומני שכל מי שלומד הסוגיא בלי מטרה מסומנת מראש יראה שכן הוא.[ברור שיש פוסקים גדולים שאסור פאות. אבל הפוסקים הכי גדולים שע"פ אנו נוהגים התירו וכן הוא מנהג רוב ישראל, ובהסכמת רוב פוסקי זמנינו. וכל הקושיות על היתר פאה נכרית במקרה הטוב ניתנו לויכוח ואין בהם כדי לדחות שיטת הפוסקים המתירים והמנהג, והרבה מהם ממש קושיות של הבל.] אבל זה לא מחפה על הסגנון ואופן פעולתו. ובהצטרפות להעמדות שהוא מטיף להם בדברים אחרים קשה להגיד שהג'יהאד שלו מוסיף הרבה.
אפשר למצוא עוד נקודות בתוך דבריו שאני מסכים איתו. אבל בכל זאת צריך להסתכל על כללות הדברים. וברור שמעללי אוסרי פ"נ אינו נותן לכל מי שמתנגד להם טשק פתוח.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ו' דצמבר 21, 2018 2:13 pm

משולש כתב:
שמש כתב:
אהוביון כתב:עובר ושב =שמש???

טוב, אז כדי להרגיע את כל השואלים כאן ובעיקר בפרטי (הרוב היו מנומסים יותר ממך ומחסידו של ה'מחבת הגדול בעולם') הנני להצהיר בזאת כי אינני הרב המכונה כאן 'עובר ושב' ואף איני מכיר אותו כלל מלבד כתיבתו באתרא (קדישא?) הדין.
מי שקשה לו לעכל שיש החושבים אחרת ממנו (ואפי' ה"י תומכים בחלק מדעותיו ה'קלוקלות' של עו"ש) יכול לברר אצל המנהלים שירגיעוהו שאכן מדובר בשני אנשים שונים, אני עכ"פ נרשמתי דרך כתובת הדוא"ל הרשמית שלי בשמי המלא.

אך דעותיכם שוות להפליא (אפי' בנוגע לנושאים צדדיים כמו דרגתו של רב פלוני וכדומה) וכנראה נולדתם באותו מזל.
אולי מעכשיו תשים לב לחלוק על עו"ש מידי פעם כדי להזים את השמועה.

לא הבנתי, בהנחה שדעותינו 'שוות להפליא' (והן לא), אתה מצפה שאני אחלוק עליו סתם כך (בניגוד לדעתי) רק בגלל שכמה מדומיינים בעלי אינטרסים החליטו להפיץ עוד שמועה שקרית כדרכם בחושך?
אגב, לא זכור לי שהבעתי דעה בנושא דרגתו של רב פלוני.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' דצמבר 21, 2018 2:19 pm

בלי למסור פרטים מנין לי, אני מעיד ששמש ועובר ושב הם לא אותו אדם.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ו' דצמבר 21, 2018 9:22 pm

אוצר החכמה כתב:חשבתי עכשיו על רעיון פשוט.
את הפורומים האלה פשוט נוציא מהודעות אחרונות. כך שהם לא יקפצו למי שאינו מתעניין. והמתעניינים שימשיכו להתווכח בפינתם. למי מפריע שבבית המדרש יושבים שנים בפינה ודנים שוב ושוב בדברים.

בס"ד
לענ"ד זה אכן רעיון מצויין לפורום על התכלת ועל ספרטפונים. אבל והצנע לכת לא כל מה שמופיע בו דן בפאה נכרית או בנושאים הדומים.
מלבד זאת נראה לי שצריך גם לעשות את מה שהציעו:
הרואה כתב:הצעה חדשנית שתפתור את כל הבעיות:
לפתוח תת פורום באספקלריא למשל, שאליו המנהלים יעבירו כל אשכול שיורד מהפסים, ומי שאוהב אקשן שיכנס ישר לשם (ויעשה לעצמו סימניה לשם מדף הבית בדפדפן...), והרוב שמכבדים את עצמם לא ישתתפו בו, ושלום על ישראל.
העברת האשכול לפורום הזבל תהווה גם אזהרה לכותבים שעברו את הגבול.
אם האשכול נרגע, אפשר להחזיר אותו למקומו ולמחוק את כל הזבל.
אם מדובר באשכול חשוב באמת שירד מהפסים, להמשיך בשיטה הישנה של נעילה לכמה ימים, או מחיקת ההודעות המוגזמות.

ואת פורום זה [באמת נא לקרא לו "פורום זבל", זה ירחיק אותנו משם] כמובן להסיר ג"כ מהודעות אחרונות

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' דצמבר 21, 2018 11:07 pm

אולי ראוי להשתמש בלשון נקיה פורום קליפות או משהו בסגנון.

איש פלוני
יצירת קשר:

הודעהעל ידי איש פלוני » ש' דצמבר 22, 2018 8:44 pm

כבר הרב אי"ס הציע פעם שם "פורום הנמושות" (כאן).

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ש' דצמבר 22, 2018 11:13 pm

נשגב מבינתי מדוע הנושא תופס מקום וההנהלה לא חותכת אותו בצורה הפשוטה ביותר - לנתק IP וחסל.

עמקן

הודעהעל ידי עמקן » ש' דצמבר 22, 2018 11:15 pm

אוהב אוצר כתב:נשגב מבינתי מדוע הנושא תופס מקום וההנהלה לא חותכת אותו בצורה הפשוטה ביותר - לנתק IP וחסל.

יש אנשים מתוחכמים, כגון עובדים באתרי חדשות ברשת, היודעים איך לעקוף את זה.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ש' דצמבר 22, 2018 11:18 pm

אוהב אוצר כתב:נשגב מבינתי מדוע הנושא תופס מקום וההנהלה לא חותכת אותו בצורה הפשוטה ביותר - לנתק IP וחסל.

סובלנות זו מידה מגונה?

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ש' דצמבר 22, 2018 11:32 pm

חסימת IP זו גם אפשרות לא תמיד יעילה. הרבה פעמים זה גם חוסם משתמשים אחרים.

(בספקים שה - IP משתנה ולא קבוע לאותו לקוח בלבד)

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' דצמבר 23, 2018 10:51 pm

משולש כתב:
שמש כתב:
אהוביון כתב:עובר ושב =שמש???

טוב, אז כדי להרגיע את כל השואלים כאן ובעיקר בפרטי (הרוב היו מנומסים יותר ממך ומחסידו של ה'מחבת הגדול בעולם') הנני להצהיר בזאת כי אינני הרב המכונה כאן 'עובר ושב' ואף איני מכיר אותו כלל מלבד כתיבתו באתרא (קדישא?) הדין.
מי שקשה לו לעכל שיש החושבים אחרת ממנו (ואפי' ה"י תומכים בחלק מדעותיו ה'קלוקלות' של עו"ש) יכול לברר אצל המנהלים שירגיעוהו שאכן מדובר בשני אנשים שונים, אני עכ"פ נרשמתי דרך כתובת הדוא"ל הרשמית שלי בשמי המלא.

אך דעותיכם שוות להפליא (אפי' בנוגע לנושאים צדדיים כמו דרגתו של רב פלוני וכדומה) וכנראה נולדתם באותו מזל.
אולי מעכשיו תשים לב לחלוק על עו"ש מידי פעם כדי להזים את השמועה.

תגיד לי, מה איתך? אסור למישהו לחשוב אחרת ממך?
יש כאן כמה משוגעים למלחמת נגד ב'מוגנים' ובפאות שיצרו ביניהם קואליציה צדקנית נגד ר' עו''ש. לא יפה ולא ראוי.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' דצמבר 23, 2018 10:53 pm

בוא ונלמד זכות, שבעווה"ר רבים (ואני בתוכם...) שהשם 'עובר ושב' מזכיר להם את ההיפך מ'פלוס'

וה' יעזור לכולם במזוני רויחי

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' דצמבר 23, 2018 10:56 pm

חיימשה כתב:לענ''ד הוויכוחים כאן יש להם ערך מוסף גבוה מאד.
אם ניקח את הר' עו''ש לדוגמא, הוא בהחלט מנסה לחסום סכר של אלפי פאשקעווילים מצד האוסרים, כאשר לצד המתיר אין כמעט במה להסביר את עצמו.
אני בעצמי התחבטתי רבות בנושא, והחכמתי בהחלט מתוך המו''מ שהתנהל כאן, גם אם לפעמים זה נראה אובססיבי.
נניח שהרב עו"ש הוא מחבר ספר בנושא הפאות והוא רואה עצמו מרא דשמעתתא, מה כ"כ נורא בזה שהוא מגיב על כל נסיון לחלוק עליו?
התפעלתי מאד גם מכך שאיננו נגרר אחרי המשמיצים אותו וממשיך להיות ענייני לחלוטין.
גם ה ויכוחים של חסו''מ, גם אם לא שינו את דעתו של מאן דהו באורח חיים, ודאי הוסיפו דעת וחכמה, ומבתרי הדברים ניתן לראות כי אצל חלק מהכותבים הצד השני הוא ודעותיו הם ממש כמו מוצג מעולם אחר, וחבל למנוע את ההתחככות החיוביות הזו.

אני לא מבין מי מכריח את אלו שהנושא להם לזרה להיכנס לאשכול, ומי מונע מהם אפילו לסמן מישהו מסוים כנודניק, וכך אני נוהג כלפי אלו שסגנונם גורם לי אי נוחות.

אם יש צורך להתערב ולצנן את הרוחות, מדוע חייבים להשתמש בצעדים דרסטיים. אני מניח שכל ניק שיקבל הודעה פרטית מההנהלה בנוסח 'לתועלת הפורום הנך מתבקש לא לכתוב בנושא פלוני מטוב ועד רע בשבועיים הקרובים' לא יעשה זאת אעפי'כ, ואם יעשה זאת ייחסם.
כך נוהגים בכל העולם.

דברי טעם. ג''א הק' מצטרף.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » א' דצמבר 23, 2018 11:07 pm

כמדומני שאנכי הק' אחד הותיקים ביותר כאן, ותחת אותו הכינוי. (לפני כן הייתי 'מגיב ומניב'), ואני מרשה לעצמי לתהות בקול. משום מה נדמה לי, וכנראה לא רק לי, שהרמה כאן לא במגמת עליה ושגשוג, כמות ה'מציאות' התורניות והידע המעניין פוחתת, ועם זה התרבות ויכוחים ופולמוסים מיותרים בנושאי השקפה שלא מרבים להחכים אותנו. אז נכון, שכבר כמעט אין נושא שלא נכתב עליו במשך קרוב לתשע שנות הפורום הזה, אבל בכל זאת - יש חדש תחת השמש.

תדפדפו באשכולות הישנים ותראו איזה שיח היה כאן פעם ותתגעגעו...

בואו אחיי, נפסיק עם כל הפולמוסים האלה, [שבהחלט גם יצרי הרע משיאני לפעמים ללבות אותם], ונעסוק בדברים חשובים יותר. אף כי בודאי הפורום הוא לא 'קודש הקדשים' ופינה של סדר ראשון בכולל, אבל בכל זאת...

בשביל כולנו.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' דצמבר 23, 2018 11:27 pm

את הפורומים האלה פשוט נוציא מהודעות אחרונות. כך שהם לא יקפצו למי שאינו מתעניין. והמתעניינים שימשיכו להתווכח בפינתם. למי מפריע שבבית המדרש יושבים שנים בפינה ודנים שוב ושוב בדברים.

אני חושב שזה רעיון מצויין.

וכדאי להזכיר שמלכתחילה כל התווסדותו של 'אספקלריא' וכל הורתו ולידתו היתה במטרה לאפשר לאובססיבים להתפלמס ביניהם להנאתם עד ביאת גוא''צ, באופן שאינו מהווה מטרד עבור החברים שנושאים אלו עליהם לזרא. א''כ, ניקינו את שאר הפורומים מנוכחותם של האובססיבים, והנחנו להם במה נפרדת לעצמם, ומה לנו שוב עתה לרטון ולהתלונן? והיה כל מבקש מנוחה ימצא מרגוע לנפשו העייפה בשלל הפורומים, בביהמ''ד ובבית התלמוד, במטפחת ובסופרים, ב'אשירה נא' וב'ראה ויספרה', ושב ורפא לו. וכל מבקש אובססיה ימצאנה ב''פינת האובססיות'' שמקום כבודה הוקבע לה מחוץ לגדר בחלקה העליון של 'אספקלריא'.
ואם בכ''ז ארע שלמרבה מזלו הביש של מבקש המנוחה, הוליכוהו אצבעותיו שלא בטובתו על פני המקלדת היישר לגוב האריות של מבקשי האובססיה, הרי שגם אז לא נחרץ גורלו, והוא עדיין יכול לחלץ את נפשו הנאנקת מן המיצר, ובהקשה בודדת, לחזור אל ה''עמוד ראשי''.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' דצמבר 23, 2018 11:32 pm

ויכוחים זה לא הבעיה. הבעיה היא המריבות. ומריבות זה יצרי ומעניין (גם אם לא להגיב ולהתלכלכך, לפחות לעקוב בהנאה, אולי הנאה סדיסטית?...), וזה עצמו הבעיה.
אי אפשר שיהיו מריבות גם בחדר זבל שיוקצה במיוחד עבור כך.

שמואל_הקטן

הודעהעל ידי שמואל_הקטן » א' דצמבר 23, 2018 11:42 pm

נוטר הכרמים כתב:כמדומני שאנכי הק' אחד הותיקים ביותר כאן, ותחת אותו הכינוי. (לפני כן הייתי 'מגיב ומניב'), ואני מרשה לעצמי לתהות בקול. משום מה נדמה לי, וכנראה לא רק לי, שהרמה כאן לא במגמת עליה ושגשוג, כמות ה'מציאות' התורניות והידע המעניין פוחתת, ועם זה התרבות ויכוחים ופולמוסים מיותרים בנושאי השקפה שלא מרבים להחכים אותנו.

ואני הקטן, מהצד השני חדש כאן, ואינני רואה זכות לעצמי להשתתף בדיונים מעין אלו, אבל כיוון שהעלה הרב הנוטר טענתו, אוסיף בשולי דבריו, שאולי כדאי להקפיץ מדי פעם אשכולות מעניינים מהעבר, ויבא הדור החדש ויוסיף עליהם (נראה לי שכיום זה נחשב כאן אפילו קצת "לא בסדר" להעלות אשכולות עתיקים, ומקובל במקרה כזה לפתוח בהתנצלות), והיכא דעייל ירקא ליעול בשרא וכוורי.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ב' דצמבר 24, 2018 12:14 am

מדובר כאן בבעיה הרבה יותר חמורה ממה שחושבים. מדובר בבעיה, לא סתם ויכוח בענין הלכתי.

אם זה היה רק ויכוח הלכתי לא הייתי בכלל נכנס לנושא הזה. לצערי הרב, אין לי רשות להאריך ולפרט כאן במה בדיוק מדובר.

[בכל אופן ארמוז בקצרה שהנושא פה הוא מניעה מהונאת הציבור בדרכים נלוזות]

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' דצמבר 24, 2018 12:50 am

יאיר כתב:מדובר כאן בבעיה הרבה יותר חמורה ממה שחושבים. מדובר בבעיה, לא סתם ויכוח בענין הלכתי.

אם זה היה רק ויכוח הלכתי לא הייתי בכלל נכנס לנושא הזה. לצערי הרב, אין לי רשות להאריך ולפרט כאן במה בדיוק מדובר.

[בכל אופן ארמוז בקצרה שהנושא פה הוא מניעה מהונאת הציבור בדרכים נלוזות]

וזאת מן הסתם אתה אומר 'מידיעה' השקולה כמעט כמו ה'ידיעה' שלך לעיל שאני הוא הרב עובר ושב, הלא כן?

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' דצמבר 24, 2018 12:51 am

יאיר כתב:מה שמוזר הוא שנשוא האשכול מתהלך כאן כמאור הגדול בלי שאף אחד שם על לב (מידיעה)...

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ב' דצמבר 24, 2018 12:53 am

פרנקל תאומים כתב:

אני חושב שזה רעיון מצויין.

וכדאי להזכיר שמלכתחילה כל התווסדותו של 'אספקלריא' וכל הורתו ולידתו היתה במטרה לאפשר לאובססיבים להתפלמס ביניהם להנאתם עד ביאת גוא''צ, באופן שאינו מהווה מטרד עבור החברים שנושאים אלו עליהם לזרא. א''כ, ניקינו את שאר הפורומים מנוכחותם של האובססיבים, והנחנו להם במה נפרדת לעצמם, ומה לנו שוב עתה לרטון ולהתלונן? והיה כל מבקש מנוחה ימצא מרגוע לנפשו העייפה בשלל הפורומים, בביהמ''ד ובבית התלמוד, במטפחת ובסופרים, ב'אשירה נא' וב'ראה ויספרה', ושב ורפא לו. וכל מבקש אובססיה ימצאנה ב''פינת האובססיות'' שמקום כבודה הוקבע לה מחוץ לגדר בחלקה העליון של 'אספקלריא'.
ואם בכ''ז ארע שלמרבה מזלו הביש של מבקש המנוחה, הוליכוהו אצבעותיו שלא בטובתו על פני המקלדת היישר לגוב האריות של מבקשי האובססיה, הרי שגם אז לא נחרץ גורלו, והוא עדיין יכול לחלץ את נפשו הנאנקת מן המיצר, ובהקשה בודדת, לחזור אל ה''עמוד ראשי''.

לא יודע אם זה נכון. הראיה שלא כל מי שרוצה יכול להשתתף שם, ולדבריך הנכונים! צריך שיהיה מצב הפוך, שלנושאים הללו יוכל להיכנס כל מי שרוצה, אולם לבית המדרש של הת"ח המיושבים בדעת - לא כל אחד יוכל להיכנס, שם! צריך להניח שומר שלא כל הרוצה את השם יבוא ויטול.

רון

הודעהעל ידי רון » ב' דצמבר 24, 2018 12:54 am

נוטר הכרמים כתב:כמדומני שאנכי הק' אחד הותיקים ביותר כאן, ותחת אותו הכינוי. (לפני כן הייתי 'מגיב ומניב'), ואני מרשה לעצמי לתהות בקול. משום מה נדמה לי, וכנראה לא רק לי, שהרמה כאן לא במגמת עליה ושגשוג, כמות ה'מציאות' התורניות והידע המעניין פוחתת, ועם זה התרבות ויכוחים ופולמוסים מיותרים בנושאי השקפה שלא מרבים להחכים אותנו. אז נכון, שכבר כמעט אין נושא שלא נכתב עליו במשך קרוב לתשע שנות הפורום הזה, אבל בכל זאת - יש חדש תחת השמש.

בואו אחיי, נפסיק עם כל הפולמוסים האלה, [שבהחלט גם יצרי הרע משיאני לפעמים ללבות אותם], ונעסוק בדברים חשובים יותר. אף כי בודאי הפורום הוא לא 'קודש הקדשים' ופינה של סדר ראשון בכולל, אבל בכל זאת...

בשביל כולנו.

ני חולק על דבריך לחלוטין,
כאן לא מדובר על נושא השקפתי כלל וכלל.
כאן מדובר על דמותו של הציבור החרדי.
כאשר הסמרטפון יהפך להיות מקובל בציבור שלנו, הרי שזה סוף הסיפור ח"ו.

כעת אני שב מישיבת צות בישיבה על בחור שנתפס עם אייפון "מפוקח" "מוגן" [לא של נתיב כמובן אלא של איזה רבאי] וכמובן שתוך כמה דקות פרץ את החסימה והאינטרנט פתוח לחלוטין. הוא הסביר את עצמו שראה הרבה "חרדים" קונים מכשיר כזה וחשב שזה לא נורא ולאחר שכבר קנה מה יעשה הבן ולא יחטא.

מה שנעשה על ידי אחד מהלוחמים לטובת הסמרטפון בפורום המטורלל ההוא, הוא פשוט לקרר את האמבטיה! מספיק האמבטיה מזמן פושרת עוד לקרר אותה עד לקיפאון?

ככל שלהחזיק את המכשירים האלו יהיה בושה, וגם מי שחייב לפרנסתו יחביא אותם, יש תקוה. אבל כאשר נעשה הדבר כחלק מהנורמה, המדרון חלקלק ומי ישורנו.

האם אנחנו רוצים בחורים ואברכים מזוגגי עינים? שישכחו באיזה צד רש"י ואיפה תוס'? שיביטו על הסידור כמו גוי? שהדבר היחיד שהם ירצו זה רק לישון? כי חגגו עד 4 לפנות בוקר בסרטים

איזה ריוח היה לאותו אחד לצעוק ללא הרף על ועדת הרבנים לעניני תקשורת שרק תאות ממון לנגד עיניהם? מי רקד למקרא ההודעות שלו? היצר הטוב או הסט"א?

כמה יראת שמים נוספה על כל סמרטפון שנקנה?
איפה האחריות לציבור?
העיקר שיהיה נח?

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ב' דצמבר 24, 2018 12:57 am

קו ירוק כתב:

סובלנות זו מידה מגונה?

עד כמה לדעתך?
עד שאשכול זה יגיע למס' הדפים של נושא הפאות בעצמו?
ההנהלה ביקשה לשמוע עצות וכד' וזה נהיה נושא לדיון.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ב' דצמבר 24, 2018 12:59 am

רון כתב:
נוטר הכרמים כתב:כמדומני שאנכי הק' אחד הותיקים ביותר כאן, ותחת אותו הכינוי. (לפני כן הייתי 'מגיב ומניב'), ואני מרשה לעצמי לתהות בקול. משום מה נדמה לי, וכנראה לא רק לי, שהרמה כאן לא במגמת עליה ושגשוג, כמות ה'מציאות' התורניות והידע המעניין פוחתת, ועם זה התרבות ויכוחים ופולמוסים מיותרים בנושאי השקפה שלא מרבים להחכים אותנו. אז נכון, שכבר כמעט אין נושא שלא נכתב עליו במשך קרוב לתשע שנות הפורום הזה, אבל בכל זאת - יש חדש תחת השמש.

בשביל כולנו.

כעת אני שב מישיבת צות בישיבה על בחור שנתפס עם אייפון "מפוקח" "מוגן" [לא של נתיב כמובן אלא של איזה רבאי] וכמובן שתוך כמה דקות פרץ את החסימה והאינטרנט פתוח לחלוטין. הוא הסביר את עצמו שראה הרבה "חרדים" קונים מכשיר כזה וחשב שזה לא נורא ולאחר שכבר קנה מה יעשה הבן ולא יחטא.

מה שנעשה על ידי אחד מהלוחמים לטובת הסמרטפון בפורום המטורלל ההוא, הוא פשוט לקרר את האמבטיה! מספיק האמבטיה מזמן פושרת עוד לקרר אותה עד לקיפאון?

ככל שלהחזיק את המכשירים האלו יהיה בושה, וגם מי שחייב לפרנסתו יחביא אותם, יש תקוה. אבל כאשר נעשה הדבר כחלק מהנורמה, המדרון חלקלק ומי ישורנו.

האם אנחנו רוצים בחורים ואברכים מזוגגי עינים? שישכחו באיזה צד רש"י ואיפה תוס'? שיביטו על הסידור כמו גוי? שהדבר היחיד שהם ירצו זה רק לישון? כי חגגו עד 4 לפנות בוקר בסרטים

איזה ריוח היה לאותו אחד לצעוק ללא הרף על ועדת הרבנים לעניני תקשורת שרק תאות ממון לנגד עיניהם? מי רקד למקרא ההודעות שלו? היצר הטוב או הסט"א?

איפה האחריות לציבור?
העיקר שיהיה נח?

דפח"ח!

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ב' דצמבר 24, 2018 1:07 am

רון כתב:

בשביל כולנו.

איפה האחריות לציבור?
העיקר שיהיה נח?

מסכים עם כל מילה [בלי קשר לנושא הפורום]
לעניות דעתי העניה ממש והדלה, אם מהתחלה, שהתחילו אנשים בתוך הציבור שלנו בתוך הקהילות ממש, להסתובב עם המסכים האלו היו מיד מוקיעים את התופעה, זה היה נראה אחרת היום. אלא מה, שהתייחסו לזה בסולחנות מסויימת ולכן זה הגיע לאן שהגיע.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' דצמבר 24, 2018 1:09 am

רון כתב:כעת אני שב מישיבת צות בישיבה על בחור שנתפס עם אייפון "מפוקח" "מוגן" [לא של נתיב כמובן אלא של איזה רבאי] וכמובן שתוך כמה דקות פרץ את החסימה והאינטרנט פתוח לחלוטין. הוא הסביר את עצמו שראה הרבה "חרדים" קונים מכשיר כזה וחשב שזה לא נורא ולאחר שכבר קנה מה יעשה הבן ולא יחטא.

אז אל תקנה מכשיר עם הכשר של איזה רבאי אלא עם הכשר טוב כמו נתיב (או הדרן שזה אותו הכשר) ודומיו...
ולא נ"ל שההוא שאין לומר את שמו התכוון לתמוך במכשירים של איזה רבאי שמאפשר לפרוץ אותם תוך כמה דקות.
נ"ב, האם לכל מתנגדי הרב עו"ש יש שעות עבודה קבועות ומאורגנות שהם מגיבים תמיד בגלים מתוזמנים יחד ומחמיאים זל"ז תוכ"ד?

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » ב' דצמבר 24, 2018 1:17 am

שמש כתב:נ"ב, האם לכל מתנגדי הרב עו"ש יש שעות עבודה קבועות ומאורגנות שהם מגיבים תמיד בגלים מתוזמנים יחד ומחמיאים זל"ז תוכ"ד?

ואולי פשוט הם הרוב כאן?

רון

הודעהעל ידי רון » ב' דצמבר 24, 2018 1:18 am

לכבוד ה"ה שמש
תמשיך לעשות ליצנות ולחשוב שאנחנו אנשים משועממים שאין לנו מה לעשות רק לחפש לכתוב נגד מישהו ולהחמיא אחד לשני.....
תישאר אתה עם החבר שלך, ואני עם החברים שלי.

אנחנו נישאר צולי"ם, לא רוצים סמס, לא רוצים להסתובב עם מכשירים מיותרים שמוציאים מהדעת, לא נדע מיד מה קורה בעולם. פשוט להיות חרדים כמו פעם, אבל לא בתור סיסמא אלא באמת. ואני וביתי נעבוד את ד' ית'.
נערך לאחרונה על ידי רון ב ב' דצמבר 24, 2018 1:20 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ב' דצמבר 24, 2018 1:19 am

שמש כתב:
רון כתב:כעת אני שב מישיבת צות בישיבה על בחור שנתפס עם אייפון "מפוקח" "מוגן" [לא של נתיב כמובן אלא של איזה רבאי] וכמובן שתוך כמה דקות פרץ את החסימה והאינטרנט פתוח לחלוטין. הוא הסביר את עצמו שראה הרבה "חרדים" קונים מכשיר כזה וחשב שזה לא נורא ולאחר שכבר קנה מה יעשה הבן ולא יחטא.

אז אל תקנה מכשיר עם הכשר של איזה רבאי אלא עם הכשר טוב כמו נתיב (או הדרן שזה אותו הכשר) ודומיו...
ולא נ"ל שההוא שאין לומר את שמו התכוון לתמוך במכשירים של איזה רבאי שמאפשר לפרוץ אותם תוך כמה דקות.
נ"ב, האם לכל מתנגדי הרב עו"ש יש שעות עבודה קבועות ומאורגנות שהם מגיבים תמיד בגלים מתוזמנים יחד ומחמיאים זל"ז תוכ"ד?

ממש לא. הם לא מתנגדים של עו"ש, פשוט אנשים שחמים לכל דבר שבקדושה. אני לא חושב שעידוד לשימוש בסמרטפון מוגן נכנס להגדרה הזו.... אא"כ כב' חושב אחרת.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 184 אורחים