מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אשכול קבצים ופרפראות

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
אראל

Re: אשכול קבצים ופרפראות - ב

הודעהעל ידי אראל » ה' אפריל 23, 2020 7:09 am

זאב ערבות כתב:אראל יקירי, גוגל נותן בחינם רק 15 גיגה, הקבצים תופסים 700 גיגה ואני משלם עבור האחסון 99 דולר לשנה. יש לך עוד הצעות? אין לי סבלנות לעשות קומבינות (מלה ציונית!). בכל אופן אני רואה שאתה נהנה מהקבצים, אז אני לא כ"כ רע כמו שאתה חושב.זה הכל בזכות הראבצען שמאפשרת להסיר את עול הפרנסה מעלי. אולי תגיד לה תודה?

אולי שתלקט כל התגובות ביני לבינך... ותעשה מהם קובץ PDF, והעלה אותה בין שאר 'קובצי פולמוס'........

אצלינו אין אומרים 'תודה', על אף שנהוג לומר ככה במדינת ישראל, אבל בספרות חז"ל ובראשונים 'תודה' פירושו קרבן תודה להקב"ה, ובפשטות זה מחידושי בן יהודה

[וסבי הרה"ח ז"ל אמר פעם מליצה 'לך לך מארצך' ממה שהם קוראים 'ארץ', 'וממולדתך' ממה שהם קוראים 'מולדת', ובית אבי"ך ר"ת א'ליעזר ב'ן י'הודה כ'ופר...]

אדרבא מי שיודע מקור קדום לומר 'תודה' על הטבה, שיחכימני
אנו נוהגים לומר
'יישר כח', או בביטוי הליטוואקן 'שקעיאך'

ערנסט גערעדט..
אולי שתתקשר עם הרב חיים ראזנבערג, מייסד האתר 'היברוי בוקס'..... מסתמא יש לו פתרונים לבעית אכסניית הקבצים ברשת...., או אולי ימציא לך נדבן..... [סך הכל המדובר הוא סכופ פעוט מאה דאלאר לשנה, או אולי מן המעשר שתפריש מן רווחי האשת חיל .....], סוכ"ס הרי בולט שיש כאן השקעה אדירה וטירחא דגופא רבתי, זמן זמנים טובא משמע, ועוד היד נטויה כמעין המתגבר...
ומה נחשב השקעה כספית נוספת של מאה דאלאר לשנה בלבד?, כמר מדלי וכשחק מאזנים... ....
נערך לאחרונה על ידי אראל ב ה' אפריל 23, 2020 7:59 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

למען שמו באהבה

הודעהעל ידי למען שמו באהבה » ה' אפריל 23, 2020 7:41 am

הרב זאב ערבות ייש"כ עצום על כל החומר המרתק שאתה מעלה פה
אך יורשה לי לומר כי הקובץ "הרב שך וחב"ד"
מלא בזלזול חכמים ואינו ראוי לבוא בשערי הפורום

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 23, 2020 7:54 am

אראל כתב:
זאב ערבות כתב:
הזלזול מותיר טעם מר עד מאד, וחבל.

אראל כתב:אדרבא מי שיודע מקור קדום לומר 'תודה' על הטבה, שיחכימני
ראה מפרשים לישעי' נא, ג. רד"ק ומצו"צ ירמי' ל, יט (ובמלבי"ם שם. וראה גם 'מבשר ישועה' לאברבנאל, נבואה ג' לירמי' ס"ט). רד"ק תהלים כו, ז. רד"ק ואלשיך תהלים מב, ה (וכ"מ ד' עוד מפרשים שם). ראב"ע תהלים סט, לא (ועי' רד"ק שם). מפרשים לתהלים צה, ב. מלבי"ם ורד"ק תהלים ק, א (ויעויין היטב רש"י שם). רש"י ורד"ק שם פס' ד. רד"ק ומצו"ד תהלים קמז, ז [וראה מד' תהלים פי"ט, א. מד' תנחומא (באבער) פ' וירא סוף פסקא כב]. מצו"ד יונה ב, י (ובת"י ורד"ק שם). רש"י נחמי' יב, כז (יעו"ש). - וכ"ז, רשימה חלקית בלבד!

אראל

הודעהעל ידי אראל » ה' אפריל 23, 2020 7:58 am

לבי במערב כתב:
אראל כתב:
זאב ערבות כתב:
הזלזול מותיר טעם מר עד מאד, וחבל.

אראל כתב:אדרבא מי שיודע מקור קדום לומר 'תודה' על הטבה, שיחכימני

ראה מפרשים לישעי' נא, ג. רד"ק ומצו"צ ירמי' ל, יט (ובמלבי"ם שם. וראה גם 'מבשר ישועה' לאברבנאל, נבואה ג' לירמי' ס"ט). רד"ק תהלים כו, ז. רד"ק ואלשיך תהלים מב, ה (וכ"מ ד' עוד מפרשים שם). ראב"ע תהלים סט, לא (ועי' רד"ק שם). מפרשים לתהלים צה, ב. מלבי"ם ורד"ק תהלים ק, א (ויעויין היטב רש"י שם). רש"י ורד"ק שם פס' ד. רד"ק ומצו"ד תהלים קמז, ז [וראה מד' תהלים פי"ט, א. מד' תנחומא (באבער) פ' וירא סוף פסקא כב]. מצו"ד יונה ב, י (ובת"י ורד"ק שם). רש"י נחמי' יב, כז (יעו"ש). - וכ"ז, רשימה חלקית בלבד!

שכוח על המ"מ
[חלקם בדקתי כעת בחפזון, אבל על משמרתי אעמודה, לא תמצא 'תודה' על הטבה מן בשר ודם!, כי אם במקום שבח והודיה, קרבן של הודיה להטבה וחסד מהשי"ת]

שתוסיף קצת צוקער ודבש [כלומר שמייכל], ותראה שאינו כ"כ מר...
נערך לאחרונה על ידי אראל ב ה' אפריל 23, 2020 8:03 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 23, 2020 8:01 am

להוסיף 'צוקער' ו'דבש', מיט א שמייכל - זאת ביכולת הרב 'זאב ערבות', אם יחפוץ.
אך לכת"ר אין רשות לצערו, ובודאי שלא להוסיף לאח"ז כדברים האלה; ולי הק' ג"כ אין רשות להפטר, בטענה זו, מלמחות על כבודו של זקן.

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 23, 2020 8:02 am

ברש"י נחמי' יב, כז - עיין כת"ר?

אראל

הודעהעל ידי אראל » ה' אפריל 23, 2020 8:03 am

לבי במערב כתב:ברש"י נחמי' יב, כז - עיין כת"ר?

כן עיינתי
שם הפירוש הודיה להשי"ת, וכן קרבן תודה ענינה תודה להשי"ת

להשתמש במלת 'תודה' להטבת בשר ודם או אחד לחבירו, [כמדומני] שאין מקור

[אם הדברים זקוקים לאריכות, אולי שאין מקומו פה]

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 23, 2020 8:09 am

כת"ר מוזמן למצוא בו מוזכרת הודאה לבו"ד, ואזי נוכל לדון בכך.
ע"פ פשטות - אין טעם (ומקור) לחלק בין ל' הודאה להשי"ת לל' הודאה (להבדיל) כלפי בו"ד.

החידוש ברש"י דנחמי' - שעל פס' זה דרז"ל שהכוונה לקרבן תודה, ורש"י מפרשו ל' הודאה.

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 23, 2020 8:11 am

אראל כתב:[אם הדברים זקוקים לאריכות, אולי שאין מקומו פה]
יוכלו המנהלים שליט"א לפצלו.

אראל כתב: . . בספרות חז"ל ובראשונים 'תודה' פירושו קרבן תודה להקב"ה, ובפשטות זה מחידושי בן יהודה . .

זה ודאי אינו נכון, כדמוכח מכל הנסמן לעיל, ועוד.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ה' אפריל 23, 2020 8:13 am

בזכרוני, שכבר היה מדובר ע"ז באיזה מקומן כאן בפורום, והמלנקקים ילנקקו..

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 23, 2020 8:23 am

לשון הרה"ק ר"מ מאמשינאוו: "אביע לו בזה הכרת תודה על עמלו". ודוגמא בעלמא הוא.

לייבעדיג יענקל

הודעהעל ידי לייבעדיג יענקל » ה' אפריל 23, 2020 9:17 am

אראל
נראה שהינך צודק, וכ"כ בפירוש אבי"ך בעצמו ...
קבצים מצורפים
מילון ב''י.PNG
מילון ב''י.PNG (17.41 KiB) נצפה 8742 פעמים
מילון ב''י 2.PNG
מילון ב''י 2.PNG (17.63 KiB) נצפה 8742 פעמים

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 23, 2020 9:23 am

לייבעדיג יענקל כתב:נראה שהינך צודק, וכ"כ בפירוש אבי"ך בעצמו

אחה"מ, אני על משמרתי אעמודה:
לבי במערב כתב:ע"פ פשטות - אין טעם (ומקור) לחלק בין ל' הודאה להשי"ת לל' הודאה (להבדיל) כלפי בו"ד.

[וככל הידוע לי (ואוקיר תודה למי שיואיל להעמידני על האמת בזה), אין מקור שבו נז' הודאה (בכלל) כלפי בו"ד כייש"כ בימינו (מלבד ל' ייש"כ, כמובן...)].

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ה' אפריל 23, 2020 10:38 am

ר' זאב יישר כוח גדול

לענין

הודעהעל ידי לענין » ה' אפריל 23, 2020 12:50 pm

תודה רבה מאד לרב זאב היקר שטורח לסדר את הקבצים בצורה כל כך יפה ותועלתית!

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' אפריל 23, 2020 1:23 pm

תודה רבה מקרב לב לרב זאב היקר שליט"א
(ואגב, מה שאני הקטן אינני מעלה קבצים הוא מהסיבה הפשוטה שאין לי קבצים להעלות...)

מלך שלם

הודעהעל ידי מלך שלם » ה' אפריל 23, 2020 5:29 pm

זאב ערבות כתב:
מלך שלם כתב:
זאב ערבות כתב:פרסומי מכו ן פלו רסהי ימר למחקר י מד י נ י ות

רבותי יש כאן אפיקורסות!
השתגעתם?

אולי תוכל להביא דוגמאות?

דוגמאות למה? ששחר אילן שר"י הוא אפיקורס מהודר ועמותת חדו"ש שבראשה הוא עומד היא חוד החנית של הצרת צעדי יראי ה' בארה"ק?

ובלא"ה, מחקרי הציבור החרדי נכתבים מנקודת מאי אהנו לן רבנן שהיא אפיקורסות, ולמסקנת הגמ' סנהדרין ק' הוא גילוי פנים (וממילא למכחשים בזה בלא קשר לתורה הוי כפירה בתורה).

על שאלת זכויות היוצרים לסדרות הספרים שאתה מעלה (הנמכרות בחנויות בכסף מלא!) אתה מתחמק מלענות.

ובכללות, הגישה הזאת של "אני מעלה מה שנראה לי ואתם מקסימום תעירו לי" מקוממת מאד. בשלמא אם מדובר באיזה פריט בתוך קובץ גדול שקשה לברור, ניחא, אבל להעלות חבילות חבילות של חומר בעייתי (הפשקוילים שהעלת תחת השם "כתבי פולמוס" מכילים חומר שאסור בקריאה ע"פ שו"ע!), היא "לא חש לקמחיה" בצורה חמורה ואין לה מקום.

מלך שלם

הודעהעל ידי מלך שלם » ה' אפריל 23, 2020 10:36 pm

זאב ערבות כתב:
מלך שלם כתב:דוגמאות למה? ששחר אילן שר"י הוא אפיקורס מהודר ועמותת חדו"ש שבראשה הוא עומד היא חוד החנית של הצרת צעדי יראי ה' בארה"ק?

ובלא"ה, מחקרי הציבור החרדי נכתבים מנקודת מאי אהנו לן רבנן שהיא אפיקורסות, ולמסקנת הגמ' סנהדרין ק' הוא גילוי פנים (וממילא למכחשים בזה בלא קשר לתורה הוי כפירה בתורה).

על שאלת זכויות היוצרים לסדרות הספרים שאתה מעלה (הנמכרות בחנויות בכסף מלא!) אתה מתחמק מלענות.

ובכללות, הגישה הזאת של "אני מעלה מה שנראה לי ואתם מקסימום תעירו לי" מקוממת מאד. בשלמא אם מדובר באיזה פריט בתוך קובץ גדול שקשה לברור, ניחא, אבל להעלות חבילות חבילות של חומר בעייתי (הפשקוילים שהעלת תחת השם "כתבי פולמוס" מכילים חומר שאסור בקריאה ע"פ שו"ע!), היא "לא חש לקמחיה" בצורה חמורה ואין לה מקום.

לוקח זמן להגיב על כל ההודעות.
כבר כתבתי כמה פעמים שאין לי שום כוונות ונגיעות בהעלאת הקבצים וכבר מחקתי כמה וכמה שאמרו לי שהם דברי אפיקורסות, אך שם היה מדובר בכאלו שלכאורה חרדים אך למעשה מקולקלים. לעת עתה אתה היחיד שעוררת על הקבצים האלה ואם עוד יעוררו שהם פסולים אמחק אותם.
לא קראתי את המאמרים ואין לי מושג מי זה שחר אילן אך נראה שדעותיו לא מוצאות חן בעיניך וכנראה שאחרים רק קוראים ולא מתיחסים שכן כבר הורידו אותם למעלה מעשרה פעמים כל אחד. אז בעיניך הם אפיקורסות וכנראה בעיני אחרים לא.
ולגבי שאלת זכויות היוצרים איני מתחמק שכן הנידון כבר דוסקס כאן בפורום ובמקומות אחרים הדק היטב ויש הדורשים לכאן ויש הדורשים לכאן. אתה יכול להביא דוגמא לאיזה סדרת ספרים אתה מתכוין? בכל אופן קבצים אלה כבר מסתובבים ברשת ובמחשבים זה זמן רב והשאלה היא רק איפה למצוא אותם, אז יש כאלו שאספו וריכזו למקום אחד וזו כבר מלחמה אבודה להלחם בתופעה וכבר ענו לך שכל אלו שמורידים כאן בין כה וכה לא יקנו את הספרים, בין מחסרון ממון או מחסרון מקום...
דרך אגב הערתי שאם למישהו יש טענת זכויות יוצרים שיודיע לי וכבר הסרתי אחד או שניים ובכלל אני משתדל להעלות רק ספרים שאין עליהם זכויות או שהם ישנים.

יהודי יקר, אתה מאמין בשכר ועונש?

איני מבין את ההיתממות הזאת, אתה מעלה חומר לאתר פעיל ומרכזי מאד, ואין לך שום קשר ושום אחריות למה שאתה מפיץ, שמעת פעם על לפני עיוור? על מסייע בידי עוברי עבירה? מה פשר החסדים הללו בלא אחריות ובלי ביקורת מינימלית.

אתה כותב שהבנת ששחר אילן לא מוצא חן בעיני, ואני שואל אותך, זה דעה פרטית שלי? אתה ניסית לברר מי זה הברנש הזה? מה זו האובייקטיביות המיתממת הזו? מדובר באדם שנלחם בהקב"ה, אתה חושב שלא תתן את הדין על הפצת הסחורה הכפרנית שלו ושל חבר מריעיו? אתה חושב שהטענה שעשרה הורידו ולא אמרו כלום תעזור לך?

(בלא"ה יש כאן אכן סוג של קירור האמבטיה בפורום שאופיו תורני, ואין פוצה פה, ועוד לומדים מדשתקי רבנן, ואיני יודע באמת למה, אולי שוחד הורדת הקבצים מעוורת עיני חכמים).

סוגיית סנהדרין ק' כנראה לא מרגשת אותך מידי בכדי לקחת אותה בחשבון, אז אכתוב שוב לכל מי שיראת ה' בקרבו: כל כתיבה ואמירה שיש בה מן ההנחה האפיקורסית של מאי אהנו לן רבנן אסורה בכתיבה וקריאה וכ"ש בהפצה.

איסור החזקה במחלוקת וביזוי ת"ח מתייחס בודאי להמפיץ כתבי מחלוקת ישנים מסוגים שונים.

לגבי העתקת חיבורים הנמכרים שיש להם זכויות יוצרים: קשה לי להאמין שיש המתירים להפיץ בכזה מקום ולהגדיל העוולה בצורה משמעותית ספרים שיש עליהם זכויות יוצרים. לדעתי הנידון הוא על המוריד ולא על המפיץ, ומי שיודע באופ"א יודיעני ואדע שהמפיץ נתלה באילן כל שהוא, וזה כבר חשבון שלו עם בוראו בהתאם לסוגיית קולי ב"ש וב"ה בעירובין יג'. ועוד לא דיברנו על ועשית הישר והטוב ואורחות צדיקים תשמור וכהנה.

(ציינתי כבר על ספרי ים החכמה שרק לאחרונה ראיתים נמכרים בחנות, וכאן הסידרה כולה ניתנת לכל דכפין, אבל מחובתו של המפיץ לבדוק את שאר החיבורים שלא ידעתי אודותיהם).

האמת שחיכיתי שיעירו לבד, ואחר שנתקיים במקום שאין איש כתבתי את שבליבי, ואבקש מאד שכשם שענית לבקשתם של החברים שיח' באדיבות ראויה לשבח על הדרישה כן תקבל הדברים המוכרעים מצד הדין למען כבוד התורה וכבוד השי"ת ותקבל שכר על הפרישה מקבצים מסוג זה, וסר עוונך וחטאתך תכופר.

בתוכחת מגולה ואהבה מסותרת.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' אפריל 23, 2020 11:19 pm

למען האמת והיושר מחקתי את מאמרו של שחר אילן ואת קבצי ים החכמה.

מלך שלם

הודעהעל ידי מלך שלם » ו' אפריל 24, 2020 8:46 am

כעת ראיתי שסידרת חידושים וביאורים במהדורתה החדשה עדיין זמינה להורדה, מדובר בספרים שנמכרים הרבה יותר מים החכמה (חוג שלם וחשוב משתמש בספרים הללו כלחם חוק), והעתקה שלהם היא איפוא עוול גדול יותר ופגיעה בפרנסת ת"ח בעלי הזכויות.

אבקש איפוא למחוק גם אותם (וכן שארי התכנים הבעייתיים).

בתודה מראש.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' אפריל 24, 2020 6:05 pm

מלך שלם כתב:כעת ראיתי שסידרת חידושים וביאורים במהדורתה החדשה עדיין זמינה להורדה, מדובר בספרים שנמכרים הרבה יותר מים החכמה (חוג שלם וחשוב משתמש בספרים הללו כלחם חוק), והעתקה שלהם היא איפוא עוול גדול יותר ופגיעה בפרנסת ת"ח בעלי הזכויות.

אבקש איפוא למחוק גם אותם (וכן שארי התכנים הבעייתיים).

בתודה מראש.

האם מישהו מסכים עם הנ"ל? למען האמת אני מתפלא שלספר כזה חשוב יש כ"כ מעט הורדות.

דמשק

הודעהעל ידי דמשק » ש' אפריל 25, 2020 9:57 pm

זאב ערבות כתב:למען האמת אני מתפלא שלספר כזה חשוב יש כ"כ מעט הורדות.

יש את זה כבר באשכול על הגרח"ג זצ"ל, וכנראה הורידו שם. [שם זה בגוגל דרייב כך שא"א לראות כמה הורידו].

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ש' אפריל 25, 2020 10:54 pm

כמו"כ אני קיבלתי את זה בעבר מחבר, כנראה שהגיע דרך תלמידי המחבר, וכמדומני שיש לשאול את בני המשפחה אם הם מקפידים על כך.

פייביש אופטובסקי

הודעהעל ידי פייביש אופטובסקי » א' אפריל 26, 2020 12:00 am

מלך שלם כתב:כעת ראיתי שסידרת חידושים וביאורים במהדורתה החדשה עדיין זמינה להורדה, מדובר בספרים שנמכרים הרבה יותר מים החכמה (חוג שלם וחשוב משתמש בספרים הללו כלחם חוק), והעתקה שלהם היא איפוא עוול גדול יותר ופגיעה בפרנסת ת"ח בעלי הזכויות.

איני מביע עמדה הלכתית כלשהי, עם זאת, החוג השלם שספרים אלו הוא לחם חוקם - לא יסתפק בקובץ פי די אף, ובכל מקרה ילך לקנות את הספרים, אלו שמספק אותם קובץ פי די אף הם אלו שבכל מקרה לא יקנו את הספר.

כן אוסיף שר' זאב היה מבין את הביקורת כלפיו גם אילו היית כותב בצורה מעודנת יותר.

יוצא פוניבז'

הודעהעל ידי יוצא פוניבז' » א' אפריל 26, 2020 12:08 am

כמדומני שספרי החו"ב מצויים אצל בני קהילתו בקבצי מחשב זה מכבר, עוד בחיי חיותו, ולא שמענו פוצה פה ומצפצף

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » א' אפריל 26, 2020 12:15 am

יוצא פוניבז' כתב:כמדומני שספרי החו"ב מצויים אצל בני קהילתו בקבצי מחשב זה מכבר, עוד בחיי חיותו, ולא שמענו פוצה פה ומצפצף

לפי הנשמע היתה להגרח"ג זצ"ל התנגדות עקרונית שספריו ילמדו ממחשב.
מן הסתם להרב אי"ס יש מידע מדויק בזה.

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » א' אפריל 26, 2020 1:06 am

נכב"ב, ושמא שתיקתו של הראי"ס כעת תלמדנו.
ומכבר הועלו באשכול לזכרו.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' אפריל 26, 2020 5:44 am

תודה לכל המגיבים כאן בענין חידושים וביאורים. ברצוני להזכיר שוב שהקובץ ממנו אני מעלי כאן הוא ענק, אני מעלה משם לאחר בדיקה שלא נמצא באוצר ובהיהרו בוקס וכן מברר אצל יודעי דבר אם יש דברים בעייתיים וכמה פעמים שאלתי אף כאן. כמו כן הערתי שאם יש קובץ בעייתי להודיע ועדיף לומר מה הבעיה. כמו כן אני מנסה לעשות שיקול הדעת בענין זכויות יוצרים, דבר שקשה לדעת בהרבה מקרים כמו חידושים וביאורים והנה כעת מסתבר שכבר נמצא בפורום הרבה זמן ואין פוצה פה ומצפצף ומן הסתם מסתובב ברשת כמו הרבה קבצים אחרים השאלה היא רק היכן למצוא אותם. ראוי להזכיר שבספרי "למדנות ופלפולים" כחידושים וביאורים אין לי כל ענין, ואינם נמצאים בספרייתי פרט לספרים ממש בודדים פה ושם. ספרי פשט יש ויש.
כעת אשאל:
יש בקבצים שיעורים של ראשי ישיבות ומגידי שיעורים מסודרים לפי מסכתות הכוללים אלפי קבצים. האם יש למישהו ענין בהם?
מישהו יעץ לי להוריד רק קובץ אחד פעם בשבוע. עניתי לו שיקח אלף שנים... האם להמשיך בהפגזה מסיבית של מאה קבצים במכה או לתת יותר ריוח.

ידוע תדע

הודעהעל ידי ידוע תדע » א' אפריל 26, 2020 9:42 am

תעלה הכל
לגוגל דרייב או לדרופבוקס
כל מי שמוצא חן בעיניו שיוריד
מי שחושש, שלא יוריד ולא ישתמש,
(כנ"ל לגבי ספרים עם חששות כל שהם, אינני מדבר על אפיקורסות וכו' אלא על ספרי מחקר שנכתבו ע"י אנשי דלא מעלי, לפעמים יש בהם תועלת למעיינים כדי שיוכלו לענות כסילים כאולתם)
כך ישוטטו הרבים ותרבה הדעה,
בימים כל מחבר ספרים מעונין שילמדו בספריו וכך יבדרון שמעתתא בי מדרשא
אפילו אוצר החכמה פתח את שעריו בפני כל מבקש ה'

עושה חדשות

הודעהעל ידי עושה חדשות » א' אפריל 26, 2020 10:09 am

זאב ערבות כתב:כעת אשאל: יש בקבצים שיעורים של ראשי ישיבות ומגידי שיעורים מסודרים לפי מסכתות הכוללים אלפי קבצים. האם יש למישהו ענין בהם?

בודאי! מה השאלה בכלל?

גם אם באופן מיידי אני לא מוריד את הקבצים, אבל אני רושם בזכרוני מה יש ועל איזה נושאים, ואם בא זמן ואני נצרך לזה, אני שב לכאן. וכמדומני שבאופן כללי התועלת בהעלאת שאלות או קבצים בפורום, אינה יכולה להימדד רק לפי כמות הצפיות וההורדות בשבוע הראשון, כי זה דבר שנמשך לאורך זמן.

תודות וברכות!!!

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' אפריל 26, 2020 6:45 pm

אקבל את המלצתך אך דעו לכם: אני חוזר על כך כבר כמה פעמים: כאשר אתם רואים קובץ כאן או בפורום או באינטרנט ונראה לכם מענין - תורידו אותו ואל תחכו להזדמנות אחרת! אולי לא תבוא. הזדמנות שבאה לידך אל תחמיצנה.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' אפריל 27, 2020 12:08 am

לבקשת הרב עושה חדשות ולרגל פתיחת הזמן, בהודעות הבאות כמספר מסכתות הש"ס יבואו קבצים רבים של שיעורים חלקם בזיפ וחלקם לא.
בקובץ זה שיעורי ב"ב.
קבצים מצורפים
שלמי כהן בבא בתרא (עד דף צא).pdf
(2.01 MiB) הורד 391 פעמים
קונטרס שמעתתא דמגו על חזקת הרב ישראל לנדא.pdf
(1.75 MiB) הורד 459 פעמים
שלהי גט פשוט ענייני ערב הגר''ר שמואלביץ בהגר''מ.zip
(3.2 KiB) הורד 126 פעמים
פיתוחי חותם ב''ב פ''א פ''ב פ''ג פ''ח הרב ישראל לנדא.pdf
(1.69 MiB) הורד 183 פעמים
ערב הרב מרדכי זילברברג.zip
(2.37 MiB) הורד 132 פעמים
מכירת שטרות הרב מרדכי זילברברג.zip
(829.1 KiB) הורד 129 פעמים
לא יחפור חזקת יש נוחלין הרב משה פינקל.pdf
(1.88 MiB) הורד 276 פעמים
לא יחפור הרב יעקב סגל.pdf
(2.6 MiB) הורד 186 פעמים
יש נוחלין הרב משה יפהן.pdf
(231.41 KiB) הורד 277 פעמים
לא יחפור הגר''ר שמואלביץ בהגר''מ.zip
(6.73 KiB) הורד 129 פעמים
יש נוחלין הרב יעקב סגל.pdf
(1.05 MiB) הורד 243 פעמים
הרב חי''ל אילן ממ לא יחפור.pdf
(264.03 KiB) הורד 236 פעמים
הרב חי''ל אילן הערות לא יחפור.pdf
(231.6 KiB) הורד 162 פעמים
הרב חי''ל אילן חבורות בענייני הרחקת נזיקין.pdf
(379.58 KiB) הורד 193 פעמים
גרמי ולא יחפור הרב יהודה אלבום.zip
(5.17 KiB) הורד 114 פעמים
המוכר את הספינה הגר''ר שמואלביץ בהגר''מ.zip
(5.41 KiB) הורד 124 פעמים
ב''ב פרקים ח ט הרב אוסטרן.pdf
(15.14 MiB) הורד 232 פעמים
ב''ב פרקים א ב ד הרב אוסטרן.pdf
(12.71 MiB) הורד 354 פעמים
ב''ב פרק גט פשוט הרב אלחנן בלוך.pdf
(302.76 KiB) הורד 171 פעמים
ב''ב פרק ג הרב אוסטרן.pdf
(14.3 MiB) הורד 291 פעמים
אמרות אברהם יש נוחלין.zip
(3.73 MiB) הורד 136 פעמים
אמרות אברהם חזקת הבתים תשעו.zip
(6.05 MiB) הורד 149 פעמים
אמרות אברהם השותפין.zip
(3.47 MiB) הורד 186 פעמים
1א ערב לדפוס (1).pdf
(1.29 MiB) הורד 340 פעמים

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' אפריל 27, 2020 12:11 am

שיעורי ב"מ
קבצים מצורפים
שלמי כהן בבא מציעא.pdf
(5.86 MiB) הורד 210 פעמים
תורת הרבית.pdf
(2.25 MiB) הורד 319 פעמים
שכירות פועלים כלים בתים הרב מרדכי זילברברג.pdf
(995.27 KiB) הורד 157 פעמים
שומרים ב הרב אפרים שפיגלר.pdf
(481.44 KiB) הורד 173 פעמים
שומרים הרב יהודה אלבום.pdf
(371.84 KiB) הורד 210 פעמים
שבועות פ''ו פ''ז פ''א דב''מ הרב מרדכי זילברברג.pdf
(1.55 MiB) הורד 184 פעמים
שומרים א הרב אפרים שפיגלר.pdf
(529.17 KiB) הורד 178 פעמים
רבית.zip
(2.8 MiB) הורד 223 פעמים
קנין כסף הרב מרדכי זילברברג.zip
(910.93 KiB) הורד 127 פעמים
פיתוחי חותם ב''מ פ''א פ''ג הרב ישראל לנדא.pdf
(1.84 MiB) הורד 174 פעמים
עניינים בב''מ מהגר''ר שמואלביץ בהגר''מ.zip
(96 KiB) הורד 166 פעמים
פועלים ב הרב אפרים שפיגלר.pdf
(792.67 KiB) הורד 210 פעמים
מ''מ פ''ק דביצה.pdf
(322.01 KiB) הורד 173 פעמים
ב''מ פרקים ו ז ח הרב אוסטרן.pdf
(15.75 MiB) הורד 202 פעמים
ב''מ פרקים ב ג ד ו ז ח הרב משה פינקל.pdf
(2.53 MiB) הורד 420 פעמים
ב''מ פרקים א ב ג הרב אוסטרן.pdf
(21.83 MiB) הורד 234 פעמים
אמרות אברהם המפקיד.zip
(3.61 MiB) הורד 182 פעמים
אמרות אברהם בבא מציעא.zip
(6.79 MiB) הורד 154 פעמים
אונאה הרב אפרים שפיגלר.pdf
(582.22 KiB) הורד 165 פעמים

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' אפריל 27, 2020 12:13 am

ייש"כ רב!

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' אפריל 27, 2020 12:13 am

שיעורי ב"ק
קבצים מצורפים
שלמי כהן בק עד דף עו.pdf
(3.96 MiB) הורד 299 פעמים
פיתוחי חותם ב''ק פרקים א ב ז הרב ישראל לנדא.pdf
(2.14 MiB) הורד 163 פעמים