מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חנויות ספרים המקבלות ספרים ללא מפיץ.

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
זאב ערבות

Re: חנויות ספרים המקבלות ספרים ללא מפיץ.

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יולי 21, 2019 8:32 am

אישצפת כתב:יש את האופציה המקובלת על יוצאי ג'רבה ותוניס בה הם תורמים מראש את מחיר הספר ומקבלים אותו אחר צאתו גם שמם נזכר בסוף בתרומות (לפעמים זה הרבה דפים) ואז המחבר כיסה את הוצאת הספר עוד לפני ההדפסה.
לגבי האופציה של מדף בספריה אם כי בשמחה אתרום עצמי לכך אולם מסופקני אם מדף אחד יספיק, ככל ששיטה זו תתפוס תאוצה.
האופציה של אתר מכירת ספרים נשמעת מצויין. אם התשלום יתבצע דרך אשראי/ פייפאל וכו', ועל מחבר הספר מוטלת חובת המשלוח. אפשר לעשות כמו במקומות אחרים שהתשלום יועבר למחבר רק אחר מסירת המשלוח ליעדו או למצער שיציג מספר מעקב של החבילה.

ההצעה כמו של יוצאי ג'רבה טובה רק לקבוצה מסויימת הרוצה לתמוך במישהו שמכירים או קרוב להם. מעט מאוד מהציבור הרחב קונים את ספריהם ופרט לספרי הרב מאזוז כמעט ולא תמצא את ספריהם בחנויות.
מסופקני אם יש מקום בביתו של אברך מקום לאכסן 500 ספרים, לא רק על מדף אלא אף ארוזים בחבילות. אתרי מכירות כבר קיימים ברשת וניתן להזמין דרכם כמעט כל ספר.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב א' יולי 28, 2019 1:45 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » א' יולי 21, 2019 10:46 am

א.
אם יש היום שתי רשתות ספרים גדולות, מה מונע מהמחבר לגשת לכל אחת מהן, להציע את עצמו וספרו, לסגור מולם את העיסקה ולנשק את המזוזה?

בצורה הזו לא מכסים שבעים אחוז מהחנויות?

ב.
כמה עלות ההפצה אצל בלוי, בקופות בית הכנסת?

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » א' יולי 21, 2019 11:06 am

אבני גזית כתב:א.
אם יש היום שתי רשתות ספרים גדולות, מה מונע מהמחבר לגשת לכל אחת מהן, להציע את עצמו וספרו, לסגור מולם את העיסקה ולנשק את המזוזה?

בצורה הזו לא מכסים שבעים אחוז מהחנויות?

ב.
כמה עלות ההפצה אצל בלוי, בקופות בית הכנסת?

א. הם לא יכולים ולא רוצים להתעסק מול לקוחות בודדים.

ב. הפצת בלוי עולה 30 ש"ח לנקודה. יש לו 100 נקודות בערך.
אבל זה לא שווה לכאו', כי המוכר מקבל את כל הספרים משומשים ופגומים קצת, (אם מחמת השמש, אם מחמת הקור, אם מחמת השימוש של המתפללים והלומדים שהשתמשו בו במשך שבוע שלם), ואינו יכול למוכרם הלאה.

זה טוב לספרים שבודאי יימכרו ב'מכה הראשונה' או השניה.

ספר ממוצע בדרך כלל זה פשוט הפסד לספר.

יבואו היודעים מידיעה אישית ויספרו.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' יולי 21, 2019 11:48 am

רבותי - מנסיון: דבר ראשון זה תלוי במה הספר עוסק!
יכול להיות ספר טוב כמו שחזרו והדגישו פה מס' פעמים, אבל המציאות היא שהיום המושג 'טוב' - יש לו כמה פירושים.
יכול להיות אברך שחיבר ספר מעולה ביותר על מסכת 'מעילה', לכמה מהציבור זה נצרך? או שו"ת וכד'
הוצאנו ספרים בכריכה קשה ורכה על כל העין משפט למסכתות : ברכות, תענית ביצה מגילה נזיר סוטה, ביקשנו עליהם מחיר עלות בלבד 15 ש"ח - כמה קנו? מי שלומד את המסכת ומי שנחוץ לראות על המקום את החלק ההלכתי.

עכשיו גמרתי עריכה על ספר סיפורים! מלוקט! הכריכה שלו היתה 'בליגה', משהו מיוחד, אור החיים חטפו ללא היסוס את הספר - והוא נמכר! אגיד לכם שהוא יותר חשוב מאותו חיבור שאברך יקר הוציא עליו את נשמתו? ממש לא! הדור היום זה משהו אחר לגמרי.
ויש לי עוד דוגמאות כאחד שעובד במכון תורני. זה תלוי בעוד כמה פרמטרים ולא רק ההגדרה אם הספר 'טוב'.
לא יעזור אתר ולא איגוד וכד', סתם תקוות שווא.
מצב מכירת הספרים היום קשה מאד מכמה וכמה סיבות.
אני אומר לאנשים: חיבור ספר, דבר ראשון לעשות רק אם יש דחף פנימי לאותו ענין/חיבור/מחבר/נושא , לא לחשוב כמה נרוויח מזה.
ואני מכיר תלמיד חכם שערכתי לו שני ספרים ואינדקס של ספרי הלכה בנושאים לא מצויים והוא מכר את רוב האלף - לבד, ללא הפצה.

פי האתון

הודעהעל ידי פי האתון » א' יולי 21, 2019 12:10 pm

שלחו לי באישי
חנות ספרים בקרית ארבע המקבלת ללא מפיץ
0525563774

אישצפת
שם מלא: אברהם ישעיהו דיין

הודעהעל ידי אישצפת » א' יולי 21, 2019 4:21 pm

נזכרתי שכאשר הוציא רב העיר הרב שמואל אליהו שליט"א את הספר אוהבם של ישראל ח"א סיפורים על הבבא סאלי שנכתבו אחרי בדיקה עם המקור הקרוב ביותר, למרות שעל פניו נראה שהספר יימכר ללא בעיות, עכ"פ הדפסה ראשונה, הוא פתח התרמה בהד סטארט (עם אפשרויות לתרומה סמלית, הקדשה, ספר עם משלוח עד בית התורם וכו').
ובשבוע האחרון קבלתי פניה גם מאחד מידידי שרוצה להוציא את ספר ביכוריו שנהג בדרך זו.
זו אפשרות נחמדה לכסות את ההוצאות או חלקם ואם לא הגיעו ליעד, הכסף חוזר לבעליו.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' יולי 21, 2019 11:20 pm

אישצפת כתב:נזכרתי שכאשר הוציא רב העיר הרב שמואל אליהו שליט"א את הספר אוהבם של ישראל ח"א סיפורים על הבבא סאלי שנכתבו אחרי בדיקה עם המקור הקרוב ביותר, למרות שעל פניו נראה שהספר יימכר ללא בעיות, עכ"פ הדפסה ראשונה, הוא פתח התרמה בהד סטארט (עם אפשרויות לתרומה סמלית, הקדשה, ספר עם משלוח עד בית התורם וכו').
ובשבוע האחרון קבלתי פניה גם מאחד מידידי שרוצה להוציא את ספר ביכוריו שנהג בדרך זו.

במקום לעשות התרמה אפשר פשוט לכבד ולהעריך את המו"ל / עורך / מחבר /מהדיר, שירק דם והזיע וכו' ולרכוש את הספר במחיר מלא.

אישצפת
שם מלא: אברהם ישעיהו דיין

הודעהעל ידי אישצפת » ב' יולי 22, 2019 4:48 am

גימפעל כתב:
אישצפת כתב:נזכרתי שכאשר הוציא רב העיר הרב שמואל אליהו שליט"א את הספר אוהבם של ישראל ח"א סיפורים על הבבא סאלי שנכתבו אחרי בדיקה עם המקור הקרוב ביותר, למרות שעל פניו נראה שהספר יימכר ללא בעיות, עכ"פ הדפסה ראשונה, הוא פתח התרמה בהד סטארט (עם אפשרויות לתרומה סמלית, הקדשה, ספר עם משלוח עד בית התורם וכו').

במקום לעשות התרמה אפשר פשוט לכבד ולהעריך את המו"ל / עורך / מחבר /מהדיר, שירק דם והזיע וכו' ולרכוש את הספר במחיר מלא.

אמת. אבל הבעיה היא שלא תמיד עושים את זה. והנחבר יכול להיתקע שנים עם חובות וכמויות ספרית בבית או במחסן.
היתרון באפשרות של ההתרמה שחלק גדול מהספרים וההוצאות מאחריו במידה והצליח הקמפיין. ואם לא הצליח הוא ישקול שוב את צעדיו אם שוה לו להוציאו.

פי האתון

הודעהעל ידי פי האתון » ה' יולי 25, 2019 10:38 am

ריכוז רשימת החנויות לתועלת הציבור:
א) גירסא (מול זכרון משה ירושלים) הטלפון: 025381211.

ב) בבני ברק גיטלר (כמדומני רחוב שלמה המלך).
הטלפון:
076-8616209
035792612

ג) הספריה הספרדית - בני יששכר, רחוב דוד בשכונת הבוכרים – ירושלים.
025372265

ד) חנות ספרים מאחורי זכרון משה - ירושלים (תחילת רחוב יצחק שולאל).
הטלפון:
0548421214

ה) אור החיים סנטר במאה שערים - חבקוק 3 ירושלים. (ישנה אפשרות לקבלה ללא מפיץ - לדבר עם אחד בשם 'יהודה').

025375623

ו) חנות ספרים בקרית ארבע.
0525563774

אנא שילחו עוד שמות לתועלת הרבים (רבותי! חסד אמיתי בהקשת מקלדת! -- אפשר באישי!)

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » ה' יולי 25, 2019 10:41 am

בבני ברק:
סאטמאר.
בנדיקט רח' חבקוק.
בירושלים:
ספרים ווינקל רח' עלי הכהן.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' יולי 25, 2019 11:30 am

פי האתון,
כמה אחוזים החנויות לוקחות מהמחיר ללקוח?

פי האתון

הודעהעל ידי פי האתון » א' יולי 28, 2019 1:40 pm

חד ברנש כתב:פי האתון,
כמה אחוזים החנויות לוקחות מהמחיר ללקוח?

איני יודע בדיוק להערכתי זה נע בין 15 ל-25 אחוז תלוי כמה אתה 'סויחר'...
על כל פנים זה חסכון כסף משמעותי לכיסם של המחברים...

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' יולי 28, 2019 1:47 pm

חסכון משמעותי לכיסם של המחברים, אבל חסרון משמעותי למוחם של המחברים.
למי יש כוח להתרוצץ אחרי חנויות, לסחוב את הספרים ואח"כ לריב איתם בגביית הכסף?
זה לא שווה את זה. נקודה!
לפני כמחצית השנה, אחרי שהספקתי לשכוח את התלאות שכבר היו לי עם החנויות, שמעתי לעצת אחיתופל, וניגשתי עם כמה מהספרים שלי (שכבר לא מופצים ע"י ההפצה הרגילה, כי כמעט לא נשאר מהם) לשתי חנויות. הם שמחו לקחת את הספרים (כי כאמור, הם אינם בשוק כבר כמה שנים), וכנראה הם נמכרו. ועד היום לא אזרתי כוח ללכת ולגבות את מחירם...

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יולי 28, 2019 5:07 pm

חד ברנש כתב:חסכון משמעותי לכיסם של המחברים, אבל חסרון משמעותי למוחם של המחברים.
זה לא שווה את זה. נקודה!
לפני כמחצית השנה, אחרי שהספקתי לשכוח את התלאות שכבר היו לי עם החנויות, שמעתי לעצת אחיתופל, וניגשתי עם כמה מהספרים שלי (שכבר לא מופצים ע"י ההפצה הרגילה, כי כמעט לא נשאר מהם) לשתי חנויות. הם שמחו לקחת את הספרים (כי כאמור, הם אינם בשוק כבר כמה שנים), וכנראה הם נמכרו. ועד היום לא אזרתי כוח ללכת ולגבות את מחירם...

צודק הרב חד ברנש וכל הרעיונות המועלים כאן הם עורבא פרח ואפילו אם אחד מהם יצא לפועל בצורה זו או אחרת יתקפל תוך זמן קצר כאשר יתחילו המריבות והחיכוחים והתביעות - כן שילם, לא שילם, מי שילם וכו'.
נראה שיש חוסר הבנה איך מסחר עובד. לכל סוג מסחר מתפתתחת במשך הזמן מערכת הלומדת מהטעויות שלה ומתקדמת הלאה. לא שהמערכות מושלמות וצודקות, אך כוחות השוק מכתיבים אילוצים.
תקחו למשל את אמזון שבעצם התחילה מאותו רעיון שמועלה כאן. אדם בשם ג'ף בזוס החליט לפתוח אתר אינטרנט לשיווק ספרים ישיר מהמו"ל לצרכן ע"י הדואר ובכך לחסוך ללקוח את עמלת המפיץ והחנות וכיוון ויכל לעשות זאת תמורת ריוח קטן. כאשר היה מקבל הזמנה היה רץ למו"ל וקונה את הספר ומשם לדואר ושולח ללקוח - פשוטו כמשמעו, דבר שלקח זמן רב ולא השאיר הרבה ריוח אם בכלל (הוא חי מחסכונות מעבודתו הקודמת). אלא שלקח זמן והרעיון תפס ואז היה צריך להשכיר פועלים ומחסנים וכו' וכו' ובמשך כ17 שנה החברה לא היתה ריווחית (כמובן שהסיפור קצת יותר מורכב אך רציתי לפשט). כלומר כפי שח"ב כותב, האם יש למישהו כאן זמן לרוץ מחנות לחנות ולאסוף את הפדיונות וכו'? למרבה הצער עם כל חשיבותם ויגיעתם של המחברים, רוב הספרים הם כשלון מבחינה מסחרית והמפיצים עושים למחברים טובה, מן הסתם למחברי רבי מכר כגון ספרי הגר"י זילברשטיין לוקחים עמלה מועטת יותר כיוון שנמכרים באלפים.
על המחברים לתת דעתם לפני שמתחילים לכתוב ספר האם הוא יחודי ושימושי. למשל בשנה האחרונה יצאו למעלה ממאה ספרים על מסכת והלכות נדה, כמה מהספרים האלה יהפכו לשם דבר לדעתכם? האם מישהו יכול לנקוב בשמו של אחד מהם? או בשם מחברו? אז אפילו יעשו הפצה עצמית זה לאו דווקא יעזור. אפילו ספרי הקטן שהוא יחודי אין סיכוי שימכר ביותר מכמאתיים שלש מאות עותקים, אלא שבמקרה שלי ב"ה איני תלוי בריוח ממכירתו בכדי לקנות צרכי שבת כך שאני מתכוין לתתו למפיץ במחיר הקרן.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יולי 28, 2019 5:46 pm

אם כבר בדמי תיווך עסקינן מדוע לא לתפוס יוזמה ולעשות משהו בענין דמי תיווך לשדכנים? איני יודע כמה מקובל לתת בארץ, אך פה בד"כ כל צד נותן בין אלף לאלף חמש מאות דולר שזה סכום מוגזם לכמות המאמץ שהשדכן משקיע בד"כ שזה כמה טלפונים ולפעמים קצת הפעלת לחץ. איזה הצדקה יש לכך? ועוד מפריע לי שאם הזיווג לא עולה יפה ומתפרק תוך שנה ראשונה, מדוע לא מחייבים את השדכן להחזיר את דמי השדכנות או לפחות חלקם? מה זה שונה מכל מקח פגום אחר?
הייתי מציע תעריף בשידוכים: עם הבחורה פחות מעשרים ואחד, 250 דולר לכל צד כי הם נחטפות מהר, מגיל 21 עד גיל 24 - 500 לכל צד. מגיל 25 עד גיל 27 - 750 לכל צד, מגיל 28 עד 30 אלף לכל צד ומעל גיל 30 ומעלה כל המרבה הרי זה משובח. הסכום לא כל כך חשוב אלא העיקרון של לתת לשדכן תמריץ עבור בחורות מבוגרות שיש כידוע הרבה מאוד למגינת הלב. מובטח שאם יציעו לשדכן 2500 דולר מכל צד עבור בחורות מבוגרות מעל גיל 25 ו5000 עבור בחורות מעל גיל 30, הטלפונים יצלצלו ולא כמו עכשיו שאין כמעט מי שמתענין בהם.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' יולי 28, 2019 6:21 pm

ר' זאב,
לסיפא של דבריך, בנוגע לנערות המבוגרות, אני בהחלט מסכים, אבל לא לרישא.
כנראה אינך יודע כמה עמל, טורח ויגיעה, דם ודמעות עד ששדכן סוגר שידוך. אחת מבנות משפחתי הקרובות מאוד היתה שדכנית מוצלחת עד לפני כמה שנים. היא סגרה בסביבות חמישים שידוכים, והפסיקה. היא אמרה לי, שהכסף שלא שווה את ההשקעה. ואני שראיתי מקרוב את עמלה, מצטער להסכים עמה.
המצב כיום, במגזר שלי ובמגזרים קרובים, שחסרים שדכנים (ובגלל זה הוקם לאחרונה ארגון ל'יצירת' שדכנים נוספים). כי התמורה ממש דלה, וגם כיום לכל אחד ואחת יש דרישות מכאן ועד הונללולו.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יולי 28, 2019 6:36 pm

חד ברנש כתב:ר' זאב,
לסיפא של דבריך, בנוגע לנערות המבוגרות, אני בהחלט מסכים, אבל לא לרישא.
כנראה אינך יודע כמה עמל, טורח ויגיעה, דם ודמעות עד ששדכן סוגר שידוך. אחת מבנות משפחתי הקרובות מאוד היתה שדכנית מוצלחת עד לפני כמה שנים. היא סגרה בסביבות חמישים שידוכים, והפסיקה. היא אמרה לי, שהכסף שלא שווה את ההשקעה. ואני שראיתי מקרוב את עמלה, מצטער להסכים עמה.
המצב כיום, במגזר שלי ובמגזרים קרובים, שחסרים שדכנים (ובגלל זה הוקם לאחרונה ארגון ל'יצירת' שדכנים נוספים). כי התמורה ממש דלה, וגם כיום לכל אחד ואחת יש דרישות מכאן ועד הונללולו.

למזלי הערתי שאיני יודע מה המצב בדיוק בארץ בענינים אלו וכתבתי לפי המציאות בארה"ב. בארץ אכן כיוון שרוב ההורים אברכים והפרנסה מועטת מסתבר כדבריך שצריך הרבה עמל... וכו'. אך כאן שברוב המקרים ההורים עובדים, או שיש סבא וסבתא שיכולים לעזור, וגם הרבה חתנים לא מתכוונים לקיים שבתי... המצב הרבה יותר טוב לפי מה שאני מבין. ובנוסף גם הדרישות מועטות יותר. פה למשל לא מקובל בכלל לתת דירה, ממש אין כזה דבר, בנוסף בדרך כלל חתן מקבל בין אלף לאלף חמש דולר לחודש לחמש שנים (זה הסטנדרד) והרבה זוגות בוחרים לגור במקום ששם השכירות זולה ולא דורשים דירה במרכז. למשל בני גר בעיירה בשם ווטרברי שם יש כשלשים משפחות אברכים וזה במרחק שעה וחצי נסיעה מברוקלין או ממונסי אך השכירות נמוכה והמסים נמוכים כך שניתן להסתדר בקלות יותר מאשר בעיר.
כך שצר לי על בת משפחתך שהצדדים לשידוך בררניים ובעלי דרישות מכאן ועד... (אתה יודע איפה זה הוננלולו?) ואם באמת כך המצב אז האם יש להצטער שקשה בשידוכים? הלא לדבריך הם גורמים זאת לעצמם?
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב א' יולי 28, 2019 7:49 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' יולי 28, 2019 7:30 pm

כן. אני יודע איפה זה הוננלולו...

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » א' יולי 28, 2019 7:46 pm

חד ברנש כתב:כן. אני יודע איפה זה הונולולו...

ולפי זה מובן שבמדינות ארה"ב הקרובות יותר להונולולו הדרישות קטנות ביחס לאלה של אה"ק הרחוקה מהונולולו מרחק רב...

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יולי 28, 2019 7:55 pm

סגי נהור כתב:
חד ברנש כתב:כן. אני יודע איפה זה הונולולו...

ולפי זה מובן שבמדינות ארה"ב הקרובות באופן יחסי להונולולו הדרישות קטנות ביחס לאלה של אה"ק הרחוקה מהונולולו מרחק רב...

וורט יפה. למען דעת העיר הונלולו על אחד מאיי הוואי נמצאת בדיוק בצד השני של כדור הארץ מישראל וכן יש הבדל של 12 שעות ביניהם ולכן יש בה ספיקות מצד קו התאריך ואין בה כמעט יהודים שומרי תורה ומצוות.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' יולי 28, 2019 9:46 pm

אז זהו שאחת מן הדרישות לשידוכים תהיה אי התחייסות לקו התאריך של ר' טיקוצינסקי .. עוד בעיה.. אולי נעלה את אחוזי השידוכים ..
ואגב, אכן. זה לא שווה את ההשקעה, ק"ו שנהיה אויר אחרי השקעה מרובה.

וכן, לחזר אחרי חנויות ספרים בכל הארץ ולחזר שוב אחרי הכסף זה בעיה, מעניין שלח"ח היה כח להסתובב ולמכור ספריו.. לא יאומן.
אך גם היתה שיטה לעשות פרומענטין.. כמו היום גיוס המונים ברשת..

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יולי 28, 2019 9:50 pm

קו ירוק כתב:אז זהו שאחת מן הדרישות לשידוכים תהיה אי התחייסות לקו התאריך של ר' טיקוצינסקי .. עוד בעיה.. אולי נעלה את אחוזי השידוכים ..
ואגב, אכן. זה לא שווה את ההשקעה, ק"ו שנהיה אויר אחרי השקעה מרובה.

תלוי אם אתה חזוןאישניק או לא ואם אתה מקבל את דעתו של רב דוד יצחקי בנדון החולק כידוע על החזון איש כמובא בישורון האחרון

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' יולי 28, 2019 9:51 pm

זה בסדר הוא חיתן את ילדיו..
חוצמזה אם היה לך ספק איפה טעה הרב דויד יצחקי (אף שאני מעריכו למעלה ראש!), אז עיין באותו קובץ תבונות את תגבותו של רבי אריאל בוקוולד.

התפזרנו מהאשכול...

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » א' יולי 28, 2019 10:26 pm

הוואי היא כאב ראש דווקא להנוהגים דלא כהחזו"א כמובן.

פי האתון

הודעהעל ידי פי האתון » ה' אוגוסט 01, 2019 1:24 pm

ברוז כתב:בבני ברק:
סאטמאר.
בנדיקט רח' חבקוק.
בירושלים:
ספרים ווינקל רח' עלי הכהן.

יש"כ.
א) סאטמאר ובנדיקט זה ב' חנויות שונות או היינו הך?
ב) אודה לך אם תכתוב גם הטלפון.

יוצא פוניבז'

הודעהעל ידי יוצא פוניבז' » ה' אוגוסט 01, 2019 1:30 pm

סאטמאר זה משהו אחר - מתחת הביהמ"ד שלהם ברח' ישמח משה.

ספרא

הודעהעל ידי ספרא » ה' אוגוסט 01, 2019 3:44 pm

זה לא שווה את זה. נקודה!

יש חנויות ויש חנויות. יש ישרים ונוחים שמשלמים בזמן. ויש הפוך מזה. העצה הנכונה, לעבוד רק אם אלו שמשלמים בזמן.
וכמובן זה תלוי, מי שיש לו כמה ספרים, שווה לו לעשות סיבוב פעם בחודש ב3-4 חנויות בשביל תמורה של כ1000 ש"ח.

פי האתון

הודעהעל ידי פי האתון » ו' אוגוסט 02, 2019 12:16 pm

שלחו לי באישי:
החנות של בעלז בירושלים - 0533109851
(לדבר עם הבעלים נמצא בחנות שעה בצהריים ושעה בלילה).

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ב' אוגוסט 05, 2019 8:32 pm

זאב ערבות כתב:
זה לא שווה את זה. נקודה!

צודק הרב חד ברנש וכל הרעיונות המועלים כאן הם עורבא פרח ואפילו אם אחד מהם יצא לפועל בצורה זו או אחרת יתקפל תוך זמן קצר כאשר יתחילו המריבות והחיכוחים והתביעות - כן שילם, לא שילם, מי שילם וכו'.
נראה שיש חוסר הבנה איך מסחר עובד. לכל סוג מסחר מתפתתחת במשך הזמן מערכת הלומדת מהטעויות שלה ומתקדמת הלאה. לא שהמערכות מושלמות וצודקות, אך כוחות השוק מכתיבים אילוצים.
תקחו למשל את אמזון שבעצם התחילה מאותו רעיון שמועלה כאן. אדם בשם ג'ף בזוס החליט לפתוח אתר אינטרנט לשיווק ספרים ישיר מהמו"ל לצרכן ע"י הדואר ובכך לחסוך ללקוח את עמלת המפיץ והחנות וכיוון ויכל לעשות זאת תמורת ריוח קטן. כאשר היה מקבל הזמנה היה רץ למו"ל וקונה את הספר ומשם לדואר ושולח ללקוח - פשוטו כמשמעו, דבר שלקח זמן רב ולא השאיר הרבה ריוח אם בכלל (הוא חי מחסכונות מעבודתו הקודמת). אלא שלקח זמן והרעיון תפס ואז היה צריך להשכיר פועלים ומחסנים וכו' וכו' ובמשך כ17 שנה החברה לא היתה ריווחית (כמובן שהסיפור קצת יותר מורכב אך רציתי לפשט). כלומר כפי שח"ב כותב, האם יש למישהו כאן זמן לרוץ מחנות לחנות ולאסוף את הפדיונות וכו'? למרבה הצער עם כל חשיבותם ויגיעתם של המחברים, רוב הספרים הם כשלון מבחינה מסחרית והמפיצים עושים למחברים טובה, מן הסתם למחברי רבי מכר כגון ספרי הגר"י זילברשטיין לוקחים עמלה מועטת יותר כיוון שנמכרים באלפים.
על המחברים לתת דעתם לפני שמתחילים לכתוב ספר האם הוא יחודי ושימושי. למשל בשנה האחרונה יצאו למעלה ממאה ספרים על מסכת והלכות נדה, כמה מהספרים האלה יהפכו לשם דבר לדעתכם? האם מישהו יכול לנקוב בשמו של אחד מהם? או בשם מחברו? אז אפילו יעשו הפצה עצמית זה לאו דווקא יעזור. אפילו ספרי הקטן שהוא יחודי אין סיכוי שימכר ביותר מכמאתיים שלש מאות עותקים, אלא שבמקרה שלי ב"ה איני תלוי בריוח ממכירתו בכדי לקנות צרכי שבת כך שאני מתכוין לתתו למפיץ במחיר הקרן.

לדעתי הרעיון של אתר שמוכר ישירות מהמו"ל יכול מאד להצליח, בהשקעה חד פעמית של 20,000 ש"ח כולל תקציבי פירסום והכל, מי שרוצה ברצינות להקים אתר כזה שיפנה אלי באישי, יש לי כמה עייצעס.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' אוגוסט 05, 2019 8:47 pm

"השקעה חד פעמית של 20,000"...
כמה פשוט.

סופר-סתם

הודעהעל ידי סופר-סתם » ב' אוגוסט 05, 2019 10:52 pm

[/quote]
לדעתי הרעיון של אתר שמוכר ישירות מהמו"ל יכול מאד להצליח, בהשקעה חד פעמית של 20,000 ש"ח כולל תקציבי פירסום והכל, מי שרוצה ברצינות להקים אתר כזה שיפנה אלי באישי, יש לי כמה עייצעס.[/quote]

פרסמו כאן בעבר אתר כזה

סופר-סתם

הודעהעל ידי סופר-סתם » א' ספטמבר 15, 2019 12:44 am

שמואל שלומוביץ כתב:התפרסם כאן:
https://sfarim.online/2019/09/13/%d7%91 ... %a2%d7%9c/
כעת התקנו באתר מערכת ספקים מתקדמת המאפשרת לרשום מוצרים באתר באמצעות כניסה קלה.
מעתה ואיך אין צורך ביצירת קשר, במילוי תנאים וכו' והכל בחינם.
התשלום כעת לא פועל באתר כפי שהזכרנו בעבר, אך אנו שמחים להתקדם התקדמות נוספת של העלאת ספרים אוטומטית ללא שום צורך בהתערבות נוספת מבעלי האתר וללא צורך באישור מוקדם.
הלקוחות ימלאו את הפרטים והם יעברו במלואם ללא מגע יד אדם מיידית למי שהעלה את הספר למכירה!
גם מי שהעלה ספר עד היום ומעוניין מהיום והלאה לנהל את כל המערכת באופן פרטי, שההזמנות יבואו ישירות אליו למייל ללא צורך בהתערבות + שליטה מלאה בכל המערכת עם עידכונים ותיקונים וכו'.
אנא העבירו בבקשה בשורה טובה הזו לכל מכריכם על האפשרות לנהל את כל מערכת ממכר הספר שלכם בצורה פרטית לגמרי.
הכניסה למערכת בפעם הראשונה היא מכאן 
לאחר מכן כדי להכנס לאיזור הניהול יש בכל פעם להכנס לחשבון באתר עם שם משתמש וסיסמה מכאן
אם אתם נתקלים בקשיים פנו לצוות האתר בדוא"ל sfarim@sfarim.online ונעזור לכם
מי שהיה רשום בעבר עם חשבון כגון מחבר מאמרים, יתכן שיצטרך כעת להתחבר עם חשבון מייל נפרד על מנת להרשם לאזור הספקים, ולכן אם אתם רואים תקלות מומלץ לנסות להכנס דרך חשבון אחר.
בהצלחה!
ולסיום: יש אפשרות להתקין עוד השלמה למערכת, שתהיה אפשר לשלם תשלום בפייפאל וזה יעבור ישירות לספקים, ללא צורך בהתערבות מגע יד אדם ויתכן שנעלה אותה בהמשך אם נמצא המשאבים לכך. (המערכת שומרת את הזכות לשנות את תנאי הכללים וכו'. אין התחייבות מצד המערכת להשאיר כל ספר באתר).

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » ב' אוקטובר 07, 2019 4:39 pm

כל הנושא של הפצת ספרים, יש בו משהוא מוזר,מחברי הספרים שהם בעצם יצרני הספר ,הם אינם מקבלים שום רווח ,אולי הקרן חוזר אליהם ,לא מכיר שום תחום שהיצרן לא מרויח.
בנוסף את הפרסום מעמיסים על המחבר, הרי זה גם משונה ביותר למה שהמפיצים לא יגזרו מהרווח שלהם? פשוט משהוא מוזר. יתרה מכך ישנם רשתות שמפרסמות ומאחר והם מפרסמים הרבה יש להם הנחה גדולה בעיתון,אבל מהמחברים הם מבקשים מחיר כמו אדם פרטי ,הדבר עובר כל גבול ההגון.
יקומו מחברי הספרים ויתכסו עצה איך להתמודד מול הדבר הזה. לבינתיים עצתי למחברים לכו תחפשו תורמים להוצאות כולל ההדפסה, ככה כל תגמול שמגיע מהמכירה יהיה לכם לרווח נקי.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' אוקטובר 07, 2019 6:33 pm

נכון, אין צדק הגינות ויושר בדבר. אם מישהו מעוניין בפרנסה - שיחפש מקצוע אחר מאשר כתיבת ספרים.

סופר-סתם

הודעהעל ידי סופר-סתם » ב' אוקטובר 07, 2019 8:23 pm

עובדיה חן כתב:כל הנושא של הפצת ספרים, יש בו משהוא מוזר,מחברי הספרים שהם בעצם יצרני הספר ,הם אינם מקבלים שום רווח ,אולי הקרן חוזר אליהם ,לא מכיר שום תחום שהיצרן לא מרויח.
בנוסף את הפרסום מעמיסים על המחבר, הרי זה גם משונה ביותר למה שהמפיצים לא יגזרו מהרווח שלהם? פשוט משהוא מוזר. יתרה מכך ישנם רשתות שמפרסמות ומאחר והם מפרסמים הרבה יש להם הנחה גדולה בעיתון,אבל מהמחברים הם מבקשים מחיר כמו אדם פרטי ,הדבר עובר כל גבול ההגון.
יקומו מחברי הספרים ויתכסו עצה איך להתמודד מול הדבר הזה. לבינתיים עצתי למחברים לכו תחפשו תורמים להוצאות כולל ההדפסה, ככה כל תגמול שמגיע מהמכירה יהיה לכם לרווח נקי.

החנויות גילו אפיק רווח נוסף, והוא להכריח אותך להדפיס דרכם ולגזור עמלה, ובנוסף לכך הלוואה ללא ריבית שהרי הם משלמים לדפוס שוטף פלוס פלוס.
אח"כ הם מוכרים ושוב קיבלו הלוואה, ולמחבר מעבירים כסף אחרי למעלה מחצי שנה, בצ'ק דחוי......
ולגופם של דברים, ספרי הקודש החדשים שיוצאים נמכרים מראש במחיר הפסד, המחיר הממוצע לספרים החדשים שראיתי עמד על 25 שקל (בשונה מספרי ילדים או ספרות כללית שהמחיר הוא כ70-80 שקלים), המחבר יקבל אם ירצה ה' חצי, דהיינו 12.5 בעוד שעלות הדפסת ספר חדש (כולל עריכה עימוד וגלופות) הוא כ15 שקל לספר (בלי לחשב את הכמות שהוא מחלק חינם).
אני חושב שגם צריך לנסות לחשוב מה נשאר לחנויות מ12.5 שקל האלו, מע'"מ, עובדים, שכירות, ארנונה וכו' וכו'.
קצת מפחיד לחשוב, שהחנויות ספרים בעצם מגלגלות כספים....

סופר-סתם

הודעהעל ידי סופר-סתם » א' נובמבר 10, 2019 10:36 pm

כבר הלינו רבים וטובים על הנגיסה המשמעותית של המפיץ במחיר הספר.

קם יהודי יקר והקים אתר הנקרא 'ספרים אונליין', שבו מתאפשר לכל מחבר ספר להעלות אותו חינם אין כסף, ולקבל הזמנות לספריו (כרגע אין תוכנית לשנות זאת, והמקים סופג על חשבונו את עלויות התחזוקה בשביל שאברכים ובני תורה יוכלו להתפרנס מעט ממכירת ספריהם, ובמידה ואכן המיזם יצליח יגבה תשלום סמלי מכל מכירה).

כתובת האתר: https://sfarim.online

ואף על פי שכבר הובא האתר לידיעת חברי ורבני אתרא קדישא הדין, אמר לי הערב אותו יהודי יקר (שאינני מכירו כלל), כי לצערו אין התעניינות במיזם.

נכון שהציבור שקונה ספרי קודש, רגיל 'להריח' את הספרים לפני שהוא רוכש אותם, אבל ודאי שניתן לעשות שינוי בזה, בודאי ובודאי אם זו תהיה הדרך היחידה בה יהיה ניתן להשיג את הספר, או הנחה משמעותית ממחירי החנויות.

ובשביל שיהיו רוכשים, צריך שבאתר יהיה מבחר גדול של ספרים, ואם כן הכדור מופנה בחזרה למחברים, שלא נדרש מהם כל מאמץ מעבר לכמה לחיצות מקלדת ועכבר (פתיחת חשבון, תמונה, מחיר וקצת מלל אודות הספר).
נערך לאחרונה על ידי סופר-סתם ב א' ינואר 12, 2020 10:36 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » א' נובמבר 10, 2019 11:19 pm

אם לא תתן שיכפו לך להדפיס אצלם הם לא יצליחו בזה.

סופר-סתם

הודעהעל ידי סופר-סתם » ב' נובמבר 11, 2019 3:17 am

1573438165403_הוראות העלאת ספרים.pdf
(3.46 MiB) הורד 241 פעמים
לאור פניית כמה מן הרבנים, שאעביר בקשה למדריך כיצד להעלות ספר לאתר, נתבקשתי לצרף מדריך קצר.

סופר-סתם

הודעהעל ידי סופר-סתם » א' ינואר 12, 2020 10:35 am

פי האתון כתב:כדי להשתחרר מעולם של המפיצים הנוטלים 50% ויותר..
בבני ברק גיטלר (כמדומני רחוב שלמה המלך).

שאלתי 2 אנשים המוכרים ספרם דרך גיטלר, גיטלר נוטל אף הוא כ50 אחוז..
אבל זה אפשרות מצויינת למי שהמפיצים לא רצו ליטול את ספריו להפצה.

לבנון

הודעהעל ידי לבנון » א' ינואר 12, 2020 12:13 pm

סופר-סתם כתב:
פי האתון כתב:כדי להשתחרר מעולם של המפיצים הנוטלים 50% ויותר..
בבני ברק גיטלר (כמדומני רחוב שלמה המלך).

שאלתי 2 אנשים המוכרים ספרם דרך גיטלר, גיטלר נוטל אף הוא כ50 אחוז..
אבל זה אפשרות מצויינת למי שהמפיצים לא רצו ליטול את ספריו להפצה.

אצל גיטלר יש שתי אפשרויות, או לקחת אותו כמפיץ, או למכור ספרים בודדים לחנות.
אם אתה מביא לו ספרים לחנות, הוא לוקח פחות מחמשים אחוז, אבל הוא אכן משלם פחות מאשר חנויות פרטיות אחרות.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 184 אורחים