מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חנויות ספרים המקבלות ספרים ללא מפיץ.

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
כמעיין המתגבר

Re: חנויות ספרים המקבלות ספרים ללא מפיץ.

הודעהעל ידי כמעיין המתגבר » א' ינואר 12, 2020 4:36 pm

סופר-סתם כתב:החנויות גילו אפיק רווח נוסף, והוא להכריח אותך להדפיס דרכם ולגזור עמלה, ובנוסף לכך הלוואה ללא ריבית שהרי הם משלמים לדפוס שוטף פלוס פלוס.
אח"כ הם מוכרים ושוב קיבלו הלוואה, ולמחבר מעבירים כסף אחרי למעלה מחצי שנה, בצ'ק דחוי......

סיבה נוספת שהם רוצים שתדפיס דרכם, יש שהם מדפיסים יותר ממה שאתה חושב, וכשהם מוכרים הם לא מדווחים על כל המכירות, לדוגמא מי שמבקש להדפיס 1000, הם מדפיסים 1100. אחר כך כשהם מכרו 300, הם אומרים שהם מכרו 200. ועל 100 הם חסכו את התשלום למחבר.
צר לי מאוד לכתוב את זה, אבל זו עובדה שתפסתי רשת מכובדת על שקר זה ואני מאוד מקווה שזה רק ברשת אחת ולא בכולם.

סופר-סתם

הודעהעל ידי סופר-סתם » א' ינואר 12, 2020 5:30 pm

דוקא אני נתקלתי בהגינות של רשת גדולה ומכובדת, רק לא אנקוב בשמה משום שמכלל הן אתה שומע לאו..
הוזמן 1000 הכינו 1020 כריכות בשביל הבלאי, וטרחו לעדכן שיצא 1012.

כמעיין המתגבר

הודעהעל ידי כמעיין המתגבר » א' ינואר 12, 2020 8:53 pm

את זה כל הדפוסים עושים
אבל אתה לא יודע כמה הם באמת הדפיסו....

סופר-סתם

הודעהעל ידי סופר-סתם » א' ינואר 12, 2020 9:14 pm

אני יודע בבירור, כיון שבאתי במיוחד למטבעה לזרז את סיום הכנת הכריכות, ולראות בעיני שהם אכן מועברים לכריכייה.

לבנון

הודעהעל ידי לבנון » א' ינואר 12, 2020 9:22 pm

כמעיין המתגבר כתב:
סופר-סתם כתב:החנויות גילו אפיק רווח נוסף, והוא להכריח אותך להדפיס דרכם ולגזור עמלה, ובנוסף לכך הלוואה ללא ריבית שהרי הם משלמים לדפוס שוטף פלוס פלוס.
אח"כ הם מוכרים ושוב קיבלו הלוואה, ולמחבר מעבירים כסף אחרי למעלה מחצי שנה, בצ'ק דחוי......

סיבה נוספת שהם רוצים שתדפיס דרכם, יש שהם מדפיסים יותר ממה שאתה חושב, וכשהם מוכרים הם לא מדווחים על כל המכירות, לדוגמא מי שמבקש להדפיס 1000, הם מדפיסים 1100. אחר כך כשהם מכרו 300, הם אומרים שהם מכרו 200. ועל 100 הם חסכו את התשלום למחבר.
צר לי מאוד לכתוב את זה, אבל זו עובדה שתפסתי רשת מכובדת על שקר זה ואני מאוד מקווה שזה רק ברשת אחת ולא בכולם.

רמאים עלולים להיות בכל תחום שהוא, ובשביל זה מבררים, ועובדים רק עם מי שהוא מוחזק כאמין.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' ינואר 13, 2020 1:06 am

מה זה נקרא מוחזק כאמין? יש פיתויים ונסיונות ואפילו מוחזקים כאמינים נכשלים ולך תראה כמה מוחזקים... נמצאים בדיני תורה...

לבנון

הודעהעל ידי לבנון » ב' ינואר 13, 2020 1:41 am

אז מה אתה רוצה שאפסיק לתת אימון בבני אדם לחלוטין, ולחיות חיי בדידות, לגדל חיטה ולאפות לחם לבד, כי אולי החיטים שמוכרים לי מתולעות, והלחם מורעל. וגם לגדל פשתן לבד באיזה חבל ארץ נידח שיד אדם לא מגיעה לשם, שח"ו לא יבואו שודדים ויגזלו את פרי עמלי, ולתפור את בגדי בעצמי, ואף לא לקנות בשר כי אולי הוא מקולקל או טרף ח"ו?
וכבר כתב הרמב"ם שלא יספיקו חיי מתולשח ללמוד את כל הדברים האלו.
אלא מאי, הקב"ה שם אותי בעולם ורוצה שאתנהל בו בצורה סבירה, שאעסוק בתורה או במלאכה, אשא ואתן עם אנשים, והכל בצורה שקולה כפי שהתורה רוצה ממני ומחייבת אותי. ומכאן ואילך אניח את הכל לאמונה שהכל בידי שמים, והקב"ה בלאו הכי משגיח עלי ומנהל את כל ענייני לטובה. והתנהגות זו מחייבת אותי לברר בצורה סבירה על כל מי שאני מתקשר איתו לאיזה ענין, ואם לא אשמע עליו שום ריעותא, אשמח לעשות איתו עסק. ואם נגזר עלי משמים איזה עסק ביש ח"ו, שום דבר לא יעזור לי, ואם לא נגזר עלי, בלא"ה לא יקרה לי כלום. וע"כ אעשה את רצון בוראי להשתדל מעט כפי שחייבני, ותחת כנפיו אחסה וטוב לי.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' ינואר 13, 2020 3:42 am

איני רוצה כלום, ידוע הוורט עם יעקב איש תם... ויש כמה כללים שכדאי לזכור, כגון בואו נחזיק טובה לרמאים וכבדהו וחשדהו. כלומר, אנו לא מדברים כאן בת"ח שתורתם אומנותם אלא בבעלי עסקים והמשנה כבר אומרת רוב הספנים... וכו' כלומר עם כל הרצון הטוב הפיתויים עומדים למכשול וקורה לעתים שאפילו אנשים אמינים ביותר נכשלים.
התיחסתי למה שכתבו לעיל שידוע על מפיצים שאינם הגונים ומי שהגיב שצריך אחד שמוחזק כאמין ורק הוספתי שאפילו מוחזק לאו ראיה ועדיין צריך להזהר. ומי שלא נזהר ואח"כ מגלה שעבדו עליו, איהו דאפסיד לנפשיה.

Chortkov

הודעהעל ידי Chortkov » ה' יוני 24, 2021 9:11 am

האם מישהו יודע מחנויות ספרים כאלו בארה"ב?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יוני 25, 2021 1:25 am

Chortkov כתב:האם מישהו יודע מחנויות ספרים כאלו בארה"ב?

כמעט כל חנות ספרים חרדית תסכים למכור ספר ללא מפיץ, זאת בתנאי שאם לא ימכר יוכלו להחזיר, זאת אומרת שישלמו רק עבור אותם עותקים שנמכרו והשאר יחזירו

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־ 172 אורחים