מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

על פירוש המשנה לר"פ קהתי

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
תורת המן

Re: על פירוש המשנה לר"פ קהתי

הודעהעל ידי תורת המן » ו' ספטמבר 09, 2022 3:53 am

דעת_האברך כתב:אין דרכי בדרך כלל להתלהם בפורום, אך כבוד התורה מחייב למחות במי שפוגע בלומדיה ועוסקיה, וכבר נענש רבי אלעזר ברבי שמעון על כך שלא מחה כששמע גנות על תלמיד חכם.

אך לכתוב עליו כאילו הוא אחרון הפרחחים ועוד לפרסם זאת לעיני כל, כמו לכתוב שאילו הבבא סאלי היה יודע מיהו לא היה לומד בספריו זו עוולה וחוצפה שאין כדוגמתה. וכי בגלל שצבע כיפתו היה לבן הוא לא זכאי לכבוד תורה?!

אולי יבוא כבודו, המוחה על כבוד התורה, ואורייתא הוא דמרתחא ביה כביכול, ויצטט איפה כתבתי אפי' מלה אחת להבזות אותו.

דעת_האברך

הודעהעל ידי דעת_האברך » א' ספטמבר 11, 2022 10:21 am

תורת המן כתב:אולי יבוא כבודו, המוחה על כבוד התורה, ואורייתא הוא דמרתחא ביה כביכול, ויצטט איפה כתבתי אפי' מלה אחת להבזות אותו.

עברתי שוב על הודעתיך ואכן ראיתי שקצת נמהרתי בלשוני לכתוב בשמך מה שכתבתי ועל כך אני מצר ומבקש מחילתך.
עם זאת, מדבריך נושבת הרוח והרמיזה שהרב קהתי אינו משלומי אמוני ישראל, ואילו הבבא סאלי היה יודע זאת היה מתייחס אליו אחרת וכו'. כנגד דברים אלו עדיין אני עומד בכל התוקף במחאה על כבוד התורה.
לי ברור שאילו המתנגדים לפירוש קהתי היו יודעים כמה עמל ויגיעת התורה השקיע מדמו בפירוש זה וכל כוונתו לשם שמים ולמען הגדיל תורה, לא היו מזלזלים בו מעולם למרות היותו פקיד בנק מזרוחניק.

נוריאל עזרא
שם מלא: נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » א' ספטמבר 11, 2022 5:03 pm

תורת המן כתב:שוב ושוב. לא ידעתי למה אנשים פשוט אין קוראים בכלל מה שכתבתי.

.......
ואני משער שגם חתנו של הבאבא סאלי ידע מה היתה כוונת הרב הזה, רק שיקר לו ואמר הסבר אחר שבוודאי לא עלה על דעת שום אדם.

אני הפשוט קורא שוב ושוב שאתה אומר שחתנו שיקר לו. ועל זאת הערתי שלא נכון לכתוב כן וכדברי לעיל. כמובן שלא תקפתי רק הערתי.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 479 אורחים