מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

יש אומר ויש דברים - ספרי הגרע"י באוצר החכמה!

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

יש אומר ויש דברים - ספרי הגרע"י באוצר החכמה!

הודעהעל ידי איש_ספר » ה' מרץ 03, 2022 1:56 pm

רבים וכן שלמים העירו על חסרון ספרי הגרע"י באוצר.

לקראת עדכון 21, יכנסו כל ספרי הגרע"י (יביע אומר, יחו"ד, חזון עובדיה, טהרת הבית ועוד) לאוצר החכמה.

הספרים יכנסו כחבילה נפרדת, דוגמת שאר חבילות המכונים.

מחיר החבילה יעמוד על שש מאות ש"ח.

לא תתאפשר הדפסה מתוך הספרים.

============

אשמח לשמוע את דעת החברים על חבילה זו, ללא משוא פנים.

יוצא פוניבז'

Re: יש אומר ויש דברים - ספרי הגרע"י באוצר החכמה!

הודעהעל ידי יוצא פוניבז' » ה' מרץ 03, 2022 2:09 pm

כמדומה שהמחיר הוא כשליש או כרבע ממחירם של הספרים המודפסים!

וכמובן עכשיו גם דרשו יקבלו תיאבון, וזו תהיה החבילה הבאה:
משנ"ב דרשו + המפתח + דרש לדוד + מועד לדוד + לקראת שבת מלכתא, ב-400 ש"ח בלבד. (כמובן לא כולל הדפסה).

והמחיר של חבילת עוז והדר, ינסוק לאזור ה-5000 ש"ח כנראה...

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' מרץ 03, 2022 3:37 pm

כעת כל הוצאה לאור או מכון של כמה עשרות ספרים יקפצו על העגלה ויתחילו לבקש שספריהם ימכרו חבילות,
ונמצאת כל התורה נעשית חבילות חבילות, שכדי לרכוש אותן נצטרך להיפרד מחבילות של שטרות.
ומה אם בהמשך גם אנשים פרטיים שיש להם עשר או עשרים ספרים טובים יבקשו להשתתף בחגיגה.
להיכן נגיע?

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ה' מרץ 03, 2022 3:46 pm

כמדומני שאין ל"צורת הדף" של הספרים הללו חשיבות מיוחדת, ואילו הטקסט של רובם (כלומר יביע אומר ויחווה דעת) נמצא בבר אילן, שיש בין כה וכה להרבה אנשים, או שפורצים לעצמם בחינם, באיסור או שלא באיסור (זה לא הנושא. אני קניתי את גירסא 22 ואיני יודע מה התחדש מאז. מה שאני כן יודע, שישנם טכנאי מחשבים שמספקים גירסא פרוצה של בר אילן כברירת מחדל לכל מי שקונה אצלם מחשב...).
אז מי ייפרד מכזה סכום רק בשביל חזון עובדיה וטהרת הבית?

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » ה' מרץ 03, 2022 4:22 pm

יש לזה משמעות הצהרתית כי רבים לא הבינו למה הספרים לא קיימים באוצר (ולא ידעו שסטרא דעפרון במעל)

סופר-סתם

הודעהעל ידי סופר-סתם » ה' מרץ 03, 2022 4:25 pm

מקדש מלך כתב:כמדומני שאין ל"צורת הדף" של הספרים הללו חשיבות מיוחדת, ואילו הטקסט של רובם (כלומר יביע אומר ויחווה דעת) נמצא בבר אילן, שיש בין כה וכה להרבה אנשים, או שפורצים לעצמם בחינם, באיסור או שלא באיסור (זה לא הנושא. אני קניתי את גירסא 22 ואיני יודע מה התחדש מאז. מה שאני כן יודע, שישנם טכנאי מחשבים שמספקים גירסא פרוצה של בר אילן כברירת מחדל לכל מי שקונה אצלם מחשב...).
אז מי ייפרד מכזה סכום רק בשביל חזון עובדיה וטהרת הבית?

המחיר של בר אילן כיום פחות מ1000 שקלים, כך שכבר עדיף לקנות בר אילן.

בן אליהו

הודעהעל ידי בן אליהו » ה' מרץ 03, 2022 5:17 pm

בשורה טובה תדשן עצם

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' מרץ 03, 2022 5:49 pm

בן אליהו כתב:בשורה טובה תדשן עצם

תדשן את עצמותיהם של המו"לים...

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ה' מרץ 03, 2022 5:59 pm

.....
נערך לאחרונה על ידי יוסף חיים אוהב ציון ב א' מרץ 06, 2022 3:57 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

זלמניו

הודעהעל ידי זלמניו » ה' מרץ 03, 2022 5:59 pm

מי שעצמו תדשן הוא כנראה הרב משה יוסף. אני מפרגן לו לגמרי. אבל לנו המשתמשים זו בשורה רעה מאד.
אני זוכר כשרכשתי את האוצר החכמה לא ידעתי את הסיפור של החבילות. רק אח"כ התברר לי שקניתי גרסה מלאה, אבל חסרה מכון זה ומכון אחר. התחושה היתה לא נעימה.
הסבירו לי בשעתו, שלא קראתי את האותיות הקטנות, והעיקר מדובר בחבילות של מאות ספרים וכו'.
מה ההסבר עכשיו?
זה הולך להיות כנראה כך
אוצר החכמה גירסה מלאה. מחיר X
תוספת ספרי הרב עובדיה. כך. תוספת ספרי הרב ווזנר ותלמידיו. כך. תוספת ספרי רשז"א (מנחת שלמה שתי מהדורות, הליכות שלמה על הש"ס, ש"ש עם הערות) כך. תוספת ספרי הרב אלישיב כך. באוצר הבסיסי יהיה קיצור שלחן ערוך.
כל החבילות זה עסק לא נעים לצרכן שקונה מוצר במחיר גבוה וצריך להוסיף עליו עוד ועוד.
כשמדובר בכל ספרי מכון ירושלים עוד יש לזה איזה הגיון, כשמדובר בספרי גאון אחד זצ"ל זה מריח ניצול ושיטת שיווק פסולה.

ועל הפן הכלכלי כבר העירו. יותר זול לקנות בר אילן במחיר מלא. (יש מכרז מידי שנה, כל מי שמגיש הצעה מינימלית זוכה).
אפשר לשקול גם קניית אוצרות התורה. שם זה נמצא בלי חבילה ובלי הגבלה של הדפסה.

זלמניו

הודעהעל ידי זלמניו » ה' מרץ 03, 2022 6:01 pm

יוסף חיים אוהב ציון כתב:רוב הספרים מסתובבים בין אברכים
יבי"א נמצא בבר אילן
אבל מה נעשה שהם רוצים לחתן נכדים.

יביע אומר וגם יחוה דעת. בבר אילן ובאוצרות התורה.
עד עכשיו היה רק אכל אשפר בשר עכשיו יהיה גם תרטימר יין.
כי נמכרנו אני ועמי.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ה' מרץ 03, 2022 7:54 pm

בשורה טובה, אני מקוה שמדובר על המהדורה החדשה, וא"כ אז זה עונה גם על הטענה שלבר אילן כבר יש.
לא יודע מי המציא את החשבונות דלעיל לקנות סט יבי"א בלבד זה יותר מ600 ש"ח.

במסתרים

הודעהעל ידי במסתרים » ה' מרץ 03, 2022 9:09 pm

אני היחיד שאינו מבין את הטענה פה? הבעלים רוצים להרויח מספריהם וזו זכותם. אין עליהם שום חיוב לתת אותם בחנם ואף לא לפנים משוה"ד. מה אתם מתלוננים? גם בחנויות אתם מתרעמים על המוכר?

איני יודע מה עסקם עם שאר האוצרות ואין נפק"מ.

אהרן חן

הודעהעל ידי אהרן חן » ה' מרץ 03, 2022 9:21 pm

במסתרים כתב:אני היחיד שלא מבין את הטענה פה? הבעלים רוצים להרויח מספריהם וזו זכותם. אין עליהם שום חיוב לתת אותם בחנם ואף לא לפנים משוה"ד. מה אתם מתלוננים? גם בחנויות אתם מתרעמים על המוכר?
אתה נכנס למכולת, מבקש בקבוק קולה והמוכר אומר לך: חמישים שקלים. זכותו לא? אתה תקבל את זה בהבנה? למה לא?
במסתרים כתב:
לאחר מכן אתה שם לב, שפלוני שעומד לצידך מבקש בקבוק קולה והמוכר אומר לו, עשרה שקלים. זכותו לא? אתה תקבל את זה בהבנה? למה לא?

במסתרים

הודעהעל ידי במסתרים » ה' מרץ 03, 2022 9:26 pm

מותר לי למכור שוה פרוטה באלף זוז (אם לא מצד אונאה שלכאורה אינה ענין לכאן), החפץ יקנה והחדל יחדל, או ילך לחנות שממול.

אפשר שלדעתם צורת עמוד מודפס חשוב מטקסט, אך כנ"ל אין נפק"מ ממחשבתם וחשבונם.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' מרץ 03, 2022 9:27 pm

במסתרים כתב:אני היחיד שאינו מבין את הטענה פה? הבעלים רוצים להרויח מספריהם וזו זכותם. אין עליהם שום חיוב לתת אותם בחנם ואף לא לפנים משוה"ד. מה אתם מתלוננים? גם בחנויות אתם מתרעמים על המוכר?

אתה צודק, אבל אנחנו פונים לבעלי אוצר החכמה שיסרבו לתנאים אלו משום תקנת השוק!

אהרן חן

הודעהעל ידי אהרן חן » ה' מרץ 03, 2022 9:35 pm

במסתרים כתב:מותר לי למכור שוה פרוטה באלף זוז (אם לא מצד אונאה שלכאורה אינה ענין לכאן), החפץ יקנה והחדל יחדל, או ילך לחנות שממול.

אפשר שלדעתם צורת עמוד מודפס חשוב מטקסט, אך כנ"ל אין נפק"מ ממחשבתם וחשבונם.

מה שאני מנסה לומר שהדיון הוא לא במישור המותר והאסור.
מותר למוכר למכור בקבוק קולה בחמישים שקל ואת אותו בקבוק בחמישה שקלים לשכן שלי.
התנהגות כזו גם היא מותרת היא בודאי מגונה ביותר ומעוררת ביקורת מוצדקת.
יש עוד דרכים להתבונן על דברים חוץ ממותר ואסור.

א.יהושע הכהן

הודעהעל ידי א.יהושע הכהן » ה' מרץ 03, 2022 9:44 pm

איני חושב שיש ספרים שנמכרים בשוק ומבוקשים כמו ספרי הגר"ע יוסף. [הגם שאולי ספרים אחרים יותר "חשובים" במעמדם ההלכתי מצד שהם יותר קדמונים וכד', אך בפועל הביקוש יותר גדול לענ"ד לספרי הגר"ע יוסף]
את האמת, אני מבין את שני הצדדים, אך זה ברור שאין מה להשוות שאר המכונים והספרים לספרי מכון מאור ישראל.
וידעתי גם ידעתי שיש שעדיין עלולים לטעון מכונים שונים שאינם פחותים ממכון מאור ישראל, אך המוחש לא יוכחש, ויש להסביר להם זאת בצורה ברורה ונעימה שהמציאות היא שהמכירות של מאור ישראל גבוהים מאד משאר המכונים, ויש הרבה מאד לקוחות של אוצר החכמה שיהיו מעוניינים בזה וטעמם ונימוקם עמם כי תורתו של הגר"ע יוסף גדולה מני ים, ולעבור ספר ספר על המפתחות יכלה הזמן והמה לא יכלו [כמובן שנושאים מסויימים יהיה אפשר למצוא בנקל, כגון על הל' שבת - בחזו"ע שבת וכד', אך מלבד שגם בזה לפעמים יש דברים במאור ישראל וביחו"ד וביבי"א שלא כתובים בחזו"ע שבת הנז' (וד"ת עניים במקום אחד ועשירים במקום אחר), עוד בה, שלדוגמא "כללים" אין הם כתובים במקום אחד (אע"פ שיש עין יצחק), ולזה יועיל החיפוש. ועוד שבמפתחות שבסוה"ס אין זה מועיל כמו חיפוש כידוע וכמובן. ועוד סיבות יש בזה, כידוע לרגילים בתורתו של הגר"ע יוסף זיע"א. ואכמ"ל (ומספיק הארכתי..)].
ומה שיש במאגרים אחרים אינו דומה, כי אין שם את כל הספרים, וכאמור עיקר מטרת השימוש בזה היא לחיפוש כללי. בפרט שזה סתם טירחא ועמל לפתוח כל פעם תוכנה אחרת וכד' כאשר אתה יכול לעשות חיפוש כוללני.

במסתרים

הודעהעל ידי במסתרים » ה' מרץ 03, 2022 9:46 pm

חד ברנש כתב:אתה צודק, אבל אנחנו פונים לבעלי אוצר החכמה שיסרבו לתנאים אלו משום תקנת השוק!

עתה הבנתי.
ההבדל הגדול בינם לבין כל החבילות אינו ברור כ"כ אבל לא עליו באתי בתחילה.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ה' מרץ 03, 2022 10:42 pm

א.יהושע הכהן כתב:איני חושב שיש ספרים שנמכרים בשוק ומבוקשים כמו ספרי הגר"ע יוסף. [הגם שאולי ספרים אחרים יותר "חשובים" במעמדם ההלכתי מצד שהם יותר קדמונים וכד', אך בפועל הביקוש יותר גדול לענ"ד לספרי הגר"ע יוסף]
את האמת, אני מבין את שני הצדדים, אך זה ברור שאין מה להשוות שאר המכונים והספרים לספרי מכון מאור ישראל.
וידעתי גם ידעתי שיש שעדיין עלולים לטעון מכונים שונים שאינם פחותים ממכון מאור ישראל, אך המוחש לא יוכחש, ויש להסביר להם זאת בצורה ברורה ונעימה שהמציאות היא שהמכירות של מאור ישראל גבוהים מאד משאר המכונים, ויש הרבה מאד לקוחות של אוצר החכמה שיהיו מעוניינים בזה וטעמם ונימוקם עמם כי תורתו של הגר"ע יוסף גדולה מני ים, ולעבור ספר ספר על המפתחות יכלה הזמן והמה לא יכלו [כמובן שנושאים מסויימים יהיה אפשר למצוא בנקל, כגון על הל' שבת - בחזו"ע שבת וכד', אך מלבד שגם בזה לפעמים יש דברים במאור ישראל וביחו"ד וביבי"א שלא כתובים בחזו"ע שבת הנז' (וד"ת עניים במקום אחד ועשירים במקום אחר), עוד בה, שלדוגמא "כללים" אין הם כתובים במקום אחד (אע"פ שיש עין יצחק), ולזה יועיל החיפוש. ועוד שבמפתחות שבסוה"ס אין זה מועיל כמו חיפוש כידוע וכמובן. ועוד סיבות יש בזה, כידוע לרגילים בתורתו של הגר"ע יוסף זיע"א. ואכמ"ל (ומספיק הארכתי..)].
ומה שיש במאגרים אחרים אינו דומה, כי אין שם את כל הספרים, וכאמור עיקר מטרת השימוש בזה היא לחיפוש כללי. בפרט שזה סתם טירחא ועמל לפתוח כל פעם תוכנה אחרת וכד' כאשר אתה יכול לעשות חיפוש כוללני.

אתה צודק, ועדיין זה מדרון חלקלק. ולכן צודק הרב ח''ב שמשום תקנת השוק יש להימנע עד שישוו עצמם לכולי עלמא.

הבטחתי

הודעהעל ידי הבטחתי » ו' מרץ 04, 2022 1:17 am

הפתח נפתח כבר מזמן, ומה לנו כי נלין על משפחה אחת הרוצה גם היא ליטול חלק בשלל...
המציאות היא, שמחיר התכנה הבסיסי הוא פחות מחמשים אחוז ביחס לכל החבילות למיניהם.

הבטחתי

הודעהעל ידי הבטחתי » ו' מרץ 04, 2022 1:39 am

ושלא אהיה רק כמקטרג, אעלה כאן הצעה, שכבר אולי נרמזה בדברי החברים לעיל
שיקבעו מחיר אחד לכל ספר, ולא שכל מכון יעשה דין לעצמו.

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » ו' מרץ 04, 2022 8:41 am

הנקודה היא שאילו שהיו שואלים את מרן זצ''ל בחייו ודאי שהיה נותן בחפץ לב (וכנודע שעמד על כך שמחירי הספרים יהיו זולים)

א.יהושע הכהן

הודעהעל ידי א.יהושע הכהן » ו' מרץ 04, 2022 9:34 am

מענה איש כתב:הנקודה היא שאילו שהיו שואלים את מרן זצ''ל בחייו ודאי שהיה נותן בחפץ לב (וכנודע שעמד על כך שמחירי הספרים יהיו זולים)

זה שרצונו של מרן זה היה לתת בחפץ לב זה עוד משהו. (וזה לא "הנקודה" כפי שכתבת).
צריך להתמודד עם המצב כעת.
מאור ישראל לא מסכימים אא"כ בחבילה. אוצר החכמה לא הסכים לתת חבילה למכון קטן מכל הטענות האמורות כאן. א"א להזיז מישהו. עדיף שישאר כך? לא נראה לי. לכן לענ"ד זה דבר מבורך. וכמו שכתבתי לעיל.

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » א' מרץ 06, 2022 8:07 pm

לתומי חשבתי שמטרת המכון הוא הפצת תורתו של 'מרן'...

מצידי, אם אין הם מעונינים בהפצה, 'מוחל טובות'. נסתדר בלעדיהם.

למיטב הבנתי, צריך להיות אינטרס של כל מחבר ספרים שתורתו תגיע לאוצר החכמה, כך יפצו דבריו ברבים. ברוב המקרים זה לא גורע מההכנסות מהמכירה (במילא כיום לא עושים רווחים גדולים מספרים) אלא תורם להפצה.

שלא לדבר על דברי תורתו של הגר"ע יוסף, שוודאי שיש אינטרס ציבורי, שדברי תורתו יגיעו לקהל רחב כמה שיותר.
ולא לשקול שיקולים של שקלים לפה ולשם.

זה שעד הנה נמנעו מלכלול את הספרים באוצה"ח, זה עוול מצידם.

ולכן כאמור, מצידי, אם כל מעייניהם הוא בכסף, אז 'מוחל טובות'.

כמעיין המתגבר

הודעהעל ידי כמעיין המתגבר » א' מרץ 06, 2022 11:35 pm

קראתי את האשכול הזה ולתומי חשבתי שזה לגיטימי לדון בזה, למרות שאין בזה כבר דיון עיסקי, כי נראה שהעסק סגור ולא באו לשאול את הציבור מה לעשות.
אבל הכביד האחרון בדברים, ואענה גם אני את חלקי.
מטרתם של כל המכונים היא להפיץ את תורת מי שהם עוסקים בו, אבל הם לא כמעט לא נמצא שידפיסו ספר שלא יהיו לו קונים אלא אם כן יש להם תורם שמן. אז כנראה שאצל כולם זה לא בדיוק רק הפצת התורה אלא גם הפצצת הכיס, של המנהל, של העובדים כולם, שברוך ה' מתפרנסים מזה בכבוד. וגם אני בתוכם.
מחמת כבוד המקום אני לא אכנס לסיבה שעד עכשיו לא נכנסו ספרי מרן הגרע"י לאוצר, שאין זה מהראוי להיכנס לזה במקום ששייך להם. רק אציין ברשותכם שהעוול לא נעשה מצידו של מרן זצ"ל, ובידוע שהם היו יכולים בהתחלה לקבל את זה חינם אין כסף. ואכמ"ל.

ולעצם הדיון, לכל דבר יש מחיר משלו, ואם בעל ספר רוצה לעשות חבילה לעצמו, אני מאמין שבאוצר החכמה ישקלו את זה, זכותם לקבל ולעשות חבילה אפילו על ספר אחד של כל מחבר שהוא. וזכותם של כל צאצאי המחברים להתארגן ולדרוש חבילות חבילות, והנהלת האוצר יעשו את השיקול שלהם. וכנראה שבנדון דידן השיקול היה כן לקבל את הדרישה הזאת, ולא סתם, אין אני חושד בהם שהם באים לעשות בזה חסד עם מישהו והם גם לא חשודים בפרוטקציה מיוחדת לספריו של מרן זצ"ל.

וכסנגוריה על מכון מאור ישראל, אני מקווה ומאמין וגם יודע שיש בזה מן האמת, שהכסף שנכנס ממכירת הספרים וכן ממכירת התוספת לתוכנה, מושקע בחלקו הגדול בפיתוח ספרים נוספים, הדפסת כל כתבי ידו של מרן זצ"ל וההדרת כל ספריו עם גליונות מכתב יד.

ענבי הגפן בענבי הגפן דבר נאה ומתקבל.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ב' מרץ 07, 2022 10:36 am

כמעיין המתגבר כתב:מחמת כבוד המקום אני לא אכנס לסיבה שעד עכשיו לא נכנסו ספרי מרן הגרע"י לאוצר, שאין זה מהראוי להיכנס לזה במקום ששייך להם. רק אציין ברשותכם שהעוול לא נעשה מצידו של מרן זצ"ל, ובידוע שהם היו יכולים בהתחלה לקבל את זה חינם אין כסף. ואכמ"ל.
קשקשן כזבן ובדאי!

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ב' מרץ 07, 2022 7:13 pm

עתניאל בן קנז כתב:ולכן כאמור, מצידי, אם כל מעייניהם הוא בכסף, אז 'מוחל טובות'.

לא מוחלים על טובות כשמדובר בביטול תורה דרבים

תא חזי

הודעהעל ידי תא חזי » ב' מרץ 07, 2022 8:13 pm

במסתרים כתב:אפשר שלדעתם צורת עמוד מודפס חשוב מטקסט, אך כנ"ל אין נפק"מ ממחשבתם וחשבונם.

אפשר, ואפשר גם שכמדומני לגבי יבי"א ויחו"ד - פרוייקט השו"ת עמדו בקשר עם מרן הגרע"י זצ"ל עצמו והסבירו לו החשיבות וסבר וקיבל, בעוד עתה (מספרי חזו"ע ואילך, ובוודאי מאז פטירתו) זה כבר ממש לא המילה שלו אם להפיצם במאגרים תורניים.

תא חזי

הודעהעל ידי תא חזי » ב' מרץ 07, 2022 8:19 pm

הבטחתי כתב:ושלא אהיה רק כמקטרג, אעלה כאן הצעה, שכבר אולי נרמזה בדברי החברים לעיל

לא הרי אור תורה חוברת קמ"ו תשמ"ג, כהרי שו"ת יבי"א עם גליונות המחבר במהדורה חדשה, וכעזה"ד.
וגם איזה מחיר תקבע - עשר אגורות לספר? הרי יש 120 אלף "ספרים" (לאתויי חוברות וקונטרסים וקבצים עונתיים וכו'), הרי בנקל הגעת ל12000 ש"ח.

נוריאל עזרא
שם מלא: נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ב' מרץ 07, 2022 11:28 pm

בשורה טובה.
כמובן שהיה עדיף שיהיה בתוך החבילה הרגילה לתועלת הכלל, אבל גם כשקובע שם לעצמו זו ודאי בשורה טובה.
מי שחשוב לו ספרי מרן זצ"ל ודאי ישמח שיוכל *לחפש בהם בפרט שיוצאים במהדורות חדשות עם הזמן וכן עוד מכתב יד.
אני מחזק את ידי ידידנו היקרים מזכי הרבים מאוצר החכמה שלמרות הקושי והביקורת הצפוייה[שאף כי בחלקה נכונה] הסכימו לתנאי הנ"ל חן חן להם על פועלם בכלל ועל זה בפרט.
--------
* ספר המפתח של היביע אומר וכן ההערות בגליונות החדשים לפעמים מפספסים איזה נידונים ומקומות אחרים שדן בהם.

לבנון

הודעהעל ידי לבנון » ג' מרץ 08, 2022 6:47 pm

תא חזי כתב:
הבטחתי כתב:ושלא אהיה רק כמקטרג, אעלה כאן הצעה, שכבר אולי נרמזה בדברי החברים לעיל

לא הרי אור תורה חוברת קמ"ו תשמ"ג, כהרי שו"ת יבי"א עם גליונות המחבר במהדורה חדשה, וכעזה"ד.
וגם איזה מחיר תקבע - עשר אגורות לספר? הרי יש 120 אלף "ספרים" (לאתויי חוברות וקונטרסים וקבצים עונתיים וכו'), הרי בנקל הגעת ל12000 ש"ח.

סבורני שכבודו טועה בהצעתו של הרב 'הבטחתי'. הוא לא מדבר על כלל הספרים באוצר, אלא על המחיר לחבילות. שלא יווצר מצב שעל חבילה ממכון מסוים שכוללת 60 ספרים, תשלם אותו מחיר שתשלם למכון אחר שחבילתו כוללת 500 ספרים.
לדוגמה: שאם על החבילה של של מוסד הרב קוק אתה משלם בסביבות 1000 ש"ח, ועל החבילה של מכון אהבת שלום 700 ש"ח, על החבילה של מכון חכמת שלמה תשלם לכל היותר 150 ש"ח.

יוסף חיים אוהב ציון

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ג' מרץ 08, 2022 8:16 pm

איש_ספר כתב:
כמעיין המתגבר כתב:מחמת כבוד המקום אני לא אכנס לסיבה שעד עכשיו לא נכנסו ספרי מרן הגרע"י לאוצר, שאין זה מהראוי להיכנס לזה במקום ששייך להם. רק אציין ברשותכם שהעוול לא נעשה מצידו של מרן זצ"ל, ובידוע שהם היו יכולים בהתחלה לקבל את זה חינם אין כסף. ואכמ"ל.
קשקשן כזבן ובדאי!

כמו בעוד מקומות כהרגלו.

יוסף חיים אוהב ציון

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ג' מרץ 08, 2022 8:18 pm

אגב יש פה בפורום אנשים נמוכי השכל כל' אותו חכם קדמון.
שהלכו וסיפרו לאנשי המכון מש"כ כאן, לאיזו דיוטא תחתונה הגענו?
אגב כאן זה לא פורום להבין ולהשכיל וד"ל.

סעדיה

הודעהעל ידי סעדיה » ג' מרץ 08, 2022 10:58 pm

חד ברנש כתב:
במסתרים כתב:אני היחיד שאינו מבין את הטענה פה? הבעלים רוצים להרויח מספריהם וזו זכותם. אין עליהם שום חיוב לתת אותם בחנם ואף לא לפנים משוה"ד. מה אתם מתלוננים? גם בחנויות אתם מתרעמים על המוכר?

גא"מ

א.יהושע הכהן

הודעהעל ידי א.יהושע הכהן » ד' מרץ 09, 2022 2:00 pm

יוסף חיים אוהב ציון כתב:אגב יש פה בפורום אנשים נמוכי השכל כל' אותו חכם קדמון.
שהלכו וסיפרו לאנשי המכון מש"כ כאן, לאיזו דיוטא תחתונה הגענו?
אגב כאן זה לא פורום להבין ולהשכיל וד"ל.

אדרבה שיגידו להם שאנשים לא מרוצים מהמחיר הזה, כדי שיורידו את המחיר הזה. [וגם אל"כ זה שאלה האם בכלל מותר לקנות חבילה זו, כדין שאסור לקנות חפץ כשיש הפקעת שערים, לא?] (אני אישית לא מסרתי להם, אבל אדרבה אשמח שיגידו להם, וכאמור)

אשי ישראל

הודעהעל ידי אשי ישראל » ו' מרץ 11, 2022 12:35 pm

סעדיה כתב:
חד ברנש כתב:

גא"מ

מצטרף לבקשה לסרב לכך. ספרי הגרע"י אהובים עלינו, אבל התנהלות כזו אינה הגיונית, [ולענ"ד גם המחיר לא הגיוני].

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » א' מרץ 20, 2022 9:47 pm

נוריאל עזרא כתב:אני מחזק את ידי ידידנו היקרים מזכי הרבים מאוצר החכמה שלמרות הקושי והביקורת הצפוייה[שאף כי בחלקה נכונה] הסכימו לתנאי הנ"ל חן חן להם על פועלם בכלל ועל זה בפרט.
-------

מצטרף

ORI929

הודעהעל ידי ORI929 » א' מרץ 20, 2022 10:27 pm

יקר מאוד
ועוד בלי אפשרות הדפסה סתם צרות עין כמו עוז והדר מה מפריע להם שאני מדפיס מה שרכשתי רוצה ללמוד מתוך הדף בדרך מה קרה חייב לעמוד מול המסך. בין כך זה לא מדרבן לקנות ואין חשש שידפיסו ספרים למכירה אז מה הסיבה

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » ה' מרץ 24, 2022 10:17 am

קניתי אוצה''ח לפני שנתיים
ויש לי צד לשדרג לגרסה החדשה
הבעיות שלי הן כהנה
יש המון ספרים בסיסים שאין אותם במהדורות סבירות
כמו נוב''י חת''ס שו''ע הרב
אלא אם כן משדרגים לחבילות המכונים שזה כמובן עוד הרבה כסף
בראשונים המצב קצת יותר טוב כי הוצ' זכרון כן העבירה להם
יש פה התנהלות מאוד מרגיזה זה הרי דבר כ''כ יקר
ואנשים פחות קנו את זה בשביל כל הספרי קהילות שהם הכניסו לשם
אז מה התועלת הגדולה שיש בהם?
לענ''ד הם חייבים לסבסד את ההו''ל הרציניות כמו מכון ירושלים ומוסד הרב קוק לפחות בחצי
מתוך: https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=47&t=29295

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 214 אורחים