מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אשכול של ברכות לידידינו ר' זאב על ספרו הגדול 'אוצר רש"י'

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
אשרי יושבי ביתך

הודעהעל ידי אשרי יושבי ביתך » ב' דצמבר 26, 2022 7:38 pm

הופיע ויצא לאור הספר 'אוצר רש"י': ליקוט ביאורי המילים כולל גם תרגום לעזים, עניני דקדוק,
כללים בדברי רש"י, תיאורי החי, צומח, דומם, שמות אישים, מקומות ועוד. למעלה מחמש עשרה אלף ערכים עם ביאורים, הערות, מקורות, ציונים והשוואות. נלקט ונערך ע"י ידידינו הרב הגאון ר' זאב וגנר שליט"א [המכונה כאן 'זאב ערבות'].
קבצים מצורפים
image (10).png
image (10).png (835.74 KiB) נצפה 3873 פעמים

גיורא בשמי שמיא

הודעהעל ידי גיורא בשמי שמיא » ג' דצמבר 27, 2022 6:12 am

מזל טוב לידידינו הנכבד הר' זאב, אותו ואת בנו, על הגשמת חלומם! ורוב תודות על שנות עבודה מרובות, עבודת נמלים, ביגיעה ובאחריות, שהשקיעו למען התורה ולמען ציבור הלומדים.
יה"ר שיזכה להגדיל תורה בישראל, ויתקבל הספר כראוי בין תופשי התורה והמבקרים בהיכליה.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ג' דצמבר 27, 2022 9:50 am

לא ראיתיו עד הנה, אבל לפי גודל חריצותו והתמדתו ולערך רוב כשרונו ותושיותו של המחבר יש לצפות ליצירה יוצאת דופן. כן ה' יגיעהו לספרים אחרים, שש ושמח, שליו ובוטח.

בברכה מקרב לב

עובדיה חן

Re: אשכול של ברכות לידידינו ר' זאב על ספרו הגדול 'אוצר רש"י'

הודעהעל ידי עובדיה חן » ג' דצמבר 27, 2022 10:28 am

חזק וברוך רבי זאב וגנר שליט"א -ארה"ב לרגל הו"ל של ספרך היכן ניתן להשיג?

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ג' דצמבר 27, 2022 10:37 am

מזל טוב ויישר כח גדול לידידנו הרב המחבר שליט"א

יהי רצון שיזכה להמשיך לזכות את הרבים בתורתו,

בברכת כהנים באהבה

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ג' דצמבר 27, 2022 11:35 am

viewtopic.php?p=777947&sid=aaea6a820be5ec0ec2839553b2071126#p777947

ואוסיף:
לכל מי שמחפש ביאור מילה כלשהיא, הספר הוא לתועלת גדולה.
יש ספרים שמראש ערוכים לביאורי מילים (הערוך, שרשים לרד"ק וכיוצא); אבל רש"י, למרות שמלא וגדוש בביאורי מילים, לא תמיד קל למצוא בו, בפרט שלפעמים הוא מובלע בתוך סוגיא שלמה.
ייש"כ גדול למחבר על העמל הרב, ועל הגשת הדברים לפנינו כשולחן ערוך.

הוה אמינא

הודעהעל ידי הוה אמינא » ג' דצמבר 27, 2022 1:05 pm

לכב' ר' זאב,
ראיתי את דברי ההערכה שב"המעיין" והנה טוב מאוד.
על כזה בנין רם ראוי לקרוא את השם "מפעל חיים", יה"ר שיפוצו מעיינתיך חוצה ויאותו רבים לאורך.

עיניו כיונים

הודעהעל ידי עיניו כיונים » ג' דצמבר 27, 2022 1:58 pm

גם אני מצטרף למברכי המחבר החשוב שליט"א
פירושי רש"י ובית מדרשו הם הפירושים הבסיסיים של התלמוד ומהחשובים שבפירושי התנ"ך, ונחוץ ביותר אוצר כזה שמקבץ את כל העושר שמונח בהם לפי ערכים, באופן שנוח להשוותם ולראותם בשלמות. מקום הניחו לר' זאב להתגדר בו. אברכהו שיפוצו מעיינותיו ויועילו מעשיו ויתנו פירות טובים, יזכה לחיים ארוכים וטובים יחד עם זוגתו החשובה וירוו נחת מכל צאצאיהם.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ג' דצמבר 27, 2022 3:58 pm

גא"מ
ברוך שהחייתך וקיימך והגיעך לזמן הזה!
בבריאות השלימות לאויש"ט
אקוה בקרוב לראות את הספר בהדרו בחנות הסמוך

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ג' דצמבר 27, 2022 4:04 pm

מזל טוב!

יפוצו מעיינותיך חוצה

מתוך נחת והרחבה

ותמשיך לזכות את הרבים בעין טובה

[את הספר עוד לא ראיתי]

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' דצמבר 27, 2022 4:05 pm

ברכות רבות וחמות לידידנו רבי זאב שליט"א,
על המפעל העצום שקרם עור וגידים והגיע לכדי גמר לידה בשעה טובה ומוצלחת.
באמת תחושה מפעימה של מפעל חיים,
ומרבה קנאת סופרים, לקיים יגעת ומצאת ללא לאות במשך שנים רבות ועמל מדוקדק בחריצות רבה עד להוצאת הרעיון למעשה בפועל, כלול בהדרו וביפעתו, עבודה מרשימה ומועילה לרבים.
יהי רצון שאותה עבודה של מלאכה וחכמה להיות דולה ומשקה את תורת רש"י זו באופן חסר תקדים תתבדר בבית מדרשא עד עולם, ועשה חיל באפרתה וקרא שם בבית לחם,
ועיניך רואות ושמחות בבריות גופא ונהורא מעליא ושפע כל טוב בכל העניינים תמיד, ואתה שלום וביתך שלום וכל אשר לך שלום.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' דצמבר 27, 2022 5:06 pm

אף אני הקטן מתכוון כנגד המברכים ומצטרף לדבריהם, להודות ולהלל את ר' זאב שליט"א על מפעלו הכביר!
יישר כוחך ר' זאב!

גביר

הודעהעל ידי גביר » ג' דצמבר 27, 2022 8:09 pm

יה"ר שיזכה המחבר להמשיך להגדיל תורה ולהאדירה מתוך בריאות ונחת

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' דצמבר 27, 2022 8:49 pm

מזל טוב גדול ר' זאב!

כי אורך ימים ושנות חיים ושלום יוסיפו לך.

אליהו חיים

הודעהעל ידי אליהו חיים » ג' דצמבר 27, 2022 10:15 pm

ברכות חמות ומאליפות על ה'אור החדש' שכעת בוקע, המפעל הגדול פרי עמל רבות בשנים, היקף אדיר שאין לו אח ורע.
לא בחנם נקטתם כדוגמא לספר ערך סמא ברש"י, אלא לא יצא מן הכלל אלא ללמד על כולו
viewtopic.php?f=45&t=46574&start=80#p781904
הרי ספרך ממש סמא דחיי למיימינים והוגים בתורת רש"י
לריח שמניך טובים, כריח סממני הקטורת ההולך למרחוק עד חברון
כל דבר המועיל ומתקן לחבירו קרוי סם (מתוך המ"מ שם)
וכעת אמתין עד שיצא בחנויות הספרים כאן בא"י ונזכה לראותו ובל"נ לקנותו וליהנות ממנו
יה"ר שמע"כ הרב ר' זאב יזכה לאריכות ימים ושנים דשנים ורעננים .. ואולי גם אנחנו ל'אוצרות' נוספות

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' דצמבר 27, 2022 11:06 pm

ייש"כ לכל המברכים, תבורכו אף אתם. איני יודע על מה זכיתי לכל התשבחות כאן הרי סך הכל אספתי מראי מקומות ומה ה"ביג דיל" כפי שאומרים בלעז. אך שונה ספר זה מרוב הספרים היו"ל חדשים לבקרים, שכן בדרך כלל חושבים על איזה רעיון לספר ועובדים סביב הרעיון, אך עם מטרה ברורה שבסופו של דבר יהיה ספר. כאן לא היו שום כוונות אלא רשמתי לעצמי בצד ספר היכל רש"י כל מקור שהוא אינו מביא בספרו. הדבר נעשה בשעות הפנאי כיוון שלא היתה מטרה מסוימת והדבר נמשך כחמש עשרה שנה, כמובן העובדה שלא הייתי לחוץ לפרנסה עזרה מאוד. בשלב זה למעשה נסתיים כל הסיפור לולא ששיכנעו אותי שראוי שספר זה יודפס.
לו ידעתי מראש שההקלדה תמשך עשר שנים נוספות לא הייתי מתחיל, ובדיוק לפני עשר שנים נגשתי למעמד, ר' נפתלי דייטש פה במאנסי והגיש לי טיוטא הדומה מאוד לאיך שכעת נראה הספר, אך מסיבה זו או אחרת הדבר התעכב כשנה וכשהכל היה נראה מוכן, ממש היום לפני תשע שנים בדיוק הובהלתי לבית החולים כאשר נותרו לי ממש שעות ספורות עלי אדמות (כבר כתבתי על כך במקום אחר) ולכאורה זה היה סוף סיפור הספר.
ב"ה בניסי נסים נצלתי ובמבט לאחור זה הציל אף את הספר כיוון שמסתבר למפרע שהיה טעון הגהה רצינית, וכן הוספתי ערכים לכל אישי התנך ועוד ערכים אנציקלופדיים במהותם וכן עניני דקדוק וכללים שחורגים מנושא הספר העיקרי שהוא ביאורי מלים, וכך נוצר בלי כוונה תחילה מעין אוצר מאסף לעניני רש"י
ברצוני להוסיף דבר חשוב, נקודת השפל בהכנת הספר היתה כאשר לפני כ12 שנה אמר לי ת"ח אחד שבזבזתי את זמני מכיוון שכעת שיש אוצר החכמה ובר אילן לא צריך ספרים מסוג זה. אומר את האמת, זה שבר אותי ואיני זוכר איך בדיוק התגברתי על כך אך תקופה ארוכה זנחתי את הרעיון. על זה נאמר חכמים הזהרו בדבריכם.

הוה אמינא

הודעהעל ידי הוה אמינא » ד' דצמבר 28, 2022 12:39 am

/
נערך לאחרונה על ידי הוה אמינא ב ד' דצמבר 28, 2022 12:12 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

שמואל דוד

הודעהעל ידי שמואל דוד » ד' דצמבר 28, 2022 1:54 am

מזל טוב!

יאיר אתמר

הודעהעל ידי יאיר אתמר » ד' דצמבר 28, 2022 4:01 am

גם אני מצטרף בברכות חמות ולבביות לידידנו הדגול!!
שתזכה להפיץ מעיינותיך חוצה, ישוטו בהם רבים ותרבה הדעת.
אני משתמש באופן קבוע בטיוטה שהעלה המחבר שליט"א בעבר,
ומוצא בה בכל פעם אוצר בלוס של מקורות ומראה מקומות חשובים ומעניינים.
מדובר בכלי עזר חשוב ושימושי מאוד, ספר מיוחד במינו.
עמלו רבת-השנים של ידידנו המחבר ניכר לאורך הספר.

הגהמ

הודעהעל ידי הגהמ » ד' דצמבר 28, 2022 6:45 am

אשריך ר' זאב היקר שנתפסת על דברי תורה, ואשרי עין ראתה כל אלה!

זה לך עשרים שנה בביתך, שעות על שעות, היית ביום רכון על אלפי ספרי אוצרותיך ימלא, יושב וכותב, מוחק ומגיה, ותדד שנתך מעיניך, שואל כענין ומשיב כהלכה, מדקדק כחוט השערה ולא יחטיא. את עמלך ויגיע כפיך ראה אלקים ויוכח אמ"ת. כה לחי!

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ד' דצמבר 28, 2022 12:29 pm

זאב ערבות כתב:ייש"כ לכל המברכים, תבורכו אף אתם. איני י...."י
ברצוני להוסיף דבר חשוב, נקודת השפל בהכנת הספר היתה כאשר לפני כ12 שנה אמר לי ת"ח אחד שבזבזתי את זמני מכיוון שכעת שיש אוצר החכמה ובר אילן לא צריך ספרים מסוג זה. אומר את האמת, זה שבר אותי ואיני זוכר איך בדיוק התגברתי על כך אך תקופה ארוכה זנחתי את הרעיון. על זה נאמר חכמים הזהרו בדבריכם.

היה על כת"ר לומר לו ש"עם הארץ אימת שבת עליו"...

ואף אני מתכוון כנגד המברכים ומברך את הרב המחבר שזכה לברך על המוגמר

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ד' דצמבר 28, 2022 12:32 pm

ר' זאב ידידי,
מצטרף לכל הברכות והאיחולים.
כבר זכיתי להשתמש בספרך ולהפנות אליו כמה פעמים.
יישר כוח!!

גביר

הודעהעל ידי גביר » ד' דצמבר 28, 2022 12:55 pm

כדכד כתב:
זאב ערבות כתב:ייש"כ לכל המברכים, תבורכו אף אתם. איני י...."י

היה על כת"ר לומר לו ש"עם הארץ אימת שבת עליו"...
ואף אני מתכוון כנגד המברכים ומברך את הרב המחבר שזכה לברך על המוגמר

קצת על חשיבות ספרי האסופות והמפתחות גם בעידן הדיגיטלי יעוין כאן בפרק ב - https://safranim.com/%D7%92%D7%99%D7%9C ... %95%D7%A8/

עושה חדשות

הודעהעל ידי עושה חדשות » ד' דצמבר 28, 2022 2:05 pm

ג"א מצטרף בהתפעלות ובשמחה לכל הברכות והאיחולים.

נוריאל עזרא
שם מלא: נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ד' דצמבר 28, 2022 2:30 pm

יאיר אתמר כתב:גם אני מצטרף בברכות חמות ולבביות לידידנו הדגול!!
שתזכה להפיץ מעיינותיך חוצה, ישוטו בהם רבים ותרבה הדעת.
אני משתמש באופן קבוע בטיוטה שהעלה המחבר שליט"א בעבר,
ומוצא בה בכל פעם אוצר בלוס של מקורות ומראה מקומות חשובים ומעניינים.
מדובר בכלי עזר חשוב ושימושי מאוד, ספר מיוחד במינו.
עמלו רבת-השנים של ידידנו המחבר ניכר לאורך הספר.

גא"מ לברכות החמות באמת פרוייקט חיים.
נ.ב הרב מאזוז אמר שהספר יהיה לתועלת, אך מההודעה של הר' יאיר איתמר ניכר שהוא כבר היה לתועלת עוד טרם יצא לאור. ובע"ה עוד יהיה לתועלת מרובה.

שיבר

הודעהעל ידי שיבר » ד' דצמבר 28, 2022 7:54 pm

גם אני מצטרף לברכות החמות, מתוך הכרת הטובה למחבר הנכבד שהעלה בשעתו את ספרו לפורום, והוא בא אצלי לשימוש פעמים רבות.
תודה גדולה וברכה והצלחה בספר זה ובשאר מפעליו, לאורך ימים ושנים טובות.

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
שם מלא: אהרן פרנקל תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » ה' דצמבר 29, 2022 6:56 am

היות והוקדש אשכול מיוחד לברכות להרב המחבר אכפול ברכתי שוב גם כן, ברכת הצלחה להפיץ ספר מעולה זה שלוטש כמה וכמה ליטושים על ידי רבי זאב ובניו וכרבי חייא ובניו שגרמו להפצת התורה, גם הם יצרו מוצר אנציקלופדי לרש"י שישמש לעזר רב ללומדים ולמחברים ולהפצת תורת רש"י אכי"ר
וברבי זאב יתקיים הפסוק עוד ינובון בשיבה דשנים ורעננים יהיו להעשיר את המהדורות הבאות שיעשה לספר מעולה זה

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' ינואר 01, 2023 5:28 pm

באופן מפתיע קבלתי במוצאי שבת מכתב זה מהרב מאזוז לאחר שקיבל את הספר בשבוע שעבר
קבצים מצורפים
רב מאזוז.jpg
רב מאזוז.jpg (79.09 KiB) נצפה 2883 פעמים

פייביש אופטובסקי

הודעהעל ידי פייביש אופטובסקי » ב' ינואר 02, 2023 4:28 pm

רבי זאב שליט"א
הענקת מתנה נצחית לעולם התורה! הכל יודוך!
אין כאן הגהות גרידא על ספרו של אבינרי, אלא יצירת פלאים.
בס"ד כבר מצאתי פלאות בדברי רש"י באמצעות ספרך הענק.
היה ברכה כל הימים.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' ינואר 02, 2023 5:01 pm

פייביש אופטובסקי כתב:אין כאן הגהות גרידא על ספרו של אבינרי

מי אמר שהספר הוא הגהות גרידא על ספרו של אבינרי? הוא משלים את כל המקורות שאבינרי השמיט שהם יותר מכפליים וברוב המקרים מביא את דברי רש"י כלשונם, בשונה מאבינרי שבהרבה מקרים נוטל עטרה לעצמו לשנות את דבריו ולהגיה בהם. פרט לדמיון החיצוני ביניהם בצורה בו מופיעים הערכים, אלו שני ספרים שונים בתכלית, שכן מטרת אבינרי (שהיה חבר באקדמיה ללשון העברית) היתה בעיקר הפן הלשוני, בעוד שכאן המטרה העיקרית היא הפן התורני. כנראה מסיבה זו לא הכניס אבינרי לספרו פירושים רבים, בפרט אלו שחוזרים על עצמם בשינויים קטנים שכן לא שירתו את מטרתו.

גביר

הודעהעל ידי גביר » ב' ינואר 02, 2023 5:12 pm

יש בזה נפק"מ גם למיון -

לו היה הספר מעין הרחבה לספרו של אבינרי היה מקום למיינו כך שיעמוד במדף סמוך להיכל רש"י, כלומר לתת לו את מספר מיון דומה [כלומר אם היכל רש"י קיבל כאן את מספר המיון PJ 4621.A86 אוצר רש"י היה ממוין במספר PJ 4621.A862, אמנם השתא, אחרי שהמחבר שליט"א הודיענו שהוא ספר שונה בתכלית, הרי שיש לקבוע לו נוטציה נפרדת, PJ 4621.V3 אולי [וגנר כותבים ב -V או ב-W?],

הקטלוג היחיד שמצאתי לע"ע הוא של בר אילן [לכאן הספר טרם הגיע], והם אכן לא ציינו זיקה כלשהי להיכל רש"י של אבינרי לא בקטלוג ולא במספר המיון [B475.1 שלמ(וגנ) תשפ"ג, לפי שיטת שלום עם התאמותיו של אריה בן יוסף הנהוגה שם, 'שלמ' מסמן רש"י - שלמה, ו(וגנ) הוא קיצור של וגנר]

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' ינואר 02, 2023 6:15 pm

גביר כתב:יש בזה נפק"מ גם למיון -

לו היה הספר מעין הרחבה לספרו של אבינרי היה מקום למיינו כך שיעמוד במדף סמוך להיכל רש"י, כלומר לתת לו את מספר מיון דומה [כלומר אם היכל רש"י קיבל כאן את מספר המיון PJ 4621.A86 אוצר רש"י היה ממוין במספר PJ 4621.A862, אמנם השתא, אחרי שהמחבר שליט"א הודיענו שהוא ספר שונה בתכלית, הרי שיש לקבוע לו נוטציה נפרדת, PJ 4621.V3 אולי [וגנר כותבים ב -V או ב-W?],

הקטלוג היחיד שמצאתי לע"ע הוא של בר אילן [לכאן הספר טרם הגיע], והם אכן לא ציינו זיקה כלשהי להיכל רש"י של אבינרי לא בקטלוג ולא במספר המיון [B475.1 שלמ(וגנ) תשפ"ג, לפי שיטת שלום עם התאמותיו של אריה בן יוסף הנהוגה שם, 'שלמ' מסמן רש"י - שלמה, ו(וגנ) הוא קיצור של וגנר]

באנגלית שמי zeev wagner, בניגוד לרוב הנקראים זאב באנגלית שכותבים zev, בצעירותי כשגרתי בחו"ל ניתן לי השם ze'ev, שהוא הנכון מבחינה דקדוקית אך השמטתי את הפסיק באמצע מבחינת נוחות. בקשר לשם המשפחה כמעט תמיד כותבים עם w, נדיר למצוא עם v.
אמנם בתחילתו הספר אכן היה הרחבה, אך כשנוכחתי שאבינרי לא רק שהשמיט אלא אף שינה מהמקור, התחלתי להגיה את מובאותיו לנוסח המקור, אמנם לא תמיד אך בהרבה מקרים (וזה דבר שאני משתדל לתקן כעת בין השאר במהדורה שניה, אך אל דאגה, הדבר לא יקרה כ"כ מהר).
באופן כללי ניסיתי כמה שיותר לא לשוות לספר צביון מודרני מדעי, לכן לא הבאתי מקורות זרים ושל מחללי שבת (ועזר לי על כך הרב יואל קטן שליט"א שעבר על כל השמות הנזכרים וניפה את אלו שאינם שומרי שבת, אמנם יתכן שנשארו כמה מחוסר ידיעה ברורה). ודבר יחסית שולי, אך המעמד רצה שהכריכה תהיה צבעונית בעלת סגנון מודרני כפי שנראים המילונים הלשוניים היום, אך עמדתי על דעתי שיראה כספר חרדי לכל דבר.
ואספר פרט שלפני שנים כתבתי מכתב עם כמה דפים דוגמא למוסד הרב הקוק והצעתי לתת להם את כתב היד ללא תשלום או תמלוגים כלשהם ולא קבלתי תשובה (לאחרונה הצעתי את הספר לעוד כמה הוצאות שאיני רוצה לפרט את שמם והם לא הראו ענין כלשהו, כנראה הציבור מעוניין יותר בקומיקס).

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ב' ינואר 02, 2023 6:31 pm

לא הצלחתי להבין האם הספר דנן כולל בתוכו גם את כל מה שהביא אבינרי.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' ינואר 02, 2023 7:17 pm

צופה_ומביט כתב:לא הצלחתי להבין האם הספר דנן כולל בתוכו גם את כל מה שהביא אבינרי.

בפשיטות, כן (עיין כאן דוגמא viewtopic.php?f=45&t=46574&p=782533#p782171). דרך עבודתי היתה כך:
התחלתי לעבור במקביל על כל ספרי המקרא מבראשית ועד ד"ה לפי הסדר, ועל מסכתות התלמוד מסוטה כג ע"ב (מדוע דף זה איני זוכר) עד סנהדרין ללא סדר מסויים (את שאר סוטה השלמתי בנפרד). כל מקום ללא יוצא מן הכלל שנתקלתי ברש"י בפירוש לשוני, דפדפתי בהיכל רש"י לערך המתאים, אם המובאה כבר היתה שם המשכתי הלאה (בהרבה מקרים מצאתי טעויות דפוס וטעויות במ"מ שהוא מציין להם), ואם לא - רשמתי בצד הגליון (דרך אגב, עד אות ס' ועד בכלל במהדורה החדשה של מה"ק היה להם כת"י עם הוספות, ולכן מאות ע' ואילך צילום של המהדורה המקורית ולכן מצאתי שם הרבה יותר מקורות שאינו מביא). בקיצור אני משער שדפדפתי בדפי הספר לממעלה ממאה אלף פעמים. בשעת ההקלדה איחדתי בין המובאות בספר ובין ההוספות שלי ובשלב זה הוספתי מראי מקומות ומקבילות לערכים נוספים, הוספתי את כל הלעזים (שאבינרי משמיט ברובם מכיוון שלא משרתים את הענין הלשוני), וכן אלפי הערות. לאחר האירוע המוחי הוספתי ערכי מקומות, חי צומח וכדומה שהוא כמעט ואינו מביא, שוב מפני שאין אלו ערכים מילוניים לשוניים אלא יותר אנציקלופדיים במהותם. מצורף צילומים של שני צדי דף עמוד השער של מילון הפירושים ושם רשמתי כל מסכת וספר במקרא שהתחלתי לבדוק עם סימון צק כשסיימתי (ועוד כמה פרטים ביבליוגרפיים, ביניהם שבחול המועד פסח תשע"א ביקר בני חזקי נ"י בביתו של רב חיים קנייבסקי זצ"ל עם עותק של הקובץ, עיין בו כרבע שעה בנוכחות רב מן ונתן לספר את ברכתו, אך אינו זוכר מה בדיוק אמר).
קבצים מצורפים
היכל1.jpg
היכל1.jpg (62.34 KiB) נצפה 2712 פעמים
היכל (2).jpg
היכל (2).jpg (113.46 KiB) נצפה 2712 פעמים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ג' ינואר 03, 2023 7:04 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

החוזר

הודעהעל ידי החוזר » ב' ינואר 02, 2023 7:44 pm

זאב ערבות כתב:ואספר פרט שלפני שנים כתבתי מכתב עם כמה דפים דוגמא למוסד הרב הקוק והצעתי לתת להם את כתב היד ללא תשלום או תמלוגים כלשהם ולא קבלתי תשובה (לאחרונה הצעתי את הספר לעוד כמה הוצאות שאיני רוצה לפרט את שמם והם לא הראו ענין כלשהו, כנראה הציבור מעוניין יותר בקומיקס).

זה פותח נושא אחר, כאוב עד מאוד. אני יודע על מישהו שהגיש ספר שעוסק בהגות עצמאית למוסד הרב קוק, ותוך שעות ספורות (אולי שלוש שעות) הוא קיבל הסכמה לפרסמו תמורת כחמישים אלף ש"ח (למתקשים: את הכסף ישלם המחבר להוצאה).

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' ינואר 02, 2023 9:59 pm

החוזר כתב:זה פותח נושא אחר, כאוב עד מאוד. אני יודע על מישהו שהגיש ספר שעוסק בהגות עצמאית למוסד הרב קוק, ותוך שעות ספורות (אולי שלוש שעות) הוא קיבל הסכמה לפרסמו תמורת כחמישים אלף ש"ח (למתקשים: את הכסף ישלם המחבר להוצאה).

למתקשים: וכי מדוע שתשלם ההוצאה את ההוצאות? תפקיד ההוצאה היא להוציא לאור את הספר, אך לא לממן את הוצאתו. כמובן אם מדובר במחבר מפורסם שכבר ידוע שספריו נמכרים לאלפים יסכימו לשאת בהוצאות, אך לא במחבר אלמוני. כמובן כאשר מדובר בספרים כגון חידושי הריטב"א והרשב"א שנמכרים היטב ולעולם לא נס ליחם זה סיפור אחר.

ציטרון

הודעהעל ידי ציטרון » ב' ינואר 02, 2023 10:23 pm

ר' זאב היקר,
הנני מצטרף לכל המברכים ומודה לך על יוזמתך וטרחתך בחיבור זה,
ואף שמח בשמחתך שזכית לילד את אשר הרתה רוחך.
בדור המפזרים - כנס, כדורנו, עבודתך היא לא רק מלאכה אלא גם חכמה גדולה.
יישר כח !!

נוריאל עזרא
שם מלא: נוריאל עזרא

הודעהעל ידי נוריאל עזרא » ב' ינואר 02, 2023 10:35 pm

שאלו אותי היכן אפשר להשיג בבני ברק?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' ינואר 02, 2023 10:44 pm

נוריאל עזרא כתב:שאלו אותי היכן אפשר להשיג בבני ברק?

עד כמה שידוע לי אצל גיטלר וספרי אור החיים. יפה נוף אולי בשבוע הבא.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 305 אורחים