מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

קורונה | מידע שימושי

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
טברייני
שם מלא: עמוס חדד

Re: אלוהי מסכה? קריאה להצלת נפשות

הודעהעל ידי טברייני » ב' מרץ 30, 2020 12:54 am

אכן, אחד ועוד אחד, ובע"ה הלחץ החברתי ישפיע.
בחמישי ויקה"פ נכנסתי לסופר עם כפפות ואחד מאנ"ש ליגלג עליי, נכנסתי למחרת לבידוד, ויצאתי בשב"ק ויקרא, היום (א' צו) נכנסתי פעם ראשונה לסופר וראיתי שב"ה כולם הולכים עם כפפות.

אשרי יושבי ביתך

הודעהעל ידי אשרי יושבי ביתך » ב' מרץ 30, 2020 12:58 am

גם אני מצטרף בכל לב להנ"ל בל"נ.
אכן תמוה טובא מאי טעמא לא מצא לנכון משרד הבריאות להורות כן בתוך שלל ההוראות, שטיפת ידיים, ריחוק שני מטר וכו' וכו'.
יש שטענו לי משום שאין בנמצא מספיק מסכות עבור כלל הציבור.
בכ"מ - מי שיש לו, ודאי חייב להשים משום השתדלות - וייש"כ על ההתעוררות!

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ב' מרץ 30, 2020 1:12 am

ככל הידוע לי המסכות הפשוטות גורעות ולא מועילות
גודל הנקבים שלהן אינו מונע מהוירוס לעבור, והלחות הנוצרת בהן סופחת את האויר שבאדיו מרחף גם הוירוס, כל שהמוסיף גורע.
המסכות היקרות הן טובות, אך למספר שעות מוגבל, כפי הידוע לי [אשמח לתיקון], אך כבר ביקשו ממוני הבריאות שהאנשים
הרגילים לא יחבשו אותן מאחר שיש מחסור אדיר בהן לצוותות הרפואה, וכשהן זולגות לשוק הן חסרות למי שבאמת נחשף לוירוס על בסיס קבוע.
בתי שתחי' אחות במחלקה אורתופדית, והן לא ממוגנות בכלל, למרות שמטפלות בחולים מכל הסוגים, שלא ניתן לדעת אם הם נשאים.
ביום חמישי העלו להן חולה ממיון שבדיקות הקורונה היו שליליות, אך אמרו להן במיון שהחולה משתעל נוראות.
האלונקאי היה ממוגן לגמרי, מכספו הפרטי, לאחר שחבריו האלונקאים נשלחו לבידוד לאחר מקרים שחולים לא דיווחו על התסמינים כדי שלא להכנס לבידוד.
והיא נאבעך לא ממוגנת [מקוה שהיא תצליח לרכוש בימים הקרובים].

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' מרץ 30, 2020 10:46 am

גם אני שמעתי ממומחה שהמסכות לא בהכרח מועילות, ויתכן שאדרבה.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' מרץ 30, 2020 10:46 am

גם אני שמעתי ממומחה שהמסכות לא בהכרח מועילות, ויתכן שאדרבה.

שבע

הודעהעל ידי שבע » ב' מרץ 30, 2020 1:26 pm

ראיון עם פרופ׳ מדרום קוריאה, מומחה לנגיפים, שנערך ב 24.3.
הפרופ׳ עושה סדר בין כל השמועות (מדוע דוקא מבוגרים מתים, האם הוירוס שורד באקלים חם, ומה הסיפור עם המסיכות?), וחף מטיעונים פוליטיים. חשוב מאוד לקרוא מאחר וזה מגיע מהמדינה עם הכי הרבה בדיקות (340,000) והוא מציג המון חיתוכי דאטה קריטיים:
- פרופ׳ קים הוא מומחה למחלות מדבקות ומנהל את משבר הקורונה בביה״ח Korea university college of medicine שבסיאול.
- אנסה לאמל״ק את הוידאו מאחר והריאיון כולו נערך בקוריאנית, עם תרגום לאנגלית בלבד.
- בפתיחת הריאיון הוא מספר שהוא עוסק בתחום מ 1990, ועם רקורד של 30 שנה הוא היה שותף מרכזי בהתמודדות המדינה עם שחפת, סארס, שפעת החזירים, מארס, אבולה ועכשיו הקורונה. מתוך כל אלו, הקורונה מוכיחה להיות הוירוס הכי מאתגר לעצירה וטיפול. אנסה לרכז פה את הריאיון לנקודות מרכזיות:
- מהמחקרים בקוריאה הם קובעים שהווירוס הגיע מעטלפים, אבל נישא לבני אדם ככה״נ על ידי פאנגולין או נחשים.
- הסיבה ממנה אנשים מבוגרים מתים יותר היא מאחר ואין שום דרך לטפל בוירוס, והמלחמה בו נופלת כל כולה על המערכת החיסונית שלנו. לכן אנשים חולים או מבוגרים נמצאים בסיכון רב יותר. באיטליה שיעור התמותה הוא כ 9% מאחר וזו מדינה עם אוכלוסיה מבוגרת מאוד.
- הסיבה להתנהגות השונה של הוירוס במדינות שונות היא בראש ובראשונה בגלל הצורה שבה המדינות מנהלות את המשבר.
- בדרום קוריאה יש כ 9,500 חולים וכ 150 מתים. כ 5,000 החלימו (!).
- בזכות כמות הבדיקות הגדולה הנתונים בקוריאה נחשבים הכי מדוייקים כרגע:
- מ 9,500 החולים כ 20% אינם חווים תסמינים.
- התמותה בגילאי ה 80 היא 11.6%.
- התמותה בגילאי ה 70 היא 6.3%.
- התמותה בגילאי ה 60 היא 1.5%.
- התמותה בגילאי ה 50 היא 0.4%.
- התמותה בגילאי ה 30 וה 40 היא 0.1%.
- אף נפטר מתחת גיל 30.

- ישנם מקרים בהם אנשים שהחלימו לחלוטין חטפו את הנגיף שוב אחרי שבוע, ועדיין צריך לחקור האם הנגיף ״הופעל מחדש״.
- הפרופ׳ מאשר שהווירוס אינו עובר באויר אבל נפלט מהפה כשמדברים, ובחללים סגורים הסיכוי להידבקות באויר עולה בהרבה, ומרחיב ומדבר על הידבקות אלפי אנשים בכנסיה בקוריאה בה אנשים שרו במשך שעות בחלל סגור.
- הוא מרחיב על כך שהווירוס יכול להיכנס רק דרך העיניים, האף והפה ולכן לא נמצא אף אחד מסתובב בקוריאה בחלל ציבורי ללא מסיכה. זה לקח שהם למדו בהתמודדות מול מחלות זיהומיות אחרות, כשהצוות הרפואי לא הקפיד על מסיכות הם חלו, וברגע שלבשו מסיכות הם הפסיקו לחלות.
- הוא מדבר על היעילות של המסיכות למנוע הדבקה ושהוא ממש לא מבין מדוע באירופה, בארה״ב וב WHO התבטאו נגד מסיכות, שהרי זה הפיתרון הכי פשוט שמאפשר לאנשים להמשיך לחיות בצורה נורמטיבית.
- בקשר לדיווחים על הישרדות הנגיף על משטחים שונים,ף זה בעצם תלוי פחות בסוג החומר (בד, פלסטיק, קרטון למשל), אלא יותר בתנאי הסביבה כמו הטמפרטורה והלחות.
- בדרום קוריאה כל מי שבקבוצת סיכון או עם סימפטומים יכול להיבדק. מי שאין לו סימפטומים אבל רוצה להיבדק בכל זאת יכול לשלם $140 (ואם יימצא חיובי או שהרופא יחליט שיש לנבדק מידע חיוני, המדינה תחזיר לו את הכסף).
- כ 30% מהחולים התלוננו על חוסר תחושת ריח או טעם, וזה נמשך 5-10 ימים.
- קוריאה עורכת כ 15,000 בדיקות ביום, ו 340,000 בדיקות עד כה (בתאריך 24.3). הבדיקה לוקחת כ 6 שעות, אבל בגלל הלחץ שיש על המערכת הם שמים את הנבדקים במרכז זמני ליממה. אחרי זה מי שנמצא חולה עובר למרכז אחר או ישירות לבית חולים. מי שנמצא שלילי הולך להסגר בבית ל 24 יום ומחויב לחתום על התחייבות שהוא יתקין אפליקציה שמנטרת את מיקומם, מעקב של הרשויות.
- כ 20% מהחולים החדשים ביממה הם קוריאנים שמגיעים מאירופה וארה״ב שנבדקים בשדה התעופה.
- אחרי הסארס קוריאה השקיעה המון במוכנות לווירוסים כאלו, והבינה את החשיבות בחוסן של האוכלוסיה כדי להגן על הכלכלה.
- היום רואים את הפירות כשהקוריאנים במצב טוב יחסית, ומנגד מדינות שלא התכוננו או שהיו איטיים בהבנת האיום והטיפול בו, נמצאים עכשיו בסיטואציה מאוד מאוד קשה (אירופה, ערים גדולות בארה״ב).
- במדינות כמו דרום קוריאה, סינגפור, טייואן והונג קונג מצליחים להאט את התפשטות הוירוס מאחר והממשל והאוכלוסיה קיבלו שיעור קשה עם המחלות לעיל, ולכן היו מוכנות יותר הן מבחינת מערכת הבריאות (הפקת ערכות בדיקה ופריסה מהירה), והמוכנות הנפשית של האוכלוסיה ששמעה להנחיות הממשל.
- בני 50 ומעלה נשמעים להוראות ונשארים בבית. הצעירים ממשיכים לצאת מאחר והלימודים מאוד חשובים להם והם בסיכון מאוד נמוך.
- הוא לא יכול לשער מתי המשבר יגמר, אבל טוען שזה לא יהיה במהרה. מבחינת תרחישים, במקרה הכי טוב, אם מדינות מסביב לעולם יעבדו ביחד, אולי יוכלו לסיים את המשבר עד אוגוסט (משך זמן שהוא מקביל לסארס) אבל הוא מציין שזה לא כ״כ יתכן.

צביב

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי צביב » ב' מרץ 30, 2020 9:08 pm

אני מסתפק בסגירת הפה במקום מסיכה.

איש קריות
שם מלא: איש כריות

הודעהעל ידי איש קריות » ב' מרץ 30, 2020 9:49 pm

צביב כתב:אני מסתפק בסגירת הפה במקום מסיכה.

אתה סוגר גם את האף וגם את העיניים?

צביב

הודעהעל ידי צביב » ב' מרץ 30, 2020 10:27 pm

איש קריות כתב:

אתה סוגר גם את האף וגם את העיניים?

החשש שלי שלא אזיק אחרים.
( גם הידיים שמורות)
נערך לאחרונה על ידי צביב ב ב' מרץ 30, 2020 10:35 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » ב' מרץ 30, 2020 10:31 pm

תיזהר מהווארט של הרבי מקוצק - והיו הדברים האלה על לבבך.

תוכן

תפילה ואזהרה על להבא (לקבוצות הסיכון)

הודעהעל ידי תוכן » ד' אפריל 01, 2020 1:10 pm

הרבה יש לחשוב למה קבוצות הסיכון בציבור החרדי לא שמרו על עצמם כראוי. ואולי אני ושכמותי תרמנו למצב נורא זה, שמרוב שהתעקשנו לפרסם שקורונה אינה מהוה סכנה לרוב האוכלוסיא, אז גם קבוצות הסיכון השלו את עצמם שאין הם נחשבים בכלל סכנה, וכדברי הבעל המאור המפורסמים. ועל זה נאמר חכמים הזהרו בדבריכם... וכל שכן לאלו שאינם חכמים... (דברי מכוונים בעיקר לקהילות בחו"ל, שהמגפה הורגת שמה עשרות מסלתה ומשמנה של היהדות החרדית רח"ל. בינתיים כאן בארץ הקודש, אשר עיני ה' אלקינו בה מראשית שנה עד אחרית שנה, עוד לא ראינו שהמגפה גובה קרבנות שלא מן המדה. ואנו מפילים תחנוננו לפני אדון כל עולמים, אנא מלך מלכי המלכים, האר פניך אלינו, שלא נדע שוד ושבר בגבולנו כלל וכלל.)

ובכל אופן יש לחשוב על להבא. בקרוב (נניח תוך חודש) הממשלות הולכות לשחרר את ההגבלות על הבידוד, קודם לאוכלוסיות הבריאות ואח"כ לקבוצות הסיכון. ומכאן תצא אזהרה חמורה מאין כמוה, גם כשמשחררים את הבידוד על רוב האוכלוסיה, קבוצות הסיכון עדיין בסיכון עצום. אחד מכל שבע אנשים מעל גיל שבעים או שסובלים מסכרת או שמעשנים או שסובלים מכל חולשה אחרת, אם נחשפים לקורונה ימותו ממגפה זו! כל אחד ששייך לקבוצות האלו, שלא יעיז לרגע אחד להשלות את עצמו שהוא לא נכלל בסטטיסטיקה הנ"ל. ועל כן גם כשהממשלה משחררת את ההגבלות, על קבוצות הסיכון להמשיך להתבודד, הרבה מעבר למה שהממשלה דורשת! וכן אלו שמשתחררים מההגבלות, יש להם להקפיד הקפדה חמורה מאין כמוה, לא להתקרב לקבוצות סיכון בשום צורה. ואם הוא חי עם קבוצות סיכון, עליו להמשיך להתבודד ביחד איתם!!

לאחרונה אני מתקשר לכל מיני אנשים לשאול לשלומם. התקשרתי לאחד שהוא לא בקו הבריאות, שה' יחזק אותו לאורך ימים ושנים, ושאלתי אותו אם הוא מתבודד, והוא ענה לי שאין צורך כיון שהוא מאד חזק מנטלית! טיפש מטופש!! עוד אחד שהתקשרתי אליו ושאלתי אותו אם הוא מתבודד, הוא ענה לי שהוא אכן מתבודד, ורק הבן שלו, שור הבר מגודל, בא לבקר אותו כל יום. עוד טיפש מטופש!!

אני מביא את הסיפורים האלו, להראות איך אנשים טובים וישרים, חלקם גם ת"ח גדולים, מקילים לעצמם בכל מיני תירוצים וסיפורי סבתא. ושכל אחד מאיתנו ידע על הנטיה שלנו לעשות רציונליזציות מתחת לאדמה על כל מיני חולשות שלנו.

ובכל אופן, נסיים מעין ההתחלה, הרבה יש לחשוב למה ציבור שכל כך מקפיד על הבריאות שלו, דוקא כאן נכשל כל כך. ובודאי יש כאן לימוד עמוק לא רק לקבוצות הסיכון אלא לכל אחד מאיתנו. בודאי יהיו כאלה שיקפצו על אשכול זה בתגובות חד מימדיות (ציונות, שנאה למדע, התנשאות וכו'), וישתמשו במקרה מצער זה כדי לנגח את הציבור החרדי, ועל כן אני אומר מראש, שמחלקם לא יהיה חלקי.

דרומי

Re: תפילה ואזהרה על להבא (לקבוצות הסיכון)

הודעהעל ידי דרומי » ד' אפריל 01, 2020 2:26 pm

למה אינך כותב במפורש: טעיתי. טעיתי. טעיתי.

חלק מהתיקון על להבא, הוא להודות על החטא בעבר.

חרטה על העבר היא תנאי הכרחי לקבלה על העתיד.

ואולי אתה מפחד שנגדיר אותך כ'בעל תשובה'... ואתה הרי דתי מלידה...

תוכן

Re: תפילה ואזהרה על להבא (לקבוצות הסיכון)

הודעהעל ידי תוכן » ד' אפריל 01, 2020 3:05 pm

איני בטוח שטעיתי. מה שאמרתי היה נכון, השאלה שלי האם נכון היה לפרסם את הדברים נוכח הפאניקה שאחרים הפיצו. לא יודע מה לחשוב.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' אפריל 01, 2020 5:43 pm

היום התפרסם בארה""ב שהfda אישר ערכת בדיקה של חברה בשם bodysphere ושתוך שתי דקות ניתן יהיה לבדוק את רמת החיסון הטבעי של הגוף נגד הנגיף ושעד סוף מאי יוכלו לבדוק 95 אחוז מאוכלסיית ארה"ב עם יש מספיק חיסון טבעי בגוף שלהם נגד הנגיף. אותם שנמצאו ברמה המספיקה יוכלו לחזור לחיי שיגרה רגילים בלי פחד שידבקו או שידבקו אחרים. אמנם מזהירים שיתכנו תוצאות שגויות ושמציאות נוגדנים בגוף לא מבטיחה שהאדם מוגן לחלוטין ושהנגיף לא יכול לפגוע בו, כך שצריך להזהר משאננות אף אז.
בעתון האקונומיסט התפרסם מכתב ובו מבט חיובי על שינויים סוציולוגיים שהעולם ילמד להשתמש בהם כתוצאה מהנגיף. העיקריים שבהם זה שאוכלוסית העולם קבלה שיעור בהיגיינה ונקיון. כולם מבינים כעת את חשיבות נקיות הידים, שלא נכון לגעת בפנים ובפרט לא באף בעינים ובפה וכן מן הסתם אנשים ימעטו בלחיצת ידיים ורק לדוגמא יגעו במרפק של זה בזה. ואם כך, מן הסתם נראה ירידה חדה בהתפרצויות נגיפים וזיהומים מכל הסוגים ומיעוט מחלות מדבקות.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ד' אפריל 01, 2020 7:23 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אוהב אמת וצדק

הודעהעל ידי אוהב אמת וצדק » ד' אפריל 01, 2020 6:03 pm

דרומי כתב:גם אני שמעתי ממומחה שהמסכות לא בהכרח מועילות, ויתכן שאדרבה.

המסכות אכן אינן מועילות לך שלא תידבק אך מועילים שאתה לא תדבק אחרים ולזה זה בטוח מועיל שזה חוסם את הרוק

אוהב אמת וצדק

הודעהעל ידי אוהב אמת וצדק » ד' אפריל 01, 2020 6:07 pm

גימפעל כתב:
יאיר כתב:מומלץ לקרוא הכל ולהעביר הלאה:

מ. ג. עוזרו של הרב אלימלך פירר בטורו היומי על הקורונה

מאוד מרגיע,
אך היכן מקורו ?

מ.ג. (מנחם גשייד) עוזרו של אלימלך פירר הוא אחד מהאנשים שנלחמים נגד שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ונגד משרד הבריאות
וד.ל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' אפריל 01, 2020 6:13 pm

אוהב אמת וצדק כתב:

המסכות אכן אינן מועילות לך שלא תידבק אך מועילים שאתה לא תדבק אחרים ולזה זה בטוח מועיל שזה חוסם את הרוק

לידיעתכם: הנגיף גדול במקצת מגודל החורים במסכה n95, כך שהוא לא יכול לחדור דרכה, וזה חוסר אחריות משווע לכתוב דברים כגון "שמעתי ממומחה" ואח"כ להוסיף מדעתך שהם אכן לא מועילות - דבר שנוגד את דעת כל העולם! מנין לכם הידע הזה? ומדוע אתם מפרסמים זאת כאן להטעות את חברי הפורום? הייתי מעז לומר שכל מי שמעלה מידע כזה ובגללו מישהו נמנע מללבוש מסכה ובגלל זה הוא נפגע או פגע באחרים - שדמו בראשו! והגיע הזמן שאנשים שאין להם קמצוץ ידע בנושאי רפואה שלא יכתבו כאן את הבליהם שמסכנים בכך את הציבור שברובו פתי מאמין לכל דבר, פעם היו קוראים לזה מקווה נייעס.
וראו כאן viewtopic.php?f=73&t=50073#p612362 את דבריו של תוכן שמבקש מחילה על המידע השגוי שכתב ולידיעתכם תוכן הוא ידען גדול בעניני טבע ומדע ואם בארזים נפלה שלהבת...
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ד' אפריל 01, 2020 7:21 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ד' אפריל 01, 2020 6:14 pm

אוהב אמת וצדק כתב:
גימפעל כתב:
יאיר כתב:מומלץ לקרוא הכל ולהעביר הלאה:

מ. ג. עוזרו של הרב אלימלך פירר בטורו היומי על הקורונה

מאוד מרגיע,
אך היכן מקורו ?

מ.ג. (מנחם גשייד) עוזרו של אלימלך פירר הוא אחד מהאנשים שנלחמים נגד שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ונגד משרד הבריאות
וד.ל.

יתכן בהחלט.
אבל מידע זה אכן מקורו מאת מיילך פירר (כפי ששמעתי ממקורות שונים).
ואשר בגין כך (שלא יחשב כאילו הוא מזלזל ח"ו בחומר הסכנה), יצא שידור וראיון מיוחד ממיילך פירר על חומר שמירת התקנות.

אוהב אמת וצדק

הודעהעל ידי אוהב אמת וצדק » ד' אפריל 01, 2020 6:25 pm

לאחר שמשרד הבריאות פנה אליו לקבלת הסבר מדוע העסקן הרפואי הכי גדול בארץ ובעולם לא מתייחס כלל וכלל למגיפת הקורונה הואיל בטובו לצלם סרטון

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' אפריל 01, 2020 6:56 pm

דבר שנודעתי היום:

מי שהי' מאובחן בקורונה ות"ל יצא מזה (כלומר בדקוהו שוב לאחר זמן והבדיקה נמצאה שלילית, וליתר בטחון כדאי לבדוק פעמיים) - לפי דעת המומחים הוא מחוסן מזה ולא יכול להידבק שוב.

יחד ע"ז, יש חילוקי דיעות בין המומחים לגבי שלושת השבועות הראשונים מאז שהחלים לגמרי, ויש טוענים שבמשך תקופה זו יש לחשוש לרוקו של אותו מחלים, כי עדיין יכול להדביק אחרים וה' ישמרנו ויצילנו משגיאות וישלח דברו וירפא לכולם.

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » ד' אפריל 01, 2020 7:20 pm

זאב ערבות כתב:
אוהב אמת וצדק כתב:

לידיעתכם: הנגיף גדול במקצת מגודל החורים במסכה n95, כך שהוא לא יכול לחדור דרכה, וזה חוסר אחריות משווע לכתוב דברים כגון "שמעתי ממוחה" ואח"כ להוסיף מדעתך שהם אכן לא מועילות - דבר שנוגד את דעת כל העולם! מנין לכם הידע הזה? ומדוע אתם מפרסמים זאת כאן להטעות את חברי הפורום? הייתי מעז לומר שכל מי שמעלה מידע כזה ובגללו מישהו נמנע מללבוש מסכה ובגלל זה הוא נפגע או פגע באחרים - שדמו בראשו! והגיע הזמן שאנשים שאין להם קמצוץ ידע בנושאי רפואה יכתבו כאן את הבליהם שמסכנים בכך את הציבור שברובו פתי מאמין לכל דבר, פעם היו קוראים לזה מקווה נייעס.

אני כבר כמה ימים לובש מסיכה ביציאות הבודדות החוצה.
ואם כבר עסקינן במסיכות, מה שיש לי זה מארז מסיכות שכתוב עליהם: KN95, מה פשר הכיתוב הלזה?

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » ד' אפריל 01, 2020 7:25 pm

דרומי כתב:דבר שנודעתי היום:

מי שהי' מאובחן בקורונה ות"ל יצא מזה (כלומר בדקוהו שוב לאחר זמן והבדיקה נמצאה שלילית, וליתר בטחון כדאי לבדוק פעמיים) - לפי דעת המומחים הוא מחוסן מזה ולא יכול להידבק שוב.

[b]יחד ע"ז, יש חילוקי דיעות בין המומחים לגבי שלוש[b]ת השבועות הראשונים מאז שהחלים לגמרי, ויש טוענים שבמשך תקופה זו יש לחשוש לרוקו של אותו מחלים, כי עדיין יכול להדביק אחרים וה' ישמרנו ויצילנו משגיאות וישלח דברו וירפא לכולם.[/b][/b]

דבריך הראשונים מפורסמים.
אבל דבריך שהדגשתי באדום, תמוהים, וא"כ מה הועילו חכמים בתקנתם.
וכשם שחשוב ליידע את הציבור באינפורמציה החשובה, כך צריך שלא להיזהר שלא להפיץ דיס.

אוהב אמת וצדק

הודעהעל ידי אוהב אמת וצדק » ד' אפריל 01, 2020 9:59 pm

ישא ברכה כתב:אני כבר כמה ימים לובש מסיכה ביציאות הבודדות החוצה.
ואם כבר עסקינן במסיכות, מה שיש לי זה מארז מסיכות שכתוב עליהם: KN95, מה פשר הכיתוב הלזה?

פשר הכיתוב הוא שיש לך מסכות מהסוג הטוב ביותר שקיים שגם מונע הידבקות ולא רק שלא תדביק אחרים

איש קריות
שם מלא: איש כריות

הודעהעל ידי איש קריות » ד' אפריל 01, 2020 10:24 pm

אוהב אמת וצדק כתב:

פשר הכיתוב הוא שיש לך מסכות מהסוג הטוב ביותר שקיים שגם מונע הידבקות ולא רק שלא תדביק אחרים

קראתי באיזה מקום שזה מונע מ 95 אחוז מהחלקיקים לחדור, ולכן קוראים למסכה 95

גמח

הודעהעל ידי גמח » ד' אפריל 01, 2020 10:44 pm

מעט מידע על המסכות:

דוח של משרד הביטחון על שימוש במסיכות פנים נגד נגיף הקורונה

לידינו הגיע דוח פנימי של משרד הביטחון מהימים האחרונים אשר סוקר את מסיכות הפנים השונות המשמשות לצמצום החשיפה לנגיף (וירוס) הקורונה SARS-CoV-2. הדוח לא מחדש הרבה, אך מבין מגוון מקורות המידע שמציפים אותנו, משרד הביטחון נחשב למקור אמין ומהימן, ולכן אנו מביאים את הדברים לפניכם.

מדוע כדאי להשתמש במסכת פנים נגד נגיף הקורונה?
בדוח מוסבר כי מתאר ההדבקה העיקרי בנגיף הקורונה הוא דרך הנשימה, ככל הנראה על ידי העברת הנגיף ברסיסי רוק קטנים בעת דיבור, שיעול או עיטוש של אדם שכבר נדבק בנגיף. לכן, מסכת פנים מתאימה, יכולה לצמצם את החשיפה לנגיף הקורונה.

בדוח מציינים כי ייתכן וניתן להידבק גם דרך ריריות העיניים, כתוצאה מהעברת הנגיף ממשטח נגוע באמצעות מגע יד - ולכן ההנחיה לשטוף/לחטא ידיים לפני נגיעה בפנים.

הדוח מציין מספר מצבים בהם נדרש שימוש במסיכות פנים לצמצום החשיפה לנגיף הקורונה:

מיגון עובדים בסביבה מזוהמת, כגון צוותי רפואה, נותני שירות וכו' – להם הדוח ממליץ להשתמש בנשמית (מסכות פה-אף) ברמת FFP2 או N95 לכל הפחות. לפי הדוח נשמיות אלה מספקות הגנה של כ 95% מכלל החלקיקים באוויר.
מניעת הפצת נגיף הקורונה על ידי חולה: להשתמש בנשמית כירורגית או נשמית מדגם N95 ללא שסתום פליטה דרכו נפלט אוויר לסביבה ללא סינון.
הדוח מוסיף כי על פי הנחיית משרד הבריאות, לצוותי רפואה או עובדים הנחשפים בסבירות גבוהה לנגיף, מומלץ להשתמש ברמת מיגון גבוהה יותר, הכוללת בנוסף גם מיגון עיניים או מסכת פנים מלאה הכוללת מסנן חלקיקים.

רמת מיגון גבוהה אף יותר, באמצעות מיגון נשימתי אקטיבי הכולל מפוח, מגביר בצורה ניכרת את רמת המיגון ולכן מומלץ להשתמש בתרחישים של טיפול הדוק בחולה מאומת ומשימות חיטוי נגד קורונה. כך לפי הדוח.

איזה סוגי מסכות פנים קיימות?
הדוח ממשיך ומבצע סקירה מפורטת של המסכות השונות השכיחות ביותר. נהוג לחלק את סוגי אמצעי המיגון הנשימתי למיגון בפני נגיפים לשתי קבוצות:

נשמיות – (מסכות פה-אף Filtering Facepiece Respirator) העשויות מחומר דמוי בד בעל מבנה סיבי שמסנן את האוויר. מסכות אלה מיועדות לשימוש חד פעמי. הדוח מדגיש כי הנשמיות לא מבטיחות 100% הגנה. בין הנשמיות:
נשמית פשוטה המיועדת לצמצום חשיפה לזיהום אוויר ונפוצה בשימוש במזרח אסיה. לא מתאימה להגנה מפני נגיפים בכלל וקורונה בפרט ובעלת יעילות מועטה לשימוש חולים בקורונה כנגד הפצת הנגיף לסביבה.
נשמית כירורגית הדומה לנשמית הפשוטה, אך מכסה את כל אזור הפה והאף ומיועדת להגן על הסביבה מפני חובש הנשמית. משמשות בין השאר צוותי חדרי ניתוח בשגרה. מסכות מסוג זה לא אטומות ולכן לא מספקות הגנה מלאה מפני נגיפים, אך יכולות לשמש חולים בקורונה להפחתת ההפצה של הנגיף לסביבה.
נשמית N95 המבטיחה הגנה מפני 95% מהחלקיקים/רסיסים בגודל 0.3 מיקרון. בגרסאות רבות כוללת שסתום פליטה להקלה על ההתנגדות לנשיפה ופליטת לחות מצטברת. יותר יעילה מהנשמית הכירורגית.
מסכות (Masks) העשויות גומי ויש בהן מסנן (בסגנון של מסכות האב"כ המוכרות) המיועדות לשימוש רב פעמי, אך נדרשות לניקוי והחלפת מסנן. בין המסכות:
מסיכת חצי פנים (פה אף) בשילוב מסנן.
מסיכת פנים מלאה המכסה את הפה, האף והעיניים - בשילוב מסנן.

מדוע השימוש בנשמיות חד פעמי? והאם ניתן לחטא אותם?
לפי הדו"ח, השימוש בנשמיות (מסכות פה-אף) הינו חד פעמי, משום שחומר הנשמית נספח בלחות של אוויר הנשיפה כך שככל שזמן השימוש מתארך, ההתנגדות למעבר אוויר גדלה, ונוצרת אי נוחות בשימוש.

לגבי חיטוי הנשמיות לטובת שימוש חוזר, בדוח מוסבר כי בתקופת התפרצות שפעת החזירים, בוצעו מחקרים לבחינת יעילות החיטוי של נשמיות (מסכות פה-אף) ונמצא כי חיטוי באמצעות עיקור (אוטוקלב) פוגע ברצועות הקשירה וחיטוי כימי פוגע בחומר הסינון, לכן הן לא מומלצות.

האם מסכה שמסננת 0.3 מיקרון, יעילה נגד נגיף של 0.1 מיקרון?
עוד מוסבר בדוח כי מסננים (מסוג HEPA) יעילים במיוחד נגד חלקיקים שקוטרם נמוך מ 0.1 מיקרון או גדולים מ 0.4 מיקרון ושבאופן מפתיע, דווקא טווח הביניים, הוא ה"מאתגר" ביותר ולכן בדיקות המעבדה מתבצעות לחלקיקים בגודל 0.3 מיקרון - גודל הנמצא בטווח הביניים בעל יעילות הסינון הנמוכה ביותר – כלומר יעילות הסינון תגדל בחלקיקים הקטנים והגדולים יותר.

עוד מציינים כי אמנם גודל הנגיף מוערך בכ – 0.1 מיקרון, אלא שהוא אינו מועבר כחלקיק עצמאי באוויר, אלא בתוך טיפת מים הנפלטת מהנשא. בשיעול נפלטות טיפות/רסיסים שגודלם כ-0.6 מיקרון בממוצע, ובעיטוש נוצרות טיפות גדולות יותר בטווח של 70-350 מיקרון – הנמצאות בטווח הסינון היעיל.

אף על פי כן, ייתכן שלאחר חסימת הטיפות במסנן, המים יתנדפו וחלקיקים של הנגיף יישארו במסנן, כך שהמשך הנשימה תגרום לחדירת הנגיף למערכת נשימה. אלא שבשלב זה הנגיף כנראה במצב סטטי (ללא תנועה) על גבי הסיבים והסבירות שישתחרר ויחדור את הסינון נמוכה יחסית.

מה ההבדל בין מסכת N95 למסכת FFP2?
לפי הדוח, יש מספר תקנים למיגון מפני חלקיקים, בינהם:

תקן אמריקאי NIOSH: מתייחס לרמת היעילות המינימאלית של הסינון כפי שנקבע בבדיקות מעבדה, לחלקיקים בגודל 0.3 מיקרון. חלקיקים גדולים יותר וחלקיקים קטנים יותר יסוננו ביעילות גבוהה יותר. רמות הסיווג:
מסכה N95 - סינון 95% מהחלקיקים
מסכה N99 - סינון 99% מהחלקיקים
מסכה N100 - סינון 99.97% מהחלקיקים
תקן אירפואי EN149 לנשמיות (מסכות אף פה): מסווג את הנשמיות לשלוש רמות, בהתאם לרמת יעילות הסינון המינמיאלית:
מסכה FFFP1 – סינון 80% מהחלקיקים
מסכה FFFP2 – סינון 94% מהחלקיקים
מסכה FFFP3 – סינון 99.95% מהחלקיקים
שימוש במסכות פנים לקורונה עם זיפים או זקן
הדוח מציין כי נשמיות ומסכות פנים נגד קורונה, אינם מתאימות לשימוש בעלי זיפים או זקנים, להם ממליץ הדוח להשתמש באמצעי מיכון הכוללים אטם צוואר, דוגמת ברדסים, או במסכת פנים אקטיבית הכוללת מפוח היוצר "על לחץ" בחלל המסכה.

המחיר של מסכות פנים נגד קורונה
הדוח גם מתייחס למחיר של מסכות פנים נגד קורונה, אלא שכאן צריך לזכור שעקב המחסור בציוד מיגון רפואי, ובפרט של מסכות פנים, המחירים עלו והם משתנים בתדירות גבוהה.

למיטב הבנתנו, אף על פי שהדוח פורסם בתחילת מרץ 2020, הוא מתייחס לרמת המחירים שהייתה קיימת לפני משבר הקורונה.

המחיר של נשמית כירורגית: שקלים בודדים.
המחיר של נשמית N95: עשרות שקלים.
המחיר של מסכת גומי חצי פנים: 100-200 ₪. למסנן מחיר נפרד.
המחיר של מסכת פנים מלאה: מאות שקלים. למסנן מחיר נפרד.

איפה משליכים מסכות קורונה משומשות?
האם אפשר לזרוק לפח האשפה הרגיל ציוד מיגון לצמצום חשיפה לנגיף הקורונה, כמו כפפות או מסכות?

בבתי חולים ומתקנים רפואיים יש הפרדה של פסולת רפואית מפסולת כללית ויש לפעול על פי כללי המקום. אך מה קורה בבתי מגורים ובתי עסק שבשגרה אין להם הפרדה של פסולת רפואית?

במשרד להגנת הסביבה מבהירים כי על פי הנחיות משרד הבריאות, אם מדובר במסכות שמקורם בחולים מאומתים בקורונה או באזרחים הנמצאים בבידוד, כמו גם מבתי חולים או ממתחמים ששוהים בהם אזרחים אלו – יש לאסוף את המסכות בשקית ייעודית ולסגור את השקית היטב לפני השלכתה לפח הירוק. מבחינת שאר הציבור, אפשר להשליך את המסכות בפחים הרגילים בלא הנחיות מיוחדות.

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » ד' אפריל 01, 2020 11:16 pm

אוהב אמת וצדק כתב:

כן הבנתי זאת, אבל מה פשר הK קודם לN

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » ד' אפריל 01, 2020 11:28 pm

זה ראשי תיבות של neged korona.
כנראה.

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

הודעהעל ידי איתן » ה' אפריל 02, 2020 4:16 am

KN95 זה תקן סיני המקביל לתקן FFP2 האירופאי או N95 האמריקאי. מה שלא יהיו ראשי התיבות - אין שום ספק שזה לא "קורונה נגד" או משהו דומה. הרספירטורים והמסכות היו לפני הקורונה ויהיו אחריה. חוץ מזה, בלועזית קורונה כותבים עם C ולא עם K (Coronavirus disease 2019 או בקיצור COVID-19).

נ.ב. בקובץ המצורף יש גם תקנים יפניים, קוריאניים ואוסטרליים/ניו-זילנדיים.
קבצים מצורפים
Comparison_FFP2_KN95_N95_Filtering_Facepiece_Respirator_Classes.pdf
(152.92 KiB) הורד 177 פעמים

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' אפריל 03, 2020 4:59 pm

גוגל השיקה היום אתר שבו ניתן להוריד מידע על תנועת אנשים בכל העולם והאם הם מסתגרים בבתיהם.
https://www.google.com/covid19/mobility/
זו תכנת נסיון וכל מדינה צריך להוריד בנפרד והמידע הוא מלפני 2-3 ימים אך מתעדכן כל הזמן. מה שגוגל עושה פה בעצם זה לשתף את הציבור עם מידע המיקום שהיא אוספת ע"י בעלי סמאטפון, בדומה למידע שהיא אוספת ע"י ווייז ושעל ידו היא יודעת אם יש פקקים וכדומה.

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » א' אפריל 05, 2020 1:40 am

שבע

הודעהעל ידי שבע » א' אפריל 05, 2020 1:55 am

הקורונה מכה בעוצמה רבה! מעבר לזהירות הנדרשת בשמירה על כללי ההיגיינה, כפי הוראות משרד הבריאות, ד"ר אברהם לוי, מדען ומרצה בכיר בערכים, עם רשימת המלצות להתמודדות עם הנגיף (חדשות, בריאות)

הקורונה מכה בעוצמה רבה! בורא עולם מדבר עמנו בשפה מאוד לא שגרתית, ובינתיים כל גדולי וחכמי ישראל מורים על הזהירות המוטלת על כל יחיד בקיום הצו של 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'.

בעקבות העברת כמה הרצאות ברחבי הארץ בנושא ההתגוננות מפני נגיף הקורונה - כמדען הקרוב לנושא שנים רבות, פנו אלי רבים, וביניהם רופאים המתקשים מאד כיצד להנחות את הפציינטים שלהם, שאכתוב מאמר קצר בנושא, שייתן הנחיות להתמודדות מול הנגיף.

נעתרתי לבקשתם, וסידרתי רשימה של המלצות הכוללת גם הסבר קצר ותמציתי לכל המלצה, כאשר ההמלצות בנויות על שני חלקי האדם הגוף והנפש.

אני שמח מאד למלא יעוד זה, לעזור לעמנו ולכל אדם באשר הוא, שיזכה לחיים טובים יותר לעבודת הבורא.

ובכן, אחי ורעיי, יש הרבה מה לעשות מעבר להנחיות משרד הבריאות!

בפוסט זה ברצוני להביא לכם בקצרה כמה המלצות מצילות חיים, רובן המוחלט מגובות במחקרים.

א. ההיגיינה
הנחיות משרד הבריאות

אחי ורעיי, אני דוחק בכם: אנא, התייחסו במלוא האחריות להנחיות החשובות של משרד הבריאות ומעבר להן!!! היגיינה הוכחה כמרכיב המרכזי במניעת מחלות זיהומיות והתפשטותן!:

צמצמו למינימום את היציאות מהבית והמפגשים,

שימרו מרחק מינימלי של 2 מ'

רחצו ידיים לעיתים תכופות במשך 30 שניות כל פעם, עם סבון (אלכוג'ל פחות טוב- היעזרו בו רק במצבי חוסר ברירה) בפרט אם נגעתם במשטח כלשהו מחוץ לביתכם

למחויבי בידוד- אנא היצמדו להוראות הבידוד!

מידע נוסף - בנושא ההיגיינה:

הסיכון ממשטחים שאולי זוהמו ע"י חולה קורונה: נשאלתי רבות בימים האחרונים לגבי הזמן שנגיף הקורונה עשוי לשרוד על משטחים שונים לאחר שחולה קורונה התעטש, השתעל או נגע באותו משטח. כמה קבוצות חוקרים בדקו זאת והגיעו למסקנות שונות, החל מ- 3 שעות ועד 28 ימים. כדאי להיזהר ולא להקל ראש. יש יותר נתונים המראים שמדובר על ימים (3 ימים) מאשר שעות. בישול על אש משמיד את הנגיף אם היה על אוכל.

איך לחטא במהירות וביעילות משטחים חשודים? אם יש משטח חשוד בעיניכם, או מקום שהגיעו אליו אנשים שאינם מוכרים לכם - אפשר לחטא ביעילות ע"י אקונומיקה או אלכוהול 70% (להשאיר כמה דקות עם הנוזל הזה). רחיצה בסבון במשך 30 שניות גם תסיר את רוב חלקיקי הנגף מהמשטח.

טבילה במקוואות - גם בימים כתקנם מי המקוואות מכילים כלור בריכוז גבוה משמעותית משל בריכות שחיה ובטוחים יותר, אך למיטב ידיעתי הריכוז הרגיל אינו מבטיח השמדה מוחלטת של הנגיף. ידוע לי שבעקבות התפרצות הקורונה הגדילו את ריכוז הכלור במקוואות, אך אין בידי מידע בדוק על הריכוז הנוכחי שלו. על כן - במידת ההכרח - אני ממליץ מאד להתרחץ היטב בסבון גם אחרי הטבילה.

ועתה ניגש לעיקר המאמר:

ב. חיזוק המערכת החיסונית
דגש מיוחד יש לשים על חיזוק המערכת החיסונית שבנו! מערכת מורכבת ומתוחכמת להפליא המכילה מערכות מחשוב וביון משוכללות כדוגמת:GPS, Waze, מערכות טילים מתבייתות, ועוד ועוד. "מבשרי אחזה אלו-ק"! זוהי מערכת הגנה מופלאה מאין כמותה.

מערכת החיסון שלנו, כשהיא במיטבה מסוגלת להתמודד ולהשמיד כל חיידק או נגיף החודרים לגופנו, כולל הקורונה. כך ראינו בשבועות האחרונים אנשים שנחשפו לנגיף ולא חלו, וכיצד אחרים החלימו.

כדי שהמערכת תתמודד בס"ד בהצלחה- יש צורך לתחזק אותה נכון, לתמוך בה, לספק לה חלקי חילוף מתאימים.

תפילה בכוונה - מחקרים רבים הוכיחו שתפילותינו נענות. איך פותחים שערי שמים- ראו במקורות.

חיזוק כוחות הנפש - לואי פסטר, הנחשב אבי המיקרוביולוגיה (תחום חקר החיידקים והנגיפים) ואבי תורת החיסון אמר: "אם אדם יידבק בחיידק או לא- תלוי במצבו הנפשי". במצבים שמטבעם עלולים לעורר דאגה, כמו התפרצות הקורונה בשבועות האחרונים, רבים מאתנו נכנסים למתחים ודאגות, ויש גם הרואים שחורות. מחקרים הראו שמערכת החיסון נחלשת משמעותית ככל שאנו יותר מודאגים או פסימיים. במצב זה הגוף מתקשה להתמודד עם הנגיף! שימרו על אופטימיות ובטחון בה' - כך תחזקו את מערכת החיסון!

הנה גם כמה טיפים טכניים לשחרור המתח:

עמדו צמוד לשולחן יציב - הניחו כפות ידיכם על השולחן- וזקפו את הגוף תוך הישענות על השולחן - הישארו כך דקה או יותר. תוך דקה מבחינים בשינויים הורמונליים, כגון ירידה משמעותית ברמת הורמון המתח קורטיזול.

לחילופין עמדו זקוף – הצמידו את כפות הידיים זו לזו ומתחו את הידיים כלפי התקרה - בחוזקה - למשך דקה או יותר.

החיוך הרחב שישפר פלאות את התחושה והחשיבה שלכם: שבו מול ראי. הרפו את שרירי הפנים- חייכו חיוך הרחב ביותר שתוכלו כך שהשפה העליונה עולה וחושפת את השיניים העליונות, קמטים מופיעים בצדי העיניים. ועתה, הרימו את הגבות- והתבוננו בעצמכם דרך הראי 20 שניות. מחקר בריטי הראה שאדם הופך לחושב חיובית תוך שבוע גם אם יעשה זאת רק 20 שניות ביום.

פעילות גופנית - עדיף בשמש (לא חזקה) - פועלת בין היתר ביצירת אנדורפינים במוח - ומעלה את המצב רוח והאופטימיות וכן משפרת את איכות השינה.

מעבר להשפעת הפעילות הפיזית על הנפש ועל השינה - היא נחוצה מאד להנעת הצבא המופלא בגופנו. ללא תנועה - הצבא הזה כמעט משותק! (הלב מניע את הדם, אבל מה שמניע את נוזל הלימפה - שם עיקר מערכת החיסון - הוא הפעילות הגופנית שלנו. אולי הניקיונות לפסח יסייעו בכך).

1.
שינה טובה - מחקרים הראו ששינה משפיעה מאד על מערכת החיסון ותפקודה, בפרט את פעילותם של האלמנטים האמורים להשמיד את הנגיפים (כגון NK). הן הרמב"ם והן המחקרים מדברים על כ- 8 שעות שינה. בימים אלה של ניקיונות לפסח, יש המדירים שינה מעיניהם כדי שהבית יהיה מצוחצח לקראת בדיקת החמץ. כמה וכמה מרבותינו כבר התריעו על כך שהמצווה היא לבער את החמץ ולא להבריק את הבית - בפרט אם הדבר בא על חשבון השינה או גורם למתח - וכך הבריאות בסכנה.

למי שמתקשה להירדם: טריק קטן: הרפו את הגוף מכף רגל ועד הקדקוד, ולחצו באמצעות האצבע הימנית בזווית שבין האגודל והאצבע שבכף שמאל, וכן בכוון הנגדי- באצבע שמאל ללחוץ בזווית הנ"ל שבכף יד ימין. בס"ד תוך זמן קצר תירדמו.

2.
שתיה מרובה - בין 1.5 ליטר ל 2 ליטר- בעיקר מים ותה - לא ממותקים!

נוזלים אלה מאפשרים את הפעלת ה"ריסים" הנפלאים שה' ייצר בדרכי הנשימה והממונים על הרחקת הנגיפים והחיידקים מדרכי הנשימה החוצה. פרט לכך במקומות בהם מפעילים חימום (מזגנים או רדיאטורים)- חשוב להפעיל מכשיר אדים-אוויר לח יסייע בהרחקת הזיהומים מדרכי הנשימה.

שתיה מרובה גם מסייעת בסילוק עודף חומציות מהדם, ויש רופאים
הסבורים שזה עצמו יכול לסייע משמעותית במלחמה נגד הנגיף.

הימנעות מצריכת סוכר - תה עשוי בהחלט לסייע במלחמה נגד נגיפים עם זאת מחקרים מראים שצריכת סוכר מחלישה משמעותית את מערכת החיסון- ומגדילה את הסיכון להידבקות ולהסתבכות. השליכו את שאריות הממתקים מפורים לפח והימנעו עד כמה שניתן מצריכת משקאות ממותקים- הם מחלישים את המערכת החיסונית!

אוורור - חדר בו נמצאים כמה אנשים חשוב שיהיה מאוורר - אם אחד מהם נשא של הנגיף, מבלי לדעת הוא מפיץ בנשימותיו טיפות זעירות הנושאות את הנגיף ועלול להדביק את הנוכחים! אוורור מביא לפיזורם של הנגיפים - ולהקטנת הסכנה.

מרכיבים תזונתיים ההכרחיים לבניית מערכת החיסון ולתפעולה:
חלבון - דאגו לצריכה מספקת! מרכיבי המערכת החיסונית בעיקרם בנויים מחלבון.
ויטמינים: קריטיים לפעילות מערכת החיסון: A , C , D
מינרלים: אבץ וסלניום.

להלן מעט פירוט:

ויטמינים
ויטמין A - חשוב הן לפעילות המערכת החיסונית והן לשלמות רקמת האפיתל של הריאות- השכבה הראשונה הבאה במגע עם הנגיפים.
מקורות לויטמין זה: כל הירקות הכתומים (עשירים בביתא קרוטן ההופך בגופנו לויטמין A): פלפלים, גזר, דלעת, דלורית, בטטה.

ויטמין C - מקורות: קיווי, פלפל אדום, פירות הדר, בטטה
במקרה של הידבקות או הופעת תסמינים- קחו תוסף תזונה של ויטמין C 1000 מ"ג כל שעה. הפסיקו או הקטינו המינון אם היציאות נעשות רכות.

ויטמין D - הוא אולי הויטמין הקריטי ביותר בנושא ההגנה מהנגיף. כמה מחקרים מראים שמחלות נגיפיות שכיחות בעיקר אצל אלה שרמת הויטמין D בדמם נמוך. איננו נחשפים הרבה לשמש- לכן כמעט אצל כולם יש חוסר בויטמין זה אלא אם כן נוטלים אותו כתוסף.

יש רופאים חשובים בארה"ב הסבורים שהסיבה העיקרית לכך שמחלות זיהומיות נפוצות הרבה יותר בחורף, היא חוסר חשיפה לשמש ובכך לירידה ברמת הויטמין D בדם ועליה גדולה בתחלואה במחלות זיהומיות (שהקורונה היא, כידוע, אחת מהן). המינונים המומלצים תלויים בממצאי בדיקת הדם האחרונה. עלינו לשאוף להגיע לרמה אופטימלית של הויטמין הזה בדם.

35 ng/ml (אלה היחידות הנהוגות בקופות חולים מכבי ומאוחדת), א ו100nm/Lביחידות של קופת החולים הכללית. ככל שהערכים בבדיקת הדם שלכם נמוכים יותר- עליכם ליטול כמויות גדולות יותר של ויטמין D כתוסף מזון. עם זאת גם לצריכה עודפת של ויטמין D יש סכנות, לכן חשוב לא להגזים. עשו כעצת רופאיכם.

אם ברגע זה אין בידכם הנחיית הרופא - עד שתקבלו הנחיה מהרופא המטפל, כדאי ליטול ויטמין D בכמויות הבאות: למבוגרים: 3000- 4000 יחידות ויטמין ליום. לילדים- 1000 עד 2000 - תלוי בגיל - זאת עד שתבדקו את הרמה בדמכם - ותפעלו על פי עצת רופאיכם.

מינרלים
אבץ - איכלו בשפע מזונות העשירים באבץ: בשר, דגים, קטניות (עדשים, שעועית, וכד'), אגוזים, גרעינים, פיסטוק חלבי, ביצים, מוצרי חלב, דגנים מלאים. במידה שח"ו הקורונה באזור שלכם, או אתם בבידוד - אני ממליץ, בנוסף, לצרוך על קיבה ריקה תוסף מזון אבץ בכמות של כ 25 מ"ג ליום לערך (בד"כ- כדור אחד). אם מופיעים ח"ו תסמינים- להגדיל ל-50 מ"ג ליום לערך (בד"כ 2 כדורים ליום).
סלניום - מחקרים מראים כיצד מינרל זה פועל במערכת החיסון, ושרבים חולים בשל חוסר בסלניום במזונם. דרושים 200 מק"ג של מינרל זה ליום. צריכת 2 אגוזי ברזיל ביום תספק את כל הדרוש לכם, אך הוא נמצא גם בדגים, בשר, ביצים, מוצרי חלב, עדשים, קשיו.
אפשר גם לצרוך כתוסף מזון 200 מק"ג סלניום, אך יש לזכור: עודף סלניום עלול להזיק! קחו את הסלניום בשעות הבוקר- רחוק מצריכת האבץ.

• • •

חיזוק המערכת החיסונית ע”י תיגבור לחיידקים טובים במעיים:
א. צרכו שפע של מזונות פרה-ביוטיים התומכים בחיידקים הטובים שבמעיים שלנו ואשר תורמים רבות להגנה מפני מחלות זיהומיות: תפוחים, שום, בצל, אספרגוס, אשכוליות,ארטישוק, פיסטוק,רימונים.

ב. כדאי גם לצרוך מזונות פרוביוטיים, כלומר המכילים חיידקים טובים, כגון כרוב כבוש המיוצר בבית לפי הוראות אלה: חיתכו לפרוסות דקות 1 ק"ג של כרוב- הוסיפו 18 גרם מלח בישול ועסו ביחד במשך 10- 15 דקות. בתום פעולה זו תקבלו נוזל שהשתחרר מהכרוב וחתיכות כרוב חסרות טונוס. הכניסו לצנצנת בגודל מתאים כך שהכרוב עם הנוזל יתפסו את כל נפח הצנצנת-ללא רווח מתחת למכסה. אין להוסיף שום מרכיב נוסף (מים, מלח, חומץ וכד')! סגרו היטב והמתינו 3 ימים בתום ימים אלה או כמה ימים לאחר מכן- טעמו ממנו- והוא יהיה מוכן- מאד בריא! הגנה מצויינת נגד נגיפים! שמרו במקרר- לאחר שקבל את הטעם הרצוי. אם במהלך ימים אלה הופיעה פטריה ("עובש") על פני הנוזל בצנצנת- יש לסלק את הפטריה.

לחלופין - אם יש קושי בהכנת הכרוב הכבוש - תוכלו לצרוך כמוסות של פרוביוטיקה מבית הטבע. העדיפו מוצר המכיל מגוון גדול יותר של חיידקים.

1. צמחי מרפא - שהוכיחו את עצמם כנגד מספר נגיפים, כגון סמבוק, אסטרגלוס, אכינצאה.

יש מוצר מצויין הנקרא "בוסטר" המכיל צמחי מרפא אלה ונוספים, ואשר הוכיח את עצמו במשך שנים.

אנשים מנוסים בתחום זה ממליצים ליטול את צמחי המרפא הנ"ל כמניעה- בטרם תתרחש הדבקה ולא להמתין, בפרט, אנשים בקבוצת סיכון- כגון אנשים מבוגרים מעל 70, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות, ובפרט בדרכי הנשימה או בלב, וכן אנשים עם חשיפה רבה יחסית לאנשים אחרים, אנשים עם מערכת חיסונית חלשה יחסית (כגון כאלה הסובלים מהצטננויות תכופות).
2. פטריות רפואיות כגון ריישי, מייטקי, שיטקה, (וכן שמרי בירה) הוכח שהן מחזקות את המערכת החיסונית (בפרט את NK המטפל המרכזי בנגיפים).

הערות חשובות:
הוויטמינים, המינרלים, צמחי המרפא ופטריות המרפא שצוינו במאמר זה נמכרים בבתי מרקחת וחנויות טבע (אם כי לא כולם נמצאים בכל חנות). לגבי המינונים יש להתייעץ במקום הרכישה המוסמך. את כל המוצרים הללו, ובנוסף, מוצר טבעי ייחודי שנוסה לאחרונה על חולי קורונה (והתקבלו תגובות על שיפור משמעותי תוך 24 שעות) ניתן להשיג בטלפון 0527160041.

לסיום, אחי ורעיי, ברור לנו כשמש שהכל בהשגחה פרטית, ושמקורן של כל המחלות רוחני. ועם זאת אנו מחויבים במצוות התורה "ונשמרתם מאד לנפשותיכם" ואמרו חז"ל: מדרש רבה ויקרא ט"ז ח': "אמר רבי אחא מאדם יהא שלא יבואו חוליים עליו, מאי טעמא דאמר ר' אחא (דברים ז'): "והסיר ה' ממך כל חולי"- ממך הוא שלא יבואו חוליים עליך..."רבנן אמרין תשעים ותשעה (מהחוליים) בפשיעה ואחד בידי שמים", מפרש ה"מתנות כהונה" במקום: "בפשיעה" - "שאינו שומר את עצמו בדרך הבריאות ופושע בגופו". אז בואו נעשה רצון אבינו שבשמיים ונשמור את בריאותנו, ובריאות כל הסובבים אותנו!

בברכת והסירותי מחלה מקרבך, באהבה ובברכה רבה

ד"ר אברהם לוי
מדען בכיר בשטח ביולוגיה והנדסה גנטית
מרצה בכיר בערכים
קבצים מצורפים
תמונה 5.jpg
תמונה 5.jpg (53.93 KiB) נצפה 9540 פעמים

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' אפריל 05, 2020 9:49 am

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' אפריל 06, 2020 5:51 pm

חוברת של משה"ב
קבצים מצורפים
06-04-2020-14-31-29-חוברת-הכנה-לפסח-קורונה-לרשויות-חרדיות-פנים-6-4-20.pdf
(7.52 MiB) הורד 310 פעמים

פליאה

הודעהעל ידי פליאה » ו' אפריל 10, 2020 6:06 pm

שיבר כתב:בענין טבילה במקווה, מתוך הוראות של מד"א כפ"ח הגר"מ אשכנזי שליט"א

[תוקנה שגיאה, והעירוני כי כבר הובא למעלה, ע"י הרב לבי במערב]

ב"ה
לרבנים החשובים כאן
מצאתי קובץ נכבד מאד בשם "מה טובו אהליך יעקב" כרך י' ניסן תש"פ שיש כאן הרבה נושאים מעניינים על הקורונה.
צירפתי כאן לתועלת הרבנים המעיינים כאן חזק להגדיל תורה ולהאדירה ויהיה רצון שבזכות זאת המגיפה תעצר לגמרי מישראל. אמן כן יהיה רצון

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ג' אפריל 14, 2020 5:06 pm

ריפוי קורונה

יש רופאים שנתנו לחולי שפעת והצטטנות ושאר מחלות ויראליות מינונים מאוד גבוהים של ויטמין סי וטוענים שהיה מאה אחוז ריפוי.

הרופאים הקונבנציונלים לא ממליצים על זה בגלל שהם טוענים שבמחקרים לא ראו שויטמין סי מונע או מרפא שפעת והצטננות רק מקצר זמן המחלה בממוצע כ10 אחוז שזה לא משמעותי, רק בילדים ובאנשים ספורטאים נראה שיפור משמעותי.

אבל כל המחקרים שלא הראו שיפור משמעותי רובם היו מינון קטן של ויטמין סי, ולא יותר מ4 גרם ביום, המחקרים על 8 גרם ביום הראו קיצור זמן המחלה בכ20 אחוז, כך שסביר שמינון עוד יותר גבוה יהיה שיפור יותר גדול וכעדות הרופאים שניסו את זה.

ניסויים קליניים עם קבוצת פלצבו הראו באופן עקבי כי משך הזמן וחומרתם של פרקי ההצטננות מופחתים בקבוצות הוויטמין C מצביעים על כך שדלקות בדרכי הנשימה הנגיפיות בבני אדם מושפעות מרמות ויטמין C. ישנן עדויות המציינות כי ויטמין C עלול להשפיע על דלקת ריאות. בפרט, שלושה מחקרים מבוקרים עם נבדקים בבני אדם דיווחו על שכיחות נמוכה משמעותית של דלקת ריאות בקבוצות התוספי ויטמיןC המצביעות על כך שוויטמין C עשוי להשפיע על הרגישות לזיהומים בדרכי הנשימה התחתונות תחת תנאים מסויימים.
הרופאים שטיפלו במינונים גבוהים של ויטמין סי השתמשו במינון של עשרות גרמים, ובמקרים קשים אפילו יותר ממאה גרם.

יש כמה בתי חולים עכשיו שעושים ניסוי בטיפול עם ויטמין סי במינון גבוה יחסי לתוך הוריד, בניו יורק בסין ובאיטליה, דרך הפה הרוב לא נספג לכן צריך מינון יותר גבוה ולחלק את המנות כמה שיותר, אין תופעות לוואי חוץ משלשול, אם לוקחים יותר ממה שהגוף צריך, כשהגוף חולה בדרך כל לא יהיה שלשול אפילו במינונים גבוהים, כשיש שלשול זה בדרך כלל סימן שכבר לקחת מספיק ויש להפסיק עד יום הבא ומהיום הבא לרדת עם המינון בהדרגה.

שום וזנגביל ושמן קיק לריפוי קורונה

מי שום נוסה על עשרות אנשים לשפעת וקורונה וכולם התרפאו תוך כמה ימים, כך מעיד ת״ח חשוב ממנצ׳סטר ועוד כמה אנשים שהעידו על זה.

הדרך לעשות את זה, לוקחים ראש שום, מקלפים כל חתיכה ושוטפים וחותכים, שמים בכלי שופכים על זה מים רותחים עד לכיסוי השום, מכסים עם ניילון הרמטי, אחרי שעה זה מוכן.

לוקחים ביום הראשון שלש כפות שלוש פעמים ביום את המים בלי השום, ביום השני כף שלש פעמים ביום, ביום השלישי כף ביום.

כל הכלים שיהיו רק פלסטיק או עץ לא מתכת.
מי שלא סובל שום, שיקח חתיכת זנגביל לקלף ולבשל שעה, או לסחוט בסוחט מיצים ולשתות את המים.

לשאלות בקשר לשום וזנגביל, אפשר להתקשר 447586123920

עוד שתי עצות ששמענו מכמה שמעידים על זה שעזר להקלה כמעט מיידית, שמן קיק למרוח על החזה, ושאיפת אדים חמים, רק צריך להיזהר שלא יגרום לכוויה.

קלורוקווין ואבץ

יש תרופה בשם הידרוקלורוקווין שאושר לפני כמה ימים ע״י הfda לטיפול בקורונה שהראה תוצאות מאוד טובות בכמה מחקרים קטנים, יש רופא חרדי בארה״ב בשם ד״ר זלנקו שטוען שנתן את התרופה ביחד עם סוג של אנטיביוטיקה ואבץ ל700 חולים בסיכון ואף אחד מהם לא הצטרך הנשמה ורק 4 הגיעו לבית חולים, לדעתו צריך לתת את זה לחולים בסיכון בתחילת המחלה ולא רק כשכבר צריך אישפוז.

יש גם פרופסור חרדי בדרום אפריקה שטוען שחקר את הנושא הרבה והגיע למסקנה שמה שצריך לריפוי קורונה זה 50 מג אבץ ביום, כי הגוף צורך הרבה אבץ כדי להתגבר על המחלה.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' אפריל 14, 2020 5:37 pm

מלבב, מתי תפסיק עם ההבלים שלך? יש אנשים ששתו 4 כוסות יין בליל הסדר ונתרפאו, ויש כאלו ששתו 4 כוסות ולא נתרפאו, ויש כאלו שאכלו מצה ונתרפאו, ויש כאלו שאכלו תפוחי אדמה ונתרפאו... ויש ויש ויש... ויש כאלו שעשו את כל השטויות שאתה מביא ולא עזר להם... ואתה ממשיך למכור כאן לוקשים.
רפואה בדוקה היא רק כזו שעשו עבודת מחקר מקיפה וניסו אותה על אלפי אנשים במשך זמן רב ועברה ניסויים קליניים ועמדה בביקורת של ועדות הבריאות השונות בעולם, כמו לדוגמא החיסונים לחצבת ועוד, וכזו שמזהירים אותך על תופעות לוואי והסיכונים בלקיחתה ולא כל מיני שיקויי הוקוס פוקוס.
הקורונה נמצאת כאן בסה"כ רק כ4 חודשים ומתוכם רק בחודש האחרון בממדי מגפה ואותו רופא חרדי מדרום אפריקה כבר הספיק לחקור את הנושא "הרבה"? במציאות העכשווית אין שום חיסון ידוע, והחולים יכולים לקחת כל דבר שנכנס לפה, חלק יבריאו וחלק לא ללא שום קשר לאותו חומר שכן למי שכבר תקפה אותו המגפה - נכון להיום אין שום ריפוי לאף וירוס! יש רק תרופות המאריכות חיים אך לא כאלו שמרפאות לחלוטין. רק הגוף בעצמו או בעזרת חיסון הניתן מראש יכול להלחם בנגיפים.
ועוד לא ענית על שאלתי: כאשר יתגלה חיסון בדוק לקורונה, האם תתחסן או לא?

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ג' אפריל 14, 2020 6:00 pm

זאב ערבות כתב:מלבב, מתי תפסיק עם ההבלים שלך? יש אנשים ששתו 4 כוסות יין בליל הסדר ונתרפאו, ויש כאלו ששתו 4 כוסות ולא נתרפאו, ויש כאלו שאכלו מצה ונתרפאו, ויש כאלו שאכלו תפוחי אדמה ונתרפאו... ויש ויש ויש... ויש כאלו שעשו את כל השטויות שאתה מביא ולא עזר להם... ואתה ממשיך למכור כאן לוקשים.
רפואה בדוקה היא רק כזו שעשו עבודת מחקר מקיפה וניסו אותה על אלפי אנשים במשך זמן רב ועברה ניסויים קליניים ועמדה בביקורת של ועדות הבריאות השונות בעולם, כמו לדוגמא החיסונים לחצבת ועוד, וכזו שמזהירים אותך על תופעות לוואי והסיכונים בלקיחתה ולא כל מיני שיקויי הוקוס פוקוס.
הקורונה נמצאת כאן בסה"כ רק כ4 חודשים ומתוכם רק בחודש האחרון בממדי מגפה ואותו רופא חרדי מדרום אפריקה כבר הספיק לחקור את הנושא "הרבה"? במציאות העכשווית אין שום חיסון ידוע, והחולים יכולים לקחת כל דבר שנכנס לפה, חלק יבריאו וחלק לא ללא שום קשר לאותו חומר שכן למי שכבר תקפה אותו המגפה - נכון להיום אין שום ריפוי לאף וירוס! יש רק תרופות המאריכות חיים אך לא כאלו שמרפאות לחלוטין. רק הגוף בעצמו או בעזרת חיסון הניתן מראש יכול להלחם בנגיפים.
ועוד לא ענית על שאלתי: כאשר יתגלה חיסון בדוק לקורונה, האם תתחסן או לא?

עניתי לך בפרטי

שייף נפיק

שומים ובצלים במגיפה

הודעהעל ידי שייף נפיק » ד' אפריל 15, 2020 10:32 pm

מו''ר הגר''י שוורץ שליט''א סיפר שבזכרונו לפני כ75 שנה היתה מגיפת חולרע ל''ע במצרים, ובאר''י הסמוכה לה חששו ממנה, ותלו לילדים בצואריהם שומים שהאמינו אז שהם סופגים את הזוהמה והחיידקים.
הוא ראה בזה סמך (אם הדברים נכונים כמובן) לדברי חז''ל על הזהירות מאכילת בצלים ושומים שהיו קלופין ומגולים בלילה.
האם ידוע לכת''ר דבר בענין?

מלבב

Re: שומים ובצלים במגיפה

הודעהעל ידי מלבב » ה' אפריל 16, 2020 12:17 am

שייף נפיק כתב:מו''ר הגר''י שוורץ שליט''א סיפר שבזכרונו לפני כ75 שנה היתה מגיפת חולרע ל''ע במצרים, ובאר''י הסמוכה לה חששו ממנה, ותלו לילדים בצואריהם שומים שהאמינו אז שהם סופגים את הזוהמה והחיידקים.
הוא ראה בזה סמך (אם הדברים נכונים כמובן) לדברי חז''ל על הזהירות מאכילת בצלים ושומים שהיו קלופין ומגולים בלילה.
האם ידוע לכת''ר דבר בענין?

בקו שלהבת אש מישהו סיפר בשם שכן שלו ששמע ממישהו שעבד במאפיה שכולם נדבקו בקורונה חוץ ממנו, בגלל ששם בצל מקולף וחצוי בכל חדר בבית שלו, ולקחו את הבצל למעבדה ומצאו בו הרבה מהנגיף.

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

Re: שומים ובצלים במגיפה

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ה' אפריל 16, 2020 12:18 am

מלבב כתב:בקו שלהבת אש
מישהו סיפר
בשם שכן שלו
ששמע ממישהו
שעבד במאפיה שכולם נדבקו בקורונה חוץ ממנו, בגלל ששם בצל מקולף וחצוי בכל חדר בבית שלו, ולקחו את הבצל למעבדה ומצאו בו הרבה מהנגיף.

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים