מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

קורונה | מידע שימושי

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
עזריאל ברגר
הודעות: 9547
הצטרף: ג' אוקטובר 14, 2014 3:49 pm
מיקום: בת עין יע"א

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ה' יולי 23, 2020 7:13 pm

זאב ערבות כתב:ראו מה כתבתי כאן viewtopic.php?f=17&t=39441#p646217 בענין מוצרים ללא הכשר, ואתמול התפרסם שנוזל החיטוי היחיד שנמצא יעיל ב100 אחוז לחיטוי נגיף הקורונה הוא lysol (לייזול באותיות עבריות) המיוצר ע"י חברה בריטית וממש כמעט ולא ניתן להשיג אותו כעת בגלל הביקוש הגדול. לגבי נוזלי החיטוי לידים פורסמה רשימה של הרבה נוזלים שהיזקם מרובה על יעילותם.

הלוואי שרשויות הבריאות בכל מקום ומקום שאוכפות את ההרעלה העצמית של המסכות - יאכפו את איסור ההרעלה העצמית ע"י הקולה והסיגריות וכל כיו"ב...

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 27, 2020 5:40 pm

המלחמה על ההידרוקסיכלורוקווין: האם טראמפ בכל זאת צדק?
פרופסור לאפידמיולוגיה מאוניברסיטת ייל: "הידרוקסיכלורוקווין יכולה להציל 75 אלף עד 100 אלף חולי קורונה" • לפני חודשים אחדים המליץ טראמפ על השימוש בתרופה, ואף נטל אותה בעצמו, אך ספג ביקורת עזה
עומר גריג
22 ביולי 2020 | 12:15
0
ד"ר הארווי ריש, פרופסור לאפידמיולוגיה מבית הספר לבריאות ציבורית של אוניברסיטת ייל, התראיין אתמול ל-FOX NEWS וטען שהידרוקסיכלורוקווין, תרופה למניעה וטיפול במלריה, יכולה להציל "75,000 עד 100,000" חולי קורונה.

כזכור, הנשיא טראמפ הורה לרשות התרופות והמזון האמריקנית, כבר בחודש מרץ, להאיץ את בדיקתן של תרופות מסוימות, הידרוקסיכלורוקווין ביניהן, כטיפול אפשרי לנגיף הקורונה. הנשיא עצמו נטל הידרוקסיכלורוקווין למשך כשבוע, דבר שעורר תגובות עוקצניות בתקשורת, וכן את התנגדותו הפומבית של מנהל המכון הלאומי לבריאות ובעצמו מומחה לאימונולוגיה, ד"ר אנתוני פאוצ'י. הוויכוח שהתגלע בין הנשיא לבין אנשי הממסד הרפואי בארה"ב תרם להפיכת שאלת השימוש בתרופה לוויכוח פוליטי.

כעת, חוקרים בבית החולים "הנרי פורד" בדטרויט, מישיגן, גילו ששימוש מוקדם בהידרוקסיכלורוקווין מצמצם משמעותית את התמותה מהנגיף בקרב מאושפזים. המחקר, שפורסם בכתב העת הבינלאומי למחלות מדבקות, מצא שאחוז התמותה בקרב חולי קורונה מאושפזים שקיבלו הידרוקסיכלורוקווין עמד על 13.5 אחוז, בעוד שאחוז התמותה בקרב חולים שלא קיבלו טיפול אנטיביוטי (כאמור, נגיף הקורונה אינו רגיש לטיפול אנטיבקטריאלי) עמד על 26.4 אחוז.

שאלה של עיתוי
מנהל המחלקה למחלות מידבקות של בית החולים, ד"ר מרקוס זרבוס, אמר במסיבת עיתונאים: "תוצאות המחקר שלנו שונות מתוצאות של מחקרים אחרים... מה שהיה חשוב במחקר שלנו הוא שהחולים קיבלו טיפול בשלב מוקדם". זרבוס הוסיף: "כדי שידרוקסיכלורוקווין יהיה מועיל, צריך להתחיל בטיפול לפני שחולים מתחילים לסבול מתגובות חיסוניות חריפות, כפי שרואים אצל חולים עם נגיף הקורונה".על פי ד"ר ריש, כאמור פרופסור לאפידמיולוגיה באוניברסיטת ייל, "רופאים רבים [שתומכים בטיפול בהידרוקסיכלורוקווין] קיבלו הערות עוינות", אך הוא בכל זאת מאמין שניתן להשתמש בחומר כטיפול מונע עבור אנשים שעובדים בחזית המאבק בנגיף: "אלה האנשים שמטפלים בחולים האלה ברחבי המדינה, והם האנשים שנמצאים בסיכון שיכפו עליהם לא להשתמש בתרופה".

לטענתו של ריש, העיתונות הממוסדת מתעלמת מהיתרונות של השימוש בהידרוקסיכלורוקווין, והמאבק נגד השימוש בתרופה לא מבוסס על "עובדות רפואיות" אלא הוא "מלחמת תעמולה" הנגועה במניעים פוליטיים
נערך לאחרונה על ידי מלבב ב ב' יולי 27, 2020 6:30 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 27, 2020 6:15 pm

לכל מי שקורא את דברי ההבל האלו אני ממליץ לקרוא את הקובץ בהודעה זו https://forum.otzar.org/viewtopic.php?f ... 80#p637953 ואם אינכם מבינים אנגלית, אל תתיחסו לדברים שכותב כאן מלבב שהם ממש סכנה לציבור ותחקרו את הנושא. אך דעו לכם שתרופה זו נועדה למלריה ולא לוירוסים והיא מסוכנת ביותר ואלה שממליצים עליה ממליצים יחד עם זיטרומקס וביחד זה חומר נפץ וצריך להיות משוגע לקחת אותה בשביל הקורונה.

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 27, 2020 6:27 pm

בית החולים העמק
מסיכום הגל הראשון של חולי הקורונה שטופלו בחודשים האחרונים במרכז הרפואי העמק עולות תוצאות מעניינות, לפיהן מתוך 74 חולי קורונה, בהם חולים קשים ובינוניים, אף חולה לא נזקק להנשמה מלאכותית. 71 חולים החלימו, ו – 3 עדין מאושפזים ומצבם קל.
מניתוח הנתונים בישיבות הקליניות המשותפות לרופאים שהיו מעורבים בטיפול בחולים אלה – רופאי מחלקות פנימית קורונה בשיתוף מומחים למחלות זיהומיות, ורופאי טיפול נמרץ והרדמה – מתחזקת ההערכה כי ההסבר לתוצאות הטובות כרוך בבחירת פרוטוקול טיפולי המשלב את התרופה הידרוקסיכלורוקווין (תרופה המשמשת בדרך כלל לטיפול במחלות מפרקים) ביחד עם נוגדי קרישה כבר בשלב מוקדם של המחלה וכן טיפול בחמצן בזרימה גבוהה.
לדברי ד"ר ביביאנה חזן מנהלת היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי העמק, "מצטברות עוד ועוד עדויות מהעולם לכך שטיפול מוקדם בתרופה הידרוקסיכלורוקווין קשור להישרדות של חולי קורונה. במקביל לכך, מתפרסם מידע מהעולם שמראה קשר בין טיפול בנוגדי קרישה להישרדות חולים אלה. אנחנו שילבנו את שתי התרופות הללו אצל חולי קורונה בשלב המוקדם של מחלתם".

"מוקדם להסיק מסקנות"
ד"ר גיא דורי, מנהל מחלקה פנימית ה' (מחלקת קורונה): "מוקדם להסיק מסקנות, הקורונה היא מחלה חדשה שעדיין נלמדת בארץ ובעולם ויש צורך בביצוע מחקר מבוקר אשר יאשש את הגישה הטיפולית שבה נקטנו, אך להערכתנו, הייתה תרומה משמעותית לטיפול בחמצן בזרימה גבוהה במניעת הנשמה מלאכותית"
לדברי ד"ר דורי: "הקפדנו לבצע הערכת מצב רפואי לחולים שלנו לעיתים קרובות בשאלה האם עולה הצורך בהנשמה מלאכותית. אנחנו שבעי רצון מהתוצאות, ובהתבסס על הניסיון שלנו עד כה, ועד אשר יפותחו חיסון או תרופה למחלה, אנחנו סבורים שזו הגישה הטיפולית הרצויה".
יש לציין כי במרכז הרפואי העמק טופלו בסה"כ 77 חולי קורונה בגל הראשון, מתוכם 3 חולים מבוגרים וסיעודיים, שפונו לבית החולים במצב מדורדר, שאינו מאפשר התערבות פולשנית, והם נפטרו תוך זמן קצר

זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 27, 2020 6:41 pm

אני ממליץ לכל מי שח"ו תוקף אותו הקורונה שיגש חיש מהר לד"ר ביביאנה חזן שתטפל בו ומאחל החלמה קלה ומהירה, אך רצוי שיכתוב קודם צוואה ואולי יגדיל את סכום ביטוח חיים, זה יועיל למשפחתו. אך לפני שאתם ממהרים תקראו את הקובץ הנ"ל ועוד פרסומים רשמיים בנדון שזה כבר הוכח מעל לכל ספק כטיפול מזיק וכל מי שטוען שזה מרפא מוכר לכם לוקש.

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 27, 2020 6:53 pm


זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 27, 2020 6:56 pm

מלבב כתב:https://c19study.com/

יש הרבה הודעות ברשת על הקלורו אך לא ניתן לסמוך עליהם בגרוש ומי שלוקח את הטיפול הזה מסתכן בנפשו.

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 27, 2020 6:58 pm

שאף אחד לא יסמוך לא לעלי ולא עליך, שיסתכל בכל מה שהבאתי וישפוט לבד.

זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 27, 2020 7:05 pm

אתה טועה ומטעה! כמו שבעניני הלכה רוב הציבור לא יודע להכריע בעצמו אלא צריך ללכת לרב או מורה הוראה שיורה לו, כך גם בעניני רפואה. אינך יכול לסמוך על הציבור שלא מבין את נבכי הרפואה שיוכל להסיק מסקנות בעצמו! לשם כך יש רופאים. אך בנושא הקלורו יש תנועה ששמה לה למטרה להציף את הרשת בהודעות שזה מרפא את הוירוס וזה שקר, שכן אין תרופה לוירוס! והשימוש בקלורו לנפיחות היא מסוכנת ביותר ובשילוב עם זיטרומקס זה ממש סכנת נפשות. מי שמסכים לטיפול הזה הוא כמעט כמו המאבד עצמו לדעת. שאלתי רופאה מומחה וכך היא אמרה לי.

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 27, 2020 8:28 pm

זאב ערבות כתב:אתה טועה ומטעה! כמו שבעניני הלכה רוב הציבור לא יודע להכריע בעצמו אלא צריך ללכת לרב או מורה הוראה שיורה לו, כך גם בעניני רפואה. אינך יכול לסמוך על הציבור שלא מבין את נבכי הרפואה שיוכל להסיק מסקנות בעצמו! לשם כך יש רופאים. .

נכון, מסכים מאה אחוז, גם אם זה נשמע משכנע צריך להתייעץ עם רופא, אבל להיזהר שזה לא יהיה רופא כבש, רק באמת ראש פתוח.

זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 27, 2020 10:47 pm

.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ג' יולי 28, 2020 2:20 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 27, 2020 11:03 pm

פשע" – זו המילה שבה השתמשו עורכי ה-Lancet וה- New England Journal of Medicine, כדי לתאר את מה שמתחולל מאחורי הקלעים של הפרסומים בכתבי העת המובילים והנחשבים ביותר בעולם הרפואה.
מי שמצטט אותם הוא לא אחר מאשר שר הבריאות לשעבר של צרפת, ד"ר פיליפ דוסט-בלזי, קרדיולוג במקצועו, ששימש גם כתת-מזכיר כללי של האו"ם, וב-2017 היה מועמד לראשות ארגון הבריאות העולמי.

בראיון שנתן ל-BFM TV, חשף ד"ר דוסט-בלזי שבמפגש סודי ביותר שנערך במאי במכון המחקר צ'טהאם האוס בלונדון (מפגשי המכון הינם סודיים ביותר, ואסור לאיש להקליט או לצלם בהן), הביעו עורכי ה-Lancet וה--New England Journal of Medicine הביעו את זעמם וסיפרו על לחצים המופעלים עליהם על ידי חברות הפארמה.
הוא מצטט את ד"ר ריצ'ארד הורטון, עורך ה-Lancet:
"אם זה יימשך, לא נהיה מסוגלים לפרסם יותר נתונים ממחקרים מדעיים, משום שחברות התרופות הן בעלות כוח כלכלי כה עוצמתי כיום; והן מסוגלות להשתמש בכאלו שיטות כדי לגרום לנו לקבל מאמרים (לפרסום), שלכאורה הם מושלמים מתודולוגית, אך מסקנתם היא מה שחברות התרופות רוצות שתהיה".
"זה חמור מאוד מאוד", אומר ד"ר דוסט-בלאזי. "איש מעולם לא היה יכול להאמין. אני עורך מחקרים כבר 20 שנה. מעולם לא חשבתי שעורך הלנצט יכול להגיד דבר כזה. וכך גם עורך הניו אינגלנד. הוא אפילו אמר שזה פשע. הם השתמשו במילה הזו".

זיכרו ואל תתנו לאיש להשכיח מכם את העובדה הזו, שצריכה להיזכר לדראון עולם:
שני כתבי העת הללו– Lancet ו-NEJM, כתבי העת המובילים שכל העולם מצטט כמו תנ"ך, נאלצו לפני כחודש וחצי לסלק בבושת פנים שני מאמרים - המאמר שהסיק שההידרוקסיכלורוקווין לא יעיל ואף מסוכן (ב-Lancet), והמאמר שהסיק שהתרופות נגד יתר לחץ דם מקבוצות ACE ו-ARBs (בכתב העת NEJM) אינן מעלות את הסיכון לתחלואה חמורה בקוביד-19 – שניהם הסתמכו על ניתוח נתונים החשוד באופן כבד כמזויף, שבוצע על ידי אותה חברה (כן, שני המחקרים על ידי אותה חברה) מפוקפקת, שאיש לא יודע כיצד היא אספה את הנתונים ומניין, ושמלבד המנכ"ל שלה, שהיה המחבר הראשי בשני המחקרים, היא כוללת עוד 5 עובדים, שאיש מהם איננו מדען או רופא.

זיכרו גם את העובדה הזו: לא מדובר בסתם "עוד" שני מחקרים שסולקו. מדובר במחקרים על שתי פרקטיקות רפואיות שניצבו בליבת הדיון הרפואי בתחילת המגיפה שחירבה את העולם, ושפוטנציאלית יש אפשרות שהיו משנות דרמטית את מהלך האירועים. תרופות ההידרוכלורוקווין – אם ניתנת בשלב מוקדם ועל פי הפרוטוקול הנכון, היא לכל הפחות אחת מהתרופות שעשויות, כפי שיותר ויותר מידע ממחקרים ומהשטח מצביעים, להפוך את המחלה לבלתי מסוכנת, ולכזו הניתנת לטיפול פשוט. אילו היה נערך בזמן מחקר גדול, איכותי, כפול סמיות ובעל הקצאה אקראית – ייתכן שחולים רבים היו ניצלים, ואולי אפילו היינו יכולים כבר מזמן לראות את הגב של המשבר הזה. לא פחות חשוב מכך – מחקר ה-NEJM הוא פשע בלתי נתפס – כי אם אכן התרופות האלו מעלות את הסיכון לתחלואה חמורה בנגיף, על ידי העלאת כמות קולטני ה-ACE2, או אז מי שאחראי למחקר הזה וכל מי ששותף לו – אחראי במו ידיו להחמרה במצבם של חולים הנוטלים אותן, ואולי אף למותם. נכון להיום, למרות הסילוק של המחקר הזה, איש כבר לא מתייחס לסוגיה הזו.

מילה של תקווה – וגם את זה עלינו לשים לנגד עינינו: הסילוק של שני המחקרים הללו הוא ניצחון גדול לחברה האזרחית, כי מי שחשף את הפשע הזה הם מדענים-אזרחים. רשימה ארוכה של כ-200 מדענים וקלינאים, אנשים אמיצים וחכמים, שבחנו את המחקר בזכוכית מגדלת ולא הניחו לעובדה שמדובר בכתבי עת מובילים לסנוור את עיניהם, וגם לא פחדו לכתוב מכתב גלוי למערכות העיתונים הללו, שבסופו של דבר אילץ אותם לסגת. בזכות המעשה שלהם ובעקבותיהם, קמים עכשיו עוד חוקרים, רופאים ואנשי מדע אמיצים ומדברים.
הכוח כן בידינו. אל תשכחו את זה. ואל תוותרו.

זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 27, 2020 11:10 pm

מלבב כתב:פשע" – זו המילה שבה השתמשו עורכי ה-Lancet וה- New England Journal of Medicine, כדי לתאר את מה שמתחולל מאחורי הקלעים של הפרסומים בכתבי העת המובילים והנחשבים ביותר בעולם הרפואה.
מי שמצטט אותם הוא לא אחר מאשר שר הבריאות לשעבר של צרפת, ד"ר פיליפ דוסט-בלזי, קרדיולוג במקצועו, ששימש גם כתת-מזכיר כללי של האו"ם, וב-2017 היה מועמד לראשות ארגון הבריאות העולמי.

מלבב, כדרכך אתה כותב רק מה שנח לך. הלנסט והעתון השני הסירו את המחקרים לא בגלל שלא היו נכונים, אלא בגלל שהמידע עליהם התבססו לא עמד בקריטריונים הקפדניים שלהם, אך את תוצאות המחקר לא שללו ובקרוב יפרסמו את המחקר עם נתוני המחקר המדוייקים. כך שלא דובים ולא יער.

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 27, 2020 11:16 pm

זה לא אני אמרתי, זה אומר שר הבריאות שעבר של צרפת בשם עורכי העיתון.

הוא מצטט את ד"ר ריצ'ארד הורטון, עורך ה-Lancet:
"אם זה יימשך, לא נהיה מסוגלים לפרסם יותר נתונים ממחקרים מדעיים, משום שחברות התרופות הן בעלות כוח כלכלי כה עוצמתי כיום; והן מסוגלות להשתמש בכאלו שיטות כדי לגרום לנו לקבל מאמרים (לפרסום), שלכאורה הם מושלמים מתודולוגית, אך מסקנתם היא מה שחברות התרופות רוצות שתהיה"

זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' יולי 29, 2020 6:42 am

אמש היתה ממש מלחמה תקשורתית כאשר הפיצו ברשת סרטונים המצדדים בעד הטיפול בקלורו, והרשויות בארה"ב כפו על הרשתות שהפיצו את הסרטונים כגון טוויטר ופייסבוק ויוטיוב להסיר אותם ופרסמו אזהרות חמורות לציבור לא לקחת תרופה זו שהוכחה לא רק כלא מועילה בכלל לקורונה אלא אף כמסוכנת. לא ידוע מי בדיוק עומד מאחרי זאת ומה הכוונות שלהם אך אלה כל מיני גופים מפוקפקים שמפרסמים כל מיני דברים מחוץ לגדר הטבע כאילו הם עובדות מדעיות. הענין קבל סקירה תקשורתית רחבה כאן ומזהירים את הציבור לא לקחת את הקלורו.

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ד' יולי 29, 2020 8:05 am

זאב ערבות כתב:
מלבב כתב:זה לא אני אמרתי, זה אומר שר הבריאות שעבר של צרפת בשם עורכי העיתון.

הוא מצטט את ד"ר ריצ'ארד הורטון, עורך ה-Lancet:
"אם זה יימשך, לא נהיה מסוגלים לפרסם יותר נתונים ממחקרים מדעיים, משום שחברות התרופות הן בעלות כוח כלכלי כה עוצמתי כיום; והן מסוגלות להשתמש בכאלו שיטות כדי לגרום לנו לקבל מאמרים (לפרסום), שלכאורה הם מושלמים מתודולוגית, אך מסקנתם היא מה שחברות התרופות רוצות שתהיה"

אמש היתה ממש מלחמה תקשורתית כאשר הפיצו ברשת סרטונים המצדדים בעד הטיפול בקלורו, והרשויות בארה"ב כפו על הרשתות שהפיצו את הסרטונים כגון טוויטר ופייסבוק ויוטיוב להסיר אותם ופרסמו אזהרות חמורות לציבור לא לקחת תרופה זו שהוכחה לא רק כלא מועילה בכלל לקורונה אלא אף כמסוכנת. לא ידוע מי בדיוק עומד מאחרי זאת ומה הכוונות שלהם אך אלה כל מיני גופים מפוקפקים שמפרסמים כל מיני דברים מחוץ לגדר הטבע כאילו הם עובדות מדעיות. הענין קבל סקירה תקשורתית רחבה כאן ומזהירים את הציבור לא לקחת את הקלורו.

אלה שפרסמו את זה הם רופאים בעלי נסיון שנתנו את זה למטופליהם וראו תוצאות טובות, ואין חכם כבעל נסיון.

אתה חוזר על השקר שוב ושוב על השקר הגס והגלוי הזה שהוכח כלא מועיל ומסוכן, ואתה מתעלם מזה שכל המחקרים שנעשו כדי להוכיח שזה לא עובד או מסוכן, נעשו על אנשים במצב קשה בבית חולים או במינון מידי גבוה, אתה לא תמצא מחקר אחד שנעשה על אנשים מחוץ לבית חולים במינון של 600 מג ליום שזה לא עבד.

יושב הארץ
הודעות: 632
הצטרף: ג' יולי 16, 2019 11:59 pm

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי יושב הארץ » ו' יולי 31, 2020 6:27 pm

האמצעים נגד COVID-19 מחקו את מחלת השפעת בחצי הכדור הדרומי


מדינות ברחבי חצי הכדור הדרומי מדווחות השנה על מקרים נמוכים משמעותית של שפעת, נגיף RSV, וזיהומים נגיפיים אחרים בדרכי הנשימה. מומחי בריאות מייחסים את המגמה לאמצעים כגון שימוש במסיכה והגבלות על נסיעות אוויריות בתוך מגיפת ה- COVID-19.
ד"ר קלאודיה קורטס, מומחית למחלות זיהומיות בצ'ילה, מספרת על כ-1300 חולי COVID-19 שטיפלה מאז סוף מרץ, רק קומץ חלה בשפעת. צ'ילה רשמה 1,134 דלקות נשימה עונתיות עד כה השנה לעומת 20,949 בתקופה המקבילה אשתקד. בשבועיים הראשונים של יולי - המקביל לתחילת ינואר בחצי הכדור הצפוני - צ'ילה לא דיווחה על מקרי שפעת מאושרים חדשים. באופן דומה, אוסטרליה רשמה רק 85 מקרי שפעת שאושרו במעבדה במהלך השבועיים האחרונים של חודש יוני, לעומת 22,047 מקרים שאושרו במשך השבועיים האחרונים עד 30 ביוני שנה קודם לכן, על פי מערכת המעקב הלאומית למחלות באוסטרליה. ד"ר סילבן אלדיירי, סמנכ"ל המחלקה לשעת חירום בבריאות בארגון הבריאות פאן אמריקה, מזהיר שבתי חולים ורופאים בארצות הברית ובאירופה צריכים להיערך לעונת שפעת טיפוסית עם פתיחת הכלכלה והגבלותיהם.

יוצא פוניבז'
הודעות: 1419
הצטרף: ה' מרץ 29, 2012 12:04 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי יוצא פוניבז' » א' אוגוסט 02, 2020 1:06 am

האם מישהו יודע מה הכללים כעת של משרד הבריאות, לגבי מי שנתברר כחיובי, מי מהנפגשים עמו בשבועיים קודם לכן, צריך להיכנס לבידוד?
תודה

מעט דבש
הודעות: 3447
הצטרף: ד' אפריל 04, 2012 1:17 pm

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מעט דבש » א' אוגוסט 02, 2020 9:26 am

בפרט זה אין שינוי
https://govextra.gov.il/ministry-of-hea ... tion/#Sick

וראה נוסח החוק המעודכן כאן.

בהגדרות:
"אדם המצוי בבידוד" - אחד מאלה:
(1) חוזר;
(2) מי שהיה במגע הדוק עם חולה;
(3) מי שרופא קבע לגביו כי היה במגע הדוק עם חולה ב־14 הימים האחרונים;


ובסעיף 2 (ג):
הבידוד יהיה לתקופה של 14 ימים ממועד ההגעה, או 14 ימים מיום המגע האחרון עם חולה.


=================

[אם שהה ליד החולה כשהוא היה עם מסיכה, ראה בחוק הנ"ל סעיף ה3 (ה):
המנהל או ראש השירות רשאי לקבוע תנאים או נסיבות שבהם לא תחול חובת עטיית מסכה... וכן מקרים או נסיבות
שבהם מי שעטה מסכה לא חייב בידוד.

ולמעשה במשרד הבריאות אומרים כל פעם משהו אחר בנידון זה, ואין לפקידות שם כנראה הוראות ברורות בזה].
נערך לאחרונה על ידי מעט דבש ב ג' ספטמבר 01, 2020 8:13 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

לבי במערב
הודעות: 6176
הצטרף: א' מאי 14, 2017 12:58 pm
מיקום: לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה־פרטית. בתודה מראש.

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי לבי במערב » א' אוגוסט 02, 2020 11:48 am

לקרוב משפחתי השיבו במשה"ב, כי אינו מחויב בבידוד - מחמת שחלפו 10 ימים מאז בא במגע עם הנשא־המאומת.
על זה נאמר: 'מדינת חעלם'...

אלישע לוי
הודעות: 5
הצטרף: ד' מאי 13, 2020 12:19 pm

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי אלישע לוי » א' אוגוסט 02, 2020 12:00 pm

כפי ששמעתי ההגבלה ירדה לעשרה ימים מזמן ההחישפות,
רק שהדבר עדיין איננו רשמי ולכן בין הפקידים יש שמורים כפי לשון החוק כרגע ויש לפי ההנחיה המתחדשת
)כמו, להבדיל, בין הרבנים בסוגיות שונות..)

בברכה המשולשת
הודעות: 12310
הצטרף: ג' ינואר 24, 2012 9:00 am
שם מלא: רועי הכהן זק

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' אוגוסט 03, 2020 3:21 pm

מצ"ב סיכום מקיף שראיתי כעת (מעודכן מאוד, לפי מה שראיתי). המסמך איננו מחקר בפני עצמו, אלא סיכום של מחקרים ומאמרים רבים (חלקם בעלי גישות שונות).
קבצים מצורפים
מסמך מסכם ומקיף.docx
(3.03 MiB) הורד 88 פעמים

איתן
הודעות: 977
הצטרף: ו' יולי 08, 2016 1:37 pm
מיקום: ביתר עילית
שם מלא: איתן קלמנס

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי איתן » ב' אוגוסט 03, 2020 6:58 pm

בברכה המשולשת כתב:מצ"ב סיכום מקיף שראיתי כעת (מעודכן מאוד, לפי מה שראיתי). המסמך איננו מחקר בפני עצמו, אלא סיכום של מחקרים ומאמרים רבים (חלקם בעלי גישות שונות).

בתוך המאמר יש גם קישור לגירסה העברית, לא יודע האם מעודכנת.

אלא סיכום של מחקרים ומאמרים רבים (חלקם בעלי גישות שונות)

אך יש מכנה אחד משותף לכל הקובץ - סקפטיציזם בוער לקורונה. מאד מאד מגמתי. אספו לא מכל הבא ליד - אלא רק מהדעות של ספקני הקורונה. כל השאר הושמט. יש הרבה על מה להתווכח.

אולי היה עדיף לקיים מאמר חכמי האומות שסכלות בדברים הפחותים יותר טובה מידיעתם. ולהשאיר המאמר כמות שהוא באנגלית, לא זמין לרוב הציבור דכאן.
או לחילופין, ואף עדיף, לדון בכל טענה לגופה, להביא טענות נגד ומחקרים אחרים על פיסקאות שונות.

בברכה המשולשת
הודעות: 12310
הצטרף: ג' ינואר 24, 2012 9:00 am
שם מלא: רועי הכהן זק

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' אוגוסט 03, 2020 8:30 pm

ימחל לי מע"כ הרב איתן שליט"א,
אבל אין שם שום סקפטיות כלפי עצם קיום נגיף הקורונה, ואפילו לא לגבי הסיכון שיכול להיות בו.
הסקפטיות היא לגבי יעילות הסגר, יעילות המסיכות, רמת הסיכון וכו'
והכל מגובה במחקרים (והם דוקא כן מציינים למחקרים סותרים, רק שהם מעירים את הערותיהם שלהם. אפשר פתוח לראות הכל בקישורים)
וכל המשוואות והדיאגרמות מדוייקות.
כל השאלה זה הניתוח.

זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' אוגוסט 03, 2020 8:52 pm

אכן כל עוד לא נמצאים בבועה מבודדת הרמטית, כגון חללית או צוללת שום הסגר מהסוג שמדובר פה כאן, או מסיכה לא יועילו במאת האחוזים אלא זו בסך הכל השתדלות מצידינו לשמור על עצמינו ועל הסובבים אותנו. במצב הקיים צריך כל גוף, בין זה יחיד, ישיבה, עיר, מדינה לעשות חשבון מה רמת הסיכון שמוכנים לקחת והעלות בחיי אדם ובנזקים, כגון טיפול רפואי ותמיכה בתושבים. לשם כך צריכים גם שיתוף פעולה עם האזרחים, אפילו הממשלה הכי טובה בעולם לא תצליח אם התושבים לא ממשומעים וכל אחד עושה חשבונות לעצמו, או חושב שהממשלה לא יודעת מה היא עושה (איני מדבר כאן על ממשלת ישראל דווקא אלא באופן כללי).
עכשיו יחשוב כל אחד לעצמו כיצד הוא היה מנהיג את המדינה שיש בה אזרחים מסוגים שונים לו הוא היה האחראי על המגיפה ויגיע למסקנה שזה לא דבר פשוט כלל וכלל ותמיד יהיו מי שיאשימו אותו בכל מיני האשמות
אך מה שאתה כותב שהכל מגובה במחקרים זה לא מעלה ולא מוריד מכיוון שמנין לך מה עומד מאחרי המחקרים ואם הם אמינים או לא? היום כל אחד יכול לפרסם מחקר, ובפרט, מנין לך שכל המשוואות והדיאגרמות מדוייקות? היום כל אחד יכול לעשות גרפים ומשוואות שיוכיחו את צדקת דבריו.
יתכן מאוד שהם אכן מדוייקים, אך מאין לך הבטחון המוחלט בכך ושאין שם מניפיולציות?

בברכה המשולשת
הודעות: 12310
הצטרף: ג' ינואר 24, 2012 9:00 am
שם מלא: רועי הכהן זק

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' אוגוסט 03, 2020 9:37 pm

זאב ערבות כתב: אך מה שאתה כותב שהכל מגובה במחקרים זה לא מעלה ולא מוריד מכיוון שמנין לך מה עומד מאחרי המחקרים ואם הם אמינים או לא? היום כל אחד יכול לפרסם מחקר, ובפרט, מנין לך שכל המשוואות והדיאגרמות מדוייקות? היום כל אחד יכול לעשות גרפים ומשוואות שיוכיחו את צדקת דבריו.
יתכן מאוד שהם אכן מדוייקים, אך מאין לך הבטחון המוחלט בכך ושאין שם מניפיולציות?


לגבי המשוואות והדיאגרמות- הנתונים שהם מביאים שם מוסכמים, כפי שכבר כתבתי כמה פעמים, כל השאלה היא הניתוח.
ויש להם הפניות למחקרים, שאותם אפשר לבדוק. חלק ראיתי והם אכן נכונים (זאת אומרת, המתודולוגיה הגיונית, המסקנה נובעת מהנתונים, אין התעלמות מפרטים חשובים. וחלק לא.) חלק לא ראיתי עדיין, אך זה לא משנה, כי אני לא כתבתי שדבריהם הם אמת צרופה, אלא שהם מסכמים הרבה מחקרים ומקורות ומפנים אליהם, בצורה נגישה וברורה.
ושוב, בעיניי העיקר זה שהם בונים על נתונים שחלקם מוסכמים וחלקם לא, אך בהחלט ניתנים לבדיקה.

לגוף הדברים, אינני מחוייב להמלצות המעשיות שלהם, או של כל גוף או חוקר אחר, אבל זה בהחלט מסייע ליישר את החשיבה ולברר את הדברים.

זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' אוגוסט 03, 2020 9:48 pm

אז הלכה למעשה, מה אתה אכן סבור שראוי לעשות כעת בכדי שיפגעו כמה שפחות אנשים?

בברכה המשולשת
הודעות: 12310
הצטרף: ג' ינואר 24, 2012 9:00 am
שם מלא: רועי הכהן זק

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' אוגוסט 03, 2020 10:02 pm

א. לבטל לגמרי את חובת המסכות.
ב. לבטל את המגבלות על מוסדות חינוך (כולל ישיבות, כמובן) וחינוך לא פורמלי. זאת, תוך שמירה על מגע עם אוכלוסיות סיכון.
לגבי ישיבות בייחוד, לפתוח את הישיבות במתווה של לימוד רצוף מראש חודש אלול ועד חנוכה (לפחות).
ג. לפתוח את המשק, תוך מתן עזרה לאוכלוסיות בסיכון.
ד. למקד את המחקר בענייני קורונה בשיפור אמינות הבדיקות.
ה. למקד את הבדיקות במי שבא במגע עם אוכלוסיות סיכון, כדי להפחית את סיכוני ההדבקה של אוכלוסיה זו.
ו. באופן כללי, למקד את הסיוע והעזרה באוכלוסיות סיכון (במקום לחלק כסף לכל האנשים, ללא הבחנה), כדי שניתן יהיה לשמור עליהן יותר ממגע עם גורמי סיכון.
ז. להפסיק להפחיד את הציבור, ולאיים עליו, ולנסות להנדס אותו, ובמקום זה לפרסם מידע מדוייק, ככל הניתן, כדי שבני האדם יכולים יהיו להחליט בעצמם איך לשמור על עצמם ועל הסובבים אותם, בצורה מושכלת.
ח. לפרסם שהסיכון הגדול ביותר להידבקות הוא מאכילה משותפת, ולהמליץ לציבור על זהירות מותאמת.

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ב' אוגוסט 03, 2020 10:28 pm

ט. להפסיק לרצוח ולהתעלל בחולים מאושפזים.
י. להפסיק להחשיב כמת מקורונה אנשים שמתו לכאורה עם הקורונה, ולשלם כסף לרופאים שירשמו סיבת המוות קורונה.
יא. להפסיק למנוע מרופאים לרשום תרופות שחושבים שמועילים רק בגלל שזה יגרום שהחיסון יהיה מיותר.
נערך לאחרונה על ידי מלבב ב ב' אוגוסט 03, 2020 10:36 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' אוגוסט 03, 2020 10:30 pm

בברכה המשולשת כתב:
זאב ערבות כתב: אז הלכה למעשה, מה אתה אכן סבור שראוי לעשות כעת בכדי שיפגעו כמה שפחות אנשים?


א. לבטל לגמרי את חובת המסכות.
ב. לבטל את המגבלות על מוסדות חינוך (כולל ישיבות, כמובן) וחינוך לא פורמלי. זאת, תוך שמירה על מגע עם אוכלוסיות סיכון.
לגבי ישיבות בייחוד, לפתוח את הישיבות במתווה של לימוד רצוף מראש חודש אלול ועד חנוכה (לפחות).
ג. לפתוח את המשק, תוך מתן עזרה לאוכלוסיות בסיכון.
ד. למקד את המחקר בענייני קורונה בשיפור אמינות הבדיקות.
ה. למקד את הבדיקות במי שבא במגע עם אוכלוסיות סיכון, כדי להפחית את סיכוני ההדבקה של אוכלוסיה זו.
ו. באופן כללי, למקד את הסיוע והעזרה באוכלוסיות סיכון (במקום לחלק כסף לכל האנשים, ללא הבחנה), כדי שניתן יהיה לשמור עליהן יותר ממגע עם גורמי סיכון.
ז. להפסיק להפחיד את הציבור, ולאיים עליו, ולנסות להנדס אותו, ובמקום זה לפרסם מידע מדוייק, ככל הניתן, כדי שבני האדם יכולים יהיו להחליט בעצמם איך לשמור על עצמם ועל הסובבים אותם, בצורה מושכלת.
ח. לפרסם שהסיכון הגדול ביותר להידבקות הוא מאכילה משותפת, ולהמליץ לציבור על זהירות מותאמת.

יש לפטר מיידית את גמזו ולמנות את הרב בברכה המשולשת במקומו!

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ב' אוגוסט 03, 2020 10:32 pm

אמן כן יהיה רצון.

עזריאל ברגר
הודעות: 9547
הצטרף: ג' אוקטובר 14, 2014 3:49 pm
מיקום: בת עין יע"א

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ב' אוגוסט 03, 2020 10:37 pm

מלבב כתב:
זאב ערבות כתב:יש לפטר מיידית את גמזו ולמנות את הרב בברכה המשולשת במקומו!

אמן כן יהיה רצון.

לא עונים אמן על קללה...
לא הייתי מאחל לידידנו הכהן החשוב להיכנס לתפקיד הקשה הזה...

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ב' אוגוסט 03, 2020 10:44 pm

זה זכות גדולה להציל מדינה שלימה מהרס מטורף ברוחניות ובגשמיות.

זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' אוגוסט 03, 2020 10:47 pm

עזריאל ברגר כתב:לא עונים אמן על קללה...
לא הייתי מאחל לידידנו הכהן החשוב להיכנס לתפקיד הקשה הזה...

ומדוע לא? הלא גם משה רבינו בסופו של דבר קבל על עצמו את התפקיד הקשה שהטיל עליו הקב"ה להוציא את בנ"י ממצרים למרות שלא ראה את עצמו כראוי לזאת.

אש משמים
הודעות: 2095
הצטרף: ב' אפריל 24, 2017 7:14 pm

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי אש משמים » ב' אוגוסט 03, 2020 11:09 pm

בלי לפגוע באף אחד ח"ו, לפעמים יש לי תחושה של שיחת "נהגי מוניות".
כל אחד בטוח שהוא יודע איך לטפל בבעיות בצורה הטובה ביותר ורק הוא מבין ויכול להושיע את המדינה כולה. כל אחד אוחז באיזו אג'נדה ובטוח שאין טובה הימנה. זה ממנף את ענין החיסונים האחד מנצל את המצב לניגוח פוליטי-ימני והאחר בא למסור את נפשו על קידוש ה'.
רבותי, מראות עיני סוגית הקורונה מאוד מורכבת ומסובכת הן מצד כל המערכות שנפגעות בגללה והן מצד כל סוגי האנשים שצריך להתמודד עימהם. הן צד הבריאות והן צד הכלכלה. אנשים ממושמעים ומנגד אנשים חסרי משמעת. כמויות המחקרים והאינטרסים הרבים פוליטים וכלכליים. וכמובן הסוגיה הרוחנית הסבוכה שגם בה נדמה שיש אף קורטוב פוליטי.
בקיצור, קשה לומר שרעיון החלטי של מאן דהו יהיה הנוסחה המנצחת. הנושא עדין ורגיש וצריך הרבה שיקול דעת וכמובן חשיפה לכלל הנתונים.

זאב ערבות
הודעות: 5626
הצטרף: ו' יוני 22, 2018 3:47 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' אוגוסט 03, 2020 11:27 pm

אז תתאר לך מה עובר על ראש הממשלה המסכן שבסופו של דבר הוא האחראי הראשי על כל החלטות אנשי ממשלתו! השאלה הגדולה היא האם ממנים את האנשים הראויים לתפקיד באמת או רק משיקולים פוליטיים ואחרים.
ודרך אגב איש כאן לא אמר שהוא בטוח שהוא זה היודע לטפל בבעיות בצורה הטובה ביותר אלא מעלים רעיונות, והאם גמזו יודע? ואפילו אם הוא איש מתאים האם זאתת אומרת שהרעיונות שלו יועילו? ובמה נגרע המתווה של הרב בברכה המשולשת? או שמא יש בו אלמנטים שראוי לקחת בחשבון?

פרנקל תאומים
הודעות: 3455
הצטרף: ב' יולי 04, 2016 5:26 pm

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ב' אוגוסט 03, 2020 11:50 pm

מלבב כתב:ט. להפסיק לרצוח ולהתעלל בחולים מאושפזים.
י. להפסיק להחשיב כמת מקורונה אנשים שמתו לכאורה עם הקורונה, ולשלם כסף לרופאים שירשמו סיבת המוות קורונה.
יא. להפסיק למנוע מרופאים לרשום תרופות שחושבים שמועילים רק בגלל שזה יגרום שהחיסון יהיה מיותר.


ידידינו החביב ר' מלבב, אתה מתוק מדבש!
איך לך מושג איך שמחת אותי, במיוחד עם סעיף י''א....

מלבב
הודעות: 2510
הצטרף: ד' אפריל 17, 2013 4:48 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי מלבב » ג' אוגוסט 04, 2020 1:09 am

אש משמים כתב:בלי לפגוע באף אחד ח"ו, לפעמים יש לי תחושה של שיחת "נהגי מוניות".
כל אחד בטוח שהוא יודע איך לטפל בבעיות בצורה הטובה ביותר ורק הוא מבין ויכול להושיע את המדינה כולה. כל אחד אוחז באיזו אג'נדה ובטוח שאין טובה הימנה. זה ממנף את ענין החיסונים האחד מנצל את המצב לניגוח פוליטי-ימני והאחר בא למסור את נפשו על קידוש ה'.
רבותי, מראות עיני סוגית הקורונה מאוד מורכבת ומסובכת הן מצד כל המערכות שנפגעות בגללה והן מצד כל סוגי האנשים שצריך להתמודד עימהם. הן צד הבריאות והן צד הכלכלה. אנשים ממושמעים ומנגד אנשים חסרי משמעת. כמויות המחקרים והאינטרסים הרבים פוליטים וכלכליים. וכמובן הסוגיה הרוחנית הסבוכה שגם בה נדמה שיש אף קורטוב פוליטי.
בקיצור, קשה לומר שרעיון החלטי של מאן דהו יהיה הנוסחה המנצחת. הנושא עדין ורגיש וצריך הרבה שיקול דעת וכמובן חשיפה לכלל הנתונים.

אין משהו מידי מסובך, פשוט יש אנשים שמשוכנעים שמה שרוב ככל משרדי הבריאות בעולם נוקטים זה פשוט שזה נכון, מצד שני יש אנשים שחושבים מחוץ לקופסא, ומי שחושב קצת מחוץ לקופסא מהר מאוד קולט שכל ההתנהלות בעניין הקורונה הוא טירוף שאין כדוגמתו.

הכתב והמכתב
הודעות: 313
הצטרף: ג' ינואר 31, 2017 1:15 am

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי הכתב והמכתב » ג' אוגוסט 04, 2020 2:32 am

מה לעשות שלפעמים הקופסא היא השפיות

איתן
הודעות: 977
הצטרף: ו' יולי 08, 2016 1:37 pm
מיקום: ביתר עילית
שם מלא: איתן קלמנס

Re: קורונה | מידע שימושי

הודעהעל ידי איתן » ג' אוגוסט 04, 2020 5:21 am

בברכה המשולשת כתב:ימחל לי מע"כ הרב איתן שליט"א,
אבל אין שם שום סקפטיות כלפי עצם קיום נגיף הקורונה, ואפילו לא לגבי הסיכון שיכול להיות בו.
הסקפטיות היא לגבי יעילות הסגר, יעילות המסיכות, רמת הסיכון וכו'
והכל מגובה במחקרים (והם דוקא כן מציינים למחקרים סותרים, רק שהם מעירים את הערותיהם שלהם. אפשר פתוח לראות הכל בקישורים)
וכל המשוואות והדיאגרמות מדוייקות.
כל השאלה זה הניתוח.

באתר הנ"ל יש עוד כתבות, למשל רשימה של כתבות על לובי יהודי-ישראלי בארה"ב (מקופיא נראה שמצרפים ביחד כתבות על יהודים בהולליווד ומדיה עם סרטים של אל-ג'זירה וכו' על לובי ישראלי), האשליות על המלחמה בסוריה ועוד.
אולי כדאי להביא גם אותם, להשלמת התמונה.
The Israel Lobby: Facts and Myths

An overview of high-quality documentaries, studies and reports (ordered chronologically).

Note: These works do not advocate anti-Jewish positions.

The Lobby — USA: An investigative documentary (Al Jazeera, 180 minutes, 2018)
Israel and Internet Censorship (Alison Weir, The Ron Unz Review, 2018; Video)
The Lobby in Britain: An investigative documentary (Al Jazeera, 90 minutes, 2017)
America’s Top 20 Billionaires Who Support Israel (Abra Forman, 2015)
The Israel Lobby – A Partial List (The Council For The National Interest, 2012)
»Jews Do Control The Media« (Elad Nehorai, The Times of Israel, 2012)
Defamation: The Movie (Yoav Shamir, First Run Features, 90 minutes, 2009)
Do Jews run Hollywood? (Joel Stein, Los Angeles Times, 2008)
Do Jews dominate in American Media? (Philip Weiss, Mondoweiss, 2008)
The Israel Lobby in the US (VPRO Documentary, 50 minutes, 2007)
The Israel Lobby (Profs. Mearsheimer & Walt, London Review of Books, 2006)
Jewish Power: Inside The American Jewish Establishment (J.J. Goldberg, 1997)
A lecture by Mossad whistleblower Victor Ostrovsky (C-SPAN, 1995)

Read also

The American Empire and its Media
The Logic of US Foreign Policy
The Media Navigator

Published: November 2018; Updated: June 2020


חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים