מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

תעלה חיוך לרגע!

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
דורשי יחודך

Re: תעלה חיוך לרגע!

הודעהעל ידי דורשי יחודך » ד' אפריל 15, 2020 11:14 pm

לענין כתב:הציבור שוקל לא להוריד את הפראק אחרי החג, אם בין כה השכנים לא רואים אז למה לא להמשיך?

לי היה ברור שלא לבשו את הפראק בכלל, הרי השכנים לא רואים אז מה העניין בזה!
כעת אני מבין שיש תענוג בעצם לבישת הפראק גם בלי שאף אחד רואה אותו.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ד' אפריל 15, 2020 11:19 pm

"בהמשך למצוקת האברכים נטולי הפראק, לפי הוראת מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א, הוחלט שאת הפראק ילבש האברך סמוך ונראה לחדר השינה. האברך המפוראק יעשה סיבוב בסלון לפחות כדי זמן אמירת "גוט יונטעב, גוט יונטעב" ואז יוכל לפשטו.
המהדרין, שיש בביתם מרפסת פתוחה, יצאו למרפסת ויעמדו שם בהבעת פנים מהורהרת-למדנית כדי פינף מינוטְן לפחות.
והמהדרין מן המהדרין ינופפו באגודלם וימלמלו "לזה בדיוק התכוון הנעסיבעס", ואח"כ יעמדו במרפסת עם הגב לרחוב כשיעור אכילת פר(ס)[ק]."

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' אפריל 16, 2020 12:28 am

קיבלתי באימייל, וזה העלה לי חיוך ליותר מרגע.

עם המניין של החלון בסלון גמרתי כל עוד נוימן גבאי, נשארה לי רק המרפסת כביסה, שומעים משם את רמב"ם 18.
למרפסת של החדר ילדים לא התקרבתי מלכתחילה. אסור לי לשתף פעולה עם ההרחבה הפראית של 7 ולשמוע קריאת התורה מתוך אחת היחידות הלא חוקיות שלהם. לא הפסדתי הרבה – הם מתפללים יותר לאט מזיכרון דוד ושרים כל קדושה והלל.
מנייני המרפסות הקימו מרבצם אינספור גבאים וחזנים נולדים שלגודל הזוועה קיבלו קרש קפיצה נהדר למימוש חלומם החבוי. לא שאני מעריץ גדול של שיף – הגבאי הרגיל – אדרבה, לדעתי היה עליו לפרוש אחרי הסיפור של ימים נוראים, אבל מול ההתנהלות החובבנית של נוימן מ-6, שיף הוא גבאי השנה.
הטעות הראשונה שלו הייתה עם החזן. כדי ש4 ו-3 יוכלו להצטרף אתנו, הוא חיפש מישהו עם קול חזק ומצא את הלפגוט למרות שאין לו כלל קירבה משפחתית עם הטנור העולמי, להיפך – יש לו קול של מגה-פון משטרתי. למה לדחוף את 4 ו-3 למניין שלנו? שיסתדרו עם 2, זה גם לא הכי בטיחותי. הדבר החשוב הוא חזן עם קול נעים וחתוך ומי שלא התברך בזה שיחפש כישורים אחרים להתבלט בהם.
אבל זה כלום לעומת הפרשיה של השעות. פתאום 6 נהיו צדיקים ורוצים מגן אברהם שזה דבר יפה אבל לא על חשבון אשתי והילדים שצריכים להתעורר ב-8:15 מנהימות העורב של הלפגוט.

בגלל שאני טיפוס מבליג הצעתי פשרה שנתפלל בנץ. אם חומרות דוחות גזל שינה – למה שלא ניקח אותן צעד אחד קדימה ושעה-שעתיים אחורה. דיברתי עם אייזנבאך הזקן והוא דווקא נהנה מהרעיון אבל נוימן דחה על הסף כל ניסיון פשרה, גם את ההצעה להתפלל בנץ הנראה שהוא שש דקות אחרי.
המשכתי במדיניות ההבלגה שלי ושמרתי על איפוק אבל שיערתי שהאירוע הבא הוא לא שאלה של האם אלא של מתי. צדקתי.
אין חולק שמניין פלג המנחה בשעון קיץ הוא צורך אלמנטרי בסיסי; הילדים הפוכים; ההורים ממוטטים; המיטה קורצת. אלא שהדחיינות הטבעית שלנו מנחה אותנו בניגוד להיגיון הזה ושבת נכנסת ברגע האחרון המותר.
כל מה שחסר הוא רק לוח זמנים מחייב.
לו המניין שלנו עם השם הלא מקורי 'יושבי ביתך', יתקיים לפי זמני פלג המנחה, כל ששת הבניינים יקבלו שבת מוקדם שזה לכשעצמו מנהג מבורך וסגולה נגד הקורונה; ישכימו לישון או אפילו יספיקו כמה דפי גמרא אחרי הסעודה; יקומו רעננים לשחרית וכתוצאה מזה יתפללו בריכוז וכוונה משופרים; בשבת בצהריים יהיה פנאי להורים הערניים לזמן איכות עם הילדים בתוך התקופה הלא קלה הזו.
כל זה יכול היה להתממש אלא שנוימן דרש 10 חתימות במקום לתת לציבור פעם אחת לטעום את הטעם של הרעיון המצוין הזה ואחר-כך לדבר על החתמות.
כדרכי – שוב שלטתי בעצמי והתפללתי פלג המנחה ביחידות, אבל כשנוימן נעמד מול העיניים שלי וחילל שבת עם סיגריה בוערת אחרי השקיעה של פלג, זה אצלי גבול אדום – העברתי את הסטנדר למרפסת כביסה.
החיים במרפסת כביסה לא היו הכי קלים בפרט בערב פסח עם כל המערך של הכביסות אבל מתברר שגם ברמב"ם 18 תפס את המושכות גבאי קורונה שבנוסף מינה את עצמו לחזן למרות קולו הלא גבוה בגלל שהוא חיוב. קצת היה קשה לשמוע אותו אבל ידעתי שזה המניין האחרון שנשאר לי והגנתי עליו בציפורני. זכור לטוב שרעבי מרמב"ם 20 שה''אמנים' הארוכים שלו סייעו לי רבות בהתמקדות.
אני לא יכול להתערב לרמב"ם בשיקולים אבל לדעתי הגבאי והחזן צריכים להיות שני אנשים שונים כדי למנוע ניגוד אינטרסים.
המסמרים בארון הקבורה של מרפסת הכביסה היו ניגוני ההלל של 7, הם השתלטו על כל מרחב השמע וגם קולו המסתלסל של שרעבי לא יכול היה להם

כבר חששתי שאאלץ להצטרף לתפילה המשודרת של קול ברמה אבל אז הגיע המחקר האיטלקי שטרף את הקלפים וטען שהנגיף עובר גם באמצעות גלי קול. כולם חיכו בחרדה לתוצאות ההרסניות של שירת מה-נשתנה בחלונות אך לפי-שעה כל המניינים נסגרו ושקט מבורך ירד על כלל המרפסות.
נערך לאחרונה על ידי חד ברנש ב ה' אפריל 16, 2020 11:01 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

שמשון

הודעהעל ידי שמשון » ה' אפריל 16, 2020 4:32 am

איש "נטורי קרתא" התחייב בפני:
אם נתניהו יטיל סגר ביום העצמאות, סגר מושלם כמו בפסח, הוא יאמר הלל

טברייני
שם מלא: עמוס חדד

הודעהעל ידי טברייני » ה' אפריל 16, 2020 8:50 am

דורשי יחודך כתב:
לענין כתב:הציבור שוקל לא להוריד את הפראק אחרי החג, אם בין כה השכנים לא רואים אז למה לא להמשיך?

וכי אינם ראויים בני ביתו לראות בהוד יקרת אביהם המלובש בחלוקא דרבנן, ואמאי נימא דרק שכניו מכריו ומתפללי בית מדרשו זכאים?!

איש קריות
שם מלא: איש כריות

הודעהעל ידי איש קריות » ה' אפריל 16, 2020 9:21 am

זה דין ב"ברב עם הדרת מלך".

טברייני

הודעהעל ידי טברייני » ה' אפריל 16, 2020 9:27 am

איש קריות כתב:זה דין ב"ברב עם הדרת מלך".

וכי משום שלא זכינן השתא להידור מצווה, אף בדיעבד לא נעבדנה?!
לבד מזאת, קיימא לן דבישובים שתחת הסגר (קרי:חרדיים) יש ברוב עם בביתו של כאו"א.

ונתנו ידידים

הודעהעל ידי ונתנו ידידים » ה' אפריל 16, 2020 9:41 am

חד ברנש כתב:קיבלתי באימייל, וזה העלה לי חיוך ליותר מרגע.

מצויין

דורשי יחודך

הודעהעל ידי דורשי יחודך » ה' אפריל 16, 2020 9:58 am

טברייני כתב:
דורשי יחודך כתב:

וכי אינם ראויים בני ביתו לראות בהוד יקרת אביהם המלובש בחלוקא דרבנן, ואמאי נימא דרק שכניו מכריו ומתפללי בית מדרשו זכאים?!

צודק לגמרי. הדרי בי.

אברך

הודעהעל ידי אברך » ה' אפריל 16, 2020 12:19 pm

סגולה לקרונה,
לאכול שום וחילבה
לא שזה עוזר משהו
אלא שאף אחד לא יתקרב אליך 2 מטר.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ה' אפריל 16, 2020 12:52 pm

לרגל ל"ג בעומר
אין להתקהל ולעשות מדורות.
העירייה תחלק שקיות לכל בנין, והדיירים ישימו בהם את העצים שאספו, והעיריה תאסוף את העצים ותדליק את המדורה במקום מרכזי [מדין 'שליחות'] והשליח יכוון להוציא ידי חובה את כל התושבים...

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ה' אפריל 16, 2020 12:59 pm

חבר הכנסת אורי מקלב הגיע לעיר רמת גן השבוע ונדהם לראות עשרות תושבי העיר מטיילים להנאתם בגינות ציבוריות בעיר תוך שהם אינם חבושי מסכות כהוראת משרד הבריאות. כל זאת מתרחש בעוד תושבי בני ברק ובשכונות החרדיות בירושלים נמצאים בהסגר שאינו מובן כלל.

רק שח"כ הנ"ל לא יודע שרבני רמת גן לא התירו להלשין.

ביליצר

הודעהעל ידי ביליצר » ה' אפריל 16, 2020 1:31 pm

קבלתי ,,,

במשך כמעט חודש שלם יהודי תמים מהמנין המורחב שלנו דרך המרפסות תמיד שואל אותי כבוד הרב מתי שקיעה ?מתי סו"ז ק"ש ?מתי מנחה גדולה?
השבוע ניגש אלי בענווה ומביא לי שטר של 100 ד ,"אנא כבוד הרב תברך אותו" ,שאלתיו מה קרה? הוא עונה אצלינו בבית כנסת תמיד רק הרב יודע את זמני היום ,הוא מבין בחכמת השמש או ברוה"ק !
החזרתי לו את כספו הבאתי לו לוח זמני היום מהבית ואמרתי לי ,קח ,תלחש באזני הרב שעלית עליו !
אבל בשביעי של פסח לא התאפקתי ולבשתי לראשונה את הפראק שלא לבשתי מאז יום חתונתי בתור הרב של המרפסות !

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 16, 2020 9:23 pm

אבא יודן כתב:
עובר ושב כתב:מדהים לראות, כמה הערכה וחיבה יש לאדם המחמיר בדורנו, וכמה שמחה יש כאשר "התגלתה חומרה חדשה" (ולהיפך, להיפך...); והגיע הדבר עד אשר "יש רבנים שיראים שיאמרו עליהם שהם מן המקילין, בזמן שכוחא דמחמירין עדיף" (שו"ת 'משנה הלכות' ח"ח סי' קי"ט).

על דרך זה מצאתי כתוב בשער השו"ע השייך לאחד מהנ"ל, בזה"ל:
הבהרה
כל מקום שתמצא בספר הזה 'מותר', 'כשר', או 'טהור' - אין זה אלא בדורות הקודמים, בימים שהיו ראויים להקל; אבל בזמן הזה - אדרבא, בל יראה ובל יפקד, ובמקומם צ"ל: 'אסור', 'פסול', 'טמא'.
ומצוה לפרסמו!

[ערוך קלוֹת].

יוצא פוניבז'

הודעהעל ידי יוצא פוניבז' » ה' אפריל 16, 2020 11:22 pm

ועכשיו ברצינות:
זו ההזדמנות להטיל תכלת גם בטלית גדול, לאלו שעד עתה חששו 'מפני הרואים'.
ויה"ר שהקב"ה יראה את הדם על כנפי טליתותינו ופסח ה' עלינו ולא יתן המשחית לבוא אל בתינו לנגוף.

לענין

הודעהעל ידי לענין » ה' אפריל 16, 2020 11:22 pm

אכן רציתי להוסיף בהודעה הנ"ל ששח לי ידיד כי אחרי חודש פלוס שהוא לא מחביא את התכלת יש לו הרגשה שהוא ממשיך עם זה בחוץ...

טברייני

הודעהעל ידי טברייני » ו' אפריל 17, 2020 4:06 pm

לוז הפגנות.png
לוז הפגנות.png (461.14 KiB) נצפה 9190 פעמים

טברייני

הודעהעל ידי טברייני » ש' אפריל 18, 2020 10:25 pm

המשטרה ממליצה כיצד להתפלל ברוב עם הדרת מלך - (בהמשך להודעה הנ"ל):
משטרת ישראל.png
משטרת ישראל.png (140.31 KiB) נצפה 9095 פעמים

שייף נפיק

במרפסת הקמתי מדינה לחרדים!..

הודעהעל ידי שייף נפיק » ש' אפריל 18, 2020 11:09 pm

במרפסת הקמתי מדינה לחרדים...

ר הרצל במרפסת.jpg
ר הרצל במרפסת.jpg (252.96 KiB) נצפה 9047 פעמים

שייף נפיק

הודעהעל ידי שייף נפיק » א' אפריל 19, 2020 2:16 am

לזיכוי הרבים
האמת שלא כל כך משעמם בבית, אבל איך יכול להיות שבשקית אורז אחת יש 7558 גרגרים ובשניה 7658?

אם בתי הספר ימשיכו להיות סגורים עוד קצת, סביר להניח שההורים ימצאו חיסון לקורונה עוד לפני המדענים
.
עכשיו הזמן לעשות שידוכים! אין: איפה הוא לומד, איפה הוא מתפלל, מי החברים שלו, כולם בבית!

אמר האומר התחפשתי לחילוני כמה ימים כי נמאס לי שעוצרים אותי בכל מחסום, עד ששוטר גילה אותי עם שקית של גל פז ונתן לי דו''ח

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ה' אפריל 23, 2020 10:12 pm

במניין של הבניין שלנו הונהג מנהג יקר וחשוב:
קודם תפילת 'שמונה עשרה' נוהגין להכות על הבימה ולהכריז 'על המלשינים'.
שלא ישכחו המתפללים לכוון במיוחד בתפילה זו.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ה' אפריל 23, 2020 10:17 pm

שמשון כתב:איש "נטורי קרתא" התחייב בפני:
אם נתניהו יטיל סגר ביום העצמאות, סגר מושלם כמו בפסח, הוא יאמר הלל

אני מציע שיתחיל לחשוב על תירוץ כבר מעכשיו...

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ו' אפריל 24, 2020 12:16 am

.
קבצים מצורפים
2020-04-23.jpg
2020-04-23.jpg (49.23 KiB) נצפה 8509 פעמים

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ו' אפריל 24, 2020 12:25 am

בגלל שזה עשיר בויטמין סי

יושב הארץ

הודעהעל ידי יושב הארץ » ו' אפריל 24, 2020 1:58 am

כידוע מבקשים עצות איך לפתוח את הישיבות והכוללים, לא יודע למה לא חושבים לפתח את המוסדות בפארקים המורחבים של בני ברק, ובמרכזם גן ורשא הידוע...

שמר

הודעהעל ידי שמר » ו' אפריל 24, 2020 2:30 am

יושב הארץ כתב:כידוע מבקשים עצות איך לפתוח את הישיבות והכוללים, לא יודע למה לא חושבים לפתח את המוסדות בפארקים המורחבים של בני ברק, ובמרכזם גן ורשא הידוע...

או בירושלים ב"גינות סחרוב"..

הוה אמינא

הודעהעל ידי הוה אמינא » ו' אפריל 24, 2020 2:32 am

ידיד נאמן סח לי אמש:
חיפשתי בכל הריכוזים דאנ"ש מישהו שנשאר נורמלי וב"ה תלי"ת מצאתי אחד ברמות פולין יצ"ו....

ביקשתיו הערב להכניס פה את הידיעה המרנינה, אז ביקש להוסיף את ההסתייגות הבאה:

זה היה עדכני נכון לערב הקודם, ויתכן שמאז חל שינוי נוסף וגם ברמות פולין כבר אין...

בסדר

הודעהעל ידי בסדר » ו' אפריל 24, 2020 4:54 am

האדמו"ר מקאסוב שליט"א סיפר בשיעור בשבוע שעבר, שמישהו פגע באיש זקן מסתובב בביהכנ"ס כאילו לא היה. הלה שאל אותו אם הוא לא חש לבריאת נפשו, ולמה אינו שומע לאזהרת משרד הבריאות שלא לצאת מן הבית, בפרט איש זקן כמותו. ענה, "הגעתי לאושוויץ יחד עם אחי, אותו שלחו בצד ימין ואותי לצד שמאל לשריפה. אזרתי את מתניי ובלי שירגישו רצתי לעבר אחי, וכך ניצלתי בעזהשי"ת. מאז ועד עתה, אני לעולם עושה בדיוק ההיפוך ממה שמצווים..."

צביב

הודעהעל ידי צביב » ו' אפריל 24, 2020 8:45 am

הציפורים שבבנין ( יונים)
משתוממות למראות החדשים,
אנשים עם מקור

יוֹסֵפֶר

הודעהעל ידי יוֹסֵפֶר » א' אפריל 26, 2020 1:46 am

יואל שילה כתב:חסה.

פעם הייתי רואה מי עשיר לפי האוטו, היום זה לפי המסיכה..

גימפעל

Re: סגירת בתי כנסיות. גלה כבוד מישראל. שבת משוש תשב"ר

הודעהעל ידי גימפעל » א' אפריל 26, 2020 8:21 am

תש"פ בגימטריה מרפסת

פרדכת

Re: סגירת בתי כנסיות. גלה כבוד מישראל. שבת משוש תשב"ר

הודעהעל ידי פרדכת » א' אפריל 26, 2020 11:52 pm

גימפעל כתב:תש"פ בגימטריה מרפסת

האותיות הקודמות לתש''פ זה ר.ש.ע

ביקורת תהיה

הודעהעל ידי ביקורת תהיה » ב' אפריל 27, 2020 3:00 am

פרצה גדולה!
אנשים ונשים מליטים פניהם בלוֹטים זהים, לא ניכר כלי גבר לפני כלי אשה, כי מעשה אחד כולם; והכתוב צווח ואומר: 'כי תועבת יי כל עושה אלה'.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ב' אפריל 27, 2020 8:09 am

הגרא"י סאלאוייצ'יק: אם השיעורים הם בהקלטות אז אפשר כבר להשמיע קלטות של ר' שמואל רוזובסקי בטלפונים. ודפח''ח

גלעד

הודעהעל ידי גלעד » ב' אפריל 27, 2020 8:15 am

גימפעל כתב:הגרא"י סאלאוייצ'יק: אם השיעורים הם בהקלטות אז אפשר כבר להשמיע קלטות של ר' שמואל רוזובסקי בטלפונים. ודפח''ח

האם זוהי הסיבה שאין הקלטות של שיעורים מאביו הגרי"ד?

ביקורת תהיה

הודעהעל ידי ביקורת תהיה » ב' אפריל 27, 2020 12:58 pm

ספרא מבי נשיאה
לאחנא כל בית ישראל די בארעא קדישא ודי בשאר כל גלוותא דישראל שלומכון יסגא לעלם מהודעין אנחנא לכון בגין דביומי דרגלא השתא הוו כל עמא עולימיא וסביא גובריא ונשיא יהיבין במטרא ולא הות רגלא סקבא דשתא שפרת מילתא באנפאי ובאנפי חברי די לית צורכא לאתעניא תענייתא דתנינא וחמישאה ותנינא די רגילין ישראל קדישין לאתעניא לבתר חגא דפטיריא ויאכלו ענוים וישבעו

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ב' אפריל 27, 2020 2:57 pm

ביקורת תהיה כתב:ספרא מבי נשיאה
לאחנא כל בית ישראל די בארעא קדישא ודי בשאר כל גלוותא דישראל שלומכון יסגא לעלם מהודעין אנחנא לכון בגין דביומי דרגלא השתא הוו כל עמא עולימיא וסביא גובריא ונשיא יהיבין במטרא ולא הות רגלא סקבא דשתא שפרת מילתא באנפאי ובאנפי חברי די לית צורכא לאתעניא תענייתא דתנינא וחמישאה ותנינא די רגילין ישראל קדישין לאתעניא לבתר חגא דפטיריא ויאכלו ענוים וישבעו

ודילמא אית לנא לאתענאה אחטאין דאסגינא בעידן ובגין מותנא?
כגון:
יקרא דרבנן.
יקרא דאורייתא (ספרי אורייתא קדישתא דאפיקנן לרחובי דקרתא למיקריין בהו מבר לבי כנישתא).
ויקרא דחיי (לישנא בישא דאסגינן עד צית שמיא, רחמנא ליצלן)
ויקרא דחייא (פיקודא ד"ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" דלא כולנא אזדהירנא ביה כדקא יאות)
ויקרא דשכבי (קבורתא דמתיא דלא יכילנא למיעבד להו יקר כדחזי להו).

ובאנפאי שפרת מילתא, דאף אנן (דמתקריין "חסידי חב"ד") דלא רגילנא לאתענאה בכל שתא - הוה יאי לנא לאתענאה בהאי שתא, אלא דתקיפו עלי מילי דרבנן דאמרי דלא לאתענאה בימי מותנא אפילו ביומי דתעניתי דקביעי עלנא חובא, וכל דכן דלא לוסיף עלייהו תעניתי דרשותא. ברם הא מילתא אמינא: דלכאורה יאות לנא לאסגי צלותנא ביומין אילין, ולמימר "סליחות דבה"ב", אף דבכל שתא לית אנן אמרין יתהון.
וכל מילי אילין - פיטטיא דאורייתא אינון, לא להלכתא ולא למיעבד יתהון אדעתא דנפשין, אלא כדאורי לנא רחמנא "ועשית ככל אשר יורוך".
ואבונא אבוהון דרחמי, יסגי רחמין עלנא, וישדר לנא ית מלכא משיחא למיפרק יתנא מן גלותא ברחמי, וניסק לבית מקדשנא תליתאה בשירין ובזמרין, ותמן נעביד ית פסחא תניינא דמיקרי פסחא זעירא, דבהאי שתא ליהוי פסחא רבה, וניכול יתיה על פטיריא ומררין כהלכתא, כולנא כחדא, בחדוותא וברעותא דלבא!

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים