מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הקורנה במגזר החרדי - נתונים

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
שייף נפיק

Re: הקורנה במגזר החרדי - נתונים - הערה חשובה אישית -

הודעהעל ידי שייף נפיק » א' אפריל 12, 2020 8:24 pm

שומע ומשמיע כתב:לא הטלתי אשמה, וגם בעיני לא אמרתי משהו על הרב שייף נפיק המאד מוערך [ממה שאני רואה בפורום] בעצמו. אני מצפה מאנשים בוגרים שמביעים דעות נחרצות כנגד המוני אנשים, לא להיעלב מהתקפות על דבריהם.

לא נפגעתי כלל..
אציין כאן דבר חשוב.
יש ת''ח חשוב - עדיו לגדולות בעז''ה - שלפני שנים כתב כאן והפסיק. בתקופה האחרונה בגלל המצב יש לו גישה. הוא ביקש ממני לכתוב תחת הניק שלי והסכמתי. אני סומך על מה שהוא כותב, אבל אני לא עומד לגמרי מאחורי כל מילה שלו ולוקח עליו אחריות. ועמכם הסליחה. בידידות. שייף .

אליעזר בלוי
שם מלא: אליעזר בלוי

Re: הקורנה במגזר החרדי - נתונים

הודעהעל ידי אליעזר בלוי » א' אפריל 12, 2020 9:49 pm

רק אני לא מבין מה הקלות הבלתי נסבלת בהבאת מסמך שיכול להביא זלזול בונשמרתם

ישא ברכה

Re: מישהו פה חושב מה לעשות?!

הודעהעל ידי ישא ברכה » א' אפריל 12, 2020 11:46 pm

משהו לא טוב עובר על הציבור החרדי במגיפת הקורנה.
נדמה שכל המערכת הציבורית לקתה בשיתוק מוחלט, והיא פשוט לא נוקפת אצבע.

השעה שעת חירום, וכל הגופים מנסים לסייע בכל יכולתם. הסיוע הוא קודם כל לעזור בשמירת ההנחיות של משרד הבריאות, אבל גם בחשיבה לטווח ארוך, שהיא חשובה לא פחות. העדר המודעות למתרחש במגזר החרדי כבר נתן את השפעתו החמורה, ולפחות נלמד מטעויות העבר.

והקולות של הנציגות החרדים, רפים ורפויים.
האם הם מודעים שבעוד שבועיים מתחיל זמן קיץ?!

משרד החינוך בונה תוכנית מסודרת, אבל למוסדות שתחת אחריותו.
אולי בתי הספר של הבנות יוכלו להתנהג כפי התוכניות הללו. אבל הישיבות, התתי"ם, הכוללים, בוודאי שלא.

האם הם מבינים שעל התהו ובהו שהיה במגזר החרדי מפורים עד סוף הזמן, כבר שילמנו מחיר כבד.
ועתה צריך לחשוב מה לעשות הלאה, לבדוק את ההתאמה של כל תוכנית למגזר החרדי, ובמיוחד לאופי החרדי.

מתי הם יוצאים מהמערות שלהם, כל אותם נציגי הציבור?
כשעושים סגר, פתאום שומעים אותם. מוחים על ההשפלה של הציבור החרדי.

והלב מתפלץ -

נציגים יקרים, זה לא הזמן לריב על הכבוד של הציבור שלכם.
התפקיד הוא לעזור ולסייע בכל מה שאפשר.

זה לא חכמה לומר מה לא. החכמה היא מה כן. תעזרו בהסברה, תעזרו בקשיים הטכניים הרבים שיש לאנשים רבים.
תעזרו לרשויות בהבנה ובחשיבה מה הם צרכי הציבור החרדי. תעזרו! תעזרו!

זה לא חכמה להתלונן על משרד הבריאות. האם אתם באתם, בקשתם, דרשתם, את צרכי המגזר שלכם?!
האם עכשיו אתם עוזרים לסייע בתכנון ובחשיבה מה עושים הלאה?!

ואם לא, שלא נבכה על כך שנאלץ להיות האחרונים שיוכלו לשוב למסגרות הלימוד והחינוך.

יזכר לטוב, הרב דרעי שנראה שהוא פועל ויוזם רעיונות שונים, כמו ישיבה מיוחדת לחולי הקורנה, ועוד מיזמים שונים.
הוא איש הציבור היחיד שמנסה, וכל הכבוד לו. אבל לצערינו, האליטה האשכנזית היא זו שמניעה את הציבור החרדי, והם צריכים לעשות משהו, והם פשוט לא עושים כלום!!!

נ.ב. הדברים נכתבים מתוך תיסכול עמוק. אבל חושש אני שהדברים כמות שהם, חסרי אמונה. איפה הקב"ה שבסופו של דבר מניע את כל המערכות כולם, ולצערינו הוא זה שמרדים כעת את מי שצריך להיות ער, וזה חלק מהגזירה. אבל עדיין אנחנו צריכים לעשות את כל ההשתדלות מצידנו, וה' יתברך יעשה את הטוב בעיניו.

עני בן פחמא

הודעהעל ידי עני בן פחמא » ב' אפריל 13, 2020 12:11 am

בהמשך לדברי הרב ישא ברכה,

אני רוצה גם לומר דבר נוסף, מצד גדולי הדור לא שמעתי מספיק דיבורים בעניין החובה לשמוע להוראות, הן לגבי החתונות שהיו לאחר פורים (אני מכיר 5 חתונות שהיו בבתים או בתי כנסת עם מעל מאה איש), ללא שום מחאה מצד הרבנים, והן מצד המניינים שעדיין אינני שומע הוראה ברורה בעניין, הרי מניין מרפסות מותר, ואם אני גר בבית פרטי ואני יוצא לרחוב ומתפלל עם השכנים זה גם מותר הלכתית? (נדמה לי שמבחינה חוקית זה אסור), ומה הדין אם השכן בא אלי לחצר, או אלי לבית עם בני ביתו, ואנו רק שתי משפחות, ואם מותר להתפלל בכותל המערבי במנין מרווח עם שמירת שתי מטר, למה תושבים שגרים בשכונה חילונית (שאין חשש שיבאו הרבה אנשים) לא יכולים גם לארגן מנין שכזה? ועוד כהנה שאלות רבות, סבורני כי אם הקורונה היתה מתרחשת לפני מאות בשנים, בזמן גדולי אחרונים, היו קובעים הוראה ברורה, אין שום תפילה במניין, לא במרפסות, לא בכותל, ולא ברדיו, כי אם נתיר את זה יתירו את זה כמו שציינתי (וכמו שהתיר/ציווה ר' ישראל סלנטר בזמן החולירע שגם הבריאים יאכלו, כי אם לא גם החולים לא יאכלו).

אני רוצה להבהיר שלא יבינו אותי לא נכון, אין כאן חלילה וחס זלזול ח"ו בגדולי הדור הלא הם הגרח"ק והגרי"ג, הגר"ש כהן והגר"י יוסף (כמובן וכו' וכו') אשר מימיהם אנו שותים ומתורתם אנו לומדים, אני רק רוצה להעיר נקודה שחסרה לי, יתכן ויש עסקנים שהם אשמים, אבל אינני מחפש אשם, אני רק בא להצביע על שאלות שאיננן ברורות, וכמו שכבר כתב אחד קודם לכן באשכול במילים קצרות "אך כמה חסרים לנו עכשיו גדולים", יתכן וגדולי זמנינו ברוב ענוותנותם לא רואים עצמם בעלי כח לגזור כאלו תקנות, אך מי יודע מהו טעמם וסודם של רבותינו.

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » ב' אפריל 13, 2020 12:15 am

דברים נכוחים כתב הרב ישא ברכה. ונקודה נוספת: דווקא אותם עסקנים שמבינים, לכאורה, את החשיבות שיש לת"ת דרבים, תשב"ר והישיבות - ליבו של עם ישראל, את המשמעות הרוחנית הקריטית שיש לזה, גם, פשוט כדי להציל חיי יהודים בגשמיות, 'תורה מגנא ומצלא', 'בשביל שושנה זו ינצל הפרדס', והוכחה ניצחת לי לכך שהם מבינים זאת: העמידה העיקשת שלהם - בלי להיכנס לדיון אם זה הי' נכון בשעתו או לאו (ולדעתי לא) - שלא לסגור את המוסדות עד כי באו מים עד נפש,

דווקא הם אמורים לכאורה להיות הכי טרודים, להשתדל בכל מיני השתדלות, לדפוק על כל הדלתות והחלונות, כדי למצוא את המתכונת שתאפשר הפעלה בטוחה (וכן, כדאי שגם חוקית...) של כל מוסדות הלימוד ב'זמן קיץ' (שוב, באופן שלא יסכן ח"ו חיי יהודים), כדי לא להשאיר את תפעול כל המוסדות לחסדיהם של פקידי משרד החינוך ולהותיר את תשתית קיומו של עם ישראל פגועה וחסרת משען ומשענה.

מדוע דווקא כאן נדם קולם?

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' אפריל 13, 2020 12:23 am

חוששתני שהיא הנותנת, ודווקא עיקשות זו שהייתה בהם בתחילה שלא לסגור את המוסדות (אשר תוצאותיה העגומות ניכרות היום לכל) היא זו שגרמה שיסתתמו טענותיהם כעת כשבאים לדון בפתיחתם (כביכול חוששים שיאמרו להם "לא דייכם בנזק שכבר עשיתם?"). זאת ועוד, מתווי היציאה שמתפרסמים מחריגים אזורים 'אדומים' (שרובם חרדיים) כך שממילא כלל הפעילות באזורים אלו תשוב לסדרה מאוחר יותר משאר הארץ ובכלל זה מוסדות החינוך.

ראו גם בטבלה המצ"ב
קבצים מצורפים
20200412-120528.pdf
(42.07 KiB) הורד 290 פעמים

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' אפריל 13, 2020 12:29 am

עושה רושם שיש כאן ענין של איחור כרוני.

בתחילה לקח זמן עד שהפנימו את ההוראות המחמירות,

ועכשיו לוקח זמן עד שיעכלו את האפשרויות המקילות...

[ראוי לציין שהציבור החרדי והמוסדות לא מתרכזים רק באותם ערים שבהם יש 'סגר' מחמיר ושם באמת עדיין מוקדם מידי לדבר על חזרה לשיגרה,

אלא גם בערים שב"ה לא נתונים תחת 'סגר' זה, וכמו אשדוד ועוד].

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » ב' אפריל 13, 2020 12:59 am

בכל מקרה ברור שכל מי שביכולתו לעורר מוכרח לעורר... האתגר כבר עומד לפתחנו.

אם נדבר על הישיבות כמשל, אזי אפילו במודל המקל של משרד האוצר (שצורף לעיל), שמדבר על חזרה לשגרה רגילה-מפוקחת בעוד חודש וחצי, סוף אייר תחילת סיוון, אין כל רמז לכוונה להתיר 'התקהלות' (וזאת משום שאין כל תועלת כלכלית בהתקהלות).

כל בית-מדרש של כל ישיבה ממוצעת הוא התקהלות גדולה מאד במונחים שלהם.

כאן צריך עבודה רצינית ומסודרת (לא להסתפק באמירות באוויר חסרות כל היתכנות מעשית על פיצול ביהמ"ד לקבוצות של פחות מחמישים איש, כמו שהיה מי שהכריז באמצע אדר), לבדוק את כל ההיבטים, הן מבחינה בריאותית, הן מבחינה חברתית, וכו' וכו'. לפקידי המשרדים אין שום עניין לטפל בתפו"א הלוהט הזה כי הם בגישה של מאי אהנו לן רבנן ויש להם מספיק בעיות אחרות - אמיתיות! - לדון בהם. אם לא יהיה מכבש לחצים אדיר, הם פשוט לא יגשו לזה. לא יעזור שום דבר.

יונת אלם

הודעהעל ידי יונת אלם » ב' אפריל 13, 2020 2:42 pm

הכותרת של הרב ישא ברכה היתה "מישהו פה חושב מה לעשות". והתשובה היא:לא! אף אחד לא חושב ולכן לא נשמע קולם, אותם לא אחראים שגררו רגליים אחר פורים וצפצפו בזדון על ההוראות ולמעשה גרמו לקטסטרופה הקיימת, והשתיקו כל מי שרצה לומר דעה אחרת, חיים בבועה אחרת.
אני לא כותב זאת כדי לקנטר אחר ביודעי קא אמינא. האם במצב שרבבות עמך בית ישראל מתפללים ביחידות או בצירוםי מרפסות וכדו' דחוף מאד כעת תפילת הזיווגים ברחוב פלוני? שם אגב מתקיים מנין כסדרו ונפרסמים מדי יום שקרים על הוראה כביכול של גברא רבא ש"הכריע" שהמנין יתקיים במעונו. התשובה היא: הם חיים בעולם שלהם ולא חושבים כעת הלאה, לא מביטים רגע קדימה איך לתקן את הנזק הקודם שעשו ולמנוע נזק נוסף כעת.
למרבה הצער והכאב הם גם שולטים בעסקנינו ואכמ"ל

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' אפריל 13, 2020 3:18 pm

שמעתי מיהודי חכם שאמר לי בעניין זה: בציבור שלנו יש דברים שמדברים עליהם ומטפלים בהם ויש דברי שלא מדברים עליהם ולא מטפלים בהם (ואכ''מ לדוגמאות), מאידך יש דברים שמדברים עליהם ולא מטפלים בהם, ודברים שלא מדברים עליהם אבל כן מטפלים בהם, והעניין הזה (של ההתנהלות בעניין הקורונה וכו') הוא מהסוג האחרון...
כך לדבריו (שכרגע אין כ''כ אפשרויות לאמת), הוא יודע ש'הספינה משנה כיוון' באופן מוחלט רק שזה לוקח זמן עד לתוצאות בשטח.

החושב

הודעהעל ידי החושב » ב' אפריל 13, 2020 3:30 pm

ואולי במקום להעביר ביקורת על ההנהגה, פשוט הגיע הזמן להפנים שאין הנהגה.
אין על מי להעביר ביקורת.

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ב' אפריל 13, 2020 4:19 pm

מאיזה תאריך אין הנהגה?

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ב' אפריל 13, 2020 5:03 pm

כעת ממש מחלונות ביתי נשמע קול של כמה זמרים מגויסים, ועכשיו: "אנו מקבלים בברכה את ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין" והתזמורת מתחילה: "אם מצאתי חן בעינך המלך, תינתן לי נפשי בשאלתי ועמי בבקשתי". ולא חלי ולא מרגיש הזמר לסיפא דקרא... בטח בשרו נעשה שם חידודין חידודין, נעבך.

בניגוד לאחרים אני לא חושב שהוא צריך להניח את המפתחות. לצערינו עסקנינו ברובם המכריע נבחרים על סמך קישורים ולא על סמך כישורים, וממילא תפקודו בזמן המשבר לא רלוונטי כלל.

שמר

הודעהעל ידי שמר » ב' אפריל 13, 2020 6:17 pm

האם ישנם נתונים על בני ברק - קודם לסגר ונכון להיום? (כוונתי לאחוזי ההדבקה ולא סתם מספרים)

יושב הארץ

הודעהעל ידי יושב הארץ » ה' אפריל 16, 2020 2:18 am

לא כצעקתה!

בתום התייעצות טלפונית ממושכת בראשות ראש הממשלה, שר הבריאות, שר הפנים, השר לביטחון פנים וראש המל״ל הוחלט; הסגר על בני ברק לא יחודש בבוקר. במקביל העירייה תעשה מאמץ עילאי ( עד יום ראשון בערב) לפנות את החולים מהעיר לבידוד כדי למנוע המשך מקרי הדבקה. התחבורה הציבורית בעיר לא תחודש. למעט קו פנימי. במקביל , מחר בשעה שמונה בבוקר נקבעה ישיבת ועדת שרים לעניני קורונה להמשך דיונים והחלטות שתדון גם לגבי בני ברק וגם לגבי השכונות בירושלים. בינתיים יוצב חייל ליד כל בנין בבני ברק בו יש חולים מאומתים. ההערכה כי מספר בתי האב בהם יש חולים בעיר הינה סביב ה - 200 בלבד.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 16, 2020 5:04 am

תלי"ת!

לדאבוננו,
ככה"נ התחולל לנגד עינינו מיצג מביש בו גורמים אינטרסאנטים ניצלו מצב חירום, מצוקה ופאניקה כלליים (מכל הצדדים) לצורך קידום האג'נדה האישית...

יושב הארץ

הודעהעל ידי יושב הארץ » ה' אפריל 16, 2020 5:58 am

זה ברור שהיו צריכים להתעורר וזעקת הגוואלד היתה אמיתית, בני ברק היתה כפסע מלהיות בורו פארק רח"ל.

למזלינו בפורים ובסוף אדר היו מעט מאוד חולים כך שההידבקות היתה קטנה יחסית ונעצרה בזמן.

ולכן צריכים הלאה לשמור על עירנות וזהירות ולא להיכנס לשאננות.

ה-200 בתי אב זה המספר שנמצאים נכון לעכשיו בתוך בני ברק ועדייו לא פונו.

לבד מעצם הסכנה שבנגיף, אני מכיר כמה וכמה שלקו בוירוס הזה וההרגשה היא נוראית חולשה וכאבי ראש וכו'. כך שצריכים מאוד להיזהר.
נערך לאחרונה על ידי יושב הארץ ב ה' אפריל 16, 2020 6:16 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 16, 2020 6:14 am

זעקת ה'געוואלד' היתה אמיתית, אך לא באופנהּ ובהפצתהּ.
סמי מכאן 'שאננות', ואם כבר - היא עלולה להתפשט עקב הכרזות אותם שזעקו להטיל עוצר על ב"ב ואחיותי'.

דורשי יחודך

הודעהעל ידי דורשי יחודך » ה' אפריל 16, 2020 10:02 am

איש_ספר כתב:כעת ממש מחלונות ביתי נשמע קול של כמה זמרים מגויסים, ועכשיו: "אנו מקבלים בברכה את ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין" והתזמורת מתחילה: "אם מצאתי חן בעינך המלך, תינתן לי נפשי בשאלתי ועמי בבקשתי". ולא חלי ולא מרגיש הזמר לסיפא דקרא... בטח בשרו נעשה שם חידודין חידודין, נעבך.

בניגוד לאחרים אני לא חושב שהוא צריך להניח את המפתחות. לצערינו עסקנינו ברובם המכריע נבחרים על סמך קישורים ולא על סמך כישורים, וממילא תפקודו בזמן המשבר לא רלוונטי כלל.

"כאן לא מדברים על אנשים."

יעקב בורלשטיין

הודעהעל ידי יעקב בורלשטיין » ה' אפריל 16, 2020 10:27 am

יושב הארץ כתב:לא כצעקתה!

בתום התייעצות טלפונית ממושכת בראשות ראש הממשלה, שר הבריאות, שר הפנים, השר לביטחון פנים וראש המל״ל הוחלט; הסגר על בני ברק לא יחודש בבוקר. במקביל העירייה תעשה מאמץ עילאי ( עד יום ראשון בערב) לפנות את החולים מהעיר לבידוד כדי למנוע המשך מקרי הדבקה. התחבורה הציבורית בעיר לא תחודש. למעט קו פנימי. במקביל , מחר בשעה שמונה בבוקר נקבעה ישיבת ועדת שרים לעניני קורונה להמשך דיונים והחלטות שתדון גם לגבי בני ברק וגם לגבי השכונות בירושלים. בינתיים יוצב חייל ליד כל בנין בבני ברק בו יש חולים מאומתים. ההערכה כי מספר בתי האב בהם יש חולים בעיר הינה סביב ה - 200 בלבד.

מה הכוונה מאתיים? שנמצאים בביתם או כללי (אם זה מאתיים זה אומר שכל משפחה שיש בה קורונה כוללת 10 חולים)?

דעת ותבונה

הודעהעל ידי דעת ותבונה » ו' אפריל 17, 2020 5:03 pm

נוכח הקולות הרבים על אחוזי ההדבקות בציבור החרדי והתקוות לשינוי המצב, אני סבור כי לא בטוח שהדבר נתון לשליטתנו, דומני כי לעולם הציבור החרדי יהיה מדבק יותר.
אם הניתוח צודק, כי אז שומה על נציגנו הנמרצים להפנים את המצב, ולא לטפח תקוות שווא על סגרים או הוצאת חולים שישנו את התמונה. הדבר היחיד שנשאר לעשות זה לנסות להפחית את כמות ההסתה.
ולשמור על הנחיות הריחוק - כמובן.

לעני"ד יש לשים לב לשני נתונים עיקריים:

1. ישנו משך זמן די ממושך מאז שהנשא הופך ל'מדבק' ועד שהוא מאובחן (חלק מהזמן שעד הסימפטומים + עד אישור לבדיקה + עד תוצאות). בד"כ זה יימשך המון זמן!
בכל אותו הזמן הוא ידבק, כמעט באופן וודאי, חלק מהמשפחה הגרעינית, משום שאין כללי ריחוק במשפחה גרעינית. (ואפי' משעת הופעת התסמינים, אם הם לא כוללים חום גבוה - אין כללי ריחוק).
מאחר ש'המשפחה הגרעינית' במחננו היא במאות אחוזים יותר מבציבור הכללי, לכן סיכויי ההידבקות וכמות הנדבקים (במשפחה הגרעינית) עולים אף הם ביחס מאוד גבוה.

באותו זמן ממש, כלומר במשך הזמן שהחולה המדבק עדיין איננו מאובחן - בני משפחתו הגרעינית מסתובבים בקהילה (סופרמרקט, קופ"ח, חדרי מדרגות), בתוכם אלו שנדבקו מבן משפחתם ללא ידיעתם, והם ממשיכים את תהליך ההפצה הלאה.
נתון זה איננו ניתן לשינוי. ז"א: בכל מקרה ובכל מצב, הציבור החרדי יהיה חשוף יותר לנגיף, כי אחוז המשפחה הגרעינית הוא פי כמה וכמה, וכנ"ל.

2. קיימת בעיה נוספת (לדעתי הפקרות של ממש מצד הרשויות): הרשויות אינן מאשרות בדיקה של כל המשפחה הגרעינית של הנשא. האישור ניתן אך ורק לבעלי סימפטומים מביניהם.

מה זה אומר? זה אומר כי למרות שקרוב לוודאי שחלק מבני המשפחה נדבקו, יתכן בהחלט שהם נשאים א-סימפטומטיים. אותם א-סימפטומטיים לא יאובחנו, וכעבור שבועיים מהמגע האחרון עם בן משפחתם החולה ישוחררו לקהילה, למרות שהם ימשיכו לדבק גם לאחר השבועיים הללו!

ושוב- גם בעיה זו בעיקרה אינה נתונה לשינוי. הציבור החרדי לעולם יהיה בסיכון גבוה יותר, וכנ"ל: ככל שאחוז המשפחה הגרעינית גדול יותר, הסיכון שאחד מהם נדבק ואינו סימפטומטי גדול יותר - וממילא הוא גם יפיץ הלאה את הנגיף.

סמל אישי של המשתמש
חלמישצור
שם מלא: צוריאל חלמיש

הודעהעל ידי חלמישצור » א' אפריל 19, 2020 5:33 pm

עוד בעניינו העיקרי של האשכול: נתונים.

המצב בקהילה היהודית בבריטניה הולך ומחריף. לקראת סוף השבוע, פורסם כי מניין היהודים שנספו עד כה במגפת הקורונה בממלכה הינו 256. את המספרים הוציא ארגון הגג היהודי ועד שליחי הקהילות (BOD), כתוצאה מעדכונים שהם עצמם קיבלו מבתי הקבורה וחברות הקדישא המקומיות. בבריטניה חיים כ-250 אלף יהודים, ועל כן מספר המתים בקהילה בעקבות הנגיף גבוה בהרבה מהאחוז שלהם באוכלוסייה הכללית. זהו לא מצב ייחודי, שכן ברוב הקהילות היהודיות בעולם, אחוז ההדבקה גבוה יותר מאשר זה שבאוכלוסייה הכללית במדינה.

שישה בתי הקברות יהודיים הגדולים ביותר בממלכה הם שמספקים את הנתונים, כך שככל הנראה המספרים גבוהים יותר ממה שפורסם, שכן הם אינם כוללים את כלל בתי הקברות. חשוב לציין שמדובר בנתונים המגיעים מכלל הזרמים היהודיים בבריטניה, החל מהליברליים וכלה בחברה החרדית.
https://www.makorrishon.co.il/international/221689/

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » א' אפריל 19, 2020 6:25 pm

חלמישצור כתב:
. . חשוב לציין שמדובר בנתונים המגיעים מכלל הזרמים היהודיים בבריטניה, החל מהליברליים וכלה בחברה החרדית.
https://www.makorrishon.co.il/international/221689/

סמל אישי של המשתמש
חלמישצור
שם מלא: צוריאל חלמיש

הודעהעל ידי חלמישצור » א' אפריל 19, 2020 7:22 pm

ברור שהנתונים מגיעים מכלל היהודים, אבל מן הדיווחים עולה שההידבקות במדינה היא בעיקר בקהילות דתיות, ובלונדון, כמובן בשל האופי החברתי (ראו כאן, כאן, כאן, כאן, כאן וכאן).

חיים סגל

הודעהעל ידי חיים סגל » א' אפריל 19, 2020 9:13 pm

171 בני אדם נפטרו עד כה, לאחר שחלו בקורונה, כשהגיל הממוצע של הנפטרים הוא 82, כששלושה מהם הם גברים בני 99. 86 מהנפטרים הן נשים ו-85 גברים.

רוב הנפטרים (42) הם תושבי ירושלים, אחריהם - 13 תושבי בני ברק שנפטרו ו-13 תושבים מבאר שבע. בבת ים נפטרו 12 בני אדם מהנגיף. בתל אביב נפטרו 9 תושבים, ברמת גן 7, בטבריה 6, בחולון, בראשון לציון וברעננה 4 ובחיפה 3.

ואם נחזור לגילאים, נגלה שרק 20 מתים מתוך המספר הכולל של 171 היו מתחת לגיל 70, שהם 11 אחוזים בלבד מהנפטרים. 6 מתים בלבד מתוך 171 - מתחת לגיל 60, וחלקם סבלו במקביל ממחלות רקע קשות. החולה הצעירה ביותר שנפטרה מקורונה בישראל - בת 29 שהתמודדה עם מחלה ממארת ונדבקה בנגיף. מלבדה יש שני נפטרים נוספים עד לגיל 40, בני 38 ו-40.

רוב הנפטרים (26) אושפזו בבית החולים שערי צדק בירושלים, בבית החולים איכילוב בתל אביב נפטרו 18 חולים, בשיבא תל השומר - 17 חולים, בבית החולים וולפסון בחולון נפטרו 15 חולים, בהדסה עין כרם בירושלים - 13, בפוריה - 10 חולים, בסורוקה בבאר שבע ובמעייני הישועה בבני ברק - 9.

ב-15 באפריל נפטרו 13 בני אדם מהנגיף, וזהו מספר המתים הגדול ביותר ביום אחד.

כל רגע - בחדרי חרדים

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » א' אפריל 19, 2020 9:17 pm

מועתק לטובת הכותב מתוך מילון ספיר:

רוב, רֹב [תנ]

1.החֵלק המכריע, יותר ממַחצית: וגדול ליהודים ורצוי לְרוֹב אחיו (אסתר י 3); רוב ישראל שבחוץ לארץ שמותיהן כשמות נוכרים (גיטין יא); זכיתי ברוב קולות בהצבעה

מחולת המחנים

הודעהעל ידי מחולת המחנים » א' אפריל 19, 2020 9:19 pm

טען לי מקודם מישהו מגורמי הרפואה שאמור להתמצא בנתונים, כי בני הציבור החרדי הם שישים אחוז מכלל החולים בארץ!
אם הדבר נכון הרי שאנחנו צריכים להשמר יותר ויותר לא ליתן את המשחית לבוא אל בתינו.

יושב הארץ

הודעהעל ידי יושב הארץ » א' אפריל 19, 2020 9:56 pm

במשרד הבריאות מתפעמים מהתנהלותם של תושבי בני ברק שהצליחה להתאושש מממשבר הקורונה. מנכ"ל משרד הבריאות בר סימן טוב שיבח בראיון בחדשות את תושבי העיר: "צריך לומר כל הכבוד לעיר בני ברק, לראש עיריית בני ברק ולרוני נומה שהצליחו במאמצים כבירים וקשים להוציא את בני ברק מהמשבר הקשה ולהוריד את קצב ההדבקה לממוצע הארצי ואף מתחת לזה, וזה כמובן בזכות ההקפדה של התושבים על הכללים"

פרופ' ברבש הוסיף וחלק שבחים: "זה קודם כל סיעתא דשמיא אבל גם העובדה ש-50% מהחולים שם מתחת גיל 17"

דובר צה"ל לשעבר רונן מנליס ואחראי על ההסברה בעיר ב"ב הצטרף אף הוא לדברים, בראיון לגלסנר ב'קול ברמה' אמר מנליס: כשאתה נכנס לעיר, אתה מבין שדברים שרואים מכאן לא רואים מבחוץ. אנשים פה ממושמעים אנשים מחפשים פתרונות במאפיינים שלהם. כדאי לדבר. בבני ברק, צריך לדבר בשפה בני ברקית. מהעברת מסרים דרך הרבנים המשפעים ואנשי מקצוע חרדים. יש כאן שפה אחרת ודרך אחרת וההתנהלות הזו הביאה תוצאות.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' אפריל 20, 2020 11:20 am

מחולת המחנים כתב:טען לי מקודם מישהו מגורמי הרפואה שאמור להתמצא בנתונים, כי בני הציבור החרדי הם שישים אחוז מכלל החולים בארץ!
אם הדבר נכון הרי שאנחנו צריכים להשמר יותר ויותר לא ליתן את המשחית לבוא אל בתינו.

הנתון הזה צוטט מפי ראש הממשלה ע''י העיתונאי אבי בלום (לא ברור איך בדיוק ספרו אותם.. אבל גם אם זה 'רק' מחצית מזה זה עדיין יותר מכפול מהחלק היחסי באוכלוסייה).

נוצר תאנה

הודעהעל ידי נוצר תאנה » ב' אפריל 20, 2020 11:29 am

יושב הארץ כתב:פרופ' ברבש הוסיף וחלק שבחים: "זה קודם כל סיעתא דשמיא אבל גם העובדה ש-50% מהחולים שם מתחת גיל 17"

האומנם? כ"כ הרבה חולים צעירים שהיו להם תסמינים כאלו שאפשרו להםם בדיקה?

אשרי יושבי ביתך

הודעהעל ידי אשרי יושבי ביתך » ב' אפריל 20, 2020 11:42 am

יונת אלם כתב:הכותרת של הרב ישא ברכה היתה "מישהו פה חושב מה לעשות". והתשובה היא:לא! אף אחד לא חושב ולכן לא נשמע קולם, אותם לא אחראים שגררו רגליים אחר פורים וצפצפו בזדון על ההוראות ולמעשה גרמו לקטסטרופה הקיימת, והשתיקו כל מי שרצה לומר דעה אחרת, חיים בבועה אחרת.
אני לא כותב זאת כדי לקנטר אחר ביודעי קא אמינא. האם במצב שרבבות עמך בית ישראל מתפללים ביחידות או בצירוםי מרפסות וכדו' דחוף מאד כעת תפילת הזיווגים ברחוב פלוני? שם אגב מתקיים מנין כסדרו ונפרסמים מדי יום שקרים על הוראה כביכול של גברא רבא ש"הכריע" שהמנין יתקיים במעונו. התשובה היא: הם חיים בעולם שלהם ולא חושבים כעת הלאה, לא מביטים רגע קדימה איך לתקן את הנזק הקודם שעשו ולמנוע נזק נוסף כעת.

אולי אינך יודע - אך עולם השידוכים ממשיך ופורח ביתר שאת, לא רק בירורים וטלפונים, אלא גם פגישות ווארטים ואירוסין!! כן כן!!
זה שיש אלפי רווקים ורווקות שמחכים חודשים לתפילה הזו - לא מעניין את כבודו ! ?
זה שאלפי רווקים ורווקות נושעים מתפילה זו - לא מעניין את כבודו! ?

- לגבי הטענה השניה, כבר כתבתי באחד האשכולות, כי דיברתי בעצמי עם אחד מניני מרן הגרח"ק, ואמר לי במפורש כי יש רק עשרה אנשים (5 מבני משפחת בנו הגרי"ש, והשאר נציגים ממשפחת צביון, קולדצקי, אפשטיין וכו'), והם דרים שם כל התקופה! ולא יוצאים משם!

וכן אמר לי אחד ממשמשי מרן הגרמ"ד הלוי סולובייציק שליט"א (לרפו"ש) כי כך עשו מיד בהתחיל ההחמרה במצב, שישבו וסיכמו איזה עשרה יהיו כל הזמן עם הגרמ"ד ולא יצאו משם, וכך עושים.

ואסיים כמו שסיימתי באשכול אחר: "וכל מי שדן לכף זכות - המקום ידינו לכף זכות"!

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' אפריל 20, 2020 12:25 pm

בלי קשר לחובה לדון לכף זכות - פשוט, שגם להם יקרים מִכֹּל חיי סבם שליט"א, ולא יעשו דבר שיפגע בו, ח"ו.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ב' אפריל 20, 2020 1:32 pm

אשרי יושבי ביתך כתב:
יונת אלם כתב:הכותרת של הרב ישא ברכה היתה "מישהו פה חושב מה לעשות". והתשובה היא:לא! אף אחד לא חושב ולכן לא נשמע קולם, אותם לא אחראים שגררו רגליים אחר פורים וצפצפו בזדון על ההוראות ולמעשה גרמו לקטסטרופה הקיימת, והשתיקו כל מי שרצה לומר דעה אחרת, חיים בבועה אחרת.

אולי אינך יודע - אך עולם השידוכים ממשיך ופורח ביתר שאת, לא רק בירורים וטלפונים, אלא גם פגישות ווארטים ואירוסין!! כן כן!!
זה שיש אלפי רווקים ורווקות שמחכים חודשים לתפילה הזו - לא מעניין את כבודו ! ?
זה שאלפי רווקים ורווקות נושעים מתפילה זו - לא מעניין את כבודו! ?

- לגבי הטענה השניה, כבר כתבתי באחד האשכולות, כי דיברתי בעצמי עם אחד מניני מרן הגרח"ק, ואמר לי במפורש כי יש רק עשרה אנשים (5 מבני משפחת בנו הגרי"ש, והשאר נציגים ממשפחת צביון, קולדצקי, אפשטיין וכו'), והם דרים שם כל התקופה! ולא יוצאים משם!

וכן אמר לי אחד ממשמשי מרן הגרמ"ד הלוי סולובייציק שליט"א (לרפו"ש) כי כך עשו מיד בהתחיל ההחמרה במצב, שישבו וסיכמו איזה עשרה יהיו כל הזמן עם הגרמ"ד ולא יצאו משם, וכך עושים.

ואסיים כמו שסיימתי באשכול אחר: "וכל מי שדן לכף זכות - המקום ידינו לכף זכות"!

זה לא חשוב כלפי החוק, לפיה מותר רק למשפחה גרעינית להיות יחד, ובכל מקרה דנו כאן דין אחר לעצמם.

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' אפריל 20, 2020 1:36 pm

ענין 'המשפחה הגרעינית' אינו חוק בלא טעם, כמובן, וכל ששוהים יחדו בקביעות בבית א' (גם אם משום המצב התקבצו) - נכלל בגדר זה.

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ב' אפריל 20, 2020 1:58 pm

לבי במערב כתב:בלי קשר לחובה לדון לכף זכות - פשוט, שגם להם יקרים מִכֹּל חיי סבם שליט"א, ולא יעשו דבר שיפגע בו, ח"ו.

מה גם שכל חיותם תלוי בו...

אשרי יושבי ביתך

הודעהעל ידי אשרי יושבי ביתך » ב' אפריל 20, 2020 7:25 pm

ועל משפט זה גופא כתבתי "וכל מי שדן לכף זכות - המקום ידינו לכף זכות"! ודו"ק

יושב הארץ

הודעהעל ידי יושב הארץ » ה' אפריל 23, 2020 4:44 pm

משרד הבריאות פרסם היום (חמישי) את נתוני התחלואה מהקורונה ביישובים של 5,000 תושבים ומעלה, מהם עולה כי חלה עלייה משמעותית בתחלואה בעיר בית שמש – מ-319 ל-392 – 73 חולים בתוך שלושה ימים (עלייה של 23%).

בני ברק, שם הוחלט להטיל הקלות בתחילת השבוע לאחר כמה שבועות של סגר, נמשכת המגמה החיובית ונרשמה עלייה מתונה יחסית מ-2349 ל-2588 – התווספות של 239 חולים בשלושה ימים (כ-10%).

בירושלים, שגם בה הוקלו המגבלות שהוטלו על השכונות החרדיות, מספר החולים המאומתים עלה מ-2,672 ל-3,091 – עלייה של 419 חולים (כ-15%).

נתיבות, שם אותרו 15 דיירים מאותו רחוב, רובם בני משפחה שחגגו יחד בליל הסדר, כחולים בנגיף הקורונה, נרשמה עלייה באותו מספר חולים בשלושה ימים – מ-67 ל-82 (כ-22%).

בתל אביב מספר החולים המאומתים ירד מ-504 ל-491 – ירידה של 13 חולים (כ-2.5%).

היישוב כפר חב”ד שהוצג כאחד ממוקדי ההתפרצות הגדולים של הקורונה בישראל, הוצא מרשימת היישובים הבעייתים.

לפי נתוני משרד הבריאות החדשים, עולה כי למעלה מ-76% מהחולים המאומתים בכפר חב”ד החלימו, זאת ביחס לממוצע הארצי שעומד על 36% החלמה.

כעת עומד מספר החולים המאומתים בכפר חב”ד המופיעים ברשימות משרד הבריאות על 10 חולים בלבד.

דעת ותבונה

הודעהעל ידי דעת ותבונה » ה' אפריל 23, 2020 7:59 pm

פרופ' גבי ברבש ב-31 במרץ:
פרופ׳ גבי ברבש באולפן ׳ערוץ 12׳ - ״עד עכשיו ביצעו בבני ברק 1500 בדיקות, מתוכם 571 התגלו כחולים. עד סוף שבוע הבא לפי הפילוח שלי נהיה עם 1500 חולים בבני ברק מתוכם 80 מונשמים. לצערי איחרנו את הרכבת בבני ברק. זה מתפתח שם בקצב גדול״.

שימו לב: לא "אם" ולא "אולי". כבר "אחרנו את הרכבת", עכשיו נשאר רק לסטטיסטיקה לדבר...
כמה מונשמים היו בכל הארץ ב- 11 באפריל? 129.
האם הגיוני ש-62 אחוז מכלל המונשמים בארץ, או אפילו משהו שקרוב לזה, היו מבני ברק?

דעת ותבונה

הודעהעל ידי דעת ותבונה » ה' אפריל 23, 2020 10:54 pm

יושב הארץ כתב:משרד הבריאות פרסם היום (חמישי) את נתוני התחלואה מהקורונה ביישובים של 5,000 תושבים ומעלה, מהם עולה כי חלה עלייה משמעותית בתחלואה בעיר בית שמש – מ-319 ל-392 – 73 חולים בתוך שלושה ימים (עלייה של 23%).

בני ברק, שם הוחלט להטיל הקלות בתחילת השבוע לאחר כמה שבועות של סגר, נמשכת המגמה החיובית ונרשמה עלייה מתונה יחסית מ-2349 ל-2588 – התווספות של 239 חולים בשלושה ימים (כ-10%).

בירושלים, שגם בה הוקלו המגבלות שהוטלו על השכונות החרדיות, מספר החולים המאומתים עלה מ-2,672 ל-3,091 – עלייה של 419 חולים (כ-15%).

נתיבות, שם אותרו 15 דיירים מאותו רחוב, רובם בני משפחה שחגגו יחד בליל הסדר, כחולים בנגיף הקורונה, נרשמה עלייה באותו מספר חולים בשלושה ימים – מ-67 ל-82 (כ-22%).

בתל אביב מספר החולים המאומתים ירד מ-504 ל-491 – ירידה של 13 חולים (כ-2.5%).

היישוב כפר חב”ד שהוצג כאחד ממוקדי ההתפרצות הגדולים של הקורונה בישראל, הוצא מרשימת היישובים הבעייתים.

לפי נתוני משרד הבריאות החדשים, עולה כי למעלה מ-76% מהחולים המאומתים בכפר חב”ד החלימו, זאת ביחס לממוצע הארצי שעומד על 36% החלמה.

כעת עומד מספר החולים המאומתים בכפר חב”ד המופיעים ברשימות משרד הבריאות על 10 חולים בלבד.

הטבלה המפורטת (קיבלתי).
קבצים מצורפים
חולים לפי יישוב עם נתונים נוספים.xlsx
(90.68 KiB) הורד 176 פעמים

איש קריות
שם מלא: איש כריות

הודעהעל ידי איש קריות » ה' אפריל 23, 2020 11:35 pm

דעת ותבונה כתב:פרופ' גבי ברבש ב-31 במרץ:
פרופ׳ גבי ברבש באולפן ׳ערוץ 12׳ - ״עד עכשיו ביצעו בבני ברק 1500 בדיקות, מתוכם 571 התגלו כחולים. עד סוף שבוע הבא לפי הפילוח שלי נהיה עם 1500 חולים בבני ברק מתוכם 80 מונשמים. לצערי איחרנו את הרכבת בבני ברק. זה מתפתח שם בקצב גדול״.

שימו לב: לא "אם" ולא "אולי". כבר "אחרנו את הרכבת", עכשיו נשאר רק לסטטיסטיקה לדבר...
כמה מונשמים היו בכל הארץ ב- 11 באפריל? 129.
האם הגיוני ש-62 אחוז מכלל המונשמים בארץ, או אפילו משהו שקרוב לזה, היו מבני ברק?

נכון שהוא הגזים אבל לצערנו לא לגמרי. בבני ברק נפטרו 18 אנשים מקורונה, כעשר אחוז מכלל המתים בארץ, בעוד אוכלוסייתה מונה מעט יותר משני אחוז.

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 35 אורחים