מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הקורנה במגזר החרדי - נתונים

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
ישא ברכה

הקורנה במגזר החרדי - נתונים

הודעהעל ידי ישא ברכה » ה' אפריל 02, 2020 8:52 am

אחינו כל בית ישראל, אשר יוגרנו בא לנו.
בעוד התפשטות הנגיף בארץ ישראל נמצאת תחת שליטה, אצלינו - קרי הציבור החרדי, המצב נורא ואיום.
חובתינו המוחלטת לשמור על כל כללי הזהירות, ולזכור שבצורת החיים הצפופה וברוכת הילדים (ב"ה) הסכנה גדולה ומכופלת, ועלינו להוסיף זהירות על זהירות, ופשוט לא לצאת מהבית!! וכמובן, להרבות תפילה לפני בורא העולם, שירחם על עם ישראל, ועל כל העולם כולו, ויסיר מאיתנו את הנגע הזה במהרה.

עתה לאחר הקדמה זו אפשר לבקש ממי שיש בידו נתונים על ההתפשטות במגזר החרדי, לפי ערים, לפי שכונות (אני מבין שזה נתון חשוב ביותר בירושלים. כי שמעתי ש75% מהעלייה בחולים בירושלים היא בשכונות חרדיות!!), לפי קהלים וקבוצות. נתונים על מספר הבדיקות שנעשו במגזר החרדי. כמו כן האם נכונה השמועה שיש במגזר החרדי אלפי נשאים ה"י, וגם רח"ל מספר המתים במגיפה, וכו' וכו'. מי שיודע, יעשה טובה ויביא את הנתונים כאן לידיעת החפצים בכך, כי לרבים מאיתנו חסומים מקורות מידע רבים. יש"כ. ומי שאמר והיה עולם יאמר למשחית הרף.

יבנה

Re: הקורנה במגזר החרדי - נתונים

הודעהעל ידי יבנה » ה' אפריל 02, 2020 1:02 pm

מ: https://www.kikar.co.il/354222.html
נתונים חדשים, מטרידים ומדאיגים במיוחד המתפרסמים כעת מעלים כי קצב ההדבקה בנגיף ה'קורונה', גבוה יותר ביישובים החרדיים מאשר ביתר היישובים ברחבי הארץ.

את הנתונים מפרסם מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה הוא גוף אמ"ני שהוקם בשיתוף גורמי רפואה, אקדמיה, מערכת הביטחון ומשרד הבריאות במטרה לספק מידע ותובנות לצורך המאבק בנגיף הקורונה.

מהנתונים עולה כי יחס ההכפלה ביישובים החרדיים הגדולים בישראל עומד בשבוע האחרון על פי ארבעה עד תשעה, וגבוה משמעותית מהממוצע הארצי.

העיר החרדית מודיעין עילית בראש הטבלה עם יחס הכפלה שבועי של פי 9. במקום השני, העיר בני ברק, עם יחס הכפלה שבועי של 6.5. העיר החרדית אלעד, במקום השלישי, עם יחס הכפלה שבועי של 4.4. בית שמש, במקום הרביעי, עם יחס הכפלה שבועי של 4.0.

לעומת זאת בערים החילוניות: העיר לוד עם יחס הכפלה שבועי של 3.5. העיר רמלה עם יחס הכפלה שבועי של 3.2. בת ים עם יחס הכפלה שבועי של 3.0. נתניה עם יחס הכפלה שבועי של 3.2.

בהתמקדות במספר החולים, בעיר מודיעין עילית היו לפני שבוע 7 חולים בלבד והבוקר העיר מתעוררת עם 63 חולים. בעיר בני ברק היו 113 חולים לפני שבוע, והבוקר מספר החולים זינק ל 732. העיר אלעד הייתה לפני שבוע עם 18 חולים וכעת מספר החולים עומד על 79. בבית שמש היו לפני כשבוע 23 חולים וכעת העיר עומדת על 92 חולי קורונה.

כזכור, בראיון בלעדי ל'כיכר השבת, אמר אמש מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, כי "כרגע יש כיס הדבקה משמעותי מאד בקרב המגזר החרדי וזאת עובדה שצריך וניתן להתמודד איתה".
vs183brv.jpeg
vs183brv.jpeg (42.11 KiB) נצפה 13899 פעמים

חיים סגל

הודעהעל ידי חיים סגל » ה' אפריל 02, 2020 1:24 pm

מאיר רובינשטיין רה"ע ביתר - פנה הבוקר בשיחה טלפונית לתושבים שבהתייעצות עם רבני העיר העיריה שכרה חברת סקרים למיפוי ההתפשטות בעיר, ומבקש מכל תושבי העיר לשתף פעולה עם הסוקרים.

יבנה

הודעהעל ידי יבנה » ה' אפריל 02, 2020 1:27 pm

חולי קורונה לפי יישוב https://www.clalit.co.il/he/your_health ... ity123.pdf
מעודכן ל31.3.20

שמש

הודעהעל ידי שמש » ה' אפריל 02, 2020 2:36 pm

רן סער מנכ"ל קופ"ח מכבי, שמטפלת במחצית מתושבי בני ברק, אמר בוועדת הקורונה, שעל פי בדיקות המדגם שלהם, כ-38 אחוז מתושבי בני ברק חולים. שזה כ-75 אלף איש (כרגע יש בב"ב 900 מאומתים).

יהודה שלזינגר: ההערכה היא שהשר ליצמן נדבק ביום שישי שעבר במכולת מפורסמת במאה שערים, שם הוא עושה את הקניות לשבת.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ה' אפריל 02, 2020 3:55 pm

קיבלתי הודעה ממנהלי האתר בזה הלשון "האתר אינו אתר חדשות. בתקווה להבנה" לכאורה אפשר לנעול או למחוק את האשכול שכולו חדשות. לא כן?

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ה' אפריל 02, 2020 8:20 pm

שמש כתב:רן סער מנכ"ל קופ"ח מכבי, שמטפלת במחצית מתושבי בני ברק, אמר בוועדת הקורונה, שעל פי בדיקות המדגם שלהם, כ-38 אחוז מתושבי בני ברק חולים. שזה כ-75 אלף איש (כרגע יש בב"ב 900 מאומתים).

יהודה שלזינגר: ההערכה היא שהשר ליצמן נדבק ביום שישי שעבר במכולת מפורסמת במאה שערים, שם הוא עושה את הקניות לשבת.

הבנתי שכעת אומרים שהמספר המבהיל של 38 אחוז הוא טעות בחישוב. מישהו יכול להסביר יותר? יישר כח גדול.

גמח

הודעהעל ידי גמח » ה' אפריל 02, 2020 8:38 pm

38% מהנבדקים שנמצאים חיוביים זה לא אומר ש38% מהתושבים חולים. מי שמגיע להיבדק אלו בעלי התסמינים. 75 אלף חולים זה מה שיש בגרמניה כולה. אם זה היה המצב בבני ברק כעת, היינו רואים מאות מתים וחולים קשים.
(זה לא אומר שהעיר לא יכולה להידרדר לשם. וצריך לעשות הכל למנוע).

זה מה שפורסם הערב.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ה' אפריל 02, 2020 8:50 pm

אחד מחו"ר הפורום שלח לי את הדברים באישי. לדבריו "הפרכת הנתונים המוטעים הם דבר חשוב, אבל צריך להתמקד בדברים חשובים יותר".

אני מעלה את מה ששלח.

בכדי שלא להצטרף למקהלה המתוזמרת של גינוי הציבור החרדי, וכמובן גם בכדי שלא להסתבך בפולמוס בנושא (מה שאינו קשור כלל וכלל לבעיה), אז נאמר כך: החוליים המתוארים כאן הם נחלת כל החברה הישראלית, ולכן עלינו לגנות את התנהגות כל האנשים המעטים בחברה הישראלית שמתנהגים כך:

למרות האמור, אני מרשה לעצמי להוסיף שאמנם כנראה שמדובר במיעוט, אבל אני מאמין שהתופעות המתוארות קיימות. נובעות מההרגל החרדי לחוש כמיעוט שאם לא יתחמן את המערכת היא תדרוס אותו, וכן מתחושה (מוצדקת הרבה פעמים) שנהלים קפדניים שורשם בעמלק - הגרמנים ימ"ש. מכל מקום בנידון דידן יש לגנות את הנוהגים כך בכל פה.

עדות רופאה בבני ברק: מתפתחת בעיר קטסטרופה
חוסר שיתוף פעולה, זלזול בצוותי הרפואה וצפצוף על הנהלים, כך מתנהלת האוכלוסייה בבני ברק על פי עדותה של רופאה המטפלת בחולי קורונה בעיר
מאת מערכת מקור ראשון ח׳ בניסן ה׳תש״ף (02/04/2020 09:59)

אני רופאת קורונה באחד מבתי החולים הגדולים באזור המרכז. סיימתי עכשיו עוד סבב של פינויי חולים למקומות טיפול שונים, מותשת ומרוקנת. ולמרות זאת חשוב לי להשקיע עוד כמה דקות בכדי לכתוב את הדברים הבאים כי מדובר בדיני נפשות: מה שקורה בשכונות החרדיות של אזור המרכז, בדגש על בני ברק, מדיר שינה מעיניי.

הולכת ומתפתחת בעיר הזאת קטסטרופה שנובעת במידה רבה מהעדר שיתוף פעולה מצד המטופלים, הטעיות מכוונות ודיבור מזלזל ופוגעני בהם אני נתקלת בשבוע האחרון. אנחנו עסוקים במשך שעות אינסופיות בהסברה, בניסיון להכיל מגפה שעושה רושם שיצאה משליטה, בטיפול בחולים שבסיכון ולמרות זאת הצוותים הרפואיים נתקלים ביותר מדי תגובות שנעות בין חוסר עניין להתעלמות ולהתעמרות.

הבעיה הראשונה היא ההתעלמות מהוראות הבידוד של החולים. לא פעם, כשאנחנו מתקשרים למטופל מאומת בכדי לוודא את מצבו מסתבר שהוא בסידורים מחוץ לבית או מנסים להתקשר לחולה מאומת ומגלים שהוא ניתק את מכשירי הטלפון על מנת שלא יוכלו ליצור איתו קשר. בנוסף, חלק מהחולים שמצבם השתפר קלינית, אולם עדיין חיוביים ומדבקים, מגדירים את עצמם בריאים, הם "החלימו" מבחינתם, ולכן גם מסרבים להתפנות לבידוד או להקפיד על תנאי בידוד הולמים בביתם, שכמעט אינם אפשריים בשכונות אלו.

אלו שכן מסכימים לפינוי לבידוד במלון, באים בדרישות מרתיחות ולא מבינים שלא מדובר בנופש. הם גורמים להתשת המערכת עם בקשות טורדניות שקשורות בתזונה, גאוגרפיה ובחירת מיקום שגוזלות זמן שהיה ניתן להשקיע בטיוב טיפול ושיפור המענה. הם מבקשים כשרויות אזוטריות, על אף שדואגים להם לגלאט, כשרות בד"ץ העדה החרדית והרב לנדאו, או מאושפזים שדורשים לעבור למלון עם חברים או מנסים לארגן פינוי לכל בני הבית למלון, גם לאלו שבאורח פלא עדיין לא נדבקו.

אנחנו נתקלים בלא מעט משפחות ברוכות ילדים שבאופן מכוון לא מקפידות על בידוד, בזמן שיש חולה או שניים אבל בבית גרים עוד שמונה או עשרה ילדים שליליים. מבחינתם, גם ככה כולם היו ביחד ומה הטעם לבודד, זאת למרות ההסברים שלנו על מניעת המשך ההדבקה.

אין אכיפה מספקת, כשאני אומרת למטופל שהוא חייב להתפנות והוא עונה לי: "לא! מה תעשי לי?" הייתי רוצה שרשויות האכיפה יהיו פעילות, יגבו אותנו ויפנו את מי שצריך. גם לאזרחים אין אמירות מספיק ברורות של הרבנים ובנוסף, העירייה פרקה מאהל בדיקות בשל העדר אישור.

אני לא קונה את טיעון העדר החשיפה של חרדים לאמצעי תקשורת מתקדמים ולמדיה. אני חיה את העיר שבה לכל לוויה והפגנה מתארגנים המונים בשעה-שעתיים. התחושה שלנו היא שבציבור החרדי קיים אלמנט של חוסר פחד מהמחלה. משהו בהסברה שם כשל באופן מהותי ועמוק. אין הפנמה של הסכנה למבוגרים ולשבריריים. מי שמרגיש טוב, חש שניצח. זו תחושה מתעתעת ומסוכנת.

אי אפשר לוותר על העיר הזאת. אנחנו מטפלים במסירות במקרים קורעי לב, בכל שיחה כמעט מתגלות משפחות שלמות שנדבקו, בניינים שלמים, ישיבות. הצוותים קטנים, ההנחיות מבלבלות וסותרות. אנחנו נלחמים בכדי להציל את מה שאפשר אבל מרגישים לבד, חסרי תמיכה, אנחנו עושים את המקסימום אבל התחושות קשות, לא זכורה לי כזו התמודדות בנסיבות שונות עם העדה החרדית שבתוכה אני עובדת כרופאה כבר לא מעט זמן. מישהו צריך לעשות משהו, ומהר.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ה' אפריל 02, 2020 10:10 pm

שוב ושוב מרגישים את אותה התחושה:
בושה וכעס משמשים בערבוביה.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' אפריל 02, 2020 11:15 pm

וגם תפילה שהכל יסתדר על הצד היותר טוב, והיפלא מה' דבר.

טברייני
שם מלא: עמוס חדד

הודעהעל ידי טברייני » ה' אפריל 02, 2020 11:39 pm

כל התפאורה יכולה להטעות, ואפשר לפספס משהו חשוב -

הקדוש ברוך הוא מדבר איתנו! הוא דיבר איתנו דרך הסינים, ולא הבנו, הוא דיבר דרך כללית, ועדיין לא הבנו, אז הוא מדבר איתנו ברחל בתך הקטנה, ובבני התורה בניו אהוביו.

כשמישהו מדבר מעל במה ביידיש - הוא ודאי מדבר ליהודים, כשריבונו של עולם מדבר מעל כל במה בקורונית - הוא ודאי מדבר אליי ואליך.

שבע

הודעהעל ידי שבע » ו' אפריל 03, 2020 1:24 am

תמונה נוספת, אוי!!
קבצים מצורפים
תמונה 4.jpg
תמונה 4.jpg (457.41 KiB) נצפה 13411 פעמים

שמש

הודעהעל ידי שמש » ו' אפריל 03, 2020 1:05 pm

ויסברג ב'בחדרי': למעלה מחמישים חולים בכולל 'בית הלל' הליטאי המונה 500 אברכים. הערכה: יש עוד 150 אברכים עם תסמינים החוששים להיבדק מחשש שיפרידו אותם מבני המשפחה בחג הפסח...

לא יודע מה יותר חמור ומייאש.. החלק הראשון שמדגים את הנזק מההתעקשות להמשיך בסדרי הלימוד בכוללים כרגיל, או החלק השני שמדגים כיצד עדיין למרות הכל יש אנשים שממשיכים לשחק בשוטרים וגנבים. אין שכל אין דאגות.

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

הודעהעל ידי איתן » ו' אפריל 03, 2020 3:43 pm

גמח כתב:38% מהנבדקים שנמצאים חיוביים זה לא אומר ש38% מהתושבים חולים. מי שמגיע להיבדק אלו בעלי התסמינים. 75 אלף חולים זה מה שיש בגרמניה כולה. אם זה היה המצב בבני ברק כעת, היינו רואים מאות מתים וחולים קשים.
(זה לא אומר שהעיר לא יכולה להידרדר לשם. וצריך לעשות הכל למנוע).

זה מה שפורסם הערב.

זה מה שחשבתי מייד - שהערכה של 38% חולים מתושבי בני ברק נובעת מהטיית הישרדות שמסיקה מסקנות על אוכלוסייה כללית מקבוצה שאינה מייצגת את הכלל - אנשים שהיה להם סיבה להיבדק - תסמינים, חשיפה לחולים וכו'. בשומעי אצ הדבר לא היה לי שום ספק שאיזה עיתונאי בעל מנת משכל מוגבלת הסיק מסקנות שגויות ביותר. ולפי אחוז של תוצאות חיוביות של הנדבקים השליך על הכלל. כמו שיש עוד הרבה הטיות סטטיסטיות ואחרות, נובעות הן מזדון והן מטפשות. לא חשבתי שמישהו, גם אנטיחרדי ביותר ישקר בזדון בדבר כה ברור.
אז חיפשתי ציטוט מדוייק של מנכ"ל מכבי ולתדהמתי ראיתי שאלו דבריו של מנכ"ל עצמו ולא של איזה עיתונאי. השארתי את הדבר בצע"ג, בחושבי שאולי יש איזה נתונים שאיני מכיר.
מוזר ביותר שמנכ"ל קופת חולים יכול לעשות טעות פשוטה כזאת, או להטעות בכוונה תחילה.

נ.ב. הנה הציטוט מדבריו:
מכבי מטפלת במחצית מתושבי בני ברק ולפי אינדיקציות שונות כ-38% מתושבי בני ברק חולים, שזה 75 אלף איש. אני קורא מפה לכל הגורמים האחראיים להציב משטרה שם לקראת ערב הפסח. אחרת המצב שם ילך ויורע. בני ברק היא עיר עם אחוז אוכלוסייה מבוגרת אחר, נמצא את עצמנו עם הרבה מאוד מתים בבני ברק אם לא ניערך.

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » ו' אפריל 03, 2020 4:12 pm

שמש כתב:ויסברג ב'בחדרי': למעלה מחמישים חולים בכולל 'בית הלל' הליטאי המונה 500 אברכים. הערכה: יש עוד 150 אברכים עם תסמינים החוששים להיבדק מחשש שיפרידו אותם מבני המשפחה בחג הפסח...

לא יודע מה יותר חמור ומייאש.. החלק הראשון שמדגים את הנזק מההתעקשות להמשיך בסדרי הלימוד בכוללים כרגיל, או החלק השני שמדגים כיצד עדיין למרות הכל יש אנשים שממשיכים לשחק בשוטרים וגנבים. אין שכל אין דאגות.

כשמודיעים שמי שמתגלה כחולה יוצא מהבית בכוח, בערב פסח, אל תתפלא שזו התגובה של אנשים.
אם אני הייתי תושב בני ברק ועם חום, הייתי מסתגר על כל משפחתי בבית, אבל ממש לא הולך לבדיקה.
לפחות עד אחרי ליל הסדר.

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » ו' אפריל 03, 2020 4:13 pm

איתן כתב:מוזר ביותר שמנכ"ל קופת חולים יכול לעשות טעות פשוטה כזאת, או להטעות בכוונה תחילה.

לא מוזר בכלל, תתרגל..

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ו' אפריל 03, 2020 4:49 pm

לעולם יהיה אדם כתב:
שמש כתב:ויסברג ב'בחדרי': למעלה מחמישים חולים בכולל 'בית הלל' הליטאי המונה 500 אברכים. הערכה: יש עוד 150 אברכים עם תסמינים החוששים להיבדק מחשש שיפרידו אותם מבני המשפחה בחג הפסח...

כשמודיעים שמי שמתגלה כחולה יוצא מהבית בכוח, בערב פסח, אל תתפלא שזו התגובה של אנשים.
אם אני הייתי תושב בני ברק ועם חום, הייתי מסתגר על כל משפחתי בבית, אבל ממש לא הולך לבדיקה.
לפחות עד אחרי ליל הסדר.

???????
לאן נעלמה השפיות???!!!
אותי אישית יותר מדאיג חוסר הדעת מאשר הקורונה.

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » ו' אפריל 03, 2020 4:57 pm

השפיות ראתה את הפחד וברחה.
כשאומרים לאדם שיוציאו אותו מהבית בכוח ויקחו אותו למלון, ויש לו בבית ילדים קטנים, ואשתו עובדת (מהבית), אז מה אתה מצפה שיעשה?

אגב, מה נבהלת, למה כל כך חשוב להיבדק?

שבע

הודעהעל ידי שבע » א' אפריל 05, 2020 9:05 am

תמונה חלקית
מהנספים בשבת שעברה בתפוצות
אוי!!!
קבצים מצורפים
תמונה 7.jpg
תמונה 7.jpg (74.09 KiB) נצפה 12984 פעמים

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » א' אפריל 05, 2020 9:10 am

שלשה לויות התקיימו במוצאי שבת באותו זמן בשני בתי מדרשות ובבית החיים בקרית יואל, מונרו ה"י

שמואל בארג

הודעהעל ידי שמואל בארג » א' אפריל 05, 2020 9:59 am

השם ירחם, חזרתי כעת מלוית ידידי יקר בן 49, יהודי חשוב שדאג כסדר האיך להרבות פעלים לתורה, בשיעורי תורה דרבים וחבורות ללימוד ש"ס והלכה, וכשנכנסתי לביתי נשבשרתי הבשורה לא טובה על פטירת אדם חשוב בן 72 אשר רבים נהנו ממנו, אוי רבוש"ע מנע מגפה מנחלתיך!

ולאחינו שבארץ, אנא חסו על עצמיכם, אנו בגולה כבר רואים את המלאך המוות במו עינינו, לך הצפינו עצמיכם! רק כחודש כל הרופאים ואנשי רפואה צעקו 'עלה מוות בארצינו', ולא האמינו (כל המדינה כולל האינם בני ברית), עכשיו אנו צועקים הושע נא! אל תהיו כפלוני!

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' אפריל 05, 2020 3:38 pm

התפרסם עכשיו, לפני כמה שעות:
תיעוד: בזמן שהמדינה כולה בהסגר - התקהלויות וצפיפות בעיר הבה"דים
לפחות 4 חיילים בעיר הבה"דים כבר אובחנו כחולי קורונה, אולם נראה שהמפקדים והחיילים בבסיס טרם הפנימו את גודל המשבר - והסכנה. הורים לחיילים: "יש תור מטורף בכניסה לחדר האוכל וגם בפנים, אנחנו דואגים לילדים שלנו". עוד טענו כי נאמר לחיילים שלקראת ליל הסדר יוקמו מאהלים שבכל אחד מהם יישבו יחד כ-100 חיילים לחגוג את החג.

ואחרי זה כמובן יאשימו, שוב ושוב ושוב, את החרדים.
מובן כשהאשמות אלו יוצאות מפי החילונים, אבל מדוע גם יש מן החרדים המצטרפים אליהם בלי שום סיוג?!

שמש

הודעהעל ידי שמש » א' אפריל 05, 2020 3:50 pm

מכיוון שהם יודעים את האמת על נתוני הקורונה בריכוזים החרדיים..
ואת המציאות הפשוטה שהם רואים מהחלון, ובפרט את זו שהייתה לפני שבוע שבועיים, ועוד הם יודעים שזה ש'החילונים' לא נזהרים אינו מהווה תירוץ להפרות החמורות בציבור החרדי ולתוצאותיהן הקשות.
זאת מלבד העובדה שהם לא 'מצטרפים' אלא פשוט זועקים את זעקתם כדי לעשות מה שאפשר לעצור את הנגף, ולזעוק על הנזק והמשטר הצבאי שנכפה עליהם ע''י כמה חסרי אחריות שגררו את תושבי הריכוזים החרדיים לנזק כפול ומכופל מאשר האוכלוסייה הכללית.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 05, 2020 3:52 pm

חד ברנש כתב:התפרסם עכשיו, לפני כמה שעות:
תיעוד: בזמן שהמדינה כולה בהסגר - התקהלויות וצפיפות בעיר הבה"דים
לפחות 4 חיילים בעיר הבה"דים כבר אובחנו כחולי קורונה, אולם נראה שהמפקדים והחיילים בבסיס טרם הפנימו את גודל המשבר - והסכנה. הורים לחיילים: "יש תור מטורף בכניסה לחדר האוכל וגם בפנים, אנחנו דואגים לילדים שלנו". עוד טענו כי נאמר לחיילים שלקראת ליל הסדר יוקמו מאהלים שבכל אחד מהם יישבו יחד כ-100 חיילים לחגוג את החג.

ואחרי זה כמובן יאשימו, שוב ושוב ושוב, את החרדים.
מובן כשהאשמות אלו יוצאות מפי החילונים, אבל מדוע גם יש מן החרדים המצטרפים אליהם בלי שום סיוג?!

למיטב ידיעתי, הוחלט בצבא שתהיה נזיפה פיקודית (שזה עונש רציני לאיש קבע) למי שיחרוג מההנחיות
ואף אחד לא מאשים בחריגות את החרדים (כמובן) אלא מאשימים את הצבא והמפקדים
ובכל מקרה, מה שלומדים מזה שבכל מקום יש חריגות מההנחיות, ושצריך לפעול בצורה מושכלת, בלי קשר לאנשים/מגזרים/קבוצות אחרות
ולא להאשים אף אחד (מלבד הסינים, ומלבד הלימוד כמה רע זה לצאת לחו"ל)

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' אפריל 05, 2020 4:00 pm

בשבת האחרונה היו בחופי הים עשרות מבלים,
גם במקומות בילוי אחרים נצפו עשרות נופשים בשבת האחרונה, שכמובן העיפו את ההגבלות דרך החלון,
בבה"ד - עשרות ומאות חיילים לא מקפידים על ההוראות,
גם השוטרים והמג"בנקים שאני רואה במקומות מגוריי, לא כולם מקפידים על ההוראות,
לכל אחד מאלו יש משפחה שאליה הוא חוזר בערב, ועלול חלילה להדביק.
על אלו אתה בקושי שומע בתקשורת. בקושי-בקושי. פעם אחרת הזכירו, וזהו.
אבל החרדים, ואוו, ואוו, החרדים-החרדים-החרדים. הם מרעילי הבארות. הם מזהמי החברה. הם מפיצי הקורונה. והם כמובן גם זורקים אבנים וטיטולים על השוטרים והחיילים המסכנים. כולם. כולם. כולם.
כמעט אף אחד אינו מסביר את הנסיבות המקלות שהביאו להתפרצות החמורה במגזר שלנו: הוראות לקויות וסותרות; אי חשיפה מספקת לתקשורת; ובמיוחד -- נדבק בודד בציבור החרדי מדביק במהירות את כל משפחתו הגרעינית, וכאן מדובר בכפולות של 7-10 לפחות, בעוד שהמשפחה הגרעינית החילונית היא בקושי של 3 או 4 נפשות.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' אפריל 05, 2020 4:10 pm

חד ברנש כתב:בשבת האחרונה היו בחופי הים עשרות מבלים,
גם במקומות בילוי אחרים נצפו עשרות נופשים בשבת האחרונה, שכמובן העיפו את ההגבלות דרך החלון,
אבל החרדים, ואוו, ואוו, החרדים-החרדים-החרדים. הם מרעילי הבארות. הם מזהמי החברה. הם מפיצי הקורונה. והם כמובן גם זורקים אבנים וטיטולים על השוטרים והחיילים המסכנים. כולם. כולם. כולם.
כמעט אף אחד אינו מסביר את הנסיבות המקלות שהביאו להתפרצות החמורה במגזר שלנו: הוראות לקויות וסותרות; אי חשיפה מספקת לתקשורת; ובמיוחד -- נדבק בודד בציבור החרדי מדביק במהירות את כל משפחתו הגרעינית, וכאן מדובר בכפולות של 7-10 לפחות, בעוד שהמשפחה הגרעינית החילונית היא בקושי של 3 או 4 נפשות.

א. השיח התקשורתי הוא בוודאי מסית ושקרי, ונובע משנאה. זה לא חדש, ולא צפוי להשתנות, ולא נובע מהקורונה. הם תמיד מדברים כך, וכל פעם התירוץ אחר. אין מה להתרשם מהרשעים הללו, ואסור לעשות שום דבר בגללם.
ב. לעומת זאת, לפי התרשמותי, הרשויות לא מונעות משנאה אלא מפחד גדול. (עד כמה מוצדק? יעויין במצ"ב)
ג. על ההפרות בצה"ל כבר כתבתי קודם.
ד. אגב, הממוצע בציבור החילוני הוא כבר 2.2 ילדים למשפחה (אז זה 4-5 למשפחה גרעינית, כי מספר הילדים גבוה יותר אצל משפחות צעירות יותר אל מול חילונים מבוגרים יותר)
קבצים מצורפים
ptbhev.docx
(21.51 KiB) הורד 258 פעמים

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » א' אפריל 05, 2020 4:49 pm

חד ברנש כתב:בשבת האחרונה היו בחופי הים עשרות מבלים,

בא נהיה כנים.לא היו הוראות לקויות וסותרות, ההוראות היו ועדיין ברורים לכל מי שמטה אוזן לשמוע. ויאמר לשבח משרד הבריאות שכבר מהיום הראשון היו מודעות בכל העיתונות החרדית, וכיוצב"ז. הכשל הוא שלנו, לא הפנמנו מספיק את ההנחיות, לא כי אנחנו מזלזלים בחיי אדם, אדרבה, חיי אדם יקרים מאד אצלינו, אבל לא קלטנו שצריך לעשות ברגע אחד פרסה, כי אצלינו בשונה מאחרים הסכנה כפולה, חיי הקהילה התוססים, המשפחות הגדולות, הצפיפות התמידית, ולכן גם כאשר הורדנו מינון, ולא לחצנו ידיים, שטפנו ידיים, התרחקנו זה מזה, זה לא היה מספיק. ורק בימים האחרונים כשהתוצאות הקשות התפוצצו לנו בפנים, הבנו שאין מנוס ולמרות ההרגלים שלנו עלינו פשוט לבצע פרסה מוחלטת, ולציית במאה אחוז, כי אין לנו את הפרבלגיה להקל אפילו בקצת, ועדיין האמת היא שהחילונים ברובם מצייתים יותר, ואם הציות שם הוא נניח 75% מצייתים ל75% מההוראות, אצלינו זה פחות, בין היתר כי אנחנו הבנו, אבל הצרכים שלנו קשורים בטבורם לקהילה ולציבוריות, וגם שקיימנו חלק נכבד מההנחיות, היה לנו קשה להפסיק באחת את כל המערכת הקהילתית ציבורית שלנו.

טעות נוספת, חמורה יותר, היתה בהתנהלות של המוסדות, הישיבות, והכוללים. היה שם בלאגן בהוראות, בין ההוראות מלמעלה ובין בישום הטכני של ההוראות, (היה חיידר אחד שבאמת שמר על 10 בכתה? וגם בחצר?), ושוב, לא נכון לומר שהטעויות נעשו מחמת זלזול בחיי אדם, אלא כשלים בפיקוד הגבוה שלנו, לא היתה הכוונה מסודרת לכל המערכת האירגונית שלנו, הסברה ברורה לכל המנהלים. במובן הזה האשמה מוטלת גם על משפחה ידועה בבני ברק, אבל לא רק עליה. כל המנהלים וראשי הכוללים שעיגלו פינות, נושאים באחריות, הרבה מאד הורים דאגו, חששו מהמציאות, אבל ההסברים היו עמומים, וההורים שלחו את הילדים.

אכן טעינו, התקשורת החילונית אכן מנצלת את ההזדמנות לחגוג על הדם, מתוך השנאה הגלויה שיש לה לדת ולנושאי דגלה. אבל כעת אנחנו צריכים להיות עסוקים בהצלת נפשות, שמירה על כל כללי הזהירות, ותפילה לבורא עולם שירחם עלינו. אין טעם לעשות עסק מהתקשורת, אולי עוד יבוא הזמן לכך, אני מתפלא על כל הנציגות החרדית שהתעוררה עכשיו לזעוק על ההסתה, בואו תצטרפו לעזור בכל מה שאפשר, ואז אולי תמחו על ההסתה שיש.

חשוב להוסיף. כיהודים מאמינים, הסיפור כאן מעורר מחשבות רבות, מה הבורא עושה בכל התהליך הגדול שעובר על כל העולם, ועלינו בצורה מיוחדת. אמנם טעינו בהנחיות, אבל קשה להאמין שה' יתברך מעניש אותנו רק על כך שלא צייתנו מספיק. חשבון הנפש צריך להיות, לכל אדם ואדם ברמה האישית בינו לבין בוראו, וגם ברמה הציבורית, אנחנו כציבור. ומי שאמר והיה עולם יאמר למשחית הרף ולצרותינו די.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' אפריל 05, 2020 5:55 pm

האמת צריכה להיאמר שהמצב בציבור החרדי עדיין לא כ"כ ברור, שכן יש כאלה שסובלים מתסמינים כלשהם ואומרים בפה מלא שהם ילכו להיבדק רק לאחר ליל הסדר, מסיבות מובנות. הלוואי שלא יצא מכך שום נזק, והלוואי שהתסמינים שהם מדברים עליהם הם בבחינת דמיון בלבד והם באמת בריאים וימשיכו להיות בריאים.

ולא אוכל להתאפק מלהביע תמיהה על כותבים נכבדים שהערכתי אותם מאוד עד כה, ובמצב שבו אנו נמצאים - ה' ירחם עלינו במהרה - גיליתי אצלם צדדים פחות מחמיאים, כמו קטנוניות הנוטה לקנאה ילדותית. אולי גם אני מושפע מהמצב ורואה צל הרים כהרים, והכל דמיון בעלמא. מי יתן.

.השוחט

הודעהעל ידי .השוחט » ב' אפריל 06, 2020 11:41 am

מכתב מרב אחד שקיבלתי באימייל. (לא תואר "רב" מהסוג שמורה רק שהוא זכר יהודי, אלא מורה הוראה חשוב בישראל).
בטוחני שחלק גדול מדבריו, והנימה שבהם, אינה מתאימה לכל אוזן, ואולי גם עובדתית זה רחוק ממדוייק,
ובכל זאת אני מעלה זאת לדיון. [אולי כאן לא האשכול המתאים. מקוה שכן].

פשוט מבחיל

שלום וברכה. איני יכול להתאפק, זה כל כך מבחיל ומעורר פלצות, אז אבקש את סליחתכם עם ממש כמה מילים קצרות, קולות שפויים בודדים שאינם כורעים לבעל של השקר והכזב הנפוץ במחוזותינו, ותקנו אותי אם אני טועה.

הבה ונאמר גלויות, זה לא ש"נציגינו" אינם עושים דיים כדי לעצור את מקהלת-הטירוף של ההסתה, אלא הם המתזמרים והמלחינים של נגינת-גיהינום זו!!

הבה ניקח לשם משל את ליצמן, כן, ליצמן (... - צונזר), ובהום הסער על התפרצות המחלה, כאשר כולם שואלים בקול "מה לכל הרוחות הוא עושה שם", כשאפילו משפט בעברית תקינה אינו מסוגל להגות, הרי הוא פושט טלפיו כלפי הציבור החילוני, ואומר, אינני מגזרי, אינני חסר-מקצועיות, ואדרבה, אני זה שבראש חוצות יאמר איך וכמה הציבור החרדי כל כך לא ממושמע וכל כך נדבק, ושחייבים לסגור אותו, וזאת לשימוש עלה-תאנה נואל כלפי הציבור החילוני=התקשורת, שיאמרו, הנה, הוא מקצועי, הוא זה שדוחף את הסגר על בני ברק, משמע, הוא כן האיש הנכון במקום הנכון, וכך מכר אותנו בנזיד-עדשים של כותרות מדומות, כמובן ש"סהדי שקרי אאוגרייהו זילי", והוא לא בא על שכרו, ועדיין כולם מבקשים לפטר אותו מתפקידו, אבל בינתיים אני ועמי נמכרנו להשמיד להרוג ולאבד, לא חלילה בגוף, אבל בהחלט בנפש.

וכיוצא בו, לרעה, השר דרעי, הזועק בראש כל מיקרופון, כי שכונות ירושלים גרועות מבני ברק וכו' וכו', כאשר כל המטרה היא להתייפיף ולמצוא חן בעיני כתב\לבלר כזה או אחר, למען יהיו סמוכים ובטוחים שהוא אכן פועל, שהוא אכן עושה, בזמן שכל בר-דעת מבין שההיפך הוא הנכון, ומלבד כאוס אין בו ובשכמותיו שום מעש.

או ראש עיריית בני ברק\נציגינו בעיריה, וכיוצא בהם ושכמותם, אשר עושים עבורינו גדולות ונצורות, בדמות מאמציהם העילאיים והסיזיפיים ומצילי-החיים לבקש מתא"ל במי"ל (או בקיצור: גו'בניק של 60000 ₪ בחודש פנסיה צבאית) רומי נומה, "לנהל" את העיר, כן, פשוטו כמשמעו, וכמה תודות אנו חייבים להם, איך הם הצילו ברגע האחרון את חיינו, האח!!!!

אז, בוז לכם כל "נציגינו" המדומים, שאינכם עושים עבורינו בימים אלו, בלתי נסיון נואל ועלוב, לכסות את ערוות עליבותכם, תוך כדי מאמץ לקושש אהדה מדומה אצל חצי-עתונאי שאולי יתרשם כי אתם מקצועיים ולא מגדריים...

אגב, איננו פוחדים לומר את האמת, כי כל ה"עזרה" של הצבא ה"מהולל" וכל הנלוה עליהם, אינה אלא דרך-עוועים לבזוז חלק גדול יותר מעוגת ה"שמונים מליארד שקל" של התקציב המיוחד, 16000 חיילים כביכול, בזמן שלסגור כבישים מספיקים 20 שוטרים, האם איננו מבינים שכל המטרה היא "הגשת-חשבון" עתידי של כמה מליארדים לטובת המשך בזבוזי האינסוף של הצבא ושאר הגופים המושחתים, בתואנה של עזרה כביכול? ואם עוד אפשר "על-הדרך" להרויח איזו-אהדה, של כביכול "אחווה ואהבה" לאותם מסכנים-חולניים של בני ברק ודומיה, מה טוב ומה נעים...., צאו לרחובה של עיר, עירנו האהובה בני ברק אשר היתה למרמס ולבוז, וראו במו עיניכם כיצד והאם ניתנת איזו שהיא עזרה על ידי כל אספסוף החיילים\שוטרים הללו, האם הביאו איזה שק תפוחי-אדמה אחד לאיזו משפחה נצרכת, או האם עשו איזה משהו מועיל, מלבד ראווה-ריקה ועלובה של "נוכחות", או "אכיפה" של סגר-מדומה, ואנו, לא חלילה אנו הציבור היקר, אלא "אנו", אלו שאמורים לייצג אותנו בחוצות, מתלהבים, וכורעים ונופלים על פניהם ב"תודות" על העזרה האגדית הזו, של "שליטת צה"ל בבני ברק", אשר תביא גאולה לעירנו, וכך מתמשך וגדל והולך מפגן הטמטום והאוילות הזה, ואין קול שקורא ואומר "די!!!!!!!!!!!"

בכאב, הרב ...
נערך לאחרונה על ידי .השוחט ב ב' אפריל 06, 2020 11:45 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ב' אפריל 06, 2020 11:44 am

שפ"י

כואב כמה שזה אמת.

(אל דאגה, תוך כמה דקות בטח יצוץ הקנאי התורן, לדון את הרב בדין 'רודף', בגין איזה משמעות מלשונו של זלזול ב'משרד הבריאות' שעלול ח"ו להביא לידי פיקו"נ...)

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ב' אפריל 06, 2020 12:05 pm

בהנחה שהרב הכותב לא כתב את דבריו מתוך נגיעה פוליטית והשתייכות מפלגתית אשאל כך: למה רק עכשיו התעוררתם? עד היום הנציגים החרדים עשו משהו? עד היום הם לא חיפשו כותרות ולמצוא חן? איזה הישג כלשהוא הביא איזה נציג חרדי בעשרים שנה האחרונות?
אחרי התנהלות 'יוצאת מהכלל' של ראשי ותושבי בני ברק א"א להאשים אף אחד בכך שהעיר עברה לשליטת הצבא גם אם זה הדרג הנמוך ביותר בו. לא צריך להגיש את הלחי ואח"כ לבכות על הסתירה..

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' אפריל 06, 2020 12:12 pm

כל העסקונה החרדית כשלה כאן בענק, ולאו דווקא ה'נציגים' ברשויות השלטון.
זהו 'יום הכיפורים' של העסקונה החרדית (שמזמן דואגת בד"כ לעצמה ולמקורביה, אלא שכעת זה נגלה קבל עם ועדה).

.השוחט

הודעהעל ידי .השוחט » ב' אפריל 06, 2020 12:20 pm

קיבלתי הודעה פרטית מאחד מחשובי האתר שהדברים אינן ראויים לפורום.
יתכן שהיה מקום לשקול למחוק, אלא שתוך כמה דקות כבר שלושה מחשובי המשתתפים הקבועים, מסכימים גם למה שלא נכתב כאן...
אולי באמת לא זה המקום לעשות חשבון כללי על נציגינו שבוודאי גם זכויות רבות להם. זה יגלוש ואז לא תהא שום תועלת.
יהיה יותר אפקטיבי להתמקד בהתנהלות העכשווית, בתקוה שמישהו יתעשת כל עוד נותר משהו לתקן.

לגבי החשש להשתייכות מפלגתית של הכותב, דומה שהוא חילק את תוכחתו בשווה לכל המגזרים...

החושב

הודעהעל ידי החושב » ב' אפריל 06, 2020 12:31 pm

.השוחט כתב:מכתב מרב אחד שקיבלתי באימייל. (לא תואר "רב" מהסוג שמורה רק שהוא זכר יהודי, אלא מורה הוראה חשוב בישראל).
בטוחני שחלק גדול מדבריו, והנימה שבהם, אינה מתאימה לכל אוזן, ואולי גם עובדתית זה רחוק ממדוייק

אם אצמד לסגנון של הכותב, אוכל לנסח את התגובה למאמר במילה אחת: ״דפוק״.

נטיעות

הודעהעל ידי נטיעות » ב' אפריל 06, 2020 12:41 pm

החושב כתב:
.השוחט כתב:מכתב מרב אחד שקיבלתי באימייל. (לא תואר "רב" מהסוג שמורה רק שהוא זכר יהודי, אלא מורה הוראה חשוב בישראל).
בטוחני שחלק גדול מדבריו, והנימה שבהם, אינה מתאימה לכל אוזן, ואולי גם עובדתית זה רחוק ממדוייק

ג"א מצטרף.

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ב' אפריל 06, 2020 12:44 pm

החושב כתב:

כנראה במקור נכתב עיתונאי רדוד...
נשמע כמו פוליטקאי מתחרה של אלו...

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ב' אפריל 06, 2020 12:50 pm

הייתי יכול להעמיד פנים כמי שלא ראה את האשכול ולהתעלם, אבל לא אשקר. ראיתי את המכתב שהעלה הרב השוחט ואיני מסוגל למוחקו. אע"פ שהוא לגמרי לא מתאים למקום.
ההשפלה כ"כ קשה ומדכאת שלא נותר רוח באנוש.
(עמדתי כעת בחצר, שלשה חיילים נחמדים צועדים בסך, אחד מחזיק כמה חמגשיות ושני רעיו מזדחלים אחריו והוא מחפש איזה קשישה שכבר מזמן לא גרה כאן.
ארשת פניהם היתה כ"כ דרמטית ורבת חשיבות, כאילו הם רופאים חברי ארגון רופאים ללא גבולות בפתחו של כפר ברואנדה ובידיהם חיסון לאיידס).

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ב' אפריל 06, 2020 12:52 pm

ודאי שיש השפלה. השאלה היא, האם היא לא נקנתה ביושר?

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ב' אפריל 06, 2020 12:53 pm

העסקנים הם רק חלק מהעניין. אם זה לא היה ברור.

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים