מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כל השומע יצחק לנו

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
תוכן

Re: כל השומע יצחק לנו

הודעהעל ידי תוכן » ה' אפריל 23, 2020 2:28 pm

פעם הייתי מטייל עם מו"ץ אחד. עבר לידינו טנדר של הנחנחים, הפטיר המו"ץ לעברם: משוגעים! אמרתי למו"ץ שאינני מבין דבריו, הרי החברה האלו, אם לא הנחנחים הם היו יושבים על החוף בהודו מעשנים מה שמעשנים בהודו ונאבדים מעולם הזה ומעולם הבא. פה בארץ הם מצטרפים לנחנחים מעשנים מה שהנחנחים מעשנים, שומרים שבת, אוכלים כשר, ובע"ה ילדיהם יהיו עוד יותר טובים. ודוק מינה ואוקי באתרה. שורה תחתונה, לכל יהודי מגיע להיות יהודי, וכמו שזה לא הוגן לבוא בטענות לנחנח למה הוא לא עמל בתורה יומם ולילה, כך לא הוגן לבוא בטענות ליהודים שעושים מה שעושים מתוך תמימות והתעוררות, למה הם לא מתנהגים באופן נעלה יותר. היהדות היא אכן אליטיסטית, אבל היא משאירה מקום בתוכה לכל אחד!

נוצר תאנה

הודעהעל ידי נוצר תאנה » ה' אפריל 23, 2020 2:54 pm

הבעיה היא שאלו בשונה מהנחנחים, מודעים היטב לשטות שהם עושים, צוחקים בעצמם ממעשה ידיהם, אלא שיש להם מטרה ברורה, ובדרך עושים את כל הקדוש והיקר ללעג וקלס

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ה' אפריל 23, 2020 2:55 pm

אתה בטוח בזה?

נוצר תאנה

הודעהעל ידי נוצר תאנה » ה' אפריל 23, 2020 2:58 pm

אתה לא רואה שזה מקצועי?

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ה' אפריל 23, 2020 3:21 pm

נוצר תאנה כתב:אתה לא רואה שזה מקצועי?

אולי זו ראיה טובה, אבל זה לא מוכח...

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ה' אפריל 23, 2020 3:26 pm

זנב לאריות כתב:נראה לי שייך לאשכול:

ברוךהמקום ברוך הוא שלמרות המצב הקשה נוכל כולנו לקיים את המצוה והחיוב להתפלל על מזונותינו ופרנסתינו על קברו של הרה"ק מקרעסיר זיע"א, הבל תודות להכרעה דרמטית ופעילות מפעל החסד 'ברכת ישעיה'.............

שלחו לי מפרסום בתקשורת.

"דומה כי בתזמון מושלם לאחר חג הפסח בו ההוצאות משתרגות ומאמירות, חל יום ההילולא של הרה"ק רבי ישעיה מקרעסטיר זיע"א, אותו צדיק שבחייו עסק
תדיר בהשפעת מזוני רויחי ליהודים ועליו העידו גדולי הדור הקודם זי''ע לאמור ש'מפתח הפרנסה נמסר בידו', וכך יכולים רבים לזכות לשפע מחודש ומבורך.

אבל אם כל שנה יוצאים רכבות אוויריות לקרעסטיר, השנה גבולות הונגריה סגורים וכל הטיסות בוטלו למגינת ליבם של הרבים שרוצים לפעול ישועות בפרנסה בפרט השנה שעקב המצב המיוחד השורר בעולם, כולם זקוקים לישועות גדולות ונשגבות.

בהכרעה דרמטית שנתן המקובל הגרי''מ ארלנגר שליט''א לראשי מפעלות החסד 'ברכת ישעיה' ממשיכי מורשת וצוואת הצדיק, הורה לקיים מעמד תפילה עולמי כפי הסדר שחיבר, כשהמקובל הרב ארלנגר הודיע שאף יעבור לפני התיבה.
הרב ארלנגר ציין שדווקא בעת הזו צריכים להתאחד יחד כל בית ישראל ביום ההילולא הקדוש של מופת הדור שידוע בכוחו הרב לפעול ישועות בפרנסה ושמירה והוסיף כי בתפילת הרבים יש גם את סגולת הרה''ק מקרעסטיר זי''ע וגם את כח הרבים ובפרט כשימשיכו במעשי החסד כפי שעשה רבי ישעיל'ע וכפי שכתב בצוואתו שיפעל ישועות נשגבות לאלו שימשיכו במעשי החסד כפי שעשה.

ב'ברכת ישעיה' החלו להיערך לקראת המעמד האדיר, גם מוקד הישועות נפתח ומקבל בימים אלו את פניותיהם של האלפים המבקשים להיכתב בספר הפרנסה ע"י נציגי מפעלות הצדקה והחסד ברכת ישעיה, הפועל לשמו ולזכרו, וכהמשך למורשתו וצוואתו בדרך אותה התווה והנחיל: לסייע למאכלם של יהודים, שיהיה להם אך ורק לשובע ולא לרזון.

בשנים עברו, רבים נושעו במעמדי התפילה: נפתחו להם שערי שמים וניטלו מהם לחצי פרנס, כשאף אנשי עסקים חובקי עולם דווחו על סייעתא דשמיא מרובה ושפע שמימי שהחלו מתגלגלים לפתחם לאחר שהשתתפו במגבית ההילולא.
תופעה רחבה ההמונים שלפעמים מתאמצים להגיע לציונו הקדוש ביומא דהילולא, כמו גם אלו שבדר''כ אינם יכולים להגיע בכוחות עצמם אל ציון קודשו זי"ע, רואים לעצמם זכות רבה להירשם ב'ספר הפרנסה' של רבי ישעיה זיע"א, בקיימם את מורשתו וצוואתו של רבי ישעיה זיע"א להרבות חסדים ושובע בעולם כבחיים חיותו, ובשאיפתם להיכלל בין הנושעים ביומא דהילולא בפרנסה.

הנכנסים ל'ספר הפרנסה' יוזכרו בשמם ובקשתם במעמד התפילה האדיר שייערך כאמור ביום ההילולא בו יתחברו יחדיו רבבות אלפי ישראל כשלאחר מכן יתפללו ויעתירו הרבנים על כל שם בפרטות. בשנה שעברה, נשמעו סיפורי ישועות מרטיטים מאלו ששמם הוזכר במעמד התפילה, וכבר הבטיח רבי ישעיה זיע"א עצמו טרם הסתלקותו: 'אם ימשיכו במעשי החסד שלי, יראו ישועות כמו בחיי'.

המעמד יועבר כאמור בשידור חי לכל בתי ישראל בכל קצוות תבל, ויתקיים ביום שני, ג' אייר בשעת נעילת יום ההילולא בשעה 18:30 על פי הסדר המיוחד שקבע הרה''צ רבי יצחק משה ארלנגר שליט''א פרקי התהילים כג' קכא' קל' ולאחר מכן יאמרו את היהי רצון המיוחד שנקבע לומר לפרנסה ושמירה וכפי שיפורסם בקובץ תפילות המיוחד.

מוקד ההתרמה של ברכת ישעיה פתוח כבר לקבלת השיחות של ההמונים המצפים להיכתב ולהיחתם בספר הפרנסה להיזכר ולהיפקד בו ביום, כמו גם לקבלת השיחות שאחרי, המבשרות על הישועות הנפלאות שלא כדרך הטבע עם פתיחת שערי שפע שמים."

[ההדגשות אינם במקור. זנב.]

כל זה מבחינת השייכות לאשכול.

מלבד כל האמור, כל הארגון הנ"ל הינו סגולה מיוחדת לפרנסה לעומד מאחוריה ותל"מ.
ביודעי ובמכירי...
מן הראוי לפרסם בין התמימים המשוכנעים שפרנסתם תלויה בזה - ולדאבונינו לא חסרים כאלו...

יוֹסֵפֶר

הודעהעל ידי יוֹסֵפֶר » ה' אפריל 23, 2020 3:29 pm

הצד השווה של ה''פסקים'' [ויש כמותם רבים ולאו דווקא בעידן הקורונה] שישנם רבים שאינם יודעים כל הנהגה שעושים מהי, האם חיובה מדאורייתא, מדרבנן, ממנהג ישן, או חדש, וצעקה זו שצועק רבי אי"ס שהדברים הם ידועים וצריכים להיות ידועים, היא המשך למה שמעורר כאן מדי פעם על אי ידיעת ההלכה, ואף אצל רבים מאלו שקבעו את מושבם בבית המדרש שמצוי ועדיין חסרים אצלם חלקים חשובים מאד של הלכה בסיסית. וכמו שעורר גבי קובעי עיתים לדף היומי דמוטב וילמדו הלכה שידעו את חוקי הדת טוב יותר.

וכתב זאת בצורה משמחת לב ונפש כי ממבט של ת"ח זה משעשע, אכן לענ"ד כיון שרבים צריכים לאותם פסקים לכאו' אין מנוס מלפרסמם ובפרט בדברים שדעת בעה"ב להיפך [כגון נישוק המזוזה שאנשים ראו בזה פסק אמיץ בזמן שאין מקור כמעט למנהג הזה] אולי יש ענין לעשות מזה כותרות למען יכניעו את דעתם.

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ה' אפריל 23, 2020 4:06 pm

תוכן כתב:פעם הייתי מטייל עם מו"ץ אחד. עבר לידינו טנדר של הנחנחים, הפטיר המו"ץ לעברם: משוגעים! אמרתי למו"ץ שאינני מבין דבריו, הרי החברה האלו, אם לא הנחנחים הם היו יושבים על החוף בהודו מעשנים מה שמעשנים בהודו ונאבדים מעולם הזה ומעולם הבא. פה בארץ הם מצטרפים לנחנחים מעשנים מה שהנחנחים מעשנים, שומרים שבת, אוכלים כשר, ובע"ה ילדיהם יהיו עוד יותר טובים. ודוק מינה ואוקי באתרה. שורה תחתונה, לכל יהודי מגיע להיות יהודי, וכמו שזה לא הוגן לבוא בטענות לנחנח למה הוא לא עמל בתורה יומם ולילה, כך לא הוגן לבוא בטענות ליהודים שעושים מה שעושים מתוך תמימות והתעוררות, למה הם לא מתנהגים באופן נעלה יותר. היהדות היא אכן אליטיסטית, אבל היא משאירה מקום בתוכה לכל אחד!

גם אני מכיר ת"ח אחד שמנופף לשלום לנחנחים ואומר שהם גברי בדוחי.

זנב לאריות

הודעהעל ידי זנב לאריות » ה' אפריל 23, 2020 4:44 pm

תוכן כתב:פעם הייתי מטייל עם מו"ץ אחד. עבר לידינו טנדר של הנחנחים, הפטיר המו"ץ לעברם: משוגעים! אמרתי למו"ץ שאינני מבין דבריו, הרי החברה האלו, אם לא הנחנחים הם היו יושבים על החוף בהודו מעשנים מה שמעשנים בהודו ונאבדים מעולם הזה ומעולם הבא. פה בארץ הם מצטרפים לנחנחים מעשנים מה שהנחנחים מעשנים, שומרים שבת, אוכלים כשר, ובע"ה ילדיהם יהיו עוד יותר טובים. ודוק מינה ואוקי באתרה. שורה תחתונה, לכל יהודי מגיע להיות יהודי, וכמו שזה לא הוגן לבוא בטענות לנחנח למה הוא לא עמל בתורה יומם ולילה, כך לא הוגן לבוא בטענות ליהודים שעושים מה שעושים מתוך תמימות והתעוררות, למה הם לא מתנהגים באופן נעלה יותר. היהדות היא אכן אליטיסטית, אבל היא משאירה מקום בתוכה לכל אחד!

מידיעה ברורה, אצל חלק מאנשי הטנדרים ה"משמחים", יש בעיות חמורות של ג' עבירות. וד"ל. [על הע"ז יל"ד כיון שיש טוענים שהם שוטים שאינם מבינים את מה שהם אומרים, אך מר' נתן רוטמן שליט"א שמעתי פעם שסובר שיש בזה חשש ע"ז, אבל שפכ"ד וגילו"ע בוודאי יש.]

הסקרן_הקטן

הודעהעל ידי הסקרן_הקטן » ה' אפריל 23, 2020 4:55 pm

פלתי כתב:גם בקשר לפסק הרב הראשי שאין לנשק מזוזה. אינני רואה שום מקום ללעג. די ברור לי שהוא לא אמר זאת משום 'פסק', אלא בתור הנהגת שעה. רק שהעיתונאים מבינים כי כל היוצא מפיו של הרב הראשי הוא 'פסק'. אבל זה לא משנה כלל את העובדה כי ברגע שנודע לרב הראשי שמשטחים נגועים יכולים להעביר את המחלה, הוא אמר שא"כ לא ינשקו מזוזות.
גם אם לנו זה נראה מצחיק, מ"מ יש מליון אנשים דתיים או דתיים למחצה או מסורתיים, שדוקא נישוק המזוזה חשוב בעיניהם והם נוהגים בזה יותר באדיקות משאר מצוות. אז למה לא להזהיר אותם שלא ינשקו את המזוזות? מה הבזיון בזה.

באותו השבוע שפורסם הפסק הזה - נוכחתי במשרד המאכלס ברובו חילוניים. המתנתי לא רחוק ממפתן הדלת. עברה אשה חילונית ונשקה את המזוזה ותוך כדי זה אומרת לי - אמנם הרב אמר שלא לנשק אבל מה לעשות אצלי זה אוטומטי...

יוסף בניהו

הודעהעל ידי יוסף בניהו » ה' אפריל 23, 2020 4:57 pm

לגבי לצאת כדי לברך ברכת האילנות זכורני שכך פסק באור לציון
ולדעתו צריך לצאת מחוץ לעיר ואם לא זה סב"ל

ויתכן שזה גם על פי הסוד וצריך בדיקה

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ה' אפריל 23, 2020 7:33 pm

אני חושב שיש יתרון הסברתי חשוב, שכביכול גם האנשים הדתיים עושים מאמצים להלחם בנגיף, ורצוי גם שזה מה שיתפוס את הכותרות, ולא אותם מחריבים שהתירו לאשה לטבול באמבטיה וכדומה.

החושב

הודעהעל ידי החושב » ה' אפריל 23, 2020 8:52 pm

אני חושב שרוב התלוצצויות באשכול הזה מקורם בחוסר הבנה בסיסי.

כלפי רוב אנשים (ואני לא מדבר רק על אנשים פשוטים) שבדרך כלל מקפידים לא לקנות חמץ שנמכר לגוי, אם לא תגיד להם בפירוש שהשנה הדבר מותר, הם יתרוצצו מחנות לחנות ויעמדו בתור בשביל להשיג קמח שנטחן אחרי הפסח.
וכן לגבי שאר הדברים.

אז זה ממש לא הוגן לצחוק על כל מיני פסקים "מיותרים". זה לא נמדד לפי לומד'ס, אלא לפי התועלת שפסקים האלה מביאים.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' אפריל 23, 2020 9:09 pm

מדוע שלא יעשו דברים להפג קצת את השעמום של הילדים? אדרבה שישימו את כל החיות מהסאפרי בכלובים ויסיעו אותם בין השכונות ומי שלא מעוניין שלא יביט.
ושאלה אחרת, מה ההבדל בין הסעת העץ לבין שמחת הכנסת ספר תורה שנעשית באופן שמשאית עם תזמורת נוסעת לפני הרוקדים ברחובות, מדוע כאן לא חוששים לכל השומע... שלא נדבר על הרעש הגבוה שנמשך במשך זמן רב ומהווה להרבה מטרד.
ועוד הערה קטנה בקשר למה שמובא לעיל בנושא ברכת משנה הבריות, בברכות (נח ע"ב) נאמר: מיתבי, ראה את הכושי ואת הלווקן... אומר ברוך משנה הבריות!
תצרפו את האותיות המובלטות.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ה' אפריל 23, 2020 9:14 pm

החושב כתב:אני חושב שרוב התלוצצויות באשכול הזה מקורם בחוסר הבנה בסיסי.

כלפי רוב אנשים (ואני לא מדבר רק על אנשים פשוטים) שבדרך כלל מקפידים לא לקנות חמץ שנמכר לגוי, אם לא תגיד להם בפירוש שהשנה הדבר מותר, הם יתרוצצו מחנות לחנות ויעמדו בתור בשביל להשיג קמח שנטחן אחרי הפסח.
וכן לגבי שאר הדברים.

אז זה ממש לא הוגן לצחוק על כל מיני פסקים "מיותרים". זה לא נמדד לפי לומד'ס, אלא לפי התועלת שפסקים האלה מביאים.

לפי מיטב היכרותי את המנהג לאורך השנים,
אני נהוג ככה מבית אבא,
המקפידים על כך הם ממש לא מן ה'עמך', אלא או 'מחמירים' מהסוג האברכי,
או חסידי בעלזא וכד' שמונהג אצלם בצורה חזקה מבית הוריהם.
ובאמת כמו ששרויה לא התירו השנה,
אין סיבה לטעמי לעקור מנהגים של שנים ארוכות.
זה מסוג הדברים שכאשר אתה מתיר שנה אחת נפרץ הענין.
לשם המחשה, כליטאי אני רואה יותר ויותר אנשים שהשילו מעל עצמם את ההקפדה הידועה בפסח לא לאכול מכל הבא ליד,
העסק הזה ניכר באירועים שונים שנערכו בפסח (לא בשנה האחרונה). כבר אוכלים תבשילים שונים ואת כל סוגי המוצרים, מאנשים לא מוכרים.
נכון, זה לא חיוב הלכתי, אבל הקפדה יפה של שנים נגוזה.

אין ספק שזו חומרא שצריך להסתדר עמה במקום של אי נעימות אצל רבו או בן משפחה ממש קרוב,
ועדיין.
וכן הדבר כאן, זו חומרא יפה בסך הכל. חבל שתיבטל ותישחק.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' אפריל 23, 2020 9:21 pm

ולפחות אצלי יש רושם מסויים, שהיה כאן (אצל חלק ממפרסמי ההיתר) סוג של מסויים של ניצול הזדמנות כדי לפגוע בחומרא הזאת (שלחלק מהנוהגים בה היא קרוב לדין גמור, לכל הפחות) שהייתה לצנינים בעיניהם מלכתחילה.
וזה קשור קשר הדוק לתעמולה הגדולה שהייתה למכור השנה חמץ בעין.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 23, 2020 9:22 pm

זאב ערבות כתב: . . הערה קטנה בקשר למה שמובא לעיל בנושא ברכת משנה הבריות, בברכות (נח ע"ב) נאמר: מיתבי, ראה את הכושי ואת הלווקן... אומר ברוך משנה הבריות! תצרפו את האותיות המובלטות.
והוא גם ר"ת 'אמבה' - בחילוף אותיות
[ושמא יש לרמז בה אף ל'עמבה', שהרי אחה"ע מתחלפות זב"ז (ובפרט שג"ז יש הכותבים בא')]. ולכן?!...

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' אפריל 23, 2020 9:23 pm

בברכה המשולשת כתב:ולפחות אצלי יש רושם מסויים, שהיה כאן (אצל חלק ממפרסמי ההיתר) סוג של מסויים של ניצול הזדמנות כדי לפגוע בחומרא . . שהייתה לצנינים בעיניהם מלכתחילה. וזה קשור קשר הדוק לתעמולה הגדולה שהייתה למכור השנה חמץ בעין.
אף שאיני מהמחמירים בזה, גם לי הק' יש הרגשה כזו; ולא בענין הזה בלבד, לדאבון הלב.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ו' אפריל 24, 2020 4:34 am

מסיכה וקורנה.pdf
(79.83 KiB) הורד 322 פעמים

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ו' אפריל 24, 2020 5:47 am

גימפעל כתב:
מסיכה וקורנה.pdf
רפושו"ק.

נוצר תאנה

הודעהעל ידי נוצר תאנה » ו' אפריל 24, 2020 11:31 am

לבי במערב כתב:
בברכה המשולשת כתב:ולפחות אצלי יש רושם מסויים, שהיה כאן (אצל חלק ממפרסמי ההיתר) סוג של מסויים של ניצול הזדמנות כדי לפגוע בחומרא . . שהייתה לצנינים בעיניהם מלכתחילה. וזה קשור קשר הדוק לתעמולה הגדולה שהייתה למכור השנה חמץ בעין.
אף שאיני מהמחמירים בזה, גם לי הק' יש הרגשה כזו; ולא בענין הזה בלבד, לדאבון הלב.

גא"מ, ובאמת נשגב מבינתי מה הצורך בהיתר הזה בכלל.

זנב לאריות

הודעהעל ידי זנב לאריות » ו' אפריל 24, 2020 12:43 pm

מתוך האשכול מידע שימושי.קורונה

כך הבריא הגאב"ד מהקורונה

רפואה פשוטה ונגישה שכבר הצילה מאות מהקורונה

בעוד והעולם היהודי כולו עקב בחרדה אחר מצבו של מרן גאב"ד ירושלים הגה"ק רבי יצחק טובי' וויס (בן ריקל לרפו"ש בתושח"י) שליט"א - לאחר שאושפז בבית החולים כאשר נמצא חיובי לקורונה, התקבלה השבוע באנחת רווחה הידיעה המשמחת כי הגאב"ד הבריא ב"ה לחלוטין ולאחר שני בדיקות נמצא שלילי לקורונה.

מקורביו מדווחים כי התוצאות המדהימות הגיעו בס"ד לאחר שימוש ברפואה ההומואפתית שפיתחו זה לאחרונה.

כך גם מגיעים דיווחים על מאות רבים שהבריאו ב"ה לחלוטין אחר שהשתמשו ברפואה, ביניהם בולטים אישי ציבור מוכרים -
כדוגמת הרה"ח ר' נחמיה הויזמן יו"ר אגודת 'ישועות בקיטוב' שהבריא ב"ה לחלוטין לאחר שהיה מונשם ומורדם, בשיחה עם הרב הויזמן הוא מציין: "מדובר בסייעתא דשמיא בלתי רגילה, חסד עליון! למרות שטרם חזרתי במאה אחוז לכוחותי, אך במאה אחוז שהרפואה סייעה לי באופן מדהים ומיידי"

אני לא יודע למה לא ברור לו שהישועה הגיעה מקיטוב, מה הוא לא ניסה לפעול לעצמו ישועה שם ......

Chortkov

הודעהעל ידי Chortkov » ב' אפריל 27, 2020 1:36 pm

אנא עבדא כתב:אני רואה שבעל שבט הקהתי שליט"א מפרסם השבוע שאפשר לברך ברכת אילנות על אילן הנטוע בעציץ
וכן אם רואה את האילן דרך המשקפת
http://www.ladaat.info/showgil.aspx?par ... 5&gil=2199

אמנם הגה"צ רבי יחזקאל ראטה שליט"א גאב"ד קארלסבורג פסק להיפך - שאסור.

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים