מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הימנעות מבדיקת קורונה

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
מקדש מלך

Re: הימנעות מבדיקת קורונה

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' יולי 12, 2020 12:59 pm

מחולת המחנים כתב:---
ההרגשה היא שישנם כאלו שלקחו את ענין הקורונה למאבק בשלטון הציוני, על חשבון נפשות ה"י, ואליהם נשאלת השאלה בשלמא הזהירים והמדקדקים במצות "וחי בהם" ונשמרים על נפשותם התחילו ללכת עם מסיכות עוד לפני שיצא החוק, ואין להם דבר וחצי דבר עם חוקי הציונים ושלטונם, אבל אלו שאינם שומרים על ההנחיות מתוך התרסה, מאי שנא השתא שהתחילו ללכת עם מסיכות ברחוב העיר בעקבות האכיפה המוגברת, הרי לדעתם בשעת השמד קא עסקינן, ואיך זה משום חשש ממון ויראתם מקנס של חמש מאות ש"ח הם מודים לחוקי השלטון הציוני, היה עליהם למסור את הנפש למול הקסדור (וכתוס' שבת דף ק"ל ע"א ד"ה אמר ליה כנפי יונה), וכ"ש הכא שמדובר בקנס ממוני, ויש לך אדם שממונו חביב עליו מגופו, לכך נאמר בכל מאדך.

והתשובה פשוטה. כל עוד לא היה חשש ממשי בקנס, הלובש מסיכה היה נראה כאילו ח"ו משתף פעולה ומחבב ומזדהה עם משה"ב הציוני שר"י, אבל כעת ניכר לכל שאינו עושה כן אלא בכדי שלא ישללוהו הקגלסים, וליבו בל עימו חלילה.

ויודעני שהמתעקש יאמר שגם קודם היה מקום לתלות שמכוון רק לשמירת בריאותו ושלא להזיק אחרים, ומנא לן שכוונתו לצדד במשה"ב שר"י? אך תלתא פירכות בדבר.
א) שהרי המגיפה נמשכה שבועות רבים, ואף רב לא אמר ללבוש מסיכה, עד שבא רה"מ ומשה"ב שר"י והורו ללבוש, ומאז החלו קלי הדעת ללובשם.
ב) שהרי אף אדם לא נזהר כל כך על בריאותו, ופוק חזי כמה מעשנים איכא בשוקי, וגם חשש מהיזק אחרים אינו מסתבר שהרי רובם בגזל, ואם כן רגליים לדבר שכוונתו למינות ולצדד במשרד הבריאות. מה שאין כן חשש הפסד ממון שהוא ודאי סברא חזקה לתלות שמחמתה לובש המסיכה.
ג) שהרי החשש על כל אדם הוא קטן מאוד, ואין כאן אלא "חששות מערכתיים" של "עלייה במספר החולים קשה" או "קריסת מערכת הבריאות", וכל החששות הללו לא שערום אבותינו, ורק הפושעים לימדו לשונם להמציא חששות כאלו. ועל כן פשיטא שהחושש להם מצדד במשה"ב, ואין כאן סתם חשש תמים של שמירת הבריאות או שלא להזיק אחרים.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » א' יולי 12, 2020 2:37 pm

קרלינער כתב:שמעת רב א' שאמר שהוא סגר בטעות בגל א'??

אוהו... הרשימה ארוכה!!!

אשרי יושבי ביתך

הודעהעל ידי אשרי יושבי ביתך » א' יולי 12, 2020 3:32 pm

תתחיל למנות.
אני לא שמעתי.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » א' יולי 12, 2020 3:37 pm

אין עיתותי בידי להאריך בעניין. עכ"פ כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א ביקש שיחלקו לכל בני הישיבות של בעלזא העתק מדברי קדשו ביום בו סגרו את הישיבות, שאליבא דאמת לא היו צריכים לסגור אלא שהגלות בין הציונים מחייבת זאת.

מחולת המחנים

הודעהעל ידי מחולת המחנים » א' יולי 12, 2020 5:19 pm

כעת פורסם על שלושה חולים מחסידות מסוימת שידועה באי זהירות ושמירה על הכללים שמאושפזים בבית החולים במצב קשה, אחד מהם מונשם ומורדם, השי"ת ישלח להם רפו"ש במהרה מן השמים בתושח"י.
ועדיין מתפלפלים על הוראות הציונים האם צריכים לסגור או לא.

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » א' יולי 12, 2020 5:35 pm

השאלה האם אכן החולי הוא ממחלה זו או מכל מיני מחלות רקע
וכמו בראש ישיבת בעלזא שפורסם כאילו נפטר מקורונה בשעה שסבל מכמה מחלות כרוניות

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » א' יולי 12, 2020 9:28 pm

ואדרבא, הבנתי שנפטר מהתקף לב, ובגלל שהיה חולה קורונה לא באו לטפל בו עד שעברו 40 דקות ארוכות, ונלב"ע.
וזה גם אחד מהטעמים שבבעלזא לא נבדקים.

ולמי שתמה אם כן מפני מה יש סגר על בעלז, כנראה התשובה היא שההגדרה 'קרית בעלז' מטעם הממשלה היא על הסביבה, לאו דוקא על הרחוב שלהם.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » א' יולי 12, 2020 9:30 pm

אשרי יושבי ביתך כתב:
נוטר הכרמים כתב:בדיוק היום סיפר לי מישהו, שר' שריאל רוזנברג התקשר לר' נתן קופשיץ לנחמו על פטירת אחיו,
והביע את תמיהתו על הנהגתו בענין הקורונה. הציע לו הגר"נ לבדוק את נתוני ההדבקה...

באמת מעניין אותי סוגיית הגר"נ קופשיץ שליט"א. שכן גם אם אוחז שאין זו מחלה מסוכנת לצעירים וכו', מ"מ למבוגרים - המציאות מוכיחה לנו עד כמה מסוכנת היא, וכיצד לא חושש הוא אפי' על עצמו, ויודע אני מקורב שהולך ובא כרגיל, מקבל קהל ונוסע לבתי הוראה די בכל אתר ואתר ללא מסיכה וכו'. האם דיבר ובירר אצל רופאים בגדרי המחלה? או שמא אוחז שהרופאים גם לא יודעים (כפי שטען לי אחד מתלמידיו) ולכך איש ככל הישר בעיניו יעשה?

בשבוע שעבר שאלתיו לגבי צום י"ז בתמוז לחולי קורונה, ותשובתו הייתה: "אני לא מבין בקורונה, אין לי מושג בזה, אני לא יכול לענות על זה".

לא לקנטר באתי אלא לקבל מענה מאי מי מתלמידיו באתרא הדין.

במקו"א בפורום הובאו מכתביו של הגר"נ קופשיץ שליט"א

אשרי יושבי ביתך

הודעהעל ידי אשרי יושבי ביתך » א' יולי 12, 2020 9:41 pm

דרופתקי דאורייתא כתב:במקו"א בפורום הובאו מכתביו של הגר"נ קופשיץ שליט"א

ש - ?

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' יולי 12, 2020 10:09 pm

אשרי יושבי ביתך כתב:
נוטר הכרמים כתב:בדיוק היום סיפר לי מישהו, שר' שריאל רוזנברג התקשר לר' נתן קופשיץ לנחמו על פטירת אחיו,
והביע את תמיהתו על הנהגתו בענין הקורונה. הציע לו הגר"נ לבדוק את נתוני ההדבקה...

באמת מעניין אותי סוגיית הגר"נ קופשיץ שליט"א. שכן גם אם אוחז שאין זו מחלה מסוכנת לצעירים וכו', מ"מ למבוגרים - המציאות מוכיחה לנו עד כמה מסוכנת היא, וכיצד לא חושש הוא אפי' על עצמו, ויודע אני מקורב שהולך ובא כרגיל, מקבל קהל ונוסע לבתי הוראה די בכל אתר ואתר ללא מסיכה וכו'. האם דיבר ובירר אצל רופאים בגדרי המחלה? או שמא אוחז שהרופאים גם לא יודעים (כפי שטען לי אחד מתלמידיו) ולכך איש ככל הישר בעיניו יעשה?

בשבוע שעבר שאלתיו לגבי צום י"ז בתמוז לחולי קורונה, ותשובתו הייתה: "אני לא מבין בקורונה, אין לי מושג בזה, אני לא יכול לענות על זה".

לא לקנטר באתי אלא לקבל מענה מאי מי מתלמידיו באתרא הדין.

כמו שזקני הרבנים מקבלים קהל ולא חוששים שמשהוא ידביק אותם בוירוס או חיידק שיכולה לגרום לדלקת ריאות אצל זקנים, הרי אלפי אנשים מתים כל שנה מדלקת ריאות.

לענין

הודעהעל ידי לענין » א' יולי 12, 2020 10:23 pm

יהודי רגיל כתב:השאלה האם אכן החולי הוא ממחלה זו או מכל מיני מחלות רקע

זה הנקודה. היה נזהר על לבבו באלף זהירויות, במשך שנים רבות היה מודד כל הזמן דופק וכיו"ב, עד שבאה הקורונה והכריעתו.

ועוד נקודה,
אם חסידות פלוני היה בונה לה עיר בפאתי מדבר יהודה, לחיי. אך כאשר פארי גדוליה משמשים בקודש כמרביצים תורה במקומות אחרים, הרי שהמשחקים האלו - שעולים בביטול תורה עצום!!!!!!!!! הם פשיעה גמורה.
בחיידר של ידידי (ליטאי), שלשה מלמדים, מחסידות מסויימת (תנחשו לבד), נמצאו חולים, וכמה וכמה כיתות נשלחו הביתה כלאחר כבוד!
[הם לא רצו להבדק, אלא שהמלמדים האחרים דרשו זאת, לאחר שהנ"ל השתעלו ללא הרף. יאמר האומר, כי האשמה מוטלת על כלל הציבור, שהוא פתי וטיפש ומפחד מהקורונה. אך זו העובדה, זה העולם שבו אנחנו חיים. מי שמלמד במוסד של כלל הציבור, אין לו זכות ואפשרות להדבק ולהדביק, בשעה שבפועל זה המצב - ביטול תורה דרבים, אבות שלא הולכים לכולל, אמהות שלא הולכות לעבודה]. השם ירחם.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » א' יולי 12, 2020 10:33 pm

לענין כתב:
יהודי רגיל כתב:השאלה האם אכן החולי הוא ממחלה זו או מכל מיני מחלות רקע

זה הנקודה. היה נזהר על לבבו באלף זהירויות, במשך שנים רבות היה מודד כל הזמן דופק וכיו"ב, עד שבאה הקורונה והכריעתו.

ועוד נקודה,
אם חסידות פלוני היה בונה לה עיר בפאתי מדבר יהודה, לחיי. אך כאשר פארי גדוליה משמשים בקודש כמרביצים תורה במקומות אחרים, הרי שהמשחקים האלו - שעולים בביטול תורה עצום!!!!!!!!! הם פשיעה גמורה.
בחיידר של ידידי (ליטאי), שלשה מלמדים, מחסידות מסויימת (תנחשו לבד), נמצאו חולים, וכמה וכמה כיתות נשלחו הביתה כלאחר כבוד!
[הם לא רצו להבדק, אלא שהמלמדים האחרים דרשו זאת, לאחר שהנ"ל השתעלו ללא הרף. יאמר האומר, כי האשמה מוטלת על כלל הציבור, שהוא פתי וטיפש ומפחד מהקורונה. אך זו העובדה, זה העולם שבו אנחנו חיים. מי שמלמד במוסד של כלל הציבור, אין לו זכות ואפשרות להדבק ולהדביק, בשעה שבפועל זה המצב - ביטול תורה דרבים, אבות שלא הולכים לכולל, אמהות שלא הולכות לעבודה]. השם ירחם.

אכן כן, אני מסכים לכל מילה.
השאלה אם אסור - במקביל וללא כל קשר - לבקש את ההגיון היכן שהוא, ולאחר כמה חדשי פאניקה לשבת על ההנחיות,
שגדולי הרבנים ישבו עם הרופאים, בלי הליווי והיעוץ המימסדי,
(עסקנים, מלחכי פינכה, אלופי פיקוד וכד' כפי שהיה ב'בית דין' שהוקם בפארק ברוקלין),
ויכריעו על פי דעת תורה צרופה עד כמה לחשוש ולהחמיר, בשיקלול כל הסיכונים והמחירים.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » א' יולי 12, 2020 10:41 pm

חלומות באספמיא והלכתא למשיחא.

לענין

הודעהעל ידי לענין » א' יולי 12, 2020 11:11 pm

השאלה היא אם עד אז [שיתקבצו הגלויות ויתכנסו הסנהדרין וידונו ויחליטו וכו' וכו'] מותר לכל גאון ות"ח שאחראי על כמה מאות [משפחות או נפשות] להורות כפי חפצו בדבר שנוגע לחיי הכלל, ברוחניות בגוף ובממון.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' יולי 12, 2020 11:41 pm

מקדש מלך כתב:אני בכלל לא נדרש לטענות לגופו של עניין, כי הם לא הנושא כאן.

הרי כל מודה על האמת רואה מיד שהציבור החרדי נחצה בדעותיו לגבי הקורונה, וכל אחד רואה שהוא לא נחצה על פי ויכוח עניני לגבי מידת הסכנה, או שיטת הלחימה (למעט בודדים).
ולכן אני עוסק בשורש הפיצול. וכאן מוצאים דברים לא נעימים. בהחלט יתכן שאני טועה בהבנה שלי בעומק המניעים. אבל מבחינתי רק זהו הדיון.
כלומר, יש כאן נטיות קרתניות של פרימיטיביות גרידא.
יש כאן נטיות אנטי ממסדיות (או אנטי ציוניות), של התנגדות אוטומטית לכל דבר שלטוני.
יש כאן זרמים אנטי מדעיים.
יש כאן רגשי נחיתות אפשריים.
ואולי יש כאן צדקות גדולה ומסירות נפש? (אבל איזה חטא יש באלכוהג'ל או במסיכה, שהייתה כקוץ בעיני המקילים, עוד לפני שהצליחו לגלות את האיסור החמור להתפלל שמו"ע עם מסיכה).
ואולי יש כאן גאונות מדעית מיוחדת שהביאה אותם לעלות ראשונים על העובדה שהקורונה אינה מסוכנת, או שעדיף ללכת בשיטת חיסון עדר? (שהרי כידוע החרדים מבינים במדעים ומתמטיקה ורפואה יותר מהחילונים, והכל מתוך הגמרא).

מאידך יש מחמירים שהכיון שלהם מגיע מנטיות מודרניות, או מהערצה לחילונים. גם נכון.
יש גם את השפשוף החרדי, שאינו מקבל דברים בתמימות, ותמיד חושב (ודי בצדק) שיש הגזמות.
ויש גם את תחושת הרדיפה והסימון של הציבור החרדי כמפיצי הנגיף.

שתי ההיבטים האחרונים נכונים לכאורה רק לגבי עיגול פינות. אבל לא לזלזול מחפיר ועקרוני.

דפח''ח.

אני רוצה להודות בזה לידידינו הרב מקדש מלך שליט''א על כל מה שכתב כאן ובמק''א בעניין ההתמודדות עם המגיפה וחרפת הזלזול בחיי אדם שפשתה בחלק ממחוזותינו (מגובה בהררי פלפולים עקרים מחד, ובפרימיטיביות מביכה מאידך).
יתן ה' שדבריו הפשוטים והברורים יפלו גם על אוזניים קשובות ולבבות שומעים.

עמקן

הודעהעל ידי עמקן » ב' יולי 13, 2020 12:07 am

פרנקל תאומים כתב:דפח''ח.

אני רוצה להודות בזה לידידינו הרב מקדש מלך שליט''א על כל מה שכתב כאן ובמק''א בעניין ההתמודדות עם המגיפה וחרפת הזלזול בחיי אדם שפשתה בחלק ממחוזותינו (מגובה בהררי פלפולים עקרים מחד, ובפרימיטיביות מביכה מאידך).
יתן ה' שדבריו הפשוטים והברורים יפלו גם על אוזניים קשובות ולבבות שומעים.

מצטרף להרצון. אבל אין סיכוי. א"א לשכנע מי שכבר משוכנע להיפך.
אני מתפעל שעדיין לא ערבבו כאן נושא פאות. כגון: שכל הבידוד והסגר תכסיס של מתנגדי פאות, כדי שנשים לא יסתובבו בחוץ עם פאות. או: שאלו שמזלזלים בהסכנה, חושבים שהכל עונש על לבישת פאה, וממילא חושבים שהם מוגנים מאחר שהם מקפידים על מטפחת.
לא שאני בעד מתנגדי הפאות. אבל מסתבר שהם כבר יצאו בכרוזים שהכל בגלל הפאות. אני איני מתעניין בתעמולה שלהם.
ויבא י"ש עו"ש ואא"ה וישכילו אותנו.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' יולי 13, 2020 12:11 am

סתם להשלמת־הידע: הם כבר יצאו, מזמן, בכרוזים וסרטונים.
פוק חזי הוא.

נטיעות

הודעהעל ידי נטיעות » ב' יולי 13, 2020 1:53 am

מחולת המחנים כתב:כעת פורסם על שלושה חולים מחסידות מסוימת שידועה באי זהירות ושמירה על הכללים שמאושפזים בבית החולים במצב קשה, אחד מהם מונשם ומורדם, השי"ת ישלח להם רפו"ש במהרה מן השמים בתושח"י.
ועדיין מתפלפלים על הוראות הציונים האם צריכים לסגור או לא.

שניים. אחד מירושלים, ואחד מאשדוד. ה' ישלח להם רפו"ש במהרה אמן.

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

הודעהעל ידי איתן » ב' יולי 13, 2020 4:57 am

איתן כתב:
ישא ברכה כתב:לגופו של עניין. כתב כאן מקודם הרב דרש משה, דברים שיש בהם טעם. אני באופן אישי גם מקבל איזה רושם, שהנגיף למרות שהוא ממשיך להתפשט במלוא עוזו, הפגיעה בגוף פחותה מהרבה ממה שהיה בחורף, ועל פניו מספר החולים הקשים עדיין מועט. אבל יותר מכך אני מבין, שבאמת בשביל להכריע צריך לקבל את מלוא הנתונים, (כמו: אולי הזקנים נשמרים יותר, מה משך הזמן שהתוצאות מתבררות, וכו')

אולי ראוי להביא ממה ששמעתי מידידי הרופא:
מסכה לא רק עוזרת שלא להדביק (וגם לא להידבק) - גם אם נדבקת דרך המסיכה גוברים הסיכויים שהמחלה תעבור ביתר קלות. כנ"ל ריחוק בזמן ההדבקה הפוטנציאלית.

והסיבה היא שהנגיף מתרבה בצורה אקספוננציאלית. ברגע שהגוף מזהה את הנגיף הוא מתחיל לפעול. ואינו דומה אדם שנדבק מכמה נגיפים בודדים, למי שבבת אחת קיבל בוכטה שלמה. במקרה הראשון למערכת החיסונית יש יותר זמן לתגובה לפני שהמחלה תחמיר.

אז גם אם משהו חדר דרך המסכה והאדם נדבק, אך המסכה הצליחה לצמצם את החשיפה - המחלה תעבור ביתר קלות.

איני יודע האם הוא אמר את זה מהשוואה למחלות אחרות, או ממחקר שבוצע על קורונה.
מה שלא יהיה ידידי הנ"ל לא מסוג אנשים שאומרים דברים סתם ככה.

נ.ב. על כל פנים גם התחלואה הקשה וגם התמותה עכשיו בעליה.

וגם הרופאים למדו בינתיים משהו על המחלה. למשל שרמדסיביר אכן עוזר.
וגם כשעושים יותר בדיקות - מגלים יותר חולים, כולל קלים.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ב' יולי 13, 2020 8:46 am

הבוקר עיתון 'מרכז הענינים' המופץ בבני ברק (בין השאר) מתעלה מעל עצמו.
בצד השמאלי של העמ' הראשון מודעת ענק, הוכח תוכח את ממיתך. לא פחות,
זאת כאשר כמה עמודים אחר כך מובאת עדותו של הרב יהודה א' דינר שבחודש האחרון ישנם פחות מאתיים נפטרים, בחסדי ד'...

ובכותרת הראשית: תוכניות הזויות ביחס לבני הישיבות בחופשת אב, כדי לאפשר שיבה לישיבות,
הכוללות אי תפילה במנין וכד'.
דיהיב חכמתא לחכימין.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ב' יולי 13, 2020 9:08 am

דרומי כתב:שאלו כאן למה יש ששינו את דעתם מהגל הראשון לשני.

לדעתי יש כאן הבדל די פשוט.

בגל הראשון נדרש הציבור ל'קום ועשה': בוא ועצור את המגפה!

הגיע מגפה חדשה, היא עדיין לא מורגשת כמעט, בכוחות משותפים נצליח לעצור אותה. לא ניתן לה להתפשט.

יציאה למלחמה כנגד ה'קורונה'. שעת חירום חד-פעמית. חבי מעט רגע עד יעבור וגו'.

לאחר שהתחיל הגל השני, החלו אנשים להבין שה'קורונה' כבר קיימת. לא הצלחנו לגרשה.

אלא מאי, הציבור נדרש עכשיו לשמור ולהיזהר מפני הסכנה. לא להדוף את הסכנה, אלא פשוט להישמר מפניה.

נו, אם מדובר על זהירות מפני סכנה, הרי יש עוד הרבה סכנות שצריך להיזהר מהם. צריך להיזהר מפני מחלות רבות ל"ע. צריך להיזהר גם בנפש.

אם מדובר על 'עוד' סכנה שהגיעה לעולם - אז זה מצטרף לרשימת הסכנות הקיימות מאז ומעולם, שצריך לבטוח בה' ולעשות את ההשתדלות הטבעית, אבל בגבול מסויים.

כשזה מלחמה של ממש יוצאים 'חתן מחדרו וכלה מחופתה'. אולם כשזה 'עוד' סיכון שהצטרף לסכנות הישנות - לא מבטלים את כל הכללים בגינו.

וכאן מגיעה השאלה הגדולה עד כמה זה מסוכן וכו' וכו', וה' יעזור וישלח לנו רפואה וגם דעת.

תרשה לי לחלוק עליך ולומר שאין 'תורה' כזו גדולה בהבדל בין גל א' לב' אלא שלאנשים נמאס לחיות עם סגרים מסיכות וריחוק ואחרי תקופה ארוכה עם כל הילדים בבית בלי לימודים וכו' בלי פרנסה סדורה ועל הכל כח ההרגל, אנשים כבר לא חושבים ולא מתענינים בכלום ופשוט רוצים לחזור לחיים תקינים.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' יולי 13, 2020 10:24 am

ומכיון שזה כך, אז לא יעזור הרבה אם אתה ואני ניזהר ונחמיר על עצמנו, אם כל הציבור לא מסוגל לעמוד בהגבלות ובלאו הכי זה נמצא ומתפשט ברצוננו או שלא ברצוננו. וחבל להיות ה'פראייר' התורן שסובל לשווא, וכמו שציטטתי לעיל מישהו חכם שאמר לי: עדיף להידבק בקיץ מאשר בחורף...

[האלטרנטיבה האחרת היא שיהיה מצב של אכיפה מוחלטת, וזה נראה רחוק מאוד מהמציאות. הממשלה ברוב חכמתה מחכה שיהיו עוד ועוד נדבקים ורק אז תיזכר לעשות מעשים של ממש... כך זה נראה כרגע].

כמובן כתבתי בהגזמה ואני מחמיר ע"ע הרבה מעבר לאחרים (בל"נ...), אולם ראוי לאזן את התמונה ולהבחין בין הרצוי למצוי, והשי"ת יצילנו משגיאות ומשכן רע ומחליים רעים וכו' ויגאלנו גאולת עולמים.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ב' יולי 13, 2020 3:05 pm

יעזור לי לשמור על הכללים: א. כדי להשקיט את מצפוני באם אתגלה כנשא/חולה למפרע שלא יקרה בגללי משהו למישהו. ב. כדי שלא לתת למלעיזים על שומרי התורה והמצוות פתח לומר ראו פלוני שלמד תורה וכו'. ג. למה לא? איזה סיבה הגיונית יש בלא ללבוש מסיכה? זה קצת לא נח אבל עדיין צריך מעט התחשבות בסביבה.

שאלה קטנה לי לאלו הדוגלים בהדבקה המונית ואי חבישת מסיכות, למה כשלבני היה חום גרשוני מעליהם? למה פתאום התרחקו בהיסטריה? אדרבה, רצונכם בהדבקה למה מיד חיפשתם מסיכה לחבוש לידי?
(כמובן שלא לקחתי שום סיכון כזה ולא הייתי במגע עם אנשים באותו הזמן אך לאחר מכן כשהוברר שאין קורונה לאף אחד בדקתי את תגובת אותם אנשים)

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 13, 2020 4:10 pm

כי בזה שאדם פרטי ידבק זה לא יגרום לחיסון עדר.
ולי יש שאלה קטנה לאלה שחושבים נגד לגרום לחיסון עדר עם כל הסבל שכרוך בזה, האם אתם באמת חושבים שיש סיכוי אמיתי במציאות שנעצור את התפשטות המחלה ע"י מסכות?

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ב' יולי 13, 2020 4:32 pm

מלבב כתב:כי בזה שאדם פרטי ידבק זה לא יגרום לחיסון עדר.

אז למה הוא הולך בלי מסיכה?

ולי יש שאלה קטנה לאלה שחושבים נגד לגרום לחיסון עדר עם כל הסבל שכרוך בזה, האם אתם באמת חושבים שיש סיכוי אמיתי במציאות שנעצור את התפשטות המחלה ע"י מסכות?

כן. זה מה שקרה בכל המדינות בהם שמרו על הכללים.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 13, 2020 5:28 pm

אש משמים כתב:
מלבב כתב:כי בזה שאדם פרטי ידבק זה לא יגרום לחיסון עדר.

אז למה הוא הולך בלי מסיכה?

כי ללכת עם מסכה כל הזמן זה סיוט, כמו שלא הולכים עם מסכה לפני הקורונה, לא חסר וירוסים וחיידקים שיכולים לגרום לדלקת ריאות, אבל כשאתה יודע שמישהו חולה זה סיפור אחר

כן. זה מה שקרה בכל המדינות בהם שמרו על הכללים.

יש מדינה שעצרו את ההתפשטות בלי סגר הדוק רק עם מסכות אחרי שזה כבר התפשט כמו עכשיו בארץ?

מנקיי הדעת שבירושלים
שם מלא: משה כהן

הודעהעל ידי מנקיי הדעת שבירושלים » ב' יולי 13, 2020 5:38 pm

ליסטים שכמותך כבשוה

עליך עיננו

הודעהעל ידי עליך עיננו » ב' יולי 13, 2020 6:10 pm

סתם שאלת תם.. ומה יעשה אדם כמוני שכבר חלה ל"ע בקורונה ולא צריך לכא' ללבוש מסיכה?? האם ירשום על המצח שהיה לו והוא מחוסן,? אמו"ר שליט"א שנדבק כבר בפסח והולך ללא מסיכה כי עבר ארוע לב ל"ע והדבר ממש סכנה לו..נרדף השבוע אחרי אברך שצעק שהוא רוצח ולא הועיל לו שום הסברים..עד שהשבוע היה צריך.לפנות לבי"ח ואמרו לו שלא מומלץ לו בכלל לבישת מסיכה..
וכאן הבן שואל האם לא הגזמנו?? האם כולם רוצחים ורודפים?? האם אין משהו באמצע?? האם כל כך פשוט הוא לבזות אדם שהולך ללא מסיכה?? או לרדוף אדם שלא נבדק מחמת איזה סיבה?? האם דמם של הנרדפים פעמים אדום פחות משל הרודפים??
חכמים אנא היזהרו בדבריכם ובמקלדותיכם...
הפסיקו לחרוץ גורלות איזה חסידות מרשעת יותר ואיזה פחות..
לכל אחד יש את הרבנים שלו ואת הסיבות שלו ...ואף אחד לא מתכוון לא להפיץ נגיפים.. ולא לרצוח זקנים...

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 13, 2020 6:43 pm

יש גם חולי לב שלא יודעים שהם חולי לב, יש גם אנשים שסובלים ממיגרנות, סחרחורות, עייפות כרוני וכו', מכיר אנשים צעירים שכששוהים הרבה זמן במקום סגור עלולים להתעלף.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' יולי 13, 2020 6:49 pm

מלבב כתב:יש גם חולי לב שלא יודעים שהם חולי לב, יש גם אנשים שסובלים ממיגרנות, סחרחורות, עייפות כרוני וכו', מכיר אנשים צעירים שכששוהים הרבה זמן במקום סגור עלולים להתעלף.

גם כשאני שוהה באחד מאשכולות הקורונה מדי הרבה זמן אני נוטה להתעלף..

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 13, 2020 7:02 pm

עליך עיננו כתב:סתם שאלת תם.. ומה יעשה אדם כמוני שכבר חלה ל"ע בקורונה ולא צריך לכא' ללבוש מסיכה?? האם ירשום על המצח שהיה לו והוא מחוסן,? אמו"ר שליט"א שנדבק כבר בפסח והולך ללא מסיכה כי עבר ארוע לב ל"ע והדבר ממש סכנה לו..נרדף השבוע אחרי אברך שצעק שהוא רוצח ולא הועיל לו שום הסברים..עד שהשבוע היה צריך.לפנות לבי"ח ואמרו לו שלא מומלץ לו בכלל לבישת מסיכה..
וכאן הבן שואל האם לא הגזמנו?? האם כולם רוצחים ורודפים?? האם אין משהו באמצע?? האם כל כך פשוט הוא לבזות אדם שהולך ללא מסיכה?? או לרדוף אדם שלא נבדק מחמת איזה סיבה?? האם דמם של הנרדפים פעמים אדום פחות משל הרודפים??
חכמים אנא היזהרו בדבריכם ובמקלדותיכם...
הפסיקו לחרוץ גורלות איזה חסידות מרשעת יותר ואיזה פחות..
לכל אחד יש את הרבנים שלו ואת הסיבות שלו ...ואף אחד לא מתכוון לא להפיץ נגיפים.. ולא לרצוח זקנים...

מעניין שעלי אף אחד עוד לא צעק רוצח.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 13, 2020 8:52 pm

מנקיי הדעת שבירושלים כתב:ליסטים שכמותך כבשוה

בכיר במשרד הבריאות על לחצי הפוליטיקאים: "רוצים לעשות סגר על רשויות מקומיות - ראשי הרשויות לא רוצים. רוצים לסגור ישיבות - פוליטיקאים חרדים לא רוצים. רוצים לסגור חדרי כושר - הכנסת מתנגדת. אז מה נשאר לסגור? דוכן גלידה?"

הוא לא מבין שהמסכות שחצי מהציבור שם על הסנטר יעשה את עיקר העבודה, ובסוף הנגיף יברח לו מפה בחזרה לסין מאיפה שהגיע, לא צריך לסגור ערים, ישיבות וחדרי כושר.

אברהם

הודעהעל ידי אברהם » ג' יולי 14, 2020 10:39 pm

דודי הגאון רבי ברוך יעקב סומפולינסקי שליט"א שוכב חולה בקורונה במצב 'קל', אך סובל מאד ונמצא בסכנת נפשות.

הוא נחרד לקרוא מאמרים בגנות המשטר הציוני העריץ שמפלה אותנו לרעה.

הגיע לידי מכתב שכתב לסופר ר' חיים וולדר אודות תפקיד העיתונות החרדית בזמן הזה, נראה לי שמכתב זה יוסיף נקודות למחשבה אצל כולנו, מכל צדדי המתרס...

בס"ד יום שלישי כ"ג בתמוז תש"פ
לכבוד
ידידי הסופר והמחנך התורני הדגול
הרב חיים ולדר שליט"א
כאחד מהרבה אנשים המעריכים את התובנות והלקחים החינוכיים שבמאמריך, הנלמדים ממאורעות החיים. קראתי בשים לב את מאמרך האחרון ביתד השבוע תחת הכותרת "עדיין בגלות" . והופתעתי מגישתך המוטעית, לדעתי, כלפי המושג "גלות" בכלל, ובהקשרים הנוכחיים.

"גלות" זהו מצב שהאדם אינו בן חורין לבחור ולעשות את הבחירה הנכונה במצב שהוא נמצא. זה נכון שאנחנו "עדיין בגלות", אבל לא בגלל מה שאתה כתבת, שאנחנו לא יכולים לסמוך על המשטרה בתי המשפט, משרדי הממשלה, ועוד כמה רשויות שמפלות אותנו לרעה. אלא בגלל שאנחנו תולים תקוותינו בהם – זו הגלות שלנו. גם אם היו עוזרים לנו מאוד.

עכשיו לדוגמאות שאתה אוהב: כשתלמיד שלא מצליח בלימודיו מאשים את "הרבה" או/ו המנהל או/והמפקח/או/ו החברים, או/ו ההורים – אתה יודע שהוא בבוץ גדול, בגלות עמוקה, שצריך רחמי שמיים מרובים להחזיר אותו למסלול הנכון. מתי מתחילה גאולתו – כשהוא מחפש איפה הוא יכול להשתפר בלי קשר ותלות באחרים. לא לחינם ההבדל בן "גולה" ל"גאולה" הוא "א" – אתה בגולה – כשזזת מעצמך ממולדתך ממקור חייך, נהיית תלוי באחרים. הכנסת "א" פשוט הכנסת את עצמך – התחלת להגאל. כשאתה תלוי באחרים אתה עדיין בגלות גם כשהם מתייחסים אליך יפה.

ולדוגמאות החביבות עליך: אם ילד מסוגל ללמוד רק כשמחמיאים לו כל הזמן או מתגמלים אותו תדיר. כוחותיו עדיין בגלות, הוא תלוי באחרים. מו"ר המשגיח ר' מאיר חדש זצ"ל היה אומר בוועד הראשון לבחורים הצעירים שהגיעו לישיבת חברון, אם אתם רוצים להצליח, תזכרו שבישיבה גדולה הכלל הוא "אם אין אני לי מי לי". ומי מתלמידי מרן המשגיח איננו זוכר את מפגשו הראשון עם המשגיח שבו הוא הוא היה חוזר ומדגיש, העיקר הוא "מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך" – זה סוד ההצלחה – וזהו סוד הגאולה.

אבל (וכאן מגיע "אבל" גדול), לצערי הרב יש במאמר "הבכייני" שלך משום סכנה אמיתית לשלום הציבור. ככל שמתלוננים יותר על "אכיפה בררנית" נגד הציבור החרדי או על סגרים שרירותיים וכו' יוצרים מצב שהשלטונות מורידים לחץ מהציבור וכמו שזה קורה היום. ומה לדעתך יהיו עכשיו, יותר חולים או פחות , יותר חלילה יתומים או פחות?. אם התשובה שפחות אז הרווחנו המון. אדם אחד =עולם מלא. אבל מה נראה לך מנסיונך החינוכי, כשיש פחות אכיפה האם יש פחות משמעת?? תשובה: כן !!!! חד משמעי, פחות אנשים יקפידו על מסכות, וזה אומר יותר תחלואה ואולי ח"ו יותר יתומים .... וכן להיפך, אם תניח למשטרה לאכוף בצורה בררנית קשה ונוקשה עם סגרים שרירותיים ותקטין בזה את התחלואה אפי' בחולה א' כבר הצלת עולם מלא. חד וחלק!!! וגם אם תצעק שזה לא חינוכי ולא הוגן ועוד נכנה בשמות רשע את השלטונות והמשטרה, ואולי גם זה באמת נעשה ממחשבת זדון וניכור, אבל הם מצילים אותנו. מה לנו כי נלין על דבר טוב. ורבות ונסתרות דרכי ההשגחה לשמור על ציבור "בני התורה".

כך שלא הצלחתי להבין את עומק "ליקוי המאורות" שתוקף את עסקנינו הנכבדים שבמקום להילחם מלחמת חורמה בתחלואה ולהציל עוד יהודי ועוד יהודי, הם תוקפים את המשטרה והשלטונות.. ומחלישים את האכיפה והסגרים ו"הקורונה חוגגת" ומי משלם את המחיר?

אני כותב לך מכתב זה ממיטת חולי הקורונה שנדבקתי מלפני למעלה משבועיים ורציתי שתדע שאף שאני ב"ה במצב "קל", זה לא משחק ילדים. ההרגשה מאוד קשה , מלווה בחום ובשאר תסמינים, ותוסיף לכך את החרדה שמתלווה לכל מי שבמצב סיכון כמוני, שלא ידרדר חלילה מצבו יר"ה. וברקע דרישות הרופאים המלחיצות להתפנות לביה"ח, ומתוך מצב זה, אני לא מצליח להתחבר בשום אופן למסכנות של הילדים שאיבדו את כוס הברד שלהם, אולי בגלל השיעולים שלי ואנחותיה של ב"ב הסובלת, אני לא מצליח לשמוע את עומק השבר של הפסד כוס הברד, ע"י המשטרה הציונית שבגסות הרוח דרשה מהם לעטות מסכות כדי שלא ידביקו כמה עוברים ושבים. איזו גלות "נוראה" יר"ה אולי כמה יהודים ניצלו באותה שעה. אבל מי יחזיר לנו את "כוס הברד"??? קצת "פורפורציה" לא תזיק לנו.

עכשיו סיפור טוב: אתה מכיר את סיפורי הגבורה של אבי שליט"א ומה רב חלקו היה בהצלת היהודים אפילו כתבת עליו ספור גבורה הירואי (שאגב הוא מכחיש חלק מפרטיו) אבל אספר לך סיפור גבורה אמיתי: הקבוצה שהתעסקה בהברחת היהודים לשבדיה עשתה זאת על ידי שכירת סירות דייגים , וזה עלה הון רב כי היה בזה סיכון גדול. וכשהתרבו הניצולים אזל הכסף והיו צריכים להשיג מקורות מימון. לקהילה היהודית הכללית היה חשבון בנק אבל ראשי הקהילה - שהיו כמובן הראשונים שברחו, ושלא היו שומרי תו"מ בלשון המעטה - נתנו הוראה חד משמעית שלא להוציא כלום מקופת הקהילה. כך שהיו צריכים לגייס כספים ממקורות פרטיים. ובקבוצה אחת גדולה של כמה משפחות לא היה כסף לכולם לפדיון נפשם. בקבוצה הזו היו גם הורי אבי ז"ל הר' שמשון וחנה דבורה סומפולינסקי ע"ה (לימים הסבתא גרה בשכנות למרן הגראי"ל זצ"ל בחזו"א 7 ב"ב) והסבא ביקש לתת יפוי כוח למארגנים למכור את דירתו וחנותו כדי שיהיה מספיק להצלת כל הקבוצה. הביאו מכונת כתיבה באישון ליל למקום המסתור במתבן וכתבו יפוי כוח בלתי חוזר על כל רכושם כדי להציל אחרים! עד כאן סיפור גבורה יפה מאוד.

אבל אמשיך לך את סוף הסיפור ותראה מה זו גבורה יהודית אמיתית: אחרי המלחמה שבו המשפחות הנמלטות חזרה לדנמרק וניסו להשתקם מחדש. עסקני ההצלה ייעצו לסבא ולסבתא לתבוע את כסף מכירת רכושם מקופת הקהילה, שהרי הוא נמכר לצורך הצלת בני הקהילה. גזברי הקהילה סרבו באמרם שהכסף ניתן למחתרת הדנית לצורך מלחמה עם הגרמנים ולא לצורך הצלת היהודים. קבוצת המצילים, שברובה היתה מורכבת מגויים דניים חסידי אומות העולם שמסרו נפש להצלת יהודים התקוממה מאוד על העוול הגדול המתרחש מול עיניהם, והפצירו בסבי שיתבע את קופת הקהילה בבית המשפט והם יבואו להעיד לטובתו שמטרת הכסף היתה הצלת היהודים. היה מדובר בקבוצת אנשים מכובדת משכילה ומעורכת שאין ספק שעמדתה היתה מתקבלת בבית המשפט. אבל הסבא החבר ר' שמשון זצ"ל סירב בכל תוקף מלתבוע את הכסף בבית המשפט. הוא אמר: איזה חילול השם יהיה מזה שכל הגויים יגידו: תראו במה היהודים התעסקו כשהיה צריך להציל את אחיהם, בלדאוג לממונם שח"ו לא יחסר. עדיף בלי דירה ובלי חנות ובלי חלול השם. עד כאן סיפור אמיתי עם מקורות יהודיים וגויים נאמנים במסל"ת.

ואני אוסיף לך שעכשיו שצריך להציל יהודים ממגיפה, אולי שווה לוותר על כמה זכויות אזרחיות ואפי' לוותר על כוס ברד בשביל למנוע חילול השם, ואולי גם נצליח להציל כמה יהודים על הדרך.
ידידי וקרוב משפחתי הסופר הדגול חיים ולדר הי"ו הקב"ה חנן אותך בלשון לימודים מרתקת ובעט סופר המביע אומר, הנשמע ברוב קשב. זה הכלי שלך לעשות אתו שליחותך בעולם , עכשיו עת צרה ליעקב ויש מגפה בנחלתנו המפילה נפגעים רבים. עכשיו הבחירה בידך מה לעשות עם הכלי הגדול שחנן אותך ה': להלחם על זכיותינו האזרחי והממוני הניתן למרמס, כבודנו המושפל בראש כל חוצות, רק שכנראה מלחמה כזו תביא בכנפיה גם הקלה בהנחיות הזהירות, כי הרי מה ההבדל בן ביכ"נ למסעדה וכיוצא מטענות אלו, ומה אנו שונים מבת ים ורמלה וכו' ונרגיש שכבודנו האבוד חזר, אבל על הדרך נאבדו מאיתנו גם כמה טובים ויקרים יר"ה.

אבל יש לך גם את האפשרות השניה להשתמש בעטך עט הסופר כדי להסביר את גודל חשיבות שמירת ההנחיות, להצליף ללא רתע במפירים. וגם באותם עסקנים שבמקום להציג בפנינו הצלחות מוכחות במלחמה בנגיף, הם מעדיפים להסיח דעתנו בסיפורי בכיינות על רוע גורלנו ומרות הגלות.
אמי ע"ה היתה בוגרת "אושוויץ" והחיים למדו אותה להתמקד במה שחשוב באמת. אם היא היתה רואה שאנחנו מלאי טענות על "רב'ה" זה ואחר, היא היתה אומרת : "קודם תעשה שיעורים ותחזור על הלימודים ותצליח במבחן אח"כ אשמע את כל הטענות", אתה כבר משער מנסיון שאחרי שעושים מה שצריך אין יותר טענות.

אל תיתן להם להתחמק, דרוש מהם מעשים ומספרים, ומקד אותם ואותנו אך ורק במה שחשוב באמת ליהודים להציל עוד א' ועוד א'. פתח מדור מיוחד בעיתון "רישום הקורונה" ותביא נתונים כל שבוע מי מצליח לשטח את התחלואה ומי מתעסק בשטויות, או אז תדע שעשית את הדבר הנכון באמת. להציל את עם ה' ויהי ה' עמך כל הימים.

ידידך המעריך אותך מאוד וקרוב משפחתך

ברוך יעקב סומפולינסקי

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ג' יולי 14, 2020 10:55 pm

ברור שבעיקרון הוא צודק.
הבעיה היא שהשלב הבא ב'אפליה' הזו, זה לא הכוס ברד, אלא סגירת הישיבות ובתי הכנסיות, כמו שהתפרסם היום שזו המלצת המל"ל (הגם שרק 2 אחוז נדבקו בבתי כנסיות), שכעת נדחתה בס"ד, וגזירה עבידא דבטלה.
והחלטות כאלה, זה רק בגלל זלזול בתורה ובשומרי ונושאיה. כך שאולי יש איזה תועלת שתצא מזה.

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » ג' יולי 14, 2020 11:09 pm

דרופתקי דאורייתא כתב:ברור שבעיקרון הוא צודק.
הבעיה היא שהשלב הבא ב'אפליה' הזו, זה לא הכוס ברד, אלא סגירת הישיבות ובתי הכנסיות, כמו שהתפרסם היום שזו המלצת המל"ל (הגם שרק 2 אחוז נדבקו בבתי כנסיות), שכעת נדחתה בס"ד, וגזירה עבידא דבטלה.
והחלטות כאלה, זה רק בגלל זלזול בתורה ובשומרי ונושאיה. כך שאולי יש איזה תועלת שתצא מזה.

הנה המלצת המל"ל במלואה:
במל"ל הציגו מספר דרישות שיגיעו קודם החלטה אפשרית על סגר מלא שיגרום לקריסה כלכלית, ובהם: סגירת בתי הכנסת והישיבות, סגירת חופי הים, איסור התקהלויות עד 10 אנשים, סגירת חדרי הכושר והבריכות וכן סגירת המסעדות ואפשרות רק של משלוחים

היכן כאן בדיוק ההפליה?

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ד' יולי 15, 2020 12:09 am

נכון, אלא שגם הסדר מעניין....

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » ד' יולי 15, 2020 1:21 am

אוי באמת...

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ד' יולי 15, 2020 2:29 am

ירפאהו השי"ת מהרה בתושח"י.

עכ"פ, במחכ"ת, חלק נכבד מהשאלה הוא - האם הסגרים מועילים לעצירת ההדבקה, מלבד הפצה המונית של נגיף ההסתה. וק"ל.

אברהם

הודעהעל ידי אברהם » ד' יולי 15, 2020 7:58 am

הוא לא דיבר על הסגר אלא על האכיפה הבררנית לחבישת מסיכה וכדומה - שאדרבה, אם זכינו שמשמיא גלגלו שהשוטרים משמשים -בלי כוונתם- כשומרים שמירה יתירה ומעולה את בני התורה אהובי השי"ת על מנת שיחמירו יותר וישמרו עוד יותר, מה לנו כי נלין?

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ד' יולי 15, 2020 8:17 am

אברהם כתב:
הג"ר ברוך יעקב סומפולינסקי כתב: . . אבל (וכאן מגיע "אבל" גדול), לצערי הרב יש במאמר "הבכייני" שלך משום סכנה אמיתית לשלום הציבור. ככל שמתלוננים יותר על "אכיפה בררנית" נגד הציבור החרדי או על סגרים שרירותיים וכו' יוצרים מצב שהשלטונות מורידים לחץ מהציבור וכמו שזה קורה היום. ומה לדעתך יהיו עכשיו, יותר חולים או פחות , יותר חלילה יתומים או פחות?. אם התשובה שפחות אז הרווחנו המון. אדם אחד =עולם מלא. אבל מה נראה לך מנסיונך החינוכי, כשיש פחות אכיפה האם יש פחות משמעת?? תשובה: כן !!!! חד משמעי, פחות אנשים יקפידו על מסכות, וזה אומר יותר תחלואה ואולי ח"ו יותר יתומים .... וכן להיפך, אם תניח למשטרה לאכוף בצורה בררנית קשה ונוקשה עם סגרים שרירותיים ותקטין בזה את התחלואה אפי' בחולה א' כבר הצלת עולם מלא. חד וחלק!!! וגם אם תצעק שזה לא חינוכי ולא הוגן ועוד נכנה בשמות רשע את השלטונות והמשטרה, ואולי גם זה באמת נעשה ממחשבת זדון וניכור, אבל הם מצילים אותנו. מה לנו כי נלין על דבר טוב. ורבות ונסתרות דרכי ההשגחה לשמור על ציבור "בני התורה".
כך שלא הצלחתי להבין את עומק "ליקוי המאורות" שתוקף את עסקנינו הנכבדים שבמקום להילחם מלחמת חורמה בתחלואה ולהציל עוד יהודי ועוד יהודי, הם תוקפים את המשטרה והשלטונות.. ומחלישים את האכיפה והסגרים ו"הקורונה חוגגת" ומי משלם את המחיר? . .
--
ואף לענין 'האכיפה הבררנית', אחר המחילה הרבה ממעכ"ת:
מאן ספין לקבוע כי בריאותה הנפשית של ילדונת ואחותה הקטנה חשובים פחות מגניחות וייסורים גשמיים?
נערך לאחרונה על ידי לבי במערב ב ד' יולי 15, 2020 8:20 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 39 אורחים