מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הימנעות מבדיקת קורונה

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
אברהם

Re: הימנעות מבדיקת קורונה

הודעהעל ידי אברהם » ד' יולי 15, 2020 8:18 am

צודק...

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' יולי 15, 2020 10:54 am

האמת צריכה להיאמר - האכיפה על חבישת המסכה ברחוב אין בה כמעט תועלת.

ואדרבה, אדם הולך ברחוב מזיע ומתנשף, ובנוסף לכך הוא עוטה מסכה מפחד השוטרים. מיד כשהוא מגיע לעבודה / בית כנסת / מקוה וכדומה - הדבר הראשון שהוא עושה זה להוריד את המסכה ולנשום קצת אויר... ודוקא אז, כשיש אנשים לידו בחלל סגור, המסכה כ"כ נצרכת ומתבקשת, אך הוא כבר התעייף וחם לו והוא צריך רק כמה דקות לנשום אויר..

ולא הזכרתי בכלל את הליצנות שבעטיית מסכה על הסנטר.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ד' יולי 15, 2020 12:18 pm

דרומי כתב:האמת צריכה להיאמר - האכיפה על חבישת המסכה ברחוב אין בה כמעט תועלת.

ואדרבה, אדם הולך ברחוב מזיע ומתנשף, ובנוסף לכך הוא עוטה מסכה מפחד השוטרים. מיד כשהוא מגיע לעבודה / בית כנסת / מקוה וכדומה - הדבר הראשון שהוא עושה זה להוריד את המסכה ולנשום קצת אויר... ודוקא אז, כשיש אנשים לידו בחלל סגור, המסכה כ"כ נצרכת ומתבקשת, אך הוא כבר התעייף וחם לו והוא צריך רק כמה דקות לנשום אויר..

ולא הזכרתי בכלל את הליצנות שבעטיית מסכה על הסנטר.

מסכים עם דבריך מאוד.
והמסכה על הסנטר בלבד - כבר אמרתי שמי שיש לו זקן אינו צריך לכסות את הסנטר...

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ד' יולי 15, 2020 12:22 pm

דרומי כתב:ולא הזכרתי בכלל את הליצנות שבעטיית מסכה על הסנטר.

מדוע ליצנות? מזה גופא הוכח שהמסכות מונעות הידבקות. כי לא מצאנו אף אחד שנדבק בנגיף דרך הסנטר.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ה' יולי 16, 2020 2:08 pm

יהודי רגיל כתב:
דרופתקי דאורייתא כתב:ברור שבעיקרון הוא צודק.
הבעיה היא שהשלב הבא ב'אפליה' הזו, זה לא הכוס ברד, אלא סגירת הישיבות ובתי הכנסיות, כמו שהתפרסם היום שזו המלצת המל"ל (הגם שרק 2 אחוז נדבקו בבתי כנסיות), שכעת נדחתה בס"ד, וגזירה עבידא דבטלה.
והחלטות כאלה, זה רק בגלל זלזול בתורה ובשומרי ונושאיה. כך שאולי יש איזה תועלת שתצא מזה.

הנה המלצת המל"ל במלואה:
במל"ל הציגו מספר דרישות שיגיעו קודם החלטה אפשרית על סגר מלא שיגרום לקריסה כלכלית, ובהם: סגירת בתי הכנסת והישיבות, סגירת חופי הים, איסור התקהלויות עד 10 אנשים, סגירת חדרי הכושר והבריכות וכן סגירת המסעדות ואפשרות רק של משלוחים

היכן כאן בדיוק ההפליה?

אחוזי ההדבקה אינם מצדיקים סגירה. גם לשיטתם. שאר מקומות קודמים פי כמה.
לבד מזה, כל דבריהם אינם אלא 'המלצה' לממשלה, שבוחרת על מה להיענות ולהסכים, וברור שיש סדר עדיפויות שבו הם מעדיפים סגירת בתי כנסיות וישיבות, הגם שזה אחוז נמוך, כיון שזה לא עולה להם כסף, או סתם זלזול (או יותר מזה) בתורה.

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » ה' יולי 16, 2020 3:07 pm

חבל על הדיו שביזבזת, היית ממתין עוד כמה דקות ורואה את הגזירות המעודכנות, עכשיו תעדכן אותנו שוב היכן ההפליה
הוחלט על סגר בסופ"שים, התקהלות בחוץ עד 20 איש, התקהלות בפנים עד 10 איש מסעדות יופעלו למשלוחים בלבד - בכל ימות השבוע. הסגר בסופ"ש כולל גם סגירת קניונים. בריכות במלונות יישארו פתוחות - גם במהלך סופי שבוע.
עוד בהחלטות: גם בתי הספר של החופש הגדול יסגרו, המטרה: עד סוף אוגוסט לרדת ל-400 נדבקים ביום.
באשר לכותל המערבי - המל"ל ינסח תקנון מיוחד. במל"ל דרשו להוריד את מספר המשתתפים בהתקהלות בשטח פתוח ל-10, השר דרעי התנגד והמלצתו התקבלה.
ייתכן שהממשלה תאשר בהליך בזק את הדברים אשר ייכנסו לתוקף החל ממחר בבוקר.

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » ה' יולי 16, 2020 3:17 pm

האפליה היא שבריכות בבתי מלון נשארות פתוחות בסוף השבוע והדתיים לא יכולים לרחוץ אז.

וברצינות: אכן שליחי הציבור פועלים נגד האפליה. בלעדיהם כל בתי הכנסת לא היו נפתחים מראש.

וכנראה שאי"ז רק שליחי הציבור אלא גם קולות ההמון החרדי.

אום אני חומה

הודעהעל ידי אום אני חומה » ה' יולי 16, 2020 3:55 pm

דרופתקי דאורייתא כתב:
יהודי רגיל כתב:
דרופתקי דאורייתא כתב:ברור שבעיקרון הוא צודק.
הבעיה היא שהשלב הבא ב'אפליה' הזו, זה לא הכוס ברד, אלא סגירת הישיבות ובתי הכנסיות, כמו שהתפרסם היום שזו המלצת המל"ל (הגם שרק 2 אחוז נדבקו בבתי כנסיות), שכעת נדחתה בס"ד, וגזירה עבידא דבטלה.
והחלטות כאלה, זה רק בגלל זלזול בתורה ובשומרי ונושאיה. כך שאולי יש איזה תועלת שתצא מזה.

הנה המלצת המל"ל במלואה:
במל"ל הציגו מספר דרישות שיגיעו קודם החלטה אפשרית על סגר מלא שיגרום לקריסה כלכלית, ובהם: סגירת בתי הכנסת והישיבות, סגירת חופי הים, איסור התקהלויות עד 10 אנשים, סגירת חדרי הכושר והבריכות וכן סגירת המסעדות ואפשרות רק של משלוחים

היכן כאן בדיוק ההפליה?

אחוזי ההדבקה אינם מצדיקים סגירה. גם לשיטתם. שאר מקומות קודמים פי כמה.
לבד מזה, כל דבריהם אינם אלא 'המלצה' לממשלה, שבוחרת על מה להיענות ולהסכים, וברור שיש סדר עדיפויות שבו הם מעדיפים סגירת בתי כנסיות וישיבות, הגם שזה אחוז נמוך, כיון שזה לא עולה להם כסף, או סתם זלזול (או יותר מזה) בתורה.

אתה באמת חושב שאתה החשמונאי והם היוונים ?

אם הם לא יציגו דרישה לסגירת בתי כנסת אדרבה יבואו החילונים ויטענו לאפליה, מדוע סוגרים מקומות התכנסויות של חילונים בלבד ומשאירים את המקומות החרדיים. אז סוגרים לכולם. ולגבי הממשלה - לא יהיה מצב שבו ייסגרו רק בתי כנסת, ופשוט.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' יולי 16, 2020 6:18 pm

בינתיים, ראינו מצב בו רק בתי־כנסת היו סגורים... (אי־שם בשלהי אייר. זכור למישהו?).

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » ה' יולי 16, 2020 7:21 pm

מחולת המחנים כתב:כעת פורסם על שלושה חולים מחסידות מסוימת שידועה באי זהירות ושמירה על הכללים שמאושפזים בבית החולים במצב קשה, אחד מהם מונשם ומורדם, השי"ת ישלח להם רפו"ש במהרה מן השמים בתושח"י.
ועדיין מתפלפלים על הוראות הציונים האם צריכים לסגור או לא.

קיבלתי במייל, לא יודע אם מוסמך:
הצילו
בשעה זו נאנקים בחוליים רבים מאנ"ש שנדבקו מהנגיף

נפטרו
ר' אלעזר הורוביץ ירושלים
אלמנת ר' אברהם מאן בני ברק

7 מורדמים ומונשמים
משה יוסף בן יוטל אוברלנדר ירושלים - בן 60
מנשה יצחק מאיר בן איטא שיף אשדוד - בן 48 ללא מחלות רקע
ריזל בת הינדא ? אשת ר' מאיר משה פויגל אשדוד
צביה בת שמחה כהן אשדוד
רבקה חיה בילא בת נחמה אדל ברגופן אשדוד - בת 36
ר' צבי בן שרה טישלער שנדבק בחתונת נכדתו בקהילתינו באשדוד
בת ר' אהרן שמוטץ ירושלים

עוד 7 שמאושפזים
רובם במצב קשה
יהודה (לייבוש) בן מלכה עטל שפרונג ירושלים
דוד בן חנה ב"ר משה יוסף אוברלנדר
יונתן בנימין קליין ירושלים
יחיאל בן יוטל אוברלנדר ירושלים
עזריאל בן פרידא ב"ר לייבל וייס בית שמש
דוד בן יהודית קאליש בני ברק
איטא בת שולמית אשת אהרן ב"ר יצחק לנדא

מלבד רבים המתקשים בנשימה ומסרבים להתאשפז לפי פקודת כל מיני יועצים
הצילו! עיצרו בעד המשחית
קומץ מטורפים שסיפרו לנו שעכשיו ההזדמנות להידבק, ממשיכים לספר לנו שבכל הקהילות המצב יותר גרוע ושא"א למנוע את זה.
אם בקהילתינו יש 7 מתוך 57 המורדמים ומונשמים בכל מדינת ישראל. זה אומר ש12% מכל המונשמים במדינה הם אנ"ש (אנ"ש הם 0.3% מהמדינה ז"א שיש לנו פי 45 מהממוצע במדינה) ואם כן קהילת גור שהם פי 2.4 מבעלזא יש להם עוד 29% מהמורדמים. ואם לבעלזא וגור בלבד יש 41% מהמונשמים והליטאים הם פי ארבע מבעלזא וגור יש להם עוד 200% אחוזים????

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » ה' יולי 16, 2020 8:50 pm

עד שלא יחלו ההגבלות בפועל, כדאי להמתין בסבלנות.
מנסיון העבר למדנו שבתי כנסיות נסגרים ראשונה, ונפתחים באחרונה. לצערינו.
כבר עכשיו הודיעו שלא יסגרו את בתי הספר אלא מכיתה ה' ומעלה.. (ואאל"ט זה כבר כמה שבועות שבכיתות הגבוהות אין לימודים, כך שלא עשו כלום).

וכעת שאלה: האם אני בתורה שומר תורה ומצוות, צריך להישמע ולסגור את בתי הכנסת בשישי שבת?
כלומר אם יש פיקו"נ, אז כל השבוע אני אמור להתפלל יחידי.
אבל אין פיקו"נ, כי המנין מתקיים ע"פ הכללים, מאי שנא שבת?
בגלל שלמדינה קל לסגור את שישי שבת מבחינה כלכלית?

ואם הם כופים אותי לסגור בשבת, איך אני צריך להתייחס לזה? כמו שהחשמונאים התייחסו אל גזירות היוונים?!...

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ה' יולי 16, 2020 9:17 pm

ממש לא מובן איך מחייבים מצד אחד ללבוש מסיכות, ומצד שני הבתי כנסת והבתי כנסת פתוחים, אם זה פיקוח נפש אז למה לא חייבים לסגור הכל?

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » ה' יולי 16, 2020 9:34 pm

דרופתקי דאורייתא כתב:וכעת שאלה: האם אני בתורה שומר תורה ומצוות, צריך להישמע ולסגור את בתי הכנסת בשישי שבת?
כלומר אם יש פיקו"נ, אז כל השבוע אני אמור להתפלל יחידי.
[/size]

למה להתפלל יחידי?
רבבות אלפי ישראל מתארגנים במקומות פתוחים, ורק אתה לא יכול?

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » ה' יולי 16, 2020 10:16 pm

ויכוחים מעגליים.
דרופתקי כותב טיעון ידוע מראש והחולקים עונים שהסכנה עדיין כאן ומלבב מסביר למה דרופתקי צדק וחוזר חלילה.

לאשכול צריך לקרוא 'קורו-סלה'

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ה' יולי 16, 2020 11:45 pm

מבולבל כתב:ויכוחים מעגליים.
דרופתקי כותב טיעון ידוע מראש והחולקים עונים שהסכנה עדיין כאן ומלבב מסביר למה דרופתקי צדק וחוזר חלילה.

לאשכול צריך לקרוא 'קורו-סלה'

ומכיוון שהוא סטה לגמרי מכותרתו - אולי הגיע הזמן להפסיק לגמרי את הדיון.....

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' יולי 16, 2020 11:50 pm

הקרוסלה היא לא מצד האשכול, אלא מצד השלטונות שהנהגתם בכל הענין מסובבת ומסתובבת, והייתי אומר משעשעת.

היום הזדמן לי להיכנס לבית כנסת אחד בשעת תפלת ערבית. בעיניי היה זה ממש קריקטורה לראות איך שכל המתפללים, אבל ממש כולם (למעט אני...), יושבים עם המסכה על הסנטר כשהפה והאף גלויים בכל משך זמן התפלה.

המשעשע בעיקר היה שהמתפללים הנ"ל - 'עמך' בית ישראל - בכלל לא תפסו את גודל האבסורד במחזה הזה.

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » ה' יולי 16, 2020 11:56 pm

אתה יודע, שכשהייתי ילד נהניתי מהקרוסלה אבל היה קשה לחייך כשנמצאים עליה. אבל אתה - כל הכבוד מחייך בכל מצב.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' יולי 16, 2020 11:58 pm

עליי להדגיש שבית הכנסת הוא ענק, והמתפללים מעטים וישבו רחוק מאוד זה מזה, ולכן לא יצאתי...

בכל מקרה, התבוננתי וחשבתי שלפי התמונה הזאת ששעשעה אותי אפשר להבין איך התפתחו כל מיני סוגים של הנהגות משונות, שאתה תמה איך אנשים מחזיקים בהם, וכגון כל מיני 'עבודה זרה' שמופרכים לכאורה בשכל הפשוט.

אלא, שכל הנהגה התחילה מאיזה סיבה, אבל בשלב מסויים הסיבה נעלמה/נשכחה ונשארו עם ההנהגה הטכנית כלשעצמה, וכך נקבעו הנהגות מגוחכות שאיש אינו יכול להסביר אותם.

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » ש' יולי 18, 2020 10:29 pm

לכל המזלזלים למיניהם - ובפרט לחכמולוגים ש'אינם נבדקים' - וממילא אינם מבודדים וכ"ש שאינם מבדדים את בני ביתם וכו' - שימו לב לטרגדיה:
שעה קלה לפני כניסת השבת השבת התקבלה הבשורה המרה על הסתלקותה של הגברת שלווה זלפריינד ע"ה, בת 66, שנדבקה בחודש האחרון בנגיף הקורונה ובימים האחרונים מצבה הלך והידרדר. בעלה, הרב אלכסנדר יעקב הכהן זלפריינד ז"ל, נפטר לפני כחמש שנים בתאונת דרכים קשה בפ"ת.
הגב' זלפריינד אובחנה כחולת קורונה לפני כשלושה שבועות, ובעקבות מחלתה אושפזה. בהודעה ששלחה בקבוצה שבוע לאחר שחלתה, כתבה כי הודיעו לה שהיא ככל הנראה נדבקה בגן.
*** יקרה, חשוב לי ראשית להגיד לך תודה על היוזמה שילדי הגן החברים בכללית ייבדקו.
שנית, אני קיבלתי כמה טלפונים בימים האחרונים מגורמים מוסמכים שכנראה ונדבקתי בגן...
ודאי ראית שכתבתי בעבר כי אני מבקשת לקחת אחריות, מאחר שאני בקבוצת סיכון. והנה - אשר יגורתי... בא!
ידוע בוודאות לרשויות על משפחות שהפרו בידוד או שלא מילאו אחר הנחיית העירייה לא לשלוח ילדים שיש בביתם בן משפחה בבידוד. על אנשים כמוני, באה להגן ההנחיה...
לצערי, היו שהעדיפו לשלוח את הילד בגן מתוך הרגשת ה'סמוך' הישראלי, תוך פגיעה אנושה בערך חשוב של ערבות הדדית ו'לא תעמוד על דם רעך'.
לי זה כבר לא משנה ממי נדבקתי ומי הפר בידוד. היו לי ניסים גלויים וזה שאני כותבת לך כרגע זה בכלל לא מובן מאליו. אבל אני פשוט מתחננת ומבקשת עבור הסבים והסבתות, השכנים והדודים המבוגרים שמקיפים אותנו ולא מגיע להם למות! גם אם יש להם מחלות רקע כאלה ואחרות.
אני חלילה לא מאשימה אף אחד! שלא יובן כך מדבריי. יד ה' סובבה את הנסיבות והיא זו אשר הוציאה אותי מהמצב הקשה בו הייתי...
נכון... בידוד לילד קטן היא חוויה לא נעימה, אבל היא עוברת תוך מקסימום שבועיים. אפשר למצוא המון סיבות ותירוצים למה אנחנו לא חייבים לשמור בידוד. ואפשר רגע אחד להיות שותפים להצלת חיים אמיתית. לחנך את ילדינו לערבות הדדית, לכבוד האחר ולשמירה על החיים.
אובדן של אדם קרוב, או הידיעה כי מישהו חלה בגללך, קשה פי כמה וכמה מבידוד של שבועיים...
ייתכן שהדברים קשים לקריאה. אבל נכתבים בדם ליבי ובתפילה שאזכה בקרוב לצאת ממסע הייסורים שקיבלתי באהבה מאיתו ית'
מאחלת בריאות איתנה לכולם ורק בשורות טובות.
אני ב"ה מתאוששת והשלב הקשה ביותר של המחלה, כבר מאחוריי.
ואם יהיה מישהו אחד שיקרא את הדברים ויבין את ההשלכות של חובת הבידוד. והיה זה שכרי.
אוהבת באמת כל אחד ואחת מכם
חיבוק גדול לילדים
שלוה (בת רבקה רחל לרופ''ש)

צורב מתחיל

הודעהעל ידי צורב מתחיל » ש' יולי 18, 2020 10:31 pm

יהודי רגיל כתב:לכל המזלזלים למיניהם - ובפרט לחכמולוגים ש'אינם נבדקים' - וממילא אינם מבודדים וכ"ש שאינם מבדדים את בני ביתם וכו' - שימו לב לטרגדיה:
שעה קלה לפני כניסת השבת השבת התקבלה הבשורה המרה על הסתלקותה של הגברת שלווה זלפריינד ע"ה, בת 66, שנדבקה בחודש האחרון בנגיף הקורונה ובימים האחרונים מצבה הלך והידרדר. בעלה, הרב אלכסנדר יעקב הכהן זלפריינד ז"ל, נפטר לפני כחמש שנים בתאונת דרכים קשה בפ"ת.
הגב' זלפריינד אובחנה כחולת קורונה לפני כשלושה שבועות, ובעקבות מחלתה אושפזה. בהודעה ששלחה בקבוצה שבוע לאחר שחלתה, כתבה כי הודיעו לה שהיא ככל הנראה נדבקה בגן.
שנית, אני קיבלתי כמה טלפונים בימים האחרונים מגורמים מוסמכים שכנראה ונדבקתי בגן...
ודאי ראית שכתבתי בעבר כי אני מבקשת לקחת אחריות, מאחר שאני בקבוצת סיכון. והנה - אשר יגורתי... בא!
ידוע בוודאות לרשויות על משפחות שהפרו בידוד או שלא מילאו אחר הנחיית העירייה לא לשלוח ילדים שיש בביתם בן משפחה בבידוד. על אנשים כמוני, באה להגן ההנחיה...
לצערי, היו שהעדיפו לשלוח את הילד בגן מתוך הרגשת ה'סמוך' הישראלי, תוך פגיעה אנושה בערך חשוב של ערבות הדדית ו'לא תעמוד על דם רעך'.
לי זה כבר לא משנה ממי נדבקתי ומי הפר בידוד. היו לי ניסים גלויים וזה שאני כותבת לך כרגע זה בכלל לא מובן מאליו. אבל אני פשוט מתחננת ומבקשת עבור הסבים והסבתות, השכנים והדודים המבוגרים שמקיפים אותנו ולא מגיע להם למות! גם אם יש להם מחלות רקע כאלה ואחרות.
אני חלילה לא מאשימה אף אחד! שלא יובן כך מדבריי. יד ה' סובבה את הנסיבות והיא זו אשר הוציאה אותי מהמצב הקשה בו הייתי...
נכון... בידוד לילד קטן היא חוויה לא נעימה, אבל היא עוברת תוך מקסימום שבועיים. אפשר למצוא המון סיבות ותירוצים למה אנחנו לא חייבים לשמור בידוד. ואפשר רגע אחד להיות שותפים להצלת חיים אמיתית. לחנך את ילדינו לערבות הדדית, לכבוד האחר ולשמירה על החיים.
אובדן של אדם קרוב, או הידיעה כי מישהו חלה בגללך, קשה פי כמה וכמה מבידוד של שבועיים...
ייתכן שהדברים קשים לקריאה. אבל נכתבים בדם ליבי ובתפילה שאזכה בקרוב לצאת ממסע הייסורים שקיבלתי באהבה מאיתו ית'
ואם יהיה מישהו אחד שיקרא את הדברים ויבין את ההשלכות של חובת הבידוד. והיה זה שכרי.
חיבוק גדול לילדים

למען ההגינות, חשוב לציין שלפי התקשורת כל ילדי הגן שנבדקו יצאו שליליים.

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » ש' יולי 18, 2020 10:35 pm

צורב מתחיל כתב:
יהודי רגיל כתב:לכל המזלזלים למיניהם - ובפרט לחכמולוגים ש'אינם נבדקים' - וממילא אינם מבודדים וכ"ש שאינם מבדדים את בני ביתם וכו' - שימו לב לטרגדיה:
חיבוק גדול לילדים

למען ההגינות, חשוב לציין שלפי התקשורת כל ילדי הגן שנבדקו יצאו שליליים.

על זה נאמר - ליצנות אחת דוחה מאה תוכחות!
הרי כולם יודעים שבדיקה שלילית לא שוללת בהכרח הדבקות, ולכן קבעו מומחי הבריאות שהחייב בבידוד ימשיך בבידוד גם אחרי תשובה שלילית
לא מקנא במי ששלח את ילדו לגן בשעה שהיה חייב בבידוד - גם אם בבדיקה יצא שלילי.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ש' יולי 18, 2020 10:43 pm

דרומי כתב:עליי להדגיש שבית הכנסת הוא ענק, והמתפללים מעטים וישבו רחוק מאוד זה מזה, ולכן לא יצאתי...

בכל מקרה, התבוננתי וחשבתי שלפי התמונה הזאת ששעשעה אותי אפשר להבין איך התפתחו כל מיני סוגים של הנהגות משונות, שאתה תמה איך אנשים מחזיקים בהם, וכגון כל מיני 'עבודה זרה' שמופרכים לכאורה בשכל הפשוט.

אלא, שכל הנהגה התחילה מאיזה סיבה, אבל בשלב מסויים הסיבה נעלמה/נשכחה ונשארו עם ההנהגה הטכנית כלשעצמה, וכך נקבעו הנהגות מגוחכות שאיש אינו יכול להסביר אותם.

מה משעשע? כמו שאתה ראית שהם יושבים במרחק, גם הם ראו ולכן הורידו המסיכות.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ש' יולי 18, 2020 10:45 pm

יהודי רגיל כתב:על זה נאמר - ליצנות אחת דוחה מאה תוכחות!
הרי כולם יודעים שבדיקה שלילית לא שוללת בהכרח הדבקות, ולכן קבעו מומחי הבריאות שהחייב בבידוד ימשיך בבידוד גם אחרי תשובה שלילית

מה ליצנות? להציג את התמונה המלאה??
בדיקה אחת לא שוללת שהאדם אינו חולה - אם היא באה אחרי תוצאה חיובית, וחושב שהחלים, אז בדיקה אחת לא קובעת.
סתם אדם שעושה בדיקה ויצא שלילי, זה אומר שהוא לא חולה, אא"כ הוא מאותם אחוזים של הטעויות שיש בבדיקות (כמה אחוז זה? 30 אחוז? האמנם?!).

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » ש' יולי 18, 2020 10:51 pm

אם הילד חייב בידוד - כי אחד מבני ביתו חיובי, גם אם עשה בדיקת ויצא שלילי הוא עדיין חייב בבידוד
זו קביעה שלא אני קבעתי אלא קבעו המומחים - שיש להם מידע שאין לי ולך
ומי שנהג אחרת שיעשה חשבון נפש

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ש' יולי 18, 2020 10:52 pm

הנידון היה בידוד לבידוד.

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » ש' יולי 18, 2020 11:43 pm

תם מה הוא אומר כתב:

בדיקה אחת לא שוללת שהאדם אינו חולה - אם היא באה אחרי תוצאה חיובית, וחושב שהחלים, אז בדיקה אחת לא קובעת.
סתם אדם שעושה בדיקה ויצא שלילי, זה אומר שהוא לא חולה, אא"כ הוא מאותם אחוזים של הטעויות שיש בבדיקות (כמה אחוז זה? 30 אחוז? האמנם?!).

לא הבנתי.
אולי אם היה עושה בדיקה יום קודם, היה יוצא חיובי ואז כן צריך 2 שליליות. ההגיון שצריך 2 שליליות כדי לוודא שאינו נשא זה בכל האנשים, רק שמי שודאי חולה מחמירים בו ומי שספק חולה הקילו. ולכן בדיקה שלילית לא פוטרת מבידוד.
ואם אנשים יושפעו לטובה על הקפדת הכללים בעקבות אירוע זה, חבל שאתה טורח לקלקל.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ש' יולי 18, 2020 11:48 pm

מבולבל כתב:ואם אנשים יושפעו לטובה על הקפדת הכללים בעקבות אירוע זה, חבל שאתה טורח לקלקל.

המגיב לעיל התלונן על ליצנות, ולא הבנתי מדוע התלונן על ליצנות בעוד שהוא לא הציג התמונה השלימה ובא מגיב אחר והציג התמונה השלימה. ועל זה הגבתי.

וארוע כזה לא גורם לשמור על הכללים, מי שמזלזל, ימשיך בכך. ויהיה לו עוד מאה ואחד תירוצים (נכונים או לא) להנהגתו. ומי שנזהר, כנ"ל.
מה שכן זה יגרום - לקריאות "רוצחים" וכדומה. אז לכן אולי כדאי לאזן את התמונה. (בלי לזלזל בחומרת המזלזלים בחיי אדם).

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ש' יולי 18, 2020 11:53 pm

פורם הערב (באתר ערוץ 7):
הגננת שלווה זלפריינד ז"ל מפ"ת כתבה הודעה להורים ובני משפחות הילדים בגן לפני כשבועיים לאחר שנדבקה בקורונה וקיוותה שהיא נמצאת בשלבי ההתאוששות.

בסוף השבוע היא נפטרה והמכתב שלה עובר בין הורים רבים כאות אזהרה על חשיבות ענייני הבידוד והריחוק.

אך הורים מהגן ואף אחים שמוזכרים במכתב של הגננת חשים שחצי האשמה מופנים אליהם שלא בצדק.

"מיום שישי האחרון מסתובב פוסט ששלוה כתבה לפני כשבוע וחצי (זמן בו ילדי הגן היו בבידוד) ובו היא מאשימה את ההורים ששלחו ילדים שאחיהם בבידוד לגן", כתב לערוץ 7 ש', דוד של אחת הילדות בגן.

"חשוב להדגיש כי ע"פ הוראות משרד הבריאות מותר למשפחה להתנהל כרגיל וכן ללכת למוסדות חינוך. מה גם שהאחים של הילדים בגן היו בידוד מלא ויצאו שליליים בבדיקות.

ש' מספר שלאחר שהגננת חלתה, רוב ילדי הגן עשו בדיקות וכולם יצאו שליליים כולל הגננות והסייעת והילדים של הגננת.

"הפוסט נכתב מכאב וסבל של הגננת בימים קשים של אשפוז", מדגיש ש', "אך ההורים התנהגו כראוי! וכמובן כולם בריאים כל ילדי הגן והמשפחות של ילדי הגן".

"כרגע יש הורים ואחים שנמצאים בתחושה קשה של האשמה של גרימת מוות וחשוב שהציבור יבין שהייתה התנהלות אחראית ועל פי הנהלים", הוא מסכם.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ש' יולי 18, 2020 11:56 pm

תם מה הוא אומר כתב:

העובדה שנבדק יצא שלילי לא אומרת שהוא לא נושא את הנגיף. רק 70% מהחיוביים מתגלים בבדיקה. לא מפני שיש טעות, אלא מפני שהנגיף לא נמצא בדגימה (אבל הוא מקנן בגוף).
אני מקווה שאתה מבין את ההבדל המתמטי הפשוט בין 30% חיוביים שלא מתגלים לבין 30% טעויות בבדיקה.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » א' יולי 19, 2020 12:03 am

קיבלתי דברים שכתב מישהו ואני מצרף אותם בהשמטת אי-אלו פרטים:

אני זועם עד אימה, מתוסכל עד לב השמים. נמצא במקום שכבר כלו לי הדמעות, פקעו עצביי ונפשי נבהלה מאוד. מה עוד אומר ומה אדבר. במשך חודשים אני כותב פעם אחר פעם על התנהגות של חלקים מהחברה החרדית, חצרות וחסידויות שונות וכו', בכל הנוגע לטיפול בקורונה. הכול כבר די ידוע ומפורסם, וכל הדברים יגעים, כמה שהעיוות והזוועה מחרידים ומקוממים, ברמות שהן אולי חסרות תקדים.

אלא שהפעם זה הגיע קרוב אליי. ממש קרוב. ואתחיל מהסוף, לצערי סבי וסבתי חלו שניהם בימים האחרונים בקורונה. זהו המצב כרגע. מדובר בשני קשישים הנמצאים במחצית שנות השמונים של חייהם, שכרגע נמצאים במצב שהם זקוקים לישועה ולרפואה גדולה. ומן השמים ירחמו.

אך אם לרגע אלך קצת אחרונית בזמן, איך וכיצד הם הגיעו למצבם זה העגום? אז הסיפור הולך כך:

לפני כשבועיים, במהלך שבוע אחד, נחגגו במשפחתה של אמי, חתונותיהם של שניים מבני דודיי. האחד, ממשפחה המתשייכת לחסידות (...), ואילו השניה, החתן בעצמו קשור עמוקות עם (...). רצה הגורל, שבדיוק בשני החוגים הללו, ישנה התכחשות גורפת, לא למחצה, לא לשליש ולא לרביע - ג ו ר פ ת. אין קורונה, לא היה קורונה, ולא יהיה קורונה. לא דובים ולא יער. לא מינה ולא מקצתיה. כל הדבר הזה הוא פיקציה אחת גדולה, קנוניה אפלה שאיזה מרושע רקם כנגד האנושות בכלל, והחברה החרדית בפרט. וכך הם אכן נוהגים הלכה למעשה באופן הכי פשוט וחד משמעי. לא מסיכות, לא ריחוק חברתי, לא שום סייג או התניה כלשהי. נשמע לכם מוזר? מופרך? מרושע? מפלצתי? אתם יותר ממוזמנים לחלוק את מחשבותיכם אלו עם הדמויות האמורות לעיל.

כך שהסיטואציה האומללה שנוצרה, הייתה שהורי החתנים שהתחתנו (ה"ה שניים מילדיהם של סבי וסבתי), התעקשו שהוריהם הקשישים ישתתפו באופן מלא מלא ++ בשלל אירועי שמחות הנישואין. אלו שכמובן נחגגו ברוב עם, כדת וכדין, ברוב עם, בדביקות ולכידות חסידית טיפוסית. או ליתר דיוק במקרה הזה, באופן שהסיכוי לצאת מאותם אירועים מבלי שאתה נגוע מכף רגל ועד ראש בנגע הקורונה, הוא אפסי. שמעתם? אפסי!

ולמותר לציין, כמה שבעבור זוג קשישים שכאלה, שילדיהם כך לוחצים עליהם להצטרף ולבוא, לשוש עמם משוש ביום שמחת לבם ולב ילדיהם, כמעט בלתי אפשרי לסרב ולא להיענות. מה גם, שאצ"ל שהפיתוי גם בעבורם בהקשר הזה, הוא גדול, כמעט גדול מנשוא. כך שבהתחשב בלחץ שהופעל עליהם, השתתפותם הפכה להיות עובדה כמעט מוגמרת.

ורק שתקבלו מושג, שני החתנים הללו שנישאו באותו שבוע, הם והוריהם, חלו בקורונה כבר בשבוע שלאלתר אחרי החתונה. עוד שלל משתתפים באותם אירועים חלו גם הם. כך שדי מהר היתה ברורה גודל הצרה והחרפה הנוראית שנגזרה היישר מאותם אירועים והילולות של שפיכות דמים.

אז במשך למעלה משבועיים, לפחות החלק האנושי - שפוי של המשפחה, נשא תפילה ונאחז בשרידים האחרונים של התקווה, שמא בכל זאת, יחוס היושב במרומים, ויחסוך מסבי וסבתי את הגורל העגום הזה של תחלואה במחלה, עם כל הסיכון הנוראי שכרוך בדבר, בהתחשב בגילם המתקדם וכו'.

עד שאתמול התבדתה גם התקווה הזו. אשר יגורנו בא לנו, וגם עליהם נגזר לשתות מכוס התערלה הזאת. ועכשיו? עכשיו כולם יושבים וכוססים ציפורניים, מרטיבים ספרי תהילים בדמעות (...).

ובימים אלו של אזכור החורבן והמסתעף לו, לא יכולתי שלא להיזכר בנבואתו האלמותית ההיא של ישעיהו:
'חָדְשֵׁיכֶם וּמוֹעֲדֵיכֶם שָׂנְאָה נַפְשִׁי הָיוּ עָלַי לָטֹרַח נִלְאֵיתִי נְשֹׂא. וּבְפָרִשְׂכֶם כַּפֵּיכֶם אַעְלִים עֵינַי מִכֶּם גַּם כִּי תַרְבּוּ תְפִלָּה אֵינֶנִּי שֹׁמֵעַ יְדֵיכֶם דָּמִים מָלֵאוּ. רַחֲצוּ הִזַּכּוּ הָסִירוּ רֹעַ מַעַלְלֵיכֶם מִנֶּגֶד עֵינָי חִדְלוּ הָרֵעַ'...

ואחרי ולפני הכול, שתהיה רפואה שלמה ומהירה לסבי וסבתי. האהובים והנעימים הללו. אמן.

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » א' יולי 19, 2020 12:06 am

העובדה שאלו שתמיד מתנגדים למסכות ולבדיקות הם אלו שמתעוררים לומר שהמכתב שלה אינו משקף את המציאות מראה שהכל מגיע מאגואיסטיות.

ודאי שגם העובדה שהמחמירים מקבלים את הטיעונים היא כי הם מוכיחים לאחרים את צדקתם. אבל לפחות אינם מזיקים בזה לאיש, אלא אדרבה יכולים להועיל.

ציטוטים של אח של ילדה מהגן לא מרגשים אף אחד או שהוא שקרן או שהוא דובר אמת לחצאים. יכול להיות שאחותו היא זו שהדביקה.
את האמת לא נדע. רק זאת נדע, שאם כולם היו שומרים על הכללים הבסיסיים, מסתבר שהגננת הייתה חיה היום.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' יולי 19, 2020 12:10 am

הטלת אחריות מוגזמת על כל יחיד ויחיד היא טעות קשה, לענ"ד, וכבר כתבתי על כך כמה פעמים.

בטווח הארוך זה רק גורם ליאוש וקריסה מוחלטת של כל רגש אחריות.

האחריות האמיתית מוטלת על הנהגת הציבור, שהיא צריכה לקבל החלטות מושכלות (ובאופן של "תפסת מועט תפסת" דוקא) וגם לאכוף אותם ובכך ליצור אוירה ציבורית כללית.

כמובן שכל יחיד ויחיד צריך לתת את חלקו, ובפרט אנשים שמסתכלים עליהם והם מהווים דוגמא לציבור. אבל אי אפשר להגזים בחומרתו של מעשה בודד כל שהוא ולהטיל על כתפיים צרות של אדם פרטי אחריות כבדה מידי.

[ובכלל, ככל שיקילו על הציבור ויתנו הוראות ברי ביצוע, יש סיכוי שאכן הציבור יתן אימון ויממש אותם. לצערנו זה לא מה שקורה בינתיים, ולדוגמא ההחלטה התמוהה להתיר מניינים בבית כנסת בעשרה אנשים בדיוק. איך בדיוק זה אפשרי, רבונו של עולם? זה דבר שפשוט לא שייך במציאות, וגורם לכך שרוב הציבור מזלזל בכל הההגבלה הזאת.

אם באמת רציניים, שיסגרו לגמרי את בתי הכנסת, אני מסכים במאה אחוז. אבל אם רוצים שהציבור ישתף פעולה, צריך לומר דברים שיש סיכוי שיבצעו אותם, ולא להתנות על מנת שתעלי לרקיע...]
נערך לאחרונה על ידי דרומי ב א' יולי 19, 2020 12:14 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » א' יולי 19, 2020 12:14 am

זה אולי טעות חינוכית, אבל זו האמת.
האחריות היא על כל יחד ויחיד.
לידי בכולל ישב אברך ירושלמי שעשה צחוק מהמסכות, יום אחד הוא לבש מסכה, ומאז כבר שבוע שהוא לא נמצא בכולל. מדאיג לא? מתנגדי המסכות יגידו: תראו מה זה, יום אחד עם מסיכה ומיד נדבק...

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' יולי 19, 2020 12:21 am

עובדת שבקבוצת סיכון אסור לה ללכת לעבודה,
ולא להאשים אלו שקיימו הנחיות משרד הבריאות ולא הכניסו לבידוד אחים של חייבי בידוד.

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » א' יולי 19, 2020 12:33 am

יהודי רגיל כתב:7 מורדמים ומונשמים
משה יוסף בן יוטל אוברלנדר ירושלים - בן 60

כעת פורסם שהרב אוברלנדר נפטר מאירוע מוחי בשבת האחרונה. תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים.

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » א' יולי 19, 2020 12:44 am

סגי נהור כתב:קיבלתי דברים שכתב מישהו ואני מצרף אותם בהשמטת אי-אלו פרטים:
.......

לָכֵן הִנְנִי יוֹסִף לְהַפְלִיא אֶת הָעָם הַזֶּה הַפְלֵא וָפֶלֶא וְאָבְדָה חָכְמַת חֲכָמָיו וּבִינַת נְבֹנָיו תִּסְתַּתָּר.

ופי' במצו"ד:

"ואבדה" - אז תהיה אבודה חכמת החכמים ותהיה צפון ונסתר בינת הנבונים ר"ל לא יוכלו להתחכם להמלט מהרעה הבאה

"הפלא ופלא" - ר"ל פליאה רבה ועצומה

"לכן וגו'" - בעבור זה הנני הוא אשר יוסיף להביא רעה עד אשר יפלא בעיני הרואים.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » א' יולי 19, 2020 12:53 am

מבולבל כתב:את האמת לא נדע. רק זאת נדע, שאם כולם היו שומרים על הכללים הבסיסיים, מסתבר שהגננת הייתה חיה היום.

ח"ו בלי לזלזל בחומר הענין,
אבל הקורונה הספיקה ללמד את כולנו, שגם גדולי הנזהרים ממנה, ברצות ה' היא הגיעה עד לפתח ביתם, ועד בכלל.
והוזכרו דברי המבי"ט ועוד על השגחה פרטית בקורונה.
חובה לעשות את ההשתדלות הנצרכת, כחבישת מסיכות וכדו', אבל א"א להאשים כרוצחים אחרים, כל עוד ובכלל לא ברור שהם גרמו לזה, אלא שכך נדמה כולי האי ואולי.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » א' יולי 19, 2020 12:55 am

מבולבל כתב:כעת פורסם שהרב אוברלנדר נפטר מאירוע מוחי בשבת האחרונה. תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים.

בד"ה.
לפי המצוטט לעיל הרי שהוא היה 'מורדם ומונשם'. משמע קורונה.
לפי מה שהם מפרסמים, הוא נפטר מארוע מוחי.
האם יש הדואגים שם להסתיר את סיבת המוות?

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » א' יולי 19, 2020 1:09 am

יש לו ס' על שלום בית?

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » א' יולי 19, 2020 2:21 am

תם מה הוא אומר כתב:
מבולבל כתב:ואם אנשים יושפעו לטובה על הקפדת הכללים בעקבות אירוע זה, חבל שאתה טורח לקלקל.

המגיב לעיל התלונן על ליצנות, ולא הבנתי מדוע התלונן על ליצנות בעוד שהוא לא הציג התמונה השלימה ובא מגיב אחר והציג התמונה השלימה. ועל זה הגבתי.

וארוע כזה לא גורם לשמור על הכללים, מי שמזלזל, ימשיך בכך. ויהיה לו עוד מאה ואחד תירוצים (נכונים או לא) להנהגתו. ומי שנזהר, כנ"ל.
מה שכן זה יגרום - לקריאות "רוצחים" וכדומה. אז לכן אולי כדאי לאזן את התמונה. (בלי לזלזל בחומרת המזלזלים בחיי אדם).

כל בר דעת הבין שלא התכוונתי שנאמרו כאן דברי 'ליצנות', אלא התכוונתי שנאמרו דברים לקרר את האבטיה שאולי מתחממת קצת כעת, ונקטתי את הפתגם הידוע.
איזו תמונה לא הצגתי? וכי אמרתי שהילדים שהגיעו לגן היו 'חיוביים'? ובכלל, סה"כ ציטטתי את דברי המת
הרי כל המזלזלים למיניהם יושבים כאן בפורום ומצקצקים שאין באמת גל שני ואין חולים קשים ואין מתים ["משלנו"], ולדאבונינו זה כעת מגיע....

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 37 אורחים