מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הימנעות מבדיקת קורונה

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
יהודי רגיל

Re: הימנעות מבדיקת קורונה

הודעהעל ידי יהודי רגיל » א' יולי 19, 2020 2:28 am

גימפעל כתב:הנידון היה בידוד לבידוד.

מתוך אתר משרד הבריאות
קטין שנדרש להיכנס לבידוד, שאר בני משפחתו אינם נדרשים להיכנס לבידוד, כל זאת בתנאי שאכן נשמרים כללי הבידוד בין הקטין לשאר בני הבית.
במידה והקטין זקוק לנוכחות של בן משפחה במחיצתו, אותו בן משפחה נדרש להיות בבידוד למשך אותה תקופה שהקטין נדרש אליה.
במידה ובני המשפחה לא שומרים על בידוד אז כל המשפחה צריכה להיכנס לבידוד משותף.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' יולי 19, 2020 7:56 am

באתר בח"ח:
לפני שלושה שבועות נדבקה לכאורה בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק בנגיף הקורונה,
וכמובן אם אפשר להשמיץ את מוסדות החינוך כמובן שמשמיצים, ואח"כ עוד יספרו לנו שאין רדיפת הדת.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' יולי 19, 2020 8:21 am

הייתי בשבת בקריה החרדית בבית שמש, בתי הכנסת מלאים כרגיל, אף אחד לא חובש מסכה, למרות שבתחילת השבוע כבר היו שם 70 חולים מאומתים מתוך כ5000 איש ואשה.
אני מסתפק אם זו בגרות של ילדים בני 3, או רצון למות, או שילוב של שניהם.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » א' יולי 19, 2020 8:35 am

דווח כי היתה עליה מדאיגה במנין הנפטרים, שמונה ביממה האחרונה.
כמובן לא מדווחים על מצבם וגילם.
אני משער שר' שמואל אשכנזי זצ"ל בן ה98 (!) נמנה על השמונה,
כי היה לו גם קורונה...
אני לא סבור שאנשים בן 98 צריכים למות חלילה,
אך חשוב ונחוץ שתהיה שקיפות בנתונים.

סיפר לי מישהו בשבת, כי חבירו נפגש עם הגאון רבי ---- מחברי הועדה המיוחדת שהוקמה ע"י דגה"ת לדון בקורונה וכו'.
הלה התחיל לדבר אתו על מצב הבחורים המסתובבים ברחובות וכו'. הרב הפסיקו באמצע ואמר לו, אני יודע, זה גרוע בהרבה ממה שאתה מספר,
אבל מה לעשות, פיקוח נפש!! (הוא הוסיף שגדול המחטיאו יותר מן ההורגו זה דברי אגדה).
הלה שאלו, אם יש מישהו שננעל בשבת בחדר סגור עם חולה מאומת, הרב מורה לו שמותר לו לפרוץ את הדלת מפני פיקו"נ.
כאן נגמר הויכוח בהשתמטות ובעצבים.

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » א' יולי 19, 2020 8:39 am

חזרנו לקרוסלה?

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » א' יולי 19, 2020 8:43 am

מבולבל כתב:חזרנו לקרוסלה?

אתה גם חלק מהקרוסלה.
לפחות אנחנו מחדשים ומתעדכנים.
אתה סתם מתעצבן. אתה לא מוכרח.
יום טוב.

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » א' יולי 19, 2020 8:47 am

נוטר הכרמים כתב:דווח כי היתה עליה מדאיגה במנין הנפטרים, שמונה ביממה האחרונה.
כי היה לו גם קורונה...

סיפר לי מישהו בשבת, כי חבירו נפגש עם הגאון רבי ---- מחברי הועדה המיוחדת שהוקמה ע"י דגה"ת לדון בקורונה וכו'.
הלה התחיל לדבר אתו על מצב הבחורים המסתובבים ברחובות וכו'. הרב הפסיקו באמצע ואמר לו, אני יודע, זה גרוע בהרבה ממה שאתה מספר,
אבל מה לעשות, פיקוח נפש!! (הוא הוסיף שגדול המחטיאו יותר מן ההורגו זה דברי אגדה).
הלה שאלו, אם יש מישהו שננעל בשבת בחדר סגור עם חולה מאומת, הרב מורה לו שמותר לו לפרוץ את הדלת מפני פיקו"נ.
כאן נגמר הויכוח בהשתמטות ובעצבים.

הטענה שכאילו צריך להקל בהנחיות בגלל פיקוח נפש רוחני פשוט מצחיקה
כי ברגע שנפתור את הפיקוח נפש הגשמי ממילא יפתר גם הרוחני.
ואדרבא הימנעות מפתרון והקפדה על הנחיות רק מאריכה את הנסיון הרוחני לזמן בלתי ידוע

מלכיאל גרינוולד

הודעהעל ידי מלכיאל גרינוולד » א' יולי 19, 2020 8:47 am

כי היה לו גם קורונה...

קשיא רישא אסיפא. ר' שמואל אשכנזי, בן ה-98, היה בריא ושלם, לא נס ליחו ולא כהתה עינו עד לחודש האחרון. במצבו היה מסוגל להמשיך עוד עשר או עשרים שנה, אלמלא הקורונה והמשחית שאינו מבחין בין צדיק לרשע.
מה אפוא מלמדות שלוש הנקודות לאחר המשפט המרושע "כי היה לו גם קורונה..."? שממילא לא נשאר לו הרבה זמן לחיות? שחייו לא חשובים כי הוא כבר קשיש?

שאלה הלכתית פשוטה:
ביום הכיפורים באמצע תחילת נעילה מגיעה שמועה רחוקה שנפלה מפולת על מישהו, ספק הוא שם ספק אינו שם, ספק חי ספק מת, ספק נכרי ספק ישראל, מפקחין עליו את הגל?

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » א' יולי 19, 2020 9:02 am

מבחינה הלכתית אתה צודק אבל כעת זה שעת השמד!!!!
לא רק שלא מפקחין את הגל, אלא אדרבה מפילין את הבנין על כמה שיותר אנשים.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 19, 2020 9:04 am

הרואה כתב:הייתי בשבת בקריה החרדית בבית שמש, בתי הכנסת מלאים כרגיל, אף אחד לא חובש מסכה, למרות שבתחילת השבוע כבר היו שם 70 חולים מאומתים מתוך כ5000 איש ואשה.

רב השכונה הרב קופשיץ הולך בלי מסיכה ולא שומר על כללי 'השמד' וכן הוא מורה לשואלים.

איש גבעות

הודעהעל ידי איש גבעות » א' יולי 19, 2020 9:06 am

גימפעל כתב:באתר בח"ח:
לפני שלושה שבועות נדבקה לכאורה בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק בנגיף הקורונה,
וכמובן אם אפשר להשמיץ את מוסדות החינוך כמובן שמשמיצים, ואח"כ עוד יספרו לנו שאין רדיפת הדת.

לא הבנתי.
"מעייני הישועה" הוא חלק ממוסדות החינוך??

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' יולי 19, 2020 9:12 am

איש גבעות כתב:
גימפעל כתב:באתר בח"ח:

לא הבנתי.
"מעייני הישועה" הוא חלק ממוסדות החינוך??

תקרא מכאן viewtopic.php?p=644269#p644269 והלאה.

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » א' יולי 19, 2020 9:13 am

מוסדות החינוך הכוונה לגן שהגננת ע"ה לימדה שם. והטענה של בח"ח שההדבקה קרתה במעייני הישועה.

בכ"מ איני מבין אפוא המזימה של הגננת ע"ה לסגור את 'מוסדות החינוך' כאשר מדובר בגן ילדים שהיא עצמה הגננת!

צולניק

הודעהעל ידי צולניק » א' יולי 19, 2020 9:16 am

מענה איש כתב:הטענה שכאילו צריך להקל בהנחיות בגלל פיקוח נפש רוחני פשוט מצחיקה
כי ברגע שנפתור את הפיקוח נפש הגשמי ממילא יפתר גם הרוחני.
ואדרבא הימנעות מפתרון והקפדה על הנחיות רק מאריכה את הנסיון הרוחני לזמן בלתי ידוע

עובדתית זה לא כך. הקורנה תלווה אותנו כנראה עוד זמן רב בלי קשר לשמירה והזהירות. תמיד יהיו פה ושם חולים בודדים.
עד מתי הישיבות יסגרו? עד שימצאו חיסון? עד שלא יהיה שום חולה על פני כדור הארץ? [להזכירך, כבר היינו במצב שאובחנו רק חולים בודדים ביום ועדיין לא פתחו את הישיבות].

ישעיהו לוריא

הודעהעל ידי ישעיהו לוריא » א' יולי 19, 2020 9:16 am

כי היה לו גם קורונה...

בשביל השקיפות המלאה, אבל ממש מלאה, אכתוב מה שבן משפחה קרוב כתב לי אתמול.
לפני שלושה שבועות, הוא הלך להתפלל בבית הכנסת. בריא לגמרי. לידו התיישב חולה מאומת [שמו ידוע לנו] שידע שהוא חולה, אבל זלזל. והוא הדביק אותו.

אז נכון שר' שמואל כבר היה בן 98 ויש ברוך השם שמסר עולמו ל... שלא סבורים שהיה צריך למות, אבל חשוב ונחוץ שתהיה שקיפות בנתונים.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' יולי 19, 2020 9:28 am

אש משמים כתב:
הרואה כתב:הייתי בשבת בקריה החרדית בבית שמש, בתי הכנסת מלאים כרגיל, אף אחד לא חובש מסכה, למרות שבתחילת השבוע כבר היו שם 70 חולים מאומתים מתוך כ5000 איש ואשה.

רב השכונה הרב קופשיץ הולך בלי מסיכה ולא שומר על כללי 'השמד' וכן הוא מורה לשואלים.

ראיתי אותו עם מסכה השבוע.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' יולי 19, 2020 9:33 am

מבולבל כתב:בכ"מ איני מבין אפוא המזימה של הגננת ע"ה לסגור את 'מוסדות החינוך' כאשר מדובר בגן ילדים שהיא עצמה הגננת!

המזימה לא של הגננת ע"ה,
אלא זו שפטירת גננת עלומה מקבלת כותרת ראשית בעמוד ראשון בעיתונים.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » א' יולי 19, 2020 9:45 am

ישעיהו לוריא כתב:
כי היה לו גם קורונה...

לפני שלושה שבועות, הוא הלך להתפלל בבית הכנסת. בריא לגמרי. לידו התיישב חולה מאומת [שמו ידוע לנו] שידע שהוא חולה, אבל זלזל. והוא הדביק אותו.

אז נכון שר' שמואל כבר היה בן 98 ויש ברוך השם שמסר עולמו ל... שלא סבורים שהיה צריך למות, אבל חשוב ונחוץ שתהיה שקיפות בנתונים.

מזעזע. רוצח! כן, רוצח.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 19, 2020 9:54 am

הרואה כתב:
אש משמים כתב:

ראיתי אותו עם מסכה השבוע.

ראיתי אותו בעיני בלי מסיכה בשבוע האחרון ואחי שאל אותו לפני זמן מה על שמירת ההנחיות וענה שאין צורך.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » א' יולי 19, 2020 10:09 am

גימפעל כתב:עובדת שבקבוצת סיכון אסור לה ללכת לעבודה.

אני מבין שאתה לוקח על עצמך לפרנס את משפחתה...

מלכיאל גרינוולד

הודעהעל ידי מלכיאל גרינוולד » א' יולי 19, 2020 10:13 am

סגי נהור כתב:
ישעיהו לוריא כתב:
כי היה לו גם קורונה...

מזעזע. רוצח! כן, רוצח.

"וכי על דעתנו עלתה שזקני בית דין שופכי דמים הן? אלא שלא בא לידינו ופטרנוהו בלא מזון ולא ראינוהו והנחנוהו בלא לויה".
אותו חולה מזלזל שהתיישב ליד זקן בן 98 לא פעל לבדו, אלא זקני בית דין סייעו בידו ויצרו אווירה מעודדת: דרשו שקיפות בנתונים והפריחו סברות מפולפלות על חסינות עדר וחששות על גזירות שמד. זקני בית דין הניחוהו בלא לוויה.

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » א' יולי 19, 2020 10:35 am

לא מבין מה אתם רוצים מהרב הנוטר
הוא טען כל הזמן תראו הבעלזרים לא שומרים כלום ואף אחד לא מת
הבעלזרים לצערינו מתחילים למות אז צריך לחפש תירוצים שונים
זה בכלל זקן שהגיע זמנו לפנות את מקומו לצעירים
וזה בכלל מת מאירוע מוחי שקיבל בשבת זו אחרי שמשום מה מונשם שבוע [סתם שיעמם לרופאים אז הנשימו אותו]

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » א' יולי 19, 2020 10:47 am

מלכיאל גרינוולד כתב:
סגי נהור כתב:
ישעיהו לוריא כתב:
כי היה לו גם קורונה...

מזעזע. רוצח! כן, רוצח.

"וכי על דעתנו עלתה שזקני בית דין שופכי דמים הן? אלא שלא בא לידינו ופטרנוהו בלא מזון ולא ראינוהו והנחנוהו בלא לויה".
אותו חולה מזלזל שהתיישב ליד זקן בן 98 לא פעל לבדו, אלא זקני בית דין סייעו בידו ויצרו אווירה מעודדת: דרשו שקיפות בנתונים והפריחו סברות מפולפלות על חסינות עדר וחששות על גזירות שמד. זקני בית דין הניחוהו בלא לוויה.

תמשיך בקו הזה ותאשים גם את אלה שמתים מסרטן, בגין כך שראשי ישיבות יצרו אווירה מעודדת לעישון סיגריות בישיבות ובכוללים.

גם אלה שמתנוונים במשך שנים מסוכרת, אפשר להאשים את בעלי השמחות שמגישים קוגלים ושתייה מתוקה לקידושים. הם יצרו אווירה מעודדת לצרוך מסות של סוכר ולמות בגיל צעיר.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » א' יולי 19, 2020 10:56 am

אינני מבין על מה ההתלהמות. כתבו כאן על גננת בקבוצת סיכון שסיכנה את עצמה ובאה לגן. טוענת שנדבקה בגן.
העובדות הם:
1. הגננת בקבוצת סיכון. כלומר, מסכנת את עצמה בידיים, וסומכת על הציבור, שמה שלא תעשה, יש שמזלזלים בהנחיות.
2. הילדים לא היו חייבים בידוד ע"פ כללי משרד הבריאות. רק אם נצא מנקודת הנחה שלא שמרו על בידוד בבית.
3. הילדים כולם יצאו שלילי בבדיקות.
4. הגננת ז"ל הייתה גם בבית חולים מעייני הישועה, בבית החולים הנ"ל התפרסם כבר שהייתה הדבקה ענקית.
5. התקשורת נזעקת על ה"רוצחים" ה"חרדים" - במקום על "בית החולים" שהדביק עשרות!!

ולגבי מה שנכתב על ר"ש אשכנזי ז"ל, לא חושב שכוונת הרב נוטר הכרמים לזלזל בחיי אדם בכל גיל, ח"ו,
ותמהני שיש שחושדים בכלל על דבר כזה,
איש לא סבור שהקורונה איננה מסוכנת כלל,
היא מסוכנת - אבל לקבוצות מסויימות בציבור, ביניהם קשישים, במיוחד בגיל כמו של ר"ש אשכנזי ז"ל. וכן לבעלי רקע רפואי.
ממילא כאשר באים ללמד את הציבור על סכנה מהקורונה, א"א לבוא לרוב האוכלוסייה הבריאה שאיננה בקבוצת הסיכון, ולהפחיד אותה שמתו כך וכך אנשים, כי זה פשוט לא קשור.
אדם בן 98 מצופה היה ממנו שיישמר מאד על עצמו. ואם לא נשמר, גרם לעצמו. ואם נשמר ובכ"ז נדבק - חשבונות שמים.

חשוב להדגיש שוב ושוב, כל הדיון שמתפתח כאן תמיד, הוא עד מתי להשבית את הישיבות, הכוללים, שאינם בקבוצת סיכון - מפני הסכנה של המבוגרים וקבוצות בסיכון.
כאשר לראשונים שאינם בקבוצת סיכון מהקורונה - הם ראשונים להיות בקבוצת סיכון רוחנית, לדורות, רח"ל.

הרבה רופאים בארץ ובכלל בעולם מתלוננים על כך שאת תקציבי ההסברה וכו', היו צריכים למקד לשמירה על בתי אבות וכדו', [שמשם באו רוב הנפטרים ה"י], ובכלל בהסברה ישירה רק לאוכלוסייה המבוגרת וקבוצות הסיכון, ולא בשמירה על כלל הציבור שזה דבר שהוא בלתי אפשרי ובלתי הגיוני בעליל, כמו שאנו רואים.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' יולי 19, 2020 11:02 am

בזכות כל המזועזים על ה"השמצות" של הגננת המנוחה, וטוענים ש"זה לא היה ממש ככה" ועברו בדיקות (שכמובן לא יעילות) או היו מבודדים מבידוד (שקר עלוב, שהרי לא שומרים בבית על הכללים) הבנתי פשט יפה בהפטרה השבוע:

כְּבֹשֶׁת גַּנָּב כִּי יִמָּצֵא כֵּן הֹבִישׁוּ בֵּית יִשְׂרָאֵל הֵמָּה מַלְכֵיהֶם שָׂרֵיהֶם וְכֹהֲנֵיהֶם וּנְבִיאֵיהֶם

ולכאורה, הרי מדובר במידה טובה, שהרי כל העובר עבירה ומתבייש בה מוחלין על עוונותיו, ומדוע זה נאמר כתוכחה? אלא שהכוונה פשוטה. כולם עברו עבודה זרה בפרהסיא, "מספר עריך היו אלהיך יהודה", "תחת כל גבעה את צועה זונה", ולא זו בלבד, אלא שאם היו צועקים ככרוכיא על עבירה מסוימת, פתאום היו כולם מתביישים כ"בושת גנב כי ימצא", משל הכל בסדר, ומדובר רק על מקרה אחד ויחיד, וגם שם זה לא היה בדיוק כמו שאומרים, אלא היה היתר פלוני וכו', ותפסיקו להשמיץ...

הרי כולנו יודעים היטב את המצב בקרב מקומות מסויימים. אז תטענו שהקורונה היא גזירת שמד, או שכל הנפטרים הם זקנים שממילא מהוים מטלה על הציבור וכל הממהר במיתתם הרי זה משובח, כמנהג עמים נאורים באירופה, או בכלל כל הקורונה לא היתה ולא נבראה והיא רק שפעת או קלה ממנה. או שצריך לבחור בשיטת חיסון העדר. מה שתרצו. אבל לבוא ולתרץ תירוצים עלובים על סיפור מסוים? למאי נפקא מינה, כאילו זה המקרה היחיד וההפקרות המוחלטת לא חוגגת?! ומה משנה אם המקרה הספיציפי ההוא לא היה ממש בדיוק כפי שנכתב? גם להפר הכל בריש גלי, וגם כ"בושת גנב כי ימצא"?!
נערך לאחרונה על ידי מקדש מלך ב א' יולי 19, 2020 11:06 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » א' יולי 19, 2020 11:05 am

מקדש מלך כתב:בזכות כל המזועזים על ה"השמצות" של הגננת המנוחה, וטוענים ש"זה לא היה ממש ככה" ועברו בדיקות (שכמובן לא יעילות) או היו מבודדים מבידוד (שקר עלוב, שהרי לא שומרים בבית על הכללים)1

לפני שאתה מאשים אנשים כ"רוצחים" (לא פחות!), עליך לדעת שזו האמת בדיוק.
וכאן אתה מאמין לתקשורת שמספרת שכך היה.
הורי הילדים מכחישים זאת.
אתה כבר יודע שזה "שקר עלוב".
ושהבדיקות כמובן לא יעילות.

אלא מאי? נח לך להאמין שכך היה. שיהיה.
יש אנשים שנח להם להבין אחרת.

ויש אנשים שיודעים שהעולם מונהג בהשגחה פרטית. גם בזמן קורונה.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' יולי 19, 2020 11:07 am

ראשית לא האשמתי אף אחד כרוצח. והכניסו מילים בפי שלא אמרתי.

בתוך עמי אנכי יושבת, ואני יודע איך נראה בידוד של ילד. ודאי בחלק מהחוגים.

והרי זה עיקר הודעתי, שהסיפור הזה לא משנה, כי גם אם שם לא היה בדיוק כפי שסופר, הרי ההפקרות חוגגת בריש גלי.
נערך לאחרונה על ידי מקדש מלך ב א' יולי 19, 2020 11:15 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

מלכיאל גרינוולד

הודעהעל ידי מלכיאל גרינוולד » א' יולי 19, 2020 11:08 am

אבני גזית כתב:
מלכיאל גרינוולד כתב:

תמשיך בקו הזה ותאשים גם את אלה שמתים מסרטן, בגין כך שראשי ישיבות יצרו אווירה מעודדת לעישון סיגריות בישיבות ובכוללים.

גם אלה שמתנוונים במשך שנים מסוכרת, אפשר להאשים את בעלי השמחות שמגישים קוגלים ושתייה מתוקה לקידושים. הם יצרו אווירה מעודדת לצרוך מסות של סוכר ולמות בגיל צעיר.

אתה טוען מכוח רֶדּוּקְצְיוֹ אַדּ אַבְּסוּרְדּוּם. לכן אטרח להבחין.
בחורי ישיבה מעשנים ממיתים את עצמם והבחירה בידם אם לעשן את עצמם למוות. המשתתפים בשמחות ממיתים את עצמם והבחירה בידם אם להמשיך לצרוך מסכות של סוכר ולמות בגיל צעיר.
כמו כן, התהליך הוא ארוך ואיטי וגם השיקולים והנתונים ידועים ומצויים תחת כל יד. ראשי הישיבות ובעלי השמחות אינם כופים על המעשנים ועל הזוללים את המוות, אלא התנהגות רעה שבאופן מצטבר יזרז את המוות. עם הזמן יכול המעשן והזולל להשיב אל לבו, לחשב שכר עבירה כנגד הפסדה, לחדול מהרגלו ולהימנע מגורלו (כבר הביאו שההגדרה של פיקוח נפש הוא סיכוי של אחד לאלף).
ואילו ההדבקה מקורונה מהירה ותוקפנית. כלפי אדם בן 98 (למ"ד שיש לו עדיין זכות חיים וגם זכאי לצאת לרחוב לפעמים) העידוד לא להשגיח על הכללים הוא גזר דין מוות מיידי. שהרי הבחירה אינו נתונה בידי הישיש להיזהר מהקורונה, אלא המזלזל שמתיישב לידו מכריע בעבורו לחסד או לשבט, לחיים או למוות. מספיקה פעם אחת של זלזול כדי שהזקן ימות. אין מקום לחרטה ולמחשבה שנייה. אי אפשר להקל לגבי הדבקה של פעם אחת, כמו שניתן לחטוא בסיגריה אחת או בכוס קולה.

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » א' יולי 19, 2020 11:10 am

דרופתקי דאורייתא כתב:

חשוב להדגיש שוב ושוב, כל הדיון שמתפתח כאן תמיד, הוא עד מתי להשבית את הישיבות, הכוללים, שאינם בקבוצת סיכון - מפני הסכנה של המבוגרים וקבוצות בסיכון.
כאשר לראשונים שאינם בקבוצת סיכון מהקורונה - הם ראשונים להיות בקבוצת סיכון רוחנית, לדורות, רח"ל.

חשוב להדגיש כי הדיון שהתפתח כאן אינו בכלל על הנידון של פתיחת הישיבות או סגירתם. יש על זה אשכול נפרד.

הדיון הוא האם חייבים להקפיד על מסכות וריחוק חברתי. המצדדים בחובת הזהירות וחבישת מסיכות, מצדדים כך בגלל שהם מבינים שא"א להשבית את החיים, לסגור את הישיבות, ולכלוא זקנים ומסוכנים בביתם. דבר שלא אפשרי כלל וכלל.

יש בעיה בסיסית: האוירה על חובת הזהירות בעצם מדגישה שיש סכנה ואם יש סכנה זה גורם להקל ראש בסגירת ישיבות ובתי כנסת. אז צריך להדגיש שוב ושוב:

[color=#FF8040]איננו בעד סגירת הישיבות.[/color] אנו מתחננים לכולם לחבוש מסכות ולהקפיד על ריחוק ככל הניתן, כי בנפשינו הדבר נפש הצעירים ולא המבוגרים. כדי שנוכל ללמוד בישיבות, ובבתי המדרשות.

אנא! חוסו על עולם התורה ותתחילו לחבוש מסיכות באדיקות. בלי חשבונות, הווי עז כנמר, לעשות רצון אביך שבשמיים.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » א' יולי 19, 2020 11:14 am

אבני גזית כתב:תמשיך בקו הזה ותאשים גם את אלה שמתים מסרטן, בגין כך שראשי ישיבות יצרו אווירה מעודדת לעישון סיגריות בישיבות ובכוללים.

אין הכי נמי!
ובפרט שהמעשנים - מזיקים גם לסביבתם, והרבה פעמים הם כופים על העומדים סביבם לנשום את העשן שלהם (ולא תמיד מועיל לבקש מהם להפסיק לעשן או להתרחק, כידוע).

ואינני מבין מי התיר להתחיל לעשן, בדורנו שברור שנזקי העישון הם גדולים מאוד, למעשן עצמו ולסביבתו.
ואי איישר חילי - הייתי גוזר בגזירה חמורה שכל מי שלא התחיל לעשן - אסור לו לעשן בשום פנים ואופן, ובפרט שכל מי שלא מלאו לו ח"י שנים עד יום הגזירה הזאת (שטרם נגזרה) - אסור לו לעשן לעולם.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » א' יולי 19, 2020 11:15 am

דרופתקי דאורייתא כתב:...ושהבדיקות כמובן לא יעילות.

הבדיקות אכן יעילות רק באופן חלקי, כפי שהסביר לי בהרחבה אדם שעובד בימים אלה בפענוח בדיקות קורונה, וכמ"ש לעיל.

יתכן שמבחינה מסוימת יוצא שכרן בהפסדן, כי הנבדק אינו נזהר בבידוד כנדרש לאחר שהבדיקה יוצאת שלילית.

דרופתקי דאורייתא

הודעהעל ידי דרופתקי דאורייתא » א' יולי 19, 2020 11:16 am

מקדש מלך כתב:איפה האשמתי אנשים כרוצחים? שקרן.

סליחה. הרוח של האשכול הייתה על רוצחים - לא רוצחים, והגבת בדיוק בצד של המאשימים "רוצחים".
אם כן אין הכוונה אליך, אלא לשאר הכותבים שסבורים כך.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 19, 2020 11:21 am

דרופתקי דאורייתא כתב:אדם בן 98 מצופה היה ממנו שיישמר מאד על עצמו. ואם לא נשמר, גרם לעצמו. ואם נשמר ובכ"ז נדבק - חשבונות שמים.

אותו אדם נשמר מאוד אך כנראה לא חלם שיתיישב לידו חולה מאומת בזדון!!!
חשבונות שמים לא פוטרות את הממית את חבירו.
הגר"א וייס שליט"א סיפר על חולה מאומת שזילזל והרג ובא לבקש ממנו עיצה לכפרה.
ריבונו של עולם, על מה מדובר? על ללבוש מסיכה ולשמור מרחק! זה הכל!

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' יולי 19, 2020 11:26 am

כרגיל, המקצינים לכל צד עושים שטות וגורמים לכך שדבריהם אינם מתקבלים.

לדוגמא, הסיפור על ר"ש אשכנזי ז"ל.

ברור שאותו מאומת שיצא מביתו לא נהג כראוי והרבה יותר מזה.

אבל מצד שני, האם לא ברורה במאה אחוז העובדה שיש המון אנשים שהם 'מאומתים' והם בעצמם לא מודעים לכך ואין זה באשמתם כלל?

אז מי אמר שר"ש אשכנזי נפטר בגלל שישב ליד אותו 'מאומת' שישב לידו, אולי נפטר בגלל מישהו אחר שישב לצידו שגם הוא 'מאומת' אלא שעד היום הזה איש לא יודע על 'אמיתותו' כי לא נבדק ואין לו שום תסמינים וכו' וכו'?

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » א' יולי 19, 2020 11:27 am

ערקתא דמסנאי.....

יש לנו עסק עם פרומערס בעלי ביטחון השלם בקודשא בריך הוא, והנאות העולם הזה.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' יולי 19, 2020 11:28 am

במקרה שלנו בעל הבטחון הטועה הוא זה שיעץ לר"ש אשכנזי ללכת לבית הכנסת!!!!!!!!!!

[יש להוסיף את העובדה הפשוטה הידועה לכל בר בי רב דחד יומא שהבדיקות לא נכונות במאה אחוז, כלומר, אי אפשר לסמוך עליהם ולכן אדם מבוגר צריך להימנע מללכת לבית הכנסת מחשש וספק ספיקא וכו', אא"כ יעשו לו מקום מגודר ובודד באמת]

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 19, 2020 11:33 am

דרומי כתב:מי אמר שר"ש אשכנזי נפטר בגלל שישב ליד אותו 'מאומת' שישב לידו, אולי נפטר בגלל מישהו אחר שישב לצידו שגם הוא 'מאומת' אלא שעד היום הזה איש לא יודע על 'אמיתותו' כי לא נבדק ואין לו שום תסמינים וכו' וכו'?

אה"נ א"א לחייבו מיתה, כי אין אף פעם בירור גמור שהוא הגורם אך אין להוריד מחומרת מעשיו כי הוא זה!

מלכיאל גרינוולד

הודעהעל ידי מלכיאל גרינוולד » א' יולי 19, 2020 11:34 am

דרומי כתב:כרגיל, המקצינים לכל צד עושים שטות וגורמים לכך שדבריהם אינם מתקבלים.

לדוגמא, הסיפור על ר"ש אשכנזי ז"ל.

ברור שאותו מאומת שיצא מביתו לא נהג כראוי והרבה יותר מזה.

אבל מצד שני, האם לא ברורה במאה אחוז העובדה שיש המון אנשים שהם 'מאומתים' והם בעצמם לא מודעים לכך ואין זה באשמתם כלל?

אז מי אמר שר"ש אשכנזי נפטר בגלל שישב ליד אותו 'מאומת' שישב לידו, אולי נפטר בגלל מישהו אחר שישב לצידו שגם הוא 'מאומת' אלא שעד היום הזה איש לא יודע על 'אמיתותו' כי לא נבדק ואין לו שום תסמינים וכו' וכו'?

מפני מה אתה משווה מזיד לאונס ומתעסק?
בהדי כבשי דרחמנא למה לך. האדם מצווה להיזהר ולהישמר ככל שמורים הנתונים שבידו ואין לו לדיין אלא מה שעיניו רואות. על כך נאמר 'מן הזהירות שלא תרבה להיזהר'. בגלל שמחקת את ההבדל בין מזיד למתעסק, אומר לעצמו אותו מאומת שיצא מביתו, שאין לו בשביל מה להיזהר, שהרי אם לא הוא - יהיה זה אחד מאותם המון נשאים שהם בעצמם לא מודעים לכך.
שנית, מסיבה זו ממש - כל אלה שאינם מאומתתים אכן נזהרים ועוטים מסכה (שגורמת לא מעט צער וחוסר נוחות) ונזהרים בריחוק חברתי (שגם היא לא נעימה ודורשת בכל שיחה ללכת אחורה עוד ועוד, ככל שהמשוחח מתקרב). מצוות לאו ליהנות ניתנו.
נערך לאחרונה על ידי מלכיאל גרינוולד ב א' יולי 19, 2020 11:36 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' יולי 19, 2020 11:35 am

סליחה על השאלה הבוטה, אבל האם המנוח ז"ל עטה מסכה? ושמר על מרחק של 2 מטר מהיושב לידו?

אם כן, אז יש לנו הוכחה שזה לא ממש עוזר

מסקנה: כדאי להשקיע בדרכי התגוננות אחרים ומועילים יותר

[אוכל לכתוב מה שאני משתדל לעשות באופן אישי, בל"נ: לא להיכנס לבית הכנסת בכלל אלא לעמוד ליד החלון ולהקשיב משם]

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » א' יולי 19, 2020 11:53 am

דרומי כתב:סליחה על השאלה הבוטה, אבל האם המנוח ז"ל עטה מסכה? ושמר על מרחק של 2 מטר מהיושב לידו?
אם כן, אז יש לנו הוכחה שזה לא ממש עוזר

אני לא מבין מה הקשר בין מעשיו של הנדבק וההוכחות מה עוזר ובין ההבנה שהמאומת היוצא בזדון קרוב לרוצח? יש ויכוח על חומרת מעשיו של המדביק?

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים