מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הימנעות מבדיקת קורונה

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
אברהם

Re: הימנעות מבדיקת קורונה

הודעהעל ידי אברהם » ב' יולי 20, 2020 12:46 pm

בוודאי מתוך צערך דיברת דברים גסים כאלו על אחד ומיוחד ממנהיגי עדת ישראל. ומסתמא תמחק דברי חוצפה כאלו.

[אגב 'חסין מטעויות': סיפר לי אחד מחסידי בעלזא לשעבר, שפעם אחת הגיע אל הרב חולה אנוש נוטה למות, הביא עמו פדיון נפש עצום למוסדות והרב הבטיח לו שיקום מחוליו ויזכה לאריכות ימים... לבסוף לאחר כמה חודשים נלב"ע... הרב הגיע לשבעה ועמו המעטפה השמנה ששמרה כפי שקיבלה, ואמר לאלמנה שרצה לחזק את רוחו שלא יתייאש מחייו שזה מקצר החיים כנודע].

הכהן מקולוניא

הודעהעל ידי הכהן מקולוניא » ב' יולי 20, 2020 12:53 pm

אברהם כתב:דברים גסים כאלו

אכן אמת גסה וגם כאובה למאוד.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 20, 2020 12:58 pm

מנחת שי כתב:הבעלזר רבה באמת חותך לפעמים שאלות של פיקוח נפש ההיפך מדעת הרופאים?

אני חושב שגם הרב פירר עושה את זה

מאור עינים

הודעהעל ידי מאור עינים » ב' יולי 20, 2020 1:31 pm

אני לא מעונין להיכנס לכל דבריו של "דמן" לא על ההסתמכות על האדמו"ר וגם לא על השיקול של בריאות הנפש וכו'
אבל כן מעניין אותי מה הסתירות הענקיות שיש בין הפרופסורים, ומה הם השינויים הגדולים שכל יום משנים,
בגדול כולם הודו ומודים שהמרחק הוא חשוב, השאלה אם כפפות נצרך או לא, זה שאלה מינורית, כולם מודים שמסכות זה מגן, השאלה היא אם לחייב בחוק את כולם בזה,
זה נכון שעדיין אין שום מידע לרופאים בענין קורונה, אבל דבר אחד מוסכם שהמרחק גורם לפחות הדבקה, [נראה לי אפי' ד"ר לס [לרפו"ש] מודה בזה]
ומילא אנשים שתמיד מטילים ספק ברפואה כי הרי אתמול אמרו שביצים זה לא בריא ושלשום אחרת, ומילא זה היה לקולא אבל לחומרא?

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ב' יולי 20, 2020 1:34 pm

מלבב כתב:אני חושב שגם הרב פירר עושה את זה

יש לו ידע וניסיון ברפואה.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ב' יולי 20, 2020 1:53 pm

רק שאלה קטנה על המאמר המאלף: מאי שנא אנטוורפן, מקום מגוריו של הכותב, שבה קיימו חסידי בעלזא את הוראות הרשויות ככתבם וכלשונם?

אנא עבדא

הודעהעל ידי אנא עבדא » ב' יולי 20, 2020 2:03 pm

גילוי נאות אישי. יש לי בן, שלדעת הרופאים לא היה צריך להיוולד... והרבי אמר לנו בשעתו להמשיך את ההריון ובירך אותנו שיהא לזרע של קיימא ושנראה ממנו הרבה נחת, וב"ה בקרוב הוא מחתן בת שניה בעז"ה.

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » ב' יולי 20, 2020 2:07 pm

לא ראיתי אפילו צליל של זלזול באדמו"ר מבעלזא שליט"א בדברי מלכיאל גרינוולד. בכנות.

האדמו"ר שליט"א אדם גדול ויר"ש ייתכן אפילו שהוא כיום גדול האדמורי"ם. איני עסוק בחלוקת ציונים, אך פשיטא שלאדמו"ר בשיעור קומה כזה מותר להורות את דעתו לחסידיו. מה גם שאומרים שהוא התייעץ עם פירר לפני הוראתו.
הדיון הוא האם מותר לחסידיו לא להיזהר בבואם במגע עם אנשים שלא נמנים על החסידות. וברור לי שאם ישאלו לדעתו הוא יורה שחובת בין אדם לחבירו להשמר ליד אחרים. אני מכיר מורה בסמינר בעלזא, שאינה בעלזערית, שבאה לאסיפת מורות עם מסיכה ואף אחת לא זלזלה בה, כיאה לבעלזא שהם מיוחדים במידותיהם ובדאגתם לזולת.

את הנ"ל אני כותב למרות שאני קצר רוח למזלזלים בהוראות.

צולניק

הודעהעל ידי צולניק » ב' יולי 20, 2020 2:24 pm

מבולבל כתב:לא ראיתי אפילו צליל של זלזול באדמו"ר מבעלזא שליט"א בדברי מלכיאל גרינוולד. בכנות.

האדמו"ר שליט"א אדם גדול ויר"ש ייתכן אפילו שהוא כיום גדול האדמורי"ם. איני עסוק בחלוקת ציונים, אך פשיטא שלאדמו"ר בשיעור קומה כזה מותר להורות את דעתו לחסידיו. מה גם שאומרים שהוא התייעץ עם פירר לפני הוראתו.
הדיון הוא האם מותר לחסידיו לא להיזהר בבואם במגע עם אנשים שלא נמנים על החסידות. וברור לי שאם ישאלו לדעתו הוא יורה שחובת בין אדם לחבירו להשמר ליד אחרים. אני מכיר מורה בסמינר בעלזא, שאינה בעלזערית, שבאה לאסיפת מורות עם מסיכה ואף אחת לא זלזלה בה, כיאה לבעלזא שהם מיוחדים במידותיהם ובדאגתם לזולת.

את הנ"ל אני כותב למרות שאני קצר רוח למזלזלים בהוראות.

שפתים ישק. ההכלה וההבנה כלפי חוגים ורבנים אחרים. ולוואי הרב הכותב יתייחס כך גם לשאר חוגים ורבנים כולל כאלו שכבר שמונה שנים מרגיזים אותו..

מה שלא ברור, איך תתכן מציאות שחסיד בעלזא ששומע לרבו אינו גורם נזק לאחרים. כשאותו חסיד מתפלל בבית כנסת של חסידי בעלזא ללא מסיכה ובצפיפות, בקל הוא יכול להידבק בנגיף, ועוד לפני שהוא חש אי אלו סימפטומים הוא ממשיך להסתובב ברחוב ובחנויות וכו', גם אם מצד בנ"א לחבירו הוא יעטה מסיכה, בקל יבוא להדביק אחרים [שהרי חולה מאומת עליו להסתגר בביתו, ולא נקל עליו להסתובב ברה"ר עם מסיכה].

כללו של דבר, הכפפות של משי שנוהגים כלפי חסידי בעלזא מחד, וקריאות הרוצחים והמסירות כלפי חוגים אחרים, מביאים למסקנא המתבקשת שהכל ענין של.....

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 20, 2020 2:31 pm

אש משמים כתב:

הוא לא למד רפואה הידע שלו בא מנסיון, אז אדמו"ר שמתייעצים איתו כבר חמשים שנה גם יש לו נסיון וידע

מכון חכמי ליטא

הודעהעל ידי מכון חכמי ליטא » ב' יולי 20, 2020 2:34 pm

מבולבל כתב:אך פשיטא שלאדמו"ר בשיעור קומה כזה מותר להורות את דעתו לחסידיו. מה גם שאומרים שהוא התייעץ עם פירר לפני הוראתו.

"שיעור קומה כזה" = מנהל חסידות מרובת אנשים
פירר? קצת פרופורציה. הוא איננו רופא. בסך הכל יודע להפנות לרופא פלוני ואלמוני. למה נחשב "מאן דאמר" לענין קורונה?

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ב' יולי 20, 2020 2:43 pm

מכון חכמי ליטא כתב:
מבולבל כתב:אך פשיטא שלאדמו"ר בשיעור קומה כזה מותר להורות את דעתו לחסידיו. מה גם שאומרים שהוא התייעץ עם פירר לפני הוראתו.

פירר? קצת פרופורציה. הוא איננו רופא. בסך הכל יודע להפנות לרופא פלוני ואלמוני. למה נחשב "מאן דאמר" לענין קורונה?

כמו רופא הילדים מבני ברק שגדולי הדור מתייעצים איתו ודעותיו מקבלים עמוד ראשון בעיתון 'יתד נאמן'.

מבולבל

הודעהעל ידי מבולבל » ב' יולי 20, 2020 2:45 pm

להרב צולניק.
אינך מכיר אותי. אני סבלן מאד למפלגה השניה.
הויכוחים עד עכשיו היו למי שאין לו רב שמורה לו כך ואני מדגיש שרב אין הכוונה לאמץ רב לעניין זה. אלא אם הגרב"ש דויטש שליט"א (איתו אני נוהג להתייעץ לפעמים) יורה שלא צריך להיזהר אז אין בליבי כלום על תלמידיו, אך היות והוא מורה שחייבים לחבוש מסיכות ולשמור מרחק אז יש לי טענות על תלמידיו שפתאום נהיו תלמידי הרב קופשיץ שליט"א.

דבר שני, אין לי סבלנות לבעלזער שנכנס לחנות ללא מסיכה או מסתובב במקומות עם אנשים נוספים בעודו חייב בידוד, לידיעתך גם לאדמו"ר מבעלזא לא תהיה סבלנות לאיש זה. (ולכן חסידיו בכל רחבי תבל מקפידים על הכללים כי הם מתחככים עם אנשים אחרים. משא"כ באר"י שבעלזא גרים באזורים מסויימים מאד ורוב חייהם הם בתוך קהילתם.) הסבלנות היא להנהגתם לאי לבישת מסיכות בינם לבין עצמם בלבד.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 20, 2020 3:03 pm

ונתנו ידידים כתב:
מלבב כתב:
הרואה כתב:הייתי בשבת בקריה החרדית בבית שמש, בתי הכנסת מלאים כרגיל, אף אחד לא חובש מסכה, למרות שבתחילת השבוע כבר היו שם 70 חולים מאומתים מתוך כ5000 איש ואשה.
אני מסתפק אם זו בגרות של ילדים בני 3, או רצון למות, או שילוב של שניהם.

זכותך לחשוב שקורונה יותר גרוע משפעת ווירוסים וחיידקים אחרים גם יחד שגורמים לדלקת ריאות ומוות אצל אנשים מבוגרים, ושחבישת מסיכות יש בהם יותר תועלת מנזק, אבל לא מי שחושב אחרת ממך הוא ילד בן שלוש.

נכון הוא אינו ילד בן שלש, שהחסרון דעת שלו הוא חלק מהתפתחות האדם ומדרך הטבע, אבל כאן גזירה היא מלפניו ית' לקיים מה שנאמר משיב חכמים אחור, ואבדה חכמת חכמיו וגגו'

ילד בן שלוש זה מי שכל כך טיפש לחשוב שהוראות מטרד הבריאות ונהנתניהו שמשתנים כל הזמן משקף את דעת רוב ככל הרופאים.

630 רופאים חתמו על עצומה נגד מטרד הבריאות

עצומת רופאים נגד מדיניות משרד הבריאות בנושא הקורונה

מדיניות משרד הבריאות בנושא הקורונה:

חסרת סיכוי להצלחה
מעלה את התמותה והתחלואה הקשה
ממיטה חורבן כלכלי וסבל אנושי על מליונים מתושבי ישראל
הסבר:

באוכלוסיה הצעירה והבריאה הרוב המכריע של הנדבקים בנגיף הם ללא סימפטומים או עם מחלה קלה בלבד.

התחלואה הקשה והתמותה קיימת כמעט אך ורק באוכלוסיה המבוגרת או בעלת גורמי הסיכון.

מסקנות:

יש למקד את כל המשאבים והמאמצים למגן את האוכלוסיה המבוגרת והרגישה בלבד.
יש לאפשר המשך תפקוד מלא של שאר האוכלוסיה, הצעירה והבריאה, שתידבק ותיצור עמידות, ללא שום תחלואה או תמותה משמעותיים.
בדרך זו:

התמותה הכוללת תרד.

יימנע משבר כלכלי אדיר מימדים, שהשלכותיו האנושיות ללא שיעור.

יהיה צפי לסיום המשבר, משתיווצר "חסינות עדר".

בפועל:

משרד הבריאות מוביל מדיניות של הגבלות וסגר על כלל האוכלוסיה.

מפנים משאבי עתק לסגרים, חקירות אפידמיולוגיות ומעקבים פורצי גבולות - אחר צעירים בריאים, שבהם אין שום סיכון למחלה משמעותית ורק משיגים בכך את חורבנם הכלכלי.

משרד הבריאות מונע כל דיון רציני בחלופה שהוצעה.

קולם של הרופאים הרבים, המתנגדים למדיניות משרד הבריאות נרמס ומושתק.

אנו קוראים:

"הקורונה קלה בצעירים - הגנו על המבוגרים!"

מאור עינים

הודעהעל ידי מאור עינים » ב' יולי 20, 2020 3:05 pm

גימפעל כתב:
מכון חכמי ליטא כתב:

כמו רופא הילדים מבני ברק שגדולי הדור מתייעצים איתו ודעותיו מקבלים עמוד ראשון בעיתון 'יתד נאמן'.

אם כי אין להשוות בין הידע הכללי המופלג של הרב פירר לרופא הילדים הנ"ל,
אבל הנושא הוא, האם זה נכון ללכת אחר דעתו של הרב פירר אפי' נגד כל הרופאים והפרופסורים בעולם, וכנגד כל המומחים לעניני מחלות ומגפות מכל המינים והסוגים, [כמובן שכפי שנתפרסם בכ"מ הרב פירר מכחיש לגמרי כל קשר לענין]
רופא הילדים הנ"ל, לעומת זאת לא נדרש אלא להלך אחר הנמושות, וקצת לברר לציבור, מהם הדברים היותר חשובים שעלינו להקפיד, ומהם הדברים היותר מוסכמים שהם הסכנה וכדו',
נערך לאחרונה על ידי מאור עינים ב ב' יולי 20, 2020 3:07 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ב' יולי 20, 2020 3:05 pm

מלבב כתב:
אש משמים כתב:

הוא לא למד רפואה הידע שלו בא מנסיון, אז אדמו"ר שמתייעצים איתו כבר חמשים שנה גם יש לו נסיון וידע

לפי השמועה פירר מכיר רופאים ודרכי רפואה משא"כ האדמו"ר.

מנחת שי

הודעהעל ידי מנחת שי » ב' יולי 20, 2020 3:13 pm

אנא עבדא כתב:

גילוי נאות אישי. יש לי בן, שלדעת הרופאים לא היה צריך להיוולד... והרבי אמר לנו בשעתו להמשיך את ההריון ובירך אותנו שיהא לזרע של קיימא ושנראה ממנו הרבה נחת, וב"ה בקרוב הוא מחתן בת שניה בעז"ה.

יישר כח על המידע,
אבל לכאורה זה באופן שבכל מקרה, אסור להפסיק הריון, היה צד הלכתי שמותר להפסיק?

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ב' יולי 20, 2020 3:25 pm

מלבב כתב:ילד בן שלוש זה מי שכל כך טיפש לחשוב שהוראות מטרד הבריאות ונתניהו שמשתנים כל הזמן משקף את דעת רוב ככל הרופאים.

חסרת סיכוי להצלחה
הסבר:

באוכלוסיה הצעירה והבריאה הרוב המכריע של הנדבקים בנגיף הם ללא סימפטומים או עם מחלה קלה בלבד.

מסקנות:

יש לאפשר המשך תפקוד מלא של שאר האוכלוסיה, הצעירה והבריאה, שתידבק ותיצור עמידות, ללא שום תחלואה או תמותה משמעותיים.
בדרך זו:

התמותה הכוללת תרד.

בפועל:

מפנים משאבי עתק לסגרים, חקירות אפידמיולוגיות ומעקבים פורצי גבולות - אחר צעירים בריאים, שבהם אין שום סיכון למחלה משמעותית ורק משיגים בכך את חורבנם הכלכלי.

אנו קוראים:

מכתב מצעיר חולה קורונה קל.
"עד עכשיו, ומדובר על חודשיים אחרי שהוגדרתי כ'מחלים קורונה', אני עדיין לא חזרתי לעצמי. אני עדיין מתקשה בנשימה, הריאות כואבות, חוש הטעם והריח בוגד בי – פעם אני מריח פעם לא, ובכלל, אני עייף. מאדם בריא, צעיר ופעלתן, הפכתי לאדם חלש. לא חולה אבל בהחלט לא בריא".

את המילים הללו כותב אדם חרדי בן 35, תושב בני ברק, שבמהלך הגל הראשון חלה בקורונה, ומאז, כפי שהוא כותב, הוא לא התאושש ו'לא חזר לעצמו'. והסיבה שגרמה לו לצאת מגדרו ולפרסם את המכתב, היא משום שהוא מזהה בציבור "זלזול מסוכן והתעלמות מההנחיות, דבר שיכול לגרום לכך שעוד רבים אחרים יגיעו למצב שלי, אם לא למצבים גרועים יותר".

"אובחנתי כחולה קורונה בימי חודש ניסן. תחילה הופיעו התסמינים, אובדן הריח והטעם, חשתי גם עקצוצים ברגל כשהייתי מהראשונים ששמו לב לתופעה וזיהו שיתכן ויש קשר לקורונה, אחרי כן הופיעו החום הגבוה. את ימי חג הפסח אני זוכר בצורה מעורפלת. במשך כמה ימים שכבתי במיטה והתחושה היתה נוראה. במיוחד מבחינתי, אדם שבמהלך השנים האחרונות אני יכול לספור על כף יד אחת את מספר הימים שבהם לא יצאתי לעבודה בגלל כאב ראש".

אך הוא הוגדר כחולה ברמה קלה. "קיבלתי ערכה מקופת החולים שבאמצעותה ביצעתי מידי יום מדידת חום וסיטורציה, הרופא עקב מרחוק וכך צלחתי את המחלה מבלי להתפנות מהבית, גם לא למלונית. אגב, אשתי וילדיי לא נדבקו בכלל. גם זו תופעה שאין לה שום הסבר, כפי שכל המחלה הזו היא בבחינת נעלם ואין הסברים שיצליחו לפענח אותה ולהסביר איך היא צפויה להתנהג".

לאחר שבועיים של סגר בוצעו שתי בדיקות שיצאו שלילי והוא שוחרר. "יצאתי מההסגר וחשתי כאסיר שיצא מבית האסורים, אך למרות שהוגדרתי כ'בריא' ואני נמנה על יותר מ20,000 המחלימים המאושרים בישראל, אני יכול לומר שלא הצלחתי לחזור לעצמי. אני מתקשה לנשום כשהדבר בא לידי ביטוי בעיקר כשאני עולה במדרגות או מתאמץ. הריאות כואבות. חושי הטעם והריח לא חזרו – הם באים ונעלמים חליפות, אבל העיקר זו העייפות הכרונית. מאדם צעיר בריא ופעלתן שקודם לכן יכולתי להיות פעיל 18 שעות ביממה, הפכתי פתאום לאדם לאה ועייף. כל פעילות קלה מעייפת אותי, אני שוכב שעות ארוכות במיטה, ואני בשום אופן לא אותו אדם שהייתי לפני שהמחלה הזו תקפה אותי".

והוא מסיים: "למיטב ידיעתי, איני היחיד. אני שומע על עוד חולים רבים שהחלימו וחלקם חווה את התופעות שאני מכיר, כפי שישנם גם חולים (אפילו כאלו שחלו עם תסמינים קשים בהרבה) שהמחלה חלפה מבחינתם והיא לא השאירה בהם עקבות".

"אך דווקא משום מה שאני חש וממה שמשפחתי היקרה עוברת בגללי, אני רואה לנכון לפרסם את המכתב הזה במטרה למנוע מאלו שחושבים לעצמם 'מה כבר יכול להיות' ו'אולי כבר נידבק וזהו' – קולות שאני שומע גם מחבריי – שלא יעזו להעלות מחשבה כזו על דעתם. כל עוד אפשר להתאמץ ולהשתדל שלא תידבקו, אתם מחוייבים לעשות זאת. חבל שתגיעו למצב שבו אני נמצא כעת".

אנו קוראים למערכת הבריאות: הגנו על כולם צעירים ומבוגרים כאחד. חיזקו ואימצו!
נערך לאחרונה על ידי אש משמים ב ב' יולי 20, 2020 4:45 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

שבע

הודעהעל ידי שבע » ב' יולי 20, 2020 3:29 pm

קבלתי במייל:
שבוע טוב, חברים יקרים!

עבר עלי שבת לא קלה..

והחלטתי לעשות משהו שלא עשיתי מתחילת התקופה..

כבר חודשים, שאנו חסידי בעלזא יודעים, שאנחנו לא מקפידים על הנחיות משרד הבריאות. למה? כי זה מה שראינו אצל מר"ש, והחלטנו על דעת עצמנו שככה הוא רוצה שגם אנחנו נעשה.

אוקי. גמאני נהנה ללכת בלי מסיכה. זה בהחלט יותר נעים.

ואז הגל השני הגיח שוב.
התחלנו לראות יותר ויותר אנ"ש חולים, והמשכנו בשלנו.
לאט לאט הפכנו את זה לשיטה. ויש כאלה שאומרים *שיטה הקדושה..*
מצאנו לזה אסמכתאות מכל מיני כיוונים, עד שכבר הוחלט סופית, שיש חשיבות רבה להדביק אחד את השני.

והנה, אנו מוצאים את עצמנו, במצב מזעזע.
כל יום שומעים על עוד חולים במצב קשה.
וזה ממש לא מזיז לאף אחד.
למה?? כי בגור יש יותר..
את מי זה מעניין בכלל?? מה אכפת לי כמה יש בגור??
אותי מעניינים חברי היקרים.
אותי מעניינים ההורים שלי, הדודים שלי.
הם חוששים לחיים שלהם??
הם שומעים כל יום על חבר ילדות נוסף שנמצא בין חיים למוות.
ועוד אחד ועוד אחד. והם מפחדים נורא..

ואנחנו אומרים להם, עדיף להידבק עכשיו מהחורף...
ואז הם עונים לנו: *סליחה, אני רוצה לחיות עד החורף.. למה אתם מקצרים לנו את החיים??*
ואנחנו נשארים אדישים.

פחד.
אני לא מבין ממתי נהיינו לכאלה רוצחים?
משחקים עם חיי אדם. סתם. ללא שום סיבה מוצדקת.
מה יהיה לנו מזה? נרוויח מזה תפקיד באיזשהו וועדה??

והצעקה שלי, לא על המסכות. ולא על כמה אנשים מתפללים במניין. והאם עושים או לא עושים בדיקות.
אני זועק על משהו הרבה יותר דרמטי..

מר"ש - שאנו כל הזמן מדקלמים משפטים וחצאי משפטים, שמישהו שמע או חשב ששמע - יצא במכתב חריף מאוד, ומבקש מכל מי שיש לו תסמינים, שיישאר בבית, ולא ישלח את הילדים למוסדות.
מישהו מקשיב לזה?
זה לא המזכיר ולא אף אחד אחר. זה מר"ש בעצמו ביקש את המכתב הזה, ושמעתי שהוא רצה בעצמו לחתום על זה, והצליחו להניע אותו, בטענה שזה ייראה מדי מוזר..
*תכל'ס, אנו רואים כל הזמן, אברכים צעירים, שמסתובבים עם תסמינים, וצוחקים..*
*על מי?? על ההורים שלך ושלי ושל כולנו?*
*למה?? מה הם עשו לנו שמגיע להם למות עכשיו??*

*ממתי התחלנו כל כך לזלזל בחיי אדם?*
הם מספרים, על איזה דיין מבית שמש, שאמר שמותר.
האם כשאבא שלך יהיה במצב אנוש, ותהיה בדרך לקרוא לו רופא, תשאל אותו גם, האם אתה מחויב להביא, או שפאשר לסמוך על שיטה של...??

היום, לפני מנחה, אמרו אצלנו בבית מדרש את ה15 שיר המעלות, לזכות חולי ישראל. (כמובן, לא החולים בבעלזא, שהם בעז"ה יצאו מזה בקרוב...)
עיני צדו אחר אברך, שמתחילת הקורונה נהיה חסיד מאוד חזק.
הוא לא עזב את הבית מדרש לרגע, גם כשהטעם והריח שלו הפסיקו לפעול.
כי שמע שר"ש אומר ש...
היום, הוא לא אמר תהילים. על מה? הוא הסתכל על כולם כ'מתנגדים'...
מה זה תהלים ביום רגיל אחד?
קרה משהו? אז יש כמה אנשים חולים. נו. משפעת מתים יותר..

אני מאחל לו כל טוב. ומקווה שבאמת לא ינזק ולא יזיק. *אבל לאן הגענו?*

*אני מבקש ממך, תעביר את הזעקה הזאת, לעוד חברים מאנ''ש. אולי מישהו יתעורר, ואני מאוד מקווה שזה לא מאוחר מדי..*

א גיטע וואך, ורפואות וישועות לכל עם ישראל!

מקווה שלא חרגתי מידיי...

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 20, 2020 3:33 pm

אש משמים כתב:
[
אנו קוראים למשרד הבריאות: הגנו על כולם צעירים ומבוגרים כאחד. חיזקו ואימצו!

דבר לא מציאותי.

סיבוכים של שפעת שכיחים יותר בקרב אוכלוסיות בסיכון: מבוגרים מעל גיל 65, ילדים (במיוחד מתחת לגיל שנתיים), נשים הרות ואנשים בעלי מחלות כרוניות. עם זאת, לעיתים ישנם נגיפי שפעת אלימים במיוחד, הנוטים לגרום לשיעור גבוה של סיבוכים גם אצל מבוגרים בריאים[8].

הסיבוך העיקרי, והוא הגורם הראשון לתמותה מתוך סיבוכי השפעת, הוא דלקת ריאות חיידקית. סיבוך נוסף בעל שיעור תמותה גבוה הוא דלקת ריאות נגיפית - כלומר שנגיף השפעת עצמו גורם לה. סיבוכים נוספים הם זיהומים שונים - באוזן התיכונה, בסינוסים ובסימפונות. בנוסף קיימים סיבוכים חמורים ונדירים כמו דלקת שריר הלב ותסמונת ריי[8].

אברהם

הודעהעל ידי אברהם » ב' יולי 20, 2020 3:36 pm

גם לי יש חבר טוב, צעיר בן 30 פלוס, ללא שום מחלות רקע, שחלה בקורונה בצורה קלה בגל הראשון. 'הבריא' מזמן.

עד היום לא חזר לו חוש הטעם לגמרי, הוא מרגיש חלש, קשה לו לטפס במדרגות וכו'. דברים שבעבר היו אצלו קלילים מאד.
[הפחד הגדול שלו - שאי אפשר לדעת האם אלו תהליכים הפיכים או קבועים. יחזור לו פעם חוש הטעם? הוא ממש מתוסכל מזה]

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' יולי 20, 2020 3:38 pm

'מלבב', להגן על הזקנים בלבד(!) - לא מנותק הוא מן המציאות?!
[מבלי להתייחס לכך ש'קבוצות־הסיכון' קיימות בכל גילאי האוכלוסי', וההשפעות הקשות גם לצעירים ובריאים, ירחם ה'. ופשוט].

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ב' יולי 20, 2020 3:39 pm

מלבב כתב:
אש משמים כתב:

דבר לא מציאותי.

מציאותי וחצי.
חיסון העדר נוסה ע"י כמה מדינות שנסוגו ממנו במהירות הבזק אחרי שראו את גודל התמותה וקריסת המערכות. כל המדינות שחזרו לשגרה מסוימת עשו זאת ע"י סגרים והגבלות. נכון, זה לא נעים , זה מעצבן מאוד ומשבש את החיים, אבל זה הדבר היחיד שעוזר כרגע!
בעז"ה בקרוב ימצא חיסון והשיגרה תחזור מתוך ביטחון לבריאות הציבור.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' יולי 20, 2020 3:44 pm

הבעיה היא שלא עושים שום סגר ושום הגבלות.

[שמעתי שיש סגר באלעד. התקשרתי לקרוב משפחתי הגר שם להתעניין בשלומו בשעה מוגבלת זו, וצחק... לא הבין על מה מדברים].

גם כאשר מנסחים יפה הגבלות ותקנות, אבל תכל'ס הציבור מצפצף ואיש לא אוכף באמת.

[ראה עדותו של הרב הרואה שליט"א על מה שראה בבית שמש בשבת האחרונה].

מבלבלים את הציבור במדיניות הססנית ומזוגזגת, והציבור כבר לא מאמין בכלום.

[בריכות השחיה נסגרו ושוב נפתחו תוך ימים ספורים. אולי בינתיים כבר נסגרו שוב... איני יודע].

עדיף סגר ברור ומלא בן שבועיים או שלוש, מאשר חדשים ארוכים של דיבורים גבוהה-גבוהה ומסכות על הסנטרים, נשיאים ורוח וגשם אין.

ונתנו ידידים

הודעהעל ידי ונתנו ידידים » ב' יולי 20, 2020 3:55 pm

מלבב כתב:ילד בן שלוש זה מי שכל כך טיפש לחשוב שהוראות מטרד הבריאות ונהנתניהו שמשתנים כל הזמן משקף את דעת רוב ככל הרופאים.

חסרת סיכוי להצלחה
הסבר:

מסקנות:

בדרך זו:

התמותה הכוללת תרד.

בפועל:

אנו קוראים:

בלי להיכנס אם הרופאים הנ"ל צודקים או לא, אבל כל עוד שמשרד הבריאות והממשלה לא קיבל את המתווה הזה ולא משקיע בהגנת הזקנים, אז בשבילנו יש רק דרך אחד להגין על הזקנים ע"י שכולנו נשמור על ההנחיות מסכות ושמירת מרחק.
ולכן אנו קוראים: "דעתם של הצעירים קלה - אנא בכל לשון של בקשה - הגנו על המבוגרים"!!!!

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ב' יולי 20, 2020 4:36 pm

דרומי כתב:הבעיה היא שלא עושים שום סגר ושום הגבלות.

[שמעתי שיש סגר באלעד. התקשרתי לקרוב משפחתי הגר שם להתעניין בשלומו בשעה מוגבלת זו, וצחק... לא הבין על מה מדברים].

גם כאשר מנסחים יפה הגבלות ותקנות, אבל תכל'ס הציבור מצפצף ואיש לא אוכף באמת.

[ראה עדותו של הרב הרואה שליט"א על מה שראה בבית שמש בשבת האחרונה].

מבלבלים את הציבור במדיניות הססנית ומזוגזגת, והציבור כבר לא מאמין בכלום.

[בריכות השחיה נסגרו ושוב נפתחו תוך ימים ספורים. אולי בינתיים כבר נסגרו שוב... איני יודע].

עדיף סגר ברור ומלא בן שבועיים או שלוש, מאשר חדשים ארוכים של דיבורים גבוהה-גבוהה ומסכות על הסנטרים, נשיאים ורוח וגשם אין.

א. משמעת ציבורית זו בעיה בכל התחומים ותחום האכיפה תמיד צריך שיפור.
ב. העובדות הם שכמות החולים החדשים ליום ירד ביותר מחצי! אז כנראה שעל אף הליקויים הקיימים ישנה תועלת באכיפה סגרים ובידוד.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' יולי 20, 2020 4:44 pm

יש מקום לומר, שעיקר הירידה בכמות החולים (אם אכן קיימת, בעז"ה) היא בעקבות הפסקת האירועים ההמוניים באמת, כמו חתונות וכדומה, שבהם היו מצבים של הידבקות עשרות אנשים בבת אחת, ובנושא הזה יש יחסית אפשרות קלה לאכיפה, שכן רובא דעלמא מתחתנים וכו' במקומות גדולים ומפורסמים, ובתחום הזה צריך באמת להשקיע את עיקר המאמץ - למנוע אירועים המוניים, ולהמשיך בזה בעקביות ובעקשנות גם לאחר שיפור המצב בעז"ה.

[דבר נוסף שחל בשבועות האחרונים לטובה הוא המודעות של האנשים המבוגרים שליט"א שהסכנה לא חלפה עדיין, וממילא חזרו להיזהר יותר על עצמם לאחר ההנחיות המקילות שבלבלו אותם כאילו הם יכולים לצאת חופשי ולהיכנס בכל מקום וכו'].
נערך לאחרונה על ידי דרומי ב ב' יולי 20, 2020 4:58 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אנא עבדא

הודעהעל ידי אנא עבדא » ב' יולי 20, 2020 4:58 pm

מנחת שי כתב:
אנא עבדא כתב:

יישר כח על המידע,
אבל לכאורה זה באופן שבכל מקרה, אסור להפסיק הריון, היה צד הלכתי שמותר להפסיק?

אם שאלת אענה לך [כדי שיהיה גם ברור שתמיד צריך לשמוע ולדון לגופו של דבר] ששנתיים לפני כן לא קבלתי כזו תשובה. אלא הרבי שלח את הדיין שלי אל אחד מגדולי הפוסקים זצ"ל שאכן הכריע אז להפסיק.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 20, 2020 7:35 pm

לבי במערב כתב:'מלבב', להגן על הזקנים בלבד(!) - לא מנותק הוא מן המציאות?!
[מבלי להתייחס לכך ש'קבוצות־הסיכון' קיימות בכל גילאי האוכלוסי', וההשפעות הקשות גם לצעירים ובריאים, ירחם ה'. ופשוט].

ברור שלא מציאותי להגן על כל הזקנים, אבל אפשר להגן על רובם ולסיים את זה מהר, במקום למשוך את זה שנה שנתיים ובנתיים גם הצעירים וגם הזקנים ידבקו להיות קרח מכאן וקרח מכאן.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 20, 2020 7:37 pm

אש משמים כתב:
מלבב כתב:
אש משמים כתב:

דבר לא מציאותי.

מציאותי וחצי.
חיסון העדר נוסה ע"י כמה מדינות שנסוגו ממנו במהירות הבזק אחרי שראו את גודל התמותה וקריסת המערכות. כל המדינות שחזרו לשגרה מסוימת עשו זאת ע"י סגרים והגבלות. נכון, זה לא נעים , זה מעצבן מאוד ומשבש את החיים, אבל זה הדבר היחיד שעוזר כרגע!

זה נכון במדינות שיש משמעת חזק והציבור משתף פעולה, במדינת ישראל זה לא מציאותי, וגם במדינות האלה ספק אם זה לא יחזור בסוף.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ב' יולי 20, 2020 7:38 pm

דרומי כתב:.

כבר עשו סגר חודשיים, זה לא עזר רק לתקופה קצרה.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ב' יולי 20, 2020 8:24 pm

באשר לנסיבות פטירתו לב"ע של רבי שמואל אשכנזי זצ"ל, הנה גירסא נוספת והפוכה (איננה עדות שלי, איני לוקח אחריות על אמיתותה).

דיברתי לפני כמה שעות עם נכד מאוד קרוב אליו, ואמר לי ראשית כל זה שקר שהוא נדבק ממישהו שישב לידו בביהכנ"ס, שנית הוא לא נפטר מקורונה, הוא כבר היה בדרך להורדת מכונת ההנשמה ואז נהיה לו סתימת מעיים כמו שקרה לו הרבה פעמים, אלא שבגלל שהוא שכב במחלקת הקורונה ושם הרי הצוות כמעט לא מסתכל על האנשים ששוכבים שם, לכן ראו את זה כשכבר היה מדי מאוחר.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ב' יולי 20, 2020 8:43 pm

מלבב כתב:
אש משמים כתב:
מלבב כתב:
אש משמים כתב:

דבר לא מציאותי.

מציאותי וחצי.

זה נכון במדינות שיש משמעת חזק והציבור משתף פעולה, במדינת ישראל זה לא מציאותי, וגם במדינות האלה ספק אם זה לא יחזור בסוף.

אם אנשים בעלי דיעות אחרות לא ינסו לנגח ולהפגין כל הזמן אז יש סיכוי שזה יצליח יותר אבל איך שלא יהיה חיסון העדר לא בא בחשבון !
אגב, נראה שבעז"ה החיסון קרוב מאוד.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' יולי 20, 2020 9:02 pm

לצערנו, אף אם יִמָּצֵא החיסון (יה"ר שבקרוב ממש) - יקח זמן ארוך (מדי) עד שישוחרר לשוק, ולו מפני מגבלות טכניות שֶׁבְּיצוּרוֹ להמונים. וה' הטוב ירחם.

דרומי כתב:[שמעתי שיש סגר באלעד. התקשרתי לקרוב משפחתי הגר שם להתעניין בשלומו בשעה מוגבלת זו, וצחק... לא הבין על מה מדברים].
לפי חילוק המקומות הוא.
בביתר־עילית, למשל, אכן הי' זה סגר על כל משמעויותיו המזעזעות; ודוקא שם - כמעט שלא הועיל... וק"ל.

נוטר הכרמים כתב:באשר לנסיבות פטירתו לב"ע של רבי שמואל אשכנזי זצ"ל, הנה גירסא נוספת והפוכה (איננה עדות שלי, איני לוקח אחריות על אמיתותה).
סוכ"ס, הגיעה ההכחשה... חכינו לזה.

אברהם

הודעהעל ידי אברהם » ב' יולי 20, 2020 9:04 pm

קרוב מאד = אמצע החורף הקרוב

ייצור המוני לכל העולם = לא לפני סוף החורף הקרוב

חייבים להבין לאן פנינו מועדות, ולייצר פתרונות לצעירי הצאן שנופלים מהכרכרה הדוהרת

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' יולי 20, 2020 9:23 pm

נוטר הכרמים כתב:באשר לנסיבות פטירתו לב"ע של רבי שמואל אשכנזי זצ"ל, הנה גירסא נוספת והפוכה (איננה עדות שלי, איני לוקח אחריות על אמיתותה).
דיברתי לפני כמה שעות עם נכד מאוד קרוב אליו, ואמר לי ראשית כל זה שקר שהוא נדבק ממישהו שישב לידו בביהכנ"ס, שנית הוא לא נפטר מקורונה, הוא כבר היה בדרך להורדת מכונת ההנשמה ואז נהיה לו סתימת מעיים כמו שקרה לו הרבה פעמים, אלא שבגלל שהוא שכב במחלקת הקורונה ושם הרי הצוות כמעט לא מסתכל על האנשים ששוכבים שם, לכן ראו את זה כשכבר היה מדי מאוחר.

גם אני שמעתי דברים אלו מאחד הנכדים (י.ח. בנו של ר' וועלוול) שהיה אתו בזמן הפטירה. (אבל כמובן יטען מי שיטען, שהקורונה גורמת לסתימת מעיים...)

עליך עיננו

הודעהעל ידי עליך עיננו » ב' יולי 20, 2020 9:31 pm

לבי במערב כתב:לצערנו, אף אם יִמָּצֵא החיסון (יה"ר שבקרוב ממש) - יקח זמן ארוך (מדי) עד שישוחרר לשוק, ולו מפני מגבלות טכניות שֶׁבְּיצוּרוֹ להמונים. וה' הטוב ירחם.

דרומי כתב:[שמעתי שיש סגר באלעד. התקשרתי לקרוב משפחתי הגר שם להתעניין בשלומו בשעה מוגבלת זו, וצחק... לא הבין על מה מדברים].
לפי חילוק המקומות הוא.
בביתר־עילית, למשל, אכן הי' זה סגר על כל משמעויותיו המזעזעות; ודוקא שם - כמעט שלא הועיל... וק"ל.

סוכ"ס, הגיעה ההכחשה... חכינו לזה.

למה אתה כל כך בטוח שהגירסה ששמעת היא האמיתית? הרי זה ברור שאף אחד לא יכול לדעת בברור לא על זה שהוא נדבק בבית כנסת..ולא על זה שמחמת כך הוא נפטר!!
אבל שזה מתאים לענין פתאום משרד הבריאות נהפך להלכה למשה מסיני??

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

הודעהעל ידי איתן » ב' יולי 20, 2020 9:36 pm

אש משמים כתב: ב. העובדות הם שכמות החולים החדשים ליום ירד ביותר מחצי! אז כנראה שעל אף הליקויים הקיימים ישנה תועלת באכיפה סגרים ובידוד.

צריך גם לחשבן שעשו (הגיעו תוצאות) רק 19 אלף בדיקות אתמול לעומת 30 אלף שלשום. אם היו עושים יותר בדיקות...
הנה היום עשו בדיקב המונית בביתר. לא אתפלא שעוד יום-יומים כשיגיעו התוצאות התחלואה בעיר "תקפוץ" יותר מהרגיל.
כמובן, איני ח"ו חולק שסגרים, בידודים, מסכות וכו' מונעות התפשטות המחלה.

היו יכולים כבר בקלות למגר את המגיפה לגמרי או כמעט לגמרי. הרי היו לנו פחות מ30 נדבקים ליום. היה רק צריך לשמור על R0 מתחת ל1 ע"י מסיכות, ריחוק, סתם זהירות, פיזור הפגנות יעיל וכו'. וכל זה בלי סגר קשוח מחודש.
אך עם כל שוללי הקורונה למיניהם מכל המגזרים. עד שהם לא יקבלו חסינות עדר שום דבר לא יעזור.
לפחות בינתיים למדו יותר טוב איך לטפל במחלה. גם הממשלה מתנהגת בצורה לא יעילה בלשון לא מעטה.
מה נעשה והתקים בנו
ישעיהו פרק ו, י
הַשְׁמֵן לֵב הָעָם הַזֶּה וְאָזְנָיו הַכְבֵּד וְעֵינָיו הָשַׁע פֶּן יִרְאֶה בְעֵינָיו וּבְאָזְנָיו יִשְׁמָע וּלְבָבוֹ יָבִין וָשָׁב וְרָפָא לוֹ:

ישעיהו פרק כט, יד
לָכֵן הִנְנִי יוֹסִף לְהַפְלִיא אֶת הָעָם הַזֶּה הַפְלֵא וָפֶלֶא וְאָבְדָה חָכְמַת חֲכָמָיו וּבִינַת נְבֹנָיו תִּסְתַּתָּר:

אני כבר חצי התייאשתי. וה' הטוב בעיניו יעשה.

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' יולי 20, 2020 9:45 pm

עליך עיננו כתב:למה אתה כל כך בטוח שהגירסה ששמעת היא האמיתית?
אינני בטוח בשום דבר, מלבד בה' אחד.
ודאי שהוראות משה"ב אינם הלל"מ, ואפי' לא ק"ו ובנין־אב.

עם זאת, ציפיתי לשמוע את 'הצד השני', ואכן - סוכ"ס הביאוהו, ואף כשמועה אמינה ומדויקת (דהרב ח"ב שליט"א).

לענין

הודעהעל ידי לענין » ב' יולי 20, 2020 10:49 pm

בא ננסה להזיז את הדיון למשהו שלא יגרור אמוציות [ידידי שליט"א שהיה עוסק בהפצת יהדות באוניברסיטה, הסכים לדבר על אי-עמידה בצפירה רק ביום השואה, ולא ביום הזכרון, ודפח"ח].

נצייר לעצמנו לויה של אחד מגדולי הדור, שבמסגרת הצפיפות והדחק היו כמה עשרות אנשים עוברים באונס על איסורי תורה, נגיד היה נבלע להם בפה כריך של נקניק בחמאה, או חלילה היה ארון הקודש מתהפך ונפתח ואנשים היו דורכים על זה (ה' ישמור ה' ישמור!!!).
אז מה היו עושים?
קודם כל צועקים על מה עשה ה' ככה, ועושים חשבון אמיתי מה גרם לזה, ואיך דואגים שח"ו ח"ו זה לא יקרה שוב בשום כינוס המוני, וכו' וכו'.

ואילו - כאשר בלויה של פוסק הדור הגר"ש וואזנר זצ"ל - דחפו ודחפו עד שנהרגו-נרצחו-נרמסו באונס גמור שלשה יהודים יקרים עובדי ה', אז הכל בסדר, ממשיכים הלאה.

וכבר היה כן לעולמים - בזמן הבית הגדול והקדוש.
וגם דם נקי שפך מנשה הרבה מאד. שפיכות דמים הוא דזל בעינייהו.

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 67 אורחים