מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

נתונים מפתיעים

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
נחומצ'ה

Re: נתונים מפתיעים

הודעהעל ידי נחומצ'ה » א' אוקטובר 11, 2020 9:25 pm

רון כתב:
נחומצ'ה כתב:
דרומי כתב:

קוראי "יתד" כפי שאתם אוהבים לקרא להם, מתנהגים בשפיות ולא טומנים את ראשם בחול,
ובודקים את עצמם כדי שלא יזיקו למשפחתם

איך בדיוק מצילים אנשים עם בדיקות. בכל הבתי כנסת היו 'מאומתים' בראש השנה ויום כיפור.
בכל בית כנסת שהשוטרים נכנסו לפתע נמצאו חולים 'מאומתים'.

אנחנו לפחות והקרובים אלי, אם לא הרגישו טוב נשארו בבית עד יעבור זעם.
ולא איכנו עם השב"כ ואילצו אנשים סתם להתבודד בבית.
לא ביטלנו סתם תורה.

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » א' אוקטובר 11, 2020 9:43 pm

מקדש מלך כתב:
ישא ברכה כתב:לאחרונה ראיתי כתבה עם מספרים לפי שכונות ושלחתי לו, (קריית בעלזא וצאנז במקום הראשון, ומאה שערים במקום השני).[/]

תוכל להעלות את הכתבה או לשלוח לי באישי?

מתוך אתר כל רגע.

המספרים לא משקרים: פילוח נפטרים שבוצע על בסיס נתוני משרד הבריאות מצביע על כך שהטענה לפיה מספרי הנפטרים בציבור החרדי גבוהים מהממוצע ומשיעורם באוכלוסייה, אכן נכונה ולפחות משקפת מגמה מסוימת, אם כי מאחר ולא מדובר במחקר שלוקח בחשבון את כל המשתנים (גילאים, הרכב אוכלוסיה וכו'), קשה להגיע למסקנות חד משמעיות.

מהנתונים עולה כי בשכונות החרדיות בירושלים נרשם מספר נפטרים גבוה ביחס לשכונות המעורבות, והדבר מספק גיבוי לדברים שנאמרו בידי משרד הבריאות לפני מספר ימים לפיה התמותה בציבור החרדי גבוהה.

מהנתונים ניתן לראות כי בשכונת גאולה, למשל, נרשמו 11 נפטרים מקורונה (מאז החלה המגיפה), בקריית צאנז-בעלזא 8 נפטרים וכך גם בשכונה בית וגן. במאה שערים נרשמו שבעה נפטרים, ואילו בתל ארזה ועזרת תורה שבעה. מנגד, בשכונת מטרסדורף הירושלמית נרשמו חמישה נפטרים, בגבעת שאול וברמת שלמה שניים, ואילו בשכונות רמת שלמה, נווה יעקב ומעלות דפנה - נפטר אחד מכל שכונה.

מהנתונים עולה כי בהתאם למדדי היחס לפי גודל האוכלוסיה, השיעור הגבוה ביותר נרשם בקריית צאנז-בעלזא, שם היחס עומד על נפטר אחד לכל 1250 איש. לאחר מכן מאה שערים שבו היחס עומד על נפטר אחד לכל 1429 איש. לעומת זאת, ברמות, שכונה חרדית אף היא שבה מתגוררות אלפי משפחות חרדיות, היחס עומד על נפטר אחד לכל 55,000 איש.

מהנתונים קשה להסיק מסקנות ברורות, שכן בכל השכונות כמעט התמהיל די דומה מבחינת גיל, ומרבית השכונות הן חרדיות מובהקות, כך שמתברר כי ישנן שכונות חרדיות שבהן רמת התמותה נמוכה. עם זאת, הנתונים מספקים כמה תמרורי אזהרה וזאת בשל החריגה מהממוצע הארצי.

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » א' אוקטובר 11, 2020 9:54 pm

נחומצ'ה כתב:
רון כתב:
נחומצ'ה כתב:
דרומי כתב:

איך בדיוק מצילים אנשים עם בדיקות. בכל הבתי כנסת היו 'מאומתים' בראש השנה ויום כיפור.

לא ביטלנו סתם תורה.

אדם שפוי בכל חוג כאשר הוא לא מרגיש טוב הוא נשאר בבית.
כל הנושא הוא על אלו שמרגישים טוב, שהרבה אצלכם מסתובבים בחוץ (הצדיקים עם מסיכה), ולא חוששים מה יקרה בעקבות מעשיהם.

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » א' אוקטובר 11, 2020 10:00 pm

ישא ברכה כתב:
נחומצ'ה כתב:
רון כתב:
נחומצ'ה כתב:
דרומי כתב:

לא ביטלנו סתם תורה.

כל הנושא הוא על אלו שמרגישים טוב, שהרבה אצלכם מסתובבים בחוץ (הצדיקים עם מסיכה), ולא חוששים מה יקרה בעקבות מעשיהם.

יש לי שכנים זוג עם תסמינים ברורים, שמסתובבים חופשי, בהוראת אדמור"ם

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » א' אוקטובר 11, 2020 10:03 pm

גיזונטע קאפ כתב:
ישא ברכה כתב:
נחומצ'ה כתב:
רון כתב:
נחומצ'ה כתב:
דרומי כתב:

לא ביטלנו סתם תורה.

יש לי שכנים זוג עם תסמינים ברורים, שמסתובבים חופשי, בהוראת אדמור"ם

אני לא מאמין. אשמח לקבל את מספר הטלפון שלהם לברר זאת.

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » א' אוקטובר 11, 2020 10:08 pm

רב השכונה גר בבנין שלנו, אדם חולני וחרד לנפשו מפחד הקורונה, שלא הלך לבית כנסת חצי שנה מפחד הקורונה, לאחר שנודע לי שיש זוג חולים שמסתובב חופשי בבנין, ראיתי לנכון להודיעו שיש לו שכנים חולים שמסתובבים בבניין ויזהר לנפשו, (הרב סיפר לי שבאותו יום בנם של הזוג דפק בביתו ללא מסיכה), הרב התקשר אל הזוג להתחנן על נפשו שלא יסתובבו, כשזה לא עזר אמר לו הרב שהוא מרא דאתרא ויכול לאסור עליו להסתובב בבנין, או אז הוא נענה בחוצפה, שזו הוראת האדמו"ר שלו,
לאחר שאני פרסמתי את העובדה שהזוג הנ"ל חולה, התוצאה הייתה שקבלתי מהם הודעה שפגעתי בהם ובמשפחתם ולא כך מתנהג בן תורה, ואין לי על כך סליחה ומחילה
נערך לאחרונה על ידי גיזונטע קאפ ב א' אוקטובר 11, 2020 10:14 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' אוקטובר 11, 2020 10:09 pm

אם זה לא שקר, יש להתלונן על האדמו"ר עצמו ולא על מי שהורגל לציית לו

ידידיה

הודעהעל ידי ידידיה » א' אוקטובר 11, 2020 10:12 pm

הוא לא רצה לחנך, אלא להציל נפשות
ותלונה נגד האדמור לא תועיל
אבל חולה שמדביק, אפשר לעכבו ולהציל את סביבתו

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » א' אוקטובר 11, 2020 10:18 pm

תגידו לי אתם בתור חסידים, (נעזוב רגע את הבן אדם לחבירו, ואת זה שיש אנשים שנזהרים והנ"ל מצפצף עליהם), כשאדמו"ר אומר לחסיד שיכול להסתובב עם קורונה, האם כשרב השכונה בה הוא גר אומר לו שבשכונה לא יסתובב כך, הוא אינו צריך לשמוע למרא דאתרא?
עד כמה שידוע לי האדמו"ר מלובבאויטש הקפיד מאוד שבענייני השכונה והבית כנסת ישאלו את הרבנים האין זה כך?

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » א' אוקטובר 11, 2020 10:19 pm

לא מאמין שיש אדמור שכך הורה. יתכן שהוא מסלף את דעת רבו.
למשל מהיכרות עם כמה רברלעך הם נשארים בבית יומיים אחרי חלוף התסמינים.
(זה רק דוגמא להנהגת קהילה שלא מצייתת להוראות)

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » א' אוקטובר 11, 2020 10:20 pm

הוא חסיד נדבורנה ירושלים

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » א' אוקטובר 11, 2020 10:21 pm

ישא ברכה כתב:לא מאמין שיש אדמור שכך הורה. יתכן שהוא מסלף את דעת רבו.

אך כמדומני שבני משפחתם מסתובבים כרגיל, אף שאינם שומרים בידוד מהם, ומירב הסיכויים שנדבקו מהם

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » א' אוקטובר 11, 2020 10:21 pm

זה תקף גם לבעלי תסמינים שלא נבדקו ואומתו?

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' אוקטובר 11, 2020 10:22 pm

גיזונטע קאפ כתב:תגידו לי אתם בתור חסידים, (נעזוב רגע את הבן אדם לחבירו, ואת זה שיש אנשים שנזהרים והנ"ל מצפצף עליהם), כשאדמו"ר אומר לחסיד שיכול להסתובב עם קורונה, האם כשרב השכונה בה הוא גר אומר לו שבשכונה לא יסתובב כך, הוא אינו צריך לשמוע למרא דאתרא?
עד כמה שידוע לי האדמו"ר מלובבאויטש הקפיד מאוד שבענייני השכונה והבית כנסת ישאלו את הרבנים האין זה כך?

ככל שהסיפור הזה נכון לפרטיו, וההוא חולה בתקופת האפשרות להדבקה, זה בלתי ניתן להאמין.
החסיד שוטה (לא מדבר על הרשעות), האדמו"ר אינני יודע אם אמר או לא.
אבל אין ספק שהפרסום אודותיו הוא במקום הנכון מאוד מאוד!

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » א' אוקטובר 11, 2020 10:24 pm

יש לי בת בקבוצת סיכון, היא התחננה לגברת שלא תסתובב ללא הועיל!!!

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' אוקטובר 11, 2020 10:26 pm

אגב רופא מפורסם מאוד (גם למחלות ויראליות) ויקר ביותר, אמר לבן משפחתי שאחר חלוף 3 ימים שההרגשה חזרה להיות טובה, כבר לא מדבק, אף שלא עברו 10 ימים.
(הוא אמר זאת באופן אישי לאיש אחראי, שלא מרמה את עצמו שהכל בסדר, אלא שבאמת הכל חלף בקלות ומהר).

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' אוקטובר 11, 2020 10:28 pm

גיזונטע קאפ כתב:
קו ירוק כתב:
גיזונטע קאפ כתב:תגידו לי אתם בתור חסידים, (נעזוב רגע את הבן אדם לחבירו, ואת זה שיש אנשים שנזהרים והנ"ל מצפצף עליהם), כשאדמו"ר אומר לחסיד שיכול להסתובב עם קורונה, האם כשרב השכונה בה הוא גר אומר לו שבשכונה לא יסתובב כך, הוא אינו צריך לשמוע למרא דאתרא?

ככל שהסיפור הזה נכון לפרטיו, וההוא חולה בתקופת האפשרות להדבקה, זה בלתי ניתן להאמין.

מה לך לדבר, היית צריך לרכוש אקדח ולירות בכל המשפחה! רודף או לא רודף?!

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' אוקטובר 11, 2020 10:29 pm

אני שמעתי בדומה לזה על רופא חרדי בניו יורק, שהורה לבני הקהילה שם שלאחר 4 ימים מאז שהההרגשה הטובה חזרה כרגיל - אפשר כבר לצאת, זה לא מדבק עוד

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » א' אוקטובר 11, 2020 10:30 pm

קו ירוק כתב:

אגב רופא מפורסם מאוד (גם למחלות ויראליות) ויקר ביותר, אמר לבן משפחתי שאחר חלוף 3 ימים שההרגשה חזרה להיות טובה, כבר לא מדבק, אף שלא עברו 10 ימים.
(הוא אמר זאת באופן אישי לאיש אחראי, שלא מרמה את עצמו שהכל בסדר, אלא שבאמת הכל חלף בקלות ומהר).

יש בעיה כללית בכל ההוראות האלו, 1 שמאחר שיש הרבה רופאים שיש להם דעות לכאן ולכאן, והנושא הוא הדבקת אחרים, א"כ צריך לידע את הסובבים מה המצב הרפואי שלך, ואת זה שאתה מסתובב על סמך דעת יחיד,
2. שאם נתת תורת כל אחד ואחד בידו, יבא מישהו וימצא ביוטיוב רופא בגרמניה שיגיד שבעל טעם וריח לא מדבק, ויצא לרחוב,

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » א' אוקטובר 11, 2020 10:32 pm

חד ברנש כתב:
גיזונטע קאפ כתב:
קו ירוק כתב:

מה לך לדבר, היית צריך לרכוש אקדח ולירות בכל המשפחה! רודף או לא רודף?!

העדפתי להסתגר שבועיים ולא 20 שנה מנחת זרועו של הגברא אלימא הזה, אתם יכולים להבין איזה סוג אדם הוא, למרות שהוא נופת צופים וחיוך, בכמה מקרים ראינו שלא מענין אותו כלום חוץ מעצמו

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' אוקטובר 11, 2020 10:33 pm

אז כנראה שהציטוט של האדמו"ר לא היה מדוייק כל כך...

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' אוקטובר 11, 2020 10:35 pm

גיזונטע קאפ כתב:
קו ירוק כתב:

יש בעיה כללית בכל ההוראות האלו, 1 שמאחר שיש הרבה רופאים שיש להם דעות לכאן ולכאן, והנושא הוא הדבקת אחרים, א"כ צריך לידע את הסובבים מה המצב הרפואי שלך, ואת זה שאתה מסתובב על סמך דעת יחיד,
2. שאם נתת תורת כל אחד ואחד בידו, יבא מישהו וימצא ביוטיוב רופא בגרמניה שיגיד שבעל טעם וריח לא מדבק, ויצא לרחוב,

אכן. זה מצד בן אדם לחבירו.
אבל במקרה כזה התמונה משתנה לגמרי! שהרי הרופאים שעליהם סומכים רבים מהציבור החרדי ופקיע שמייהו לא מיישרים קו עם הכללים הדרקוניים של משד הבריאות המסורבל.
ולא מפני שהם קלי דעת, כמובן.
אלא שבסיפור שלך נשמע שלא הענין שהם לא מדבקים אלא שלא אכפת להם.

מ"מ לא הייתי ממליץ לקחת אקדח ולירות במי שהרפואה מורה שאינו מדבק...

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' אוקטובר 11, 2020 10:36 pm

הרי מדובר ברודף. רודף. רודף.
סליחה, רוצח! המפיץ מחלות.
אל הגרדום! ומיד.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' אוקטובר 11, 2020 10:40 pm

מתפלא אני על מר?
ולא מפני שאני מקל באכזריות שכזו,
אלא שמניין לך שכל הפרטים מתאימים? לפחות תסתייג שאם כך וכך וכו'.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' אוקטובר 11, 2020 10:41 pm

הרב 'בר נש' אינו פוסק הלכתי, אלא רק ציני.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' אוקטובר 11, 2020 10:43 pm

קו ירוק,
אתה כנראה לא יודע את דעתי האמתית על מהומת הדעת הנקראת בטעות 'קורונה'. עי' במעט הודעתי בעניין מלפני חצי שנה, והמציאות של היום רק מאששת את טענותיי דאז.
כתבתי את דבריי דלעיל בציניות מהולה בפליאה הא כיצד נסתתרה דעת החכמים.

יושב הארץ

הודעהעל ידי יושב הארץ » ב' אוקטובר 12, 2020 12:12 am

הנה ההסבר לטבלה לעיל:

במרתף אחד בשכונת מאה שערים פועל חמ”ל של ממש, ממנו מנוהל המאבק החרדי החשאי בנגיף הקורונה.

הערב הוא נחשף לראשונה לעין המצלמות, בכתבה של יאיר שרקי בחדשות 12.

למערך המאורגן של החמ”ל יש כ-220 מכונות חמצן שנמצאות בשימוש בקרב חולים ברחבי הארץ. עומדות לרשותם גם עשרות מכונות סטורציה, שבעזרתן הם מודדים את אחוזי החמצן בדם לחולים.

מכאן מנוהל מערך של מכשור רפואי, תרופות, ביקורי רופאים וכל מה שמאפשר להחזיק מאות חולים קשים בביתם – מבלי שמדינת ישראל יודעת.

אחד המתנדבים בארגון סיפר, כי הם מחזיקים רשימה של כ-170 חולי קורונה קשים שנעזרים במכשירי חמצן וסטורציה שהמערך מספק להם. בסך הכל, הוא מעריך שהארגון מספק ציוד רפואי או תרופות לכ-500 חולים בבית שמש, בני ברק, אשדוד, מודיעין עלית ואלעד.

ההחלטה מתי לפנות לבית החולים נתונה לרופאים המשתפים עמם פעולה. “הם מחליטים מתי הגבול שאי אפשר עוד לקחת אחריות”, סיפר אחד המתנדבים.

בשבוע האחרון תיעד שרקי חולה בן 76 שהיה במצב קשה. המתנדבים של המערך הגיעו אליו בין 3 ל-4 פעמים ביום להעריך את מצבו. יומיים שלושה הוא לא יכל לדבר, התקשה לנשום.

“עברנו איתו ימים קשים”, מספר ארה’לה. “לא בטוח שבבית חולים היו עושים לו מה שעשינו לו. זה להביא רופאים, עולה המון כסף. אבל זה חיים, זה שווה את זה”.

לאחר כמה שעות מצבו של הקשיש הידרדר, ורופא נקרא לטיפול. האישפוז בבית החולים שוב על הפרק.

כל הטיפול נעשה בבתים הצפופים של משפחות, בין הסלון למטבח לפינת האוכל. אנשים נוספים נמצאים בבית, לא ממוגנים. ולמרות זאת, הם בטוחים שהם נמצאים בידיים טובת.

“אם רוצים להמשיך לחיות צריך להגיע לארגון, לא לבית חולים”, אומרים בני המשפחה. “הוא מבוגר ולא ישימו לב אליו. בית חולים זה פחד גבהים, אין להם כוח אדם מספיק”.

“יש אוטונומיה, אז מה?”, שאל מתנדב נוסף בחמ”ל. “גנבנו משהו? יש סיכון? רק תרמנו”.

התופעה הזו אמנם התחילה בחוגים האנטי-ציוניים הקיצוניים של מאה שערים אבל התפשטה לכל רוחב המגזר.

אבי מימרן הוא בדיוק בקצה השני של המגזר החרדי: איש ש”ס, שהוא גם האגף הזהיר והממלכתי ביותר במגזר. אבל כשאבא שלו, בן 92, חלה הוא הרים טלפון לאותם עסקנים.

“תוך חצי שעה הגיע רופא לבית של אבא שלי, חמצן, מחולל חמצן, סטורציה, ישר בדיקות דם למעבדה. רואים את הנתונים, ליווי יום יומי, כל יום מה קורה איתו ואיך הוא מתקדם. ברוך השם היום אבא שלי הבריא מהקורונה – שהיום במדינה זה נדיר”.

אפשר להתווכח עם הנתונים אבל קשה להתעלם מהחשיבה האחרת שהם מבקשים להציג כאן ובגללה גם הסכימו לחשוף בפנינו כבר חצי שנה בחשאי. “אני רואה את המציאות”, שיתף אחד המתנדבים. “מחלימים וכמעט אין פה מתים, אז שיגידו מה שהם רוצים, אני רואה הצלת חיים. אם עושים את זה בכל הארץ, לא יקרסו בתי חולים וזה יהיה יותר יעיל ומקצועי”.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ב' אוקטובר 12, 2020 12:22 am

נשמע "מתיחה איכותית לכבוד ה1 באפריל"...

יושב הארץ

הודעהעל ידי יושב הארץ » ב' אוקטובר 12, 2020 12:25 am

זה אמיתי לגמרי. היום התראיין ראש ארגון עזר מציון והוא סיפר שהם כבר טיפלו באלפי חולים בבתים.
נערך לאחרונה על ידי יושב הארץ ב ב' אוקטובר 12, 2020 12:37 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » ב' אוקטובר 12, 2020 12:34 am

רב עזריאל, אין כאן שום חשיפה. הסיפור הזה ידוע למאות רבות של אנשים בערים החרדיות כבר כמה שבועות. (אני יכול להעיד עליו מכלי שני)

איש גבעות

הודעהעל ידי איש גבעות » ב' אוקטובר 12, 2020 12:39 am

גם אני מכיר אברך שחלה בקורונה בגל הראשון והיה מאושפז תקופה ארוכה בבית החולים במצב קשה, וכיום הוא משכנע את כל מכריו וידידיו שלא ללכת בשום פנים לבית החולים אלא רק כמוצא אחרון ממש.
לדבריו אין לבית חולים כמעט מה להציע לחולי הקורונה, ומאידך הטיפול בו היה לוקה בחסר וזאת מבלי להאשים איש בשל מצוקת כוח האדם והצורך במיגון מיוחד.

יושב הארץ

הודעהעל ידי יושב הארץ » ב' אוקטובר 12, 2020 12:41 am

בכתבה הם טוענים שרק 2 נפטרו אחרי שהועברו מהבתים לבית חולים מתוך מאות שהם טיפלו. נראה קצת מוזר.

בכל אופן ודאי שיש לאדם שסובל ממצוקה נשימתית ארוכה ומרפא מזה שרואה את בני משפחתו שסועדים אותו ולא רואה לנגד עיניו אחיות ורופאים עם בגדים מפחידים בבית חולים ואין לו עם מי לדבר. וכן חוסכים את העומסים ואת הזיהומים של בתי החולים.

מכל מקום אף אחד לא יודע מה ההשלכות לטווח ארוך של אדם שכבר נזקק לעזרה נשימתי לריאות וכו'.
נערך לאחרונה על ידי יושב הארץ ב ב' אוקטובר 12, 2020 12:43 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ב' אוקטובר 12, 2020 12:42 am

איש גבעות כתב:גם אני מכיר אברך שחלה בקורונה בגל הראשון והיה מאושפז תקופה ארוכה בבית החולים במצב קשה, וכיום הוא משכנע את כל מכריו וידידיו שלא ללכת בשום פנים לבית החולים אלא רק כמוצא אחרון ממש.
לדבריו אין לבית חולים כמעט מה להציע לחולי הקורונה, ומאידך הטיפול בו היה לוקה בחסר וזאת מבלי להאשים איש בשל מצוקת כוח האדם והצורך במיגון מיוחד.

אכן כן. אני מכיר כמה כאלו. מאידך, אני מכיר גם מקרים הפוכים שהחולים אסירי תודה לביה"ח ולטיפולו המסור.
בגדול, מצב של קושי בנשימה שמצריך רק סיוע של בלון חמצן יכול להעשות גם בבית. כאשר מדובר בהתפתחות חמורה יותר, המצב נהיה מסוכן יותר ללא אשפוז.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' אוקטובר 12, 2020 12:43 am

יושב הארץ כתב:חוסכים את העומסים ואת הזיהומים של בתי החולים.
וכידוע, שע"פ נתוני משה"ב - מספר הנפטרים מזיהומי מסדרונות הרפואה גדול מאלו שמחמת הנגיף.

יושב הארץ

הודעהעל ידי יושב הארץ » ב' אוקטובר 12, 2020 12:46 am

צודק, 6000 בני אדם מתים בשנה מזיהומים בבתי חולים, לא ייאמן.

איש גבעות

הודעהעל ידי איש גבעות » ב' אוקטובר 12, 2020 12:47 am

נוטר הכרמים כתב:
איש גבעות כתב:גם אני מכיר אברך שחלה בקורונה בגל הראשון והיה מאושפז תקופה ארוכה בבית החולים במצב קשה, וכיום הוא משכנע את כל מכריו וידידיו שלא ללכת בשום פנים לבית החולים אלא רק כמוצא אחרון ממש.

אכן כן. אני מכיר כמה כאלו. מאידך, אני מכיר גם מקרים הפוכים שהחולים אסירי תודה לביה"ח ולטיפולו המסור.
בגדול, מצב של קושי בנשימה שמצריך רק סיוע של בלון חמצן יכול להעשות גם בבית. כאשר מדובר בהתפתחות חמורה יותר, המצב נהיה מסוכן יותר ללא אשפוז.

ודאי שכשאין מוצא יש להתפנות לבית חולים. אך הרבה פעמים בחולי זה התחושות קשות יותר מאשר המצב בפועל. הפחד שעד רגע נגמר האויר והקושי בנשימה גורם לאנשים להתפנות בבהילות לבתי חולים, זאת בזמן שלבית החולים אין מה להציע לו מלבד חמצן וביקור רופא פעם במשמרת.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ב' אוקטובר 12, 2020 12:52 am

ולגבי העומסים בבתי הרפואה - אתן דוגמא שמסתמא מלמדת על הכלל כולו:

שמעתי מאדם שנאמן עלי כבי תרי ששמע מחולה קורונה שמאושפז בבית רפואה טוב ומפורסם, והוא מרותק למיטתו (עקב הצורך בחמצן וכו') אך בהכרה מלאה, שלקח כמה שעות מצאת השבת עד שהביאו לו יין להבדלה...

אינני מאשים את הצוותים הרפואיים וכו', שמוסרים את נפשם ועובדים ימים כלילות ומסכנים את עצמם (וחלקם נדבקו למרות כל אמצעי הזהירות) למען בריאות החולים.
אבל הם עסוקים בדברים דחופים, ולפעמים הענינים מתעכבים.
וזו עוד סיבה להעדיף לא להתאשפז אם אין הכרח גמור.

(שמעתי בשם מיילדת שעוסקת בלידות-בית, שעכשיו היא עמוסה מאוד, כי נשים רבות מעדיפות לא להתקרב לבתי הרפואה במצב הנוכחי)

יושב הארץ

הודעהעל ידי יושב הארץ » ב' אוקטובר 12, 2020 5:22 pm

דודה שלי מאושפזת בבית החולים שערי צדק. המצב שלה היה יחסית קשה. לאחר מאמצים הסכימו להכניס שם את הדוד לבקרה והיה עימה כחצי שעה, אח"כ הרופאים אמרו שהביקור גרם לשיפור ניכר במצבה והמדדים של החמצן בדם השתפרו מאוד.

הנתונים לעיל הם מפתיעים מכיון שידוע שאוכלוסיות שלמות לא נבדקות כלל והאחוז של הנפטרים שרשום בטבלה למעשה הוא הרבה יותר נמוך מסך החולים.

היום אמרה פרופ׳ גליה רהב מנהלת המחלקה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי שיבא תל-השומר: ״לא ייתכן שתהיה מדינה בתוך מדינה. קריטי לנו לעקוב אחר החולים כדי לדעת איך הם מגיבים לתרופות מסוימות״.

זה נראה לכא' גם שהם עושים נסיונות בכל מיני תרופות.

מישהו כתב כאן שהוא חיכה שעות להבדלה, זה כלום. היה ראיון עם גב' אובלרלנדר שבעלה ז"ל התלונן שהוא מחכה שעות שיביאו לו כלי להטיל צרכיו.

לארץ ולדרים

הודעהעל ידי לארץ ולדרים » ג' אוקטובר 13, 2020 9:44 am

התפרסמה רשימת המתים לפי ערים וחוץ מירושלים שהיא פשוט עיר גדולה ובני ברק לא נמצאים ברשימה של הערים עם סך הנפטרים הגבוה שום עיר חרדית

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » ג' אוקטובר 13, 2020 10:02 am

לארץ ולדרים כתב:התפרסמה רשימת המתים לפי ערים וחוץ מירושלים שהיא פשוט עיר גדולה ובני ברק לא נמצאים ברשימה של הערים עם סך הנפטרים הגבוה שום עיר חרדית

כי אלו ערים מאוד צעירות.

איפה התפרסמו הנתונים?

חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים