סינון אינטרנט ע"י יהודים לצורך הצלת אחרים - פורום אוצר החכמה

סינון אינטרנט ע"י יהודים לצורך הצלת אחרים

המערכה על השימוש בפיתוחי תקשורת פרי הטכנולוגיה המתחדשת
סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

סינון אינטרנט ע"י יהודים לצורך הצלת אחרים

הודעהעל ידי רחמים » ש' ספטמבר 21, 2013 9:26 pm

שמעתי מפורש מהר' מנחם שטיין שליט''א [מצורף קטע מתוך הקלטת השיחה] שבחברת סינון אינטרנט חשובה, הסינון מתבצע בידי גברים והם רואים את כל תמונות הפריצות ומסננים אותם, בטענת היתר שעושים זאת כדי להציל אחרים מראיות אסורות.

ואני תמה מאוד איך יתכן לאמר לאדם חטא כדי שיזכה חברך?
ועוד שהרי אפשר שגויות יסננו דברים מעין אלו ורק דברים יותר דקים שגויות לא מבינות בהם אפשר לתת לנשים דתיות לסנן אבל מהיכי תיתי להתיר לגברים לעשות מלאכה זו?

אשמח לקבל מקורות הלכתיים לאסור או להתיר סינון ע''י גברים כדי להציל אחרים כאשר אפשר או אי אפשר לתת את הסינון הראשוני של התמונות בידי צוות גויות.

מועדים לשמחה לכולם.
קבצים מצורפים
סינון אינטרנט בידי גברים.zip
(341.76 KiB) הורד 104 פעמים

יאיר

Re: סינון אינטרנט ע"י יהודים לצורך הצלת אחרים

הודעהעל ידי יאיר » א' ספטמבר 22, 2013 1:44 am

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ב' ספטמבר 23, 2013 12:51 am

יאיר כתב:שבת ד.
http://www.otzar.org/aspcrops/142554_18 ... 292013.asp
וכ"ש כאן.

צודק 100%!

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ב' ספטמבר 23, 2013 5:41 pm

מי שמעוניין לשמוע את השיחה השלמה של שהר' שטיין הנה קישור לדרופבוקס
מאוד מאוד מומלץ!

פנימי

הודעהעל ידי פנימי » ב' ספטמבר 23, 2013 8:31 pm

אולי הם לא יהודים?

גם יש לדון שאינו נחשב ממש "חטוא בשביל שיזכה חבירך", כי כמו שלרופא נשים מותר להסתכל במה שמוכרח כשאין ברירה כי בעבידתיה טריד, ה"ה כאן הם טרודים בלטפל בצינזור הזה.
אע"פ שאני ודאי לא הייתי מרשה לבן שלי לעבוד בזה.

וצ"ע.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ב' ספטמבר 23, 2013 8:53 pm

יהודים חילונים...

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ב' ספטמבר 23, 2013 8:54 pm

פנימי כתב:אולי הם לא יהודים?

אולי הקטע הקטן שהעלתי בהודעה הראשונה לא מספיק מבהיר את תמונת המצב, אז הורד מהקישור שצירפתי לעיל את ההרצאה המלאה מהדרופבוקס ושם תבין כבר הכל שלא מדובר אלא ביהודים משלנו יראים ושלמים.

פנימי כתב:גם יש לדון שאינו נחשב ממש "חטוא בשביל שיזכה חבירך", כי כמו שלרופא נשים מותר להסתכל במה שמוכרח כשאין ברירה כי בעבידתיה טריד, ה"ה כאן הם טרודים בלטפל בצינזור הזה.

הרופא פוגש את האישה לא ב'פוזה' של יצר הרע אלא אדרבה מדובר באישה חולה וכו' אבל מסנני האינטרנט רואים תמונות ר''ל שה' ישמור, מה שייך פה טרוד? גם אדם שטרוד בלחפש דבר תורה בגוגל ואין לו חסימה על המחשב יכול להחסף לשבריר שניה בלבד לאיזו תמונה וזהו איך הוא ימחוק את זה מהראש שלו?

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ב' ספטמבר 23, 2013 8:59 pm

שאלה קשה פי שבע הוא האם מותר לשלוח 'הערה בדבר סינון' למי שנתקל במשהו הטעון ביעור.

[אגב, ברימון יש חילונים (לפחות חלק) ובאתרוג חרדים].

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ב' ספטמבר 23, 2013 9:06 pm

אתה צודק, אדם שרוצה להעיר לחברת הסינון שדף מסויים מכיל תוכן לא ראוי הוא בעצם בידיים מכשיל את צוות הסינון באביזריהו דגילוי עריות שהם ביהרג ואל יעבור, אבל גם בלא זה עצם זה שהוא משלם להם חודשית על השרות שלהם ונהנה ממנו, הרי הוא מחזיק ידי עוברי עברה!

פנימי

הודעהעל ידי פנימי » ב' ספטמבר 23, 2013 9:08 pm

שתדעו שה"צינזור" הזה הרבה יותר נפוץ.
אני ראיתי בעיני בחורה שמתווכחת עם אבא שלה - היא רצתה לראות סרט, והוא אמר לה שהוא לא מרשה לה לראות עד שהוא יצנזר לה אותו...
אני מציע שכל שני בחורים שירצו לראות סרט ישב האחד ויצנזר אותו, ואז השני יראה אם הוא צינזר טוב...

אולי לצורך הרבים יש יותר קולא? כי על פניו זה נראה ממש הזוי

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ב' ספטמבר 23, 2013 9:15 pm

פנימי כתב:אני מציע שכל שני בחורים שירצו לראות סרט ישב האחד ויצנזר אותו, ואז השני יראה אם הוא צינזר טוב...

אני מציע שכל מי ששקע ב'רשת' וקשה לו להשתחרר שילך לעבוד בחברת סינון, יקבל כסף וגם יספק את יצרו.... וגם יחשוב שהוא 'מזכה הרבים' :-)

עד כאן הבדיחות העצובות.

פנימי כתב:אולי לצורך הרבים יש יותר קולא? כי על פניו זה נראה ממש הזוי

איזו קולא יכולה להיות לצורך רבים? הרי הם המסננים ג''כ רבים כי כל עשרה מישראל יש להם דין רבים, וחוץ מזה הרי אפשר להושיב צוות של גויות שיעשו את זה.

פנימי

הודעהעל ידי פנימי » ב' ספטמבר 23, 2013 9:18 pm

למה בעצם אנחנו מניחים שזה מותר?
יש איזה מורה הוראה שמפקח על חברות הסינון?
ודאי עדיף לדון לכף זכות, ואני נותן להם ליהנות מהספק. אבל אין כאן קושיא כ"כ גדולה.

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ב' ספטמבר 23, 2013 9:27 pm

פנימי כתב:למה בעצם אנחנו מניחים שזה מותר?
יש איזה מורה הוראה שמפקח על חברות הסינון?

הרי יש חברות סינון שיש להם 'הכשר' ו'הסכמה' מגדולים וכל מורי ההוראה אומרים שמי שחייב שלא יכניס מחשב עד שהוא מתקין סינון אז לכן זה נשמע שכל מה שהם עושים זה מותר, אבל האמת היא שזה לא יתכן להתיר ליהודי לסנן.
וברור שמי שנתן להם הכשר לא ידע מזה שיהודים מסננים וכנראה רק סיפרו לו שהחסימה שלהם מאפשרת לגשת לאתרים נבחרים בלבד אבל לא סיפרו שכדי להתחרות עם השוק צריך לסנן כל הזמן.
אני דן לכף זכות שבאמת מתחילה לא היה צורך בסינון אלא היה די ברשימה ידועה של אתרים נקיים, ורק אח''כ גבר הביקוש ושינו את שיטת העבודה ללא בקשת הסכמה מחדש.

גדליה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי גדליה » ג' ספטמבר 24, 2013 11:01 pm

בחברת נתיב ואתרוג
הצוות שמסנן בשבילנו

הם עובדים יחד -קבוצה
ולכן לכאורה יש שם דין של 'שומר'
אחד על השני

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ג' ספטמבר 24, 2013 11:07 pm

גדליה כתב:בחברת נתיב ואתרוג
הצוות שמסנן בשבילנו

הם עובדים יחד -קבוצה
ולכן לכאורה יש שם דין של 'שומר'
אחד על השני

לא הבנתי מה זה דין שומר? הרי מדובר במראות האסורות ולא באיסור יחוד.

כותב בדמע

הודעהעל ידי כותב בדמע » ג' ספטמבר 24, 2013 11:14 pm

לא הבנתי את כל הסיפור פה בכלל. למיטב זכרוני, ראייה בעלמא על דרך העברה ושלא על מנת להנות ואפילו במקומות המכוסים הוא מותר לרוב הפוסקים, וע"ז סומכים העולם תמיד. ומה הפלא הגדול כאן?

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ג' ספטמבר 24, 2013 11:29 pm

כותב בדמע כתב:לא הבנתי את כל הסיפור פה בכלל. למיטב זכרוני, ראייה בעלמא על דרך העברה ושלא על מנת להנות הוא מותר לרוב הפוסקים, וע"ז סומכים העולם תמיד. ומה הפלא הגדול כאן?

כל מה שהתירו הפוסקים שהתירו בראיה בעלמא הוא באישה שלבושה בצניעות, אבל ראיה בעלמא במקומות המכוסים יש איסור גמור ודבר זה מפורש בגמ' בבבא בתרא דף נ''ז ע''ב שאם איכא דרכא אחרינא נקרא רשע אף אם עוצם עיניו והוא בגלל שנשים עומדות על הכביסה ומתגלים מקומות המכוסים.

חוץ מזה כאשר אדם יושב כמה שעות ומסנן אין זה נחשב לראיה בהעברה בעלמא, וזה פשוט, כיון שכוונתו לראות ולקלוט מה ראה ולהחליט מה לעשות עם זה, ואילו ראיה בהעברה הכוונה שהתמונה נקלטת במוחו לשניה לא כי רוצה בראיה אלא תוך כדי שהוא עסוק בדבר אחר.

כותב בדמע

הודעהעל ידי כותב בדמע » ג' ספטמבר 24, 2013 11:37 pm

לזכרוני, לבד שיטת תלמידי רבינו יונה כולם מתירים בראיה בעלמא ואפילו במקומות המכוסין.
הגמ' ב"ב לא קשורה שכן כבר איתא בתוס' בע"ז שאפילו לצורך מעט חשיב כליכא דרכא אחרינא. ואפילו באיכא דרכא אחרינא ברוב איסורין היה מותר כדקיימ"ל בפרק כל שעה. אלא שכמו שמסביר הח"ח בעריות החמירו.
למעשה כל העולם נוהג להקל בזה שאף כשהולכים ברחוב דשכיחא פריצותא לא עוצמין עיניהן אלא סומכים על כך שבראייה בעלמא שרי.
נערך לאחרונה על ידי כותב בדמע ב ג' ספטמבר 24, 2013 11:44 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ג' ספטמבר 24, 2013 11:43 pm

הנה דברי המשנה ברורה סימן עה ס"ק ז לגבי ראיה בעלמא:

וראיה בעלמא לפי תומו בלא נהנה שרי אם לא מצד המוסר ובספר מנחת שמואל הוכיח דאדם חשוב יש לו ליזהר בכל גווני. וכתב הפמ"ג דבמקומות שדרך להיות מכוסה [כגון זרועותיה וכה"ג שאר מקומות הגוף] אף ראיה בעלמא אסור

ושוב אני מדגיש שפשוט לי שסינון לא נחשב לראיה בעלמא.

כותב בדמע

הודעהעל ידי כותב בדמע » ג' ספטמבר 24, 2013 11:57 pm

הפרי מגדים מדבר במצב שמטרתו לראותה. ודומיא דאיכא דרכא אחרינא שעיקר הסיבה שהוא בחר בזו הדרך היינו בשביל לראותה, שבזה אסור אף בראיה בעלמא לפי תומו. אנו מדברים על אדם שרוצה להשיג מטרה מסוימת, והוא אינו יכול להשיגה אלא בדרך זו, שזה ממש כמו ליכא דרכא אחרינא.

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ד' ספטמבר 25, 2013 12:11 am

אלו דברי חוט השני:
העתקה.png
העתקה.png (22.33 KiB) נצפה 3418 פעמים

אבל אין זה שייך למסנני אינטרנט:
א: כי יש ויש לו דרכא אחרינא והיא להושיב צוות של גויות.
ב: אין זה נחשב לראיה בעלמא כיון שמטרתו להסתכל ולהבחין בין תמונה לתמונה, והוא עסוק בלראות ולא ככל הולך רחוב שעסוק בלהגיע לאיזה מקום רק שאין לו דרך אחרת להגיע.

כותב בדמע

הודעהעל ידי כותב בדמע » ד' ספטמבר 25, 2013 12:19 am

א. כיוון שיש בזה טרחא חשיב כצורך קצת לכל הפחות.
ב. יתכן שאתה צודק, אף שהסברא לא מוחלטת. מ"מ אני לא כ"כ בקי במצב.

אפרקסתא דעניא

הודעהעל ידי אפרקסתא דעניא » ד' ספטמבר 25, 2013 12:20 am

יש לשער שאתרים פרוצים ממש חסומים מזמן, וכל הצורך בסינון הוא רק לאתרים שאולי יש בהם תמונה שאינה כ"כ צנועה, כדרך נשים חילוניות העוברות ברחוב וכד'. ממילא אין כאן התבוננות בעריות ממש.

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ד' ספטמבר 25, 2013 12:37 am

אפרקסתא דעניא כתב:יש לשער שאתרים פרוצים ממש חסומים מזמן, וכל הצורך בסינון הוא רק לאתרים שאולי יש בהם תמונה שאינה כ"כ צנועה, כדרך נשים חילוניות העוברות ברחוב וכד'. ממילא אין כאן התבוננות בעריות ממש.

כל יום ויום נפתחים אתרים חדשים חלקם פרוצים וחלקם פחות והמסננים צריכים לסנן את כולם, עכ''פ אלו שנתבקשו לפתוח.
דבר שני ההולך ברחוב עסוק בללכת ואפשר להגדיר את ראיתו כראיה בעלמא אבל העסוק בלסנן אי אפשר להגדירו כראיה בעלמא, ובפרט שעושה את זה בקביעות יום יום.

ראו את זה והסיקו מסקנות:

שו"ת יחוה דעת חלק ה סימן סג
ולכאורה היה מקום לצדד שמי שרחיצה בים רפואה היא לו, נחשב כדין ליכא דרכא אחרינא, כשאינו יכול למצוא חוף ים הנקי מתערובת עם נשים, שמדברי רשב"ם מוכח שמה שצריך לעצום עיניו באופן כזה, הוא רק ממדת חסידות. (הגם שהמאירי כתב שצריך להטות עיניו לצד אחר). אולם יש לחלק, שלא הותר היכא דליכא דרכא אחרינא. אלא כשעובר דרך העברה בעלמא, שאפשר לו שלא להסתכל במכוון בנשים העומדות על הכביסה, אבל ללכת ולהתרחץ בים מעורב שכל פינות שהוא פונה והנה אשה לקראתו שית זונה ונצורת לב, ואי אפשר להמנע מלהסתכל ולבוא לידי הרהורי עבירה במשך זמן שהותו שם. ואף על פי שבשו"ת אגרות משה (חלק אבן העזר סוף סימן נו) כתב, שאם הוא צריך לרפואה להיות אצל חוף הים, וסובר שלא יבוא לידי הרהור, מותר לו להיות שם, אם אינו מוצא מקום וזמן שאין הנשים מצויות שם. ולמד כן מההיא דליכא דרכא אחרינא. ע"ש. אבל לפע"ד אין זו ראיה גמורה, וכמו שכתבנו. ובפרט ששם כשהולך עיניו לנוכח יביטו, ואין לחוש שיסתכל במכוון בשוקיהן של העומדות על הכביסה, אבל כאן שהנשים במערומיהן, וכי אפשר אש בנעורת ולא תהבהב? (כמו שאמרו בסנהדרין לז ע"א). וכן נאמר: היחתה איש אש בחיקו ובגדיו לא תשרפנה? ועיין להגאון מהר"י הכהן בספר בתי כהונה (בקונטרס בית המדרש דף ב' ע"ד). ועוד שהרמב"ם (בפרק כא מהלכות איסורי ביאה הלכה כא) כתב סתם, שאסור להסתכל בנשים בשעה שהן עומדות על הכביסה. ולא חילק בין היכא דאיכא דרכא אחרינא או לא. (והעיר בזה בספר צפנת פענח שם, וציין למה שאמרו בעבודה זרה מח ע"ב). וכן בטור ושלחן ערוך אבן העזר (סימן כא סעיף א') כתבו כדברי הרמב"ם, ולא חילקו בין היכא דאיכא דרכא אחרינא או לא. ובספר אז נדברו חלק ז' (סימן עה) כתב, דסבירא להו דאף בדליכא דרכא אחרינא צריך עצימת עינים. וע"ש. והאם יתכן שילך להתרחץ בים מעורב ובכל הזמן יהיו עיניו עצומות? ולכן אין להקל כלל בזה. ועיין במדרש רבה פרשת אחרי מות (פרשת כג סימן יב): ועין נואף שמרה נשף, אמר ריש לקיש שלא תאמר מי שהוא בגופו דוקא נקרא נואף, אלא גם מי שנואף בעיניו נקרא נואף שנאמר ועין נואף שמרה נשף ע"ש. וע' בסנהדרין (עה ע"א) וברמב"ם (פ"ה מהל' יסודי התורה הלכה ט). ובבית יוסף יורה דעה (סי' קנז). ודו"ק.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' ספטמבר 25, 2013 1:01 am

פשוט כדברי ר' רחמים.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר
שם מלא: משה דביר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' ספטמבר 25, 2013 10:24 am

עוד שהרמב"ם (בפרק כא מהלכות איסורי ביאה הלכה כא) כתב סתם, שאסור להסתכל בנשים בשעה שהן עומדות על הכביסה. ולא חילק בין היכא דאיכא דרכא אחרינא או לא.

לא הבנתי מה שכתב כאן. הרי זה מוסכם על כולם שאסור להסתכל. הגמרא בבבא בתרא מדברת על מי שאינו מסתכל רק עובר שם ואינו מעצים עיניו, ואז אי איכא דרכא אחרינא רשע הוא ואי ליכא דרכא אחרינא אינו רשע רק נחשב שאינו חסיד, וא"כ מה קשה מדברי הרמב"ם? ואולי הקושיה היא למה הרמב"ם לא השמיט עניין זה ולא הביא את הגמרא בבבא בתרא לגבי מי שאינו מסתכל?

פנימי

הודעהעל ידי פנימי » ד' ספטמבר 25, 2013 10:47 am

כוונת היחוו"ד שהרמב"ם חלק על רשב"ם וסבר שאין כאן ענין של מידת חסידות, ומדינא אסור לראות בליכא דרכא אחרינא

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר
שם מלא: משה דביר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' ספטמבר 25, 2013 11:02 am

זה הבנתי שלזה כוונתו אבל מה שלא הבנתי זה איך הוציא את זה מדברי הרמבם שדיבר על הסתכלות שזה אסור לכולי עלמא

היימישער

הודעהעל ידי היימישער » ה' ספטמבר 26, 2013 11:54 pm

אינני יודע מהם מקורותיו של הרב מנחם שטיין,
שאלתי יהודי המכיר מבפנים את החברות שהציבור החרדי משתמש בשירותיהם,
והוא אמר לי שאת רוב הסינון עושים באמצעות בינה מלאכותית (בנטצח) או גויים/חילוניים (בנתיב ואתרוג),
ורק כשיש שאלה אז אחד משלנו בודק את הענין, וכשיש כבר ספק אם זה אסור או מותר לא מדובר בתמונות פריצות כמתואר לעיל.

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ה' ספטמבר 26, 2013 11:58 pm

היימישער כתב:אינני יודע מהם מקורותיו של הרב מנחם שטיין,
שאלתי יהודי המכיר מבפנים את החברות שהציבור החרדי משתמש בשירותיהם,
והוא אמר לי שאת רוב הסינון עושים באמצעות בינה מלאכותית (בנטצח) או גויים/חילוניים (בנתיב ואתרוג),
ורק כשיש שאלה אז אחד משלנו בודק את הענין, וכשיש כבר ספק אם זה אסור או מותר לא מדובר בתמונות פריצות כמתואר לעיל.

אני מקווה שבסופו של דבר יתברר שכך היא המציאות, בכל מקרה אין שום היתר לתת לחילוני לסנן ואולי הכוונה לחילוניות שזה יותר קל.

היימישער

הודעהעל ידי היימישער » ו' ספטמבר 27, 2013 1:00 pm

רחמים כתב:אני מקווה שבסופו של דבר יתברר שכך היא המציאות

אתה מתכוין לעשות בירור נוסף?

תוספת קטנה: גם במקומות שבהם משתמשים בגויים/חילוניים כדי לבצע את הסינון הגס, משתמשים גם בתוכנות הקיימות בשוק הגויי כדי לבצע את הסינון הראשוני ולהקל על העומס.

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ו' ספטמבר 27, 2013 1:08 pm

היימישער כתב:אתה מתכוין לעשות בירור נוסף?

האשכול הזה גופא הוא אחד מהדרכים לבירור...
בכל מקרה צריך לברר את הדברים עד הסוף בכל הדרכים העומדות לרשותינו.
וגם צריך להביא את הדברים לידעת הרבנים שנותנים הסכמות לחברות הסינון.

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ב' ספטמבר 30, 2013 9:12 pm

מידע ברור.
בחברת אתרוג. הסינון הראשוני, נעשה ע"י חילונים - נערות רוסיות וכדו'. המדרגות את האתרים עבור הסינון של רימון. הסינון של אתרוג הוא לאחר הסינון של רימון, ע"י חרדים, לאתרים בעל דירוג מסוים ואילך. (כך שבדרך כלל אין מדובר בפריצות באופן קבוע...) / אם כי מוכרחים לציין, שהבודקים החרדים אכן כן!!! נפגשים בפריצות לעתים מזדמנות!
בחברת 'נטצח', עיקר הבדיקה נעשית ע"י הבינה המלאכתית, ורק אח"כ מגיע תורם של הבודקים.
אודות חברת נתיב לא ידוע לי...

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ג' אוקטובר 01, 2013 12:24 am

פעם אמרו לי בתמיכה של נתיב לפני שנים שהתלוננתי על ויקי', שהם הושיבו בחורה חילונית וביקשו ממנה לצנזר כל דבר כיעור והדומה לו בתוך ויקי'.
ויש לציין שמאז הרבה דברים נחסמו שם שבתחילת דרכם לא היו חסומים.[ שוב, בתוך ויקי']
זה אמרו לי מפורש לגבי ויקי', איך עשו בכלל האתרים- אינני יודע.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ג' אוקטובר 01, 2013 12:30 am

עוד ענין דומה:
פעם דיברתי עם דיין חשוב ואמר לי שאפשר להזמין צלם לאירוע אע"פ שיצלם את הנשים.

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ג' אוקטובר 01, 2013 9:06 am

אוהב אוצר כתב:עוד ענין דומה:
פעם דיברתי עם דיין חשוב ואמר לי שאפשר להזמין צלם לאירוע אע"פ שיצלם את הנשים.

מן הסתם מדובר בארוע שהנשים לבושות בצניעות מינימלית, לא?

בין גברא לגברא

הודעהעל ידי בין גברא לגברא » ג' אוקטובר 01, 2013 10:04 am

ההיתר לצלם נשים יסודו ע"פ בגמ' בעבודה זרה (דף כ:) שמותר ליתן בגדי נשים לכובס ולהכניס כמכחול בשפופרת משום דבעבידתיה טריד. ויש להעיר שהגמ' לא מיירי ברואה תמונות תועבה ממש אלא בגדי נשים ובהמות שמ"מ יכולים להביא לידי הרהור ובעבידתיה טריד אין לחוש לזה. מסתמא זה שייך גם במצלם נשים בלבושות בצניעות, הגם שאולי ראיית נשים ממש גרע טפי, אבל זה לא אומר שגם ברואה תמונות תועבה, שהרבה מהם נעשו בכוונה תחילה באופן המביא הרהור, שייך סברא זו. להלכה אולי אין לנו לעשות חלוקים כאלו מסברא, אבל בודאי אין זה משנת חסידות.
למעשה מובן למה הסינון הסופי צריך להיות ע"י חרדים דוקא, משום שגוים וחילונים אין להם הרגשות והבנה לציעות כדי להבין מה שאנו רוצים לסנן, אבל אינו מובן למה א"א לעשות הסינון ע"י נשים.

דברים על דיוקם

הודעהעל ידי דברים על דיוקם » ג' אוקטובר 01, 2013 11:58 pm

הדברים נגעו ללבי, אכן, יש כאן עניינים כבדי משקל. האם מותר להחזיק ידי עוברי עבירה בשביל להציל יהודים אחרים?
בדקתי את הדברים לעומק על מנת להעמיד את הדברים על דיוקם ולהסיר לעז ומכשול, ואלו הן הדברים שקיבלתי מכלי ראשון.
ברצוני לציין שאיני נכנס לענייני הכשרות של כל חברה וחברה, ואני לא בא לפסוק לאן להתחבר או לא. אני מביא דברים לאשורם בהקשר טכניקת הסינון בלבד. ואין לראות בכתבה זו כהמלצה להתחבר לשירות סינון זה או אחר.

ראשית בדקתי את "נתיב" (שם הייתי מחובר עד לא מזמן). ב"נתיב" אין שום בינה מלאכותית, אין מערכת אוטומטית שבודקת אתרים. אין כמעט סינון והורדת תמונות מתוך אתרים. ב"נתיב" בודקים כל אתר ללא הבדל באיזה רמה הוא נמצא, ומחליטים האם לפתוח או לא. יש לציין שיש להם מעט מן המעט בהורדת והעלמת תמונות, אך בגלל חוסר האמצעים שלהם, קשה להם מאוד מבחינה טכנית וטכנולוגית לסנן תמונות או לסגור חלקי אתרים, הבדיקה שלהם נעשה באופן ידני (כמו שבודקים חסה רגילה), עוברים על האתרים ומחליטים האם לפתוח והאם לא. אין להם כאמור משאבים להעביד גויים לבדיקת אתרים, והם עושים זאת בעצמם. בנוסף ובדרך אגב, יש שם מכשול גדול מאוד של חיפוש תוכן פסול בכמויות עצומות ואדירות במנוע החיפוש גוגל שהוא בעצם מכשול לרבים ולא רק לבודקים.

אח"כ הלכתי לבדוק את "אתרוג". כאן התמונה (תרתי משמע) שונה מהקצה אל הקצה. באתרוג הושקעו משאבים אדירים להורדת קטעים מתוך אתרים, להעלים תמונות ולהפעיל בינה מלאכותית ומילוני חיפוש על גוגל. ב"אתרוג" קיימת טכנולוגיה חדשנית ומיוחדת של חסימה אוטומטית של אתרי תועבה וגם אתרים שאינם מתאימים לציבור החרדי כמו אתרי פנאי ובידור וכדו'. כל האתרים האלה נחסמים כבר לפני הגעתם לידיהם של הבודקים, הן על ידי החברה המסננת שמפעילה גויים לשם סינון, והן על ידי המערכת בינה המלאכותית. בתקופה זו הם בונים גם מערכת של בדיקת תמונות אוטומטיות שמעלימה (ולא מטשטשת) תמונות תועבה. תוך כדי החקירות שלי הגעתי עד לבודקים של אתרוג שהם אנשים משלנו "חרדים". ונוכחתי שהעבודה שלהם בסינון היא באתרים שעברו כבר הרבה ידיים, (בדיקה כמו חסה של חסלט).

את נטצח קצת קשה לבדוק, הם בנויים רק על בינה מלאכותית, וגם קשה כמעט למצוא לקוחות שלהם. ולכן הסינון מתאים להגדרה הזאת. יש שם המון פרצות. והמכשול הוא לא רק של אלה המסננים אלא של כל אלה המחוברים לשם. כמו"כ אפקט טשטוש התמונות שהם עושים, רק מגבירה את הסקרנות לדעת מה מסתתר בתמונה המטושטשת (בדיוק כמו בדף שחלקו מרוח בטיפקס, והתנועה הידועה של חיפוש מול האור מה מסתתר מתחת לטיפקס).

היימישער

הודעהעל ידי היימישער » ד' אוקטובר 02, 2013 12:22 am

ובשביל זה פתחת לינק?
ומי אמר שאינך נציג של אתרוג למשל?

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' אוקטובר 02, 2013 1:48 am

היימישער כתב:ובשביל זה פתחת לינק?
ומי אמר שאינך נציג של אתרוג למשל?

ניק* (NICK=כינוי).

חזור אל “הבה נתחכמה”