מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

האם מותר לראות סרטונים חינוכיים או של חתונות אדמורי"ם וכדומה

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: האם מותר לראות סרטונים חינוכיים או של חתונות אדמורי"ם וכדומה

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' דצמבר 18, 2018 9:57 pm

זאב ערבות כתב:
ישא ברכה כתב:
זאב ערבות כתב:
אוצר החכמה כתב:אני מבקש הוא דיבור בלשון רכה. אם אנשים לא יירגעו לא תהיה ברירה אלא לחסום אותם.

יש פתרון פשוט למנוע דברים אלו, אם הכותבים היו מזדהים בשמם האמיתי (בשעת ההרשמה) ובהודעות, הרבה מהויכוחים האלו היו נעלמים, ו/או היו כותבים יותר בדרך ארץ. כאשר יודעים מי אתם נזהרים יותר.

1. באופן טבעי חלק נכבד מהותיקים כאן מכירים זה את זה.

2. אולי יש פיתרון להפסיק לפתוח אשכולות שברור מיד לאן הם יגיעו.

הנושא כבר דוסקס בזמנו באריכות באשכול הניקים, אך מה זה עוזר לחדשים? האם אתה מוכן לעשות רשימה של הוותיקים עם שמם האמיתי? אשמח מאוד. אך יותר מכך אשמח אם תספק לי את שמם של אלו שלא מפסיקים עם הפאות והסמרטפונים - כאילו אין לנו בעיות וצרות אחרות ורק אם נפתור את אלו כבר לא יהיה מחלוקת ופירוד.

הרב זאב. המערכת שלנו מאפשרת ניקים. אחרי שזה המצב (לדעתי יש בזה גם יתרונות רבים אבל זה לא הנושא) הנכנסים לכאן ובחרו ניק נכנסו על דעת ששמם לא יפורסם ולכן עלינו ועל המשתתפים להקפיד על כך שלא לפרסם את שמם האמיתי של הכותבים. כל אחד יכול אם הוא רוצה לפרסם את שמו או לכתוב אותו במאפיין המיוחד שהוספתי לשם כך שנקרא שם מלא. אבל מי שלא רוצה לפרסם את שמו זו זכותו וחובתינו לשמור על ההגינות כלפיו ולא לפרסם את שמו.

זאב ערבות
שם מלא: זאב וגנר

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' דצמבר 18, 2018 10:06 pm

הרב אוצר החכמה, בוודאי ובוודאי, נושא הניקים מאחרינו ואני זוכר אותו היטב ולא עלה ל דעתי שמישהוא יספק רשימות. למרות שבאמת איני מרגיש טוב ברגע זה עדיין איני הוזה. רק הגבתי להצעה של הרב ישא ברכה הצעה נוספת שיש לדרוש מאלו שכותבים בנושאי הפאות והסמרטפונים בלי הפסקה שיפרסמו את שמם וירוח לכולנו שכן מן הסתם לא יסכימו.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ד' דצמבר 19, 2018 12:02 am

זאב ערבות כתב:הרב אוצר החכמה, בוודאי ובוודאי, נושא הניקים מאחרינו ואני זוכר אותו היטב ולא עלה ל דעתי שמישהוא יספק רשימות. למרות שבאמת איני מרגיש טוב ברגע זה עדיין איני הוזה. רק הגבתי להצעה של הרב ישא ברכה הצעה נוספת שיש לדרוש מאלו שכותבים בנושאי הפאות והסמרטפונים בלי הפסקה שיפרסמו את שמם וירוח לכולנו שכן מן הסתם לא יסכימו.

זה יכול להיות רעיון מעניין.
צריך לזה הגדרה כלשהי. למשל: לכתוב באשכול אחד יותר מכו"כ הודעות (ליום?) מצריך הזדהות במאפיין המיוחד "שם מלא". (וגם מצריך פיקוח IP שלא יעקפו את זה ע"י ניקים כפולים).

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' דצמבר 19, 2018 12:15 am

משולש כתב:
זאב ערבות כתב:הרב אוצר החכמה, בוודאי ובוודאי, נושא הניקים מאחרינו ואני זוכר אותו היטב ולא עלה ל דעתי שמישהוא יספק רשימות. למרות שבאמת איני מרגיש טוב ברגע זה עדיין איני הוזה. רק הגבתי להצעה של הרב ישא ברכה הצעה נוספת שיש לדרוש מאלו שכותבים בנושאי הפאות והסמרטפונים בלי הפסקה שיפרסמו את שמם וירוח לכולנו שכן מן הסתם לא יסכימו.

זה יכול להיות רעיון מעניין.
צריך לזה הגדרה כלשהי. למשל: לכתוב באשכול אחד יותר מכו"כ הודעות (ליום?) מצריך הזדהות במאפיין המיוחד "שם מלא". (וגם מצריך פיקוח IP שלא יעקפו את זה ע"י ניקים כפולים).

הצעה מעולה. נעשה עצומה ונגיש להנהלה.

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ד' דצמבר 19, 2018 7:30 am

משולש כתב:צריך לזה הגדרה כלשהי. למשל: לכתוב באשכול אחד יותר מכו"כ הודעות (ליום?) מצריך הזדהות במאפיין המיוחד "שם מלא". (וגם מצריך פיקוח IP שלא יעקפו את זה ע"י ניקים כפולים).

מצויין, אין מנוס מהגשת עצומה בדחיפות.

אך צריך שההגדרה תהיה ברורה, לדוגמא: מי שדעתו להתיר פאה או אייפון מסונן, או כל דבר אחר שהוא נגד מה שמקובלנו מדורי דורות בשם רבותינו בעלי הפשקווילים, והוא מעיז להביא לפורום את דעת גדולי הדור הנחבאת בספריהם - יצטרך להזדהות בשמו המלא, ואז נאפשר לו לכתוב הודעה אחת בכל אשכול.

במידה וירצה לכתוב יותר מהודעה אחת, יצטרך לתת גם את כתובתו המלאה, וזה יקנה לו את הזכות לכתוב עד 5 הודעות באשכול אחד.

אם ירצה לכתוב יותר מחמש הודעות באשכול, ונראה שהוא ממש מצליח לשכנע בדבריו, ולא עוזרים כל החירופים והגידופים נגדו, יצטרך לשלם להנהלת הפורום 100 ש"ח לכל הודעה.

הכסף ילך אך ורק למטרות צדקה, דהיינו מימון הדבקת כתבי פלסתר במקום מגוריו, וזריקת רימוני הלם לחצר ביתו.
קבצים מצורפים
אחד המכתבים.jpg
אחד המכתבים.jpg (107.44 KiB) נצפה 3492 פעמים

משולש

הודעהעל ידי משולש » ד' דצמבר 19, 2018 2:26 pm

אובססיביות לכל נושא היתה נחשבת מאז ומעולם כבעיתיות בפורום זה, בעבר נמחקו פה הרבה הודעות של כותבים שכל חטאם היה שכתבו יותר מידי בנושא אחד. בס"ה ביקשו להסדיר את זה בצורה מסודרת ועל מה יצא קצפך?

ובשולי הדברים אעמיד דברים על דיוקם:
דבריהם של גדולי ישראל שכל בית ישראל נשען עליהם = פשקווילים.
שו"ת עלום של רב לא מוכר = פסק הלכה לכל בית ישראל.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ד' דצמבר 19, 2018 2:37 pm

משולש כתב:אובססיביות לכל נושא היתה נחשבת מאז ומעולם כבעיתיות בפורום זה, בעבר נמחקו פה הרבה הודעות של כותבים שכל חטאם היה שכתבו יותר מידי בנושא אחד. בס"ה ביקשו להסדיר את זה בצורה מסודרת ועל מה יצא קצפך?

.

לצומת לב המנהלים.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ד' דצמבר 19, 2018 2:44 pm

זאב ערבות כתב:באמת איני מרגיש טוב ברגע זה

שתהיה לך רפואה שלמה ובריאות איתנה עד מאה ועשרים!!

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ד' דצמבר 19, 2018 8:39 pm

תם מה הוא אומר כתב:
משולש כתב:אובססיביות לכל נושא היתה נחשבת מאז ומעולם כבעיתיות בפורום זה, בעבר נמחקו פה הרבה הודעות של כותבים שכל חטאם היה שכתבו יותר מידי בנושא אחד. בס"ה ביקשו להסדיר את זה בצורה מסודרת ועל מה יצא קצפך?

.

לצומת לב המנהלים.

ובאותה הזדמנות לתשומת לב ההנהלה כדלהלן:

תם מה הוא אומר כתב:הוויכוח הזה לא ייגמר עד שעובר ושב יירגע. ושיעזוב את הציבור החרדי שלא מוכן לקבל את הגיגיו.

תם מה הוא אומר כתב:
עובר ושב כתב:הרבה יותר קל להביט החוצה מהחלון ולראות אשה הנוהגת ברכב הסמוך או צועדת במדרכה הסמוכה. מיותר לציין שעל זה אין הגנה של "נתיב" רח"ל, ומה יעשה הבן ולא יחטא.

אין לי מה להוסיף, מלבד מה שנראה שאתה מקיים דבריך בהודעה זו (ברישא ובסיפא) בהידור כנראה.

תם מה הוא אומר כתב:
עובר ושב כתב:
תם מה הוא אומר כתב:דברי הרמב"ן ר"פ קדושים
והנה יהיה נבל ברשות התורה

לא ברור למי כוונתך.

ברור מאד.
תחשוב קצת, תנסה, אולי תצליח.
תעדכן כשתבין.

ואולי יש כאן מישהו שמתנדב להסביר לו ברחל-בתך-הקטנה?!

האם מי שמתקיף את חבירו בפורום בצורה כה בזוייה (רק מפני שחבירו הכריע אותו בויכוח), ראוי להימנות על כותבי אתרא קדישא הדין?

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ד' דצמבר 19, 2018 8:48 pm

שמש כתב:באמת? כולם מרגישים? או שאתה מדבר על עצמך ועל חבריך התועמלנים הנבערים?
ההתנהגות שלכם לאחרונה בפורום עוברת כל גבול. הפרעות לדיונים זיהום אשכולות השמצות מטופשות וססמאות נבובות. פשוט נמאס.

ג''א מצטרף לדבריך. והנושא הוא תרבות הדיון.

מי שאינו מסוגל להתדיין ולשאת ולתת כבן אדם וכת''ח, אין מקומו כאן, ואני בטוח שההנהלה וכל נכבדי הכותבים כאן מסכימים עם הכלל הברור הזה לחלוטין.
נערך לאחרונה על ידי פרנקל תאומים ב ד' דצמבר 19, 2018 8:51 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ד' דצמבר 19, 2018 8:52 pm

ברוך הבא בפעם השלישית, חפציאלי.

שברי לוחות

הודעהעל ידי שברי לוחות » ד' דצמבר 19, 2018 8:55 pm

עובר ושב כתב:ברוך הבא בפעם השלישית, חפציאלי.

בפעם הרביעית, למען הדיוק

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ד' דצמבר 19, 2018 8:56 pm

זנגי כתב:פרנקל תאומים ,
נא קרא את כל הודעות עובר ושב ודו"ק היטב

ברוך הבא לפורום. נא ללמוד את כללי המקום (עיין בהודעה שמעליך).

ואצ"ל שאני מכיר היטב היטב את הודעותיו של הרב עובר ושב. לא עם כולן אני מסכים, אם כי עם חלק גדול מהן בהחלט כן. מה שברור הוא שהרב עובר ושב נושא ונותן כדרכה של תורה ומבאר את עמדותיו באופן מושכל, מה שא''א לומר על מתקיפיו.
נערך לאחרונה על ידי פרנקל תאומים ב ד' דצמבר 19, 2018 8:58 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ד' דצמבר 19, 2018 9:00 pm

זנגי כתב:אני מכירו אישית את עו"ש ואכמ"ל

ואני כבר מעכשיו מכיר אותך אישית (וד''ל ואכמ''ל ודו''ק) ואני מצפה שההנהלה תחסום אותך לאלתר. אין מקום כאן לסגנון כזה. לך לך.
נערך לאחרונה על ידי פרנקל תאומים ב ד' דצמבר 19, 2018 9:01 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ד' דצמבר 19, 2018 11:14 pm

פרנקל תאומים כתב:ובאותה הזדמנות לתשומת לב ההנהלה כדלהלן:

האם מי שמתקיף את חבירו בפורום בצורה כה בזוייה (רק מפני שחבירו הכריע אותו בויכוח), ראוי להימנות על כותבי אתרא קדישא הדין?

פ"ת, עדיין אינך המנהל כאן..

לא תקפתי את חברי, תקפתי ניק בשם "עובר ושב", שהוא תקף את הרבנים האוסרים אייפונים ופאות פרוצות (ובהדגשה, על זה דיברתי), ואחרי שלא הבין וחוזר על דבריו ללא טעם, התגובות התלהמו יותר. וע' תענית (ד.). וייתכן אכן שצריך הייתי לא לענות לו כלל (כמו שהתחננו בפני כו"כ מחו"ר פהורום באישי, כדי שלא לתת להנ"ל להביע עוד ועוד עמדותיו).

לגופו של ענין,
כבר היה על כך מחאה על ידי אוצר החכמה [אחרי ההודעות שהעתקת] כאן:
viewtopic.php?f=51&t=43404#p510379
וכאן ביאר יותר דעתו
viewtopic.php?f=51&t=43404#p510387

אף שלענ"ד [ורבים אחרים] הדברים שנכתבים על ידי עו"ש מוגזמים מאד, ובאמת קשה לי לראות כבלע את הקודש, אבל קיבלתי הוראת מנהלי האתר.

כך שלמעשה, מחאתך אחר המחאה, מיותרת לפי שעה.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ד' דצמבר 19, 2018 11:28 pm

זנגי כתב:
פרנקל תאומים כתב:אף אני מבקש את מחילתו וסליחתו של כאו"א מבאי הפורום אשר מצא את עצמו נפגע או מצטער מדברים שכתבתי הן אם הופנו הדברים כלפיו ישירות והן אם נכתבו באופן כללי או לאחרים. לא התכוונתי לצער אף אחד, כ"א להגן על שחשבתי לנכון להגן.

באם יש מאן דהוא המרגיש שעליי לפייסו באופן אישי ו/או למחוק/לערוך דברים שכתבתי, הריני לבקשו שיסב לכך את תשומת ליבי ב'אישי' (פרנקל תאומים פרטי), והנני כופל שוב את בקשת מחילתי ממנו. בעז"ה החותך חיים לכל חי, ובל"נ, אשתדל להבא להיות זהיר בכך טפי.
ותענו ותאמרו בפיכם סלחתי.

גם אני מצידי סולח ומוחל לכל מאן דהוא מהבאים כאן באם הצטערתי/נפגעתי מדבריו. והוא רחום וגו'. כי לכל העם בשגגה.

כפי שכתבו לפניי, עלינו להיזהר טובא מלכתוב דברים כלפי אחרים באופן אישי, להשתדל להתעמת אך ורק עם ה'עמדה' ולא עם הבנ"א שעומד מאחוריה אשר על כבודו עלינו לשמור מכל משמר, ואף על טוהר כוונותיו ועל יראתו את ה', אל לנו להטיל פקפוק.
גם עלינו להשתדל להימנע מלסנוט בקהילות אשר אליהן משתייכים חברים מבני הפורום או מלעורר עימן מדנים.
כתיבה בנוסח חריף או תקיף מדי היא בדר"כ מתכון למכשולות בענייני בנ"א לחבירו, והיא גם גוררת תגובות נגד מחריפות והולכות וחוזר חלילה.

יתן ה' שנזכה להיות יראים ושלמים ומקדשי שמו בכל מעשינו והנהגתינו, בין אדם למקום ובין אדם לחבירו.

תודה לך שאתה מצטט את דבריי הכנים, הם בהחלט נכונים לכל ימות השנה.

אני מניח שכיוונת אותם בראש ובראשונה כלפי עצמך וכלפי הודעותיך דלעיל וכדלהלן:
זנגי כתב:פרנקל תאומים ,
נא קרא את כל הודעות עובר ושב ודו"ק היטב
[נכתב כהצדקה לסגנון כתיבה שאינו הולם (בלשון המעטה) כלפי הרב עובר ושב. פ"ת]

זנגי כתב:אני מכירו אישית את עו"ש ואכמ"ל
[כנ''ל, והפעם באופן של השמצה ברה''ר. פ''ת]

ואני בסה''כ הגבתי לדבריך לעיל באותה מטבע וכדלהלן:
ואני כבר מעכשיו מכיר אותך אישית (וד''ל ואכמ''ל ודו''ק) ואני מצפה שההנהלה תחסום אותך לאלתר. אין מקום כאן לסגנון כזה. לך לך.

ובכן, אם זכיתי אני הק' שאתה מצטט את דבריי הפעוטים מעריוהכ''פ, אני תקווה שאתה אכן מאמין בהם ושהנך לוקח אותם לתשומת לבך. מפני שאם אין אתה עושה כן, הריני לחזור על דעתי שאין מקום כאן לסגנון כתיבה כנ''ל ועל בקשתי להנהלת הפורום לחסום אותך לאלתר (ואל תדאג, הנהלת הפורום ממש ממש לא עובדת אצלי. אם הם יחליטו לחסום אותך, זה יהיה אך ורק מפני שהם ישתכנעו שאין מקום לסגנון כתיבה כנ''ל בבית מדרשנו).

ישנה תופעה מוזרה:
כותבים תוקפים את זולתם באופן אישי ופוגעני, וכאשר מעמידים אותם על מקומם, הם מעמידים פני נפגעים. מה הפשט בזה?
ידידי, נפגעת? ומה אתה חושב שהרב 'עובר ושב' לא נפגע מדבריך ומרמיזותיך נגדו?? מה פשר דו הפרצופיות הזו?

והנני לחזור על שכתבתי לעיל:
הנושא הוא תרבות הדיון.

מי שאינו מסוגל להתדיין ולשאת ולתת כבן אדם וכת''ח, אין מקומו כאן, ואני בטוח שההנהלה וכל נכבדי הכותבים כאן מסכימים עם הכלל הברור הזה לחלוטין.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' דצמבר 20, 2018 3:44 pm

תם מה הוא אומר כתב:פ"ת, עדיין אינך המנהל כאן..

אתה כמובן צודק לחלוטין, וזו בדיוק הסיבה שפניתי (ברבים) אל ההנהלה, אם אני הייתי המנהל אזי לא הייתי צריך לפנות אל עצמי, הלא כן?

אבל מה שתמוה בעיניי, שוב, היא העובדה שאני בסה''כ עשיתי בדיוק את מה שאתה עשית, ועשיתי זאת בדיוק כתגובה וכהמחשה למה שאתה עשית, דהיינו אתה כתבת כדלהלן:
תם מה הוא אומר כתב:לצומת לב המנהלים.

ואני הגבתי באותה המטבע, כדלהלן:
ובאותה הזדמנות לתשומת לב ההנהלה..

ובכן, כפי שציינת, אני אינני המנהל כאן, אבל עד כמה שידוע לי גם אתה אינך המנהל כאן, האין זאת?

תם מה הוא אומר כתב:לא תקפתי את חברי, תקפתי ניק בשם "עובר ושב"

הבנתי... מה בכלל רוצים ממך?...
תם מה הוא אומר כתב:שהוא תקף את הרבנים האוסרים אייפונים ופאות פרוצות (ובהדגשה, על זה דיברתי), ואחרי שלא הבין וחוזר על דבריו ללא טעם, התגובות התלהמו יותר.

לצערי אינך כותב אמת (לישנא מעליא נקט), הרב עו''ש לא תקף את אוסרי הפאות הפרוצות וגם לא את אוסרי האייפונים הפרוצים ואתה יודע זאת היטב. הוא הדגיש וחזר והדגיש בהזדמנויות שונות ובכמה אשכולות לרבות האשכול הספציפי שאליו אנו מכוונים, שהוא מדבר על פאות כשרות (דהיינו לא פאות בעלות מראה חריג) ועל סמארטפונים מוגנים והוא עוסק ללא הרף בהבאת ובהבהרת דעתם של גדולי התורה שכולנו חיים מפיהם המתירים את הפאות לכתחילה ואף מעדיפים אותן. הוא גם מעולם לא תקף חלילה את דעת הגרע''י זי''ע שאסר, כ''א ביאר שנחלקו עליו כל גדולי הדור וביאר את דעתם כדרכה של תורה. גם בייחס לסמארטפונים המוגנים, כל הויכוח איתו היה האם כאשר גדולי הדור התירו את ה'מוגנים' וסייגו את ההיתר שהוא רק לצרכי פרנסה ובמקום הכרח, האם פירושו של דבר הוא שה'מוגנים' מותרים מצד הדין, והסייגים הם רק לרווחא דמילתא, או שאכן רק מי שחרב הפיטורין מעבודתו מאיימת עליו לולא הסמארטפון, ובאם יפוטר לא יוכל להשיג כל פרנסה אחרת שתיתן לו לכה''פ כדי לחם צר ומים לחץ, רק לבודדי הבודדים הללו התירו גדולי הרבנים להשתמש במוגן.

בכל אופן, המגמה הלא הגונה להציגו כמי שבא להתיר פאות פרוצות וסמארטפונים פרוצים ראויה לכל גינוי, והיא המשך של המגמה להשמיץ את ר' עו''ש באופן אישי ופוגעני והניסיון הלא ראוי לעשות לו ''דה לגיטימציה'', וכן לא יעשה.

תם מה הוא אומר כתב:וייתכן אכן שצריך הייתי לא לענות לו כלל (כמו שהתחננו בפני כו"כ מחו"ר פהורום באישי, כדי שלא לתת להנ"ל להביע עוד ועוד עמדותיו).

עד כ''כ? התחננו ממש?...

אז הנה לך עוד מחברי הפורום שמתחננים אליך לא באישי כ''א ברה''ר, שתאפשר לר' עו"ש להביע את עמדותיו, גם אם הן לא נראות לך, ושאם בידך להתווכח איתו ולשאת ולתת באופן מכובד, עשה כן, ואם אין בידך לעשות כן, נא ונא אל תבחר בשיטות תגובה שהינן בלתי מקובלות כאן.

לגופו של ענין,
כבר היה על כך מחאה על ידי אוצר החכמה [אחרי ההודעות שהעתקת] כאן:
viewtopic.php?f=51&t=43404#p510379
וכאן ביאר יותר דעתו
viewtopic.php?f=51&t=43404#p510387

תם מה הוא אומר כתב:אף שלענ"ד [ורבים אחרים] הדברים שנכתבים על ידי עו"ש מוגזמים מאד, ובאמת קשה לי לראות כבלע את הקודש, אבל קיבלתי הוראת מנהלי האתר.

כך שלמעשה, מחאתך אחר המחאה, מיותרת לפי שעה.

מצויין.
רק ברצוני לציין שתגובתי והתמרמרותי הפומבית הובעה כתגובה להודעתך שבאה כבר לאחר מחאתו של הרב אוצה''ח.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' דצמבר 20, 2018 3:48 pm

האם לא ננעל אספקלריא לכמה ימים? כך דובר.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ה' דצמבר 20, 2018 6:29 pm

אני מזדהה עם הרב התם, לפעמים אין לך מה לענות לא בגלל שהשני צודק אלא בגלל כל מיני סיבות אחרות למשל אתה שואל שאלה ובתגובה אתה מקבל הר של מלל שיש לו קשר כלשהו לשאלה שלך ועכשיו לך תתמודד עם הררי הטענות בשעה שבס"ה ביקשת תשובה של כן או לא.
דוגמא נוספת זה סברות שפשוטות לי ולשני פשוט הפוך ואף אחד לא מביא ראיה לדבריו.
ויש עוד סיבות שמסתמא הרגילים בדיונים עם הנ"ל ידעו לפרט.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' דצמבר 20, 2018 7:15 pm

משולש כתב:אני מזדהה עם הרב התם, לפעמים אין לך מה לענות לא בגלל שהשני צודק אלא בגלל כל מיני סיבות אחרות למשל אתה שואל שאלה ובתגובה אתה מקבל הר של מלל שיש לו קשר כלשהו לשאלה שלך ועכשיו לך תתמודד עם הררי הטענות בשעה שבס"ה ביקשת תשובה של כן או לא.
דוגמא נוספת זה סברות שפשוטות לי ולשני פשוט הפוך ואף אחד לא מביא ראיה לדבריו.
ויש עוד סיבות שמסתמא הרגילים בדיונים עם הנ"ל ידעו לפרט.

יש שמתרעמים עלי שאני מתערב ומפריע לויכוח. יש כמה כללים המובאים בספרינו הקדושים ואולי ראוי לתת אליהם תשומת לב. לדוגמא, אל תאמר במקום שאין דבריך נשמעים. לחזור על אותם דברים שוב ושוב, ולא משנה כמה צודקים ונכונים, לאנשים שהם בבחינת קיר - אזניים להם ולא ישמעו. האם הצדדים לויכוח סוברים שחברי הפורום הם חסרי דעת ומשוללי זכרון שצריך לחזור להם על הדברים 400 פעם? האם עובר ושב סבור שהוא ישנה את דעת אלו האוסרים פאות בכל צורה שהיא? האם שוללי הפאות סבורים שישכנעו מישהו בצדקת עמדתם שעושה את רוב נשות ישראל הצנועות לבעלות עבירה ומכשילות את הרבים (כמובן מדובר בפאות נורמליות ולא רעשניות)? האם הגרח"ק לא יודע מה שהם יודעים ולא אסר על הרבנית קניבסקי ללבוש פאה (ראיתי זאת בעצמי כשהיתי בביתו לפני כ30 שנה להבדלה).
לסיכום, יש כאן דו שיח של חרשים ולכן הצעתי שאת כל הויכוחים שלהם ינהלו בפורום שיוחד לכך ולא יתפסו כל הזדמנות באיזה אשכול שנזכר בו המלה פאה ויתחילו שוב ושוב עם כל הראיות שלהם.
פעם מישהו אמר וורט לא כ"כ מוצלח והשומעים צחקו. הוא אומר לחבירו ראית הם נהנים מהוורט שלי. ענה לו חברו: לא ידידי, הם צוחקים ממך ומהוורט הלא מוצלח שלך.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ה' דצמבר 20, 2018 7:21 pm

באמת לא תמיד הדברים יהיו נשמעים. אבל לפעמים יש דברים שנשמעים. אחרת אנשים לא היו משקיעים זמן וכסף בפרסום כל החוברות והעלונים האלו. וכבר ציינו כאן כמה כותבים שהיתה לזה השפעה גדולה.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' דצמבר 20, 2018 7:25 pm

משולש כתב:באמת לא תמיד הדברים יהיו נשמעים. אבל לפעמים יש דברים שנשמעים. אחרת אנשים לא היו משקיעים זמן וכסף בפרסום כל החוברות והעלונים האלו. וכבר ציינו כאן כמה כותבים שהיתה לזה השפעה גדולה.

בוודאי, אך כל אחד צריך להפעיל את שכלו ולדעת לחדול כשרואה שדבריו לא נשמעים. אלו שמפרסמים עלונים זה לשם עסק. כפי שכבר ציין עו"ש מן הסתם יש להם איזה שייכות לעסק הפאות שכדאי להם לפרסם ולהזיל מכספם עבור כל הפשקווילים. אחרת מי יבזבז סתם את כספו על דברים בטלים. אותו דבר עם כל קופות הצדקה והקרנות שמפרסמות בלי הרף עלונים צבעוניים - עומד מאחרי זה ריווחים עצומים על חשבון הציבור התמים, כאשר כל פעם תופסים פטנט אחר - למשל עכשיו מפרסמים את סגולת המטבע עם חתימתו וברכתו של הגרח"ק ומוכרים אותה במאות דולרים והאנשים התמימים קונים את הלוקש שזה יגן עליהם מכל פגע רע למשך שנה (מעניין מאיזה יום מתחילה שמירת המטבע, מיום התשלום או מיום קבלת המטבע, ואם זה לא עובד האם מחזירים להם את כספם?). ידוע לי פה על בחורות שנתנו לקופות את כל חסכונותיהם בסכומים אדירים עבור סגולות למציאת שידוך! כבר דנו בזה אך כדרכם של המתווכחים על הפאות אני אוהב לעורר את הנושא מדי פעם.
אתה יכול להביא קישורים למי שאמר שהשפיע עליו להורות לאשתו להוריד את הפאה או להתחיל ללבוש מטפחת? או סתם מבחינה למדנית.

משולש

הודעהעל ידי משולש » ה' דצמבר 20, 2018 8:01 pm

אולי יש אפשרות לעשות סקר אנונימי אם יש לזה ביקוש, כמה חברים הושפעו מתעמולה בעד/נגד הפאות/סמרטפונים מעל גבי הפורום. (בפרסומות ברור שזה משפיע השאלה עד כמה הדיונים כאן משפיעים).

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 54 אורחים