מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ניצול הציבור ע"י קומץ בריונים?

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
יקים

Re: ניצול הציבור ע"י קומץ בריונים?

הודעהעל ידי יקים » ב' אוגוסט 12, 2019 9:01 am

היום גיליתי שיא חדש של חוצפה.
אני כעת בחברת פרטנר, ורוצה לנייד לגולן טלקום (כשר).
אני מנסה להתקשר למרכז המכירות של גולן (*9958) ומה אני מגלה?
המספר חסום בקומות הכשרות!
כלומר 'פרטנר' אינה רוצה לאפשר לי לנייד לגולן, אז הם חוסמים בקומה הכשרה (תחת השגת ה'ועד') את אפשרות ההתקשרות אל גולן!

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ב' אוגוסט 12, 2019 9:28 am

יקים כתב:היום גיליתי שיא חדש של חוצפה.
כלומר 'פרטנר' אינה רוצה לאפשר לי לנייד לגולן, אז הם חוסמים בקומה הכשרה (תחת השגת ה'ועד') את אפשרות ההתקשרות אל גולן!

מציע להגיש תלונה ישירות למשרד התשקורת.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ב' אוגוסט 12, 2019 10:24 am

כדאי ליידע את גולן טלקום.
יתכן שהם יפעלו יותר ביעילות נגד הבריונים.

בן מיכאל

הודעהעל ידי בן מיכאל » ב' אוגוסט 12, 2019 10:55 am

מזעזע!

לענין

הודעהעל ידי לענין » ג' אוגוסט 13, 2019 8:36 pm

כמוני כמוך ממש. אוכל למלא כאן הודעות עבות כרס כמה שהפקידות רימו אותי באופן מבהיל. אבל מה לעשות הם יודעים שגם את המכשירים הבאים אקנה אצלם.

יואל שילה

הודעהעל ידי יואל שילה » ה' אוגוסט 15, 2019 1:18 am

אסור לזרות מלח על פצעים [חידה, היכן זה כתוב בחז"ל?] אך מ"מ לתועלת העניין אספר שבבאדיקות שלא מאפיינת אותי רכשתי מכשיר ג'י פי אס ישן, וכשהוא התקלקל - רכשתי עוד אחד, והוא התקלקל ושילמתי על תיקון ושוב התקלקל.
בשלב זה נועצתי במומחה, שרכש עבורי ביד שתים מכשיר סמסונג נוט 3, במחיר 250 שקלים [שכמובן עולה ברמתו על מכשירי ההדרן והנתיב, שעולים יותר ממנו], ושילמתי 95 שקלים לחסימה לשנה לייזם 'כשר פליי' [סים ממילא יש לי מהנטסטיק], והא לך מכשיר חסום הרמטית במחיר 95 לשנה, שמרוב החסימה הוא אף לא מאפשר אפליקציית פלס מסויימת כי יש לאפליקציה זו קישור מסויים לרשת, ואילו הוויז עובד חלק, וכן אייגו [שהיא נעימה יותר למשתמש מוייז, אם כי יתכן שפחות יעילה] ופנגו וכדו' - מה שביקשתי שישאירו פתוח.

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ה' אוגוסט 15, 2019 1:18 pm

הבריונות היא עצם החסימה של SMS בניגוד לדעתו של הגרי"ש אלישיב. מה שהיה פותר בעיות רבות לאברכים וכיו"ב שלא היו צריכים לצאת באמצע הסדר לשיחת טלפון, אלא לסמס מילה אחת או שתיים ותו לא (לדוגמא: האשה כותבת "צריך להוציא את הילד ב1:00 כי יש לו חום", הבעל עונה "בסדר").

הבריונות היא חסימה מוחלטת של אינטרנט ואפליקציות לכולם, כאשר היו יכולים לשווק מכשירים לכל דיכפין, עם SMS / וויז / גישה לבנקים / קול הלשון וכיו"ב דברים מינימליים, שגם אם ילד יחזיק את המכשיר, הוא לא יוכל להגיע לשום דבר סכנה.

מיותר להסביר כמה מכשיר עם "קול הלשון" בפנים היה חוסך לאברכים צורך בנגן, וחוסך להם זמן יקר בהטענת הנגן. מיותר להסביר כמה "וויז" נצרך לאברך עם רכב. כמה גישה לאתר הבנק היתה חוסכת ריצות הלוך ושוב להפקדת צ'קים ולביצוע פעולות. כמה מצלמה מובנית היתה חוסכת בלגן.

אבל את הבריונים מעניין אך ורק דבר אחד, והוא השליטה בעדר. איך לכפות על כולם להחזיק מכשירים עתיקים, איך לזהות אותם לפי המספר, וכמובן - איך להגיע לרווח המקסימלי מכל אדם הנמנה על הציבור החרדי, גם רווח על המכשיר וגם רווח על הקו, כסף וכסף וכסף.

נוצר תאנה

הודעהעל ידי נוצר תאנה » ה' אוגוסט 15, 2019 1:41 pm

בענין sms, כמי שגר בחו"ל יש לי סים ישראלי לא כשר לשימוש בארץ, ואינני רוצה להזכיר אילו הודעות אני מקבל כל אימת שאני מפעיל אותה, בחו"ל מעולם לא קיבלתי לא מיניה ולא מקצתיה

שמש

הודעהעל ידי שמש » ה' אוגוסט 15, 2019 1:56 pm

לזה יש פתרון פשוט של אפליקציות שחוסמות שיחות והודעות ספאם (שזו בכלל מכת מדינה בארץ, כמחצית מהשיחות שאני מקבל ביום - בטלפון 'כשר' - הן ספאם). בנוסף אני מכיר לא מעט אנשים עם מס' לא 'כשר' שמעולם לא קבלו שום הודעה בעייתית (רוב הספאם הוא מחב' אשראי וכד' וממפלגות ומכוני סקרים לקראת הבחירות), כך שכדאי שתבדוק למה אליך מגיעות הודעות כאלו (אולי תחליף מס').

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' אוגוסט 15, 2019 2:04 pm

עובר ושב כתב:הבריונות היא עצם החסימה של SMS בניגוד לדעתו של הגרי"ש אלישיב. מה שהיה פותר בעיות רבות לאברכים וכיו"ב שלא היו צריכים לצאת באמצע הסדר לשיחת טלפון, אלא לסמס מילה אחת או שתיים ותו לא (לדוגמא: האשה כותבת "צריך להוציא את הילד ב1:00 כי יש לו חום", הבעל עונה "בסדר").

הבריונות היא חסימה מוחלטת של אינטרנט ואפליקציות לכולם, כאשר היו יכולים לשווק מכשירים לכל דיכפין, עם SMS / וויז / גישה לבנקים / קול הלשון וכיו"ב דברים מינימליים, שגם אם ילד יחזיק את המכשיר, הוא לא יוכל להגיע לשום דבר סכנה.

מיותר להסביר כמה מכשיר עם "קול הלשון" בפנים היה חוסך לאברכים צורך בנגן, וחוסך להם זמן יקר בהטענת הנגן. מיותר להסביר כמה "וויז" נצרך לאברך עם רכב. כמה גישה לאתר הבנק היתה חוסכת ריצות הלוך ושוב להפקדת צ'קים ולביצוע פעולות. כמה מצלמה מובנית היתה חוסכת בלגן.

אבל את הבריונים מעניין אך ורק דבר אחד, והוא השליטה בעדר. איך לכפות על כולם להחזיק מכשירים עתיקים, איך לזהות אותם לפי המספר, וכמובן - איך להגיע לרווח המקסימלי מכל אדם הנמנה על הציבור החרדי, גם רווח על המכשיר וגם רווח על הקו, כסף וכסף וכסף.

מה קשורה הוועדה ההיא להחלטה העקרונית האם להתיר אייפון כשר או לא (הצעת עוד כמה דברים מלבד sms).
ולמה אתה מאשים אותם בבריונות עקב דבר זה (לא שאינם בריונים).

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ה' אוגוסט 15, 2019 2:17 pm

התשובה היא פשוטה, הרבנים רק נתנו להם את ברכת הדרך ליצירת ומכירת פלאפונים כשרים (שכל אחד היה מברך על זה) מכאן ואילך ההחלטה מה לאסור ומה להתיר היתה נתונה ביד שני עסקנים שייצגו שני מגזרים, ומגזר אחד היה כוחני מחבירו והחליט לשלול sms כי כך עלתה במחשבה.

לאחר מכן עם התפתחות הטכנולוגיה והמצב שחמישים אחוז מהחרדים מחזיקים סמרטפונים, ממשיכים אותם עסקנים למאן להיפרד מהפרה החולבת, קרי מכשיר עתיק ללא נגן מצלמה ואפליקציות חיוניות (כי לנישה של הסמרטפון הכשר כבר נכנסו שחקנים אחרים, אין להם אפשרות רווח מזה).

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ה' אוגוסט 15, 2019 2:21 pm

אפשר לבכות ולהתלונן אבל פתרון לא יהי׳, איך אמר הרב סילמן - אם מישהו לא יחתן מזה נכדים לא תקום ועדה אחרת..., וועדה אחרת שתתנהג בהגינות ולא תנצל את הציבור אי אפשר להתעשר ממנה ולחתן אפי׳ ילדים

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' אוגוסט 15, 2019 2:44 pm

עובר ושב כתב:התשובה היא פשוטה, הרבנים רק נתנו להם את ברכת הדרך ליצירת ומכירת פלאפונים כשרים (שכל אחד היה מברך על זה) מכאן ואילך ההחלטה מה לאסור ומה להתיר היתה נתונה ביד שני עסקנים שייצגו שני מגזרים, ומגזר אחד היה כוחני מחבירו והחליט לשלול sms כי כך עלתה במחשבה.

לאחר מכן עם התפתחות הטכנולוגיה והמצב שחמישים אחוז מהחרדים מחזיקים סמרטפונים, ממשיכים אותם עסקנים למאן להיפרד מהפרה החולבת, קרי מכשיר עתיק ללא נגן מצלמה ואפליקציות חיוניות (כי לנישה של הסמרטפון הכשר כבר נכנסו שחקנים אחרים, אין להם אפשרות רווח מזה).

לא הבנתיך.
נו אז מה הבעיה לקנות סמרטפון כשר? הנה יש.
אלא שהם לא נותנים שיחות אני חושב. נו אז גם הם מבינים שלא לתת סמרט רגיל כשר.
אז לא אשמה בזה שום וועדה, אלא החלטת הרבנים היא כזו

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ה' אוגוסט 15, 2019 2:48 pm

לאיזה פון כשר אין שיחות?
הרבנים נותני הכשרויות השונות מאשרים שיחות אלא שיש ועדת אישור שלא כל אברך יוכל להחזיק סמרטפון (לפחות בחלק מההכשרים זה כך) אולי בדלתא אין שיחות.
וא׳ מרבני הכשרויות אמר שבאמת אין בעי׳ עקרונית לאשר למי שרוצה אייפון חסום אלא שיגרום לפרצה ובסוף יקנו פרוצים ויאמרו שזה חסום

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ה' אוגוסט 15, 2019 3:08 pm

הגרי"ש אלישיב הביע דעתו במפורש שאין בעיה בsms.

אף רב לא אסר מצלמה, אף רב לא אסר נגן, אף רב לא אסר תוכנת ניווט לרכב, או אפליקציה חיונית שאין בה שום דבר פסול (גם לא גלישה באינטרנט) קל וחומר שלא אפליקציות תורניות שנועדו אך ורק ללימוד.

אני לא מדבר על וואטסאפ ודומיו, שבזה יכולים לטעון על פירצה. אני אפילו לא מדבר על מייל, כי גם דרכו יטענו שאפשר לשלוח דברים.

אני מדבר על דברים שיכולים להיות נגישים לכל ילד, ללא בעיה. אף רב לא אסר זאת מעולם.

אלא מאי, באים עסקני הוועדה שדואגים אך ורק למונופול שלהם ולשליטה שלהם בעדר (שאינה מילתא זוטרתא) ומספרים לרבנים שאוי ואבוי אם נזוז מהמכשירים העתיקים, וכו'. וחלילה להתיר לאברכים מכשירים כאלה, למרות שהם כשרים למהדרין.

התוצאה היא שלחלק גדול מהציבור החרדי (יש אומרים למעלה מ50 אחוז) יש סמארטפונים, הרבה מהם פרוצים לחלוטין, וזה הולך וגדל בשיעורים מבהילים.

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ה' אוגוסט 15, 2019 3:14 pm

גלישה באינטרנט כמדו׳ שהרב וואזנר אסר
לענין מייל וואטסאפ, בדואר מקבלים תמונות פרוצות בכמות עצומה פי מליון מהנ"ל שכמעט ואין בזה את התופעה הזאת

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ה' אוגוסט 15, 2019 3:18 pm

נראה לי שכבודו לא קרא מילה אחת מכל מה שכתבתי.

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ה' אוגוסט 15, 2019 3:25 pm

על המייל והווטסאפ לא התייחסתי דווקא לדבריך אלא באופן כללי
ולגבי האינטרנט כמדו׳ שאסר אף במסונן

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' אוגוסט 16, 2019 12:42 pm

אין שום קשר למה שכתבתי. אני כתבתי שהבריונים מונעים מציבור האברכים להחזיק מכשיר ללא גלישה באינטרנט כלל, רק עם SMS, מצלמה, נגן, ואפליקציות חיוניות, שיחסכו לאברך המצוי הרבה זמן וכסף.

לגבי מייל ווואטסאפ אתה כמובן צודק, אבל אני הצעתי משהו שלכולי עלמא הוא מותר ואף אחד בעולם לא יכול למצוא טענה לאסור אותו.

לגבי הרב וואזנר שהתנגד לאינטרנט מסונן, איני מאמין, ויתכן ש"הסבירו" לו שאין כזה דבר מסונן והכל פרוץ, או שסיפרו לו סיפורי מעשיות, אין לדעת.

אבל חוץ מהרב וואזנר יש עוד מאות ואלפי רבנים בישראל... (ויש גם עוד גדולי דור רבים)... וזו דרכם של העסקנים הללו, לחפש דוקא את הרב הכי מחמיר, שיסכים לכל מה שהם אומרים, לתייג אותו כפוסק הדור שאין עוד מלבדו וכל הפוסקים האחרים בטלים ומבוטלים כעפרא דארעא, ואז ממילא אם הוא אסר אינטרנט מסונן (לדוגמא), מי יבוא אחר המלך.

אישצפת
שם מלא: אברהם ישעיהו דיין

הודעהעל ידי אישצפת » ו' אוגוסט 16, 2019 1:08 pm

ואם הולכים כבר עם דעת הרב וואזנר זצ"ל אז גם פורום דידן אסור כי זה עובר דרך אינטרנט ומחשב. אי אפשר לתפוס את החבל משני הכיוונים. שבור את החבית ושמור את יינה..

ביליצר

הודעהעל ידי ביליצר » ו' אוגוסט 16, 2019 3:30 pm

האם יש כאן גם ילדים בני 12 ?
כל גדולי ישראל חתמו בעד הפלאפונים הכשרים דהיינו ללא SMS וללא מצלמה ועם חותמת מאושר בלבד !

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

הודעהעל ידי איתן » ו' אוגוסט 16, 2019 5:54 pm

קשה עד בלתי אפשרי שגוף מונופוליסטי לא ידרדר לשחיתות, בין אם הגוף ממשלתי בין אם לא.

ליבא לתיובתא

הודעהעל ידי ליבא לתיובתא » א' אוגוסט 18, 2019 2:45 am

בדידי הוה עובדא,
לפני כמה שנים הקמתי קו חשוב בנושא תורני מסויים (10,000 מאזינים קבועים)
וצמד העסקנים הנז' טלטלוני ללא ליאות מרב אחד למשנהו שיחתמו בחותמם שהקו מפוקח לחלוטין,
אחר ראותי כי כלתה אליי הרעה ובידם אשפט לחסד או להיפך, עשיתי ככל דבריהם בטרחות רבות,
ופתחוהו לכמה חודשים. משום מה יד נעלמת חסמה את הקו ופנייתנו לא הועילה (אף שאופי ותכני הקו נותרו על מתכונתם)
הערכתי שהוא נחסם באחד מגלי החסימות, ופשוט אין שם כח למישהו לשבת ע"ז.
רק על הבזיונות בהשגת ה'אישור' קשה לי למחול.

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » א' אוגוסט 18, 2019 9:47 am

ביליצר כתב:האם יש כאן גם ילדים בני 12 ?
כל גדולי ישראל חתמו בעד הפלאפונים הכשרים דהיינו ללא SMS וללא מצלמה ועם חותמת מאושר בלבד !

תדמיין איך זה הי׳, באו לגדולים עם הפלא׳ החדש והראו להם שיש בו רק שיחות, הרי ברור שהם יתלהבו ויחתמו בעד אבל אין פה שום גילוי דעת שיש בעי׳ בנגן ומצלמה וSMS

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » א' אוגוסט 18, 2019 11:25 am

הגם כי אין כאן המקום לפרסומות, חייבים לתת מענה בידי בעלי מלאכה פרטיים שעושים אותה עבודה של סינון, ללא הכשלים של גופי קרטל בציבור.

הנה אחד מהם שנעזרתי בו כמה פעמים, האיש מספק טאבלטים ומחשבים חסומים באמת, במחיר הרבה יותר שפוי ובתודעת שירות אנגלית.

יואלי שטיינמץ - 054-7941082.
המעבדה שלו בגני גאולה / שמגר.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » א' אוגוסט 18, 2019 12:44 pm

לפני כמה ימים הייתי בחנות המפורסמת "זול פון" (ליד הדווידקה בירושלים עיה"ק תובב"א), כדי לקנות "בלוקפון" (טלפון חכם, עם דוא"ל וואטסאפ וכדומה, בלי דפדפן ושאר מרעין בישין), ומאוד נהניתי מהשירות שלהם.
(עמדתי בחנות משך זמן ארוך עד שהתקינו את כל הנדרש, וראיתי גם את היחס לאחרים).

היא שיחתי

הודעהעל ידי היא שיחתי » א' אוגוסט 18, 2019 3:07 pm

הבעיה היא לא רק שם, הבעיה היא מערכתית, ונוגעת למישור היסודי ביותר של חינוך, אין זה משנה היכן הבעיות צצות, אם בהתנהלות עסקני עריית בני ברק, עסקני משמרת כזו או אחרת, או התנהלות ועדת התקשורת, כל עוד לא נקפיד על חינוך בנינו למידות טובות באמת, ולכך שאסור לגנוב מהקופה הציבורית, נהיה בבעיה. והחכם עיניו בראשו לאיזה מוסדות לימוד וישיבות לשלוח את בניו שישנם כאלו שמחנכים יותר לגדלות האדם והתנהגות מרוממת

ביליצר

עצוב !

הודעהעל ידי ביליצר » א' אוגוסט 18, 2019 4:29 pm

במקום לבכות ולפעול נגד הסמארטפונים יהודים ת"ח מספרים כאן את חויותיהם ברכישתם ועוד בפורום דמתקריא אוצר החכמה עם אספקלריא מאירה !

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » א' אוגוסט 18, 2019 4:31 pm

ביליצר כתב:האם יש כאן גם ילדים בני 12 ?

גם אני מצטרף לתמיהתך, הלא הגר"צ פרידמן העיד בשם הגרי"ש אלישיב שהתיר sms, והדבר היחיד ש"וועדת הרבנים" היתה אמורה לעשות הוא לדאוג להרחיק מכיעור וכו'.

https://www.bhol.co.il/news/73675

ואחרי כל זאת באים ומבלבלים עם המשפט השחוק "כל גדולי ישראל חתמו", האם בגן ילדים אנחנו.

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » א' אוגוסט 18, 2019 4:37 pm

אבני גזית כתב:הגם כי אין כאן המקום לפרסומות, חייבים לתת מענה בידי בעלי מלאכה פרטיים שעושים אותה עבודה של סינון, ללא הכשלים של גופי קרטל בציבור

כעת פורסמה אפליקציה חדשה שעלותה 9 ש"ח לשנה (!) בלבד, ובאמצעותה ניתן להכשיר כל סמארטפון ואף לתת לילדים ללא חשש (אני כותב באופן עקרוני, כי לדעתי אין לילד או לבחור ישיבה שום צורך בסמארטפון, ויכול בהחלט להסתפק בטלפון המכונה "כשר").

להלן ציטוט ממה שפורסם:

אפליקציית בקרת ההורים הבאה נבדקה ומומלצת על ידינו. בחודש הקרוב היא גם תתמוך בשפה העברית.

האפליקציה מאפשרת לקחת כל טלפון חכם ולהגדיר בו את האפליקציות המותרות לשימוש,את זמני השימוש וכמו כן מאפשרת מעקב צמוד על כל הנעשה בטלפון .התכונות של האפליקציה מפורטות בהמשך.

את האפליקציה ניתן להוריד מהקישור הבא לשתי מערכות ההפעלה אנדרואיד+ אפל

https://parental-control.net/

עלות: 45 שקלים לשנה ל 5 מכשירים (9 שקלים למכשיר לשנה).

קופון: התנסות מיוחדת למשך 10 ימים : israel (במקום 3 ימים)

זוהי הזדמנות מצוינת להתנסות בדיקה שימוש ותרגול של האפליקציה ללא כל תשלום.

לדוגמא: ניתן עם האפליקציה לתת הרשאה רק ל waze או רק ל gmail או לשניהם.

ישנן אין סוף אפשרויות להתאים את השימוש לפי צרכי המשתמש מבלי להגיע למקומות לא רצויים, תוך בקרה מלאה על השימוש והמיקום.

התכונות:

בקרה ושליטה על כל האפליקציות בטלפון או בטאבלט.

היסטוריית שיחות נכנסות ויוצאות.

היסטוריית הודעות נכנסות ויוצאות כולל תוכן ההודעה.

הצגת כל התמונות בטלפון.

בקרה ושליטה על הגלישה באינטרנט.

בקרה ושליטה על התוכן מיוטיוב.

הצגת מיקום מדויק של הטלפון או הטאבלט על גבי מפה.

נעילת הטלפון.

נעילה ושימוש לפי שעות.

דוחות שימוש מפורטים על הנעשה בטלפון או בטאבלט.

התרעה על שימוש מסך קרוב לעיניים.

חוסר אפשרות להסיר את האפליקציה מהטלפון או מהטאבלט למצב יצרן.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » א' אוגוסט 18, 2019 4:43 pm

עובר ושב כתב:כעת פורסמה אפליקציה חדשה שעלותה 9 ש"ח לשנה (!) בלבד, ובאמצעותה ניתן להכשיר כל סמארטפון ואף לתת לילדים ללא חשש

בדרך כלל, כל אפליקציה שהשם שלה הוא "בקרת הורים" - נועדה לאנשים שאינם שומרי תורה ומצוות, ומה שלדעתם מותר לילדים - אצלנו אסור באיסורים חמורים אף למבוגרים (כגון: לראות נשים באופן שמקובל היום אצל נשים "לא דתיות" ללכת ברחוב, ועד"ז בע"ז ושפיכות-דמים וכו').
פעם, בראשית ימי התחברותי לאינטרנט, התפתיתי לקחת חודש ניסיון מחברה שמציעה "בקרת הורים", ומהר מאוד עזבתי אותם וחזרתי לחברות דתיות שמציעות סינונים ליהודים שומרי תומ"צ...

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » א' אוגוסט 18, 2019 4:51 pm

יתכן שבאופן עקרוני אתה צודק, אבל יש 10 ימי ניסיון, למה לשלול מיד במקום לנסות? אני חושב שמהתיאור של האפליקציה זה נשמע פנטסטי לגמרי, גם עבור החרדי הפרומער ביותר. כל משתמש יכול לקבוע עבורו את הסינון המדוייק לפי מה שהוא צריך.

עמקן

הודעהעל ידי עמקן » ב' אוגוסט 19, 2019 9:06 am

עזריאל ברגר כתב:
עובר ושב כתב:כעת פורסמה אפליקציה חדשה שעלותה 9 ש"ח לשנה (!) בלבד, ובאמצעותה ניתן להכשיר כל סמארטפון ואף לתת לילדים ללא חשש

בדרך כלל, כל אפליקציה שהשם שלה הוא "בקרת הורים" - נועדה לאנשים שאינם שומרי תורה ומצוות, ומה שלדעתם מותר לילדים - אצלנו אסור באיסורים חמורים אף למבוגרים (כגון: לראות נשים באופן שמקובל היום אצל נשים "לא דתיות" ללכת ברחוב, ועד"ז בע"ז ושפיכות-דמים וכו').
פעם, בראשית ימי התחברותי לאינטרנט, התפתיתי לקחת חודש ניסיון מחברה שמציעה "בקרת הורים", ומהר מאוד עזבתי אותם וחזרתי לחברות דתיות שמציעות סינונים ליהודים שומרי תומ"צ...

יש שתי שיטות של סינון א' רשימה שחורה, דהיינו הכל פתוח חוץ ממה שהוכנס לרשימה השחורה. וב' רשימה לבנה, דהיינו שהכל חסום חוץ ממה שנפתח להדיא. דבריך שייך ברשימה שחורה, שהרי מה שנקרא נקי אצל גוים מתועב אצלינו.
אבל בשיטת רשימה הלבנה, אתה יכול לבחור בעצמך מה להכניס, וזה לא תלוי בשיקול דעת של אחרים. וממילא לא אמור להיות בזה בעיה.
אבל יש בזה בעיות אחרות.
א' למעשה אתה בעה"ב של הסינון. כשתשחק לך האשפרות בידך לבטל הסינון. נמצא שאתה עומד בנסיון תמידי. אבל אפשר להתגבר על זה, ע"י העמדת אדם אחר להזין הקוד, ורק הוא יהיה בידו לבטל הסינון.
ב' למעשה צריך אתרים שונים, שאתה לא תמיד תדע מזה. לדוגמא להטעין רב קו לא מספיק לפתוח האתר של רב קו, יש עוד אתר שתשלום עובר דרכו. אני הייתי פותח אתרים במחשב של חבר שהיה לו תוכנית K9 בשיטת רשימה לבנה, ולא הייתי יכול להבין למה א"א לו לבצע תשלום משום שלא רואים עןד אתר ואפילו ברשימת האתרים שK9 חסם זה לא הופיע, עד שכתבתי לרב קו, והם גילו לי הסוד ואמרו לי איזה אתר אני צריך לפתוח, ומאז הוא יכול להטעין הרב קו ממחשב שלו. כאן הסתדרתי, אבל זו דוגמא בעלמא. יש אתרים עבור עדכונים.
ג' פעמים יש אתרים שהם כשרים מצד עצמם, אבל בכל זאת יש בהם תמונות לא מתאימות. אם אתה פותח האתר זה בעיה. במסננים החרדיים הם יודעים איך לפתוח אתר, אבל בכל זאת לסנן תמונות.

אפרקסתא דעניא

הודעהעל ידי אפרקסתא דעניא » ה' אוגוסט 22, 2019 6:46 pm

חולי הצליאק החרדים זועמים: ועדת הרבנים חסמה את הקו
זעם בקרב חולי ציליאק חרדים: קו החלוקה של הלחם ללא גלוטן נחסם ע"י ועדת הרבנים לענייני תקשורת ללא שום סיבה הגיונית. החולים מפסידים את הלחמניות היקרות להן הם זקוקים

אהרן יקטר הוא איש חסד בני ברקי שמפעיל מזה מספר שנים מערך של חלוקה בחינם של מוצרים ללא גלוטן עבור משפחות שאחד מבני המשפחה סובל מאלרגיה למוצרים עם גלוטן. יקטר יצר קשר עם שבעה מפעלים שמעבירים אליו מידי חודש ארגזים ושקים שלמים של מוצרים סוג ב' שנפגמה אריזתם ואיכותם טובה, הוא מחלק את המוצרים בחינם למשפחות.

החודשים האחרונים הפכו לסיוט עבורו וזאת לאחר שמספר הטלפון בו מודיעים למשפחות על תאריכי החלוקה ורשימת המוצרים נחסם לשיחות נכנסות מטלפונים כשרים. יקטר פנה לתיבת תלונות הציבור של ועדת הרבנים לענייני תקשורת וכן פנה לחבר הועדה הרב ישראל פישביין. שם הבטיחו לטפל, אלא שלטענתו הוא נדרש לפתוח קו אחר.

יקטר פתח קו חדש עם קידומת 03, אך לדבריו גם קו זה נחסם. כתוצאה מכך, הארגזים מלאי לחמים אותם הזמין לחלוקה למשפחות נשארו מיותמים, משפחות הזקוקות כל כך לסיוע הזה, לא ידעו על החלוקה ולא הגיעו לקבל למשפחות הזקוקות לזה.

מאז שנחסם הקו שמודיע על החלוקה, הציבור לא יודע על מועדי החלוקה, וכ80% מהסחורה פשוט נזרקת לפח. אלפי לחמניות יקרות שהיו צריכות להגיע למשפחות חולי הצליאק נזרקו לפח.

יקטר אומר ל'כיכר השבת': "ועדת הרבנים לענייני תקשורת היא למעשה קומץ עסקנים אכזריים ורעים שחסמו קו שבו חולי ציליאק מתעדכנים על קבלת לחם מיוחד ללא גלוטן, אנו מחלקים 9,000 לחמניות בשבוע לכמעט אלף משפחות. זהו לחם יקר שעולה 5 ש"ח ללחמניה קטנה. עסקני ועדת הרבנים שחסמו את הקו פשוט גוזלים לחם מהפה של ילדים חולים, אנו מצפים שמשרד התקשורת יטפל בבעיה".

עוד מוסר יקטר, כי "גם אם יפתחו עכשיו את הקו זה מאוחר מידי. מחר יחסמו קו אחר לילדים חולים. אין קריטריונים מסודרים לזה, מישהו חייב לעצור את זה שחוסמים קווים חיוניים לחינם. זה בושה וחרפה".

ב'ועדת הרבנים לעניני תקשורת' לא מסרו תגובה עד כה.

https://www.kikar.co.il/328216.html

אפרקסתא דעניא

הודעהעל ידי אפרקסתא דעניא » ה' אוגוסט 22, 2019 6:47 pm

ולמה חסמו את נאמבר? מה יכול להיות גרוע כשאתה מחפש חברת X בעיר Y ומוצא בקלות?

דמשק

הודעהעל ידי דמשק » ה' אוגוסט 22, 2019 7:42 pm

וכנ"ל למה חסמו את 'מי זה פון'?

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ה' אוגוסט 22, 2019 8:59 pm

כשלעצמי, קניתי פלאפון פשוט אבל לא כשר, ולאחר רכישתו התקשרתי לחברת התקשורת וביקשתי לנתק את המכשיר מהאינטרנט. כך אני נהנה מSMS וכו', וגחמותיהם של צמד הדבר-אחר המכונה "ועדת הרבנים לענייני תקשורת" אינן חלות עלי.

ונתנו ידידים

הודעהעל ידי ונתנו ידידים » ה' אוגוסט 22, 2019 10:14 pm

קצת מאוחר מדאי לתגובתי אבל נראהלי שטעית במספר כי גולן היא 0058 ולא 9958 ואולי לכן זה לא עבד

יוֹסֵפֶר

הודעהעל ידי יוֹסֵפֶר » ה' אוגוסט 22, 2019 10:39 pm

המכירות 9958 והשירות 0058

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' אוגוסט 22, 2019 11:14 pm

לצערנו מתקבל הרושם (לא רק מהפרשיה הנידונית כאן אלא מפרשיות בענינים אחרים לגמרי) שהקפדה יתירה על 'אבן העזר' לא מסתדרת יחד עם 'חושן משפט'. והרי"ע וגו'.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 53 אורחים