מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הגהות והערות לספרים היו"ל ע"י מכון זכרון אהרן

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
אישצפת
שם מלא: אברהם ישעיהו דיין

Re: "זכרון אהרן" דפוס או מכון לעריכה?

הודעהעל ידי אישצפת » ב' אוגוסט 12, 2019 12:31 pm

לעת עתה אציין כמה שראיתי.
ערך אדרזדא. במקור תעביד אדרזדא ושינו יתעבד.
ערך אזא. במקור קרבם (ומנוקד חירק שוא קמץ וב דגושה) ושינו קרבו כתנור (צירי שוא שורק ב רפויה).
ערך אע. במקור כל כלי עץ ושינו מכל כל עץ.
ערך ארע. במקור לארץ תחתית. ושינו אל ארץ תחתית.

יהודה בן יעקב

הודעהעל ידי יהודה בן יעקב » ה' אוגוסט 15, 2019 11:17 pm

גימפעל כתב:
לבוש.jpg
לא יכולתי להעתיק את התמונה, אז אני מצרף קישור להודעה זו: viewtopic.php?f=7&t=4652&start=160#p414758
ציורי האות חי"ת שווים בכל הנושאי כלים ובכל השיטות.

אכן, יש כאן שיבוש שכל הצורות שוות. אך אין כאן ב' דעות חלוקות, אלא באליה רבא וזוטא העתיק את דברי המלבושי יו"ט.
אשמח לדעת היכן ניתן לראות את הדברים במקורם.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' דצמבר 01, 2019 9:26 pm

קיבלתי במייל את המכתב הזה, הקשור לנושא האשכול.
קבצים מצורפים
יפה תואר - מכון זכרון אהרן.pdf
(2.33 MiB) הורד 747 פעמים

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' דצמבר 01, 2019 10:08 pm

לא יאומן, או שכבר הכל יאומן עליהם.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' דצמבר 01, 2019 10:23 pm

יאומן, יאומן.
הגניבות שלהם זה פשוט בריש גלי. ידוע לי באופן אישי שני מקרים אחרים.
אבל מכתבים כאלו מזכירים לי את מלחמתו של דון קישוט בתחנות הרוח... חבל על העבודה וחבל על הכוחות והעצבים.

יהודה הערשקאוויטש

הודעהעל ידי יהודה הערשקאוויטש » ב' דצמבר 02, 2019 3:44 pm

כיון ששמי נזכר במכתב שהביאו מקודם, אני חש צורך להעמיד דברים על דיוקם. אכן הוצאתי לאור ספר קהלת רבה עם פירוש יפה ענף לר' שמואל יפה אשכנזי, וההדרתי הפירוש כולו מכת"י. כיום המהדורה של קהלת רבה שבהוצאת מכון זכרון אהרן הוא מבוסס על המהדורה שהוצאתי, עם הסכמתי המלאה. אני חייב לציין, שאני נהנה לעבוד בשיתוף פעולה עם ר' חיים יצחק פרוש. בנוסף, כל אחד יכול לפנות אל רחי"פ ויגלה שמדובר באדם שיודע להקשיב ושקל מאד להסתדר איתו. בע"ה בקרוב זכרון אהרן יוציאו עוד ספר שההדרתי הוא ספר במדבר רבה עם מה שנשאר מפירוש יפה תאר. (למרבה הצער, רוב ספר יפה תאר שעל במדבר רבה לא שרד.) ספר במדבר רבה הוא אחד הספרים המשובשים ביותר שנדפסו אי פעם, ובע"ה הוצאה זו תהיה הפעם הראשונה שבמדבר רבה יוצא במהדורה מוגהת ומתוקנת.

בנוסף, אני רוצה לבאר את מקור המחלוקת בין שני ידידיי, ר' יחזקאל גולדנברג מצד אחד, ור' חיים יצחק פרוש מצד שני. רי"ג מסר נפשו (פשוטו כמשמעו) לצורך בירור תורת רבינו מרא דאגדתא רש"י, ובדעתו להוציא כל ספריו במהדורה מתוקנת. אין ספק שרי"ג גילה הרבה מטמונים ולא יאומן כי יסופר כמה תיקן בספרים אלו. רי"ג הוא המומחה בה' הידיעה לתורתו של רש"י, וכל פעם שאני מתקשה בדבריו, אני פונה אליו כדי שיעזור לי. למעשה דעת רי"ג היא, שיש להוציא ספרי יפ"ת בצורה המוגהת והמדוייקת ביותר.

ואילו דעת רחי"פ היא, שאם נוציא את הספרים במתכונת זו, אף פעם לא נגיע לתכליתה, ועל כן עדיף להוציא הוצאה בסיסית, כדי שהעולם יהנו ממנה. אין הוא מכחיש שבמהדורות שמוציא יש שם טעויות, אבל מהדפסה להדפסה מתקנים הטעויות, וכך לאט לאט הטעויות נעלמות. בינתיים, נהנים מהספרים אלפי אם לא עשרות אלפים אנשים.

אני לא חושב שאפשר להכריע בקלות ויכוח זו.

כתבתי הדברים כדי לשים את הדברים בפרופורציה, ואני מקוה שהדיון לא יתדרדר כתוצאה מכך.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' דצמבר 02, 2019 4:05 pm

יהודה הערשקאוויטש כתב:ואילו דעת רחי"פ היא, שאם נוציא את הספרים במתכונת זו, אף פעם לא נגיע לתכליתה, ועל כן עדיף להוציא הוצאה בסיסית, כדי שהעולם יהנו ממנה. אין הוא מכחיש שבמהדורות שמוציא יש שם טעויות, אבל מהדפסה להדפסה מתקנים הטעויות, וכך לאט לאט הטעויות נעלמות. בינתיים, נהנים מהספרים אלפי אם לא עשרות אלפים אנשים.

איני מסכים לשיטתו הפושעת של רי"ח פרוש, להדפיס ספרים באופן רשלני ובלא הגהה מספקת, אבל לא לזה אני נדרש אלא רק, על איזה ספר אתה מדבר ש"מהדפסה להדפסה מתקנים הטעויות". תצביע על ספר אחד שהם נהגו כן (חוץ מפרקי רבי אליעזר, שההדפסה הראשונה שלו היתה כה משובשת עד שהדפיסו מהדורה "מתוקנת" שגם היא משובשת אבל פחות).
ובכלל, לשיטה זו, הזריז - נפסד. ועדיף לרוכשים להמתין ולא לרכוש את ספריהם עד ההוצאה העשירית...

שבע

הודעהעל ידי שבע » ב' דצמבר 02, 2019 4:15 pm

בימים כתיקונם
היו מנדים הוצאה פושעת שכזאת
המזלזלת בכל הקדוש והיקר בהתנהגות נלוזה וליצנית

אך מה לנו כי נלין,
בדור עקש ופתלתול שכזה
שכל המרבה לבזות את דרכיו - הרי זה משובח!!!

פיח כבשן
וזרקו השמימה

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' דצמבר 02, 2019 4:25 pm

יהודה הערשקאוויטש כתב:ואילו דעת רחי"פ היא, שאם נוציא את הספרים במתכונת זו, אף פעם לא נגיע לתכליתה, ועל כן עדיף להוציא הוצאה בסיסית, כדי שהעולם יהנו ממנה. אין הוא מכחיש שבמהדורות שמוציא יש שם טעויות, אבל מהדפסה להדפסה מתקנים הטעויות, וכך לאט לאט הטעויות נעלמות. בינתיים, נהנים מהספרים אלפי אם לא עשרות אלפים אנשים.

כתבתי הדברים כדי לשים את הדברים בפרופורציה, ואני מקוה שהדיון לא יתדרדר כתוצאה מכך.

בנקודה זו הוא צודק מאוד מאוד
שנים רבות שהעולם ממתין כבר על הוצאת ה'יפה תואר' ועתה שיצא לאור בדפוס, עם כל השיבושים, עדיין מגיע לו שבח ושכוח, לכה"פ לא השמצה גרועה, כהאשכול הזה
[מישהו התיימר כאן ש'בשנים כתיקונם היו מנדים'......],
איזה נחת ללמוד בדפוס החדש 'נזר הקודש' ו'יפה תואר', ואף שלפעמים נתקלים בשיבושים וטעויות, אבל הלימוד הרציפה והמהירה בספר מודפס באותיות מאירות, פשוט חוסך זמן!!
אני עוסק הרבה בפירושי המדרש, עסקתי בפירוש היפה תואר מדפוסים הישינים והמצולמים - בשנת תש"פ לפ"ק כבר מן הנמנע ממש ללמד בספר דפוס גרוע כזה, העינים קופצים מחוריהם כשלומדים בדפוס הישן.....

זוכר אני היטב הדפוסים הראשונים של השס"ים החדשים, מדפיסי וגשל ואפילו עוז והדר, כולם כאחד היה בהם שיבושים גסים ועמי-הארציים (לדוגמא זוכר אני האיך שעשו 'החלפה' בכל מקום שנזכר צ"ח במסכת בבא מציעא, לפתוח הראשי תיבות 'צריכה חסרון' [שליחות יד צריכה חסרון', ונפל השיבוש שבמקום המראה מקום 'פסחים דף צ"ח' נאמר פסחים דף צריכה חסרון'........., ואפילו דפוס 'מכון ירושלים' [השו"ע שלהם] המהדורא הראשונה היה נמצא בה שיבושים לרוב..... [לדוגמא פתיחת הר"ת בפרי מגדים, כ"מ שנזכר 'כ"ח' כ'לי ח'רס, וע"י החלפה שיבושית, נתחלף 'כלים חדשים' ונדפס במקומם 'כלי חרס'....., [שאסיים כאן במשפט 'וכדי בזיון וקצף'....??]

סוכ"ס עיני הלומדים האירו!!!, וכמו שכתב הרעק"א זי"ע בהקדמת השו"ת כידוע, וזכות הרבים תלוי בכולם!!
נערך לאחרונה על ידי אראל ב ב' דצמבר 02, 2019 6:37 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

שבע

הודעהעל ידי שבע » ב' דצמבר 02, 2019 4:33 pm

שקר גלוי אינו ''שקר''

השיבושים הבולטים שאתה ושכמותך נתקלים בהם
לא עליהם צווחו חז''ל על 'המשהה ספר שאינו מוגה בתוך ביתו'

התפעלות מיופי חיצוני
שבא על חשבון ההדר האמיתי
אינו אלא מעשה שטן, החל בעץ הדעת וכלה במעשיו היומיומיים

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' דצמבר 02, 2019 5:14 pm

אראל כתב:

שנים רבות שהעולם ממתין כבר על הוצאת ה'יפה תואר' ועתה שיצא לאור בדפוס, עם כל השיבושים, עדיין מגיע לו שבח ושכוח, לכה"פ לא השמצה גרועה, כהאשכול הזה
אני ממש מחיה עצמי בלמדי בדפוס החדש 'נזר הקודש' ו'יפה תואר', ואף שלפעמים נתקלים בשיבושים וטעויות, אבל הלימוד הרציפה והמהירה בספר מודפס באותיות מאירות, פשוט חוסך זמן!!
אני עוסק הרבה בפירושי המדרש, עסקתי בפירוש היפה תואר מדפוסים הישינים והמצולמים - בשנת תש"פ לפ"ק כבר מן הנמנע ממש ללמד בספר דפוס גרוע כזה, העינים קופצים מחוריהם כשלומדים בדפוס הישן.....

זוכר אני היטב הדפוסים הראשונים של השס"ים החדשים, מדפיסי וגשל ואפילו עוז והדר, כולם כאחד היה בהם שיבושים גסים ועמי-הארציים (לדוגמא זוכר אני האיך שעשו 'החלפה' בכל מקום שנזכר צ"ח במסכת בבא מציעא, לפתוח הראשי תיבות 'צריכה חסרון' [שליחות יד צריכה חסרון', ונפל השיבוש שבמקום המראה מקום 'פסחים דף צ"ח' נאמר פסחים דף צריכה חסרון'........., ואפילו דפוס 'מכון ירושלים' [השו"ע שלהם] המהדורא הראשונה היה נמצא בה שיבושים לרוב..... [לדוגמא פתיחת הר"ת בפרי מגדים, כ"מ שנזכר 'כ"ח' כ'לי ח'רס, וע"י החלפה שיבושית, נתחלף 'כלים חדשים' ונדפס במקומם 'כלי חרס'....., [שאסיים כאן במשפט 'וכדי בזיון וקצף'....??]
סוכ"ס עיני הלומדים האירו!!!, וכמו שכתב הרעק"א זי"ע בהקדמת השו"ת כידוע, וזכות הרבים תלוי בכולם!!

כמה נאה שהודעה עילגת זו משבחת את פעלם של 'זכרון אהרן'. לא לחינם הלך וכו'.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' דצמבר 02, 2019 6:19 pm

שבע כתב:שקר גלוי אינו ''שקר''

השיבושים הבולטים שאתה ושכמותך נתקלים בהם
לא עליהם צווחו חז''ל על 'המשהה ספר שאינו מוגה בתוך ביתו'

התפעלות מיופי חיצוני
שבא על חשבון ההדר האמיתי
אינו אלא מעשה שטן, החל בעץ הדעת וכלה במעשיו היומיומיים

והלואי שירבו כמותם 'מעשה שטן' כאלה בישראל ......

ואדרבא, כבר ידעתי על הרבה חולמי חלום, המתריעים לאמר, שעוד מעט והם גומרים עבודתם להו"ל תעלומה, פירוש היפה תואר על המדרש, 'לא נראה כבושם הזה מעולם'....
[וכבר ראיתי בעיני 'מהדורת דוגמא'...]
ועדיין ממתינים......

זה כבר עשרים שנה, שיצא לאור 'פרקי דרבי אליעזר' עם ביאור הרד"ל ע"י מכון 'זכרון אהרן',
ממש פליאה עצומה שעם כל השיבושים, עדיין לא קם מן אז ועד עתה שום 'מתחרה' כנגדם....., ולמה???
הדפיסו את ספרי הלבושים, תורה נאה בכלי נאה......,
....משום מה עדיין לא יצא סט לבוש ע"י שום מכון אחר בלעדם.......

באמת מכון זכרון אהרן חייבים שמתא נידוי וארור, ואתם תמשיכו למצוץ גלגלי עיניכם על האותיות השבורות של הדפוסים הישינים 'נזר הקודש' ו'יפה תואר'.......

חד ברנש כתב:

בנוהג שבעולם הסובל מכאבי ראש, שיבלע כדור ויוטב לו
נערך לאחרונה על ידי אראל ב ב' דצמבר 02, 2019 9:35 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ב' דצמבר 02, 2019 6:23 pm

הנקודה היא שלא חסר כיום מי שיוציא ספרים במהדורות טובות,
הלהיטות שלו לטרוף ספרים בהוצאה משובשת, זה עוול לציבור הלומדים.
מי ביקש זאת מידכם.

הדפוס הנאה - משקר.
כולם מודעים לדוגמא של הלבושים, שהמהדורה המקבילה לו היתה מעוצבת פחות יפה, אבל מוגהת היטב ע"י תלמיד חכם.
והיא פשוט לא נמכרה מספיק, ובזה נגמר..

אבל אחרי שהוא מוציא זה סותם את הגולל על מו"ל אחר שכול היה לעשות עבודה טובה.
הרי על הטענה שלו נאמר- לא עליך המלאכה לגמור..

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' דצמבר 02, 2019 6:29 pm

קו ירוק כתב:הנקודה היא שלא חסר כיום מי שיוציא ספרים במהדורות טובות,
הלהיטות שלו לטרוף ספרים בהוצאה משובשת, זה עוול לציבור הלומדים.
מי ביקש זאת מידכם...

עוול??? למי מעוולים??, וכי קנו להם לצמיתות זכות הדרת הספרים הנ"ל?? הלא הרשות נתונה לכל מכון להדפיס כמותם
ואם כדבריך שלא חסר כיום מי שיוציא, ואדרבא, ניתי ספר ונחזי??? מי התחרה אתם???

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ב' דצמבר 02, 2019 6:36 pm

מיותר להסביר,
ולמי שלא רוצה להבין - לא יעזור להסביר...

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' דצמבר 02, 2019 6:41 pm

יהודה הערשקאוויטש כתב:אני לא חושב שאפשר להכריע בקלות ויכוח זו.
... ואני מקוה שהדיון לא יתדרדר כתוצאה מכך.

ומה לעשות, החברה הללו כאן, כבר הכריעו ....., ומי שמעלה סברא מזוית אחרת, אוי לו ואוי לנפשו....

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' דצמבר 02, 2019 6:44 pm

לו היה מפתח ענינים מקצועי על פרקי דרבי אליעזר עם ביאור הרד"ל, היה באמת דבר השלם ושוה לכל נפש...

שבע

הודעהעל ידי שבע » ב' דצמבר 02, 2019 7:40 pm

יורקים עליך
ואתה קורא לזה ''גשם''

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' דצמבר 02, 2019 7:49 pm

חד ברנש כתב:
אראל כתב:

אני ממש מחיה עצמי בלמדי בדפוס החדש 'נזר הקודש' ו'יפה תואר', ואף שלפעמים נתקלים בשיבושים וטעויות, אבל הלימוד הרציפה והמהירה בספר מודפס באותיות מאירות, פשוט חוסך זמן!!

יש פתגם מפורסם כיצד כותבים נח עם שבע שגיאות. נראה שבחוגי החסידים ככל שמשבשים את השפה - הרי זה משובח ועוד כותבים ספרים ומאמרים המשבחים הנהגה זו להוציא מדעת מחדשי השפה והמשכילים. דבר זה ידוע ומתועד היטב כך שסגנון הכתיבה הזה הוא לכתחילה אצלם וכך ראוי ויאה. איני כותב זאת מתוך זלזול שכן כידוע להרבה יש סגנון דיבור והבעה שלאו דווקא תואמים את חוקי הדקדוק והשפה.
לדברי רי"ה שעדיף להוציא הוצאה בסיסית כדי שהעולם יהנו ממנה... אמנם כן, אך איזו הנאה יש כשמוצר שאתה קונה פגום, ולא משנה עם זה בגד או מכשיר או ספר. לומר לקונה תראה, הבגד הזה פגום ויש חוטים היוצאים וכפתורים שלא במקום הנכון אך העיקר הזדרזנו לתפור אותו בכדי שתהנה ממנו! זה מה שאתה בעצם אומר! הנשמע כדבר הזה? ואדרבה, בספרים הדבר יותר חמור כיוון ששבשתא כיוון דעל - על, ומתחילים להעתיק והשיבוש משתרש.
וכפי שמישהו ציין, מה זה עוזר שמתקנים ממהדורה למהדורה למי שכבר קנה את המהדורה הראשונה והשניה? הוא מרגיש מרומה. זה שאתה אומר שהרבה נהנים מהם כיוון שרוב הציבור לא מעיין באוצר החכמה באשכול זה ולא מודע כלל וכלל שיש בעיה עם הספרים ואינו טורח לבדוק כעבור זמן את הספר בחנות לראות עם זו מהדורה חדשה. ועוד, האם הם מציינים מה הטעויות שתיקנו? האם למעיין הרגיל יש סבלנות לעבור דף דף ולהשוות את הדפוסים?
בקיצור ניתן בקלות להכריע ויכוח זה שהנהגה זו פסולה מכל וכל ולא מתקבל שמוכרים לציבור סחורה פגומה ביודעין! מה שכן ראוי לעשות וכפי שיש בהרבה ספרים לכתוב מעבר לדף השער שהספר אינו מוגה ולא על אחריותו של המו"ל ושניתן להחליפו באחר, אך לכתוב בכל ספר שהספר נבדק ונערך ע"י ת"ח והוא כליל השלימות זה פשוט שקר לשמה.
כעת לדברי אראל, האם בגלל ש"העולם" ממתין להוצאה חדשה של יפה תואר מצדיק להגיש לו סחורה פגומה? ועוד לשבח את המו"ל על כך? האם אסור לבקר אותו על מעשהו בפרט שיש כאן לפני עיוור שכותב שהספר מוגה בעוד הוא מלא שיבושים? האם כל מה שחשוב בעיניך הוא שהאותיות המאירות יחסכו לך זמן? אדרבה, הרבה אוהבים ללמוד דווקא מהדפוסים הישנים שמרגישים בהם איזה מין קדושה כגון דפוסי סלאוויטא, ונציה ועוד. וזה שהוצאות אחרות הוציאו את ספריהם בשיבושים גסים - לא מצדיק את האחרים, משל אתה אומר כיוון שפלוני אלמוני מדבר לשון הרע, אז אף אני אדבר! היתכן כזה דבר. והסיבה היחידה שעושים זאת כיוון שיודעים שרוב הציבור מתרשם רק מהחיצוניות וסובר שאם הכריכה יפה - אז גם הספר טוב! וזה אחד הבלופים היותר גדולים בעולם שיווק מוצרים כולל ספרים. ספר גרוע עם כריכה נאה ימכר ביותר עותקים מאשר ספר טוב עם כריכה עלובה.
אז מה זה עוזר שעיני הלומדים האירו מהדפוס היפה? האם תקנה ממני את המכונית שלי שציחצחתי אותה יפה אך הוצאתי כמה דברים מהמנוע וכעת הרכב מקרטע?
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ב' דצמבר 02, 2019 8:11 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ב' דצמבר 02, 2019 8:07 pm

אינני מתערב בויכוח חשוב זה,
ובודאי לא מביע דעה על מכון או בית דפוס מסוים,
אלא שאת טענת הדחיפות קשה לקבל,
זה לא ספר על גדול שנפטר זה עתה וכד',
שיש מומנטום ודרישה דחופה,
מדובר בדברים שכולם מלבד כמה 'משוגעים לדבר'
מוכנים להמתין עוד קצת בשביל שיצא טוב ומושלם.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' דצמבר 02, 2019 8:17 pm

הדחיפות היא בגלל שראש 'זכרון אהרן' מקבל פרנסתו "לפי ראש", כלומר לפי כמות הספרים, והוא כמובן צריך להתפרנס ולחתן ילדים.

שברי לוחות

הודעהעל ידי שברי לוחות » ב' דצמבר 02, 2019 8:24 pm

חד ברנש כתב:הדחיפות היא בגלל שראש 'זכרון אהרן' מקבל פרנסתו "לפי ראש", כלומר לפי כמות הספרים, והוא כמובן צריך להתפרנס ולחתן ילדים.

אי משום הא לא איריא, הוא עשיר מופלג גם בלי הוצאת הספרים

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' דצמבר 02, 2019 8:31 pm

נוטר הכרמים כתב:אינני מתערב בויכוח חשוב זה,
ובודאי לא מביע דעה על מכון או בית דפוס מסוים,
אלא שאת טענת הדחיפות קשה לקבל,
זה לא ספר על גדול שנפטר זה עתה וכד',
שיש מומנטום ודרישה דחופה,
מדובר בדברים שכולם מלבד כמה 'משוגעים לדבר'
מוכנים להמתין עוד קצת בשביל שיצא טוב ומושלם.

שערי תירוצים לא ננעלו. אספר שלפני כמה שנים סברתי שספרי מוכן לדפוס וכבר שלחתי אותו למסדר ואז בני ביקש ממני שנחכה עוד קצת ונעבור על הכל פעם נוספת. העוד קצת זמן הזה נמשך כבר כמעט חמש שנים, בזמנו רב יואל קטן שיבח את הדבר ואמר לי: כל המרבה להגיה הרי זה משובח.

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ב' דצמבר 02, 2019 8:36 pm

הרב אראל מן היושר שתגלה את קשריך המשפחתיים לזכרון אהרן!!!

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' דצמבר 02, 2019 8:39 pm

שברי לוחות כתב:
חד ברנש כתב:הדחיפות היא בגלל שראש 'זכרון אהרן' מקבל פרנסתו "לפי ראש", כלומר לפי כמות הספרים, והוא כמובן צריך להתפרנס ולחתן ילדים.

אי משום הא לא איריא, הוא עשיר מופלג גם בלי הוצאת הספרים

אויש! לא הבנת.
נתכוונתי לעורך הראשי כאן.
נערך לאחרונה על ידי חד ברנש ב ב' דצמבר 02, 2019 9:37 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ב' דצמבר 02, 2019 8:41 pm

תיתי לו לר' זאב ערבות על תגובתו הנאה,
והתורה חשובה לאין ערוך, כי טעויות גוררות דורות של מחברים הבאים אחרים..
על זאת נאמר מי ביקש זאת מידכם רמוס חצרי.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' דצמבר 02, 2019 8:58 pm

כבר הערתי על מגיני מכון זכרון אהרן, אך יש להוסיף דבר חשוב: תתארו לכם שמדפיסי הספרים הראשונים של ספרי היסוד כגון מקראות גדולות, ש"ס, שו"ע, רמב"ם וכו' היו מתרשלים בעבודתם כפי שהמכון הנ"ל מתרשל. כיצד היתה נראית התורה שלנו? אמנם גם בספריהם יש שגיאות אך יחסית ניתן לומר שהן בטילות בששים בפרט במגבלות שהיו להם בימים ההם שלא היתה להם גישה כמו היום לכל כתבי היד ודפוסים אחרים. מי שמוציא היום ספר שאינו מוגה זה בא מרשלנות, מזלזול בלקוחות שירכשו את הספר אך יותר מכל מחוסר חשיבות לדבר שאומר לעצמו ומה בכך, תבוא מהדורה אחרת או יבוא מישהו אחר וישלים את העבודה, כלומר זה מראה בעליל חוסר רצינות לעבודה שעשה.
מענין שיש הרבה ספרים שמובא בהם בהקדמה שהם מודים לכל מי שיש לו איזה תיקון או הערה נא לשלוח והדבר יתוקן במהדורה הבאה! משמע הם רוצים שהקונה יגיה את ספרם.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' דצמבר 02, 2019 8:59 pm

הסערה האחרונה כאן בפורום בנוגע לדפוס 'זכרון אהרן' נפתחה בגלל שני המכתבים של הרב גולדברג שעלו לעיל.
במכתבים אלו כותב הכותב לא רק על השגיאות ו'הטעותים' של 'זכרון אהרן' אלא גם על הגניבות שלהם, על כך שהם פשוט גונבים ועושקים את עמלם של אחרים. זה גם ידוע לי מעוד כמה מקרים שלא נתפרטו במכתבים הנ"ל.
מה התגובה של מר אראל על כך? מה ההיתר והצידוק לעשוק את עמלם של אחרים???

זאת ועוד, כל הסנגורים של 'זכרון אהרן' עוד לא הצביעו על ספר אחד שהם תיקנו בו את השיבושים בהדפסות החדשות, כטענתם.

שמואל בארג

הודעהעל ידי שמואל בארג » ב' דצמבר 02, 2019 9:18 pm

חד ברנש כתב:הסערה האחרונה כאן בפורום בנוגע לדפוס 'זכרון אהרן' נפתחה בגלל שני המכתבים של הרב גולדברג שעלו לעיל.
במכתבים אלו כותב הכותב לא רק על השגיאות ו'הטעותים' של 'זכרון אהרן' אלא גם על הגניבות שלהם, על כך שהם פשוט גונבים ועושקים את עמלם של אחרים. זה גם ידוע לי מעוד כמה מקרים שלא נתפרטו במכתבים הנ"ל.
מה התגובה של מר אראל על כך? מה ההיתר והצידוק לעשוק את עמלם של אחרים???

זאת ועוד, כל הסנגורים של 'זכרון אהרן' עוד לא הצביעו על ספר אחד שהם תיקנו בו את השיבושים בהדפסות החדשות, כטענתם.

איני יודע בספרים אחרים מה עשו, אבל ה'יפה תואר' הגזול בא הנגזל ואמר שנתנו בהסכמתו המלאה.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' דצמבר 02, 2019 9:25 pm

בנוגע לגניבות של 'זכרון אהרן', כעת נודע לי, ש'תורת חטאת' עם תורת האשם ומנחת יעקב שהם הדפיסו לאחרונה, לדברי רי"ט פורגס הכל נלקח מהעבודה שלו, והוא צועק גנוב הוא ממני!!!

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' דצמבר 02, 2019 9:31 pm

חד ברנש כתב:בנוגע לגניבות של 'זכרון אהרן', כעת נודע לי, ש'תורת חטאת' עם תורת האשם ומנחת יעקב שהם הדפיסו לאחרונה, לדברי רי"ט פורגס הכל נלקח מהעבודה שלו, והוא צועק גנוב הוא ממני!!!

שאלה הלכתית: נניח יוצא קול קורא מרי"ט הנ"ל שגנוב הוא מעמי, ונודע בבירור שהספר גנוב, האם מותר למכור או לקנות אותו?

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' דצמבר 02, 2019 9:32 pm

סתם הוצאת לעז.....

אני מכיר היטב את האיש העומד מאחורי כל המכון, הוא איש ישר, עשיר ותלמיד חכם זקן ונשוא פנים, לא ביקש ממך וכמותך אף פרוטה אחת להדפסת הספרים, הוא מממן הכל מכספו הפרטי, ורק בגלל שיש לך טענות עליו, אינו חייב 'נידוי'...., או 'מעשה שטן'...., 'עץ הדעת'...., כמדומני שלא מגיע לו התוארים הללו...

הברירה בידך, אם נוכחת שמוציא ספרים פגומים וגנובים, לא תקנה הספרים, וחסל..., ולכל היתר אולי שתפתח גם אתה מכון להתחרות כנגדם .....

אני לא העו"ד שלו, ואם תפסת את המכון מתעטפים בטליתות שאינם שלהם ...., שתזמין אותם לדי"ת .....

סך הכל, אני מכיר להם רוב תודה, על הדפסתם מחדש ספרי 'יפה תואר', שזה יותר משלש מאות שנה שלא זכה הספר הזה לפנים חדשות, רק צילומים פגומים ושבורי אותיות, על אף שפירושי היפה תואר מובאים כמעט בכל ספרי הדרוש הנפוצים בישראל......
וגם לרבות ספר 'נזר הקודש' [אשר אני הקטן מצאצאיו] על המדרש, שהודות למכון 'זכרון אהרן' ישוטטו רבים להתבשם בצוף פירושיהם, ומתרבה הדעת ....

וכבר רמז הרב ה'נוטר' שליט"א, שאין המדובר כאן בספרים הנמכרים לאלפים ולרבבות ומרויחים מיליונים......., רוב רובם של הספרים שנדפסו ע"י המכון הנ"ל, הם ספרים שהיו בבחי' 'תורה מונחת בקרן זוית', ספרים כאלה שבדרך כלל נרכשים רק ע"י ספריות של בתי מדרשות ומרכזי לימוד, לא ע"י יחידים [על אף שדבריהם מובא בדברי גדולי רבותינו הש"ך והסמ"ע והפת"ש ומן באר מי תורתם אנו שותים] ולא קפצי עלייהו זביני..., בקיצור זה לא עסק של ריווח כלל......

ומבלי שנורריי זול, כנהוג במכון פלוני ופלוני.......

אני מסכים שיש כאן מקום רחב ל'ביקורת',
אבל הלשונות הגסים והביטויים באשכול הזה כבר חצו גבולות....
נערך לאחרונה על ידי אראל ב ב' דצמבר 02, 2019 10:36 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ב' דצמבר 02, 2019 9:35 pm

אראל כתב:אני לא העו"ד שלו, ואם תפסת את המכון מתעטפים בטליתות שאינם שלהם ...., שתזמין אותם לדי"ת .....

כבר היו כמה וכמה ד"ת

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ב' דצמבר 02, 2019 9:36 pm

הפצת המעיינות כתב:הרב אראל מן היושר שתגלה את קשריך המשפחתיים לזכרון אהרן!!!

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' דצמבר 02, 2019 9:36 pm

הפצת המעיינות כתב:
אראל כתב:אני לא העו"ד שלו, ואם תפסת את המכון מתעטפים בטליתות שאינם שלהם ...., שתזמין אותם לדי"ת .....

כבר היו כמה וכמה ד"ת

ואיפא הפס"ד??

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' דצמבר 02, 2019 9:38 pm

הפצת המעיינות כתב:
הפצת המעיינות כתב:הרב אראל מן היושר שתגלה את קשריך המשפחתיים לזכרון אהרן!!!

לא מיניה ולא מקצתיה....

עם 'עוז והדר' כבר גמרו??
או אולי שיש להם דין מלך [ממלכת התורה] הפורץ גדר???

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' דצמבר 02, 2019 9:40 pm

הפצת המעיינות כתב:

כבר היו כמה וכמה ד"ת

שמואל בארג כתב:איני יודע בספרים אחרים מה עשו, אבל ה'יפה תואר' הגזול בא הנגזל ואמר שנתנו בהסכמתו המלאה.

שני כתובים המכחישים
דין תורה או הסכמה מליאה???

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' דצמבר 02, 2019 9:42 pm

אילולא צנעת הפרט הייתי מעלה לכאן כמה פסקי דין, בהם 'זכרון אהרן' הודו על גניבתם ושילמו פיצויים (אבל המשיכו לגנוב מכיוון אחר וד"ל).

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' דצמבר 02, 2019 9:44 pm

ב'יפה תואר' נתן הנגזל את הסכמתו המלאה אחרי שהוא קיבל מהם פיצויים.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־ 219 אורחים