מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חיסונים לשפעת

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
יהושעבנמי

Re: חיסון שפעת

הודעהעל ידי יהושעבנמי » ה' פברואר 08, 2018 8:20 am

צופר הנעמתי כתב:
הhib עלה בסביבות שנות הששים בגלל שחכמי חלם של הרפואה הקונבנציונלית טענו אז שהנקה זה לא בריא

מה שלא מובן זה למה חכמי חלם של הרפואה הקונבנציולית מעודדים כל כך הנקה כבר שנים רבות - למה רק חברות התמ"ל נכשלו במה שמצליחות כל חברות החיסונים והתרופות?

החברות התרופות הם החברות הכי עשירות אחרי חברות הנשק, בגלל זה ההשפעה שלהם אדיר.

יהושעבנמי

הודעהעל ידי יהושעבנמי » ה' פברואר 08, 2018 8:26 am

מחולת המחנים כתב:בשבוע זה אנו לומדים 'שניתנה רשות לרופא לרפא', והוא מצוה וחובה (מבלי להכנס לענין הבטחון שהוא נושא בפנ"ע, מ"מ שום סיבה אינה מצדיקה הימנעות מלהתרפאות), וברוך המקום שמסר עולמו לשומרים (ע"ז דף מ' ע"ב) שהמציאו במאת השנים האחרונות המצאות חשובות ביותר, ובסייעתא דשמיא הצליחו להכחיד הרבה ממגיפות העבר.

ומה הועילו חכמים בתקנתם, אם העבירו את האשפה נגד החיסונים מפח האשפה של הפורום אל תוך בית המדרש?

ההתנגדות לחיסונים נתמך ע"י המון רופאים ומומחים חלקם בגלוי וחלקם בסתר, וגם ע"י רבנים חשובים, אז למה זה לא לגיטימי? האם כל דבר שלא נתמך ע"י הרוב הוא לא לגיטימי? או שהתעמולה הגדולה בעד החיסונים הצליח לחדור מהאשפה לבית המדרש?

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » ה' פברואר 08, 2018 8:41 am

זה שחוזרים על שקר ודברי הבל ועוד מקצינים את הביטויים לא הופך אותם לאמת.
אתה יכול לומר שעכשיו לילה. זה יהיה נכון בערך כמו הטענה שהרפואה המודרנית לא הצליחה לשפר את תוחלת החיים ואיכותם במאה שנה האחרונות.

יהושעבנמי

הודעהעל ידי יהושעבנמי » ה' פברואר 08, 2018 8:51 am

המעיין כתב:זה שחוזרים על שקר ודברי הבל ועוד מקצינים את הביטויים לא הופך אותם לאמת.
אתה יכול לומר שעכשיו לילה. זה יהיה נכון בערך כמו הטענה שהרפואה המודרנית לא הצליחה לשפר את תוחלת החיים ואיכותם במאה שנה האחרונות.

לא אמרתי שרפואה לא הצליחה לשפר את תוחלת החיים, אמרתי שיש עוד גורמים.

יהושעבנמי

הודעהעל ידי יהושעבנמי » ה' פברואר 08, 2018 9:06 am

דמשק

הודעהעל ידי דמשק » ה' פברואר 08, 2018 10:45 am

יהושעבנמי כתב:החברות התרופות הם החברות הכי עשירות אחרי חברות הנשק, בגלל זה ההשפעה שלהם אדיר.

ואגב, שמעתי שהרבה מומחים טוענים שמסוכן מאד להשתמש בכלי נשק מודרניים, וגם יש עשרות אלפי מקרים מאנשים שנהרגו בטעות מנשק.

זה שרוב המומחים בעד ייצור וקניית נשק זה לא אומר כלום, כי זה מה שמלמדים אותם ויש על זה תעמולה גדולה, וגם מי שמחליט לחקור קשה להשתחרר מדעות קדומות שמאוד מקובלים, ויש לחץ גדול מצד המימסד על הנשק, ואין ספק שיש הרבה מומחים שבשקט הם יגידו דעתם נגד הנשק, וכל מי שיש לו מוח בקודקודו מבין שיש לממסד אינטרסים גדולים בעניין, שבכל ענייני בטחון איכפת להם מהאזרחים כמו השלג של אשתקד, ובעניין הנשק הם דוחפים באגרסיביות מאוד גדולה, הן בארץ והן בארה״ב.

וכיון שזה מחלוקת בין המומחים אז שב ואל תעשה עדיף. ובפרט שגם תומכי הנשק מודים שלאדם הפרטי יש יותר תועלת אם לא יהיה בכלל נשק בעולם

ומישהו סיפר לי שהוא שמע מחבר שהצבא הלכו לחברה המייצרת נשק, ומנהל החברה ניסה לשכנע אותם לקנות את הנשק החדישה, והם לא רצו, בסוף כשיצאו המנהל אמר להם טוב מאוד שלא נכנעתם, זה הכל כסף...

ולא כל מה שלא מקובלת על הרוב היא לא לגיטימית

וחברה תפסיקו להיות פאנטיים

המעיין

הודעהעל ידי המעיין » ה' פברואר 08, 2018 10:55 am

צודק.
ואני גם שמעתי שבעצם עם אקדח קפצונים אפשר לנצח את האויבים לא פחות מאשר בטנקים רק חברות הנשק הגדולות מסתירות את העובדה הזאת. גם היה מחקר שטנקים הורסים את תשתית הכבישים אבל חברות הנשק התערבו והסתירו אותו. וכמו שכל מומחי הנשק לפני מאות שנים חשבו שרק בחניתות אפשר יהיה לנצח ותמכו בייצור חניתות והמדע הזה טעה והיום אין ייצור חניתות. כך כל התומכים בייצור כלי נשק לצבא טועים.

יהושעבנמי

הודעהעל ידי יהושעבנמי » ה' פברואר 08, 2018 11:09 am

הבדיחות הילדותי שלכם מאוד משכנעת

יהושעבנמי

הודעהעל ידי יהושעבנמי » א' פברואר 18, 2018 6:27 pm

שייף נפיק

חיסונים לשפעת

הודעהעל ידי שייף נפיק » ד' דצמבר 18, 2019 9:13 am

אולי זה שייך לאספקלריא אבל אחת הכותרות כאן הם 'מילתא דתמיהא'
האם יש רבנים - פוסקי הלכה - שהם נגד חיסונים לשפעת?
לדעתי יותר מחמישים אחוז מהציבור שלנו לא מתחסנים. היש יודע בדבר?

תורה מפוארת

Re: חיסונים לשפעת

הודעהעל ידי תורה מפוארת » ד' דצמבר 18, 2019 9:36 am

למה אתה חושב שזה קשור לרבנים או להלכה, בגדול הציבור לא מתחסן פשוט מעצלות.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ד' דצמבר 18, 2019 9:57 am

כמדומני שלא קשה למצוא שני רופאים שסבורים שלא כדאי לקחת את החיסון הזה.
ותרי כמאה, ושב ואל תעשה עדיף.

שייף נפיק

הודעהעל ידי שייף נפיק » ד' דצמבר 18, 2019 10:08 am

אני שואל כי יש מכתב מכמה רבנים חשובים, ואני לא מ''ד לחלוק עליהם, השאלה האם יש דעות חלוקות בין הפוסקים, ואז אומר שב ואל תעשה,
(ואגב, כמדומה שהחיסון מחליש לפחות כיום אחד)

מה שנכון נכון

הודעהעל ידי מה שנכון נכון » ד' דצמבר 18, 2019 10:32 am

נכב"ב עד לזרא.

תורה מפוארת

הודעהעל ידי תורה מפוארת » ד' דצמבר 18, 2019 11:11 am

עזריאל ברגר כתב:כמדומני שלא קשה למצוא שני רופאים שסבורים שלא כדאי לקחת את החיסון הזה.

מדוע אכן לעניין זה אומרים תרי כמאה ולא הלך אחר הרוב?

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ד' דצמבר 18, 2019 11:35 am

מבואר במשנ"ב בהלכ' יו"כ (תרי"ח כמדומני).
אני חושב שיסוד המשפט הוא בהלכ' עדות.
נראה לי שהסברא היא שאם יש דעת יחיד מול רבים הרי שיש לרבים משקל יותר אבל כשזה שנים מול רבים יותר הרי שדעת השנים כבר יש לה משקל ובהלכות עדות אין הבדל בין משקל של דעת שנים לבין יותר
המשנה ברורה כותב שלא הולכים אחר רוב דעות בסכנת נפשות אולם נבכ"ז על אחד במקום שנים אין סומכים וכנראה צ"לח כמ"ש קודם.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » ד' דצמבר 18, 2019 6:32 pm

מציע שכ''א ישאל את רופא המשפחה האם כבוד הרופא בעצמו מתחסן

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ד' דצמבר 18, 2019 6:35 pm

חיימשה כתב:מציע שכ''א ישאל את רופא המשפחה האם כבוד הרופא בעצמו מתחסן

אסור לגלות את זה שהרבה מהרופאים לא מאמינים בחשיבות החיסון...

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ה' דצמבר 19, 2019 8:12 pm

אני יכול רק להעיד על עיסתי: בעבר, היינו עוברים את החורפים עם הלשון בחוץ, כל פעם ילד אחר היה חולה וחוזר חלילה.
עקב כך, בשנים האחרונות התחלנו להתחסן, כולנו, ומאז- בס''ד ובלעה''ר, החורפים שלנו רגועים מאד.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ש' דצמבר 21, 2019 7:30 pm

תורה מפוארת כתב:
עזריאל ברגר כתב:כמדומני שלא קשה למצוא שני רופאים שסבורים שלא כדאי לקחת את החיסון הזה.

מדוע אכן לעניין זה אומרים תרי כמאה ולא הלך אחר הרוב?

אין הולכים בפיקוח נפש אחר הרוב, כמו שביום כיפור אם שני רופאים אומרים שחייב לאכול מאכילים אותו אפילו אלף רופאים אומרים שלא צריך, ולדעת כמה פוסקים אפילו האלף הם מומחים טפי.

כל זה לאנשים צעירים שלא בקבוצת הסיכון, לאנשים בקבוצת הסיכון זה נושא אחר ששייך לעצם שאלת החיסונים.

שייף נפיק

הודעהעל ידי שייף נפיק » א' דצמבר 22, 2019 1:49 am

פרנקל תאומים כתב:אני יכול רק להעיד על עיסתי: בעבר, היינו עוברים את החורפים עם הלשון בחוץ, כל פעם ילד אחר היה חולה וחוזר חלילה.
עקב כך, בשנים האחרונות התחלנו להתחסן, כולנו, ומאז- בס''ד ובלעה''ר, החורפים שלנו רגועים מאד.

אגב יש עצה אחרת לעיסתך.. סיפר לי חבר מהכולל שסבל כנ''ל מילד אחד במשך כמה שנחם כמעט כל החורף הלוך חזור חולה ומבריא חוזר חלילה, הלך אצל מרן הגרח''ק סיפר צרתו ברכו ברפו''ש ומאז בריא כמו שור הבר..

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' דצמבר 22, 2019 9:15 am

שייף נפיק כתב:
פרנקל תאומים כתב:אני יכול רק להעיד על עיסתי: בעבר, היינו עוברים את החורפים עם הלשון בחוץ, כל פעם ילד אחר היה חולה וחוזר חלילה.

אגב יש עצה אחרת לעיסתך.. סיפר לי חבר מהכולל שסבל כנ''ל מילד אחד במשך כמה שנחם כמעט כל החורף הלוך חזור חולה ומבריא חוזר חלילה, הלך אצל מרן הגרח''ק סיפר צרתו ברכו ברפו''ש ומאז בריא כמו שור הבר..

לכל אחד עוזר מה שהוא מאמין בו.

שייף נפיק

הודעהעל ידי שייף נפיק » א' דצמבר 22, 2019 1:10 pm

יש מי שלא מאמין בברכתו של גדול
תמהני עליך

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' דצמבר 22, 2019 1:33 pm

שייף נפיק כתב:יש מי שלא מאמין בברכתו של גדול
תמהני עליך

כולם מאמינים גם בברכה של צדיק וגם בחיסונים, אבל יש דרגות באמונה, אלה שהאמונה שלהם חזק הדברים פועלים אצלם יותר.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' דצמבר 22, 2019 2:18 pm

מלבב כתב:
שייף נפיק כתב:

לכל אחד עוזר מה שהוא מאמין בו.

הבלים.
לא היה לנו אמון מיוחד בחיסוני שפעת, ואדרבה, היות שמערכת הבריאות לא מחייבת לעשות אותם, ראינו אותם כהמלצה בלבד, (זה היה כבר לפני כמה שנים, כשגם התודעה הציבורית וההנחיות של משרד הבריאות בעניין עוד היו על אש קטנה), אבל היות שהחורפים היו משוגעים, אמרנו ששווה לנסות שנה אחת, והתייחסנו לכך לגמרי בסקפטיות (במיוחד אני, אני סקפטי כרוני). אלא שלמעשה אכן ראינו מכך תועלת רבה, ולכן מאז ואילך השתדלנו להמשיך ולהתחסן בכל שנה. כנראה שהרפואה כן יודעת משהו מהחיים שלה, אפי' יותר מהפרופסורים הגאונים להפליא די באתרא קדישא הדין...

כמובן, מי שרוצה למנוע טוב מאחרים בשל אג'נדות של תמהוניים אאוט סיידרים חכמולוגים, שימשיך לעשות שיאצו ודיקור סיני (או "מוח אחד" ''שלושת המימדים" ושאר קשקושים) או לקרוא קוקוריקו וכיו''ב ולתת את אמונו בשרלטנים וברופאי אליל.

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' דצמבר 22, 2019 2:35 pm

טוב אני מתנצל שחשדתי בך.
אבל דווקא חיסון שפעת רוב הרופאים לא מאמינים בזה יותר מידי, שהרי כמה שהם אש להבה נגד אלה שלא מתחסנים בשאר החיסונים, חיסון שפעת רובם לא עושים בעצמם, והרי בשבילם זה הכי חשוב שהרי הם כל הזמן במגע עם חולים.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' דצמבר 22, 2019 2:58 pm

מלבב כתב:טוב אני מתנצל שחשדתי בך.
אבל דווקא חיסון שפעת רוב הרופאים לא מאמינים בזה יותר מידי, שהרי כמה שהם אש להבה נגד אלה שלא מתחסנים בשאר החיסונים, חיסון שפעת רובם לא עושים בעצמם, והרי בשבילם זה הכי חשוב שהרי הם כל הזמן במגע עם חולים.

אינני יודע אם הנתון שאתה אומר נכון. וגם אינני יודע אם הוא נובע מחוסר אמון או סתם מעצלות וכיו''ב. בכל אופן, אכן מערכת הבריאות לא מתייחסת לחיסוני שפעת כמו שהיא מתייחסת לשאר החיסונים, מבחינת ההכרח והחובה האישית והציבורית לבצע אותם. אין הכ''נ, גם אני לא נותן להם את אותו היחס, אבל עדיין אי''ז אומר שאין בהם תועלת מרובה ואף הצלת חיים. וק''ל.

נ''ב:
קרובת משפחתי שעבדה בבי''ח אמרה לנו בשעתו שחיסנו אותם שם נגד שפעת.

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » א' דצמבר 22, 2019 3:54 pm

בבתי החולים מחסנים את כל העובדים והמתנדבים

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' דצמבר 22, 2019 8:18 pm

לא תאמינו: רבים מהרופאים והאחיות לא מתחסנים לשפעת
קופות החולים פועלות במרץ כדי לחסן את האוכלוסייה בישראל, אבל דווקא מי שאמורים לסנגר על החיסון, הצוותים הרפואיים, אינם מתחסנים. מנתונים שבידי משרד הבריאות, מרבית הרופאים והאחיות לא ממהרים להתחסן, ועלולים להדביק דווקא את המאושפזים שבסיכון גבוה – פגים, תינוקות, יולדות וקשישים. משרד הבריאות: "לא יכולים להכריח"
ד"ר איתי גל | פורסם 14:02, 15/10/2017

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' דצמבר 22, 2019 8:22 pm

רוב חולי השפעת זה לא שפעת אמיתי רק וירוס אחר עם אותם תופעות.
לפעמים החיסון עצמו גורם לאותם סימפטומים כמו שפעת, זה כתוב בעלון היצרן שזה אחת התופעות הלוואי השכיחות של החיסון.
החיסון מונע בממוצע רק חמשים אחוז משפעת אמיתי.
לכן יותר סביר שהסיפור שלך מקרי גרידא.

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » א' דצמבר 22, 2019 9:35 pm

5 בני אדם מתו השנה ממחלת השפעת. בבתה"ח אושפזו במצב קשה 61 בני אדם לאחר שחלו: 16 ילדים עד גיל 10, 13 צעירים בני 19 עד 44 ו4 נשים הרות.
ועדיין בקושי התחיל החורף

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » א' דצמבר 22, 2019 9:36 pm

"מה זה משנה אני נגד חיסונים ודי"

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' דצמבר 22, 2019 10:40 pm

חיים שאול כתב:5 בני אדם מתו השנה ממחלת השפעת. בבתה"ח אושפזו במצב קשה 61 בני אדם לאחר שחלו: 16 ילדים עד גיל 10, 13 צעירים בני 19 עד 44 ו4 נשים הרות.
ועדיין בקושי התחיל החורף

לפי משרד הבריאות מאות אנשים מתים משפעת כל שנה, ובכל זאת רוב אנשים כולל רופאים לא מתחסנים לשפעת, מה הסיבה?

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » א' דצמבר 22, 2019 11:03 pm

מאותה הסיבה שהמעשנים ממשיכים לעשן על אף שמתים מזה קצת יותר אנשים משפעת

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » א' דצמבר 22, 2019 11:41 pm

חיים שאול כתב:מאותה הסיבה שהמעשנים ממשיכים לעשן על אף שמתים מזה קצת יותר אנשים משפעת

יש רופאים שמעשנים?

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ב' דצמבר 23, 2019 12:57 am

אני לא מכיר כ"כ הרבה רופאים אבל שמעתי שיש

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ג' דצמבר 24, 2019 2:09 am

ילד בן 10 מאושפז במצב קריטי בבית החולים שניידר, לאחר שחלה בשפעת.
לפי דיווח של קטי דור ב’כאן חדשות’, הילד – שלא סובל ממחלות רקע או גורמי סיכון – לא חוסן נגד המחלה.
מצבו הידרדר בתוך יממה, מהרגע שחלה וכל מערכות גופו קרסו.
בבית החולים חיברו את הילד למכונת לב ריאות, ומצבו מוגדר קריטי.
מתחילת העונה הנוכחית אושפזו 17 ילדים מתחת לגיל 10 במצב קשה לאחר שחלו בשפעת שהסתבכה.
כ-70 בני אדם אושפזו במצב קשה מאז תחילת העונה. חמישה מהם נפטרו.
אחוזי ההתחסנות השנה נמוכים ביחס לשנים קודמות וקרא לציבור להתחסן בהקדם מפני השפעת.
במשרד הבריאות קוראים לציבור לבוא ולהתחסן כדי להימנע מתחלואה קשה.

כמעיין המתגבר

הודעהעל ידי כמעיין המתגבר » ה' דצמבר 26, 2019 12:33 am

שייף נפיק כתב:

לא כל אחד יכול להדחף אצל ר' חיים, במרפאה זה יותר קל.

כמעיין המתגבר

הודעהעל ידי כמעיין המתגבר » ה' דצמבר 26, 2019 12:35 am

מלבב כתב:טוב אני מתנצל שחשדתי בך.

הרופאים לא מאמינים בזה, כי אולי אם כולם יתחסנו, לא תהיה להם עבודה

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ש' דצמבר 28, 2019 10:53 pm

חיים שאול כתב:ילד בן 10 מאושפז במצב קריטי בבית החולים שניידר, לאחר שחלה בשפעת.
לפי דיווח של קטי דור ב’כאן חדשות’, הילד – שלא סובל ממחלות רקע או גורמי סיכון – לא חוסן נגד המחלה.
מצבו הידרדר בתוך יממה, מהרגע שחלה וכל מערכות גופו קרסו.
בבית החולים חיברו את הילד למכונת לב ריאות, ומצבו מוגדר קריטי.
מתחילת העונה הנוכחית אושפזו 17 ילדים מתחת לגיל 10 במצב קשה לאחר שחלו בשפעת שהסתבכה.
כ-70 בני אדם אושפזו במצב קשה מאז תחילת העונה. חמישה מהם נפטרו.
אחוזי ההתחסנות השנה נמוכים ביחס לשנים קודמות וקרא לציבור להתחסן בהקדם מפני השפעת.
במשרד הבריאות קוראים לציבור לבוא ולהתחסן כדי להימנע מתחלואה קשה.

שלש מתוך ארבע צעירים שנפטרו משפעת התחסנו זמן קצר לפני זה.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 53 אורחים