מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אשכול קבצים ופרפראות

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
נערי האוצר

Re: אשכול קבצים ופרפראות

הודעהעל ידי נערי האוצר » ג' יולי 30, 2024 12:54 am

ישעיהו לוריא כתב:הספר 'מומלץ' לקריאה ממש בשבועות הבאים, בין י' אב וכ"ט אב העונה. בין הימים שבהם נחרב הבית והימים שבהם מבקשים לחזור בתשובה ולתקן המידות.

הספר, כמו כל ספר חילוני, משמיץ את כל גדולי ישראל, ללא הבדל חוג או מפלגה, שם דברים שקריים בפיהם, בז לכל ערך יהודי, כמו דעת תורה, קדושת וטהרת המשפחה, מסורת הדורות, אמונה וביטחון, והופך הכל לפוליטי מאוס ומגעיל.
אני מכיר מישהו שקרא את הספר בבחרותו, בלי כל שיפוט וביקורת והמסקנא שלו הייתה 'כל הרבנים גנבים חמדני ממון'.

יש להזכיר את הסוד הכי מפורסם בשטעטל, שהעיתונאי הכותב הוא רק המו"ל, וכל החומר הועבר אליו מחדרי חדרים בשיתוף פעולה הדוק, ומגמתו היתה כדברי קיסינג'ר על מדינת ישראל, שאין לה מדיניות חוץ והכל בה מדיניות פנים.

זאב ערבות
שם מלא: זאב וגנר

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יולי 30, 2024 1:09 am

ישעיהו לוריא כתב:
עקביה כתב:
זאב ערבות כתב:הרב שך - שהמפתח בידו
ספר זה מבוקש מאוד, כעת עשיתי סריקה ומומלץ להוריד ואח"כ לחשוב אם יש בו צורך, שכן לא מובטח שישאר מכל מיני סיבות, וזו עצה טובה לכל קובץ או מסמך.

יישר כח!
שמעתי על הספר הזה לפני שנים רבות, אך מעולם לא פגשתי אותו.
אינני יודע אם הוא ספר ראוי או לא, אבל הייתה לי סקרנות רבה לקוראו.

הספר 'מומלץ' לקריאה ממש בשבועות הבאים, בין י' אב וכ"ט אב העונה. בין הימים שבהם נחרב הבית והימים שבהם מבקשים לחזור בתשובה ולתקן המידות.

הספר, כמו כל ספר חילוני, משמיץ את כל גדולי ישראל, ללא הבדל חוג או מפלגה, שם דברים שקריים בפיהם, בז לכל ערך יהודי, כמו דעת תורה, קדושת וטהרת המשפחה, מסורת הדורות, אמונה וביטחון, והופך הכל לפוליטי מאוס ומגעיל.
אני מכיר מישהו שקרא את הספר בבחרותו, בלי כל שיפוט וביקורת והמסקנא שלו הייתה 'כל הרבנים גנבים חמדני ממון'.

האם קראת את הספר או שאתה מסתמך על אותו אחד שקרא את הספר בבחרותו? האם תוכל להביא דוגמאות והוכחות לדבריך? והאם כל ספר ביוגרפיה חרדי נקי מסילופים? איני מליץ או ממליץ בעד הספר, פשוט הוא נזכר הרבה וקשה להשיגו וכל אחד שיש לו כח שיפוט שישפוט לעצמו, לי אין דעה מכיוון שאיני מתמצא בנבכי הפוליטיקה החרדית של תקופת הספר וכמובן כל ספר על רב שך יגרור ביקורות מהצדדים שלא הסכימו אתו ולא נראה שמישהו יכתוב ספר שהוא ממש אובייקטיבי בנושא ושמכיר את המציאות היטב היטב.
כעת נשלחה לי הודעה פרטית זו:
ברור שיש טענות.
ספר חילוני אבל יש ממנו "תועלת" לסקרנים. ויש לסייג את התועלת לקוראים בכך שיפעילו את חושי הביקורת ולא יאמינו.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ג' יולי 30, 2024 1:15 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' יולי 30, 2024 1:14 am

ישעיהו לוריא כתב:הספר, כמו כל ספר חילוני, משמיץ את כל גדולי ישראל, ללא הבדל חוג או מפלגה, שם דברים שקריים בפיהם, בז לכל ערך יהודי, כמו דעת תורה, קדושת וטהרת המשפחה, מסורת הדורות, אמונה וביטחון, והופך הכל לפוליטי מאוס ומגעיל.

מכיון שעדיין לא קראתי את הספר, ואני מעדיף לשפוט בעצמי, דבריך רק מלבים את אש הסקרנות ומגבירים אותה.

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ג' יולי 30, 2024 1:18 am

ספר זה מבוקש מאוד, כעת עשיתי סריקה ומומלץ להוריד ואח"כ לחשוב אם יש בו צורך, שכן לא מובטח שישאר מכל מיני סיבות, וזו עצה טובה לכל קובץ או מסמך.

יישר כח רבי זאב. בריא אולם לעד לעולם.

התמים

הודעהעל ידי התמים » ג' יולי 30, 2024 1:26 am

זאב ערבות כתב:
ישעיהו לוריא כתב:
עקביה כתב:

יישר כח!
שמעתי על הספר הזה לפני שנים רבות, אך מעולם לא פגשתי אותו.
אינני יודע אם הוא ספר ראוי או לא, אבל הייתה לי סקרנות רבה לקוראו.

הספר 'מומלץ' לקריאה ממש בשבועות הבאים, בין י' אב וכ"ט אב העונה. בין הימים שבהם נחרב הבית והימים שבהם מבקשים לחזור בתשובה ולתקן המידות.

האם קראת את הספר או שאתה מסתמך על אותו אחד שקרא את הספר בבחרותו? האם תוכל להביא דוגמאות והוכחות לדבריך? והאם כל ספר ביוגרפיה חרדי נקי מסילופים? איני מליץ או ממליץ בעד הספר, פשוט הוא נזכר הרבה וקשה להשיגו וכל אחד שיש לו כח שיפוט שישפוט לעצמו, לי אין דעה מכיוון שאיני מתמצא בנבכי הפוליטיקה החרדית של תקופת הספר וכמובן כל ספר על רב שך יגרור ביקורות מהצדדים שלא הסכימו אתו ולא נראה שמישהו יכתוב ספר שהוא ממש אובייקטיבי בנושא ושמכיר את המציאות היטב היטב.
כעת נשלחה לי הודעה פרטית זו:
ברור שיש טענות.
ספר חילוני אבל יש ממנו "תועלת" לסקרנים. ויש לסייג את התועלת לקוראים בכך שיפעילו את חושי הביקורת ולא יאמינו.

אני קראתי את הפרק העוסק בחב"ד,
מעולם לא ראיתי כזאת ערימת שטויות/גיבובי שמועות המובאת בתור היסטוריה
איני חושב שאפילו אחד מתלמידיו יוכל להסכים עם חצי הדברים המובאים שם, וא"כ גם איני יכול להנות משאר הפרקים שאין לי סיבה לסבור שיש בהם מעבר לרכילות זולה

אתה קראת את זה?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יולי 30, 2024 1:27 am

יוסף חיים אוהב ציון כתב:

גם ברוך תהיה. כמדומני שעוד לא היה ספר באשכול זה שהורד כל כך הרבה פעמים בזמן כה קצר.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יולי 30, 2024 1:32 am

התמים כתב:אני קראתי את הפרק העוסק בחב"ד,
איני חושב שאפילו אחד מתלמידיו יוכל להסכים עם חצי הדברים המובאים שם, וא"כ גם איני יכול להנות משאר הפרקים שאין לי סיבה לסבור שיש בהם מעבר לרכילות זולה

אתה קראת את זה?

אם אתה חבדני"ק בוודאי לא תסכים עם מה שכתוב, ולשאלתך, רכשתי את הספר כשיצא לאור לפני 35 שנה ואכן קראתי אותו, אך למען האמת איני זוכר הרבה וגם אין לי מספיק ידע לדעת אם הוא מביא עובדות נכונות או לא.
ושוב, לא העליתי אותו לעורר מהומות אלא מכיוון שיש לו ביקוש רב כפי שניתן לראות ומי שטרח להוריד ולקרוא אם הוא סבור שהספר מלא שטויות שימחק אותו מהמחשב וחסל. הספר בא לכם בחינם וללא טחרחא אז במקום להתלונן תגידו תודה.

ישעיהו לוריא

הודעהעל ידי ישעיהו לוריא » ג' יולי 30, 2024 1:33 am

זאב ערבות כתב:
יוסף חיים אוהב ציון כתב:

גם ברוך תהיה. כמדומני שעוד לא היה ספר באשכול זה שהורד כל כך הרבה פעמים בזמן כה קצר.

שים כל חומר רכילות צהוב וקצת כפרני, עם נגיעות של היפך הקדושה, קרא לו 'ספר' ואז תראה כמה הורדות - תרתי משמע, תהיינה לו.

מה העליצות?! אולי באמת צריך לסגור את הפורום. (אנשים צוהלים על הרבה הורדות של חומר צהוב כל כך וכה מגונה)

התמים

הודעהעל ידי התמים » ג' יולי 30, 2024 1:36 am

זאב ערבות כתב:
התמים כתב:אני קראתי את הפרק העוסק בחב"ד,

אתה קראת את זה?

אם אתה חבדני"ק בוודאי לא תסכים עם מה שכתוב, ולשאלתך, רכשתי את הספר כשיצא לאור לפני 35 שנה ואכן קראתי אותו, אך למען האמת איני זוכר הרבה וגם אין לי מספיק ידע לדעת אם הוא מביא עובדות נכונות או לא.
ושוב, לא העליתי אותו לעורר מהומות אלא מכיוון שיש לו ביקוש רב כפי שניתן לראות ומי שטרח להוריד ולקרוא אם הוא סבור שהספר מלא שטויות שימחק אותו מהמחשב וחסל. הספר בא לכם בחינם וללא טחרחא אז במקום להתלונן תגידו תודה.

זה לא עניין של הסכמה, וגם לא התנגדות, אני רק טועה מה הופך רכילות מומצאת לספר הראוי לשיתוף, האם מבחינתך ספר בדיוני על הגראי"ל שטיינמן שווה שיתוף רק בגלל שמישהו הוציאו לאור? ספר כדוגמת הגאון, הוא ספר שעבר מחקר (מוטה או לא), זה לאידך פשוט מקווה זופניק עלי ספר

(לא תרעומת, תהייה ותו לא)

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יולי 30, 2024 3:26 am

ישעיהו לוריא כתב:
זאב ערבות כתב:
יוסף חיים אוהב ציון כתב:

שים כל חומר רכילות צהוב וקצת כפרני, עם נגיעות של היפך הקדושה, קרא לו 'ספר' ואז תראה כמה הורדות - תרתי משמע, תהיינה לו.

מה העליצות?! אולי באמת צריך לסגור את הפורום. (אנשים צוהלים על הרבה הורדות של חומר צהוב כל כך וכה מגונה)

מהאשכול הזה על הספר עשיתו של גדול
(דברי לפ"ב): כמי שקרא את הספר בשלימותה, אגיד לכם את הרגשתי.

א. הספר איננה מיועדת עבור כלל הציבור. מי שגודל על 'פאר הדור', לא ימצא כאן ספר דומה על ר' יעקב ור' אהרן. לעולם לא יתנו ספר זה לילדים לקרות בבית ספר, ולא יביאו ציטוטים ממנה בציבור באופן רשמי. בדיוק כמו בשעתו בבחרותי, כל בחור קרא את 'הרב שך - שהמפתח בידו', על אף שאינה מתאימה את הספרים שמותר לקרות בהם. (הדמיון איננו לגמרי, משום שהספר על הרב שך היתה פוליטית, וזה היסטורית. וגם שפה נכתב ע"י ירא שמים עם מקורות נאמנים, ושם זה רק השערות של עיתונאי. הדמיון היא רק שהיה ספר כזה שכולם קוראים מתחת השלחן).
אמנם סגנון הכתיבה היתה כ"כ קשה, שאף אחד לא יקרא את זה אם איננו סקרן בטבעו. מי שקורא את ספרו של יעקב מרק וחיים גראדה, יקרא את זה ג"כ. ולא יהיה הפסד אצלו. מי שקורא את ספרי מנדל גרליץ ואהרן סורסקי, לא יקרא את זה בלא"ה. ומשום כך קשה להבין הצורך לאסור את זה.

חבצלת

הודעהעל ידי חבצלת » ג' יולי 30, 2024 3:37 am

חברים יקרים מצליפים בר' זאב כאילו הוא המחבר ח"ו?!
ביכל זה דרשו סקרני הפורום להעלות, והלך ר' זאב וטרח למצוא את הספר בספרייתו הענקית ולסרוק דף אחר דף ולהעלותו לפורום. מי שלא סרק ספר לא יודע באיזו טירחה מדובר.
ואחר כל זה הוא צריך להתנצל שאין במעשיו שום הסכמה או המלצה וכל כיו"ב?!

אברהם שרייבר

הודעהעל ידי אברהם שרייבר » ג' יולי 30, 2024 3:39 am

ישעיהו לוריא כתב:מה העליצות?!

נער הייתי גם זקנתי והמחלוקת החריפה על הרבי מליובאוויטש זי"ע עדיין לא נתיישב בדעתי על מה ולמה, אני מקוה למצוא תשובות בספר שהועלתה, מלבלר לא חרדי רשמי.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יולי 30, 2024 3:49 am

חבצלת כתב:חברים יקרים מצליפים בר' זאב כאילו הוא המחבר ח"ו?!
ביכל זה דרשו סקרני הפורום להעלות, והלך ר' זאב וטרח למצוא את הספר בספרייתו הענקית ולסרוק דף אחר דף ולהעלותו לפורום. מי שלא סרק ספר לא יודע באיזו טירחה מדובר.
ואחר כל זה הוא צריך להתנצל שאין במעשיו שום הסכמה או המלצה וכל כיו"ב?!

ייש"כ על הסנגוריה, ואומר דבר מה, מי שזוכר את הפולמוס שהתעורר כשיצא ספרו של בני בראון על החזון איש ומיד יצאו נגדו בחרב ובחנית שהוא מסלף ומעות ומשקר וכו' וכו'. והאם בגלל שאדם חילוני או לובש כיפה סרוגה ופרופסור כותבים ביוגרפיה מיד זה הכל שקרים וסילופים? האם אין בספר הזה אפילו דבר אחד נכון? אלא מאי, הבעיה היא שאם יש שם דברים נכונים, מן הסתם זה לא נעים לקרוא אותם, וסופר חרדי לא יעז לכתוב אותם, אז השיטה היא מיד להחרים ולומר שהכל שטויות ושקרים וכך מתפטרים מהבעיה. זכורני כשנפטר רב הוטנר פורסמה תמונה שלו בצעירותו ללא חתימת זקן, אחד מתלמידיו בחיים ברלין התרעם על כך, איך הם מעיזים לפרסם תמונה של הראש ישיבה ללא חתימת זקן.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 273 אורחים