מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מרן הגרח''ש גריינימן זצ"ל

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
גם זו לטובה

Re: בד''ה מרן הגרח''ש גריינימן זללה''ה

הודעהעל ידי גם זו לטובה » ה' יוני 11, 2015 1:46 pm

אמסטרדם כתב:
גם זו לטובה כתב:אני לומד כעת דיני פצ"ד [פצועי דכא] שמעתי וגם מסתבר, שהגרח"ג עסק בזה רבות להלכה למעשה להשיב לשואלים דבר, אשמח לדעת אצל מי אני יכול לברר דעתו בזה.

יש אריכות בזה בחו"ב יבמות.

כמובן, הנ"ל כבר ראייתי.

כבר קיבלתי תשובה באישי, על ת"ח ששימש בסוגיא זו את הגרח"ג.

ספרן

הודעהעל ידי ספרן » א' יוני 14, 2015 10:22 am

קבלתי בהשאלה את 'מכתבי התעוררות'. מצאתי שם אגרת שנכתבה אל הח"מ (המקור עדיין ברשותי) האחרונה בפרק 'סדר הלימוד' עמ' עז אגרת יב. זכורני שביום שהגיעה מיהרתי לבשר ע"כ להמשגיח הר"ד יפה שליט"א שהיה מבאי ביתו של הגר"ח ומחסידיו הגדולים. הוא ביקש לראותה ומיד התיישב ובקשני להצטרף לחברותא עמו, כשהוא קורא בחרדת קודש ומדקדק באותיותיה בהטעמות והדגשות. לבסוף, הערתי בשפה רפה שהכתב והסגנון יש בהם לכאורה מן החיקוי, והשיב: נו זה אך טבעי שהולך בדרכי הדוד הגדול והנערץ ומשתדל להדמות אליו. הוסיף לדבר על קובץ אגרות החזו"א כשהוא מפטיר: ר' דב לנדוי, בגילך, ידע אותן בע"פ. הפנמתי את הדברים ולאחר כשלושה שבועות חזרתי לומר לו: המשגיח יכול לבחון אותי. כשהוא מחזיק בידו את הספר הקטן, החילותי לומר בע"פ אגרת אחת אחרי השניה עד שהפסיקני מתוך שביעות רצון.

אישי

הודעהעל ידי אישי » א' יוני 14, 2015 4:03 pm

ספרן כתב:זכורני שביום שהגיעה מיהרתי לבשר ע"כ להמשגיח הר"ד יפה שליט"א שהיה מבאי ביתו של הגר"ח ומחסידיו הגדולים.

האם המשגיח שליט"א ספד לרבינו זללה"ה באיזה מקום?

מלך שלם

הודעהעל ידי מלך שלם » א' יוני 14, 2015 4:06 pm

אני מתגורר לא רחוק מהבית הגדול ברח' רב אסי, ואני רואה שהמניינים נמשכים שם כרגיל, הבנים ממשיכים להגיע, לאחרונה גם ראיתי כמה ארונות שפירקו והוציאו משם.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » א' יוני 14, 2015 4:42 pm

מלך שלם כתב:אני מתגורר לא רחוק מהבית הגדול ברח' רב אסי, ואני רואה שהמניינים נמשכים שם כרגיל, הבנים ממשיכים להגיע, לאחרונה גם ראיתי כמה ארונות שפירקו והוציאו משם.

בנוגע למניינים יתכן ובגלל שיש הרבה 'חיובים' נח להם להתפלל שם כך שיש עוד בן אחד או שניים שמסתדרים עם החיוב והקדישים שלהם במקום להתרוצץ במקומות שונים, וממילא אחרי י"א חודש מסתבר שלא ימשיך שם תפילות, אולם יש בן אחד שכמדו' מתגורר שם (בעיקר אחרי הפטירה) ויש לו קצת מוגבלות לצאת ויתכן שבשבילו עושים שם מנין.

פירוק ארונות? אולי זה קשור לבן הנ"ל שעבר לשם ונהיה צורך בשינויים מסויימים בדירה, אך במליצה הייתי אומר שיש 'אגדה' שלמרן הגר"ח היו ארונות של כתבי יד שלא פורסמו ובחייו ג"כ העלימם מאוד (כתבים על פרקי אבות, ועל התורה וכו', כמו"כ כתבים על הש"ס שבהם דברים שלא רצה להדפיסם מסיבות שונות), אולי פירקו את אותם ארונות אחר שהוציאו הכתבים לעריכה....

אישי

הודעהעל ידי אישי » א' יוני 14, 2015 10:08 pm

בעקבות הזכרת הגר"ד יפה שליט"א שהיה ממקורבי רבינו ז"ל, נזכרתי מעוד אחד מגדולי המוסר בדורינו ה"ה הגה"צ ר"י גלינסקי זצ"ל, שהיה ג"כ בקשר קרוב עם רבינו, [וכפי המסופר היה נוהג להגיע בשעת רעווא דרעווין בשמחת תורה אחה"צ בבית רבינו ז"ל והיה משמח את הנמצאים בנעימות דבריו], ובקוריוז נאה שארע ביניהם.
בתקופה שהיה הגר"י גלינסקי זצ"ל גר בגבעת רוקח, שאלו רבינו ז"ל מה טעם אינו עובר להתגורר בשיכון חזו"א. ענה לו הגר"י, מעשה בשוטה העיירה שקפץ על העגלה שהמתינה לאדמו"ר, וכל מאמצי החסידים לשכנעו לרדת מהעגלה לא הועילו. כאשר הגיע האדמו"ר לעגלה שאלו מה ענינך בעגלתי? ענה לו אותו שוטה, הרי יודע אתה שחצי עיירה רצה אחריך, וחצי עיירה רצה אחרי, ולכן עדיף שנהיה שנינו באותה עגלה, וכך ירוצו כולם לאותו מקום... ענה לו האדמו"ר, אדרבה, אם נהיה באותה עגלה וכולם ירוצו למקום אחד העיירה תאבד את שיווי המשקל והיא תקרוס...
ודפח"ח

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » א' יוני 14, 2015 10:36 pm

אישי כתב:בעקבות הזכרת הגר"ד יפה שליט"א שהיה ממקורבי רבינו ז"ל, נזכרתי מעוד אחד מגדולי המוסר בדורינו ה"ה הגה"צ ר"י גלינסקי זצ"ל, שהיה ג"כ בקשר קרוב עם רבינו, [וכפי המסופר היה נוהג להגיע בשעת רעווא דרעווין בשמחת תורה אחה"צ בבית רבינו ז"ל והיה משמח את הנמצאים בנעימות דבריו
ודפח"ח

אכן זכורני איך שהיה ר' יענק'ל זצ"ל עומד על השולחן במרכז החדר ומרצה מנעימותיו (היה זה בסעודת חתן תורה של הרב זצ"ל)

אהרון 37

הודעהעל ידי אהרון 37 » א' יוני 21, 2015 9:34 pm

בשבת חשבתי בהקשר לתאריך פטירתו של רבינו זצ"ל ביום כ"א בחודש, להמליץ על זה את הפסוק "אך צדיקים יודו לשמך ישבו ישרים את פניך", כי בתאריך אך, נקרא הצדיקי להודות לשמו, ולשבת לחזות ולהינות מזיו שכינתו ביחד עם כל צדיקי עולם.

מלך שלם

הודעהעל ידי מלך שלם » ב' יוני 22, 2015 4:06 pm

כאן: תמונות שניים מבני הגרח"ג, מי יכול לתת שמותיהם ולהרחיב אודותיהם?

http://www.jdn.co.il/wp-content/uploads ... %9C-13.jpg

http://www.jdn.co.il/wp-content/uploads ... 7%9C-7.jpg

מצפה לרחמי שמים

הודעהעל ידי מצפה לרחמי שמים » ב' יוני 22, 2015 9:26 pm

אהרון 37 כתב:בשבת חשבתי בהקשר לתאריך פטירתו של רבינו זצ"ל ביום כ"א בחודש, להמליץ על זה את הפסוק "אך צדיקים יודו לשמך ישבו ישרים את פניך", כי בתאריך אך, נקרא הצדיקי להודות לשמו, ולשבת לחזות ולהינות מזיו שכינתו ביחד עם כל צדיקי עולם.

כבר עמדו גדולי האדמו"רים בזה בקשר לפטירת הרה"ק ר"א מליז'ענסק בכ"א אדר, הרה"ק רד"מ מטשארטקאב בכ"א תשרי, והרה"ק ר"א מבעלזא בכ"א אב.

אישי

הודעהעל ידי אישי » ב' יוני 22, 2015 11:42 pm

מלך שלם כתב:כאן: תמונות שניים מבני הגרח"ג, מי יכול לתת שמותיהם ולהרחיב אודותיהם

בראשונה: הבן הבכור הג"ר יצחק דוד
בשניה: בקידמת התמונה הבן הג"ר נחום ומאחוריו הג"ר מאיר

מלך שלם

הודעהעל ידי מלך שלם » ג' יוני 23, 2015 3:43 pm

תודה.

העולם אומרים שלהגרי"ד בעל הישג יד שליט"א ביהמ"ד נפרד ודרך קצת שונה משל אביו, היכן נמצא הבימ"ד, ובמה נשתנה מאביו זצ"ל?

מכל בניו חסירה לי תמונת בנו הג"ר שמואל שליט"א, יש אותה כאן למאן דהו?

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ג' יוני 23, 2015 8:40 pm

הרב שמואל גריימנן
קבצים מצורפים
הרב שמואל.jpg
הרב שמואל.jpg (4.76 KiB) נצפה 16170 פעמים

בעל החוטם

הודעהעל ידי בעל החוטם » ג' יוני 23, 2015 8:46 pm

נהר שלום כתב:הרב שמואל גריימנן

זה כמובן הבן דוד

חשבה לטובה

הודעהעל ידי חשבה לטובה » ג' יוני 23, 2015 8:47 pm

נהר שלום כתב:הרב שמואל גריימנן

ראש המשפחה קראו לו רבי שמואל ויש לו עשרות או מאות צאצאים הנושאים שם זה
בתמונה נראה הגר''ש גריינימן ב''ר שמרל זצ''ל ראש ישיבת מאורות התורה בטלז סטון

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ג' יוני 23, 2015 10:47 pm

מלך שלם כתב:מכל בניו חסירה לי תמונת בנו הג"ר שמואל שליט"א, יש אותה כאן למאן דהו?

מצו"ב
קבצים מצורפים
א7.jpg
א7.jpg (114.48 KiB) נצפה 16135 פעמים

אהרון 37

הודעהעל ידי אהרון 37 » ה' יולי 02, 2015 12:35 pm

אינני גר בעיר בני ברק, כך שמפטירתו של רבינו ז"ל לא הייתי בבית מדרשו.

השבת האחרונה היה לי עליה לתורה שהשתתפתי שם, אז התפללתי שם בבית מדרשו.

אני נכנס לבית המדרש, ועיני נתקלות בראש בית המדרש במקום תפילתו של רבינו ז"ל, המקום מסודר כמו בחיים חיותו, סטנדרו עם מפת השבת אשר עליה, הש"ס הקטן שהיה על אדן החלון ליד מקום מושבו אף הוא ניצב בגאון על מקומו, רק המתפלל הגדול חסר שם.

היתה לי הרגשה כמבואר בגמ' כתובות קג א על רבי הקדוש ש ציוה את בניו "נר יהא דלוק במקומו שולחן יהא ערוך במקומו מטה תהא מוצעת במקומה מאי טעמא כל בי שמשי הוה אתי לביתיה".

[כמובן שאינני חושב להשוות, אבל יש הרגשה גם בדברי הגמ' שחלק מהעניין שנכתב כאן הוא בעצם שרוחו של רבי חפפה על מקומו, וזה עצמו גרם לבחינה מסוימת שהוה אתי לביתיה, והדבר גם תלוי בקשר של הנמצאים בזה העולם לנפטר, ולכן ציוה שהכל יהיה מוכן לבואו, כי זה יוצר אצל האנשים בזה העולם את הקשר לנפטר.]

ובחלל בית המדרש נשמעים בעוז וברגשות נעלות הקדישים של בניו הגאונים שליט"א, וכל העם עונה אחריהם מקודש מקודש, מקודש יהא שמיה רבה.

אשרי האב שהשאיר קדישים מפוארים כאלו בעולם אחריו.

לא ידען

הודעהעל ידי לא ידען » ה' יולי 02, 2015 1:29 pm

טוב שהאשכול מוקפץ מידי שבוע ביום ה' ואפילו בדברים של מה, למען לא ימוש זכרו של הגאון הנ"ל שקיבץ וריבה תורה לרבבות.

אמסטרדם

הודעהעל ידי אמסטרדם » ה' יולי 02, 2015 9:04 pm

אהרון 37 כתב:אינני גר בעיר בני ברק, כך שמפטירתו של רבינו ז"ל לא הייתי בבית מדרשו.

אני נכנס לבית המדרש, ועיני נתקלות בראש בית המדרש במקום תפילתו של רבינו ז"ל, המקום מסודר כמו בחיים חיותו, סטנדרו עם מפת השבת אשר עליה, הש"ס הקטן שהיה על אדן החלון ליד מקום מושבו אף הוא ניצב בגאון על מקומו, רק המתפלל הגדול חסר שם.

היתה לי הרגשה כמבואר בגמ' כתובות קג א על רבי הקדוש ש ציוה את בניו "נר יהא דלוק במקומו שולחן יהא ערוך במקומו מטה תהא מוצעת במקומה מאי טעמא כל בי שמשי הוה אתי לביתיה".

[כמובן שאינני חושב להשוות, אבל יש הרגשה גם בדברי הגמ' שחלק מהעניין שנכתב כאן הוא בעצם שרוחו של רבי חפפה על מקומו, וזה עצמו גרם לבחינה מסוימת שהוה אתי לביתיה, והדבר גם תלוי בקשר של הנמצאים בזה העולם לנפטר, ולכן ציוה שהכל יהיה מוכן לבואו, כי זה יוצר אצל האנשים בזה העולם את הקשר לנפטר.]

ובחלל בית המדרש נשמעים בעוז וברגשות נעלות הקדישים של בניו הגאונים שליט"א, וכל העם עונה אחריהם מקודש מקודש, מקודש יהא שמיה רבה.

בלדרמן ג"כ נשאר סטנדר החזו"א?

מחולת המחנים

הודעהעל ידי מחולת המחנים » ה' יולי 02, 2015 9:43 pm

אמסטרדם כתב:
אהרון 37 כתב:אינני גר בעיר בני ברק, כך שמפטירתו של רבינו ז"ל לא הייתי בבית מדרשו.

כוונתך כנראה לסטייפלער, החזו"א התפלל במנין שהיה בביתו ובאותן שנים עדיין לא נוסד ביהכנ"ס לדרמן.

הוה אמינא

הודעהעל ידי הוה אמינא » ה' יולי 02, 2015 11:30 pm

אם כבר על הסטנדר של החזו"א לאחר פטירתו:

כידוע בית החזו"א היה שכור, וכשנפטר פינוהו, ואז הסטייפלר שהיה גר איתו יחד עבר לבית ברחוב רשב"ם, והרבנית של החזו"א ג"כ עברה למקום אחר.
רק מאוחר יותר, אחרי שהתברר ממודעה בעיתון שאותו בית עומד למכירה, התאגדו תלמידים ומעריצים ורכשו אותו מבעל הבית בשביל להכניס בו את ת"ת תשב"ר.
אחרי הפינוי כמוסכם עם בעה"ב, היה חלום, איני זוכר כעת אם חלם תלמיד ולא הבין וכששמעה מזה הרבנית של החזו"א הסבירה, או להיפך [מה שיותר נדמה לי נכון שהיא סיפקרה במסל"ת שחולמת כזה חלום, ואז נזכר אחד התלמידים שהיה ממונה על פינויו של הבית, והבין]. וארשום כצד הראשון, מסתמא תמצאו את זה כבר בספרים שבאוצר.
חלם אחד התלמידים בלילה שהחזו"א בא אליו בחלום ופניו לא שבעות רצון, והתלונן שהקרש מציק לו.
לא היה שום פשר בחלום זה, איזה קרש מציק אחרי מאה ועשרים?
סיפרו את זה לרבנית ונזכרה שהיה תנאי עם המשכיר שיפנו את הכל, ושכחו קרש שחיברו בברגים לכותל שליד מקום התפילה של מרן, שישמשנו בתור סטנדר.
ואכן הלכו מיד ופינו גם את זה.

אהרון 37

הודעהעל ידי אהרון 37 » ו' יולי 03, 2015 1:02 pm

במקום מושבו של הסטייפלר זצ"ל עשו ארון קטן עם ספריו.

הוה אמינא

הודעהעל ידי הוה אמינא » א' יולי 05, 2015 3:06 am

גם במקום התפילה של החזון איש בכולל עשו ארון קטן עם ספריו

אמסטרדם

הודעהעל ידי אמסטרדם » א' יולי 05, 2015 7:19 pm

מחולת המחנים כתב:
אמסטרדם כתב:

כוונתך כנראה לסטייפלער, החזו"א התפלל במנין שהיה בביתו ובאותן שנים עדיין לא נוסד ביהכנ"ס לדרמן.

תודה [ותודה גם למעיר באישי] אך לא ידעתי... אני זר...

מלך זקן וכסיל

הודעהעל ידי מלך זקן וכסיל » ב' יולי 06, 2015 9:08 am

הוה אמינא כתב:גם במקום התפילה של החזון איש בכולל עשו ארון קטן עם ספריו

וגם במקומו של הגרי"ש אלישיב בקראוון

מלך שלם

הודעהעל ידי מלך שלם » ב' יולי 06, 2015 2:57 pm

מיגון לשמחה: בן משב"ק הגרח"ג התחתן

http://www.bhol.co.il/article.aspx?id=8 ... =6&scat=40

אמסטרדם

הודעהעל ידי אמסטרדם » ג' יולי 07, 2015 10:51 pm

הגראי"ש שליט"א יושב בראש בשמחת המשב"ק.

---

אגב, איזה נכד הוא המסדר ספר חדושים ובאורים? הוא צריך להיות ת"ח גדול בשביל זה.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ד' יולי 08, 2015 12:19 am

אמסטרדם כתב:הגראי"ש שליט"א יושב בראש בשמחת המשב"ק.

---

אגב, איזה נכד הוא המסדר ספר חדושים ובאורים? הוא צריך להיות ת"ח גדול בשביל זה.

בן הר' שמשון שליט"א, אבל לא רק הוא, יש הרכב של כמה מהבנים שעבדו עמו יחד.

אמסטרדם

הודעהעל ידי אמסטרדם » ד' יולי 08, 2015 7:43 pm

מעניין, הנכד עומד בראש?
האם במקרה שמו אי"ש [מובא כמ"פ בספר "נכדי אי"ש נ"י"]?

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ד' יולי 08, 2015 8:31 pm

אמסטרדם כתב:מעניין, הנכד עומד בראש?
האם במקרה שמו אי"ש [מובא כמ"פ בספר "נכדי אי"ש נ"י"]?

ממש לא 'במקרה'.. כמו ש"נכדי אי"ש" יכול להיות נכד מכל בן/בת, שלכל אחד יש בן עם שם כזה (חוץ מבנו הראי"ש כמובן), אולם מן הסתם הכוונה לנכדים הגדולים יותר (אולי בן הר' יצחק דוד למשל).

אהרון 37

הודעהעל ידי אהרון 37 » ה' יולי 09, 2015 2:23 pm

אני לא יודע אם במהלך האשכול המכתב הזה הועלה.
קישור למכתב של רבינו ז"ל שהוצע למכירה בעבר בקדם

http://www.kedem-auctions.com/he/node/9771

כתוב שם שיש 3 מכתבים למכירה, ובאתר אני רואה רק 1, אולי כי ה2 נמכרו .

אהרון 37

הודעהעל ידי אהרון 37 » ה' יולי 09, 2015 2:34 pm

קטע מתוך מוסף שבת מקור ראשון, מאת אלחנן ניר.

בתוך הקטע מובא מכתב מרבינו ז"ל.

חמישה אוהבי תורה גדולים הלכו מעמנו בימי הספירה הללו: הרב שמואל הלוי וואזנר, הרב חיים גריינימן, הרב אהרן ליכטנשטיין, הרב אליהו גרוסברג והרב משה לוינגר.

במוסף זה עסקנו רבות בדמותו של הרב ליכטנשטיין, והתייחסנו לפסיקותיו של הרב וואזנר. בגיליון זה אנו כותבים על הרב גרוסברג, ובמוספים האחרים עוסקים ברב לוינגר. אך מקומו של הרב חיים גריינימן נפקד. אבקש כעת להשלים מעט דברים על ספר התורה הזה שזכיתי לבקר אותו, ואף היה הסנדק שלי.

ניתן לספר על ההתמדה האדירה שלו, להאריך במילים אודות סדרת ספריו על כל הש"ס ולהכביר בסיפורים על פיקחותו בענייני רפואה ואדם (הוא היה למעשה הרב הראשון שייעץ בתחום זה מתוך הבנה מעמיקה בענייני רפואה, והיה בכך מורו של הרב אלימלך פירר הנודע). אך מעבר לכל הסיפורים, ר' חיים עמד בראש "המשפחה הלומדת". ט"ז ילדיו, עשרות נכדיו ומאות ניניו היו מתקבצים לביתו שברחוב רב אסי בבני ברק יום בשבוע, ולומדים כולם יחד סוגיה. זה מקשה בכה וזה מפרק בכה והמשפחה כולה צוללת בצלילה משותפת בים התלמוד, כאשר חלקים גדולים ממנה שוחים בכל מסכתות הש"ס בלימוד עיוני ומעמיק. זו גם הסיבה לכך שהמשפחה הקימה תלמודי תורה וישיבות לעצמה, משום שבניה אף פעם לא עמדו בסדרי הלימוד הרגילים והשגורים בישיבות.

אביא כאן מכתב קצר ששלח לאחד מנכדיו וטרם פורסם, ובו הוא מורה לו את הדרך כיצד יזכה ב"כתרה של תורה שסופה אור ונעימות עד אין קץ". מכתב שמטעים את אישיותו בצורה בלתי אמצעית, יותר מכל סיפור:

יקירי וחביבי שיחיה.

באתי בזה לבקשך ולהעירך שתחגור אומץ כגבור מתרונן מיין, להתאמץ בכל היכולת לזכות בכתרה של תורה, ואם אמנם תחילת הדרך קשה, אבל סופה אושר ונעימות עד אין קץ, ונפשך כמהה וצמאה לדבר, כאשר הנך מרגיש בעצמך.

ויסוד גדול הוא קנין עריכת שפתים כאשר שמעתי ממרן זלה"ה (־ זכרו לחיי העולם הבא. כוונתו היא לדודו, ה'חזון איש'; א.נ), והוא לשנן הדברים מתחילתם בבירור כאילו באת להסביר הדברים לקטן המתחיל, או לגר שעתה נתגייר, ולשנן באופן זה כמה פעמים, וזה גורם להבנה ברורה וגם לזכירת הדברים, וזהו הפתח לעומק ההבנה…

והנני בתפלה ובברכה שתזכה ללון בעומקה של הלכה ולהבין הדברים לאשורם והעיקר להתמיד בלימוד

זקנך אוהבך, חיים שאול (מנחם אב, תשנ"ג)

גלאגוזים

הודעהעל ידי גלאגוזים » ה' יולי 09, 2015 2:53 pm

מלך שלם כתב:מיגון לשמחה: בן משב"ק הגרח"ג התחתן

http://www.bhol.co.il/article.aspx?id=8 ... =6&scat=40

הרב אהרן
מי הוא הרב המסדר קידושין?
האם בחתונות נכדי וניני מרן זצ"ל היה הוא עצמו סידר חו"ק?

ובהקשר לכתבה ב"מקור ראשון",
ידוע לך מי הוא הכותב?
[אם מרן היה הסנדק שלו, כנראה מדובר בבן אחד ממקורביו]

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ה' יולי 09, 2015 7:15 pm

גלאגוזים כתב:ובהקשר לכתבה ב"מקור ראשון",
ידוע לך מי הוא הכותב?
[אם מרן היה הסנדק שלו, כנראה מדובר בבן אחד ממקורביו]

הרב אלחנן נריה ניר (נולד ב-1980) הוא משורר ועורך ספרות ישראלי. משמש כר"מ בישיבת שיח יצחק ועורך מוסף שבת של מקור ראשון. נולד לרחל ולרב חגי ניר (שכיהן עשרים שנה כרב היישוב מעלה מכמש).

אהרון 37

הודעהעל ידי אהרון 37 » ה' יולי 09, 2015 9:02 pm

לפי התמונות בחתונה הנוכחית המסדר קידושין הוא חתנו של רבינו ז"ל הגאון רבי יוסף חיים בן דוב שליט"א שמשמש גם כראש הישיבה.

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ה' יולי 09, 2015 9:11 pm

אהרון 37 כתב:לפי התמונות בחתונה הנוכחית המסדר קידושין הוא חתנו של רבינו ז"ל הגאון רבי יוסף חיים בן דוב שליט"א שמשמש גם כראש הישיבה.

כמדו' שהיה מרן הגר"ח מסד"ק לכל צאצאיו ועד אחרית ימיו ממש

אמסטרדם

הודעהעל ידי אמסטרדם » ג' יולי 14, 2015 11:17 pm

למי ששאל איפה ניתן למצוא מכתבי תורה מהגאון ז"ל: מצאתי עכשיו בריש ספר דרך ישראל נדה חילופי מכתבים עם הגאון ז"ל [בין הדברים כותב שהיה דן עם מרן זללה"ה באיזה דבר ולא הועיל לו..] ויתכן\מסתבר שנדפסו בספר חו"ב נדה [שאינו תח"י לע"ע].

מאירי

הודעהעל ידי מאירי » ד' יולי 15, 2015 11:37 am

אמסטרדם כתב:למי ששאל איפה ניתן למצוא מכתבי תורה מהגאון ז"ל: מצאתי עכשיו בריש ספר דרך ישראל נדה חילופי מכתבים עם הגאון ז"ל [בין הדברים כותב שהיה דן עם מרן זללה"ה באיזה דבר ולא הועיל לו..] ויתכן\מסתבר שנדפסו בספר חו"ב נדה [שאינו תח"י לע"ע].

בתוך ספרי החו"ב נכנסו המון! מכתבים בתורה והלכה

קליינער

הודעהעל ידי קליינער » ד' יולי 15, 2015 12:28 pm

האם יש למישהו רשימה באיזה שנה הוא הוציא כל ספר??
אני נדהם לראות שאין מסכת שהוא לא חיבר עליה ספר!

אמסטרדם

הודעהעל ידי אמסטרדם » ד' יולי 29, 2015 9:00 pm

קליינער כתב:האם יש למישהו רשימה באיזה שנה הוא הוציא כל ספר??
אני נדהם לראות שאין מסכת שהוא לא חיבר עליה ספר!

יש כמה מהדורות ואם תרצה לדעת מתי יצא לאור לראשונה תצטרך לעיין במהדורה השחורה. התחיל להו"ל עוד בחיי החזו"א ז"ל.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 167 אורחים