מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כנס אחוות התורה - רשמים

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
טפח

Re: כנס אחוות התורה - רשמים

הודעהעל ידי טפח » ב' יולי 08, 2024 9:24 am

פרנקל תאומים כתב:ממש..
נו באמת.

באמת באמת. אם הנציגים החרדים היו עוסקים בהכשרת חטיבות על טהרת הקודש, לפי כל התנאים המחמירים, היו משיגים זאת בקלות (המפלגות החרדיות והדתיות מרכיבות חצי מהקואליציה), אלא שזה לא באמת מעניין אף אחד.
איך יודעים שאין תשובות? כשאבדים עשתונות ובמקום תשובות מגדפים את הימ"ש וצועקים ערב רב וטוענים שאין דמוקרטיה ויש דיפסטייט וכל מיני קונספירציות על אנשים עלומים שמנהלים את העולם ופרוטוקולים של זקני פרוגרס. ובסוף בסוף הכל בגלל הימ"ש ובגלל התנגדות הפרקליטות לדחיית משפט נתניהו, כי כנופיית פריבילגים אלימים ופקידים נכלוליים זוממת להפיל ראש ממשלה מכהן.

זאב ערבות
שם מלא: זאב וגנר

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 08, 2024 10:13 am

טפח כתב:
נו באמת.

באמת באמת. אם הנציגים החרדים היו עוסקים בהכשרת חטיבות על טהרת הקודש, לפי כל התנאים המחמירים, היו משיגים זאת בקלות (המפלגות החרדיות והדתיות מרכיבות חצי מהקואליציה), אלא שזה לא באמת מעניין אף אחד.
איך יודעים שאין תשובות? כשאבדים עשתונות ובמקום תשובות מגדפים את הימ"ש וצועקים ערב רב וטוענים שאין דמוקרטיה ויש דיפסטייט וכל מיני קונספירציות על אנשים עלומים שמנהלים את העולם ופרוטוקולים של זקני פרוגרס. ובסוף בסוף הכל בגלל הימ"ש ובגלל התנגדות הפרקליטות לדחיית משפט נתניהו, כי כנופיית פריבילגים אלימים ופקידים נכלוליים זוממת להפיל ראש ממשלה מכהן.

מה המשותף בין המפלגות החרדיות והדתיות, קרי הלאומניות? הלא אנשיהם להוטים לשרת, ואילו אצל החרדים זה יהרג ובל יעבור. צריך להיות נאיבי ביותר בכדי לסבור שהנציגים כדבריך יעסקו בהכשרת חטיבות, הם מקבלים פקודות מגבוה. וכל שאר דבריך לא רלוונטי וסתם להגי מלים מפוצצות.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' יולי 08, 2024 10:37 am

טפח כתב: ובמקום תשובות מגדפים

כמובן, כ"ז על בסיס ההנחה (שאינה מבוססת) שאכן מדובר ב'גידופים', ולא בתיאור המציאות לאשורה.

באמונתו כתב:"גרויסע שלעק". אולי יש מי שיודע פה הפירוש?
"רשעים גדולים" (כמו שתרגמו שם).
שלעק = צרה, פורענות, רִשְׁעָה (ומסיימין בטוב).

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ב' יולי 08, 2024 1:12 pm

טפח כתב:
נו באמת.

באמת באמת. אם הנציגים החרדים היו עוסקים בהכשרת חטיבות על טהרת הקודש, לפי כל התנאים המחמירים, היו משיגים זאת בקלות (המפלגות החרדיות והדתיות מרכיבות חצי מהקואליציה)....

קשקוש תמים וילדותי שהופרך אלף פעמים בשנים האחרונות, ומכל כיוון אפשרי. הצחקת את בג''ץ והיהלומי''ת והשמאל. אתה באמת מאמין למה שכתבת?
ר' גרוינים קשישא, אתה מגלה כאן נאיביות מפתיעה למדיי.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ב' יולי 08, 2024 1:24 pm

באמונתו כתב:בבקשה, הנני צריך כאן עזרה לתרגם שני מילים מיידיש (לשון הסטייפלר זצ"ל): "גרויסע שלעק".
אולי יש מי שיודע פה הפירוש?

רק כדי לבאר את הרקע, במלחמת יום הכיפורים היו המון טנקיסטים דתיים שנהרגו ונפגעו (ביניהם בני ישיבות). בכלל, השריון ספג מכה גדולה מאד, ובכלל, היו המון שומרי מצוות שנהרגו במלחמה הנוראית הזאת. הי"ד.

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » ב' יולי 08, 2024 3:21 pm

פרנקל תאומים כתב:
טפח כתב:
נו באמת.

באמת באמת. אם הנציגים החרדים היו עוסקים בהכשרת חטיבות על טהרת הקודש, לפי כל התנאים המחמירים, היו משיגים זאת בקלות (המפלגות החרדיות והדתיות מרכיבות חצי מהקואליציה)....

קשקוש תמים וילדותי שהופרך אלף פעמים בשנים האחרונות, ומכל כיוון אפשרי. הצחקת את בג''ץ והיהלומי''ת והשמאל. אתה באמת מאמין למה שכתבת?
ר' גרוינים קשישא, אתה מגלה כאן נאיביות מפתיעה למדיי.

לא תמים ולא ילדותי.
חלק ממערך אומנותי בעל זרועות ביצוע רבים, להחדיר בכל דרך שהיא שהרבי מפלוני צדק.
והנציגים 'שלנו' אך ורק ורק ורק ורק הם אשמים בכל המצב.

לבחירות הבאות יש לי רעיון ליהרג ואל יעבור.
המשתתף בבחירות וגורם שיכנסו נציגים חרדים, גורם שהשמאל ילחם נגדם וגורם שהם יעשו הפיכה שחליוה בגללה ילך לישון ובגלל זה היתה מלחמה ובגלל זה נרצחו כל כך הרבה יהודים.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' יולי 08, 2024 6:12 pm

פרנקל תאומים כתב:נאיביות מפתיעה למדיי.

מיהו ש'הופתע' מכך?

לעשות רצונך כתב:לא תמים ולא ילדותי. חלק ממערך אומנותי בעל זרועות ביצוע רבים, להחדיר בכל דרך שהיא שהרבי מפלוני צדק. והנציגים 'שלנו' אך ורק ורק ורק ורק הם אשמים בכל המצב.
כמדומה לי שטעה כת"ר בזיהוי השתייכותו של המצוטט.

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » ב' יולי 08, 2024 6:33 pm

כשאומרים הרבי מפלוני צדק, לא כל כך חשוב להגיד שהוא צדק כמו הצורך להדגיש כמה 'כולם' טעו חוץ מהצדיק שלי.
כך שזה לא משנה אם זה מקיצוניות של נטורי קרתא או מקיצוניות של 'בלתי מפלגתי'.
הרבי מפלוני 'שלי' צדק.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ב' יולי 08, 2024 11:55 pm

עקביה כתב:
זאב ערבות כתב:באחת ההודעות לעיל דובר על אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה. בספר אוצרות טל מר' טוביה אריה לייב טוביאס מובא:

הברקה יפה!
ייש"כ!

גא"מ. מציאה יפה והברקה ישרה. חמרא למריה וטיבותא לשקייה (לא בהתאמה).

באמונתו

הודעהעל ידי באמונתו » ג' יולי 09, 2024 12:00 am

דע את ...
קבצים מצורפים
אל נבחרי הציבור.jpg
אל נבחרי הציבור.jpg (218.3 KiB) נצפה 503 פעמים
נערך לאחרונה על ידי באמונתו ב ג' יולי 09, 2024 10:32 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

קרית מלך

הודעהעל ידי קרית מלך » ג' יולי 09, 2024 12:11 am

באמונתו כתב:דע את ...

מלא רבנים [ודוקטורים וכמובן גם ""רבניות""] מעלים טיעונים "לאומיים" ונראה שאינם רואים אפילו צורך לתמוך את קריאתם בטיעונים תורניים הלכתיים יסודיים ומסודרים...
הם קוראים לחרדים להתגייס ו[גם] לצבא להכין מסלולי גיוס מתאימים, הוי אומר שמבינים כי במצב הנוכחי לא יתכן להתגייס משיקולי אמונה תורה ויהדות, מדהים לראות שמקדימים את הקריאה לחרדים ורק לאחר מכן לצבא, הדבר דומה למסעדה המוכרת מאכלי טריפה, יהודי נכנס ושואל על הכשרות ובעל המסעדה משיב בכוונתי להכשיר בעתיד את המסעדה... כשתכשיר נדבר...

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' יולי 09, 2024 12:14 am

לעשות רצונך כתב:
לבי במערב כתב:
פרנקל תאומים כתב:נאיביות מפתיעה למדיי.

מיהו ש'הופתע' מכך?

לעשות רצונך כתב:לא תמים ולא ילדותי. חלק ממערך אומנותי בעל זרועות ביצוע רבים, להחדיר בכל דרך שהיא שהרבי מפלוני צדק. והנציגים 'שלנו' אך ורק ורק ורק ורק הם אשמים בכל המצב.
כמדומה לי שטעה כת"ר בזיהוי השתייכותו של המצוטט.

כשאומרים הרבי מפלוני צדק, לא כל כך חשוב להגיד שהוא צדק כמו הצורך להדגיש כמה 'כולם' טעו חוץ מהצדיק שלי.
כך שזה לא משנה אם זה מקיצוניות של נטורי קרתא או מקיצוניות של 'בלתי מפלגתי'.
הרבי מפלוני 'שלי' צדק.

דומה שחבירנו הרה"ת ר' ליבי שיחי' הבין שמה שכתב כת"ר (הרה"ח ר' רצונך הי"ו) קאי על הפרנק"ת, ומשום הכי כתב שמע"כ טעה בזיהוי.
אלא דלפום קושטא מע"כ קאי על מוה"ר גרוינים המכסה טפחיים נר"ו, וקאתי להביע את דעתו דלפו"ר הנ"ל נמנה על מי מחוגי ה"אסור להשתתף" לענפיהם ולגווניהם, ומכאן יתד ופינה להבין את העומד מאחורי הערותיו (כל שאיננו מבינים אותן כשלעצמן..).

ישעיהו לוריא

הודעהעל ידי ישעיהו לוריא » ג' יולי 09, 2024 12:16 am

אתה קרית מלך, דיברת עניינית,
ואני רוצה לדבר על ים הצביעות והשקר, ששחור נעשה לבן ורב נעשה מעט,
כאשר הם כותבים ’אנחנו קוראים לנציגי הציבור כולו, לגווניו ולשבטיו, לא לפרוש מן הציבור ולא לתמוך בהצעה הממשלתית’....

כבר אין מילים. הממשלה יושבת מכוח הרוב הגדול שיש לה בכנסת והרבניות ועוקרי התורה האלו, דוגמת בני לאו, חבריו ועוד אידיוטים שימושיים,
כותבים לרוב - לא לפרוש מהציבור.

אין תחתית לצביעות ולחוסר הבושה.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' יולי 09, 2024 12:29 am

וואס הייסט.. שי פירון ובני לאו.. ממש מועצת גדולי התורה, אהה.. וגם אהד טהרלב, יהודה גלעד (שזכה להינשא לנינת מרן ה"אבל האזל" זי"ע), אברהם סתיו (וכמובן גם האבא הידוע. נכד הרבי ר' גדלי' משה מזוועהיל זצ"ל), רפי פוירשטיין, הגה"צ ר' אסתי רוזנברג (בת נינת מרן הגר"ח זי"ע) וכו' וכו' וכו', מה נאמר ומה נדבר. עכשיו לך תסביר להם שאם החרדים יתגייסו לצבא, במוקדם או במאוחר, הם יראו ח"ו כמו ה"רבנים" שלהם. איזו בושה.

חבל שגם כמה רבנים רציניים יותר מרבני הדת"ל הצטרפו אליהם, ולא חלי ולא מרגישי כמה הם מבזים את עצמם.

ובכלל, מה פשר הפוליטיקה הצבועה הזאת, כאילו שיש להם איזה שהוא בדל של צד רחוק שהחרדים ילכו לצבא בזכות ה"דעת תורה" המרשימה של כל חבורת הליצנים הללו (ולא הזכרתי את כולם..), הם הרי יודעים טוב מאד שזה קשקוש, אז מה המטרה שלהם? מישהו יכול להסביר את זה? ("צומי" תקשורתי זאת אופציה?)

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' יולי 09, 2024 12:44 am

קרית מלך כתב:מלא רבנים [ודוקטורים וכמובן גם ""רבניות""] מעלים טיעונים "לאומיים" ונראה שאינם רואים אפילו צורך לתמוך את קריאתם בטיעונים תורניים הלכתיים יסודיים ומסודרים... הם קוראים לחרדים להתגייס ו[גם] לצבא להכין מסלולי גיוס מתאימים, הוי אומר שמבינים כי במצב הנוכחי לא יתכן להתגייס משיקולי אמונה תורה ויהדות, מדהים לראות שמקדימים את הקריאה לחרדים ורק לאחר מכן לצבא, הדבר דומה למסעדה המוכרת מאכלי טריפה, יהודי נכנס ושואל על הכשרות ובעל המסעדה משיב בכוונתי להכשיר בעתיד את המסעדה... כשתכשיר נדבר...

אולי הם מדמים את זה למי שבא למסעדה ומבקש שיכשירו אותה למהדרין, עונה לו בעל המסעדה, תראה, זה עולה המון כסף, ומצריך למידה והתארגנות, אם תבטיח לי שתהיה לי מספיק קליינטורה שצריכה את ההכשר המהודר הזה - אני אשקיע.
אבל מה, פה בדיוק הנקודה.
מבחינתם, קודם כל: צריך צבא, קודם כל צריך לאכול. עכשיו צריך מסעדה מתאימה, ולכן צריך קודם להתחייב למסעדה שתהיה לה קלנייטורה מספיקה. לשיטתם מכאן זה מתחיל.
והם לא מבינים שמבחינתנו - קודם כל צריך שמירת תורה ומצוות ללא פשרות, קודם כל צריך לומדי תורה. ונכון, צריך גם הגנה, אבל ההגנה הראשונה היא התורה והמצוות, והפורענות הראשונה היא מדינת החוטאים שיש כאן, בארץ שמקיאה עוברי עבירה, בראשות הנהגה של ערב רב, ימחו במהרה אמן. לכן מבחינתנו המשל הנכון הוא מה שכתבת.

אגב, יש בין החתומים כמה רבנים חשובים שאני מעריך, תמהני שלא חוששים להיות כנקיי הדעת שבירושלים שלא חותמים עד שידעו מי חותם עמהם.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' יולי 09, 2024 12:46 am

פרנקל תאומים כתב:

וואס הייסט.. שי פירון ובני לאו.. ממש מועצת גדולי התורה, אהה.. וגם אהד טהרלב, יהודה גלעד (שזכה להינשא לנינת מרן ה"אבל האזל" זי"ע), אברהם סתיו (וכמובן גם האבא הידוע. נכד הרבי ר' גדלי' משה מזוועהיל זצ"ל), רפי פוירשטיין, הגה"צ ר' אסתי רוזנברג (בת נינת מרן הגר"ח זי"ע) וכו' וכו' וכו', מה נאמר ומה נדבר. עכשיו לך תסביר להם שאם החרדים יתגייסו לצבא, במוקדם או במאוחר, הם יראו ח"ו כמו ה"רבנים" שלהם. איזו בושה.

חבל שגם כמה רבנים רציניים יותר מרבני הדת"ל הצטרפו אליהם, ולא חלי ולא מרגישי כמה הם מבזים את עצמם.

ובכלל, מה פשר הפוליטיקה הצבועה הזאת, כאילו שיש להם איזה שהוא בדל של צד רחוק שהחרדים ילכו לצבא בזכות ה"דעת תורה" המרשימה של כל חבורת הליצנים הללו (ולא הזכרתי את כולם..), הם הרי יודעים טוב מאד שזה קשקוש, אז מה המטרה שלהם? מישהו יכול להסביר את זה? ("צומי" תקשורתי זאת אופציה?)

דפח"ח. [ולמקצת דבריו כיוונתי בהודעה שכתבתי ושלחתי תוך כדי שנשלחה שלו].

רק לגבי הסוף, לכאורה לא שונה מפרסומי העדה החרדית בנידון, וכבר נכב"ב. וכלומר, לא מוכרח שזו פוליטיקה, אלא הבעת דעתם בשעה קשה וסוגיה חמורה של החברה בישראל.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' יולי 09, 2024 12:53 am

מאה אחוז, אבל אוסף הברווזים הצולעים הללו (בלי להכליל, בלי להכליל..) מפנים את הפאשקוויל שלהם (כן כן, גם דת''לים מצוחצחים יודעים לכתוב "פאשקווילים", "מצוחצחים" כמובן..) בדיוור ישיר גם אלינו: "אל אחינו החרדים לדבר ד' ".

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' יולי 09, 2024 1:04 am

מעשה באדם שלווה מחברו אלף דולר.
הגיע יום הפירעון, הלווה השיג את הכסף ויצא לדרך אל המלווה כדי לפרוע את חובו.
טרם הגיעו אל המלווה הוא פגש את בנו שלו, ובנו אומר לו שהוא חולה מאד ואין ידו משגת לקנות את התרופות הנחוצות לו להצלת חייו, בעלות של אלף דולר.
ללא היסוס הוציא הלווה את אלף הדולרים מכיסו ונתן אותם לבנו.

כעבור זמן מה פגש הלווה את המלווה, והמלווה שאל אותו - מה עם הכסף?
ענה לו הלווה - דבריך דברי הבל וטענותיך כזב, אני הולך ומציל חיים ולך עוד יש שאלות? בוז לך ולכל מה שאתה מייצג.

נשמע לכם הגיוני?

ברור שהלווה עשה את הדבר הנכון כשנתן את הכסף לבנו, אבל ברור גם שהוא חייב כסף למלווה, ואם אין לו לשלם עליו לבוא מולו בהכנעה, ולא בגאווה ובוז.

את המשל הזה (על גיוס חרדים) שמעתי מפיו של רב, שאת שמו אני מעדיף לא לכתוב, ומספר הודעות זחוחות לעיל שהפריעו לי גרמו לי לכתוב אותו.

קרית מלך

הודעהעל ידי קרית מלך » ג' יולי 09, 2024 1:28 am

עקביה כתב:ומספר הודעות זחוחות לעיל שהפריעו לי גרמו לי לכתוב אותו.

האחריות לשמירת בנינו ובנותינו שילכו גם הם בדרך התורה והיראה קודמת וגוברת על כל שיקול אחר.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' יולי 09, 2024 1:34 am

כל הזמן מדמים במשלים למצב נתון, ושוב חוזר הכשל גם במשל הזה, שמתעלם מהסיבה העיקרית לפורעניות, ונלאיתי לכפול שוב ושוב.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' יולי 09, 2024 1:36 am

קרית מלך כתב:האחריות לשמירת בנינו ובנותינו שילכו גם הם בדרך התורה והיראה קודמת וגוברת על כל שיקול אחר.

נכון.
והואיל וכך אתה כותב, אני מזמין אותך לקרוא שנית את המשל.
בתקווה להבנה.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' יולי 09, 2024 1:37 am

צופה_ומביט כתב:כל הזמן מדמים במשלים למצב נתון, ושוב חוזר הכשל גם במשל הזה, שמתעלם מהסיבה העיקרית לפורעניות, ונלאיתי לכפול שוב ושוב.

לי אין מושג מהי הסיבה העיקרית לפורענות, ואני משער שגם לך.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' יולי 09, 2024 2:40 am

עקביה כתב:מעשה באדם שלווה מחברו אלף דולר.
טרם הגיעו אל המלווה הוא פגש את בנו שלו, ובנו אומר לו שהוא חולה מאד ואין ידו משגת לקנות את התרופות הנחוצות לו להצלת חייו, בעלות של אלף דולר.

ענה לו הלווה - דבריך דברי הבל וטענותיך כזב, אני הולך ומציל חיים ולך עוד יש שאלות? בוז לך ולכל מה שאתה מייצג.

נשמע לכם הגיוני?

ברור שהלווה עשה את הדבר הנכון כשנתן את הכסף לבנו, אבל ברור גם שהוא חייב כסף למלווה, ואם אין לו לשלם עליו לבוא מולו בהכנעה, ולא בגאווה ובוז.

את המשל הזה (על גיוס חרדים) שמעתי מפיו של רב, שאת שמו אני מעדיף לא לכתוב, ומספר הודעות זחוחות לעיל שהפריעו לי גרמו לי לכתוב אותו.

יפה. באמת משל יפה וגם די קולע. מעניין מי הרב בעל המשל, עכ"ח שהוא פיקח ואיש תבונות.

באופן כללי אתה כמובן צודק, אבל לפעמים מוגדשת הסאה, וגם הפירכא "מיניה וביה" זועקת לשמים, וגם התחושה שיש כאן גם סיטואציה "פנטסטית" (מליון מרכאות) על רקע של שבר וטרגדיה שמנוצלת ע"י מלחכי פינכא ידוענים חצי קונסרבטיביים (בהכרה או שלא בהכרה, איש כפי "מהללו" ומעללו) שקופצים על ההזדמנות בעיזוז. וזה מקפיץ את הפיוזים, וגם מדליק את כל הנורות האדומות והכתמתמות שבתודעה החרדית שלנו.
אני כבר מחכה לראות את רשימת החותמים הבאה, אני יכול לנחש מראש את השמות של כמה וכמה מהם. איפה גדול הדור א"מ למשל? איך הוא עוד לא הצטרף? חכו למאמרים חוצבי להבות ב"רביבים". אולי כבר היו כמה פרקים, אני לא מעודכן.

אליסף

הודעהעל ידי אליסף » ג' יולי 09, 2024 6:48 am

מה המצב אצל צעירי הצאן?
מצד אחד הם עדיין לא יציבים בדעותיהם, מצד שני הם גם בטבע לא חושבים יותר מדי..
האם כל הקטגוריא בתלמידי חכמים רח"ל משפיעה עליהם?

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ג' יולי 09, 2024 8:16 am

לגבי הנושא שנדון בהגהות האחרונות.
ראיתי כעת
https://www.inn.co.il/news/642592
(מצ"ב גם כמסמך, וכן מאמר מלפני שבועיים של ר' עמנואל שילה).
קבצים מצורפים
עמנואל שילה 1.docx
(28.26 KiB) הורד 33 פעמים
‏‏מסמך של Microsoft Word חדש (2).docx
(17.01 KiB) הורד 30 פעמים

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' יולי 09, 2024 8:34 am

בברכה המשולשת כתב:לגבי הנושא שנדון בהגהות האחרונות.
ראיתי כעת

טוב מאד!
יישר כח!

טפח

הודעהעל ידי טפח » ג' יולי 09, 2024 8:42 am

מחד גיסא מדברים על מצב פיקוח נפש שדורש הסתכלות שונה על הנושא, ומאידך גיסא עדיין ממשיכים באותן זמירות ישנות, עד שקשה להסיק אם הכוונה פיקוח נפש כפשוטו, או שזו מליצה נוספת במערך המליצות האינסופי (תורה זו ייחודיות תרבותית, מסירות נפש היא תקציבים, גופי תורה הם בחירות וכו' וכו').

חברא

הודעהעל ידי חברא » ג' יולי 09, 2024 9:25 am

לשנות את סיומת הקובץ; במקום mp3 - לכתוב mp4

באמונתו

הודעהעל ידי באמונתו » ג' יולי 09, 2024 10:23 am

בברכה המשולשת כתב:לגבי הנושא שנדון בהגהות האחרונות.
ראיתי כעת
(מצ"ב גם כמסמך, וכן מאמר מלפני שבועיים של ר' עמנואל שילה).

די לכפיה חילונית
לא נלך כצאן לטבח – לצבא עם אג'נדה של כפיה חילונית. נדרוש אווירה שמתאימה לבחור בן-תורה. תגובה לרב חיים נבון
הרב דוד פנדל
ג' בתמוז תשפ"ד 9.07.24, 7:52

אני מוחה על דברים שכתב הרב חיים נבון במאמרו 'קבוצת סיכון' ב'מקור ראשון' בשבת האחרונה.

הרב כתב "אינני מכיר הוראה הלכתית לוותר על ערכים קדושים וחשובים כדי להימנע מכל סיכון". סליחה אבל אני לא צריך הוראה כי זה פשוט מסברא.

הרב ממשיך וכותב: "אם חרדים רבים מתירים לעצמם משום מה סיכון בעישון...קל וחומר שהם צריכים להסתכן בשירות בגולני". שוב סליחה, אבל ממש לא הבנתי את הקל וחומר.

הרב ממשיך להרגיע: "זה קורה בכל העולם...מחקרים מלמדים שרק שני שליש מהמורמונים ממשיכים בדרך אבותיהם. זה לא מנחם, אלא מלמד שמדובר בתופעה אוניברסלית". סליחה שוב, אבל מה ענין דת אמת עם סגולה זרע קודש בני נביאים למורמונים?

במקום להכות על חטא ביחד כציבור ולהודות שבמשך שנים בעבר שלחנו את הבנים להתאבדות (!) המונית. זה נשמע קיצוני אבל חז"ל אמרו את זה לפני – "גדול המחטיאו יותר מן ההורגו".

מי פסק לנו שאפשר לשלוח את בנינו לתוך אווירה חילונית ש"מה יעשה הבן ולא יחטא"? מי לקח אחריות על שליחת בנים במשך הרבה שנים (כיום המצב הרבה יותר טוב) לאווירה מעורבת חילונית ש"מה שאצלם אהבה אצלנו זה כרת", כשההורמונים עובדים שעות נוספות, כשהם מיעוט מסכני ופגיע? זאת כשחז"ל הדריכו אותנו ואנחנו מתפללים לא להביאנו לידי ניסיון וביזיון.

מי עודד במצפון נקי גיוס לסיירת מטכ"ל או שייטת 13 כשאחוזי חילון היו גבוהים מאוד? אני זוכר חיילים שחזרו בתביעה ובבכי ותהו איך אני כראש ישיבת הסדר, לא אכפת לי לשלוח למודיעין, כשלפעמים יש חיכוך רציני עם בנות ועם חילון. שאלו מדוע לא התרענו מניסיונות קשים מאוד.

אולי גם אנחנו צריכים לבחון את עצמנו אם נכנענו לכפיה חילונית סמויה באונס כשנכנסנו ביודעין בחוסר אחריות?

אם היו אומרים לי ש-25% מבחורים מתחת לגיל 25 עם רישיון נהיגה נהרגים בתאונות הייתי אוסר מיד על הבן שלי לנהוג והייתי עושה הכל לקחת ממנו את הרישיון. האם באמת אנו מודעים מספיק לטרגדיה שבחילון לחומרת איסורי כרת ל"ע? האם הזהרנו את הבנים? האם הכנו אותם מספיק? האם סיפרנו להם שהיו יושבים פעם שבעה על בחור של"ע יצא לתרבות רעה? הרב סדן הכניס את השואל ("האם אנחנו לא מפחדים מסכנה רוחנית לבן כשהם בצבא?") לחדר הנצחה של הקדושים שמסרו נפשם ואמר שיש סכנות אחרות.

הרב סדן, הסכנות האלו הן גופא המצווה, אבל המחטיא גדול יותר והחילון הוא ממש לא גזירת גורל. אני בטוח שגם הרב סדן יודע את זה וחרד מזה.

לא נלך כצאן לטבח – לצבא עם אג'נדה של כפיה חילונית. נדרוש אווירה שמתאימה לבחור בן-תורה. אמנם המצב היום הרבה יותר טוב אך החרדים שמתגייסים צריכים להיות בטוחים שמי שמתגייס חרדי – חוזר חרדי.

איזה חלום זה להקים ישיבות הסדר חרדיות בכל עיר ולהציב סטנדרטים של תורה וטהרה ושהחוויה הצבאית תהיה מתוך מחנה קדוש.

הדברים שנכתבו נשמעים קיצוניים אבל הם נכתבים בכאב ובתקווה. הצבא צריך להתרגל "שלא עוד" – נגמרו הימים שאנו לא זהירים ונכנעים לכפיה חילונית. יש לנו מאות רבות של חיילים שמשרתים בעוז ובגבורה ובעז"ה ימים גדולים לפנינו של שיתוף פעולה ונשיאה בעול יחד עם כלל ישראל עם אחדות ושותפות בזכות הענקית למצווה החביבה עד מאוד וחלום כל הדורות – לשרת בצבא ההגה לישראל.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' יולי 09, 2024 10:46 am

טפח כתב:מחד גיסא מדברים על מצב פיקוח נפש שדורש הסתכלות שונה על הנושא, ומאידך גיסא עדיין ממשיכים באותן זמירות ישנות, עד שקשה להסיק אם הכוונה פיקוח נפש כפשוטו, או שזו מליצה נוספת במערך המליצות האינסופי.

תיאור מדויק של התנהלות המדינה מאז פרוץ המלחמה. יישר כוח.
ולקשקוש הזה דורשים בכוח המליצה העדכנית שנצטרף ונוותר על ערכינו וזהותנו.

טפח

הודעהעל ידי טפח » ג' יולי 09, 2024 11:06 am

צופה_ומביט כתב:
טפח כתב:מחד גיסא מדברים על מצב פיקוח נפש שדורש הסתכלות שונה על הנושא, ומאידך גיסא עדיין ממשיכים באותן זמירות ישנות, עד שקשה להסיק אם הכוונה פיקוח נפש כפשוטו, או שזו מליצה נוספת במערך המליצות האינסופי.

אמת לאמיתה. מעולם לא היתה התנהלות חובבנית כזאת, מצד כל הגורמים הכושלים שחברו יחדיו, ומבחינות מסוימות גורמים הרבה יותר נזק מאילו לא היו עושים כלום. רק צריך לקרוא את מאמרו של יצחק בריק שפרסם השבוע, שמשום מה הפסיקו לצטט אותו בעיתוני הימין.
אבל אין שום דרך לגזור מההתנהלות החובבנית שאין המצב פיקוח נפש.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ג' יולי 09, 2024 11:13 am

טפח כתב:
צופה_ומביט כתב:

אמת לאמיתה. מעולם לא היתה התנהלות חובבנית כזאת, מצד כל הגורמים הכושלים שחברו יחדיו, ומבחינות מסוימות גורמים הרבה יותר נזק מאילו לא היו עושים כלום. רק צריך לקרוא את מאמרו של יצחק בריק שפרסם השבוע, שמשום מה הפסיקו לצטט אותו בעיתוני הימין.

דווקא צוטט (ודבריו גם זכו לתגובה)

ויעויין עוד (לא כתגובה לבריק):
https://www.inn.co.il/news/642521
https://www.inn.co.il/news/642197

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' יולי 09, 2024 11:17 am

עקביה כתב:
צופה_ומביט כתב:כל הזמן מדמים במשלים למצב נתון, ושוב חוזר הכשל גם במשל הזה, שמתעלם מהסיבה העיקרית לפורעניות, ונלאיתי לכפול שוב ושוב.

לי אין מושג מהי הסיבה העיקרית לפורענות, ואני משער שגם לך.

למה לשער? אני יודע מה כתוב בתורה בפרשיות התוכחה, וזה מספיק לי.
בטח כשהמציאות כל כך בולטת וברורה, ובקנה מידה "לאומי".
לפחות בגדר "עד שיוכח אחרת".
מרוב "לא יודעים חשבונות שמים לא יודעים חשבונות שמים" הפכנו את התורה לספר סיפורים.

וגם מי שמחליט להתעלם מזה, שיסתכל מבחינה בטחונית ומדינית נטו מה הסיבה העיקרית לפורענות.

ואם כבר, מקוצר הפנאי אנצל את ההודעה הזו לנקודה הבאה:
סינוואר ימח שמו ידע בדיוק מה הוא עושה. יסוד היסודות של הפרגרס הוא "היחיד". האינדיבידואל. והחופש שלו. (לא חירות אלא חופש). [מי שרוצה הרחבה וניתוח להפליא של העניין והשלכותיו שיקרא את ספרו של הרב זקס "מוסריות"]. הוא הערך העליון הגובר על הכל. על זהות, על לאום, על טובת הכלל, על מוסר, על חובות בכלל, על הכל בכל מכל. ה"אמת" הפ"מ הידועה ש"אין אמת" היא רק המצע לאבסולוטיות של "האינדיבידואל". מסירה מעליו כל מה שעוד יכול היה לרתום אותו, לכפות עליו, לגבור עליו, ולהיות חשוב ממנו.

בתהליך של הרבה זמן זו הנקודה העיקרית שמפלגת בין ימין לשמאל, בין שמרנים לפרוגרסיביים. הערכים השמרנים הם לא סתם שמרנים. הם שומרים על מה שעבד ועכ"פ על מה שממנו באנו ובזכותו אנחנו כאן מתוך הנחה שעד שיוכח אחרת זה עדיין עובד, ולשנות זה סיכון גדול שאינך יודע את ההשלכות שלו עד שיהיה מאוחר מדי - בעוד כמה דורות. והפרוגרסיבים דוהרים קדימה ומנפצים הכל לפי המחשבה העדכנית והטרנדית שקפצה להם בבטן היום בבוקר. כמה כיף ונוח. [ונובע מהאינדיבידואל ומחזק את האינדיבידואל].

החברה הערבית, הדתית, הקנאית, הלאומית, בעלת הזהות הברורה, והשמרנית לעילא - מוכנה להקריב חצי מהעם עבור אדמות, עבור אמונתם החולנית, עבור השנאה הקולקטיבית שלהם לעם אחר.
ומה צריך לעשות לעם היושב בציון כדי לפלג אותו בבת אחת כמו שמפלחים אבטיח בסכין?
לא לרצוח. אפילו לא לאנוס. סביב זה בוודאי יתאחדו שני הצדדים בישראל, כי יש כאן גם פגיעה בלאום וגם פגיעה ביחידים. שני הצדדים יסכימו על תגובה [אם כי כמובן הימין ידבר בשפה של ניצחון מוחלט וכיבוש ונקמה, והשמאל המבולבל יגמגם על לא מעורבים מסכנים וכו'. אבל עוד אפשר לחיות עם זה]. כל שכן כשהנרצחים והנאנסים הם מקיבוצי השמאל.
מה כן?
חטופים.
וכמה שיותר חטופים כאלה שאי אפשר להתעלם מהם, חפים מפשע ומסכנים: נשים, ילדים, תינוקות.
הרצח והאונס ביישובים יהיה רק כדי להמחיש ולצרוב בזיכרון ובדמיון מה עובר על החטופים, החטופות, הילדים.

באותו רגע שיש חטופים, ובכמות משמעותית, לא אחד, שעוד איכשהו הדעת מסירה מהתודעה, אלא מאתיים, ובתוכם הרבה נשים וצעירים
כל שכן כשהחטופים הללו - האזרחים שבהם - הם מקיבוצי השמאל.
אז אפשר להיות בטוח שהשמאל השולט במדינה בכל תחום יהפוך את המדינה, כפשוטו, כדי להחזיר אותם.
במחיר המדינה עצמה, במחיר הכל, להפסיק מלחמה, להחזיר אסירים, להתפרק לגמרי - העיקר להחזיר אותם.
למה?
כי זה הערך העליון: היחיד והחופש שלו.
אין כלל, אין לאום, אין קולקטיב, אין מדינה, אין שיקולים, אין חשיבה לטווח ארוך, אין סכנת פדיון שבויים ביותר מכדי דמיהן, אין מוסריות של סיכון כל העם והצורך הדחוף במיגור האויב. אין צורך דחוף לשקם את התודעה הלאומית והמוראל שהם בסיס הכוח. אין שום דבר. יש רק יחידים שסובלים כרגע, וצריך לעשות הכל!!!! [כפשוטו] עכשיו!!!! [כפשוטו] כדי להחזיר אותם. אמוק, שחור בעיניים, טירוף וקצף מהפה: לעשות הכל!!!! עכשיו!!!! עכשיו!!!!

מי מדבר על התקשורת שכל כולה חיה מהעיוות הזה, ויוצרת אותו בדעת הקהל. [כשלוחת התעמולה והיח"צ של האקדמיה ומערכת הצרעת]. היא תנצל את כל הכוח החזותי והמילולי שלה כדי לקבוע את זה, ורק את זה, על סדר היום ובתודעה הציבורית. היא תקבע את השפה, את סולם הערכים, את סדר היום. היא תתן במה ותיקח במה. ובזמן מלחמה וחוסר ודאות כולם נצמדים אליה לקבל "מידע", ובמקום מידע הם יקבלו חינוך מחדש.

חטופים. מסכנים. חלשים.
להציב בצורה קיצונית ומוחלטת את האינדיבידואל מול המדינה והעם.
זה הסכין הכי מוחלט וודאי שאפשר לתקוע במדינה הזו, והוא בוודאות גמורה יפלג אותה = יחליש אותה, יפגע בתגובה, יפגע במלחמה, ייצור תקדים לעתיד היל"ת, יעכב את המלחמה ובינתיים יהיה לחץ בינ"ל, וכו' וכו'.
כי נקודת האינדיבידואל מול הקולקטיב [עם, חברה, לאום, מדינה] היא לב לבו של ההבדל בין ימין לשמאל, בין שמרנות לפרוגרס.

זו גאונות שטנית, ושטניות גאונית, שלמדה טוב טוב את הערכים של שני הצדדים במדינה, ויודעת בדיוק כיצד להשתמש בה, כשאתה שטן שמוכן ורוצה לעשות הכל ואין לך שום גבולות מוסריים.

נראה למישהו שחמאס חשב אי פעם שהוא יכול לנצח את ישראל בכוח צבאי? זו הרי בדיחה.
כל המחשבה שלו היא אך ורק לניתוח הפוליטיקה והחברה בישראל ובעולם, אין לו שום כלי אחר, והוא לא צריך שום כלי אחר. הוא עושה רק מה שמתאים עו מתכתב עם הפוליטיקה והחברה המערבית בכלל ובישראל בפרט, שהן הן הנשק שלו. כשהוא מהצד השני ניצב ברור והחלטי בערכים שלו, בזהות שלו, בלאומיות שלו, בתור כלל שמקריב יחידים למטרות הכלל. והוא יודע שהוא ינצח, כשאלה שני הצדדים אין שום משוואה אחרת.

קל וחומר מה שכבר אמרו רבים וטובים, ובדיוק מהסיבות הנ"ל: החמאס מגדיר ניצחון אחרת ממה שהעומדים מולו מגדירים ניצחון. וממילא הוא תמיד ינצח, והוא כבר עכשיו מנצח, ומבטיח בזה את הדור הבא ואת הפעולות הבאות היל"ת.

לאור כל זאת:
כשככה מנוהלת וממשיכה להתנהל המדינה הזו, על ידי - ורק על ידי - אותו פרוגרס מעוות [באקדמיה, במערכת הצרעת, בתקשורת, בפוליטיקה, ובצבא עצמו], וככה נראית ה"מלחמה" שלה וה"ניצחון" שלה, וכשהכל מתחיל ונגמר בעיוות הערכי הזה, בחוסר הערכים הזה, במלחמה הערכית הזו -
מישהו שפוי עוד רואה חובה ודרישה להצטרף למטחנת הבשר הזו? להיות בשר תותחים שלה? ועוד לאבד בדרך את ערכיו שלו, ולהיות עוד מוצב כבוש של הפרוגרס מהבחינה הערכית - שהיא לב לבו של כל הדבר הזה והיא יצרה את המצב הזה מלכתחילה?

מוקדש באהבה לכל מי שעדיין לא מבינים מה הסיבה העיקרית של הפורענות.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' יולי 09, 2024 11:22 am

טפח כתב:
צופה_ומביט כתב:

אתה מדבר על חובבנית, ואני מדבר על שטנית. מעוותת ביודעין ובכוונה. [הרחבתי קצת בהודעתי הקודמת, ויש עוד הרבה להרחיב ולהעמיק, כי זה הרבה יותר רחב ועמוק מזה].
אם תפנים את זה תתחיל להבין את הצד השני.
מה שהעיוות המכוון הזה גרם לגופים בשמחת תורה הוא יגרום לרוחות בהצטרפות לצבא שבמוצהר הוא כור היתוך ומוסד חינוך.

שנית,
כבר כתבו כאן. פיקוח נפש זה מצב נקודתי. לא גוזרים ממנו חוקים כלליים.
מה שקורה עכשיו הוא קפיצה על העגלה של כל שונאינו מנדינו מאז ומעולם, שמצבו הזדמנות וגיבוי ציבורי לחלן אותנו. [אותנו = כחלק מתנועת "חיסול הימין" המתחוללת מהבחירות האחרונות, בשיתוף פעולה עם המלחמה הזו, ש"באה להם בדיוק בזמן". יותר מדי בזמן. בתזמון מפליא ממש. שמעלה מחשבות... שאולי באמת צודקים כל הטוענים ש... מה שמגובה במאות הוכחות מהמציאות....].
ושלא יטעו אותך כל הדיבורים "היפים והערכיים" ופה ושם "תורניים".
וחבל על האידיוטים השימושיים ממחננו שלא תופסים את זה ונרתמים אליהם בפנים רציניות וברגשות גואים.
כל שכן כשאת הפיקוח נפש עצמו הם יוצרים ומנציחים - באותם הערכים המעוותים גופא - שבשמם ובגללם - הם רוצים לעשות גם אותנו כמוהם ושותפים אליהם.

ולכן אני עומד בשלי, וחוזר שוב על מה שכתבתי לעיל:
אז מה עושים למעשה? לא יודע, שישברו את הראש. אני לא חלק מהסחרחרת המטורפת שלהם שהם קוברים בה את עצמם.
אז כל עוד יש לי אפשרות חוקית לא להתגייס - אני אלך עליה בכל הכוח.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ג' יולי 09, 2024 11:27 am

נשמע לכם הגיוני?

משל יפה מאוד.
בפרט שהוא מתאים לשני הצדדים!

טפח

הודעהעל ידי טפח » ג' יולי 09, 2024 11:44 am

צופה_ומביט כתב:אתה מדבר על חובבנית, ואני מדבר על שטנית. מעוותת ביודעין ובכוונה. [הרחבתי קצת בהודעתי הקודמת, ויש עוד הרבה להרחיב ולהעמיק, כי זה הרבה יותר רחב ועמוק מזה].
אם תפנים את זה תתחיל להבין את הצד השני.
מה שהעיוות המכוון הזה גרם לגופים בשמחת תורה הוא יגרום לרוחות בהצטרפות לצבא שבמוצהר הוא כור היתוך ומוסד חינוך.

שמעני ידידי, תמונת העולם שאתה מצייר בכשרון רב וביכולת הבעה נדירה - מציגה תיאוריה כוללנית-אלטרנטיבית, בנויה לתפארת, מחודדת, משכנעת, מסבירה כל קמט בהתרחשויות, אין אירוע ואמירה שהתיאוריה שלך לא תדע להסביר באופן מיידי.
כדאי עם זאת להכיר בכך שכוחה הוא גם חולשתה. היא לא נשענת על ראיות פוזיטיביות, אלא על הרווח שהיא מניבה. לכן היא נופלת בכל הבעיות של תיאוריית קונספירציה. בדיוק כמו בעניין הקורונה, אין שום דרך לוגית לשכנע שהתיאוריה לא נכונה. ברגע שאתה מקבל אותה כאקסיומה, הכל מסתדר בסדר מרהיב וכל הקושיות נופלות מאליהן. כנ"ל לגבי התיאוריה של העולם המוסלמי שהיהודים מנהלים את העולם בשטניות אין קץ דרך כל מיני פקידים עלומים. ולמען האמת, סביר להניח שאחת מכל מאה או אלף קונספירציות היא אכן נכונה. ברמת העובדות אין אפוא טעם להתווכח. מעולם לא הצליחו לשכנע מישהו שמאמין בקונספירציה (בניגוד לכך, בעלי הקונספירציה מסוגלים לשכנע רבים אחרים). הדבר היחיד שנותר לעשות הוא לחשוב מה המבנה הנפשי או לחילופין המצוקה המקומית שגורמת לאדם להעדיף את התיאוריה האלטרנטיבית על פני קבלת המציאות הפשוטה.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' יולי 09, 2024 11:58 am

קראתי את דבריך בתשומת לב ובמחשבה, עד שהגעתי לשתי המילים האחרונות שהרסו את הכל [וכנראה גילו על הכל].
ברגע שלדעה שלך על המציאות אתה קורא "המציאות הפשוטה" ולראיה אחרת של המציאות אתה קורא "קונספירציה" - אין לי שום שיג ושיח איתך.
אני מדבר על המציאות הפשוטה לא פחות ממך. משום מה אתה קורא לזה "תיאוריה אלטרנטיבית למציאות הפשוטה", ועברת כבר לדבר על מבנה נפשי ומצוקות.
תסלח לי.
[מעניין מה הגישה שלך לכוחות הטבע. האם גם שם אתה חי עם "המציאות כפשוטה" ודוגל בלא לספק הסבר כולל לתופעות. מעניין איך היה נראה העולם אם זו היתה הגישה הרווחת].
בקריאה נוספת של דבריך הבנתי שאת המלכודת הצינית שלך טמנת כבר מן ההתחלה, בשיטה הפולמוסית הידועה לנפח להקצין ולהגזים את טענת הצד השני עד למקסימום - לעשות ממנה בלון - וממילא לפוצץ אותו, מעצם היותו בלון. בלי צורך להתייחס בכלל לכל טיעון ולכל עובדה.
אל תנפח ואל תפוצץ.
בקיצור, קיוויתי, אבל שוב אכזבת. אשתדל ללמוד על להבא.
ולצערי איני יכול להיות ידידך בדיונים כלשהם. [אישית מניח שכן].

טפח

הודעהעל ידי טפח » ג' יולי 09, 2024 12:16 pm

לצערי לא אוכל לשכנע אותך, אבל חשוב לי להצהיר כי (לפחות במודע) לא ניגשתי בציניות ולא נקטתי שום תחבולה כדי להפיל אותך בפח. אדרבה, לנוכח הערכת כשרונותיך אין סברא שתיפול בפח כל כך שקוף. סמי מכאן פח. כל מה שכתבתי בשבחך היה תיאור מדויק, לא מנופח בכלל, של המציאות הגלויה לעיניי.
עם זאת, על דעתי אעמודה שיש דרך מאוד פשוטה להבחין בין "דעה על המציאות" לבין "תפיסת המציאות". ושוב, ברור שהרבה פעמים האמת סמויה מן העין ולא מעט תיאוריות קונספירציה הוכחו לאחר שנים כנכונות. אין בזה ספק והדברים הלוא הם כתובים בספר דברי הימים. דוגמה פשוטה, מי שהאמין במהלך הבחירות הרביעיות שבנט זומם לחבור לשמאל ולהפיל את נתניהו - במבחן המציאות התברר שהוא לא טעה. ברור כיום שזו היתה התוכנית, ונתניהו צדק כשהתריע על כך מעל כל במה. ועדיין זאת לא היתה המציאות הפשוטה והגלויה, אלא פרשנות מורכבת של המציאות.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' יולי 09, 2024 12:31 pm

בציניות וטקטיקה פולמוסית לא התכוונתי לחלק של שבחיי, אלא להתייחסותך לתוכן דבריי: "תיאוריה כוללנית-אלטרנטיבית, בנויה לתפארת, מחודדת, משכנעת, מסבירה כל קמט בהתרחשויות, אין אירוע ואמירה שהתיאוריה שלך לא תדע להסביר באופן מיידי".
מגזימים - ומיד "כוחה חולשתה, לוקה בבעיות קונספירציה" וכו'.
[נקרא לזה "טיעון איש בלון"].
גם עכשיו אתה ממשיך לדבר בהקשר אל דבריי על תיאוריות קונספירציה.
חבל, וחלש.
וזו קונוטציה [שלילית כמובן, ומטה בהכרח לרעה] שאני מסרב לקבל. וכדן אותך לכף זכות אני מפרש זאת כטקטיקה פולמוסית.
אחרת זה פשוט לומר שחסר בהבנה שלך, וזה אני לא מניח.

לגבי המציאות יפה אמרת.
המציאות אכן מורכבת. מה לעשות.
בטח המציאות החברתית והפוליטית. מיסודה היא כזו. במהותה ובהגדרתה. [לפשט מציאות חברתית זה למשל פאשיזם, דיקטטורה, קומוניזם].
אין דבר כזה "מציאות כשלעצמה" בלי פרשנות והבנת המציאות,
ואין דבר כזה "תפיסה פשוטה" של המציאות.
תפיסה פשוטה של המציאות זו חשיבה פשוטה על המציאות.

וכל זה לא נוגע לנו, כשכל מה שאמרתי נובע מעובדות על גבי עובדות בשטח, מדי יום ומעל כל במה.
את החלק הסמוי מן העין בנוגע ל"מחדלי" הטבח הוספתי לרווחא דמילתא. אפשר להתעלם ממנו, ונחיה ונראה.
אבל זה שהשמאל האלים והאנרכיסטי - המושל בפועל בכל מוקדי הכוח בחברה בישראל - החליט למשול כאן בכוח, למרות ובניגוד לתוצאות הבחירות = הרוב בישראל - זו עובדה, מציאות כפשוטה, גלויה וברורה מפיהם ובמעשיהם, כבר הרבה חודשים.
איפה חי מעלתו?

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » ג' יולי 09, 2024 1:36 pm

נשמע לכם הגיוני?

זה מבוסס על מעשה שהיה עם הגרשז"א?
זכור לי במעומעם סיפור על מישהו שלווה ממנו עד תאריך מסויים והגיע עם הכסף כמה דקות אחרי השקיעה, בגלל סיבה חשובה, והגרשז"א לא קנה את התירוץ

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 41 אורחים